Arşiv
Yazarlara Göre
Yalçın BAYER93Ertuğrul ÖZKÖK89Özdemir İNCE74Oktay EKŞİ68Uğur CEBECİ57Ahmet HAKAN46Yılmaz ÖZDİL32Tufan TÜRENÇ31Doğan HIZLAN27Deniz SİPAHİ24Soner YALÇIN24Kurthan FİŞEK22Taha AKYOL19Erdal İPEKEŞEN17Vahap MUNYAR14Yalçın DOĞAN13Yener SÜSOY13Ayşe ARMAN11Cüneyt ÜLSEVER11Murat BARDAKÇI11Cemal TÜKEL10İzzet ÇAPA10Mehmet Barlas9Cengiz ÇANDAR8Ege CANSEN8Emin ÇÖLAŞAN8Fatih ALTAYLI8Mehmet Ali BİRAND8Rauf TAMER8Enis BERBEROĞLU7Kanat ATKAYA6Mehmet Y. YILMAZ6Mete Tamer OMUR6Selim Türsen6Veli ŞAKIR6Kubilay KESKİN5Onur BAŞTÜRK5Sedat ERGİN5Yaşar AKSOY5Yaşar SÖKMENSÜER5Adnan KAYA4Bahar AKINCI4Cengiz SEMERCİOĞLU4Hadi ULUENGİN4 Nedim BUBİK4Oğuz ARAL4Pakize SUDA4Yorgo KIRBAKİ4Yusuf Kanlı4İsmet SOLAK4Şükrü KIZILOT4Şükrü KÜÇÜKŞAHİN4Banu ŞEN3Erkan ÇELEBİ3Muharrem SARIKAYA3Nihat DEMİRKOL3Oral Çalışlar3Rahmi TURAN3Rıza Özel3Selahattin DUMAN3İsmail UĞURAL3Ateş BAKAN2Ayçe DİKMEN2Banu TUNA2Bülent KATARCI2Ceren Şehirlioğlu2Duygu Sedefoğlu2Ebru ÇAPA2Fatih ÇEKİRGE2Figen BATUR2Gila BENMAYOR2Haluk KALAFAT2Mehmet YAŞİN2Melike Karakartal2Melis ALPHAN2Pucca Günlük2Reşat KUTUCULAR2Tuğrul ŞAVKAY2Zeynep GÖĞÜŞ2İlyas ÖZGÜVEN2Şenay DÜDEK2Akif BEKİ1Ali Atıf BİR1Armağan ÇAĞLAYAN1Ayşe ARAL1Cengiz ÖZDEMİR1Dursun GÜNDOĞDU1Erdem SEVGİ1Ergül SATIÇ1Ferai TINÇ1Gamze CİZRELİ1Hakan TARTAN1Kenan BAŞARAN1Mehmet Ali Birand - English1Melike Birgölge1Mesude ERŞAN1Nil KARAİBRAHİMGİL1Osman MÜFTÜOĞLU1Oya BERBEROĞLU1Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU1

Adnan Menderes

Adnan Menderes ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Adnan Menderes haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.644 Adnan Menderes haberi bulunmuştur.

Adnan Menderes (1899, Aydın – 17 Eylül 1961, Bursa), tam adı ile Ali Adnan Ertekin Menderes, 1950-60 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanlığını yapmış, İstiklal Madalyası sahibi Türk siyasetçi, devlet adamı ve hukukçu.

Serbest Cumhuriyet Fırkası, Cumhuriyet Halk Partisi ve Demokrat Parti'de siyaset yapan Menderes, 27 Mayıs darbesi'nin ardından, 17 Eylül 1961 tarihinde asılarak idam edildi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 1990 yılında çıkardığı yasayla, Menderes ve onunla beraber idam edilenlere itibarlarını iade etti.

Adnan Menderes Haberleri

71 yılın demokrasi bilançosu

71 yılın demokrasi bilançosu

Demokratik bir hukuk devletinin yöneticilerini zor ve şiddet yoluyla görevden uzaklaştırmaya kalkmak, kimsenin hakkı ve haddi değil. Demokratik bir ülkede buna teşebbüs edenler, kim olurlarsa olsunlar, ister asker olsunlar ister sivil, onlara karşı çıkmak herkesin görevi...Ülkemizdeki son darbe teşebbüsüne karşı o görev –o teşebbüsün sorumluları dışında- toplumumuzun her kesimince yerine getirildi. Meclis’te temsil edilen-edilemeyen siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, medyanın her alanındaki gazeteciler, televizyoncular, yayıncılar, bilim kurumlarındaki akademisyenler, öğrenciler ve tek tek vatandaşlar, o teşebbüse karşı kesin tutum aldılar ve darbecilerin başarısızlığa uğramasına büyük katkı yaptılar.Bu sonuç, halkımızın demokratik rejime bağlılığının yeni bir göstergesidir. Bu gerçeği, herkesin görmesi ve değerini bilmesi gerekir.

24.7.2016Gündem
Darbeci Profesör kaçmak isterken havalimanında yakalandı

Darbeci Profesör kaçmak isterken havalimanında yakalandı

Hakkında yakalama kararı olan Eski Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah, darbe girişiminden sonra Almanya'ya kaçmak isterken yakalandı.

21.7.2016Gündem
Polis okulundaki kritik isim yurtdışına giderken yakalandı

Polis okulundaki kritik isim yurtdışına giderken yakalandı

Eski Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Cerrah, darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında Almanya'ya kaçmak isterken yakalandı.

21.7.2016Gündem
Akademisyene çıkış yok

Akademisyene çıkış yok

Darbe soruşturmasının üniversitelerdeki yankıları sürüyor. 4 üniversitenin rektörü açığa alındı... Tüm dekanlar görevlerinden ayrıldı... Akademisyenlerin yurtdışı görevleri iptal edildi...

20.7.2016Eğitim
Emekli başkomiser ve eşi tatil yolunda can verdi

Emekli başkomiser ve eşi tatil yolunda can verdi

AYDIN'da kontrolden çıkıp karşı şeride geçerek TIR ile çarpışan otomobilin sürücüsü emekli başkomiser Ali Aydoğan ile eşi Nurhayat Aydoğan hayatını kaybetti.

13.7.2016Ege
Antalya'da dış hat yolcu sayısı yüzde 47 düştü

Antalya'da dış hat yolcu sayısı yüzde 47 düştü  

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yayınlanan istatistiklere göre, Türkiye’deki dış hat yolcu sayısı geçen yılın ilk 6 ayına göre yüzde 11,9 azaldı. Düşüş rekoru ise Antalya’da yaşandı. Geçen yıl ilk 6 ayda Antalya’ya 7 milyon 418 bin 383 olan dış hat yolcu sayısı bu yıl yüzde 47 düştü. Antalya’ya 3 milyon 902 bin 781 dış hat yolcusu geldi.

12.7.2016Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir saatlik İzmir ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir saatlik İzmir ziyareti

 CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, akşam saatlerinde geldiği İzmir’in Urla İlçesi’nde bir süre incelemede bulunduktan sonra kenten ayrıldı.

11.7.2016Gündem
Samsun'da ikizler dehşet saçtı

Samsun'da ikizler dehşet saçtı

Samsun’da bir kadını döverken kendilerini engellemeye çalışan polis memuruna direnen ve tabancasını alan ikizler, polis tarafından tabancayla bacaklarından vurularak etkisiz hale getirildi.

6.7.2016Gündem
Başbakan'dan bayram ziyareti

Başbakan'dan bayram ziyareti

BAŞBAKAN Binali Yıldırım, Ramazan Bayramı’nın birinci gününde seçim bölgesi İzmir’i ziyaret etti. Başbakan Binali Yıldırım, kentte ilk olarak şehit er Necati Yenikapı’nın baba evini ziyaret etti.

5.7.2016Ege
Kimse olmadığı için taburcu edilemedi

Kimse olmadığı için taburcu edilemedi

Aydın’ın Söke İlçesi’ndeki özel bir hastanede tedavisi tamamlanan 51 yaşındaki Doğan Şen, kimsesi olmadığı için taburcu edilemedi.

5.7.2016Sağlık
Yol ortasında kadını dövdü

Yol ortasında kadını dövdü

Mersin'de yol ortasında tartıştığı kadına şiddet uygulayan bir kişi, amatör kamera tarafından görüntülendi

3.7.2016Gündem
İzmir'de OHAL

İzmir'de OHAL

Adnan Menderes Havalimanı’nda kırmızı alarm durumuna geçildi, güvenlik önlemleri en üst seviyeye çıkarıldı.

29.6.2016Ege
İzmir'de gergin saatler

İzmir'de gergin saatler

İSTANBUL Atatürk Havalimanı'nda yaşanan, 28 kişinin yaşamını yitirdiği, 60 kişinin de yaralandığı terör saldırısının ardından İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda güvenlik önlemleri arttırıldı. İstanbul'a saldırı sonrası inemeyen 11 uçağın ise İzmir'e yönlendirildiği ifade edildi.

29.6.2016Ege
THY saldırının ardından 340 seferini iptal etti

THY saldırının ardından 340 seferini iptal etti

THY, Atatürk Havalimanı’ndaki canlı bomba saldırısının ardından 340 seferini de iptal etmek zorunda kaldı. Havalimanı uçuşlara açık ancak seferler gecikmeli yapılabiliyor.

29.6.2016Gündem
Atatürk Havalimanı uçuşlara açıldı

Atatürk Havalimanı uçuşlara açıldı

İstanbul'da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde 2 ayrı patlama meydana geldi. Patlama sonrası yaşanan İlk belirlemelere göre 36 kişi hayatını kaybetti. Atatürk Havalimanı üzerinde oluşan yoğun trafik bölgeye yakın havalimanlarına yönlendiriliyor. Öte yandan, gece saat 03.00'te açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Havaalanı'nın hava trafiğine açıldığını duyurdu.

29.6.2016Gündem
İzmir-Lefkoşa uçağı büyük tehlike atlattı

İzmir-Lefkoşa uçağı büyük tehlike atlattı

Atlasjet Havayolları’nın İzmir-Lefkoşa uçağı kalkış sırasında büyük tehlike atlattı. Teknik bir arıza nedeniyle 1,5 saat gecikmeli kalkışa hazırlanan uçak, arızanın yeniden nüksetmesi üzerine tam kalkış sırasında ani bir frenle durdu. Uçak yeniden aprona dönerken, yolcular uçaktan indirildi ve dış hatlar terminalinde beklemeye alındı.

23.6.2016Gündem
Baba oğul trafik terörü kurbanı

Baba oğul trafik terörü kurbanı

MANİSA'nın Akhisar İlçesi'nde, ters yöne giren otomobille karşılıklı çarpışan elektrikli bisikletteki 43 yaşındaki Osman Bilek ile oğlu 18 yaşındaki İlkhan Bilek ağır yaralandı. Ambulansla hastaneye kaldırılan baba-oğul, kurtarılamadı.

17.6.2016Ege
Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Teğmen Demirel'i nezaretten kurtardı

Demokrat Parti iktidarı, DSİ Genel Müdürü Süleyman Demirel’in askerliğini, yoğun baraj inşaatları nedeniyle Başbakan Adnan Menderes’in talimatı üzerine, her yıl erteletti. Ancak, 27 Mayıs darbesinde, ‘asker kaçağı’ suçlamasıyla nezarete düştü. Nezaretten, ‘ihtilalin kudretli albayı’, Başbakanlık Müsteşarı Alparslan Türkeş kurtardı.

16.6.2016Gündem
Kılıçdaroğlu:Bize kurşun sıkabilirler

Kılıçdaroğlu:Bize kurşun sıkabilirler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de kendisini havalimanında karşılayan partililere yaptığı konuşmada, şehit cenazesinde kendisine atılan kurşunu kastederek, "Bize mermi atabilirler, bize kurşun sıkabilirler, bizim üstümüze gelebilirler ama hiçbir baskıya boyun eğmeyeceğiz. Hiç bir baskıya" dedi. Bu sözler üzerine partililer, "Feriştahı gelse bizi yıldıramaz" sloganı attı. Kılıçdaroğlu da aynı sözü tekrarladı.

16.6.2016Gündem
Yumurta kabuğu kireçlenmeye iyi geliyor

Yumurta kabuğu kireçlenmeye iyi geliyor

Türk bilim insanları tarafından 8 üniversite hastanesinde, Prof. Dr. Nurten Eskiyurt koordinatörlüğünde yapılan ve doğal yumurta kabuğu zarının kireçlenme tedavisinde ağrı ve tutukluğu gidermeye yardımcı olduğunu kanıtlayan çalışma, uluslararası bir kongrede kabul gördü. Araştırma özellikle osteoartritin çok yaygın görüldüğü 50 yaş üstü kadınları sevindirecek.

16.6.2016Sağlık
Dil ustası Hakkı Devrim hayatını kaybetti

Dil ustası Hakkı Devrim hayatını kaybetti

Dil ustası, Türk basınının duayenlerinden Hakkı Devrim, dün sabah hayata gözlerini yumdu. Hakkı Devrim, bugün Levent Camisi’ndeki öğle namazının ardından, Kilyos’taki aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.Hakkı Devrim'in ölümü sevenlerini yasa boğdu

16.6.2016Gündem
Büyük usta Hakkı Devrim'i kaybettik

Büyük usta Hakkı Devrim'i kaybettik

Dil ustası, Türk basınının duayenlerinden Hakkı Devrim, dün sabah hayata gözlerini yumdu. Devrim, bugün Levent Camisi’ndeki öğle namazının ardından, Kilyos’taki aile mezarlığında son yolculuğuna uğurlanacak.

16.6.2016Gündem
Öğrenci İşi’ne ödül

Öğrenci İşi’ne ödül

Uşak Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Çağlar Deniz, İstanbul’a okumak için gelen üniversite öğrencilerinin uyum sağlama taktiklerini ele aldığı ‘Öğrenci İşi’ adlı kitapla ödül aldı.

13.6.2016Eğitim
Görme engelli Menderes öğretmenin aydınlık hikâyesi

Görme engelli Menderes öğretmenin aydınlık hikâyesi

Gaziantep'te görme engelli dünyaya gelmesi nedeniyle çevresindekilerin "okuyamaz" dediği Menderes İnan, üniversite eğitiminin ardından Aydın'da bir lisede 6 yıldır tarih öğretmenliği yapıyor. Öğrencilerini sesinden tanıyan Menderes öğretmen, engelinden daha çok ön yargıları yıkmak için mücadele vermiş ve öğrencilerinin hayata bakış açılarını değiştirmesinde etkili olmuş.

10.6.2016Kampüs
Turizmde yeni bir teşvik daha geldi

Turizmde yeni bir teşvik daha geldi

Bakanlar Kurulu 200 ve daha fazla koltuk sayısına sahip charter uçaklardan belirli havalimanlarına her seferinde en az 150 yolcu getirenlere verilecek 6,000 dolarlık destek yüzde 30 artırılarak uygulanacak.

9.6.2016Ekonomi
Görme engelli öğretmen, öğrencilerine ‘ışık tutuyor’

Görme engelli öğretmen, öğrencilerine ‘ışık tutuyor’

Gaziantep'te görme engelli dünyaya gelen, yaşadığı zorluklara rağmen üniversite eğitimini tamamlayarak tarih öğretmeni olan Menderes İnan, Aydın'daki lisede 6 yıldır öğrencilerine bilgisi ve hayat hikayesiyle ışık tutuyor.

8.6.2016Eğitim
Kilis’e çok sayıda uçaksavar mermisi düştü

Kilis’e çok sayıda uçaksavar mermisi düştü

SURİYE’den ateşlenen Katyuşa roketatar mermilerinin daha önce düştüğü Kilis, bu kez de uçaksavar mermilerinin hedefi oldu. Suriye tarafından atılan çok sayıda mermi, kent merkezinin sınıra yakın semtlerindeki çok sayıda ev ve işyerine isabet etti. Kentte tedirginliğe yol açan mermiler, bir okul duvarı ile bazı araçlara da isabet ederken, yaralanan olmadı.

8.6.2016Gündem
Öğrenci evinde şüpheli ölüm

Öğrenci evinde şüpheli ölüm

Aydın'ın Nazilli ilçesinde bir üniversite öğrencisi, öğrenci evinin bahçesinde demir parmaklıklara asılı halde ölü bulundu. Gencin bileklerine bağlanmış demir tel olması nedeniyle olay şüpheli bulundu.

5.6.2016Gündem
HDP İzmir'de miting gerçekleştiremedi, toplantı yaptı

HDP İzmir'de miting gerçekleştiremedi, toplantı yaptı

Valilik tarafından İzmir Gündoğdu Meydanı’nda miting yapılmasına izin verilmeyen HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, il binası önünden partililere seslendi

4.6.2016Gündem
HDP’nin İzmir mitingine Valilik izin vermedi

HDP’nin İzmir mitingine Valilik izin vermedi

HDP’nin İzmir’de 4 Haziran Cumartesi günü saat 17.00’de Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın da katılımıyla Gündoğdu Meydanı’nda yapmayı planladığı dokunulmazlıkların kaldırılmasına tepki mitingine İzmir Valiliği, ’kamu güvenliği’ni gerekçe göstererek izin vermedi. Yüksekdağ, partisinin il binasında halkla buluşacak.

3.6.2016Gündem
CHPliler ’Şehitlere saygı’ için yürüdü

CHPliler ’Şehitlere saygı’ için yürüdü

MERSİN’de CHP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ‘Şehitlere Saygı Yürüyüşü’nde teröre tepki gösterildi.

3.6.2016Çukurova
4 kişi tecavüz edip cami avlusuna bıraktı

4 kişi tecavüz edip cami avlusuna bıraktı

Samsun'un Bafra ilçesinde cami bahçesinde baygın bir vaziyette bulunan 17 yaşındaki kızın uyuşturucu sonrası tecavüze uğradığı ortaya çıkarken, olayın şüphelisi 4 kişi adliyeye sevk edildi.

1.6.2016Gündem
Tepki çeken profesör özür diledi

Tepki çeken profesör özür diledi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, tepki çeken İstanbul'un fethiyle ilgili paylaşımının ardından kamuoyundan özür diledi.

1.6.2016Gündem
İstanbul'un fethini eleştiren profesör açığa alındı

İstanbul'un fethini eleştiren profesör açığa alındı

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde (ADÜ) görev yapan Prof. Dr. Erbay Bardakçıoğlu, büyük tepki toplayan İstanbul'un fethiyle ilgili eleştirel paylaşımı nedeniyle açığa alındı.

31.5.2016Gündem
Üniversitede rektörle akademisyenin 'fetih' tartışması

Üniversitede rektörle akademisyenin 'fetih' tartışması

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde (ADÜ) görevli bir profesörün 29 Mayıs İstanbul’un fethiyle ilgili eleştirel paylaşımına, başta ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan olmak üzere birçok kişi tepki gösterdi.

31.5.2016Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Alışacaklar

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Biz yargının başkanlarıyla, temsil noktasında olanlarıyla bu tür seyahatleri yaparız. Bunun yasal, ahlaki teamül olarak hiçbir yanlış yanı yoktur. Bunlara alışmadılar bunlar bugüne kadar, alışacaklar" dedi. Rusya ile ilişkiler konusuna da değinen Erdoğan, "Bir pilotun yapmış olduğu bir yanlış sebebiyle koskoca Türkiye’yi feda etmesi son derece düşündürücü" ifadesini kullandı

31.5.2016Gündem
Başbakan Binali Yıldırım: Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz

Başbakan Binali Yıldırım: Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz

Yerel seçimlerde İzmir'den belediye başkanı adayı olan Başbakan Binali Yıldırım, 'Başbakan' sıfatıyla ilk kez İzmir’e gitti. Burada toplanan kalabalığa konuşan Yıldırım, "Sevgili İzmirliler zannetmeyin ki unuttuk, İzmir'in çılgın projesi de geliyor" dedi. Yıldırım, "Körfez Geçişi'ni de İzmir'e mutlaka getireceğiz. Nasıl Konak Tüneli'ni yaptıysak, Sabuncubeli Tüneli'ni yapıyorsak Körfez Geçişi'ni de mutlaka yapacağız. Kordon'la Kordelya'yı, Konak ile Karşıyaka'yı birleştireceğiz" şeklinde konuştu.

31.5.2016Gündem
Devlet üniversitelerinin akademik teşvik karnesi

Devlet üniversitelerinin akademik teşvik karnesi

Akademisyenlerin bilim, teknoloji ve sanata katkı sağlayıcı nitelikte proje, araştırma ve yayınlarını desteklemek amacıyla verilen akademik teşviklerde, devlet üniversiteleri arasında Abdullah Gül Üniversitesi ilk sırayı aldı.

30.5.2016Eğitim
Dev sahnede 563. yıl coşkusu

Dev sahnede 563. yıl coşkusu

İstanbul’un fethinin 563’üncü yıldönümü, Yenikapı miting alanında yüzbinlerce vatandaşın akın ettiği bir şölenle kutlandı. Kutlamaya Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım da katıldı. 563 kişilik Mehteran Birliği Konseri, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı Bandosu ve Merasim Takımı konseri, Türk Hava Kuvvetleri Türk Yıldızları Gösterisi ve dünyanın en büyük 3D mapping sahnesinde üç boyutlu özel gösteri İstanbullularla buluştu.

29.5.2016Gündem
Kazıda kemik ve tünel bulundu

Kazıda kemik ve tünel bulundu

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi Adnan Menderes Bulvarında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan alt yapı kazı çalışmaları sırasında kemik parçaları ve tünel bulundu.

29.5.2016Gündem
El ele gittiler

El ele gittiler

Başbakan olduktan sonra ilk kez İstanbul’a gelen Başbakan Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu, Hasan Polatkan, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan’ın mezarlarını ziyaret etti. Yıldırım ziyaretlerinin tamamladıktan sonra kendini bekleyen makam aracına doğru eşi Semiha Yıldırım el ele hareket etti...

29.5.2016Gündem
Efes 2016 tatbikatı için geliyorlar

Efes 2016 tatbikatı için geliyorlar

Erdoğan ve Yıldırım, 21.00’de kentte olacak. AK Parti teşkilatları, başbakan olduktan sonra seçim bölgesi İzmir’e ilk kez gelen Yıldırım ile kente en son 1 yıl önce konuk olan Erdoğan için Adnan Menderes Havalimanı’nda geniş katılımlı karşılama yapacak.rbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım, yarın sabah erken saatlerde Seferihisar Doğanbey’e geçip Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en büyük tatbikatı Efes 2016’yı izleyecek.

29.5.2016Ege
Eski MHP'li başkanın cenazesi vasiyeti üzerine cemevinden kaldırıldı

Eski MHP'li başkanın cenazesi vasiyeti üzerine cemevinden kaldırıldı

Aydın’ın Söke ilçesinde, 80 yaşında kalp yetmezliğinden yaşamını yitiren MHP Söke İlçe eski Başkanı Mehmet Fırat, vasiyeti üzerine cami yerine cemevinde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı. Sünni olan Fırat'ın oğlu Murat Fırat, "Rahmetli babamın can arkadaşlarının pek çoğu her zaman Aleviler oldu" dedi.

25.5.2016Gündem
Üniversiteli kıza iğrenç tuzak: Reddedilmeyi kabul edemeyince...

Üniversiteli kıza iğrenç tuzak: Reddedilmeyi kabul edemeyince...

Aydın’da, üniversite öğrencisi genç kıza tuzak kurup ilişkiye girdiği öne sürülen aynı okuldan Ömer U. ve sınıf arkadaşı İhsan Ç. gözaltına alındı. Cinsel saldırı ve şantaj suçlamalarıyla adliyeye sevk edilen iki şüpheli de tutuklandı.

25.5.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Size söyleyeyim: en kötü ihtimalle ne olabilir

Size söyleyeyim: en kötü ihtimalle ne olabilir

LAİK bir insansınız...

21.7.2016Haber Yazıları
7/24 kapanmayan kitaplık

7/24 kapanmayan kitaplık

ATATÜRK KİTAPLIĞI haftanın her günü, 24 saat hizmet veren bir kitaplık.

29.6.2016Yazar Yazıları
Bakü notları

Bakü notları

“Bakü’deki İzmir...” başlığı ile çok rahat birkaç günlük bir yazı dizisi hazırlanabilir. Aslına bakarsanız, işin hoş tarafı, “İzmir, daha İstanbul’dan başladı...”

24.6.2016Ege
Benim güzel manolyam

Benim güzel manolyam

TANSU, annesinin babasına yazdığı aşk mektuplarını ilk defa bir hafta önce gördü.

2.6.2016Haber Yazıları
Bir Adnan Menderes portresi

Bir Adnan Menderes portresi

BABIÂLİ emekçilerinden gazeteci Orhan Karaveli’nin 66 yılı bulan bir meslek kıdemi var.

26.5.2016Haber Yazıları