Zekeriya Öz


 • Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim - zekeriya öz

  Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim11.12.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, Twitter'dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle şikayette bulunduğu Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.Savcı Öz, iddianamedeki yazılı savunmasında paylaşımlarda isim belirtmediğini, kimseyi hedef göstererek hakaret ve tehditte bulunmadığını savunurken; iddianamede Öz’ün Twitter’daki paylaşımlarında hedef olarak gösterdiği kişinin Erdoğan olduğu belirtildi.Duruşma, Öz’ün savunmasını sunması için ek süre verilmesi nedeniyle ertelendi.
 • Soruşturma - zekeriya öz

  Soruşturma05.12.2014

  GÜNDEM

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3’üncü Dairesi’nin 17-25 Aralık soruşturmalarının savcılarıyla ilgili aldığı soruşturma izni kararı, HSYK Başkanı da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylandı.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - zekeriya öz

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler11.11.2014

  YAZARLAR

  Haftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • 3 savcıya ihraç istendi - zekeriya öz

  3 savcıya ihraç istendi06.11.2014

  GÜNDEM

  HSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak - zekeriya öz

  Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak04.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkındaki şikayeti üzerine Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı dava Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, ilk duruşma 11 Aralık'ta görülecek.
 • Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı - zekeriya öz

  Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı27.10.2014

  GÜNDEM

  BOLU Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili olarak hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldı.
 • Makul şüphe dönemi - zekeriya öz

  Makul şüphe dönemi18.10.2014

  GÜNDEM

  Hâkim ve savcılara seyyanen zam, disiplin affı getiren yasa teklifi, dinleme ve teknik takibin koşulları yeniden belirlenerek genişletildi.Teklifte CMK ve TCK’da değişiklikler yapılarak ‘Paralel yapıyla mücadele’ için yasal zemin hazırlandığı savunuluyor.‘Paralel yapı’ya takılıp sınavı kazandıkları halde mesleğe kabul edilmediği öne sürülen hâkim-savcı adayına mesleğe dönüş yolu açılıyor.TBMM’ye önceki gece sunulan 35 maddelik teklifle şüphelilerin ev ve işyerlerine arama yapabilmek için ‘somut delile dayalı kuvvetli şüphe’ yerine ‘makul şüphe’ yeterli sayılacak.‘Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar’ için de ‘Somut delile dayalı’ şartı aranmadan dinleme, teknik takip yanında gizli soruşturmacı da görevlendirilebilecek.Teklifle yapılan bazı değişiklikler satırbaşları ile şöyle:
 • Müdahale olamaz - zekeriya öz

  Müdahale olamaz13.10.2014

  Gündem2008

  HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 27 Ekim’de göreve başlayacak 3 yeni üyesi ve 3’üncü tur seçimin kazananı Yargıda Birlik Platformu’nun (YBP) sözcüleri Hürriyet’e konuştular.
 • Yalçın BAYER

  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor - zekeriya öz

  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor19.09.2014

  Yazarlar

  ATAŞEHİR Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Biz kendimizi doğru ifade edemiyoruz” diyor.
 • Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar - zekeriya öz

  Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar12.09.2014

  Gündem2008

  HAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1’inci Daire Başkanı İbrahim Okur, HSYK seçimleri öncesi maaş zammı açıklamasının manidar olduğunu söyledi.Okur, konuyu 2005 yılından bu yana Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile göndeme getirdiklerini belirterek, "Her defasında çalışılması talimatı verildi ama çözüm bulunamadı.Seçim öncesi zamanlaması manidar da olsa, özlük haklarının düzeltilmesi güzel" dedi.
 • HSYK 3.Dairesi'ndan Savcı Öz'e inceleme kararı - zekeriya öz

  HSYK 3.Dairesi'ndan Savcı Öz'e inceleme kararı11.09.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında Twitter hesabından paylaştığı mesajlar nedeniyle inceleme kararı aldı.
 • Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet - zekeriya öz

  Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet10.09.2014

  Gündem2008

  Terör örgütü DHKP/C üyesi oldukları iddiasıyla yargılandıkları davada 21 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan 3 sanık, savcı Zekeriya Öz'ü, yürüttüğü soruşturmada 2 kişiyi hem müşteki hem de gizli tanık yaptığı gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayet etti.
 • Saygılı'nın ifadesinde ilginç sözler - zekeriya öz

  Saygılı'nın ifadesinde ilginç sözler01.09.2014

  Gündem2008

  22 Temmuz operasyonunun 3'ncü dalgasında dün sabah gözaltına alınan eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.Yakup Saygılı'nın 40 sayfalık ifadesinde de ilginç sözler yer aldı.
 • Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım - zekeriya öz

  Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım30.08.2014

  Hayat

  2008’de Kara Havacılık Okulu’ndan mezun olur olmaz birliğinde gözaltına alındı.Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ilk subay oldu.Türkiye onu ‘sehven’ olayıyla tanıdı.Teğmen Mehmet Ali Çelebi’den söz ediyoruz.Dava dosyası Yargıtay’da bekleyen Çelebi, 2008’den bu yana yaşadıklarını ‘Teğmen’ adlı kitapta anlatınca bir araya geldik.
 • ‘Kaç İsmail’e inceleme - zekeriya öz

  ‘Kaç İsmail’e inceleme26.08.2014

  Gündem2008

  HSYK 3.Dairesi, dinleme iddialarıyla ilgili operasyonda görevli Savcı İrfan Fidan ve Hâkim İslam Çiçek hakkında inceleme kararı aldı.Fidan’ın gözaltı süresini aştığı iddia edilmiş, Hâkim Çiçek’in de yanında bulunan ve MİT mensubu olduğu öne sürülen bir kişiyi avukatların görmesi üzerine, “Kaç İsmail, kaç” diyerek uyardığı öne sürülmüştü.
 • AK Parti'de tarihi gün - zekeriya öz

  AK Parti'de tarihi gün26.08.2014

  Gündem2008

  AK Parti'de bugün tarihi bir gün yaşanıyor.AK Parti'nin Ankara Arena'da gerçekleştirilen birinci olağanüstü kongresinde kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisine veda ediyor.Kongrede tüm delegeler, aday olarak adını Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı Ahmet Davutoğlu ismi üzerinde birleşti.
 • Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim" - zekeriya öz

  Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim"24.08.2014

  Gündem2008

  Mayıs ayında Danıştay töreninde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu kürsüdeyken yaşananlar hafızalarda.Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı yarışını kazandıktan hemen sonra Feyzioğlu’nun konuşmasının programa alınması halinde 1 Eylül’deki adli yıl açılışına katılmayacağını açıklamıştı.Haliyle Feyzioğlu’nun ve Yargıtay’ın izleyeceği tutum merak ediliyor.Bir diğer merak konusu da Feyzioğlu’nun adli yıl açılışından 4 gün sonra yapılacak CHP olağanüstü kurultayında genel başkan adayları arasında olup olmayacağı.Tüm bu sorulara yanıt aramak için buluştuğum Feyzioğlu, iki meselede de kararını vermiş.Kılıçdaroğlu CHP’sine yönelik eleştirileri zaten sır değildi.Ancak 17 Aralık sürecinde CHP’nin Cemaat’in yörüngesine girdiği yönündeki iddialara dönük de söyledikleri epey gürültü koparır.Bu süreçte Feyzioğlu’nu en çok rahatsız eden ise CHP liderinin Zekeriya Öz’ü kahraman ilan eden sözleri olmuş.
 • Sedat ERGİN

  Ergenekon’un arkasındaki Erdoğan perspektifi - zekeriya öz

  Ergenekon’un arkasındaki Erdoğan perspektifi15.08.2014

  Yazarlar

  BİR dönem Emniyet istihbaratının tepesinde bulunan Ramazan Akyürek’in 4 Ağustos akşamı yaptığı kritik açıklamalar Cumhurbaşkanı seçiminin bütün gündemi kaplaması nedeniyle kamuoyunda yeterince fark edilmedi.
 • Titrini taşıyamayana haddi bildirilir - zekeriya öz

  Titrini taşıyamayana haddi bildirilir06.08.2014

  Gündem2008

  İÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, “Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden bize fırsat bırakmadan kendileri ayrılmalıdırlar.
 • Yürütmeye suç duyurusu - zekeriya öz

  Yürütmeye suç duyurusu06.08.2014

  Gündem2008

  Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriye Öz, dün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek isim vermediği ‘bazı devlet ve yürütme erki’ hakkında suç duyurusunda bulundu.Öz, “Kaçtı, göçtü, gidiyor tarzında iddialar var alçakça.Bu iddialara karşı buradayız.Kimse hâkim ve savcıları baskı altına alamaz” dedi.
 • Zekeriya Öz'den suç duyurusu - zekeriya öz

  Zekeriya Öz'den suç duyurusu05.08.2014

  Gündem2008

  Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, isim vermediği bazı devlet ve yürütme erki hakkında suç duyurusunda bulundu.Öz'ün vermediği isimlerin, Erdoğan, Atalay, Bozdağ ve Ala olduğu öğrenildi.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Savcı Zekeriya Öz'e cevap - zekeriya öz

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Savcı Zekeriya Öz'e cevap05.08.2014

  Gündem2008

  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Savcı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu iddiasına ilişkin “Kiminle kimi muhatap edeceğinize iyi bakın, hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde bu paralel yapının genetiğinde var” dedi.Âlâ ayrıca, “Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden kendileri bize fırsat bırakmadan ayrılmalıdırlar.Türkiye'nin Başbakanına, Bakanına, kimse hem devletin içerisinde bulunup hem de tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir" diye konuştu.
 • Öz ve Karababa tehdit ediyor - zekeriya öz

  Öz ve Karababa tehdit ediyor05.08.2014

  Gündem2008

  ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin “Korsan” diye nitelediği açıklamalarına, “HSYK, bir tarafa mesaj verip, diğer tarafa tavır alan bir kurul değil, yargının bağımsız, tarafsız hukuk devletinin ilke gereklerine uygun çalışmasının sigortasıdır” tepkisini verdi.
 • Kardeş kavgası - zekeriya öz

  Kardeş kavgası04.08.2014

  Gündem2008

  İstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi karşı karşıya getirdi.Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasadışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.
 • Savcı Öz tarafsız değil - zekeriya öz

  Savcı Öz tarafsız değil26.07.2014

  Gündem2008

  DÜZCE Valiliği’ni ziyaret eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün bağımsız ve tarafsız hareket etme özelliğini kaybettiğini söyledi.
 • Bozdağ: Zekeriya Öz savcı gibi davranmıyor - zekeriya öz

  Bozdağ: Zekeriya Öz savcı gibi davranmıyor24.07.2014

  Gündem2008

  ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün twitter’dan paylaştığı mesajlarla tarafsız ve bağımsız görev yapma özelliğini yitirdiğini, yaptığının ’yargı görevi’ değil ’kişisel suç’ olduğunu öne sürdü.Bozdağ, "Ülkesinin başbakanını öznesini ifade etmeden tehdit edebiliyor.Bu cüreti kendinde bulabiliyor.Sevmediği bir kişiyle ilgili önüne bir dosya gelmiş olsa neler yapabilir bunu tahmin edemiyorum" dedi.
 • Polisten polise sahurda paralel baskını - zekeriya öz

  Polisten polise sahurda paralel baskını22.07.2014

  Gündem2008

  Türkiye dün sabahın ilk ışıklarına başta İstanbul olmak üzere 22 ilde yürütülen eşzamanlı sahur operasyonlarıyla uyandı.Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin hedefindeki isimler, bu sefer meslektaşlarıydı.Çoğu Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını yürüten polisler, tıpkı Ergenekon ve Balyoz’da olduğu gibi geceyarısı baskınlarıyla elleri önden, arkadan kelepçelenerek, kameraların önünde gözaltına alındı.Bazı üniformalı polislerin de kelepçelendiği operasyonlar şöyle gelişti:
 • İsrail Gazze’ye, Türkiye polislere - zekeriya öz

  İsrail Gazze’ye, Türkiye polislere22.07.2014

  Gündem2008

  İstanbul Terörle Mücadele Şübesi ve Organize Şube'nin gerçekleştirdiği gözaltıları ardından 17 Aralık’ta operasyona dönüşen rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının tepe ismi, eski İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Twitter hesabından şunları yazdı:
 • Zekeriya Öz'den operasyon tepkisi - zekeriya öz

  Zekeriya Öz'den operasyon tepkisi21.07.2014

  Gündem2008

  Bu akşam İstanbul'da emniyet görevlilerine yapılan baskına 17 Aralık soruşturmasının tepe ismi, dönemin İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz'den tepki geldi.
 • 'Sahur vaktinin gölgesi yakışır' - zekeriya öz

  'Sahur vaktinin gölgesi yakışır'21.07.2014

  Gündem2008

  İstanbul milletvekili Hakan Şükür, İstanbul'da polislere yönelik düzenlenen operasyona Twitter'dan tepki gösterdi.Eski İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz'den de operasyona tepki geldi.
 • Emniyet'te 22 ilde eşzamanlı operasyon, resmi kıyafetli polislere de gözaltı - zekeriya öz

  Emniyet'te 22 ilde eşzamanlı operasyon, resmi kıyafetli polislere de gözaltı21.07.2014

  Gündem2008

  İstanbul sabahın ilk ışıklarına operasyon ile uyandı.Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin hedefindeki isimler ise bu sefer meslektaşları oldu.İki ayrı şubenin gerçekleştirdiği operasyonların hedefindeki isimler polis olsa da, suçlamalar farklıydı.Gözaltına alınan polisler arasında resmi kıyafetli olanların da bulunması dikkat çekti.
 • Başbakan Erdoğan'dan operasyon açıklaması - zekeriya öz

  Başbakan Erdoğan'dan operasyon açıklaması21.07.2014

  Gündem2008

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısının ardından dün gece yarısı başlatılan operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan hakim ve savcılara çifte müjde - zekeriya öz

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan hakim ve savcılara çifte müjde20.07.2014

  Gündem2008

  ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’de yargı mensupların belirli grupların, cemaatlerin hakim ve savcıları olarak kabul edilmesinin son derece kötü bir durum olduğunu belirterek, “Eğer hakimler manavların, kasapların talimatıyla bir ülkede karar verebiliyorsa eyvahlar olsun bu ülkeye” dedi.Bakan Bozdağ, maaş zammı ve sicil affına ilişkin de iki müjde verdi.
 • Bozdağ: "Zekeriya Öz Başbakan'ı tehdit ediyor" - zekeriya öz

  Bozdağ: "Zekeriya Öz Başbakan'ı tehdit ediyor"19.07.2014

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Zekeriya Öz'ün paylaştığı Tweetlerle ilgili) HSYK'nın Başkanı olarak HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum.Bağımsızlığını, tarafsızlığını yitirmiş cumhuriyetin savcısı olma özelliğini kaybetmiş birine karşı hukukun gerekleri ne ise lütfen, hukukun gereklerini uygulayın" dedi.
 • Diktatör tweet’ine inceleme - zekeriya öz

  Diktatör tweet’ine inceleme18.07.2014

  Gündem2008

  HÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, 17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun ardından Bolu’ya tenzili rütbeyle düz savcı olarak gönderilen Zekeriya Öz hakkında Twitter mesajları nedeniyle inceleme başlattı.
 • HSYK'dan iki kritik savcıya inceleme - zekeriya öz

  HSYK'dan iki kritik savcıya inceleme17.07.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Zekeriya Öz ve Fethullah Gülen ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Serdar Coşkun hakkında inceleme kararı aldı.
 • Kadrolu ‘gizli tanık’ hesap versin - zekeriya öz

  Kadrolu ‘gizli tanık’ hesap versin16.07.2014

  Gündem2008

  ZİRVE Yayınevi davasında ‘Deniz Uygar’ kod ismiyle gizli tanık olarak sansasyonel ifadeler verdikten sonra kimliği deşifre olan İlker Çınar’ın, Ergenekon başta olmak üzere, Balyoz ve Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili soruşturmalarda da ifadeler verdiği ortaya çıktı.
 • Ateş BAKAN

  O Penaltı gol olmadı! - zekeriya öz

  O Penaltı gol olmadı!02.07.2014

  Yazarlar

 • Başbuğ: Son karar Yargıtay'a derstir - zekeriya öz

  Başbuğ: Son karar Yargıtay'a derstir20.06.2014

  Gündem2008

  Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Balyoz davasındaki tahliyelere ilişkin, "Anayasa Mahkemesi'nin son kararı, aslında Yargıtay'a bir derstir.Verdiği karar, bir noktada Ergenekon davası için geçerlidir" dedi.
 • Annem hapiste olduğumu bilmeden öldü - zekeriya öz

  Annem hapiste olduğumu bilmeden öldü20.06.2014

  Gündem2008

  ERGENEKON davasından, ardından da Balyoz davasından tahliye olan Dursun Çiçek, önceki gün Silivri Cezaevi’nden en son çıkan kişi oldu.
 • Kanat ATKAYA

  Ne diyeydi Bozdağ? Mahmut mu diyeydi? - zekeriya öz

  Ne diyeydi Bozdağ? Mahmut mu diyeydi?09.06.2014

  Yazarlar

  SİNEMA tarihimizin unutulmaz repliklerinden biridir: “Ne diyem? Mesela, Mahmut mu diyem?”
 • Ergenekon hâkimlerine inceleme talimatı - zekeriya öz

  Ergenekon hâkimlerine inceleme talimatı03.06.2014

  Gündem2008

  ADALET Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK’nın ilgili dairesinin Ergenekon hâkimleri ve Savcı Zekeriya Öz hakkında incelemeye gerek olmadığı yönündeki kararına karşı, yetkisini kullanarak iddiaların incelenmesi talimatı verdiğini söyledi.
 • HSYK’dan iki kritik karar - zekeriya öz

  HSYK’dan iki kritik karar02.06.2014

  Gündem2008

  HAKİM ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Ergenekon davasına ilişkin gerekçeli kararı geç yazan mahkeme heyeti hakkında “soruşturma açılmasına” yer olmadığına karar verdi.HSYK ayrıca, Savcı Zekeriya Öz’ün odasında bulunan gizli kamera ile ilgili olarak “inceleme izni” vermedi.HSYK’nın bu kararlarını Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın değiştirme yetkisi bulunuyor.
 • Bozdağ: O savcılar için inceleme talimatı verdim - zekeriya öz

  Bozdağ: O savcılar için inceleme talimatı verdim02.06.2014

  Gündem2008

  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ergenekon ve Balyoz savcıları için inceleme talimatı verdiğini açıkladı.
 • Torbayla hallet - zekeriya öz

  Torbayla hallet31.05.2014

  Gündem2008

  TBMM’de istediğiniz kanunu istediğiniz zaman çıkarıyorsunuz.Yapacağınız iş son derece basit.İşte size çözüm: 1- Bir torba kanunla Balyoz ve Askeri Casusluk davalarının infazını 1 yıl süreyle erteleyin.2- Bu süre içerisinde Meclis’te bir araştırma komisyonu kurun ve yargıya etki eden bu çeteyi tespit edin.3- Bu tespitten sonra sorumlularına kelepçeyi vurun ve Silivri’ye gönderin.4- Bu bir yıllık süre içerisinde bunlar gerçekleşir ve arkasından ortaya çıkmış olan durum nedeniyle hukuki olarak yargılamanın iadesinin yolunu açın.
 • Zekeriya Öz'den Instagram'da selfie pozu - zekeriya öz

  Zekeriya Öz'den Instagram'da selfie pozu25.05.2014

  Gündem2008

  17 Aralık sürecinin en çok konuşulan isimlerinden olan ve daha sonra Bolu'ya düz savcı olarak atanan Zekeriya Öz, Instagram hesabından selfie pozu paylaştı.
 • Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu - zekeriya öz

  Zekeriya Öz'ün Bolu'da bakacağı ilk dava belli oldu15.05.2014

  Gündem2008

  17 Aralık Büyük Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu sonrasında Bolu’ya düz savcı olarak atanan savcı Zekeriya Öz’ün, burada baktığı ilk adli vaka belli oldu.Savcı Öz, gece evinin balkonundan düşen 82 yaşındaki adamın dosyasına bakacak.
 • Dava yok - zekeriya öz

  Dava yok02.05.2014

  Gündem2008

  İşadamları Ali Ağaoğlu, Nazif Zorlu, Mehmet Ali Aydınlar, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar ve eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’ın da aralarında bulunduğu 60 kişi hakkında 20 ayrı suçtan yürütülen TOKİ soruşturması delil yetersizliği yüzünden kapatıldı.
 • Hakim Karaçöl hakkında soruşturma izni - zekeriya öz

  Hakim Karaçöl hakkında soruşturma izni01.05.2014

  Gündem2008

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, İstanbul merkezli soruşturmaları yürüten savcılar Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ile operasyondaki şüphelilerin malvarlıklarına el konulması kararı veren hakim Süleyman Karaçöl hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Sehven - zekeriya öz

  Sehven30.04.2014

  Yazarlar

içinde

Zekeriya Öz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz