“Sahil Güvenlik”


 • Son anda kurtarıldılar - “Sahil Güvenlik”

  Son anda kurtarıldılar23.11.2014

  DÜNYA

  Mersin’den İtalya’ya gitmek üzere yola çıkan 235 mülteciyi taşıyan gemi, motoru bozulunca batma tehlikesi geçirdi.
 • Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı - “Sahil Güvenlik”

  Nusret 2014 mayın harbi tatbikatı İzmir'de başladı23.11.2014

  Ege

  Mayın Filo Komutanı Tuğamiral Mustafa Zeki Uğurlu, Türk karasularında, yerleri tespit edilmiş Birinci Dünya Savaşı'ndan kalma toplam 200 mayının bulunduğunu, ancak bunların uzun yıllardır su altında olmasından dolayı tehlikeli olmadıklarını, son bir yıl içerisinde ise Cumhuriyet tarihinde toplam imha edilen kadar olan 22 mayını etkisiz hale getirdiklerini dile getirdi.
 • 300 mülteci kurtarıldı - “Sahil Güvenlik”

  300 mülteci kurtarıldı23.11.2014

  GÜNDEM

  KKTC’de Girne’ye bağlı Esentepe açıklarında acil yardım çağrısında bulunan gemide bulunan yaklaşık 300 mülteci Sahil Güvenlik ve Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmasıyla kurtarıldı.
 • Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi - “Sahil Güvenlik”

  Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi22.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.İkili, 1,5 saat sürmesi beklenirken yaklaşık 4 saat süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 • Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı - “Sahil Güvenlik”

  Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı22.11.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Atlantik Konseyi Zirvesi’nde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çağrıda bulunarak, “Sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterlerse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve aynı hakkı kullanırız” dedi.
 • Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma - “Sahil Güvenlik”

  Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma22.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile birlikte Atlantik Konseyi Oturumu’nda yapacağı konuşma öncesi Sarıyer’de bulunan Grand Tarabya Otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.
 • Güzelbahçe'den kötü haber - “Sahil Güvenlik”

  Güzelbahçe'den kötü haber21.11.2014

  Ege

  Güzelbahçe ilçesi açıklarında alabora olarak batan balıkçı teknesinde hayatını kaybeden kişinin 33 yaşındaki Osman Oğuz olduğunun belirlendiği, kurtarılan 2 balıkçının ise sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 • Bodrum'da insan kaçakçılığına 6 tutuklama - “Sahil Güvenlik”

  Bodrum'da insan kaçakçılığına 6 tutuklama21.11.2014

  Ege

  MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde insan kaçakçılığına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 8 kişiden 6'sı tutuklandı.Operasyon kapsamında bir pansiyonda yapılan aramada odasında uyuşturucu hap bulunan iki kadın ise uyuşturucu ticareti suçlamasıyla sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı
 • Sahil Güvenlik ekipleri 105 kaçağı kurtardı - “Sahil Güvenlik”

  Sahil Güvenlik ekipleri 105 kaçağı kurtardı21.11.2014

  GÜNDEM

  Sahil Güvenlik Ege Deniz Bölge Komutanlığı ekiplerinin Ege Denizi'nde yasa dışı geçişlere karşı yürüttüğü çalışmalarda 105 kaçak göçmeni kurtardığı bildirildi.
 • Sefa neredeyse facia oluyordu - “Sahil Güvenlik”

  Sefa neredeyse facia oluyordu21.11.2014

  GÜNDEM

  Muğla Bodrum’da sahibinden izinsiz sandalla açılıp ‘deniz sefası’na çıkan 2 kadın ve 2 çocuğun da bulunduğu 7 kişi, ortalığı ayağa kaldırdı.Limanda bağlı Selim Demir'e ait sandalı alıp açılan İ.G.(39) ve beraberindekiler, 2 mil açıkta sürüklenmeye başladı.
 • Yunan sahil güvenlik botunun karşısına Türk denizaltı çıktı - “Sahil Güvenlik”

  Yunan sahil güvenlik botunun karşısına Türk denizaltı çıktı17.11.2014

  GÜNDEM

  BODRUM’un Turgutreis ve Akyarlar mahallelerinin açıklarında avlanan Türk balıkçıları, Yunan Sahil Güvenlik botu taciz ederken, bölgede ortaya çıkan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı denizaltı heyecana neden oldu.
 • Ortada kaldılar. - “Sahil Güvenlik”

  Ortada kaldılar.13.11.2014

  Ege

  BODRUM’da botla devriye gezen Sahil Güvenlik ekipleri, dün saat 06.00 sıralarında Gümbet İnceburun’da kıyıya yaklaşık 200 metre uzaklıkta, içinde kaçaklar bulunan tekne farketti.14 metrelik ‘Sevdam’ adlı gulette, bitkin haldeki 3 çocuk, 6 kadın, 47 erkek Suriyeli yakalandı.
 • Ege'de tacize denizde it dalaşı - “Sahil Güvenlik”

  Ege'de tacize denizde it dalaşı13.11.2014

  GÜNDEM

  Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis açıklarında avlanan Türk balıkçılar bugün akşam saatlerinde Yunan Sahil botu tarafından taciz edilince gergin anlar yaşandı.
 • Yakalandılar - “Sahil Güvenlik”

  Yakalandılar13.11.2014

  Ege

  İZMİR İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 11 aylık takibin ardından, göçmen kaçakçılığı yapan ve son olarak geçen yıl 1’i çocuk, 2’si kadın 3 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayı organize ettikleri ileri sürülen 7 kişiyi yakaladı.Sanıkların, kötü koşullarda barındırdıkları kaçakları teknelerle Yunanistan yakınlarına götürdükleri, ardından da burada küçük şişme botlara bindirip ölüme gönderdikleri ortaya çıktı.
 • "Gözaltı keyfi" - “Sahil Güvenlik”

  "Gözaltı keyfi"13.11.2014

  Ege

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde, yasadışı yollardan kendilerini Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na götürecek teknenin kaptanının, kıyıdan açıldıktan 200 metre sonra denize atlayıp, yüzerek kaçması sonucu mahsur kalan ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 3’ü çocuk 56 Suriyeli kaçaktan birinin organizatör olduğu ortaya çıktı.
 • ABD savaş gemisi USS Ross Türk bayrağı açtı - “Sahil Güvenlik”

  ABD savaş gemisi USS Ross Türk bayrağı açtı13.11.2014

  GÜNDEM

  Karadeniz'de yapılan NATO tatbikatı dönüşünde, İstanbul Sarayburnu'nda bağlı bulunduğu sırada karaya inen askerlerinin başına çuval geçirilen USS Ross adlı ABD savaş gemisi Çanakkale Boğazı'ndan geçiş yaparak Ege Denizi'ne doğru yol aldı.Geminin, çuval krizi sonrası zorunlu olmamasına rağmen Türk bayrağı çekerek İstanbul'dan hareket etmesi ve ilerlemesi dikkat çekti.
 • Kayalıklarda mahsur kalan kaçak kurtarıldı - “Sahil Güvenlik”

  Kayalıklarda mahsur kalan kaçak kurtarıldı13.11.2014

  GÜNDEM

  Kırklareli'nde, yasa dışı yollardan Avrupa'ya geçmek isterken kayalıklarda mahsur kalan kişiyi AFAD ekipleri kurtardı.
 • Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği'nde değişiklik - “Sahil Güvenlik”

  Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği'nde değişiklik13.11.2014

  GÜNDEM

  Sözleşmeli Erbaş ve Er Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle, terörle mücadele sırasında veya bu görevlerinden dolayı alıkonulan ya da kaybolan sözleşmeli erbaş ve erlerin sözleşme sürelerinin, akıbetleri açıklığa kavuşturulana kadar azami hizmet süresini geçmemek üzere uzatılması hüküm altına alındı.
 • Çanakkale Boğazı'nda lüfer akını - “Sahil Güvenlik”

  Çanakkale Boğazı'nda lüfer akını13.11.2014

  GÜNDEM

  ÇANAKKALE Boğazı’nda lüfer akını olta balıkçıların yüzünü güldürdü.Sahil olta balıkçılarıyla dolarken, lüfer bolluğu nedeniyle her akşam yüzlerce tekne denize açılıyor.
 • Kaçaklara termal takip - “Sahil Güvenlik”

  Kaçaklara termal takip12.11.2014

  GÜNDEM

  ÇANAKKALE’nin Ayvacık ilçesi Kadırga Koyu’nda saat 02.00 sıralarında 5 metrelik lastik bota binen 13’ü çocuk 27 Afganistanlı, Yunanistan’ın Midilli Adası’na gitmek üzere yola çıktı.
 • Kaptan kaçtı asker kurtardı - “Sahil Güvenlik”

  Kaptan kaçtı asker kurtardı12.11.2014

  GÜNDEM

  BODRUM Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın 101 borda numaralı botu, dün saat 06.00 sıralarında, Gümbet kıyılarına yaklaşık 200 metre uzaklıkta, içi insan dolu bir tekne farketti.
 • Alman turistin cesedi bulundu - “Sahil Güvenlik”

  Alman turistin cesedi bulundu12.11.2014

  Avrupa

  ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde 9 Kasım Pazar günü denizde kaybolan Alman turist 31 yaşındaki Renner Axel’in cesedi dalgıçlar tarafından bulundu.
 • Bodrum'da 56 kaçak yakalandı - “Sahil Güvenlik”

  Bodrum'da 56 kaçak yakalandı12.11.2014

  GÜNDEM

  Muğla Bodrum'dan yasadışı yollardan kendilerini Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na götürecek teknenin kaptanının, kıyıdan açıldıktan 200 metre sonra denize atlayıp, yüzerek kaçması sonucu mahsur kalan 3’ü çocuk 56 Suriyeli kaçak, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • Bodrum'da kaçak operasyonu - “Sahil Güvenlik”

  Bodrum'da kaçak operasyonu12.11.2014

  GÜNDEM

  Bodrum'da düzenlenen kaçak operasyonunda, Suriye uyruklu 56 kaçak yakalandı.
 • Denizde kaybolan turist aranıyor - “Sahil Güvenlik”

  Denizde kaybolan turist aranıyor11.11.2014

  GÜNDEM

  ANTALYA’nın Manavgat İlçesi’nde denize girdikten sonra kaybolan Alman Rennel Axel’i arama çalışmaları sürüyor.
 • Hayalet gemi Büyükada tatbikatta - “Sahil Güvenlik”

  Hayalet gemi Büyükada tatbikatta09.11.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE’nin ev sahipliğinde NATO, ABD, İngiltere ve Pakistan Deniz Kuvvetleri unsurları ile Türkiye’den Deniz, Hava Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla 6 -14 Kasım 2014 tarihleri arasında Doğu Akdeniz’de gerçekleştirilen ’Mavi Balina- 14 Fiili Deniz Davet Tatbikatı’nda deniz periyodu başladı.Sabah erken saatlerde Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’ndan ayrılan gemiler tatbikat alanına hareket etti.Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu helikopterle Büyükada Gemisi’ne gelerek tatbikatı izledi.
 • Yine kaçak faciası - “Sahil Güvenlik”

  Yine kaçak faciası08.11.2014

  GÜNDEM

  BALIKESİR’in Ayvalık Küçükköy sahilinden Yunanistan'ın Midilli Adası'na yasa dışı yollarla gitmek isteyen göçmenlerin bulunduğu tekne, dün sabah saatlerinde alabora oldu.
 • Ayvalık açıklarında kaçakları taşıyan tekne battı - “Sahil Güvenlik”

  Ayvalık açıklarında kaçakları taşıyan tekne battı08.11.2014

  GÜNDEM

  Ayvalık ilçesi açıklarında yasa dışı yollarla Yunanistan'a gitmek isteyen kaçakların bulunduğu teknenin batması sonucu ilk belirlemelere göre biri çocuk 2 kişi öldü, 5 kişi kurtarıldı.
 • Botları batan kaçaklar son anda kurtarıldı - “Sahil Güvenlik”

  Botları batan kaçaklar son anda kurtarıldı07.11.2014

  Ege

  ÇANAKKALE sahillerinden Yunanistan’ın Midilli Adası’na kaçmak isteyen 15 Afgan kaçağın şişme botları su alıp batmaya başladı.Ölümle burun buruna kalan kaçakları, devriye gezen Sahil Güvenlik ekibi kurtardı.
 • Balık tutar ama kaptan değil taksici - “Sahil Güvenlik”

  Balık tutar ama kaptan değil taksici06.11.2014

  GÜNDEM

  42 Afgan göçmeni taşıyan teknenin dümenine birkaç günlük alıştırma sonrası geçen Cem Gök’ün taksicilik yaptığı ortaya çıktı.
 • Ayvalık açıklarında 41 kaçak yakalandı - “Sahil Güvenlik”

  Ayvalık açıklarında 41 kaçak yakalandı06.11.2014

  Son Dakika

  Ayvalık ilçesi açıklarında, yasa dışı yollardan Yunanistan'ın Midilli Adası'na gitmeye çalışan 41 kaçak yakalandı.
 • Bu kez ada kurtardı - “Sahil Güvenlik”

  Bu kez ada kurtardı06.11.2014

  GÜNDEM

  Kaçak göçmen haberlerinin ardı arkası kesilmiyor.Yine Ege Denizi'nde, botları su almaya başlayan 41 kaçak, Güneş Adası'na sığınarak hayatlarını kurtardı.2013 yılında Ege Denizi'nde 6937 göçmen yakalanırken 2014'ün ilk 10 ayında bu rakam 11,890 göçmenin yakalandığı açıklandı.
 • 15 yaşında kaptan Afgan göçmenleri kaçırırken yakalandı - “Sahil Güvenlik”

  15 yaşında kaptan Afgan göçmenleri kaçırırken yakalandı06.11.2014

  GÜNDEM

  Daha üç gün önce Rumelifeneri açıklarında batan ve kaçak göçmenleri taşıyan teknede 25 kişinin ölüm haberi Türkiye'yi sarsmıştı.Bugün ise belki de bir facianın daha eşiğinden dönüldü.Muğla'nın Bodrum ilçesinden yola çıkan bir tekne 11 kaçak Afgan'ı Yunanistan'a götürüyordu.Teknenin kaptanı ise sadece 15 yaşındaydı!
 • Bodrum'da kaçak operasyonu - “Sahil Güvenlik”

  Bodrum'da kaçak operasyonu06.11.2014

  GÜNDEM

  Bodrum'da, yasa dışı yollarla Kos Adası'na geçmeye çalışan 11 kaçak, Sahil Güvenlik ekiplerince yakalandı.
 • Batıyoruz yardım edin - “Sahil Güvenlik”

  Batıyoruz yardım edin06.11.2014

  GÜNDEM

  Afgan kaçakları 8.5 metrelik tekneyle ölüme gönderdikleri iddiasıyla tutuklanan Serkan Uyar ve Doğan Odacıoğlu ölüm yolculuğunun tüm detaylarını anlattı.
 • Kaçak göçmenler denizin ortasında fındık kabuğu kadar botun içinde bulundular - “Sahil Güvenlik”

  Kaçak göçmenler denizin ortasında fındık kabuğu kadar botun içinde bulundular05.11.2014

  GÜNDEM

  SAHİL Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botların Ege Denizi’ndeki devriye görevi sırasında toplam 60 kaçak göçmen yakalandı.Denizin ortasında adeta fındık kabuğu kadar lastik bottaki 4 mülteci ise kurtarılmayı beklerken bulundu.
 • "Savaştan beter" - “Sahil Güvenlik”

  "Savaştan beter"05.11.2014

  Ege

  Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Başkanı Yusuf Öztürk, kaçak göçmenlerin denizlerde hayatını kaybetmesini ’savaştan beter’ olarak niteledi.Öztürk, "Nerede hata var bulamıyorum" dedi.
 • Afgan konsolos: 'O geceden beri uyumadık' - “Sahil Güvenlik”

  Afgan konsolos: 'O geceden beri uyumadık'05.11.2014

  GÜNDEM

  AFGANİSTAN’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda görevli Konsolos Ekramuddin Beyazidi, “Bizim vatandaşlarımızla ilgilenmediğimiz yazıldı.Olayın olduğu geceden bu yana uyumadık.Olağanüstü hal ilan ettik.Yaralılarla ilgilendik.Cenazelerden 3’ünü Kabil’e gönderiyoruz.Diğer cenazelerin ailelerini bulursak onları da göndereceğiz” dedi.
 • Kıyı emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk - “Sahil Güvenlik”

  Kıyı emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk05.11.2014

  GÜNDEM

  KIYI Emniyeti Genel Müdürlüğü, Rumeli Feneri açıklarında batan tekneyle ilgili yeni açıklama yaptı.
 • Kıyı Emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk 4'ü kadın - “Sahil Güvenlik”

  Kıyı Emniyeti: Ölenlerden 10'u çocuk 4'ü kadın05.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul'daki tekne faciasıyla ilgili 2 kişi tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi.Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ise Rumeli Feneri açıklarında batan tekneyle ilgili yeni açıklama yaptı.Açıklama şu şekilde:
 • Falezler didik didik aranacak - “Sahil Güvenlik”

  Falezler didik didik aranacak05.11.2014

  GÜNDEM

  Rumelifeneri açıklarında üç gün önce 43 kaçak göçmeni taşıyan teknenin batması sonucu denizde kaybolan 13 kişinin arama kurtarma çalışmaları bugün de devam ediyor.
 • 13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor - “Sahil Güvenlik”

  13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor05.11.2014

  GÜNDEM

  Rumelifeneri açıklarında üç gün önce 43 kaçak göçmeni taşıyan teknenin batması sonucu denizde kaybolan 13 kişinin arama kurtarma çalışmaları bugün de devam ediyor.
 • Saray+uçak 1.8 milyar TL - “Sahil Güvenlik”

  Saray+uçak 1.8 milyar TL04.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Şimşek, yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın 1 milyar 370 milyon, alınan uçağın maliyetinin ise 410 milyon TL olduğunu açıkladı.Saray için Başbakanlık tarafından 963 milyon lira harcandığını kaydeden Şimşek, 2015 bütçesinden ise 300 milyon liralık ödenek ayrıldığını söyledi.
 • Ölüm teknesi karaya çekildi - “Sahil Güvenlik”

  Ölüm teknesi karaya çekildi04.11.2014

  GÜNDEM

  Sarıyer Rumeli Feneri açıklarında mültecileri taşıyan teknenin batmasıyla denize savrulan 43 kişiden, 24 kişinin cansız bedenine ulaşıldı, 6 kişi de sağ olarak kurtarıldı.13 kişinin bulunması için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.Batan teknenin içinden biri çocuk, biri kadın 3 kişinin çıkarıldığını belirten arama kurtarma görevlisi Hüseyin Karadayı, insanların botta istiflendiğine dikkat çekti.Teknenin içinde dip dibe bulanan 3 kişinin aynı aileden olduğu ve hayatlarını kaybedene kadar birbirlerinden ayrılmadıkları tahmin ediliyor.
 • Kaçakları ölümden Sahil Güvenlik kurtardı - “Sahil Güvenlik”

  Kaçakları ölümden Sahil Güvenlik kurtardı04.11.2014

  GÜNDEM

  MUĞLA’nın Marmaris İlçesi Bozburun Mahallesi açıklarında batmak üzere olan teknede, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 12 Suriyeli kaçak, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 7’şer bin Euro’ya 24 can - “Sahil Güvenlik”

  7’şer bin Euro’ya 24 can03.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul’dan Romanya’ya gitmek için umut tacirlerine kişi başı 7’şer bin Euro ödeyen 42 Afgan, 12 metrelik tekneyle sabaha karşı İstanbul Boğazı’nı aşıp Karadeniz’e açıldı.Tekne birkaç mil sonra alabora oldu.Kaçaklardan 6’sını Sahil Güvenlik ekipleri ve balıkçılar kurtardı.Denizden 24 ceset çıktı, 13 kişi ise aranıyor.Kayıplar arasında Türk kaptan da var.
 • Ege'de 51 kaçak yakalandı - “Sahil Güvenlik”

  Ege'de 51 kaçak yakalandı03.11.2014

  GÜNDEM

  SAHİL Güvenlik Komutanlığı’nın Ege Denizi’ndeki denetimlerinde son iki günde 51 kaçak göçmen ile 3 insan kaçakçısını yakaladığı bildirildi.
 • Yıldız ve Elvan'dan Ermenek'te açıklama - “Sahil Güvenlik”

  Yıldız ve Elvan'dan Ermenek'te açıklama03.11.2014

  GÜNDEM

  Bakanlar Taner Yıldız ile Lütfi Elvan, Ermenek’teki maden kazası ve İstanbul’daki tekne faciasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Dehşet teknesinden ilk görüntü - “Sahil Güvenlik”

  Dehşet teknesinden ilk görüntü03.11.2014

  GÜNDEM

  İSTANBUL Boğazı çıkışında batarak faciaya neden olan tekne görüntülendi.
 • İstanbul Boğazı'nda facia - “Sahil Güvenlik”

  İstanbul Boğazı'nda facia03.11.2014

  GÜNDEM

  İstanbul’da sabah saatlerinde 42 Afgan kaçağı taşıyan teknenin batması faciayla sonuçlandı.Kazanın ardından başlatılan arama çalışmalarında şu ana kadar 24 ceset bulundu.Kaçaklardan 12’sinin çocuk, 7’sinin kadın, 23’ünün ise erkek olduğu öğrenildi.Teknede Türk kaptanla birlikte 43 kişinin bulunduğu öğrenildi.
içinde

“Sahil Güvenlik”


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz