Zekeriya Öz

 • Şimdi sıra 'gizli tanık'larda - zekeriya öz
  Şimdi sıra 'gizli tanık'larda14.01.2015
  GündemErgenekon, Balyoz, Zirve Yayınevi, KCK, Erzincan ve Turgut Özal’ın zehirlenerek öldürülmesi gibi davalarda binlerce kişinin yargılanarak cezaevine girmesine yol açan ‘gizli tanık’lar hakkında soruşturma başlatıldı.
 • Nedim Şener'den kumpas şikâyeti - zekeriya öz
  Nedim Şener'den kumpas şikâyeti13.01.2015
  GündemGazeteci Nedim Şener, Odatv Davası'nda kumpas iddiaları üzerine yürütülen soruşturma kapsamında Cumhuriyet Savcısı Cumali Karakütük'e öğleden sonra ifade verdi.
 • Samimiyetsiz - zekeriya öz
  Samimiyetsiz10.01.2015
  Gündem"Delillerin sahteliğine dair ABD’de ve Türkiye’de bu konuda uzman firmalardan rapor almış ve mahkemeye sunmuştuk.Türkan Saylan bütün bu haksız iftiralar sonunda hayata veda etti.İstihbaratçılar ve polisler delillerin sahte olduğunu biliyorlardı da neden o zaman seslerini çıkarmadılar? Bunu şimdi, her şey ortaya dökülünce açıklamaları çok samimiyetsiz."
 • Ahmet HAKAN

  Kadınlara akıl veren o erkekler var ya - zekeriya öz
  Kadınlara akıl veren o erkekler var ya03.01.2015
  YazarlarCANI sıkılan erkek siyasetçi ya da vaiz.
 • Yalçın BAYER

  HSYK, hükümetin güvenliğini sağlayan bir organ olmamalı - zekeriya öz
  HSYK, hükümetin güvenliğini sağlayan bir organ olmamalı31.12.2014
  Yazarlar
 • Savcı Öz: Bu karar bence kurulda alınmadı - zekeriya öz
  Savcı Öz: Bu karar bence kurulda alınmadı30.12.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesince görevden uzaklaştırılan cumhuriyet savcılarından Zekeriya Öz, kararla ilgili, "Bu karar bence kurulda alınmadı, bence başka bir yerde alındı ve kurulda uygulamaya konuldu" dedi.
 • 3 ihraç, 1 yer değiştirme - zekeriya öz
  3 ihraç, 1 yer değiştirme30.12.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara raporunda Zekeriya Öz, Celal Kara ve Mehmet Yüzgeç’e meslekten ihraç, Ali Güngör’e ise yer değiştirme cezası verilmesini talep etmişti.
 • Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama - zekeriya öz
  Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama30.12.2014
  GündemEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını Twitter hesabından yazdığı mesajla yalanladı.
 • Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım - zekeriya öz
  Görevden uzaklaştırılan savcı Mehmet Yüzgeç: Tüm haklarımı kullanacağım30.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından Zekeriya Öz, Celal Kara ve Muammer Akkaş ile birlikte Kahramanmaraş Cumhuriyet Savcılığı görevinden uzaklaştırılan Mehmet Yüzgeç, hakkındaki kararla ilgili yazılı açıklama yaptı.Yüzgeç, "Hukuk içerisinde ulusal ve uluslararası yargı mercileri önlerinde gerekli tüm haklarımı kullanacağım" dedi.
 • HSYK 2.Dairesi ihraçlar için toplandı - zekeriya öz
  HSYK 2.Dairesi ihraçlar için toplandı29.12.2014
  GündemHSYK 2.Dairesi Zekeriya Öz’ün ihraç dosyasını görüşmek üzere toplandı.
 • HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi - zekeriya öz
  HSYK Zekeriya Öz ile 3 savcı hakkında karar verdi29.12.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 2.Dairesi, yılın son toplantısında, başta Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz olmak üzere 17-25 Aralık savcıları ile ilgili ihraç talepli soruşturma dosyalarını görüştü.HSYK oyçokluğu ile Zekeriya Öz, Celal Kara, Muammer Akkaş ve Mehmet Yüzgeç’in, haklarındaki soruşturma sonuçlanıncaya kadar görevlerinden uzaklaştırma kararı verdi.
 • Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu - zekeriya öz
  Görevden alınan Savcı Muammer Akkaş hurriyet.com.tr'ye konuştu29.12.2014
  EkonomiHSYK 2.Dairesi’nin hakkında görevden uzaklaştırma kararı verdiği savcılardan Muammer Akkaş, ilk değerlendirmelerini hürriyet.com.tr’ye yaptı.Savcı Akkaş, “Son bir yıldır yaşadıklarımız böyle bir sonucun ortaya çıkacağını gösteriyordu.İtirazda bulunacağım” dedi.
 • Zekeriya Öz'den HSYK kararına twitter'dan cevap - zekeriya öz
  Zekeriya Öz'den HSYK kararına twitter'dan cevap29.12.2014
  GündemSavcı Zekeriya Öz, HSYK'nın görevden uzaklaştırma kararına twitter'dan cevap verdi.
 • Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi - zekeriya öz
  Akkaş bildiri dağıttı Öz gece emniyete geldi29.12.2014
  Ekonomi17/25 Aralık soruşturmalarının savcılarından Zekeriya Öz ve Muammer Akkaş hakkında görevden uzaklaştırma kararı verildi.Öz 17 Aralık operasyonundan 3 gün sonra İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne bir gece aniden gelmesiyle hatırlanıyordu.25 Aralık'ın savcısı Muammer Akkaş ise Adliye önünde bildiri dağıtmıştı.Akkaş'ın bir soruşturma hakkında basın bildirisi dağıtması Türk yargı tarihinin unutulmazları arasına girdi.
 • Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim - zekeriya öz
  Savcı Zekeriya Öz: Kimseyi hedef göstermedim10.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, Twitter'dan yaptığı paylaşımlar nedeniyle şikayette bulunduğu Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında açılan davanın ilk duruşması görüldü.Savcı Öz, iddianamedeki yazılı savunmasında paylaşımlarda isim belirtmediğini, kimseyi hedef göstererek hakaret ve tehditte bulunmadığını savunurken; iddianamede Öz’ün Twitter’daki paylaşımlarında hedef olarak gösterdiği kişinin Erdoğan olduğu belirtildi.Duruşma, Öz’ün savunmasını sunması için ek süre verilmesi nedeniyle ertelendi.
 • Soruşturma - zekeriya öz
  Soruşturma04.12.2014
  GündemHâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3’üncü Dairesi’nin 17-25 Aralık soruşturmalarının savcılarıyla ilgili aldığı soruşturma izni kararı, HSYK Başkanı da olan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından onaylandı.
 • Ahmet HAKAN

  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler - zekeriya öz
  Savcı ve yargıçların Cemaatçi olduğunu ispat etsinler11.11.2014
  YazarlarHaftanın konuğu, Zaman Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı.
 • 3 savcıya ihraç istendi - zekeriya öz
  3 savcıya ihraç istendi05.11.2014
  GündemHSYK Başmüfettişi Ömer Kara, savcılara yönelik 25 Aralık soruşturmasının ardından 17 Aralık soruşturma raporunu da tamamladı; 3 ihraç 1 yer değiştirme cezası talep etti.
 • Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak - zekeriya öz
  Zekeriya Öz hakim karşısına çıkacak03.11.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkındaki şikayeti üzerine Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açtığı dava Düzce 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilirken, ilk duruşma 11 Aralık'ta görülecek.
 • Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı - zekeriya öz
  Savcı Zekeriya Öz'e kamu davası açıldı27.10.2014
  GündemBOLU Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a 17 Aralık soruşturmasıyla ilgili olarak hakaret ve tehditte bulunduğu iddiasıyla Düzce Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açıldı.
 • Makul şüphe dönemi - zekeriya öz
  Makul şüphe dönemi18.10.2014
  GündemHâkim ve savcılara seyyanen zam, disiplin affı getiren yasa teklifi, dinleme ve teknik takibin koşulları yeniden belirlenerek genişletildi.Teklifte CMK ve TCK’da değişiklikler yapılarak ‘Paralel yapıyla mücadele’ için yasal zemin hazırlandığı savunuluyor.‘Paralel yapı’ya takılıp sınavı kazandıkları halde mesleğe kabul edilmediği öne sürülen hâkim-savcı adayına mesleğe dönüş yolu açılıyor.TBMM’ye önceki gece sunulan 35 maddelik teklifle şüphelilerin ev ve işyerlerine arama yapabilmek için ‘somut delile dayalı kuvvetli şüphe’ yerine ‘makul şüphe’ yeterli sayılacak.‘Anayasal Düzene ve Bu Düzenin İşleyişine Karşı Suçlar’ için de ‘Somut delile dayalı’ şartı aranmadan dinleme, teknik takip yanında gizli soruşturmacı da görevlendirilebilecek.Teklifle yapılan bazı değişiklikler satırbaşları ile şöyle:
 • Müdahale olamaz - zekeriya öz
  Müdahale olamaz13.10.2014
  GündemHÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 27 Ekim’de göreve başlayacak 3 yeni üyesi ve 3’üncü tur seçimin kazananı Yargıda Birlik Platformu’nun (YBP) sözcüleri Hürriyet’e konuştular.
 • Yalçın BAYER

  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor - zekeriya öz
  İktidar rakibine zırnık koklatmıyor19.09.2014
  YazarlarATAŞEHİR Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Biz kendimizi doğru ifade edemiyoruz” diyor.
 • Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar - zekeriya öz
  Okur: Zam açıklamasının zamanlaması manidar12.09.2014
  GündemHAKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 1’inci Daire Başkanı İbrahim Okur, HSYK seçimleri öncesi maaş zammı açıklamasının manidar olduğunu söyledi.Okur, konuyu 2005 yılından bu yana Başbakan ve Cumhurbaşkanı ile göndeme getirdiklerini belirterek, "Her defasında çalışılması talimatı verildi ama çözüm bulunamadı.Seçim öncesi zamanlaması manidar da olsa, özlük haklarının düzeltilmesi güzel" dedi.
 • HSYK 3.Dairesi'ndan Savcı Öz'e inceleme kararı - zekeriya öz
  HSYK 3.Dairesi'ndan Savcı Öz'e inceleme kararı11.09.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz hakkında Twitter hesabından paylaştığı mesajlar nedeniyle inceleme kararı aldı.
 • Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet - zekeriya öz
  Savcı Öz hakkında HSYK'ya şikayet11.09.2014
  GündemTerör örgütü DHKP/C üyesi oldukları iddiasıyla yargılandıkları davada 21 yıl 3 ay hapisle cezalandırılan 3 sanık, savcı Zekeriya Öz'ü, yürüttüğü soruşturmada 2 kişiyi hem müşteki hem de gizli tanık yaptığı gerekçesiyle Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'na (HSYK) şikayet etti.
 • Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım - zekeriya öz
  Ergenekon’da 16.5 yıl hapis cezası alan teğmen: Daha halkçı ve hümanist oldum Berkin Elvan’ın cenazesine katıldım05.09.2014
  Hayat2008’de Kara Havacılık Okulu’ndan mezun olur olmaz birliğinde gözaltına alındı.Ergenekon operasyonlarında tutuklanan ilk subay oldu.Türkiye onu ‘sehven’ olayıyla tanıdı.Teğmen Mehmet Ali Çelebi’den söz ediyoruz.Dava dosyası Yargıtay’da bekleyen Çelebi, 2008’den bu yana yaşadıklarını ‘Teğmen’ adlı kitapta anlatınca bir araya geldik.
 • Saygılı'nın ifadesinde ilginç sözler - zekeriya öz
  Saygılı'nın ifadesinde ilginç sözler01.09.2014
  Gündem22 Temmuz operasyonunun 3'ncü dalgasında dün sabah gözaltına alınan eski Emniyet Müdür Yardımcısı Mahir Çakallı savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı.Yakup Saygılı'nın 40 sayfalık ifadesinde de ilginç sözler yer aldı.
 • ‘Kaç İsmail’e inceleme - zekeriya öz
  ‘Kaç İsmail’e inceleme26.08.2014
  GündemHSYK 3.Dairesi, dinleme iddialarıyla ilgili operasyonda görevli Savcı İrfan Fidan ve Hâkim İslam Çiçek hakkında inceleme kararı aldı.Fidan’ın gözaltı süresini aştığı iddia edilmiş, Hâkim Çiçek’in de yanında bulunan ve MİT mensubu olduğu öne sürülen bir kişiyi avukatların görmesi üzerine, “Kaç İsmail, kaç” diyerek uyardığı öne sürülmüştü.
 • AK Parti'de tarihi gün - zekeriya öz
  AK Parti'de tarihi gün26.08.2014
  GündemAK Parti'de bugün tarihi bir gün yaşanıyor.AK Parti'nin Ankara Arena'da gerçekleştirilen birinci olağanüstü kongresinde kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan partisine veda ediyor.Kongrede tüm delegeler, aday olarak adını Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı Ahmet Davutoğlu ismi üzerinde birleşti.
 • Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim" - zekeriya öz
  Metin Feyzioğlu: "CHP'de aday değilim"24.08.2014
  GündemMayıs ayında Danıştay töreninde Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu kürsüdeyken yaşananlar hafızalarda.Başbakan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı yarışını kazandıktan hemen sonra Feyzioğlu’nun konuşmasının programa alınması halinde 1 Eylül’deki adli yıl açılışına katılmayacağını açıklamıştı.Haliyle Feyzioğlu’nun ve Yargıtay’ın izleyeceği tutum merak ediliyor.Bir diğer merak konusu da Feyzioğlu’nun adli yıl açılışından 4 gün sonra yapılacak CHP olağanüstü kurultayında genel başkan adayları arasında olup olmayacağı.Tüm bu sorulara yanıt aramak için buluştuğum Feyzioğlu, iki meselede de kararını vermiş.Kılıçdaroğlu CHP’sine yönelik eleştirileri zaten sır değildi.Ancak 17 Aralık sürecinde CHP’nin Cemaat’in yörüngesine girdiği yönündeki iddialara dönük de söyledikleri epey gürültü koparır.Bu süreçte Feyzioğlu’nu en çok rahatsız eden ise CHP liderinin Zekeriya Öz’ü kahraman ilan eden sözleri olmuş.
 • Sedat ERGİN

  Ergenekon’un arkasındaki Erdoğan perspektifi - zekeriya öz
  Ergenekon’un arkasındaki Erdoğan perspektifi15.08.2014
  YazarlarBİR dönem Emniyet istihbaratının tepesinde bulunan Ramazan Akyürek’in 4 Ağustos akşamı yaptığı kritik açıklamalar Cumhurbaşkanı seçiminin bütün gündemi kaplaması nedeniyle kamuoyunda yeterince fark edilmedi.
 • Yürütmeye suç duyurusu - zekeriya öz
  Yürütmeye suç duyurusu06.08.2014
  GündemBolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriye Öz, dün İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek isim vermediği ‘bazı devlet ve yürütme erki’ hakkında suç duyurusunda bulundu.Öz, “Kaçtı, göçtü, gidiyor tarzında iddialar var alçakça.Bu iddialara karşı buradayız.Kimse hâkim ve savcıları baskı altına alamaz” dedi.
 • Titrini taşıyamayana haddi bildirilir - zekeriya öz
  Titrini taşıyamayana haddi bildirilir06.08.2014
  GündemİÇİŞLERİ Bakanı Efkan Ala, “Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden bize fırsat bırakmadan kendileri ayrılmalıdırlar.
 • Öz ve Karababa tehdit ediyor - zekeriya öz
  Öz ve Karababa tehdit ediyor05.08.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, HSYK Başkanvekili Ahmet Hamsici’nin “Korsan” diye nitelediği açıklamalarına, “HSYK, bir tarafa mesaj verip, diğer tarafa tavır alan bir kurul değil, yargının bağımsız, tarafsız hukuk devletinin ilke gereklerine uygun çalışmasının sigortasıdır” tepkisini verdi.
 • Zekeriya Öz'den suç duyurusu - zekeriya öz
  Zekeriya Öz'den suç duyurusu05.08.2014
  GündemÇağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz, isim vermediği bazı devlet ve yürütme erki hakkında suç duyurusunda bulundu.Öz'ün vermediği isimlerin, Erdoğan, Atalay, Bozdağ ve Ala olduğu öğrenildi.
 • İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Savcı Zekeriya Öz'e cevap - zekeriya öz
  İçişleri Bakanı Efkan Âlâ'dan Savcı Zekeriya Öz'e cevap05.08.2014
  Gündemİçişleri Bakanı Efkan Âlâ, Savcı Zekeriya Öz'ün, kendisi ve Başbakan Erdoğan hakkındaki suç duyurusu iddiasına ilişkin “Kiminle kimi muhatap edeceğinize iyi bakın, hem suç işleyip, hem de suç duyurusunda bulunma, herhalde bu paralel yapının genetiğinde var” dedi.Âlâ ayrıca, “Bulunduğu titri taşıyamayanlar, derhal bu devlet içinden kendileri bize fırsat bırakmadan ayrılmalıdırlar.Türkiye'nin Başbakanına, Bakanına, kimse hem devletin içerisinde bulunup hem de tehdit savuramaz, ona haddi bildirilir" diye konuştu.
 • Kardeş kavgası - zekeriya öz
  Kardeş kavgası04.08.2014
  Gündemİstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi karşı karşıya getirdi.Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasadışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.
 • Savcı Öz tarafsız değil - zekeriya öz
  Savcı Öz tarafsız değil26.07.2014
  GündemDÜZCE Valiliği’ni ziyaret eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün bağımsız ve tarafsız hareket etme özelliğini kaybettiğini söyledi.
 • Bozdağ: Zekeriya Öz savcı gibi davranmıyor - zekeriya öz
  Bozdağ: Zekeriya Öz savcı gibi davranmıyor24.07.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Bolu Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz’ün twitter’dan paylaştığı mesajlarla tarafsız ve bağımsız görev yapma özelliğini yitirdiğini, yaptığının ’yargı görevi’ değil ’kişisel suç’ olduğunu öne sürdü.Bozdağ, "Ülkesinin başbakanını öznesini ifade etmeden tehdit edebiliyor.Bu cüreti kendinde bulabiliyor.Sevmediği bir kişiyle ilgili önüne bir dosya gelmiş olsa neler yapabilir bunu tahmin edemiyorum" dedi.
 • Polisten polise sahurda paralel baskını - zekeriya öz
  Polisten polise sahurda paralel baskını22.07.2014
  GündemTürkiye dün sabahın ilk ışıklarına başta İstanbul olmak üzere 22 ilde yürütülen eşzamanlı sahur operasyonlarıyla uyandı.Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin hedefindeki isimler, bu sefer meslektaşlarıydı.Çoğu Ergenekon ve Balyoz operasyonlarını yürüten polisler, tıpkı Ergenekon ve Balyoz’da olduğu gibi geceyarısı baskınlarıyla elleri önden, arkadan kelepçelenerek, kameraların önünde gözaltına alındı.Bazı üniformalı polislerin de kelepçelendiği operasyonlar şöyle gelişti:
 • İsrail Gazze’ye, Türkiye polislere - zekeriya öz
  İsrail Gazze’ye, Türkiye polislere22.07.2014
  Gündemİstanbul Terörle Mücadele Şübesi ve Organize Şube'nin gerçekleştirdiği gözaltıları ardından 17 Aralık’ta operasyona dönüşen rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının tepe ismi, eski İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz, Twitter hesabından şunları yazdı:
 • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan hakim ve savcılara çifte müjde - zekeriya öz
  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan hakim ve savcılara çifte müjde21.07.2014
  GündemADALET Bakanı Bekir Bozdağ, Türkiye’de yargı mensupların belirli grupların, cemaatlerin hakim ve savcıları olarak kabul edilmesinin son derece kötü bir durum olduğunu belirterek, “Eğer hakimler manavların, kasapların talimatıyla bir ülkede karar verebiliyorsa eyvahlar olsun bu ülkeye” dedi.Bakan Bozdağ, maaş zammı ve sicil affına ilişkin de iki müjde verdi.
 • Emniyet'te 22 ilde eşzamanlı operasyon, resmi kıyafetli polislere de gözaltı - zekeriya öz
  Emniyet'te 22 ilde eşzamanlı operasyon, resmi kıyafetli polislere de gözaltı21.07.2014
  Gündemİstanbul sabahın ilk ışıklarına operasyon ile uyandı.Terörle Mücadele ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin hedefindeki isimler ise bu sefer meslektaşları oldu.İki ayrı şubenin gerçekleştirdiği operasyonların hedefindeki isimler polis olsa da, suçlamalar farklıydı.Gözaltına alınan polisler arasında resmi kıyafetli olanların da bulunması dikkat çekti.
 • Zekeriya Öz'den operasyon tepkisi - zekeriya öz
  Zekeriya Öz'den operasyon tepkisi21.07.2014
  GündemBu akşam İstanbul'da emniyet görevlilerine yapılan baskına 17 Aralık soruşturmasının tepe ismi, dönemin İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz'den tepki geldi.
 • 'Sahur vaktinin gölgesi yakışır' - zekeriya öz
  'Sahur vaktinin gölgesi yakışır'21.07.2014
  Gündemİstanbul milletvekili Hakan Şükür, İstanbul'da polislere yönelik düzenlenen operasyona Twitter'dan tepki gösterdi.Eski İstanbul Başsavcıvekili Zekeriya Öz'den de operasyona tepki geldi.
 • Başbakan Erdoğan'dan operasyon açıklaması - zekeriya öz
  Başbakan Erdoğan'dan operasyon açıklaması21.07.2014
  GündemBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısının ardından dün gece yarısı başlatılan operasyonla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • Bozdağ: "Zekeriya Öz Başbakan'ı tehdit ediyor" - zekeriya öz
  Bozdağ: "Zekeriya Öz Başbakan'ı tehdit ediyor"19.07.2014
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "(Zekeriya Öz'ün paylaştığı Tweetlerle ilgili) HSYK'nın Başkanı olarak HSYK'yı bir kez daha göreve davet ediyorum.Bağımsızlığını, tarafsızlığını yitirmiş cumhuriyetin savcısı olma özelliğini kaybetmiş birine karşı hukukun gerekleri ne ise lütfen, hukukun gereklerini uygulayın" dedi.
 • Diktatör tweet’ine inceleme - zekeriya öz
  Diktatör tweet’ine inceleme18.07.2014
  GündemHÂKİMLER ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) 3.Dairesi, 17 Aralık Büyük Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu’nun ardından Bolu’ya tenzili rütbeyle düz savcı olarak gönderilen Zekeriya Öz hakkında Twitter mesajları nedeniyle inceleme başlattı.
 • HSYK'dan iki kritik savcıya inceleme - zekeriya öz
  HSYK'dan iki kritik savcıya inceleme17.07.2014
  GündemHakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Zekeriya Öz ve Fethullah Gülen ile ilgili soruşturmayı yürüten savcı Serdar Coşkun hakkında inceleme kararı aldı.
içinde

Zekeriya Öz


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz