Aile İçi Şiddet


 • Sevgilisini mutsuz edene hapis cezası - aile içi şiddet

  Sevgilisini mutsuz edene hapis cezası19.12.2014

  Sağlık

  Ülke olarak kadına şiddetin, fiziksel boyutunu aşamasak da İngiltere çok daha enteresan bir yasa tasarısını tartışıyor.Partnerini sürekli kontrolü altında tutmaya çalışan, arkadaşlarıyla görüşmesini engelleyen ya da parasal anlamda kısıtlayan eş ya da sevgili her türlü partnerler aile içi şiddet suçunu işlemekten 5 yıl hapis yatabilecek.
 • Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası - aile içi şiddet

  Yargıtay-Danıştay’a YBP damgası16.12.2014

  GÜNDEM

  CEMAAT medyasına operasyon tüm hızıyla sürerken yeni HSYK, 12 Aralık’ta Cumhurbaşkanı’nın onayladığı ve aynı gün mükerrer Resmi Gazete’de yayımlanan yargı paketi çerçevesinde, yüksek yargıya ‘Paralel Operasyonu’ yaptı.15 gün içinde seçim yapması gereken HSYK Genel Kurulu, dün sabah toplanarak jet hızıyla Yargıtay’a 144 ve Danıştay’a 33 yeni üye seçimi yaptı.
 • Şiddetin beyaz yakalı kadınlara etkisi - aile içi şiddet

  Şiddetin beyaz yakalı kadınlara etkisi13.12.2014

  IK

  Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu tarafından düzenlenen İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı Projesi kapsamında, Yakın İlişkide Şiddetin Beyaz Yakalı Kadın Çalışanlara ve İşletmeye Etkisi Araştırma Raporu açıklandı.
 • Eşine hediye etmek için telefon gasp etti - aile içi şiddet

  Eşine hediye etmek için telefon gasp etti13.12.2014

  GÜNDEM

  KARABÜK’ün Safranbolu İlçesi’nde, eşine dokunmatik cep telefonu hediye etmek için farklı günlerde 3 genç kızın cep telefonunu gasp ettiği ileri sürülen 29 yaşındaki M.Ö., tutuklanarak cezaevine konuldu.
 • Berlin'de Başbakan Yardımcısı oldu - aile içi şiddet

  Berlin'de Başbakan Yardımcısı oldu12.12.2014

  Avrupa

  Almanya’da ilk kez bir Türkiye kökenli politikacı başbakan yardımcılığı makamına oturdu.Berlin’in Çalışma, Uyum ve Kadınlardan Sorumlu Senatörü Dilek Kolat, eyalet Başbakan Yardımcılığı da yapacak.
 • Yalçın BAYER

  Öcalan, Koçgiri modeli ile çözüm istiyor - aile içi şiddet

  Öcalan, Koçgiri modeli ile çözüm istiyor10.12.2014

  YAZARLAR

  ÖCALAN’ın, çözüm sürecinde ortaya koyduğu yol haritasının bir benzeri 1921’de yaşanan Koçgiri İsyanı ile örtüşmektedir.
 • Şiddet sınıf tanımıyor - aile içi şiddet

  Şiddet sınıf tanımıyor10.12.2014

  GÜNDEM

  Sabancı Üniversitesi Kurumsal Yönetim Forumu’nun ‘İş Dünyası Aile İçi Şiddete Karşı’ Projesi raporu açıklandı.Araştırmaya göre, beyaz yakalı kadınların yüzde 75’i en az bir kez şiddete maruz kalmış.
 • Yüz kızartan tablo - aile içi şiddet

  Yüz kızartan tablo07.12.2014

  GÜNDEM

  UNICEF raporundan Türkiye’de aile içi şiddet: En çok şiddete maruz kalan 18 yaş altı kızlar.En çok şiddet uygulayan, koca ve erkek arkadaşlar.Şiddet karşısında polisin durumu: Arabulucu!
 • Polis memuru aile içi şiddet şehidi - aile içi şiddet

  Polis memuru aile içi şiddet şehidi06.12.2014

  GÜNDEM

  Antalya'da aile içi kavgaya müdahale sırasında bıçakla karnından bıçaklanan polis memuru Mehmet Topalcan, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
 • Şehit polise son görev - aile içi şiddet

  Şehit polise son görev06.12.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’da aile içi kavgaya müdahale ettiği sırada karnına aldığı bıçak darbesiyle yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan polis memuru 46 yaşındaki Mehmet Topalca, bugün gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.
 • Yalçın BAYER

  Ha Hürkuş ha Atak - aile içi şiddet

  Ha Hürkuş ha Atak04.12.2014

  YAZARLAR

  HÜRKÜŞ ile ilgili yazımızdan sonra çok sayıda eleştiri geldi.Çoğunluğu mühendislerin yazdığı bu yazılardan bir okur da ATAK helikopterine değinmiş.Özetliyoruz:
 • Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda STK temsilcilerine yemek - aile içi şiddet

  Erdoğan'dan Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda STK temsilcilerine yemek02.12.2014

  GÜNDEM

  Kadınlarla ilgili çalışma yürüten sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda öğle yemeğinde bir araya gelen Emine Erdoğan, Türkiye’nin sivil toplumun önemini kavramış ve kadın sorunlarını aşma noktasında dünyanın pek çok ülkesine göre önemli mesafe kat etmiş bir ülke olduğunu ifade ederek, "Gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakmak, ancak bir bilinç devrimiyle mümkün olabilir" dedi.Bu davet Emine Erdoğan'ın sarayda verdiği ilk davet oldu.
 • Asansörde aile içi şiddete 60 kişiden 49'u seyirci kaldı - aile içi şiddet

  Asansörde aile içi şiddete 60 kişiden 49'u seyirci kaldı01.12.2014

  GÜNDEM

  Türkiye’de kadınların yüzde 40’ı en yakınları tarafından şiddete uğrar ve her gün 1-3 kadın kocası, eski kocası, boşanmak istediği kocası, sevgilisi vb tarafından öldürülürken, Hürriyet Aile İçi Şiddete Son! Kampanyası olarak, insanlarımızın gözlerinin önünde yaşanan bir aile içi şiddet olayına nasıl tepki verdiğini görmek istedik.
 • "İşten kovulma sertleşme sorunu yaratıyor" - aile içi şiddet

  "İşten kovulma sertleşme sorunu yaratıyor"28.11.2014

  Ege

  DENİZLİ Servergazi Devlet Hastanesi Üroloji Uzmanı Dr.Oğuz Peker, cinsellikte erektil disfonksiyon (sertleşme) sorununun yaşam boyu her on erkekten birini etkileyen yaygın bir problem olduğunu ve bu sorunun boşanma ve aile içi şiddete yol açabileceğini söyledi.
 • 'Kadını hizaya sokan zihniyet' - aile içi şiddet

  'Kadını hizaya sokan zihniyet'27.11.2014

  Sağlık

  Türkiye’de son 10 yılda kadına şiddet, taciz ve tecavüz 14 kat arttı.Son 4 yılda işlenen kadın cinayeti sayısı 800’den fazla.Ne yazık ki kat edilmesi gereken çok yol olmasına rağmen, cinayetler, şiddet, tecavüz, taciz gittikçe artıyor.Bugün ’25 Kasım Dünya Kadına Yönelik Şiddeti Önleme Günü.’
 • HOŞGÖRÜ YETMEZ - aile içi şiddet

  HOŞGÖRÜ YETMEZ27.11.2014

  Avrupa

  Başkent Ödülleri töreninde konuşan Federal İçişleri Bakanı Thomas de Maiziere, uyum ile ilgili olarak katılımın önemini vurgularken “Topluma dahil olun” çağrısında bulundu.
 • Türkiye’nin ‘kayıtdışı’ çocukları - aile içi şiddet

  Türkiye’nin ‘kayıtdışı’ çocukları19.11.2014

  Eğitim

  Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu Kurucularından Yasemin Öney Cankurtaran, Türkiye'de annesiyle beraber cezaevlerinde yaşamak zorunda kalan 334 çocuk bulunduğunu belirtti.Cankurtaran, "1999'da 4,5 milyon, 2012'de 7,5 milyon olmuş çocuk işçi sayısı var, aile içinde istihdam edilen kayıtlara yansıtılamayan.Kayıtlara yansıtılan işçi çocuk sayımız 893 bin" dedi.
 • AİHM’den Gülperi cezası - aile içi şiddet

  AİHM’den Gülperi cezası14.11.2014

  GÜNDEM

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), intihar sonucu öldüğüne karar verilen Gülperi O.’nun aile içi şiddet nedeniyle hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davada Türkiye’nin Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin (AİHS) yaşam hakkını garanti altına alan 2.maddesini ihlal ettiğine karar verdi.
 • Avrupa’daki Türk kadınlarına rehber - aile içi şiddet

  Avrupa’daki Türk kadınlarına rehber12.11.2014

  Avrupa

  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, yurt dışında yaşayan Türk kadınları için kolları sıvadı.Bu kapsamda, Türk kadınlarına bulundukları ülkeye giriş, yerleşme, evlilik ve boşanma, aile içi şiddet, sosyal yardım ve destek mekanizmaları konularında eğitim verilecek.
 • Finlandiya eğitimine PISA sonuçları üzerinden eleştirel bir bakış - aile içi şiddet

  Finlandiya eğitimine PISA sonuçları üzerinden eleştirel bir bakış10.11.2014

  Eğitim

  Grigoriy Petrov’un ‘Beyaz Zambaklar Ülkesi’ Finlandiya son yılların en popüler ülkelerinden biri durumunda.Bu popülerlik ne futbol, ne ekonomi, ne turizm ne de bunlara benzer bir sebepten.Tamamen Finlandiya’nın tüm dünyaca bilinen ve eğitim alanındaki en önemli ölçme ve değerlendirme göstergelerinden biri olan PISA vb.gibi sınavlarda Finli çocukların elde ettikleri başarılar ve listenin en üstünde yer almalarından kaynaklanıyor.
 • Melis ALPHAN

  Paranın ahlakı - aile içi şiddet

  Paranın ahlakı09.11.2014

  YAZARLAR

  BİZİM halkımız sermaye düşmanı değildir.Kendisine faydası dokunmuş, sadece kendini değil, toplumu kalkındırmayı vazife edinmiş iş insanlarını hatırlar, saygıyla anar.
 • Balkondan tırmanıp katletti - aile içi şiddet

  Balkondan tırmanıp katletti06.11.2014

  GÜNDEM

  Firdevs Vanlı, yetiştirme yurdunda kalan 3 çocuğunu görmek için gittiği Kayseri’de ayrı yaşadığı eşi Fatih Vanlı tarafından 13 bıçak darbesiyle öldürüldü.Tutuklanan Vanlı, “Öldürme hakkımı kullandım” dedi.
 • Aranırken karakola gidip fotoğraf çektirdi - aile içi şiddet

  Aranırken karakola gidip fotoğraf çektirdi06.11.2014

  Avrupa

  İngiltere’nin Lincolnshire bölgesinde aile içi şiddet ve saldırı suçlamalarıyla uzun süredir polis tarafından aranan 22 yaşındaki Aaron Bee Lincoln karakolunun önünde bir fotoğraf çektirdi ve bu fotoğrafı “Saklambaç oynamayı seviyorum” notu ile birlikte Facebook’ta yayınladı.
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuklar da depresyona girebilir - aile içi şiddet

  Çocuklar da depresyona girebilir19.10.2014

  YAZARLAR

  Depresyon sadece yetişkinlere özgü bir hastalık değildir.Çocuklar ve ergenler de depresyona girebilirler.Bu, profesyonel yardım almayı gerektiren gerçek bir hastalıktır ve hafife alınmamalıdır.
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuklar da depresyona girebilir - aile içi şiddet

  Çocuklar da depresyona girebilir17.10.2014

  YAZARLAR

  Depresyon sadece yetişkinlere özgü bir hastalık değildir.Çocuklar ve ergenler de depresyona girebilirler.Bu, profesyonel yardım almayı gerektiren gerçek bir hastalıktır ve hafife alınmamalıdır.
 • İşte AB’nin Türkiye fotoğrafı - aile içi şiddet

  İşte AB’nin Türkiye fotoğrafı07.10.2014

  Planet

  Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, genişleme sürecindeki tüm ülkelere yönelik olarak hazırlanan ve Hürriyet’in taslak halini geçen hafta yayımladığı İlerleme Raporu ile Strateji Belgesi’ni onayladı.Her iki belge de Brüksel’den bakıldığında Türkiye’nin nasıl görüldüğünü net şekilde ortaya koyuyor.Bazı alanlarda yaşanan gelişmelerin hakkını veren İlerleme Raporu’nda bu yıl öne çıkan kelime ise “endişe”.
 • İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden Türkiye raporu: Protestocuları sindirmek için aşırı adımlar atıldı - aile içi şiddet

  İnsan Hakları İzleme Örgütü'nden Türkiye raporu: Protestocuları sindirmek için aşırı adımlar atıldı28.09.2014

  Planet

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch) bugün yayınlanan bir raporda Türkiye’deki otoriterleşmeye dikkat çekti.38 sayfalık raporla, Türkiye'de ifade özgürlüğü, protesto hakkı ve hukukun üstünlüğü ilkesinin korunması gerektiğine vurgu yapılıyor.
 • Her yıl 3 bin kişi silahla ölüyor - aile içi şiddet

  Her yıl 3 bin kişi silahla ölüyor27.09.2014

  Sağlık

  Türkiye'de her 100 kişi başına düşen silah sayısı 12.5.Bir evde ateşli silah bulunması da ölüm riskini 12 kat artırıyor.Aile içi şiddet ve eş öldürmeyle sonuçlanan olayların da yüzde 40'ında silah kullanılıyor.Bireysel Silahsızlanma Günü'nde Türkiye Psikiyatri Derneği Genel Sekreteri Doç.Dr.Mehmet Yumru, dernek adına yaptığı açıklamada çarpıcı istatistiklere yer verdi:
 • Şiddet uygulayan eşe, temizlik cezası - aile içi şiddet

  Şiddet uygulayan eşe, temizlik cezası14.09.2014

  Avrupa

  Eşini döven kocaya "temizlik ve çevre düzenlemesi yapma" cezası verilecek.
 • Disney kahramanları da.şiddet kurbanı oldu - aile içi şiddet

  Disney kahramanları da.şiddet kurbanı oldu10.09.2014

  Hayat

  Mutlu son kaçınılmaz diye düşünüyoruz.Peki ya değilse? 'Happy Never After' projesiyle adından söz ettiren sanatçı Saint Hoax, aile içi şiddet kampanyasında 'bu hepimizin başına gelebilir' mesajı veriyor.
 • Türk Psikologlar Derneği de Seda Sayan'ın programını eleştirdi - aile içi şiddet

  Türk Psikologlar Derneği de Seda Sayan'ın programını eleştirdi04.09.2014

  Sağlık

  Türk Psikologlar Derneği, iki eşini öldürdükten sonra yeniden evlenmek istediğini söyleyerek şarkıcı Seda Sayan'ın programa çıkması hakkında açıklama yaptı.Dernek yazılı açıklamasında şiddetin normalleştirildiğini, toplumda şiddet eğilimi olanların cesaretlendirildiğini belirtti ve şu sözlere yer verdi:
 • Erkekler bıçaklarken.kadınlar zehirliyor - aile içi şiddet

  Erkekler bıçaklarken.kadınlar zehirliyor30.08.2014

  Keyif

  ‘Cinayet Sohbetleri’ Doğan Kitap etiketiyle önümüzdeki hafta çıkacak.Kitabın yazarlarından Mesut Demirbilek ile buluştuk.Annesini kesip kurban bayramında komşulara dağıtan adamın kan donduran hikâyesini dinledik, ‘katil erkek’ ve ‘katil kadın’ arasındaki farkları konuştuk.
 • ABD'de kızını döven büyükelçi hakkında işlem yapılamadı - aile içi şiddet

  ABD'de kızını döven büyükelçi hakkında işlem yapılamadı27.08.2014

  Planet

  ABD'nin başkenti Washington'da komşularının şikayeti üzerine Ekvator Ginesi Büyükelçiliği'ne giden polisler, diplomat babası tarafından ahşap masa ayağı ile dövülmüş bir genç kız buldu.
 • Güzin Abla

  Boşanmalarda velayet fiyaskosu - aile içi şiddet

  Boşanmalarda velayet fiyaskosu27.08.2014

  Yazarlar

  Boşanmalarda arada kalan çocuğun velayeti, anne ve babaya ortak verilmeli.
 • Osman Azrail gibi peşimde - aile içi şiddet

  Osman Azrail gibi peşimde26.08.2014

  Gündem2008

  Boşanmak istediği için 17 yerinden bıçaklanan Sena Ş.hayata döndü.Ancak kocanın tehditleri halen sürdürüyor.Dışarı çıkmaya korkan kadın, “Beni bıçakladı, sakat bıraktı.Bir gece bile cezaevinde yatmadı.Öldürüleceğim günü bekliyorum” dedi.
 • Babanın iddiası kaza - aile içi şiddet

  Babanın iddiası kaza20.08.2014

  Gündem2008

  2 çocuğuyla boğulmuş halde bulunan Derya Erdem’in babası kızının kocasından şiddet gördüğünü söyledi.Baba intihar etmediklerini, düşerek boğulduklarını iddia etti.
 • Artık kadına duygusal şiddet uygulamanın cezası da hapis olacak - aile içi şiddet

  Artık kadına duygusal şiddet uygulamanın cezası da hapis olacak19.08.2014

  Avrupa

  İngiltere İçişleri Bakanı Theresa May, eşine ya da partnerine duygusal şiddet uygulayan bir erkeğin de hapse atılmasını mümkün kılacak yeni bir yasa tasarısı üzerinde çalıştıklarını açıkladı.
 • Azeri Elmira aile içi şiddet mağduru - aile içi şiddet

  Azeri Elmira aile içi şiddet mağduru12.08.2014

  Gündem2008

  ANTALYA’da yaşayan Azerbaycan asıllı Türk vatandaşı 28 yaşındaki Elmira D., 2 çocuğunun babası olan, özel okulda matematik öğretmeni eşi 33 yaşındaki A.H.D.’den şiddet gördüğü ve sürekli kendisini takip ettiği gerekçesiyle yaptığı başvurunun ardından koruma kararı aldırdı.
 • Bonzai şarkısı zihni etkiliyor - aile içi şiddet

  Bonzai şarkısı zihni etkiliyor04.08.2014

  Sağlık

  Gediz Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanı Orhan Keskin, gençleri ölüme sürükleyen uyuşturucu maddelerinin başında gelen bonzainin, en çok 13-26 yaş grubundaki gençler tarafından kullanıldığını belirterek "Ergenliğin son evresi, kendini topluma ispat etmeye çalışan gençlerin aşırılıklara en yatkın olduğu dönemdir.Bonzai satıcıları işte bu yüzden bu çağdakileri hedef alıyor" dedi.
 • İyilik bu kapının ardında - aile içi şiddet

  İyilik bu kapının ardında30.07.2014

  Ege

  KONAK Belediye Başkanı Sema Pekdaş, kadın ve dezavantajlı gruplara yönelik daha iyi hizmet sunabilmek adına Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nü kurdu.
 • Bülent Arınç’ın sözleri İngiltere’nin de gündeminde - aile içi şiddet

  Bülent Arınç’ın sözleri İngiltere’nin de gündeminde29.07.2014

  Planet

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın “Kadın herkesin önünde kahkaha atmayacak” açıklaması İngiliz basınında geniş yer buldu.Dünyaca ünlü kadın aktivist grubu FEMEN'in Türkiye kolu da Arınç'a tepki gösterdi.
 • Akif BEKİ

  Serengeti’de vahşi bir bayram - aile içi şiddet

  Serengeti’de vahşi bir bayram28.07.2014

  Yazarlar

  UÇSUZ bucaksız Afrika düzlüklerine, kurak mevsimin sonunda yağmurlarla gelir bayram.Orucun bitiminde bize hilalle gelen bayramlar gibi.
 • Unicef: 700 milyon çocuk gelin - aile içi şiddet

  Unicef: 700 milyon çocuk gelin23.07.2014

  Planet

  BİRLEŞMİŞ Milletler Çocuk Fonu UNICEF’in raporuna göre, dünyada 700 milyon çocuk gelin var.
 • Milyonlarca çocuk gelin - aile içi şiddet

  Milyonlarca çocuk gelin21.07.2014

  Avrupa

  UNICEF'in verilerine göre, dünya genelinde 18 yaşından önce evlendirilmiş olan 700 milyondan fazla kadın yaşıyor.
 • Şiddet yüzde 41 tekrarlanıyor - aile içi şiddet

  Şiddet yüzde 41 tekrarlanıyor16.07.2014

  Gündem2008

  Dava dosyalarından yola çıkarak İstanbul Avrupa yakasının şiddet profili çıkarıldı.Buna göre en fazla şiddeti kadınlar görüyor.Şiddet en çok evliliğin ilk 10 yılında yaşanıyor.‘Şampiyon’ ilçeler Bağcılar, Bahçelievler, Esenler.
 • 10 Türk'e Alman liyakat nişanı verildi - aile içi şiddet

  10 Türk'e Alman liyakat nişanı verildi09.07.2014

  Avrupa

  Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, aralarında Türklerin de bulunduğu 25 göçmene Almanya'da göçmenlerin uyumuna ve birlikte yaşama büyük katkılarından ötürü liyakat nişanları verdi.
 • Madonna jüri olamadı - aile içi şiddet

  Madonna jüri olamadı09.07.2014

  Paparazzi

  MADONNA, tüm Amerikan vatandaşları gibi jüri görevi yapmak üzere mahkemeye çağrıldı.
 • Madonna jüri olamadı - aile içi şiddet

  Madonna jüri olamadı08.07.2014

  Keyif

  Madonna, ünlü olması nedeniyle mahkemede jüri görevi alamadı.
 • İşte bizim Pamela - aile içi şiddet

  İşte bizim Pamela05.07.2014

  Gündem2008

  Geçen hafta en çok konuşulanlardan biri kadın-erkek cankurtaran tartışmasıydı.Türkiye’de 2013’te mecliste yasalaşmasının ardından plaj ve havuz işletmelerine zorunlu hale getirildikten sonra cankurtaran sertifikası alan kadınların sayısı da artmaya başladı.Ancak yine de sahillerde kadın cankurtarana çok da sık rastlanmıyor.
 • İstanbul da eşini döven 41 erkek yakalandı - aile içi şiddet

  İstanbul da eşini döven 41 erkek yakalandı03.07.2014

  Gündem2008

  İSTANBUL’da bulunan 39 ilçenin emniyet müdürlükleri tarafından bir hafta içinde yapılan operasyonlarda 569 şahıs hakkında yasal işlem yapıldığı belirtildi.İşlem yapılanlar arasında eşini döven 41 erkek, hırsızlık suçu işleyen 94 şüpheli, cinsel taciz ve saldırı suçundan 15 şüpheli, dolandırıcılık suçundan 31 şüphelinin bulunduğu belirtildi.
içinde

Aile İçi Şiddet


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz