Ahmet Taşçı

 • Levent Erdoğan transfer atağına kalktı - Ahmet Taşçı
  Levent Erdoğan transfer atağına kalktı25.06.2014
  Spor DiğerBeşiktaş'ın eski Asbaşkanı ve Karamürsel Güreş Kulübü Başkanı Levent Erdoğan, Tarihi Kırkpınar'ın gelecekteki şampiyonu İsmail Koç'a transfer teklifi yaptı.
 • Güreşte dev transfer! - Ahmet Taşçı
  Güreşte dev transfer!22.06.2014
  FutbolBeşiktaş'ın eski Asbaşkanı ve Karamürsel Güreş Kulübü Başkanı Levent Erdoğan, Kırkpınar'ın gelecekteki şampiyonu İsmail Koç'a transfer teklifi yaptı.
 • Kırkpınar'ı sel bastı - Ahmet Taşçı
  Kırkpınar'ı sel bastı20.06.2014
  Spor Diğer653.Tarihi Kırkpınar güreşleri Edirne Sarayiçi'nde 1722 güreşçinin katılımı ile başladı.Fakat aşırı yağış nedeniyle Ergene nehrinin taşmasıyla Kırkpınar güreşlerinin yapılacağı Sarayiçi'ne giriş güçlükle yapılıyor.Organizasyon yetkilileri Sarayiçi Kırkpınar Meydanı'na girmekte güçlük çekiyorlar.
 • Kırkpınar Yağlı Güreşleri başlıyor - Ahmet Taşçı
  Kırkpınar Yağlı Güreşleri başlıyor19.06.2014
  Spor Diğer653.Tarihi Kırkpınar güreşleri yarın başlıyor.
 • #PaylaşmaHürriyeti - Siz yazın biz yayınlayalım - Ahmet Taşçı
  #PaylaşmaHürriyeti - Siz yazın biz yayınlayalım21.03.2014
  TeknolojiDünya Türkiye’deki Twitter yasağını, ifade özgürlüğüne düşen gölgeyi konuşurken Hürriyet Dünyası size yeni bir pencere açıyor.
 • "Altın kemer" yeniden kasada - Ahmet Taşçı
  "Altın kemer" yeniden kasada25.10.2013
  Spor DiğerYağlı güreşlerin olimpiyatı sayılan Kırkpınar'a katılan güreşçilerin en büyük hayali altın kemere sadece 4 pehlivan ebedi olarak sahip oldu.
 • Milli güreşçinin oğlu ölü bulundu - Ahmet Taşçı
  Milli güreşçinin oğlu ölü bulundu12.09.2013
  GündemMilli güreşçi Vedat Ergin'in 14 yaşındaki oğlu Ahmet Muhammed Ergin Ankara'nın Nallıhan İlçesi Dokuzdolambaç mevkiinde ölü bulundu.
 • Yağlı güreş ''üvey evlat'' muamelesi görüyor - Ahmet Taşçı
  Yağlı güreş ''üvey evlat'' muamelesi görüyor10.09.2013
  Spor DiğerTGF Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı, ata sporu yağlı güreşin "üvey evlat" muamelesi gördüğünü ileri sürdü.
 • Yağlı Güreş'de heyecan başlıyor - Ahmet Taşçı
  Yağlı Güreş'de heyecan başlıyor04.09.2013
  Spor DiğerKocaeli'nin Karamürsel ilçesinde gerçekleştirilecek Altın Kemer Yağlı Güreşleri'ne, Türkiye'nin önde gelen 22 baş pehlivanı katılacak.
 • Ali Gürbüz'e kötü haber - Ahmet Taşçı
  Ali Gürbüz'e kötü haber12.08.2013
  Spor DiğerEDİRNE Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi, bu yıl düzenlenen 652’nci Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı kazanan Ali Gürbüz’ün dopingli çıktığını ve altın kemer ile verilen 30 bin 250 liralık para ödülünün geri alınacağını söyledi.Öte yandan Belek Belediyesi Güreş Antrenörü Atınç Korkmaz’ın oğlu olan Kürşat Şevki Korkmaz’da da Gürbüz’le aynı maddeye rastlandı.
 • Kırkpınar'da bıçaklar konuştu - Ahmet Taşçı
  Kırkpınar'da bıçaklar konuştu07.07.2013
  Spor DiğerGeleneksel 652'nci Edirne Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanlık mücadelesinde Recep Kara'yı tuş etmesine rağmen galibiyeti kule hakem heyeti tarafından geçerli sayılmayan Ahmet Kavakçı'nın ağabeyi Mahmut Kavakçı, elindeki bıçakla hakemlerin bulunduğu özel bölüme girmeye çalışırken polis tarafından engellendi.
 • İşte Kırkpınar'ın yeni şampiyonu - Ahmet Taşçı
  İşte Kırkpınar'ın yeni şampiyonu07.07.2013
  Spor Diğer652.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin finalinde İsmail Balaban'ı yenen Ali Gürbüz, üst üste 3.kez şampiyonluğa ulaşarak altın kemerin sahibi oldu.
 • 64 pehlivandan 32'si 2.tura çıktı - Ahmet Taşçı
  64 pehlivandan 32'si 2.tura çıktı06.07.2013
  Spor Diğer652.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 2.gününde başpehlivanlık müsabakalarında güreşen 64 pehlivandan 32'si bir üst tura çıktı.
 • 57 yaşında dönüp Kel Aliço'nun rekorunu kıracağım - Ahmet Taşçı
  57 yaşında dönüp Kel Aliço'nun rekorunu kıracağım09.06.2013
  Spor DiğerGeçtiğimiz yıl ara vermek zorunda kaldığı yağlı güreşte gözünü Osmanlı döneminin rekoruna diken 55 yaşındaki Taşçı, en az eskisi kadar hırslı ve güven dolu.
 • Kırkpınar'da radikal kararlar 2014'e kaldı - Ahmet Taşçı
  Kırkpınar'da radikal kararlar 2014'e kaldı09.05.2013
  Spor DiğerTürkiye Güreş Federasyonu (TGF) Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanı Ahmet Taşçı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde bu yıl kural değişikliğine gidilmeyeceğini, ancak gelecek yılın güreşleri için radikal kararlar alınacağını belirtti.
 • Yağlı güreş Roma'da - Ahmet Taşçı
  Yağlı güreş Roma'da21.04.2013
  Spor DiğerTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin efsanevi başpehlivanı Ahmet Taşçı ile Gökhan Arıcı, “Roma'nın Doğuşu” isimli etkinlik kapsamında, gladyatörlerin mekanında gösteri yaptı.
 • Yağlı güreş Roma'da tanıtılacak - Ahmet Taşçı
  Yağlı güreş Roma'da tanıtılacak19.04.2013
  Spor DiğerTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri başpehlivanı Ahmet Taşçı ile Gökhan Arıcı gösteri için İtalya'ya gitti.
 • Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi - Ahmet Taşçı
  Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi15.04.2013
  Spor DiğerKepez Belediyesi tarafından Antalya'da düzenlenen 9.Yağlı Pehlivan Güreşleri sona erdi.
 • Tatlıses'e saldırı davasında karar - Ahmet Taşçı
  Tatlıses'e saldırı davasında karar29.03.2013
  GündemSanatçı İbrahim Tatlıses’e saldırı davasını karara bağlayan mahkeme, tutuklu sanık Abdullah Uçmak’ı 36 yıl 6 ay hapis cezası ile 40 bin TL adli para cezasına çarptırdı.Mahkeme Uçmak ile birlikte 7 sanığın “Devletin birliği ve ülke bütünlüğünü bozmak" suçunu işlediğinin sabit olmadığını belirterek, beraatlerine karar verdi.
 • Güreşte kurallar belirlendi - Ahmet Taşçı
  Güreşte kurallar belirlendi21.03.2013
  Spor DiğerTürkiye Güreş Federasyonu (TGF), Yağlı Güreş Yürütme, Teknik, Merkez Hakem ve Organizasyon Kurullarını belirledi.
 • Bursa'da yangın faciası - Ahmet Taşçı
  Bursa'da yangın faciası17.02.2013
  GündemBursa’da 2 katlı ahşap binada çıkan yangında 7 yaşındaki Zeynep ve 4 yaşındaki Nazlı Taşçı ile birlikte halaları 18 yaşındaki Ecem Taşçı hayatını kaybetti.Yangın sırasında yaşlı anne ve babasını dışarıya çıkardıktan sonra yeğenlerini kurtarmak için tekrar alevlerin içine dalan Ecem Taşçı’nın ise binanın çökmesi sonucu öldüğü belirlendi.Çocuklarını kaybeden baba Serhat Taşçı’nın iş bulduğunda inşaatlarda sıvacılık yaptığı, boşta kaldığı zamanlarda beslediği güvercinleri satarak evini geçindirmeye çalıştığı ortaya çıktı.
 • Bursa'da facia: 2'si çocuk 3 ölü - Ahmet Taşçı
  Bursa'da facia: 2'si çocuk 3 ölü16.02.2013
  GündemBursa'da 2 katlı ahşap evde çıkan yangında 4 yaşındaki Nazlı, 6 yaşındaki Zeynep Taşcı kardeşler ile 18 yaşındaki hala Ecem Taşcı yanarak öldü.Yangında, Taşcı kardeşlerin anneleri, babala dedeleri ve babaanneleri yaralandı.
 • Şampiyonlar güreş kararından rahatsız - Ahmet Taşçı
  Şampiyonlar güreş kararından rahatsız13.02.2013
  Spor DiğerGüreşin 2020 Olimpiyatları'nda yer alacak ana spor dalları arasından çıkarılması kararına, şampiyonluklar elde etmiş sporculardan tepki geldi.
 • Efsane pehlivan başkan oldu - Ahmet Taşçı
  Efsane pehlivan başkan oldu05.02.2013
  Spor DiğerTürkiye Güreş Federasyonu'nda, Yağlı Güreş Yürütme Kurulu Başkanlığı görevine Ahmet Taşçı getirildi.
 • Ahmet Taşçı'nın aklı er meydanında - Ahmet Taşçı
  Ahmet Taşçı'nın aklı er meydanında21.12.2012
  Spor DiğerKaramürsel'de çırağı tarafından uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralanan Kırkpınar başpehlivanlarından Ahmet Taşçı, 8 ay süren tedavisinin ardından güreşeceği günü iple çekiyor.
 • Yağlı güreş federasyonuna talip - Ahmet Taşçı
  Yağlı güreş federasyonuna talip09.07.2012
  Spor DiğerTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin efsane ismi, başpehlivan Ahmet Taşçı, “Güreş Federasyonu başkanlığı için adaylığım söz konusu değil.Fakat yağlı güreş federasyonu kurulursa, onun başkanlığına aday olabilirim” dedi.
 • Recep Kara rövanş peşinde - Ahmet Taşçı
  Recep Kara rövanş peşinde05.07.2012
  Spor Diğer2004, 2007 ve 2008'de Kırkpınar Başpehlivanı olan Recep Kara, hedefinin bu sene başpehlivanlık unvanını geri almak olduğunu söyledi.
 • Tantan, kispet giyip güreş tuttu - Ahmet Taşçı
  Tantan, kispet giyip güreş tuttu27.06.2012
  GündemYurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, Kırkpınar güreşleri öncesinde Karamürsel’de güreşçilerin son hazırlıklarını izledi.Daha sonra kispet giyip yağlanan Tantan, Karamürselli eski Başpehlivan Kadir Birlik ile kıyasıya güreşti.
 • Taşçı, rekor için er meydanına dönmeyi bekliyor - Ahmet Taşçı
  Taşçı, rekor için er meydanına dönmeyi bekliyor30.05.2012
  Spor Diğer"Cino Mehmet" lakaplı çırağı Mehmet Yılmaz'ın tabancayla bacağından yaraladığı 54 yaşındaki güreşçi Ahmet Taşçı, 56 yaşına kadar güreşen Kel Aliço'nun rekorunu kırmak için iyileşmeyi bekliyor.
 • 27 yıl sonra ilk kez Kırkpınar'a katılamayacak - Ahmet Taşçı
  27 yıl sonra ilk kez Kırkpınar'a katılamayacak29.05.2012
  Spor DiğerKocaeli'nin Karamürsel ilçesinde çırağı 'Cino Mehmet' lakaplı Mehmet Yıldız tarafından ayaklarından vurulan efsane güreşçi Ahmet Taşçı, 27 yıldır ilk defa Edirne Kırkpınar Güreşleri'ne katılamayacak.
 • Başpehlivana ayaktan 3 kurşun - Ahmet Taşçı
  Başpehlivana ayaktan 3 kurşun06.04.2012
  GündemKocaeli’nin Karamürsel ilçesinde, Kırkpınar’ın 3 altın kemerli efsane güreşçisi Ahmet Taşçı, çırağı ve birçok kez kendisine rakip olan “Cino Mehmet” lakaplı Mehmet Yılmaz tarafından dün sabah tabancayla vuruldu.
 • Ahmet Taşçı ayağında mermiyle yaşayacak - Ahmet Taşçı
  Ahmet Taşçı ayağında mermiyle yaşayacak06.04.2012
  GündemKocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde dün sabah çırağı olan kendisi gibi Kırkpınar Başpehlivanı 'Cino Mehmet' lakaplı Mehmet Yılmaz’ın tabancayla bacağından 3 kurşunla vurduğu Ahmet Taşçı, bu sabah Gölcük Devlet Hastanesi’nde ameliyat oldu.Kurşunlardan 2’si çıkartılırken, 3’üncüsü ise müdahalenin sorun yaratabileceği belirlenince çıkartılmadı.Taşçı’nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
 • Kurşunlara tuş oldu - Ahmet Taşçı
  Kurşunlara tuş oldu06.04.2012
  GündemKocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde dün sabah, çırağı olan kendisi gibi Kırkpınar Başpehlivanı ’Cino Mehmet’ lakaplı Mehmet Yılmaz’ın kurşunlarına hedef olan ve bacağından vurulan başpehlivan Ahmet Taşçı iyileşmeyi bekliyor.
 • Ayağında mermiyle yaşayacak - Ahmet Taşçı
  Ayağında mermiyle yaşayacak06.04.2012
  Spor DiğerAhmet Taşçı, bu sabah Gölcük Devlet Hastanesi'nde ameliyat oldu.Taşçı'nın sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.
 • Kırkpınar'ın efsane ismi vuruldu - Ahmet Taşçı
  Kırkpınar'ın efsane ismi vuruldu05.04.2012
  GündemKırkpınar’ın üç altın kemerli efsane güreşçisi Ahmet Taşçı, Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde, aynı zamanda çırağı olan ve başpehlivanlık güreşlerinde birçok kez kendisine rakip olan ’Cino Mehmet’ lakaplı Mehmet Yılmaz tarafından bu sabah tabancayla vuruldu.
 • Saldırı talimatı PKK’dan - Ahmet Taşçı
  Saldırı talimatı PKK’dan03.11.2011
  Gündemİbrahim Tatlıses'e yönelik silahlı saldırının iddianamesi tamamlanarak 17.Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi.
 • Başpehlivanlık Ahmet Yavuz'un - Ahmet Taşçı
  Başpehlivanlık Ahmet Yavuz'un11.09.2011
  Spor Diğer15.Geleneksel Lalapaşa Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı Ahmet Yavuz oldu.
 • Bu kez denizde güreş tuttu - Ahmet Taşçı
  Bu kez denizde güreş tuttu31.07.2011
  Spor DiğerKırkpınar'ın 2 altın kemer sahibi güreşçisi Ahmet Taşçı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğu ile denizde güreş tuttu.
 • Pehlivanlar rakipleri karıştırdı - Ahmet Taşçı
  Pehlivanlar rakipleri karıştırdı19.07.2011
  Spor Diğer4 güreşçi yorgunluk ve sürdükleri zeytinyağının gözlerini yakması sonucu rakiplerini karıştırınca yumak oluşturdu.
 • Pehlivanlar rakipleri karıştırdı - Ahmet Taşçı
  Pehlivanlar rakipleri karıştırdı18.07.2011
  GündemKOCAELİ’nin Kartepe İçesi’nde yapılan ve Kırkpınar’a katılan güreşçilerin büyük bölümünün ilgi gösterdiği ’Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri’nde başpehlivanlığı, Mustafa Kemal Karoboğa’yı yenen Güngör Ekin elde etti.Aralarında Kırkpınar’ın efsane güreşçisi 3 altın kemerli Ahmet Taşçı’nın da bulunduğu 4 güreşçi yorgunluk ve sürdükleri zeytinyağının gözlerini yakması sonucu rakiplerini karıştırınca yumak oluşturdu.
 • Ahmet Taşçı bile karıştırdı - Ahmet Taşçı
  Ahmet Taşçı bile karıştırdı18.07.2011
  GündemKocaeli'nin Kartepe İlçesi'nde düzenlenen Hergeleci İbrahim Paşa Yağlı Güreşleri'nde, gözleri yağ ve terden dolayı yanan ve iyi göremeyen ve aralarında Ahmet Taşçı'nın da bulunduğu pehlivanlar rakiplerini şaşırarak kendi aralarında güreşmeye başladı.
 • Başbakan Kırkpınar'ı izledi - Ahmet Taşçı
  Başbakan Kırkpınar'ı izledi11.07.2011
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan 650’nci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni Sarayiçi Ermeydanı’nda torunu Ömer Tayyip ile birlikte izledi.Başbakan Erdoğan’ın yerine oturmasından sonra güreşlerde görev alan hakemler ve cazgırlar büyük bir Türk Bayrağı ile çayıra çıkarak 10.Yıl Marşı eşliğinde tur attı.CHP'li Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ise Erdoğan'a, özel olarak hazırlanan altın kemer hediye etti.
 • CHP'li başkandan Başbakan'a altın kemer - Ahmet Taşçı
  CHP'li başkandan Başbakan'a altın kemer10.07.2011
  GündemGELENEKSEL 650’nci Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’ni izlemek üzere Sarayiçi Ermeydanı’na gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a, üst üste üç kez seçim galibiyeti elde ettiği için altın kemer takıldı.
 • Altın Kemer 14 yıldır sahibini arıyor - Ahmet Taşçı
  Altın Kemer 14 yıldır sahibini arıyor09.07.2011
  Spor DiğerYağlı güreşlerin finali sayılan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde tüm pehlivanların hayallerini süsleyen, çayırın şampiyonu başpehlivanlık yarın belli olacak.
 • Son başpehlivan efsanenin elini öptü - Ahmet Taşçı
  Son başpehlivan efsanenin elini öptü09.07.2011
  Spor DiğerGençlik ve Spor Genel Müdürlüğü, son başpehlivan Mehmet Yeşil Yeşil ve Kırkpınar'ın efsanelerinden Ahmet Taşçı'yı bir araya getirdi.
 • Ahmet Taşçı güreşmedi - Ahmet Taşçı
  Ahmet Taşçı güreşmedi09.07.2011
  Spor Diğer650.Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde Ahmet Taşçı, kayıt yaptırmasına rağmen güreşmeye çıkmadı.
 • Yedi düvele nam saldılar - Ahmet Taşçı
  Yedi düvele nam saldılar06.07.2011
  Spor DiğerTarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin 650 yıllık tarihinde, yaptıkları güreşler ve yaşam tarzlarıyla öne çıkmış, ün yapmış pehlivanlar aradan uzun yıllar geçmesine rağmen unutulmuyor.
 • Kısa Haberler - Ahmet Taşçı
  Kısa Haberler27.06.2011
  Seyahat
 • "Futbola fark atıyoruz" - Ahmet Taşçı
  "Futbola fark atıyoruz"21.06.2011
  Spor DiğerCumhuriyet Tarihi'nde Kırkpınar'da en çok başpehlivanlığını (9) kazanan Karamürselli Ahmet Taşçı, hedefinin Kel Aliço'nun rekorunu kırmak olduğunu söyledi.
 • Kocaeli'de yağlı güreş şöleni - Ahmet Taşçı
  Kocaeli'de yağlı güreş şöleni14.06.2011
  Spor DiğerKocaeli Büyükşehir Belediyesi'nce bu yıl 3.kez düzenlenecek Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri, 19 Haziran Pazar günü yapılacak.
içinde

Ahmet Taşçı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz