Aramanız :
Aradığınız kelime : "

aclik_orucu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

135  adet haber bulundu.


 • Cem Keçe

  Ramazan'da cinsellik yasak mı? - aclik_orucu
  Ramazan'da cinsellik yasak mı?13.07.2014
  YazarlarDoğadaki bütün canlılara şefkat ve merhamet esasının egemen olması gereken Ramazan ayı boyunca; sizlerin aşk, evlilik, yakın ilişkiler ve cinsellikle ilgili sorularınızı yanıtlamaya devam edeceğim.
 • Jandarma ‘Hayata Dönüş’te yargılanmaktan endişe etmiş - aclik_orucu
  Jandarma ‘Hayata Dönüş’te yargılanmaktan endişe etmiş10.07.2014
  GündemF tipi cezaevlerindeki koşulları protesto etmek için yapılan ölüm orucu ve açlık grevini sona erdirmek amacıyla 19 Aralık 2000’de 20 cezaevinde eş zamanlı yapılan ve 28’i tutuklu ve hükümlü 2’si asker toplam 30 kişinin ölümü ile sonuçlanan ‘Hayata Dönüş’ operasyonuyla ilgili davaya Jandarma Genel Komutanlığı’ndan gönderilen keşif raporu damgasını vurdu.
 • 'Hayata Dönüş' operasyonu soruşturmasında 14 yıl sonra ifadeleri alınıyor - aclik_orucu
  'Hayata Dönüş' operasyonu soruşturmasında 14 yıl sonra ifadeleri alınıyor08.07.2014
  GündemF Tipi cezaevlerindeki tecrit koşullarını protesto etmek amacıyla yapılan ölüm orucu ve açlık grevini sona erdirmek amacıyla 19 Aralık 2000'de 20 cezaevinde eş zamanlı yapılan 28’i tutuklu ve hükümlü 2’si asker toplam 30 kişinin ölümü ile sonuçlana “Hayata Dönüş” operasyonuna katılan ve müdahale timi olarak görev yaptıkları öne sürülen dönemin Ankara Komando Özel Asayış Komutanlığı’na mensup 252 askerin ismi 14 yıl sonra soruşturma dosyasına girdi.Operasyonda müdahale birliği olarak görev yapanların listesinin savcılığa ulaşmasının ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma kapsamında ifadelerin alınmasına başlanıldı.
 • Musa Dede

  Oruç (Savm/Siyam) - aclik_orucu
  Oruç (Savm/Siyam)06.07.2014
  YazarlarOruç ayındayız.Oruç, Farsça'dan dilimize geçmiş bir kelime.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Ramazanda sık sorulan sorular - aclik_orucu
  Ramazanda sık sorulan sorular02.07.2014
  YazarlarRamazanla birlikte sizden gelen soruların çoğu doğal olarak ramazanla ilgili olmaya başladı.Bu mübarek ve güzel ayın daha henüz başlarındayız ama sorular oldukça fazla.İşte o sorulardan bazıları ve hazırladığımız yanıtlar.
 • Sıcak havalarda kalp hastalarına öneriler - aclik_orucu
  Sıcak havalarda kalp hastalarına öneriler30.06.2014
  SağlıkYılın en sıcak ve nem oranı en yüksek günleri yaşanıyor.Hemen hemen herkes bu durumdan şikayetçi.Özellikle de bu günleri tatil mekanlarında değil de şehirlerin yüksek temposunda geçirmek zorunda olanlar.
 • Oya ARMUTÇU

  Bir günlük açlık grevi demokratik hak - aclik_orucu
  Bir günlük açlık grevi demokratik hak18.06.2014
  YazarlarAçlık grevi, en basit şekliyle daha çok siyasi taleplerin kabul edilmesi için kişinin kendi vücudunu yaşamı pahasına protesto biçimi olarak kullanması şeklinde tanımlanabilir.
 • Eylemci aileler belediye önünden çıkarıldı - aclik_orucu
  Eylemci aileler belediye önünden çıkarıldı01.06.2014
  GündemDİYARBAKIR’da, PKK’nın kaçırdığını söyledikleri çocuklarının bırakılmasını isteyerek 14 günden bu yana Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan aileler, zabıtalar tarafından buradan uzaklaştırıldı.Eylemlerine karşı kaldırımda sürdüren annelerden Bedriye Eşiyok, zabıtalar tarafından saçından tutularak sürüklendiğini ve tartaklandığını söyledi.
 • Yalan çalan talan - aclik_orucu
  Yalan çalan talan22.03.2014
  GündemAKP’nin 11 yıllık iktidarında kendisinin uygulamaya geçirdiği 3 lobi var: 1’incisi yalan lobisi, 2’ncisi çalan lobisi, 3’üncüsü de talan lobisidir.
 • Yalçın BAYER

  Gökçek desteksiz atıyor - aclik_orucu
  Gökçek desteksiz atıyor15.03.2014
  YazarlarMELİH Gökçek, 25 Temmuz 2013 ankara.bel.tr sitesinde şöyle diyor:
 • Cem Keçe

  Ramazan'da cinsellik - aclik_orucu
  Ramazan'da cinsellik14.07.2013
  YazarlarHer yıl, Ramazan ayında aynı tartışmalar yaşanır.“Ramazan ayında cinsellik olmalı mı?” “İftar sonrası hemen seks yapmak sakıncalı mı?” “Ramazan’da yaşanan cinsellik ayıp ya da yasak olarak değerlendirilmeli midir?” Bugün bu sorulara yanıt arıyoruz.
 • İftarda çorba sahurda meyve - aclik_orucu
  İftarda çorba sahurda meyve13.07.2013
  CumartesiRamazanda uzun süre açlığın ardından aşırı tüketilen besinler özellikle kilo problemi yaşayanlarda ciddi sağlık sorunlarına neden oluyor.Peki iftar ve sahurda nasıl beslenmeliyiz? Beslenme Uzmanı Selahattin Dönmez’e sorduk.
 • İşte saldırıyı yapan canlı bomba - aclik_orucu
  İşte saldırıyı yapan canlı bomba01.02.2013
  GündemABD Büyükelçiliği’ne bombalı saldırı düzenlediği açıklayan yasadışı DHKP-C örgütü üyesi Ecevit Şanlı’nın ismi ilk olan 1997’de Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü ve Harbiye Orduevi’ne yapılan lav saldırılarında duyulmuştu.
 • Ölüm oruçlarına ithafen - aclik_orucu
  Ölüm oruçlarına ithafen08.12.2012
  Keyif_Simurg’dan sonra ölüm oruçlarına yer veren bir film daha vizyonda; Açlığa Doymak.Sadece ölüm oruçlarıyla ilgilenmiyor.İnsanın acıları ve intikam duygularıyla baş etme sürecinde halvet, açlık, yoksunluk ve ölüm oruçlarını bir potada eritiyor.
 • Her şey bir tutam mavi içindi - aclik_orucu
  Her şey bir tutam mavi içindi02.12.2012
  PazarKüllerinden doğmaya çalışanların hikâyesi Simurg.Belgeseli çekmek için 12 yıl uğraşan yönetmen Ruhi Karadağ ile Simurg’u konuştuk.
 • Hal esnafı açlık grevinde - aclik_orucu
  Hal esnafı açlık grevinde30.11.2012
  GündemADANA’da, kendilerine haksızlık yapıldığı ve toptancı hali olarak tescil edilmedikleri için açlık grevi başlatan Yüreğir Sebze Hali esnafı, talepleri kabul edilinceye kadar grevi sürdürüceklerini söyledi.
 • Kürtçe savunma Komisyon'dan geçti - aclik_orucu
  Kürtçe savunma Komisyon'dan geçti29.11.2012
  GündemAdalet Komisyonu’nda iki gündür sürdürülen sert tartışmaların ardından anadilde savunma imkanı veren ve cezaevinde eşle "mahrem görüşme" imkanı tanıyan 15 maddelik tasarı kabul edildi.
 • Ahmet HAKAN

  Açlık grevleri için hasar tespit raporu - aclik_orucu
  Açlık grevleri için hasar tespit raporu19.11.2012
  YazarlarTÜRKİYE “gebersinciler” ile “vicdancılar” diye ikiye bölündü.
 • Arınç ve BDP'lilerden açıklama - aclik_orucu
  Arınç ve BDP'lilerden açıklama18.11.2012
  GündemAçlık grevlerinin sona ermesinin ardından Bülent Arınç ve BDP'liler açıklama yaptı.
 • Hayata Dönüş operasyonunun en yakın tanığı öldü - aclik_orucu
  Hayata Dönüş operasyonunun en yakın tanığı öldü15.11.2012
  GündemÜMRANİYE ve Bayrampaşa Cezaevi’nde 19 mâhkum ve 1 askerin hayatını kaybettiği Hayata Dönüş Operasyonu’nda, Bora ve Tufan operasyon planını hazırlayarak büyük rol oynayan dönemin İstanbul Bölge Jandarma Komutanı emekli Tuğgeneral Engin Hoş 64 yaşında akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybetti.
 • İsmet BERKAN

  Başbakan neden sürekli idamdan söz ediyor? - aclik_orucu
  Başbakan neden sürekli idamdan söz ediyor?13.11.2012
  YazarlarBAŞTA çok fazla ciddiye almadım, Başbakan 2007 seçiminden beri durup durup bir idam konusu açıyor, daha çok da Milliyetçi Hareket Partisi’ni sıkıştırmak için ‘Öcalan’ı neden asmadınız, ben olsam asardım’ diyor, bu da onlardan biri, diye düşündüm.
 • Yalçın BAYER

  Turizm acentalarına karşı haklarımız var - aclik_orucu
  Turizm acentalarına karşı haklarımız var07.11.2012
  YazarlarTurizm acentelerinin müşterilerine karşı olan tutumu ve haksız davranışları konusuna değinmek istiyorum.
 • Pamukoğlu'ndan açlık grevi tepkisi - aclik_orucu
  Pamukoğlu'ndan açlık grevi tepkisi04.11.2012
  GündemHak ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili, “Ölüm orucunu neden cezaevindeki tutuyor? Bunların milletvekilleri var, İmralı'daki var, onlar tutsa ya.” dedi.
 • Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni - aclik_orucu
  Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının tam metni03.11.2012
  GündemPartisinin Kızılcahamam'da düzenlenen 19.İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının tam metni.
 • Ölüm orucu bitmiştir - aclik_orucu
  Ölüm orucu bitmiştir02.11.2012
  GündemBaşbakan Tayyip Erdoğan, ölüm oruçları konusunda, “O iş bitmiştir” diye konuştu.
 • Erdoğan: Açlık grevi tamamen şov - aclik_orucu
  Erdoğan: Açlık grevi tamamen şov01.11.2012
  PlanetAlmanya'daki temaslarını sürdüren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BDP ve KCK'lıların yaptığı açlık grevlerine ilişkin olarak, "Açlık grevi falan yok.Bakanım gitti gördü izledi.Bu tamamen şovdur.Ahmet Türk'ün verdiği ziyafette gayet güzel şen şakrak bir şekilde götürdüler.Orada bunu yaparken, kalkıp ölün diyorlar" dedi.
 • Açlık grevleri konusunda kim, ne dedi - aclik_orucu
  Açlık grevleri konusunda kim, ne dedi01.11.2012
  Gündem
 • O fotoğraf için ağır konuştu: Terbiyesizlik - aclik_orucu
  O fotoğraf için ağır konuştu: Terbiyesizlik31.10.2012
  GündemBDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, dünkü AK Parti Grup Toplantısı'nda cezaevlerinde sürdürülen açlık grevleri ile ilgili konuşurken, kendisinin de aralarında bulunduğu BDP'li milletvekillerin yemek yerken çekilen fotoğrafına değinerek partilerini eleştiren Başbakan Erdoğan'a yanıt verdi.Kışanak, "Bir köy evinde 3 ay önce yediğimiz yemek üzerinden nemalanmak terbiyesizliktir, ahlaksızlıktır.Saltanat sürmemişiz, köşklere çıkmamışız, sadece bir yemek yemişiz" dedi.
 • 'Çok kritik günlerdeyiz' - aclik_orucu
  'Çok kritik günlerdeyiz'31.10.2012
  SağlıkCağaloğlu bulunan İstanbul Tabip Odası’da, Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof.Dr.Özdemir Aktan, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Taner Gören ve Türk Tabipler Birliği Merkez Konseyi Üyesi Dr.Osman Öztürk cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine ilişkin basın toplantısı düzenledi.
 • Ölüm orucu değil, açlık grevi - aclik_orucu
  Ölüm orucu değil, açlık grevi31.10.2012
  Gündem66 cezaevinde 658 tutuklu ve mahkûmun yaptığı açlık grevi 50.gününe girerken, Başbakan’ın "Yiyip içiyorlar" açıklamasıyla ilgili BDP Diyarbakır Milletvekili Nurseli Aydoğan, “Bu eylem ölüm orucu değildir.Açlık grevidir.Dolayısıyla tuz, şeker ve çay alıyorlar” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Cumhuriyet bir kültürdür - aclik_orucu
  Cumhuriyet bir kültürdür30.10.2012
  YazarlarCUMHURİYET Bayramı kutlamaları ile ilgili olarak “çıkış” yapabilen az sayıdaki sivil toplum Örgütlerinden biri de Devlet Tiyatroları Opera ve Balesi Çalışanları Yardımlaşma Vakfı (TOBAV) idi.
 • Ölüm oruçları toplumsal şiddettir - aclik_orucu
  Ölüm oruçları toplumsal şiddettir29.10.2012
  GündemRuhsar Demirel ismi en çok bilinen MHP’liler arasında değil belki ama Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin en yakın çalışma arkadaşlarından.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Boş sözler’, “Timsah gözyaşları”… - aclik_orucu
  “Boş sözler’, “Timsah gözyaşları”…28.10.2012
  YazarlarKurban Bayramı’nın bugün son günü.
 • Yalçın BAYER

  Ölüm orucuna neden hep ‘mahpus’takiler yatar! - aclik_orucu
  Ölüm orucuna neden hep ‘mahpus’takiler yatar!28.10.2012
  YazarlarCEZAEVLERİNDE herhangi bir sorun söz konusu olduğu zaman ulusal ve uluslararası kamuoyunun dikkatini çekmek için iki yöntem uygulanıyor: ‘Açlık grevi’ ve ‘ölüm orucu’.
 • Erdoğan’ın ofisinin önü karıştı - aclik_orucu
  Erdoğan’ın ofisinin önü karıştı25.10.2012
  GündemCezaevlerinde süren açlık grevlerine dikkat çekmek amacıyla 78’liler Girişimi'nin çağrısıyla Dolmabahçe’de toplanan yaklaşık 30 kişi, Beşiktaş’taki Başbakanlık Çalışma Ofisi’nin önünde basın açıklaması yapmak istedi.Polis grubu ofise 200 metre kala durdurunca, açıklama bu noktada yapıldı.
 • Cengiz ÇANDAR

  ‘Kurban Bayramı’na ‘siyasi kurbanlar’ - aclik_orucu
  ‘Kurban Bayramı’na ‘siyasi kurbanlar’24.10.2012
  YazarlarUluslararası Af Örgütü, Kurban Bayramı arefe gününün arefesinde ‘açlık grevindeki mahkûmların haklarına saygı duyulması’ için bir çağrıda bulundu.
 • Hayata Dönüş’ün ‘hayalet’ askerleri - aclik_orucu
  Hayata Dönüş’ün ‘hayalet’ askerleri30.11.2011
  Gündemİstanbul Bayrampaşa Cezaevi’nde 12 kişinin hayatını kaybettiği Hayata Dönüş Operasyonu’yla ilgili davada, operasyon sonrası 5 askerin imzasıyla tutulan tutanağın sahte olduğu ortaya çıktı.
 • Reflü hastasına ramazan uyarısı - aclik_orucu
  Reflü hastasına ramazan uyarısı13.08.2011
  AnkaraRamazan ayında reflü hastalarının şikayetlerinin artabildiğini belirten Gastroenteroloji Uzmanı Doç.Dr.Gürden Gür, oruç tutan kişilerin midelerini yormayacak alışkanlıklarla hareket etmesi gerektiğini belirtti.
 • Osman MÜFTÜOĞLU

  Kanser hastaları oruç tutabilir mi - aclik_orucu
  Kanser hastaları oruç tutabilir mi05.08.2011
  Magazin YazarlarDini amaçlar veya vücudu arındırmak (detoks yapmak) niyetiyle bir veya birkaç günden başlayıp, birkaç günden birkaç aya varabilen bir sürede günün belli saatlerini hiçbir şey yiyip içmeden geçirmek, neredeyse insanlık tarihi kadar eski bir ritüeldir.
 • Orucunuzu bozmadan formda kalın - aclik_orucu
  Orucunuzu bozmadan formda kalın04.08.2011
  SağlıkMis kokulu pidesi, enfes güllacı, hurması ve çeşit çeşit lezzetleriyle Ramazan ayında kilo kontrolü zor oluyor.Oruç tutarken spor yapmak neredeyse imkansızdır.İğneli, ilaçlı zayıflama yöntemleri veya operasyonlar nedeniyle orucunun bozulmasını istemeyenler bu yöntemlerden de uzak duruyorlar.Ve bu durumda gece geç saatlerde yenen iftar ve yedikten sonra hemen yatağa dönülen sahurlarda kilo almamak imkansız hale geliyor.
 • Somali ağlıyor - aclik_orucu
  Somali ağlıyor03.08.2011
  PlanetAçlığın ülke çapına yayıldığı Somali’de insanlık dramı yaşanıyor.Yüz binlerce Somalili, hayatta kalmalarını sağlayacak gıdaya ulaşamıyor.Komşu Kenya’daki Dadaab kampına sığınan Somalililerin sayısı 380 bini geçti.BM Çocuk Fonu UNICEF dün, yardım çalışmalarının hızlanması için havayolları şirketlerine destek çağrısında bulundu.
 • Prof. Dr. Osman MÜFTÜOĞLU

  Oruç sağlığı etkiler mi - aclik_orucu
  Oruç sağlığı etkiler mi31.07.2011
  YazarlarBen orucun bedensel ve fiziksel anlamda sağlığımızı güçlendirdiği, bir ölçüde de iyileştirdiğini düşünenlerdenim.
 • Diyabet hastalarına Ramazan önerileri - aclik_orucu
  Diyabet hastalarına Ramazan önerileri27.07.2011
  SağlıkHacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Endokrinoloji Bilim Dalı öğretim üyesi Prof.Dr.Okan Bülent Yıldız, Tip 2 diyabet hastasının, oruç tutarken hekiminin önerdiği sayıda gün içinde şeker ölçümünü mutlaka yapması gerektiğini belirterek, “Kan şekeri değeri 60'ın altındaysa ya da 300'ün üzerindeyse o gün tutulan orucu bırakmak gerekiyor” dedi.
 • Mesude ERŞAN

  Diyetkolik misiniz - aclik_orucu
  Diyetkolik misiniz09.07.2011
  YazarlarLiteratürde böyle bir bağımlılık tanımı yok.Ama yanlış diyet listeleri sonucunda oluşmuş bir davranış bozukluğu var artık
 • Yalçın BAYER

  Elinizi çekin - aclik_orucu
  Elinizi çekin22.04.2011
  YazarlarNİHAYET bu da oldu; TOKİ, Milli Eğitim’in elindeki üç okulu daha aldı.
 • Bayrampaşa Tufan, Ümraniye Bora - aclik_orucu
  Bayrampaşa Tufan, Ümraniye Bora08.04.2011
  Gündem
 • ‘Hayata Dönüş, ‘Tufan’mış - aclik_orucu
  ‘Hayata Dönüş, ‘Tufan’mış07.04.2011
  GündemBayrampaşa Cezaevi’ndeki ölüm orucu ve açlık grevini sona erdirmek için 19 Aralık 2000’de düzenlenen ve 12 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan Hayata Dönüş Operasyonu’yla ilgili 1 asteğmen, 1 astsubay ve 37 askerin yargılandığı davaya dün Bakırköy 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.
 • 28 asker mahkemede - aclik_orucu
  28 asker mahkemede24.11.2010
  Gündem2000 yılında 12 kişinin ölümüne neden olan Hayata Dönüş Operasyonu kapsamında haklarında dava açılan 39 erden 28’i ilk kez hakim karşısına çıktı.
 • ‘Hayata Dönüş’ü TBMM’ye taşıdı - aclik_orucu
  ‘Hayata Dönüş’ü TBMM’ye taşıdı20.11.2010
  GündemF Tipi cezaevlerindeki tecrit koşullarını protesto amacıyla başlayan ölüm orucu ve açlık grevini sona erdirmek için 19 Aralık 2000’de, 20 cezaevinde eşzamanlı yapılan Hayata Dönüş” operasyonu, 10’uncu yılında TBMM’ye taşındı.
 • Ramazanda baş ağrıları artıyor - aclik_orucu
  Ramazanda baş ağrıları artıyor29.08.2010
  SağlıkRamazan’ın ağustos ayına denk gelmesi nedeniyle uzun saatler süren açlık süresi ve sağlıklı beslenme kurallarına uymamak, sonuç olarak dayanılmaz baş ağrıları yaşatabiliyor.Özellikle de migren hastalarında atakların sayısı ve şiddeti artabiliyor.Ancak orucu bozmadan ve ilaç kullanmadan baş ağrısından kurtulmak mümkün.