Aramanız :
Aradığınız kelime : "

Zekeriya_Öz/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.324  adet haber bulundu.


 • Katılmadı duruşma ertelendi - Zekeriya_Öz/
  Katılmadı duruşma ertelendi27.03.2015
  GündemHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren tweet’leri retweet’lemesi (paylaşması) nedeniyle hakkında ‘kamu görevlisine hakaret’ suçundan açılan ikinci davaya dün devam edildi.
 • Zekeriya Öz'ün retweet davası ertelendi - Zekeriya_Öz/
  Zekeriya Öz'ün retweet davası ertelendi26.03.2015
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nca görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren tweet’leri retweetlemesi (paylaşması) nedeniyle hakkında ’Kamu görevlisine hakaret’ suçundan açılan ikinci davanın bugün yapılan duruşması ertelendi.İkinci dava, ’hakaret ve tehdit’ suçlamasıyla açılan ilk davanın da görüleceği 7 Nisan tarihinde görülecek.
 • Savcı Öz hakkındaki
  Savcı Öz hakkındaki "hakaret ve tehdit" davası23.03.2015
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nca (HSYK) görevden uzaklaştırılan Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Başbakanlığı döneminde "hakaret ve tehditte bulunduğu” iddiasıyla yargılandığı dava kapsamında, talimatla ifadesinin alınacağı mahkemeye yazılı savunma sundu.
 • Ahmet HAKAN

  ‘Derin devlet ile hesaplaşma’ koca bir yalandı - Zekeriya_Öz/
  ‘Derin devlet ile hesaplaşma’ koca bir yalandı11.03.2015
  YazarlarErgenekon’dan 13 ay tutuklu kalan gazeteci Ahmet Şık.
 • O bursları devlet de verdi - Zekeriya_Öz/
  O bursları devlet de verdi11.03.2015
  GündemErgenekon savcıları Zekeriya Öz, Murat Yönder ve Ercan Şafak’ın, ‘Teröristlere burs veriyor’ iddiasıyla evini bastırdıkları Prof.Dr.Türkan Saylan’ın öğrencilerine YURTKUR’un da burs verdiği ortaya çıktı.Müdahil avukat Hüseyin Ersöz, dilekçesinde sicil numaraları belli 2 polisle 3 savcının ‘Kamu görevlisinin taşıması gereken objektiflik ve tarafsızlık ilkeleri ile bağdaşmayan davranışta bulunarak görevi kötüye kullanma ve suç uydurma’dan cezalandırılmalarını istedi.
 • Güldal Mumcu’ya fiziki takibi HSYK takibe aldı - Zekeriya_Öz/
  Güldal Mumcu’ya fiziki takibi HSYK takibe aldı10.03.2015
  GündemODATV soruşturması kapsamında avukat Turgut Kazan’ı dinleyen polislerin, olayı TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu’yu fiziki takibe kadar götürüp tutanağa bağlamasına HSYK el koydu.
 • Ergenekon savcılarını yakacak belge - Zekeriya_Öz/
  Ergenekon savcılarını yakacak belge09.03.2015
  GündemÇağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) davasının dayanağı dijital dökümanın sahteliğinin bilirkişi raporlarıyla kanıtlanmasının ardından haklarında suç duyurusu yapılan Ergenekon savcıları Zekeriya Öz, Murat Yönder ve Ercan Şafak’la ilgili soruşturmaya şok bir belge sunuldu.“Terör eylemlerine katılan öğrencilere suç işlediklerini bilerek burs verme” iddiasıyla Türkan Saylan’ın evine baskın yapılmış, ÇYDD yöneticilerine dava açılmıştı.Aynı bursların aynı öğrencilere YURTKUR tarafından da verildiği ortaya çıktı.Ayrıca hard diskte bulunan '2008 toplantı özeti' dökümanında yer alan 'Türkan Abla' kısmının sonradan yüklendiği belirlendi.
 • 17-25 sanıkları - Zekeriya_Öz/
  17-25 sanıkları04.03.2015
  GündemHSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi.Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.
 • HSYK’dan 17-25 Aralık bombası - Zekeriya_Öz/
  HSYK’dan 17-25 Aralık bombası03.03.2015
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 2.Dairesi bu sabah toplandı ve açığa alınan 17-25 Aralık savcılarına yargılama izni verdi.
 • AK Parti Aydın’da 55 aday adayı - Zekeriya_Öz/
  AK Parti Aydın’da 55 aday adayı23.02.2015
  EgeGENEL seçimler için AK Parti’de 11 Şubat’ta başlayan aday adaylığı başvuruları 20 Şubat’ta sona erdi.AK Parti’den Aydın milletvekili olmak için 55 kişi aday adaylığı için başvurdu.
 • Bir dönemin fotoromanı - Zekeriya_Öz/
  Bir dönemin fotoromanı22.02.2015
  GündemSavcının önüme koyduğu, hakkımdaki ‘suç delillerini’ görünce tüylerim ürperdi, irkildim.Odatv soruşturması kapsamında 10 ‘terör’ şüphelisinden biriydim.Telefonlarım dinlenmiş, polisler tarafından adım adım takip edilmiş, fotoğraflanmıştım.Suç delili olarak ise ortaya, dönemin Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan ile yaptığım ‘hal-hatır’ içerikli telefon konuşması, gazeteci arkadaşım Mehmet Bozkurt ile Üsküdar’daki bir pastanede yaptığımız görüşme ve birlikte gazete okumamız konmuştu! Gördüklerim bir terör soruşturmasının delilleri değil, adeta bir dönemin fotoğrafı gibiydi.İşte Türkiye’de yaşanmış, gazetecilerin ‘örgütsel’ faaliyetlerini ispatlamaya çalışan polislerin harcadıkları mesai sonunda ortaya çıkan bir ‘terör’ soruşturmasının öyküsü:
 • Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız - Zekeriya_Öz/
  Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız18.02.2015
  PlanetBBC Türkçe Savcı Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin üçüncü ve son bölümünü yayınladı.Röportajın son bölümünde hükümetin darbe iddiaları, kendisinin meslekten ihraç olasılığı ve sosyal medyada sık sık dile getirdiği otoriterleşme iddiaları konuşuldu.
 • Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim - Zekeriya_Öz/
  Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim17.02.2015
  PlanetKamuoyunda Ergenekon davasıyla tanınan savcı Zekeriya Öz ile BBC Türkçe’nin yaptığı uzun söyleşinin 17-25 Aralık soruşturmaları ile alakalı bugünkü bölümü yayınlandı.Röportajın üçüncü bölümü yarın yayınlanacak.
 • Savcı Zekeriya Öz BBC Türkçe'ye konuştu: Ergenekon soruşturması bana tesadüfen geldi - Zekeriya_Öz/
  Savcı Zekeriya Öz BBC Türkçe'ye konuştu: Ergenekon soruşturması bana tesadüfen geldi16.02.2015
  PlanetTürkiye kamuoyunun Ergenekon davasıyla tanıdığı, 17-25 Aralık soruşturmalarını takip eden süreçte görevden uzaklaştırılan savcı Zekeriya Öz ilk mülakatını BBC Türkçe'ye verdi.Öz, "Ergenekon soruşturması bana tesadüfen geldi" dedi.
 • Bu kez hakaret tweet’ini retweet davası - Zekeriya_Öz/
  Bu kez hakaret tweet’ini retweet davası08.02.2015
  GündemBolu Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz hakkında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret içeren tweet’leri retweet’lemesi nedeniyle ‘Kamu görevlisine hakaret’ suçundan 2’nci dava açıldı.
 • Zekeriya Öz hakkında hakaretten ikinci dava açıldı - Zekeriya_Öz/
  Zekeriya Öz hakkında hakaretten ikinci dava açıldı07.02.2015
  GündemBOLU Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren tweetleri retweetlemesi nedeniyle kamu görevlisine hakaret suçundan ikinci dava açıldı.
 • ‘Yakalama’ isteğine ret - Zekeriya_Öz/
  ‘Yakalama’ isteğine ret06.02.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şikâyeti üzerine hakkında hakaret ve tehdit suçlamasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılan ve Bolu Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz, dünkü ikinci duruşmaya da katılmadı.
 • Zekeriya Öz, İstanbul’da ifade verecek - Zekeriya_Öz/
  Zekeriya Öz, İstanbul’da ifade verecek05.02.2015
  GündemBOLU Cumhuriyet Savcılığı görevinden alınan Zekeriya Öz, twitter’dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davanın ikinci duruşmasına da katılmadı.Mahkeme, Öz’ün İstanbul’da ifadesinin alınmasına karar verdi.
 • İhsan Kalkavan konuştu: İkisinin arasında kaldım - Zekeriya_Öz/
  İhsan Kalkavan konuştu: İkisinin arasında kaldım04.02.2015
  EkonomiTMSF, Bank Asya’nın çoğunluk hisselerine el koydu.Bank Asya’nın 1996 yılında kuruluşunda çekilen bir fotoğraf ise sosyal medyada hızla yayılmaya başladı.O fotoğrafta yer alan dönemin Asya Finans Yönetim Kurulu Başkanı İhsan Kalkavan ise açılışa katılan Recep Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen ile ilgili olarak "İki tane çok sevdiğim insanın arasında kaldım" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Forsun sökülmesi içimizi acıttı - Zekeriya_Öz/
  Forsun sökülmesi içimizi acıttı31.01.2015
  YazarlarANKARA’daki evim Cumhurbaşkanlığı Köşkü’nün tam karşısındadır.
 • Oda TV davası 12 Haziran’a ertelendi - Zekeriya_Öz/
  Oda TV davası 12 Haziran’a ertelendi30.01.2015
  GündemGAZETECİLER Nedim Şener, Ahmet Şık ,Soner Yalçın, Prof.Dr.Yalçın Küçük ve eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı’nın aralarında bulunduğu 13 sanıklı ’Oda tv Davası’ özel yetkili mahkemelerin kapatılmasının ardından yeni mahkemesinde ilk kez görüldü.İstanbul 18.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, sanıkların beyanları alındı.
 • Ergenekon’dan şüpheli ifadesi - Zekeriya_Öz/
  Ergenekon’dan şüpheli ifadesi29.01.2015
  GündemİSTANBUL Barosu eski Başkanı ve Ergenekon davası sanıklarından CHP milletvekili İlhan Cihaner’in avukatı Turgut Kazan, Odatv soruşturması kapsamında Ergenekon üyesi olduğu gerekçesi ile şüpheli olarak ifade verdi.
 • Yargıtay Başkanlığı için YBP’den temayül yoklaması - Zekeriya_Öz/
  Yargıtay Başkanlığı için YBP’den temayül yoklaması28.01.2015
  GündemYARGITAY Başkanı Ali Alkan’ın 9 Şubat’taki emekliliği öncesinde seçim kulisi hızlanırken, Cemaat yapılanmasına karşı kurulan sosyal demokrat, ülkücü ve hükümete yakın hâkim ve savcıların desteklediği Yargıda Birlik Platformu (YBP) aday belirlemek için harekete geçti.
 • Avukat Turgut Kazan'ın
  Avukat Turgut Kazan'ın "şüpheli" sıfatıyla ifadesi alındı28.01.2015
  Gündemİstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen "Ergenekon" soruşturması kapsamında, eski İstanbul Baro Başkanı Turgut Kazan, "şüpheli" sıfatıyla ifade verdi.
 • Şimdi sıra 'gizli tanık'larda - Zekeriya_Öz/
  Şimdi sıra 'gizli tanık'larda15.01.2015
  GündemErgenekon, Balyoz, Zirve Yayınevi, KCK, Erzincan ve Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürülmesi gibi davalarda binlerce kişinin yargılanarak cezaevine girmesine yol açan ‘gizli tanık’lar hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Nedim Şener'den kumpas şikâyeti - Zekeriya_Öz/
  Nedim Şener'den kumpas şikâyeti14.01.2015
  GündemGazeteci Nedim Şener, Odatv Davası'nda kumpas iddiaları üzerine yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Cumali Karakütük'e öğleden sonra ifade verdi.
 • Samimiyetsiz - Zekeriya_Öz/
  Samimiyetsiz11.01.2015
  Gündem"Delillerin sahteliğine dair ABD’de ve Türkiye’de bu konuda uzman firmalardan rapor almış ve mahkemeye sunmuştuk.Türkan Saylan bütün bu haksız iftiralar sonunda hayata veda etti.İstihbaratçılar ve polisler delillerin sahte olduğunu biliyorlardı da neden o zaman seslerini çıkarmadılar? Bunu şimdi, her şey ortaya dökülünce açıklamaları çok samimiyetsiz."
 • Ahmet HAKAN

  Kadınlara akıl veren o erkekler var ya - Zekeriya_Öz/
  Kadınlara akıl veren o erkekler var ya04.01.2015
  YazarlarCANI sıkılan erkek siyasetçi ya da vaiz.
 • Yalçın BAYER

  HSYK, hükümetin güvenliğini sağlayan bir organ olmamalı - Zekeriya_Öz/
  HSYK, hükümetin güvenliğini sağlayan bir organ olmamalı01.01.2015
  Yazarlar
 • Savcı Öz: Bu karar bence kurulda alınmadı - Zekeriya_Öz/
  Savcı Öz: Bu karar bence kurulda alınmadı31.12.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz, kararla ilgili, "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" dedi.
 • 3 ihraç, 1 yer değiştirme - Zekeriya_Öz/
  3 ihraç, 1 yer değiştirme31.12.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.
 • Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama - Zekeriya_Öz/
  Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama31.12.2014
  GündemEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını Twitter hesabından yazdığı mesajla yalanladı.
 • Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım - Zekeriya_Öz/
  Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım31.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
 • HSYK 2.Dairesi ihraçlar için toplandı - Zekeriya_Öz/
  HSYK 2.Dairesi ihraçlar için toplandı30.12.2014
  GündemHSYK 2.Dairesi Zekeriya Öz’ün ihraç dosyasını görüşmek üzere toplandı.
 • HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi - Zekeriya_Öz/
  HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi30.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü.HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.
 • Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu - Zekeriya_Öz/
  Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu30.12.2014
  EkonomiHSYK 2.Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı.Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu.İtirazda bulunacağım” dedi.
 • Zekeriya Öz'den HSYK kararına twitter'dan cevap - Zekeriya_Öz/
  Zekeriya Öz'den HSYK kararına twitter'dan cevap30.12.2014
  GündemSavcı Zekeriya Öz, HSYK'nın görevden uzaklaştırma kararına twitter'dan cevap verdi.
 • Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi - Zekeriya_Öz/
  Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi30.12.2014
  Ekonomi17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi.Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu.25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı.Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.
 • Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim - Zekeriya_Öz/
  Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim11.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, Twitter'dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle şikayette bulunduğu Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.Savcı Öz, iddianamedeki yazılı savunmasında paylaşımlarda isim belirtmediğini, kimseyi hedef göstererek hakaret ve tehditte bulunmadığını savunurken; iddianamede Öz’ün Twitter’daki paylaşımlarında hedef olarak gösterdiği kişinin Erdoğan olduğu belirtildi.Duruşma, Öz’ün savunmasını sunması için ek süre verilmesi nedeniyle ertelendi.
 • Soruşturma - Zekeriya_Öz/
  Soruşturma05.12.2014
  GündemHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3’üncü Dairesi’nin 17-25 Aralık soruşturmalarının savcılarıyla ilgili aldığı soruşturma izni kararı, HSYK Başkanı da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylandı.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - Zekeriya_Öz/
  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler12.11.2014
  YazarlarHaftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • Bucaspor Elazığ'a acımadı - Zekeriya_Öz/
  Bucaspor Elazığ'a acımadı09.11.2014
  FutbolPTT 1.Lig'de Bucaspor, konuk ettiği Elazığspor'u 3-0 yendi.
 • 3 savcıya ihraç istendi - Zekeriya_Öz/
  3 savcıya ihraç istendi06.11.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak - Zekeriya_Öz/
  Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak04.11.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkındaki şikayeti üzerine Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı dava Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, ilk duruşma 11 Aralık'ta görülecek.
 • Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı - Zekeriya_Öz/
  Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı28.10.2014
  GündemBOLU Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili olarak hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldı.
 • Makul şüphe dönemi - Zekeriya_Öz/
  Makul şüphe dönemi19.10.2014
  GündemHâkim ve savcılara seyyanen zam, disiplin affı getiren yasa teklifi, dinleme ve teknik takibin koşulları yeniden belirlenerek genişletildi.Teklifte CMK ve TCK’da değişiklikler yapılarak ‘Paralel yapıyla mücadele’ için yasal zemin hazırlandığı savunuluyor.‘Paralel yapı’ya takılıp sınavı kazandıkları halde mesleğe kabul edilmediği öne sürülen hâkim-savcı adayına mesleğe dönüş yolu açılıyor.TBMM’ye önceki gece sunulan 35 maddelik teklifle şüphelilerin ev ve işyerlerine arama yapabilmek için ‘somut delile dayalı kuvvetli şüphe’ yerine ‘makul şüphe’ yeterli sayılacak.‘Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar’ için de ‘Somut delile dayalı’ şartı aranmadan dinleme, teknik takip yanında gizli soruşturmacı da görevlendirilebilecek.Teklifle yapılan bazı değişiklikler satırbaşları ile şöyle:
 • Müdahale olamaz - Zekeriya_Öz/
  Müdahale olamaz14.10.2014
  GündemHÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 27 Ekim’de göreve başlayacak 3 yeni üyesi ve 3’üncü tur seçimin kazananı Yargıda Birlik Platformu’nun (YBP) sözcüleri Hürriyet’e konuştular.
 • Yalçın BAYER

  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor - Zekeriya_Öz/
  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor20.09.2014
  YazarlarATAŞEHİR Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Biz kendimizi doğru ifade edemiyoruz” diyor.
 • Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar - Zekeriya_Öz/
  Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar13.09.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1’inci Daire Başkanı İbrahim Okur, HSYK seçimleri öncesi maaş zammı açıklamasının manidar olduğunu söyledi.Okur, konuyu 2005 yılından bu yana Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile göndeme getirdiklerini belirterek, "Her defasında çalışılması talimatı verildi ama çözüm bulunamadı.Seçim öncesi zamanlaması manidar da olsa, özlük haklarının düzeltilmesi güzel" dedi.
 • Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet - Zekeriya_Öz/
  Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet12.09.2014
  GündemTerör örgütü DHKP/C üyesi oldukları iddiasıyla yargılandıkları davada 21 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan 3 sanık, savcı Zekeriya Öz'ü, yürüttüğü soruşturmada 2 kişiyi hem müşteki hem de gizli tanık yaptığı gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayet etti.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»