Adnan Menderes


 • Tek çalımı Nazım'dan yedi - adnan menderes

  Tek çalımı Nazım'dan yedi26.11.2014

  Futbol

  1956’da özel maç için gittikleri Sovyetler Birliği’nde, dönemin Başbakanı Adnan Menderes’in isteğiyle Nazım Hikmet’ten randevu alan kaptan Fikret Kırcan gerçekleşmeyen buluşma için, “Hayatımın en büyük üzüntüsü” demişti.
 • Didim sağanağa teslim - adnan menderes

  Didim sağanağa teslim21.11.2014

  Ege

  AYDIN'ın Didim ilçesinde etkili olan sağanak yağmur sonrası ev ve işyerlerini su bastı, yollar sular altında kaldı.İtfaiye ekipleri, yolda mahsur kalan araçları kurtarma; su basan ev ve işyerlerinde de tahliye çalışması yaptı.
 • Kaçak Gelinler izle 22.yeni bölüm fragmanı yayınlandı - adnan menderes

  Kaçak Gelinler izle 22.yeni bölüm fragmanı yayınlandı21.11.2014

  Keyif

  Kaçak Gelinler 22.yeni bölüm fragmanı yayınlandı.Yeni bölümü ile TV8 ekranlarında devam eden Kaçak Gelinler'in 26 Kasım Çarşamba günü yayınlanacak olan yeni bölümünde Şebnem ve Selim için sürpriz gelişmeler yaşanacak.İşte dizi özeti ve fragmanı.
 • Ahmet HAKAN

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor? - adnan menderes

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor?20.11.2014

  YAZARLAR

  DERSİM’de katliam yapıldığında iktidarda kim vardı?
 • Listeleri Erdoğan değil YÖK değiştirmiş - adnan menderes

  Listeleri Erdoğan değil YÖK değiştirmiş19.11.2014

  Eğitim

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) önerdiği listeden ilk rektör atamasını yaptı.14 üniversitenin rektörünü belirleyen Erdoğan, biri hariç, YÖK’ten gelen listede ilk sırada yer alan adayları atadı.Atamaların 7’sinde adayların aldığı oylar yerine YÖK’ün tercihleri etkili oldu.Atama kararlarına göre 6 üniversitenin rektörü yerinde kaldı, 8’i ise veto yedi.
 • Listeleri Erdoğan değil YÖK değiştirmiş - adnan menderes

  Listeleri Erdoğan değil YÖK değiştirmiş18.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) önerdiği listeden ilk rektör atamasını yaptı.14 üniversitenin rektörünü belirleyen Erdoğan, biri hariç, YÖK’ten gelen listede ilk sırada yer alan adayları atadı.Atamaların 7’sinde adayların aldığı oylar yerine YÖK’ün tercihleri etkili oldu.Atama kararlarına göre 6 üniversitenin rektörü yerinde kaldı, 8’i ise veto yedi.
 • Atanan rektörlerden ilk açıklamalar - adnan menderes

  Atanan rektörlerden ilk açıklamalar18.11.2014

  Eğitim

  Yükseköğretim Kurulu'nun önerdiği adaylar arasından Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) rektörlüğüne atanan Prof.Dr.Cavit Bircan, üniversiteyi hak ettiği noktaya getirmek için el birliğiyle çalışacaklarını söyledi.
 • YÖK üniversite listelerini altüst etti - adnan menderes

  YÖK üniversite listelerini altüst etti18.11.2014

  Eğitim

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 14 üniversiteye rektör atamasını yaparken 7 atamada, adayların aldığı oylardan çok, YÖK’ün Cumhurbaşkanlığı’na yolladığı liste etkili oldu.
 • 14 üniversiteye rektör atandı - adnan menderes

  14 üniversiteye rektör atandı18.11.2014

  Eğitim

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasında 14 üniversiteye rektör atadı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 üniversiteye rektör atadı - adnan menderes

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, 14 üniversiteye rektör atadı18.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasında 14 üniversiteye rektör atadı.
 • Bodrum uçağı İzmir'e neden indi? - adnan menderes

  Bodrum uçağı İzmir'e neden indi?16.11.2014

  Ege

  MİLAS-Bodrum Havalimanı’nda elektrik kesintisi nedeniyle pistin ışıklarının kesilmesi sonucu İstanbul-Bodrum seferini THY uçağı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.
 • Elektrik kesildi, uçaklar inemedi - adnan menderes

  Elektrik kesildi, uçaklar inemedi15.11.2014

  GÜNDEM

  MİLAS-Bodrum Havalimanı’nda elektrik kesintisi nedeniyle pistin ışıklarının kesilmesi sonucu İstanbul-Bodrum seferini THY uçağı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldı.
 • DHMİ Genel Müdürü Birdal'a usulsüzlük davası - adnan menderes

  DHMİ Genel Müdürü Birdal'a usulsüzlük davası14.11.2014

  EKONOMİ

  DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal’ın da aralarında bulunduğu 24 kişiye 9 ihalede usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla dava açıldı.Bilirkişiye göre ihaleler Kamu İhale Kurumu’na göre düzenlenmedi.
 • Spor Toto 2.ve 3.Lig'de haftanın programı - adnan menderes

  Spor Toto 2.ve 3.Lig'de haftanın programı14.11.2014

  Futbol

  Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1.Lig'e milli maçlar nedeniyle ara verilirken, Spor Toto 2.Lig'e 13., Spor Toto 3.Lig'e de 12.hafta maçlarıyla devam edilecek.
 • Didim sağanak yağmura teslim - adnan menderes

  Didim sağanak yağmura teslim14.11.2014

  GÜNDEM

  AYDIN’ın Didim ilçesinde etkili olan sağanak yağmur sonrası ev ve işyerlerini su bastı, yollar sular altında kaldı.İtfaiye ekipleri, yolda mahsur kalan araçları kurtarma; su basan ev ve işyerlerinde de tahliye çalışması yaptı.
 • YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu - adnan menderes

  YÖK Başkan Vekili Prof.Dr.Yavuz Atar oldu14.11.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanlığı’na Prof.Dr.Yekta Saraç’ın atanmasının ardından boşalan Başkan Vekilliği’ne, Yürütme Kurulu Üyesi Prof.Dr.Yavuz Atar atandı.Prof.Dr.Saraç Başkanlığı’nda toplanan Genel Kurul’da, 14 devlet üniversitesinde yapılan seçimle rektör adayları arasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a sunulmak üzere, her üniversite için 3’er aday da belirlendi.Ayrıca devlet üniversitelerin 40 fakültesine dekan atamaları da yapıldı.Bazı vakıf üniversitelerinin rektör ve dekan adayları için de olumlu görüş bildirildi.
 • 'Hakkınızı helal edin' dedi, intihar etti - adnan menderes

  'Hakkınızı helal edin' dedi, intihar etti13.11.2014

  Avrupa

  İzmir'in Balçova İlçesi’nde, henüz bilinmeyen nedenle bunalımda olduğu iddia edilen Ömer Lütfi Er, eşine ’Hakkınızı helal edin’ mesajı attıktan sonra çamaşır ipiyle kendini ağaca asarak intihar etti.
 • Hava ulaşımına sis engeli - adnan menderes

  Hava ulaşımına sis engeli12.11.2014

  Ege

  İZMİR Adnan Menderes Havalimanı'nda, yoğun sisten görüş mesafesinin düşmesi üzerine uçak seferleri yapılamadı.Sisin dağılmaya başlamasıyla birlikte uçaklar rötarlı olarak inip, kalkmaya başladı.
 • Ata’yı son gören kadın - adnan menderes

  Ata’yı son gören kadın09.11.2014

  GÜNDEM

  Atatürk’ün naaşının Etnografya Müzesi’nden Anıtkabir’e taşınmasında teknik sorumlu olan Cafer Tanyeri, belki de hayatının en önemli 6 gününü kendi el yazısıyla kaleme aldığı 11 sayfalık notta anlattı.61 yıl sonra ortaya çıkan bu notlara göre, Atatürk’ün yüzünü son gören 6 kişi içinde sürpriz bir kişi de vardı: Kefenleme sırasında sütunların arasından çıkan ve imamın “Namahremdir” sözlerine aldırmayan bir Türk kadını.
 • Mete Tamer OMUR

  Çılgın Tolon’lar - adnan menderes

  Çılgın Tolon’lar09.11.2014

  YAZARLAR

 • Mete Tamer OMUR

  Çılgın Tolon’lar - adnan menderes

  Çılgın Tolon’lar09.11.2014

  YAZARLAR

 • Aydın tarım sektöründe buluştu - adnan menderes

  Aydın tarım sektöründe buluştu07.11.2014

  Ege

  AYDIN’da Ticaret Borsası, Ticaret Odası, Sanayi Odası, Ziraat Odası ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nün düzenlediği Aydın 3’üncü Tarım, Gıda ve Hayvancılık Fuarı açıldı.305 firmanın katıldığı fuar 4 gün boyunca ziyarete açık olacak.
 • Sanayide ders protokolü - adnan menderes

  Sanayide ders protokolü03.11.2014

  Ege

  EGE Bölgesi Sanayi Odası’nın, bölgedeki üniversitelerle sanayi arasındaki işbirliğini geliştirmek amacıyla kurduğu Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinasyon Kurulu’na (ÜSKK) yeni üniversiteler katıldı.
 • Gündüz Vassaf: Kediler olmasaydı Ay’a gidemezdik - adnan menderes

  Gündüz Vassaf: Kediler olmasaydı Ay’a gidemezdik03.11.2014

  Keyif

  Biz okurları için çok kıymetli bir yazar Gündüz Vassaf.Radikal’deki yazılarını aralıksız okumuş, kitaplarına sıkı sıkı sarılmış biri olarak yeni çıkacak kitabından da payıma düşeni aldım.Yakında elinizde olacak şiir-roman türündeki ‘İstanbul’da Kedi’, bir insanlık dersi aslında.Vassaf ile kedilerden konuştuk, insanlardan ve büyük komplekslerinden de.
 • Bunlar da başka paralel yapı - adnan menderes

  Bunlar da başka paralel yapı01.11.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ilk kez başkanlığında yapılan AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın açılışında, Ankara Milletvekili Emine Ülker Tarhan’ın istifası üzerinden CHP’ye yüklendi.
 • Futbolda haftanın programı - adnan menderes

  Futbolda haftanın programı31.10.2014

  Futbol

  Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1.Lig'e 8.hafta maçlarıyla devam edilecek.Spor Toto 2.Lig'de 11.hafta, Spor Toto 3.Lig'de ise 10.hafta maçları oynanacak.
 • 9 üniversitede rektörlük seçim heyecanı - adnan menderes

  9 üniversitede rektörlük seçim heyecanı31.10.2014

  Eğitim

  Üniversiteler rektör adaylarını seçmek için sandık başına gitti.9 üniversite YÖK’e gönderilecek rektör adaylarını belirledi.YÖK Genel Kurulu’nda yapılacak değerlendirmenin ardından aday sayısı 3’e indirilecek ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni rektörleri atayacak.
 • "Potansiyel" analizler başladı - adnan menderes

  "Potansiyel" analizler başladı30.10.2014

  Ege

  EKOSİSTEMİ Koruma ve Doğa Sevenler Derneği (EKODOSD) ile Adnan Menderes Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü işbirliğiyle Aydın ile Muğla sınırları arasında kalan Beşparmak Dağı’ndaki (Latmos) ekoturizm potansiyelinin belirlenmesi için hazırlanan proje kapsamındaki arazi analizlerinden ilki, Koçarlı İlçesi’nin otantik mahallerinden biri olan Bağarcık’ta yapıldı.
 • Üniversiteler yeni rektörünü seçiyor - adnan menderes

  Üniversiteler yeni rektörünü seçiyor30.10.2014

  Eğitim

  Kocaeli Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi ve Adnan Menderes Üniversitesi'nde rektörlük yarışı başladı.Kocaeli Üniversitesi'nde 2 dönem rektörlük yapan Prof.Dr.Sezer Şener Komsuoğlu’nun görev süresi doldu.Balıkesir Üniverisetsi'nde ise daha önce iki kez aday olan Prof.Dr.Bedriye Tunçsiper tekrardan rektörlüğe aday.
 • 91'inci yılda hüzün ve gurur - adnan menderes

  91'inci yılda hüzün ve gurur29.10.2014

  Ege

  EGE Bölgesi’ndeki illerde, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Karaman’daki maden faciası nedeniyle buruk kutlandı.Çoğu kentte kutlamalara katılımın yoğun olduğu gözlenirken; konser, eğlence ve resepsiyonlar maden kazası nedeniyle iptal edildi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Cumhuriyet 91 yaşında: Çankaya’dan Ak Saray’a… - adnan menderes

  Cumhuriyet 91 yaşında: Çankaya’dan Ak Saray’a…28.10.2014

  YAZARLAR

  Cumhuriyet bugün 91 yaşında ve yeni bir cumhurbaşkanı var.
 • Doğan HIZLAN

  Kültüre ticaret gözüyle bakılamaz - adnan menderes

  Kültüre ticaret gözüyle bakılamaz28.10.2014

  YAZARLAR

  ANLAYAMADIĞIM bir zihniyet! Devletin-hükümetin kültüre, sanata ne kadar para harcadığını hesaplamak.
 • Bu balkonu kamyonlar çok seviyor - adnan menderes

  Bu balkonu kamyonlar çok seviyor27.10.2014

  Ege

  AYDIN'ın Çine İlçesi'nde yaşayan Celal Can, ikinci katta bulunan evine ait balkonun, kamyonların zararına uğradığını ifade etti.Kamyon şoförlerini daha dikkatli olmaları konusunda uyaran Celal Can, "Balkona illa, 'dikkat balkon var' mı yazalım?" dedi.
 • İzzet ÇAPA

  “Işık Sarsın Sizi” diyorlar ve kötü enerjileri temizliyorlar - adnan menderes

  “Işık Sarsın Sizi” diyorlar ve kötü enerjileri temizliyorlar26.10.2014

  YAZARLAR

  “İyi halde olmak senin doğum hakkındır.”
 • Taha AKYOL

  Demirel müzesi - adnan menderes

  Demirel müzesi26.10.2014

  YAZARLAR

  SÜLEYMAN Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, son elli yıllık tarihimizin bir aynası.İki yıl önce gezmiştim.Dün açılış törenini izledim.
 • Kuşlar bayrak oldu - adnan menderes

  Kuşlar bayrak oldu25.10.2014

  GÜNDEM

  Kültür Bakanlığı tarafından Mersin’de 1994’te yaptırılan seramik Özgürlük Anıtı’nda yer alan kuş figürleri geçen ay sökülerek boyayla Türk bayrağına dönüştürüldü.
 • Alternatif tıp yasal teminat altına alınacak - adnan menderes

  Alternatif tıp yasal teminat altına alınacak24.10.2014

  GÜNDEM

  Sağlık Bakanlığı, hazırladığı "Geleneksel, Tamamlayıcı, Alternatif Tıp Uygulamaları" yönetmelik taslağı ile geleneksel, tamamlayıcı ve alternatif tıp uygulamalarının kanıta dayalı olarak yapılabilmesi için yeni düzenlemeye gidiyor.
 • İşte futbolda haftanın programı - adnan menderes

  İşte futbolda haftanın programı24.10.2014

  Futbol

  Futbolda Spor Toto Süper Lig ve PTT 1.Lig'e 7.hafta maçlarıyla devam edilecek.Spor Toto 2.Lig'de 10.hafta, Spor Toto 3.Lig'de ise 9.hafta maçları oynanacak.
 • Vakıfbank konusu Meclis gündeminde - adnan menderes

  Vakıfbank konusu Meclis gündeminde23.10.2014

  EKONOMİ

  CHP, Vakıfbank'taki vakıf hisselerinin Hazine'ye devrine ilişkin yasa değişikliğini Vakıflardan Sorumlu Başbakan Yardımcısı Arınç'a sordu.
 • ÇOMÜ’den Taha Akyol’a çifte fahri doktora - adnan menderes

  ÇOMÜ’den Taha Akyol’a çifte fahri doktora22.10.2014

  Eğitim

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Senato kararıyla, Hürriyet Yazarı Taha Akyola ‘Tarih eğitimi’ ile ‘Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi’ alanlarında iki fahri doktora unvanı verdi.Tek unvan alacağını bilen Akyol’a ikincisi sürpriz olurken, Türkiye’de bir ilk gerçekleşti.
 • Ahmet HAKAN

  Türkiye’ye bugün köylülük değil kasabalılık egemen - adnan menderes

  Türkiye’ye bugün köylülük değil kasabalılık egemen21.10.2014

  YAZARLAR

 • Hükümetten Vakıfbank ile ilgili bomba karar - adnan menderes

  Hükümetten Vakıfbank ile ilgili bomba karar21.10.2014

  EKONOMİ

  Hükümetin, bugün Meclise gönderdiği tasarıdan Vakıfbank bombası çıktı.Tasarının 7.maddesi ile Vakıflara ait olan yüzde 58'lik hissenin tamamı, belli bir bedel karşılığı Hazine'ye devrediliyor.Menderes'in talimatıyla kurulan bankanın hisselerinin Hazine'ye devredilmesi 'kamulaştırma' olarak değerlendiriliyor.Yetkililer, vakıf malının kamulaştırılamayacağını, bu düzenlemenin yasalaşması halinde Anayasa Mahkemesi veya Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nden döneceği konusunda uyarıyor.
 • Başbakanlık müsteşarının acı günü - adnan menderes

  Başbakanlık müsteşarının acı günü19.10.2014

  GÜNDEM

  Cuma günü Başbakanlık Müsteşarı olan Kemal Madenoğlu’nun Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Hastanesi’nde kanser tedavisi gören mimar yeğeni, 28 yaşındaki Yılmaz Şekerci hayatını kaybetti.Aydın’a gelen Kemal Madenoğlu, yeğeninin cenazesini alarak Konya’ya hareket etti.
 • Bakan Zeybekçi'den olumsuz görüş - adnan menderes

  Bakan Zeybekçi'den olumsuz görüş17.10.2014

  Ege

  EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ)’nin akademik yıl açılışında yaptığı konuşmada, Kuzey Irak ve Suriye’deki çatışmaların ortaya çıkmasında Türkiye’nin masum olduğunu söyledi.Bazı Batılı ülkelerin Türkiye’nin Kobani’ye girmesini istediğini belirten Zeybekci, "Senin evladın kıymetli karadan girmiyorsun da, benim Mehmetim kıymetli değil mi?" diye konuştu.
 • Hasanoğlan Hatırası ve köy aydınlanması - adnan menderes

  Hasanoğlan Hatırası ve köy aydınlanması14.10.2014

  Keyif

  Köy Enstitüleri, cumhuriyetin en önemli atılımlarından biriydi.Kurulduğu tarihten, kaldırılana kadar destekçisi de çok oldu karşı çıkanı da… Fakat bilinen bir gerçek var ki, bugün kitaplarını okuyup düşüncelerinden yararlandığımız birçok Türk aydınını köy enstitüleri yetiştirmiş, araştıran inceleyen ve sorgulayan birçok Anadolu çocuğunu topluma kazandırmıştır.Mustafa Güneri, Hasanoğlan Köy Enstitüsü’nde görev yaptığı süre boyunca çektiği fotoğrafların büyük bir çoğunluğunu “Hasanoğlan Hatırası” adlı kitabıyla bizlerle buluşturuyor.
 • "Uyuyan dev" 4 yıl sonra uyandı - adnan menderes

  "Uyuyan dev" 4 yıl sonra uyandı13.10.2014

  Ekonomi

  Türkiye'nin, alanında en büyükleri arasında yer alan Susurluk Şeker Fabrikası, 4 yıl sonra tekrar faaliyete geçirildi.Tesiste iki ayda 410 bin ton şeker pancarı işlenecek.
 • Vandal cezası - adnan menderes

  Vandal cezası13.10.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu.
 • Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı - adnan menderes

  Şehidin mahallesi Türk bayraklarıyla donatıldı12.10.2014

  Gündem2008

  İZMİT’te bulunan Cengiz Topel Havaalanı’ndaki Deniz Hava Üs Komutanlığı’ndan eğitim için Konya’ya gitmek üzere dün havalandıktan sora Kartepe’ye düşen ve 4 askerle birlikte Sikorsky helikopterde şehit olan Radar Kıdemli Üstçavuş Mehmet Karakaşoğlu Ankara’daki evine ateş düştü.
 • Kurban derileri ile fakülte inşaatı tamamlanıyor - adnan menderes

  Kurban derileri ile fakülte inşaatı tamamlanıyor10.10.2014

  Eğitim

  Aydın’ın Söke İlçesi’nde Kurban Bayramı’nda toplanan kurban derileri, Adnan Menderes Üniversitesi Söke Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatının tamamlanması için maddi destek sağladı.
 • Kılıçdaroğlu: Bayrak yakan bu ülkede yaşamasın - adnan menderes

  Kılıçdaroğlu: Bayrak yakan bu ülkede yaşamasın08.10.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa Salihli’deki miting için geldiği İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda, “Bayrağına saygı duymayan insan bu topraklarda yaşamamalıdır.Bayrak ve Atatürk bu toprakların ortak değeridir.Saygı duymak zorundayız” dedi.Vatandaşlara ‘sağduyu’, hükümete ise ‘kin ve öfke dilini kullanmaktan vazgeçme’ çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, Hürriyet’e şunları söyledi:
içinde

Adnan Menderes


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz