Aramanız :
Aradığınız kelime : "

abd disisleri sozcusu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
2015
117
2014
325
2013
272
2012
298
2011
361
2010
417
2009
195
2008
209
2007
395
2006
451
2005
298
2004
297
2003
326
2002
258
2001
301
2000
39
1999
61
1998
69
1997
28

Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

4.717  adet haber bulundu.


 • PKK-Peşmege gerilimi çatışmaya dönüştü iddiası - abd-disisleri-sozcusu

  PKK-Peşmege gerilimi çatışmaya dönüştü iddiası24.05.2015

  GÜNDEM

  İRAN sınırındaki Keleşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi’ne (İ-KDP) bağlı peşmergeleri PKK’lılar tarafından ablukaya alınınca ve faaliyet göstermelerine izin vermeyeceklerini bildirince gerginlik çıktı.IKDP polit büro üyesi Rustem Cehangiri, PKK’yı uyardıklarını ifade ederken, "Kardeş kanı" dökmek istemediklerini bildirirken, KCK Dış İlişkiler Sözcüsü Demhat Egid, peşmergelerin kaçakçıların geçiş yaptığı bölgeye konumlanmak istediği için sorun çıktığını söyledi.Gerginlik çatışmöa çıktığı ve 2 peşmergenin öldürüldüğü iddia edildi.
 • Kalın: Suriye'deki hiçbir gruba asla silah gönderilmedi - abd-disisleri-sozcusu

  Kalın: Suriye'deki hiçbir gruba asla silah gönderilmedi21.05.2015

  Dünya

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Washington’da gerçekleştirilen toplantıda AKP milletvekili Yasin Aktay'ın MİT tırları ile ilgili sözlerini yalanlayarak, "Türkiye’nin Suriye’deki hiçbir gruba asla silah göndermediğini” savundu.
 • Ramadi bozgunu ABD’yi karıştırdı - abd-disisleri-sozcusu

  Ramadi bozgunu ABD’yi karıştırdı21.05.2015

  Dünya

  Irak’ın Musul kentini geri almak için yapılacak operasyonda geri sayım başlamışken Irak kuvvetlerinin Bağdat’ın 100 kilometre batısındaki Ramadi’yi kaybetmesi Washington’ı karıştırdı.Beyaz Saray yaşananın bir geri çekilme olduğunu kabul ederken Cumhuriyetçiler Obama’nın IŞİD stratejisinin çöktüğünü öne sürdüler.Senatör John McCain, yaşanan başarısızlıktan ABD Başkanı Barack Obama’yı sorumlu tutup yönetimi IŞİD’le savaşta Türkiye’nin desteğini alamamakla eleştirdi.
 • ABD'den Mursi kararına tepki - abd-disisleri-sozcusu

  ABD'den Mursi kararına tepki19.05.2015

  Dünya

  ABD yönetimi, darbeyle görevinden uzaklaştırılan Mısır'ın seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin de aralarında bulunduğu 106 kişi hakkında verilen idam kararından "derin endişe" duyduğunu açıkladı.
 • Şii milis gruplar Ramadi yolunda - abd-disisleri-sozcusu

  Şii milis gruplar Ramadi yolunda19.05.2015

  Dünya

  Ramadi’yi IŞİD’e kaptıran Irak hükümeti, İran destekli Şii milisleri devreye soktu.Enbar vilayetinin merkezi olan kent çevresinde konuşlanmaya başlayan milis güçler, operasyona hazır olduklarını duyurdu.IŞİD ise milislerin toplandığı Habbaniye Üssü’ne doğru harekete geçti.
 • İran'dan Singapur gemisine uyarı ateşi - abd-disisleri-sozcusu

  İran'dan Singapur gemisine uyarı ateşi15.05.2015

  Dünya

  ABD'li yetkililer, Basra Körfezi'nde Singapur bayraklı bir yük gemisine İran tarafından uyarı ateşi açıldığını bildirdi.
 • ‘Eğit-donat teknik nedenle gecikiyor’ - abd-disisleri-sozcusu

  ‘Eğit-donat teknik nedenle gecikiyor’13.05.2015

  Dünya

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriyeli ılımlı muhaliflere yönelik eğit-donat programında eğitimlerin başlamasındaki gecikmenin sebebinin görüş ayrılığından değil, teknik çalışmaların uzun sürmesinden kaynaklandığını belirtti.Pentagon Sözcüsü Steve Warren ise dün “(Türkiye’deki eğit-donat programı bağlamında) Herhangi bir sorun yok.Türkiye’deki eğitimlerin başlamasına yönelik hiçbir zaman tarih açıklamadığımız için herhangi bir gecikme olduğunu da söyleyemeyiz.Dolayısıyla gecikme yaşandığına dair fikirler de bu noktada desteksiz” dedi.
 • ABD Dışişleri Bakanı Kerry Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la görüştü - abd-disisleri-sozcusu

  ABD Dışişleri Bakanı Kerry Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la görüştü13.05.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, çeşitli temaslarda bulunmak için geldiği Rusya'nın Soçi kentinde Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü.
 • NATO'dan Suriye için çok kritik ziyaret - abd-disisleri-sozcusu

  NATO'dan Suriye için çok kritik ziyaret12.05.2015

  Dünya

  TÜRKİYE, Suudi Arabistan ve Katar'la birlikte Suriye’de Esad rejimine karşı muhalifler için yardımlarını koordine edip artırdığı bir dönemde NATO’dan önemli bir askeri konuğu ağırladı.
 • Yunanistan Dışişleri Bakanı: Davutoğlu ve Çipras'ın kimyaları uyuyor - abd-disisleri-sozcusu

  Yunanistan Dışişleri Bakanı: Davutoğlu ve Çipras'ın kimyaları uyuyor12.05.2015

  Dünya

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Türk kuru yük gemisinin Libya'nın Tobruk Limanı'na giderken ağır silahlı saldırıya uğraması hakkında açıklamalarda bulundu.Ankara-Atina ilişkilerine değinen Kocias ise, "Sayın Çipras Türkiye’ye davet edildi.Benim izlemime göre Davutoğlu ve Çipras kimyalarının uyduğu yönünde, ikisi de genç insanlar.Uluslararası ortamı çok iyi okuyabilen iki insan bu sebeple Sayın Çipras Türkiye’ye memnuniyetle gelecektir” dedi.
 • Tuna-1 adlı Türk gemisini Akdeniz’de vurdular - abd-disisleri-sozcusu

  Tuna-1 adlı Türk gemisini Akdeniz’de vurdular12.05.2015

  Dünya

  İç savaşın yaşandığı Libya’nın açıklarında bir Türk şirketine ait yük gemisine karadan topçu ateşi açıldı, havadan saldırı düzenlendi.15 kişilik mürettebatın olduğu Tuna-1 isimli gemide 3’üncü kaptan İlker Büyükdere (37) hayatını kaybetti.Hürriyet’e konuşan İşletme Müdürü Refik Yeğiner, geminin uçaktan atılan roketle vurulduğunu söyledi.
 • ABD'den Türk gemisine saldırıya tepki - abd-disisleri-sozcusu

  ABD'den Türk gemisine saldırıya tepki11.05.2015

  Dünya

  ABD, İspanya'dan aldığı yükü teslim etmek üzere Libya'ya giderken Tobruk yakınlarında saldırıya uğrayan Türk şirketine ait Tuna-1 isimli yük gemisinde hayatını kaybeden Türk mürettebatın ailesine başsağlığı diledi.
 • Karen Donfried: Ergenekon ve Balyoz’u ABD’ye bağlayacak ciddi delil yok - abd-disisleri-sozcusu

  Karen Donfried: Ergenekon ve Balyoz’u ABD’ye bağlayacak ciddi delil yok11.05.2015

  Dünya

  Karen Donfried bir yılı aşkın bir süredir ABD’nin önde gelen düşünce kuruluşlarından German Marshall Fund’un başkanlığını yürütüyor.
 • Verda ÖZER

  Suriye’ye mi giriyoruz - abd-disisleri-sozcusu

  Suriye’ye mi giriyoruz09.05.2015

  YAZARLAR

  BU hafta Suriye ile ilgili ortaya atılan iddiaları tek tek ele alalım.
 • Ateşkes çağrısı havada kaldı - abd-disisleri-sozcusu

  Ateşkes çağrısı havada kaldı08.05.2015

  Dünya

  YEMEN’e yönelik hava saldırılarına beş gün ara verebileceğini açıklayan Riyad yönetimi, saatler sonra Suudi Arabistan’a saldırmakla suçladığı Şii Husi militanlarına ‘Sert yanıt verileceğini’ açıkladı.
 • Dosta (!) gizli desteği - abd-disisleri-sozcusu

  Dosta (!) gizli desteği06.05.2015

  Avrupa

  Almanya ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında 2013 yılının ikinci yarısında gizli dinleme yüzünden ciddi bir sıkıntı yaşandı.
 • IŞİD'in dört liderinin başına ödül kondu - abd-disisleri-sozcusu

  IŞİD'in dört liderinin başına ödül kondu06.05.2015

  Dünya

  ABD yönetimi, terör örgütü IŞİD'in 4 liderinin yerleri hakkında bilgi getirenlere toplam 20 milyon dolara varan ödül koydu.
 • 'Karabağ'daki seçim provokasyondur' - abd-disisleri-sozcusu

  'Karabağ'daki seçim provokasyondur'04.05.2015

  Dünya

  Ermenistan'ın işgali altında bulunan Dağlık Karabağ'da yapılan seçimlerini 'provokasyon' olarak değerlendiren Azerbaycan hükümeti seçimle amaçlananın "Azerbaycan'a karşı işgal ve saldırıyı perdelemek" olduğunu söyledi.
 • FT: Kıbrıs'ta çözümü bu kez Türkiye engelleyebilir - abd-disisleri-sozcusu

  FT: Kıbrıs'ta çözümü bu kez Türkiye engelleyebilir30.04.2015

  Dünya

  İngiltere'de yayımlanan Financial Times gazetesi yazarlarından Tony Barber, Kıbrıs'ta Mustafa Akıncı'nın cumhurbaşkanlığına seçilmesi ve sonrasında yaşananları değerlendirdiği yazısında, Ada'da çözümü bu kez iki toplum arasındaki güvensizliğin değil, Türkiye ile Kuzey Kıbrıs arasındaki sürtüşmenin engelleyebileceğini öne sürüyor.
 • Tolga TANIŞ

  24 Nisan sonrası - abd-disisleri-sozcusu

  24 Nisan sonrası26.04.2015

  Yazarlar

  DURUM özetle şöyle.Susanlar çok oldu tabii.
 • ABD:

  ABD: "Bunun doğru yol olduğuna inanıyoruz"25.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, ABD Başkanı Barack Obama'nın, Ermenilerin 1915 yılı olaylarının yıl dönümü olarak kabul ettikleri 24 Nisan'daki açıklamasıyla ilgili olarak, "Bazılarının farklı bir dil kullanılmasını istediğinin farkındayız ama biz bunun doğru bir yol olduğuna inanıyoruz" dedi.
 • Cenevre yeniden. - abd-disisleri-sozcusu

  Cenevre yeniden.25.04.2015

  Dünya

  Birleşmiş Milletler (BM), Suriye görüşmelerinin 4 Mayıs'ta İsviçre'nin Cenevre kentinde başlayacağını duyurdu.Toplantılara İran da davet edildi.
 • Beyaz Saray'dan

  Beyaz Saray'dan "soykırım" açıklaması24.04.2015

  Dünya

  Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, 1915 yılı olaylarına ilişkin Ermeni iddialarıyla ilgili olarak, "Bu katliam hakkındaki gerçeği kabulün tüm tarafların çıkarına olduğuna inanıyoruz" dedi.
 • IŞİD’le savaş ağır bastı - abd-disisleri-sozcusu

  IŞİD’le savaş ağır bastı23.04.2015

  Dünya

  Amerikan Yönetimi, Obama’nın 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümünde ‘soykırım’ ifadesini kullanmama kararını, IŞİD’le yürütülen savaşa gönderme yaparak Türkiye ile “şimdiki hayatları kurtarmak için beraber çalışma kabiliyetinden” mahrum kalmamak için aldığını açıkladı.Ermeni diasporası ise soykırımın tanınması için çaba göstermeye devam etme sözü verdi.
 • ABD'den flaş 'soykırım' açıklaması - abd-disisleri-sozcusu

  ABD'den flaş 'soykırım' açıklaması23.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, ABD Başkanı Barack Obama'nın 24 Nisan'da yapacağı açıklamayla ilgili olarak, "Bu yıl bazıları biraz farklı bir dil duymayı bekliyordu, bunu biliyoruz.Onların perspektifini elbette anlıyoruz ama geçen yıllarda takındığımız yaklaşımın doğru olduğuna inanmayı sürdürüyoruz" dedi.
 • ABD Başkanı Obama, 24 Nisan'da ‘soykırım’ ifadesini kullanmayacak - abd-disisleri-sozcusu

  ABD Başkanı Obama, 24 Nisan'da ‘soykırım’ ifadesini kullanmayacak22.04.2015

  Dünya

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Washington’daki kritik temasları sona ererken, Hürriyet’e bilgi veren üst düzey bir Amerikan Yönetimi yetkilisi, Obama’nın 24 Nisan bildirisinde “soykırım” demeyeceğini ve yine “Meds Yeghern” ifadesini kullanacağını teyit etti.Beyaz Saray, Cuma günü Erivan’da yapılacak anma törenine de ABD adına Hazine Bakanı Jack Lew’in katılacağını açıkladı.
 • Washington’da zor ziyaret - abd-disisleri-sozcusu

  Washington’da zor ziyaret22.04.2015

  Dünya

  24 Nisan öncesi Başkan Obama’nın ‘soykırım’ demesini durdurmak için hafta sonu Washington’a geçen Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, zor bir ziyaret gerçekleştirdi.Çavuşoğlu, mevkidaşı Kerry ve Beyaz Saray’dan Susan Rice ile görüştü.Beyaz Saray, Çavuşoğlu’na Obama’nın ‘soykırım’ demeyeceğini teyit ederken, Rice’ın Bakan Çavuşoğlu’nu “Ermenistan ile ilişkileri geliştirmek, 1915 vahşeti konusunda Türkiye’de açık ve samimi bir diyaloğu kolaylaştırmak için somut adımlar atma konusunda teşvik ettiği” açıklandı.
 • Teröre Erbil’de yakalandılar - abd-disisleri-sozcusu

  Teröre Erbil’de yakalandılar19.04.2015

  Dünya

  ABD’nin Erbil Başkonsolosluğu yakınlarındaki bir kafenin önünde önceki gün düzenlenen saldırıda ölen iki kişinin Mardin’in Derik ilçesine kayıtlı Türkiye vatandaşları Sadettin Şan (29) ve Bilind Önen (34) olduğu ortaya çıktı.
 • Nükleer pazarlıkta ABD’de kritik adım - abd-disisleri-sozcusu

  Nükleer pazarlıkta ABD’de kritik adım16.04.2015

  Dünya

  ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Kongre’ye İran’la nükleer müzakerelerde varılacak olası bir nihai anlaşmayı onaylama ya da reddetme hakkı veren tasarıyı oy birliğiyle kabul etti.
 • Almanya'da G-7 protestosu - abd-disisleri-sozcusu

  Almanya'da G-7 protestosu15.04.2015

  Avrupa

  G-7'yi durdurun" sloganı ile sosyal medyada yapılan çağrı üzerine toplanan yaklaşık 500 kişi, G-7 Ülkeleri Dışişleri Bakanları Zirvesi'ni protesto etti.
 • ABD: İran’a S-300 satışı müzakereleri etkilemez - abd-disisleri-sozcusu

  ABD: İran’a S-300 satışı müzakereleri etkilemez15.04.2015

  Dünya

  Rusya’nın, BM Güvenlik Konseyi’nin İran’a yönelik silah ambargosu kalkmadan İran’a S-300 füzelerinin satışına onay vermesine ABD’den ilk yorum geldi.ABD Dışişleri Sözcüsü Marie Harf, bunun İran’la yapılan nükleer müzakerelerde etkisi olacağını düşünmediğini söyledi.
 • ABD'den 'soykırım' açıklaması - abd-disisleri-sozcusu

  ABD'den 'soykırım' açıklaması14.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, 1915 Olayları'yla ilgili gerçeklerin "tam, adil ve içten kabulünün Türkiye, Ermenistan ve Amerika dahil herkesin çıkarına olduğunu" söyledi.
 • ABD, Küba'yı 'terör' listesinden çıkarıyor - abd-disisleri-sozcusu

  ABD, Küba'yı 'terör' listesinden çıkarıyor14.04.2015

  Dünya

  ABD Başkanı Barack Obama, Küba'yı teröre destek veren ülkeler listesinden çıkarma kararı aldı.
 • ABD'den Rusya'ya 'S-300' tepkisi - abd-disisleri-sozcusu

  ABD'den Rusya'ya 'S-300' tepkisi14.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Rusya'nın İran'a S-300 hava savunma sistemlerini teslim etme kararını "yapıcı" bulmayarak, "İran'ın bölgedeki istikrarsızlaştırıcı rolü göz önünde bulundurulduğunda, bu satışların yapılması için şu anda zamanın uygun olmadığını" söyledi.
 • ‘Ya Obama da derse’ - abd-disisleri-sozcusu

  ‘Ya Obama da derse’14.04.2015

  Dünya

  Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Françesko’nun önceki gün 1915’te yaşananlar için ‘soykırım’ ifadesini kullanmasının yankıları sürerken, Ankara’da ABD Başkanı Barack Obama’nın da Papa’yı bu konuda takip edebileceği kaygısı yaşanmaya başladı.
 • Papa ‘soykırım’ sözünü kullandı, Türkiye Vatikan Büyükelçisi Mehmet Paçacı'yı geri çağırdı - abd-disisleri-sozcusu

  Papa ‘soykırım’ sözünü kullandı, Türkiye Vatikan Büyükelçisi Mehmet Paçacı'yı geri çağırdı13.04.2015

  Dünya

  Vatikan’da dün 1915 olayları için düzenlenen pazar ayininde ‘soykırım’ ifadesini kullanan Papa Françesko'nun sözleri Türkiye'nin tepkisine neden oldu.Vatikan’ın Ankara Büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrılarak, "Hayal kırıklığı ve üzüntü duyduk.Güven kaybına yol açtı” mesajı verildi.Ardından Türkiye, Vatikan Büyükelçisi Mehmet Paçacı'yı istişarelerde bulunmak için geri çağırdı.Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Papa'ya ve bulunduğu makama yakışmadı" dedi.
 • Bangladeş'te çok tartışılan idam - abd-disisleri-sozcusu

  Bangladeş'te çok tartışılan idam12.04.2015

  Dünya

  Bangladeş’te 1971 yılında savaş suçu işlediği için idama mahkum edilen eski komutan Muhammed Kamaruzzaman bugün son kez ailesi ile görüştükten sonra idam edildi.
 • ABD, Suudi Arabistan'a silah yardımını hızlandırdı - abd-disisleri-sozcusu

  ABD, Suudi Arabistan'a silah yardımını hızlandırdı08.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Tony Blinken, Yemen'de Husilere karşı yürütülen "Kararlılık Fırtınası" operasyonu çerçevesinde Suudi Arabistan'a silah gönderimini hızlandırdıklarını belirtti.
 • ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı - abd-disisleri-sozcusu

  ABD Dışişleri Bakanlığı: Sosyal medya yasakları kaldırılmalı07.04.2015

  Dünya

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Marie Harf, Türkiye’ye dijital medyaya yönelik yasakların kaldırılması çağrısı yaptı.
 • ABD, İsrail’in talebini reddetti - abd-disisleri-sozcusu

  ABD, İsrail’in talebini reddetti05.04.2015

  Dünya

  İsrail Başbakanı Netanyahu’nun İran’la haziran sonunda varılması planlanan nihai anlaşmada Tahran’ın İsrail’in var olma hakkını açıkça tanıması şartının eklenmesi talebine ABD’den ret cevabı geldi.
 • ABD, Netanyahu'nun önerisine karşı çıktı - abd-disisleri-sozcusu

  ABD, Netanyahu'nun önerisine karşı çıktı04.04.2015

  Dünya

  ABD, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun "İran ile varılacak nihai anlaşmanın, İsrail'in var olma hakkının açıkça tanınmasını içermesi" önerisine karşı çıktı.
 • Rus uzman: Yine de bombayı yapabilir - abd-disisleri-sozcusu

  Rus uzman: Yine de bombayı yapabilir04.04.2015

  Dünya

  Rusya’daki Kurçatov Nükleer Araştırmalar Enstitüsü uzmanı Andrey Gagarinski, ABD Başkanı Obama’nın Ortadoğu’da siyasi zafere ihtiyaç duyduğu için İran ile anlaştığını öne sürdü.
 • Üniversitede katliam gibi saldırı - abd-disisleri-sozcusu

  Üniversitede katliam gibi saldırı02.04.2015

  Dünya

  Kenya’da üniversite basan Eş Şebab militanları, çoğu öğrenci en az 147 kişiyi katletti.BBC’ye konuşan Eş Şebab sözcüsü “O kadar çok öldürdük ki, Kenyalılar içeri girince şoke olacak” dedi.
 • Nükleer müzakerede mutabakat formülü - abd-disisleri-sozcusu

  Nükleer müzakerede mutabakat formülü01.04.2015

  Dünya

  İsviçre’nin Lozan kenti P5+1 grubu ile İran arasında dün gece yarısına dek tamamlanması hedeflenen çerçeve anlaşması uzatmalara gitti.Taraflar anlaşmazlıkların sürdüğü kritik konuları 1 Temmuz’a kadar üç aylık sürede ele alacak bir mutabakat metnine odaklandı.
 • Müzakerede kritik gün - abd-disisleri-sozcusu

  Müzakerede kritik gün31.03.2015

  Dünya

  İsviçre’de İran ile P5+1 grubu arasında yürütülen nükleer müzakerelerde çerçeve anlaşmasına ulaşmak için bugün son gün.Tarafların görüşmelerde üç kritik noktada henüz uzlaşma sağlayamadığı bildiriliyor.
 • İran’ı Yemen’de vurdular - abd-disisleri-sozcusu

  İran’ı Yemen’de vurdular27.03.2015

  Dünya

  İran destekli Şii Husi milislerin hızla ilerlemesi ve Yemen Cumhurbaşkanı Hadi’nin askeri müdahale çağrısının ardından Suudi Arabistan ve Sünni Bloğu’na mensup 9 ülke Yemen’de Husilere operasyon başlattı.65 sivil öldü.
 • İbrahim Kalın'dan açıklama - abd-disisleri-sozcusu

  İbrahim Kalın'dan açıklama26.03.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın basın mensuplarına açıklama yaptı.
 • Arap ülkelerinden Yemen’e hava saldırısı - abd-disisleri-sozcusu

  Arap ülkelerinden Yemen’e hava saldırısı26.03.2015

  Dünya

  Suudi Arabistan öncülüğündeki Arap ülkeleri, Yemen’de Şii Ensarullah Hareketi’nin (Husiler) ilerleyişini durdurmak için askeri müdahalede bulundu.Operasyona 100 savaş uçağı ve 150 bin asker ile katılan Suudi Arabistan, 10 ülkeden oluşan koalisyonun, kayıplara karışan Yemen Cumhurbaşkanı Abdurrabu Mansur Hadi’yi desteklemek için harekete geçtiğini açıkladı.Hadi'yi El Kaide'yle mücadelede önemli bir müttefik olarak gören ABD de operasyona lojistik yardım ve istihbarat desteği yaptığını duyurdu.Türkiye başlatılan askeri harekata destek verdiğini açıkladı.
 • 'Yemen lideri Hadi tekneyle ülkeden kaçtı' - abd-disisleri-sozcusu

  'Yemen lideri Hadi tekneyle ülkeden kaçtı'25.03.2015

  Dünya

  Associated Press, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin Aden kentinden bindiği bir tekneyle ülkeden kaçtığını bildirdi.Hadi'nin Yemen'den kaçtığına dair daha önce ortaya atılan iddialar cumhurbaşkanlığı kaynaklarınca yalanlanmıştı.Hadi'nin Aden'de terk ettiği sarayının ise savaş uçaklarınca vurulduğu belirtilmişti.ABD Dışişleri Bakanlığı, Yemen Cumhurbaşkanı el Hadi'nin konutundan gönüllü olarak ayrıldığını kaydetti.
 • Fransa'daki Germanwings kazasında intihar şüphesi - abd-disisleri-sozcusu

  Fransa'daki Germanwings kazasında intihar şüphesi25.03.2015

  Dünya

  Fransız uzmanlar, 150 kişiye mezar olan Germanwings hava yolu şirketine ait Airbus A-320'nin enkazında inceleme yapıyor.Bu arada New York Times pilotlardan birinin kaza sırasında kokpitte olmadığını iddia etti.Gazeteye konuşan bir soruşturma müfettişi “Dışarı çıkan ve kokpite dönmek isteyen pilot kapıya vurdu cevap alamadı.Daha sert vurdu yine cevap alamadı.Kapıyı kırmaya çalıştı” dedi.Söz konusu iddia, pilotun intihar etmiş olabileceği ihtimalini doğurdu.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»