Maliye Bakanlığı


 • 2003 yılından bugüne özelleştirmeden 61.2 milyar dolar para geldi - maliye bakanlığı

  2003 yılından bugüne özelleştirmeden 61.2 milyar dolar para geldi25.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2003 yılından bugüne kadar 61,2 milyar dolarlık özelleştirme uygulaması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Önümüzdeki dönemde başta enerji, ulaşım, sigortacılık, telekomünikasyon ve şans oyunları sektörleri olmak üzere kapsama alınan tüm sektörlere yönelik özelleştirme çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.
 • Masrafı bizden Brad Pitt sizden - maliye bakanlığı

  Masrafı bizden Brad Pitt sizden21.11.2014

  EKONOMİ

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’de sinema endüstrisinin gelişimi için hazırladığı yasa taslağını tamamladı.Gelecek hafta Bakanlar Kurulu’na sunulması planlanan taslakla, Holywood ve Avrupalı sinemacıların filmlerini Türkiye’de çekmelerini özendirmek için masraflarının bir bölümünün karşılanmasından, yerli film gösteren sinema salonlarına yardım yapılmasına bir çok önemli adım atılıyor.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - maliye bakanlığı

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor20.11.2014

  Eğitim

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • Midyat Belediye Başkanı: 6 aydır maaş ödeyemiyoruz - maliye bakanlığı

  Midyat Belediye Başkanı: 6 aydır maaş ödeyemiyoruz19.11.2014

  GÜNDEM

  MARDİN’in Midyat İlçesi Belediye Başkanı Ak Partili Şehmus Nasıroğlu, 6 aydır belediye personelinin maaşlarını ödeyemediklerini belirterek, "Bu soruna hükümetin acilen çözüm bulmasını istiyoruz.Bu sorun çözülmezse belediyenin durumu vahim" dedi.
 • Abdullah Gül ifade verdi - maliye bakanlığı

  Abdullah Gül ifade verdi19.11.2014

  GÜNDEM

  Kayıp trilyon davası kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na önceki gün ifade veren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Refah Partisi Genel Merkezi adına bankalarda hesap açtırmaya yetkili olmadığını belirterek, “İmza sirküleri incelendiğinde bankalarda hesap açtırmaya, hesaplardan para çekmeye yetkili olmadığım açıktır” dedi.
 • Almanya'da çırak aranıyor - maliye bakanlığı

  Almanya'da çırak aranıyor19.11.2014

  Avrupa

  Almanya’da 170 bin memur açığı var.Bunun önümüzdeki yıllarda artacağının farkında olan Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) Maliye Bakanlığı bölge maliye bürolarına yazı yollayarak bu alanda çalışabileceklerini bildirdi.Nitelikli çırakların serbest piyasaya kaptırılmaması için daha şimdiden çalışmalara başlanması gerektiğini öne çıkaran yazı ile bakanlık, memuriyetteki şartların da iyileştirilmesini istiyor.
 • Yalçın BAYER

  Rennan Pekünlü’nün suçu hurafelere karşı çıkmak mı? - maliye bakanlığı

  Rennan Pekünlü’nün suçu hurafelere karşı çıkmak mı?17.11.2014

  YAZARLAR

  YILLARINI uzay bilimine, eğitime ve araştırmaya verdi.
 • Maliye, 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak - maliye bakanlığı

  Maliye, 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak17.11.2014

  EKONOMİ

  Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca (VDK), 300 vergi müfettiş yardımcısı alınacak.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - maliye bakanlığı

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  IK

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - maliye bakanlığı

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  EKONOMİ

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması - maliye bakanlığı

  Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması15.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanlığı hizmet binasının depreme karşı güçlendirilmesi gerektiği, güçlendirme maliyetinin yeniden yapım maliyetinden yüksek olması sebebiyle mevcut binanın yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiğini açıkladı.
 • Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek - maliye bakanlığı

  Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek14.11.2014

  EKONOMİ

  Şubat ayında 125.25 milyon lira vergi cezası kesilen market zinciri Tesco Kipa Maliye ile anlaşamadı.Şirket KAP'a mahkeme sürecinin başlatılacağını açıkladı.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - maliye bakanlığı

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor14.11.2014

  Eğitim

  TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını öngören tasarının 2.bölümü kabul edildi.
 • Bakan Canikli, o şirketler ile ilgili konuştu - maliye bakanlığı

  Bakan Canikli, o şirketler ile ilgili konuştu14.11.2014

  EKONOMİ

  Mersin'deki et kaçakçılığına adı karıştığı iddia edilen şirketlere ilişkin Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, söz konusu şirketlerden birinin geçtiğimiz yıl kurulduğunu hatırlatarak, kaçakçılık amacı ile kurulan şirketlerin kısa bir süre sonra kapatıldığını söyledi.
 • Elisa’nın 4 gün zaferi - maliye bakanlığı

  Elisa’nın 4 gün zaferi13.11.2014

  GÜNDEM

  GEZİ eylemleri sırasında biber gazından korunmak için sığındığı Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) binasında 11 Haziran 2013’te gözaltına alınan ve 4 gün sonra serbest bırakılıp sınır dışı edilen Fransız Elisa Marianne Couvert, Maliye Bakanlığı’na açtığı tazminat davasını kazandı.
 • Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı - maliye bakanlığı

  Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı13.11.2014

  GÜNDEM

  1000 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yanına 250 odalı Cumhurbaşkanlığı Konutu yapılacağı iddia edildi.Bu iddiaya yanıt veren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, Beştepe'de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır.Usulüne uygun olarak yapılmıştır.Binamıza ilişkin inşaat iznini teşkil eden ruhsatımız, ayrıca 8 Ekim 2014 tarihli yapı kullanma izin belgemiz mevcuttur.Dolayısıyla idari açıdan herhangi bir şekilde bir sıkıntı söz konusu değildir" dedi.
 • Bisikletli eylem - maliye bakanlığı

  Bisikletli eylem13.11.2014

  Ankara

  Maliye Bakanlığı çalışanlarına servis aracı isteyen Türk Büro-Sen üyeleri, Maliye Bakanlığı önünde eylem yaptı.
 • Tavuğu kırmızıya boyayıp ete benzetmişler - maliye bakanlığı

  Tavuğu kırmızıya boyayıp ete benzetmişler12.11.2014

  EKONOMİ

  GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Mersin’deki operasyonda yakalanan kaçak etlerin iyi kalitede ve sağlıklı olduğunu açıkladı.Operasyonla ilgili yeni ayrıntıları paylaşan Canikli, kırmızı et yerine kullanılan tavuk kırpıntısının gümrükçüyü yanıltmak için kırmızıya boyandığını, vergi kaçakçılığı boyutunun araştırılması için Maliye Bakanlığı ile temasa geçtiklerini de kaydetti.
 • Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir - maliye bakanlığı

  Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir12.11.2014

  GÜNDEM

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni bir çalışma yapılarak Hazine ve Maliye arasında yeni bir koordinasyon yapılabileceğini; 4-5 bakanlığın 2 bakanlığa indirilebileceğini söyledi.Buna siyasi iradenin karar vereceğini ifade eden Bakan Zeybekci, “Akıllı bir iş olmuş olur.” dedi.
 • MEB Müsteşar Yardımcısı: Takviye kurslarına kayıt 2 milyonu aştı - maliye bakanlığı

  MEB Müsteşar Yardımcısı: Takviye kurslarına kayıt 2 milyonu aştı12.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşar Yardımcısı Yusuf Büyük, 4 Kasım'da alınan istatistiklere göre, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Türkiye genelinde halk eğitim merkezleri ve okullarda düzenlenen ücretsiz destekleme ve yetiştirme kurslarında 2 milyon 199 bin öğrencinin ders başı yaptığını bildirdi.
 • Kaçak etin arkasından ‘yeni kurulan’ şirketler çıktı - maliye bakanlığı

  Kaçak etin arkasından ‘yeni kurulan’ şirketler çıktı12.11.2014

  EKONOMİ

  KAÇAK kırmızı et operasyonuyla ilgili hakkında işlem yapılan şirketler ortaya çıktı.7 şirketin adının karıştığı operasyonda dikkat çeken en önemli nokta bu şirketlerin kısa süre önce kurulmuş olmaları.
 • ‘Anaokulu’nda büyük düşüş - maliye bakanlığı

  ‘Anaokulu’nda büyük düşüş10.11.2014

  Eğitim

  Türkiye, okul öncesi eğitime erişim oranlarında birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kaldı.Yaklaşık okullaşma oranları Romanya’da yüzde 79, Portekiz’de yüzde 85, Danimarka’da yüzde 98, Hollanda’da yüzde 100 iken, Türkiye’de 2013-2014 öğretim yılı verilerine göre okullaşma oranı 4-5 yaş grubunda sadece yüzde 43.5 oldu.
 • Türkiye’de ‘ağaç yaşken eğilmiyor’ - maliye bakanlığı

  Türkiye’de ‘ağaç yaşken eğilmiyor’09.11.2014

  GÜNDEM

  Türkiye, okul öncesi eğitime erişim oranlarında birçok Avrupa ülkesinin gerisinde kaldı.Yaklaşık okullaşma oranları Romanya’da yüzde 79, Portekiz’de yüzde 85, Danimarka’da yüzde 98, Hollanda’da yüzde 100 iken, Türkiye’de 2013-2014 öğretim yılı verilerine göre okullaşma oranı 4-5 yaş grubunda sadece yüzde 43.5 oldu.
 • Bakan Canikli "Bugüne kadar yapılan en büyük kaçakçılık" - maliye bakanlığı

  Bakan Canikli "Bugüne kadar yapılan en büyük kaçakçılık"09.11.2014

  GÜNDEM

  Mersin'de gümrük antrepolarında başlatılan ithal kırmızı et kaçakçılığı ile ilgili kente gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli önemli açıklamalarda bulundu.Bakan Canikli, ortaya çıkartılan kaçakçılığın boyutunun bugüne kadar yapılan en büyük miktar olduğunu belirterek, savcılığın 11 kişi hakkında işlem başlattığını, ilk etapta adli kontrol kararı aldığını, soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü söyledi.Ortaya çıkartılan şebekenin tamamen çökertilmesi için idari ve cezai sürecin devam ettiğini anlatan Bakan Canikli, yapılan sayımda akıbeti belli olmayan 1.044 ton ithal kırmızı etin piyasa değerinin 28 milyon olduğunu da ifade etti.
 • 80 köydeki 681 hissedar için yollara düştü - maliye bakanlığı

  80 köydeki 681 hissedar için yollara düştü09.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’de ilk şeker fabrikasını kuran Nuri Şeker’in torunu işadamı Mehmet Şeker, özelleştirme kapsamında bulunan Uşak Şeker Fabrikası’nın 88 köyde 681 hissedarını bulmak için yollara düştü.
 • O memurlar 1135 lira fazladan para alacak - maliye bakanlığı

  O memurlar 1135 lira fazladan para alacak07.11.2014

  EKONOMİ

  Vergi ve sosyal güvenlik prim affında çalışacak memura, üç ay için fazla çalışma ücreti ödenecek.Af tahsilatında görev alan Gelir İdaresi ile Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı personeline Ekim, Kasım ve Aralık aylarında 'fazla çalışma ücreti' verilecek.Üç aylık fazla çalışma ücreti en fazla 1155 TL olacak.
 • Çinli firma Kazan’ı seçti - maliye bakanlığı

  Çinli firma Kazan’ı seçti06.11.2014

  Ankara

  Çinli hızlı tren, lokomotif ve vagon üreticisi China Noroth Railways firması, Türkiye'deki hızlı tren yatırımlarına talip oldu.Kazan’da fabrika kurmayı planlayan firma yetkilileri ilçede incelemelerde bulundu.
 • Azınlıkların TEOG beklentisi - maliye bakanlığı

  Azınlıkların TEOG beklentisi06.11.2014

  GÜNDEM

  Ermeniler kendi dillerinde din sınavı, Rumlar ise muafiyet istiyor.1 okul hariç Museviler yine muaf tutulacak.
 • 2,5 milyon öğrenci ücretsiz kurs istedi - maliye bakanlığı

  2,5 milyon öğrenci ücretsiz kurs istedi06.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, okullarda açılan ücretsiz takviye kurslarda 100 bine yakın öğretmenin görev yaptığını ve 2,5 milyon öğrencinin de takviye kursu almak için müracaat ettiğini açıkladı.Avcı, Maliye Bakanlığı’ndan takviye kurslarda çalışan öğretmenlere ders ücreti olarak ödenen 9 lira 45 kuruş ücretin iki katına çıkarılmasını istediklerini de söyledi.
 • Üç yeni üniversite kurulacak - maliye bakanlığı

  Üç yeni üniversite kurulacak06.11.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim, Kültür ve Gençlik ve Spor Komisyonu'nda, biri devlet, 2'si vakıf 3 üniversitenin kurulmasını öngören Yükseköğretim Teşkilatı Kanunu'nda değişiklik içeren tasarı, yapılan görüşmelerin ardından kabul edildi.
 • Kaçak zeytinyağı alarmı - maliye bakanlığı

  Kaçak zeytinyağı alarmı03.11.2014

  EKONOMİ

  SURİYE’den kaçak zeytinyağı getiriliyor.Ticaret odalarının Maliye Bakanlığı’na şikâyetleri üzerine Gümrük ve Ticaret Bakanlığı denetimleri arttıracak.Konu TBMM gündemine de taşındı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Oy verip de vergi vermiyor mu - maliye bakanlığı

  Oy verip de vergi vermiyor mu30.10.2014

  YAZARLAR

  POSTA dağıtım arabası binanın önünde duruyor.
 • Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacak - maliye bakanlığı

  Bir anda 700 bin kişi işsiz kalacak30.10.2014

  EKONOMİ

  Turizm sezonunun sona ermesi ve tatil bölgelerindeki otellerin büyük bölümünün kasım ayından itibaren kapanacak olması nedeniyle, sektörde yaklaşık 700 bin kişi 5 ay işsiz kalacak.
 • Yenibosna’da arsa kavgası - maliye bakanlığı

  Yenibosna’da arsa kavgası29.10.2014

  EKONOMİ

  Emlak Konut GYO, dün İstanbul Yenibosna’da 36 bin 174 metrekare büyüklüğündeki arsasını gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkardı.
 • PROF.aranıyor - maliye bakanlığı

  PROF.aranıyor28.10.2014

  Eğitim

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • PROF.aranıyor - maliye bakanlığı

  PROF.aranıyor27.10.2014

  GÜNDEM

  YÖK Başkanı Prof.Dr.Gökhan Çetinsaya’nın Türkiye genelinde 45 bin öğretim elemanı açığı olduğunu açıklamasının ardından bazı üniversitelerin kendi kadrosunda hiç profesör olmadığı ortaya çıktı.YÖK’ün istatistiklerine göre Gümüşhane Üniversitesi’nde rektör de dahil olmak üzere hiç kadrolu profesör yok.Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde 2, Hakkâri Üniversitesi’nde ise 3 kadrolu profesör var.
 • Saraçoğlu’nda yokuz Mimarlar’a başarılar - maliye bakanlığı

  Saraçoğlu’nda yokuz Mimarlar’a başarılar27.10.2014

  Ankara

  Şehir Plancıları Odası Ankara Şubesi, Saraçoğlu Mahallesi için harekete geçen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Ankara Ticaret Odası’nın işbirliği yaptığı projeye dahil olmayacaklarını açıkladı.
 • Başbakan Davutoğlu: Eski dostuma baskı yapmam - maliye bakanlığı

  Başbakan Davutoğlu: Eski dostuma baskı yapmam27.10.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Davutoğlu geçtiğimiz cuma günü Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı’yla görüştü.Davutoğlu Başçı’ya ‘faizler düşmeli’ mesajını verdiğini ancak ‘çok eski dostum’ diye tanımladığı Başçı’ya baskı yapmayacağını ve söylediklerinin Merkez Bankası bağımsızlığına halel getirmeyeceğini vurguladı.
 • TUSKON: Tahsisli arazimizi ihale ile satıyorlar - maliye bakanlığı

  TUSKON: Tahsisli arazimizi ihale ile satıyorlar27.10.2014

  EKONOMİ

  Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON), ihaleyle tahsis edilen kamu arazisinin, yeni bir ihale ile satışa çıkarıldığını ileri sürdü.
 • Maliye, düşük maaşlı çalışanın gözünü boyamak için ilginç bir yol buldu - maliye bakanlığı

  Maliye, düşük maaşlı çalışanın gözünü boyamak için ilginç bir yol buldu27.10.2014

  EKONOMİ

  Asgari ücret ve en düşük memur maaşındaki artışları cazip göstermek isteyen hükümet makarna-pirinç hesabı yaptı.Ekonomik verilerin en kötü olduğu 2002 yılı ile 2014 yılını kıyaslayan hükümet, asgari ücretlinin de en düşük maaş alan memurun da kilo kilo ekmek, prinç, et, süt, şeker, litre litre mazot, yağ alabildiklerini savundu.Oysa günlüğe vurulduğunda asgari ücretin bir günlük tutarı ile 1 kg.et bile alınamıyor.
 • Erdoğan avukatının ağabeyini HSYK’ya atadı - maliye bakanlığı

  Erdoğan avukatının ağabeyini HSYK’ya atadı26.10.2014

  GÜNDEM

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, önceki gün Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun (HSYK) 4 asıl üyesini atadı.Avukat kökenli 4 ismin atama kararları dünkü Resmi Gazete’de yayınlandı.Buna göre halen HSYK üyesi olarak görev yapan Rasim Aytin yeniden atanırken, Ankara Barosu avukatlarından Muharrem Özkaya ile İstanbul Barosu avukatlarından Hayriye Şirin Ünsel ve Aysel Demirel yeni atanan HSYK üyeleri oldu.Atanan isimlerden Muharrem Özkaya, Erdoğan’ın avukatı olan Ali Özkaya’nın ağabeyi olması ile dikkat çekerken, Hayriye Şirin Ünsel de 2007 yılında AK Parti’den milletvekili aday adayı olmuştu.
 • Maliye çalışanı servis istiyor - maliye bakanlığı

  Maliye çalışanı servis istiyor24.10.2014

  Ankara

  Maliye çalışanları, diğer kamu kurum ve kuruluşlarının personeline tanınan servis hizmeti hakkının kendilerine de verilmesi için dilekçe kampanyası başlattı.
 • Yükseköğretim tazminatı tasarısı kabul edildi - maliye bakanlığı

  Yükseköğretim tazminatı tasarısı kabul edildi24.10.2014

  GÜNDEM

  Tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.Profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosunda bulunanlara brüt aylık tutarının yüzde 100'ü, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman ve uzman, çevirici, eğitim ve öğretim planlamacıları kadrosunda bulunanlara ise yüzde 115'i oranında her ay Yükseköğretim Tazminatı ödenecek.
 • Yükseköğretim tazminatı tasarısı kabul edildi - maliye bakanlığı

  Yükseköğretim tazminatı tasarısı kabul edildi24.10.2014

  Eğitim

  Tasarı, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.Profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosunda bulunanlara brüt aylık tutarının yüzde 100'ü, araştırma görevlisi, öğretim görevlisi, okutman ve uzman, çevirici, eğitim ve öğretim planlamacıları kadrosunda bulunanlara ise yüzde 115'i oranında her ay Yükseköğretim Tazminatı ödenecek.
 • Yalçın BAYER

  IŞİD, PKK’yı meşrulaştırıyor - maliye bakanlığı

  IŞİD, PKK’yı meşrulaştırıyor21.10.2014

  YAZARLAR

  Büyük devletlerle yatağa girmenin riskli olduğunu anlamayanlara.
 • Maliye, vergisiz LPG vurgunun önünü kesti - maliye bakanlığı

  Maliye, vergisiz LPG vurgunun önünü kesti21.10.2014

  EKONOMİ

  Kozmetik sektöründe itici gaz olarak kullanılan LPG’nin Özel Tüketim Vergisi (ÖTV), sektörü teşvik amacıyla 2010’da sıfırlandı.Ancak vergisiz LPG yeni bir vurgun kapısına dönüştü.ÖTV’siz LPG, kaçak olarak akaryakıt istasyonlarına girince Maliye, 10 numara yağdaki gibi ‘vergi iadesi’ formülünü devreye aldı.
 • 2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu - maliye bakanlığı

  2015 yılı bütçe maratonu takvimi belli oldu21.10.2014

  EKONOMİ

  2015 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2013 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşme takvimi belli oldu.
 • Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak - maliye bakanlığı

  Devlet bu yıl 8 bin 419 araç satın alacak19.10.2014

  EKONOMİ

  Meclis’e sevk edilen 2015 bütçesinin ayrıntıları netleşmeye başladı.Devletin makam otomobilinden güvenlikli araçlara, kamyondan otobüse kadar çeşitlilik gösteren satın alacağı araçlar arasında bisiklet de var.
 • Alman ordusuna kara haber - maliye bakanlığı

  Alman ordusuna kara haber19.10.2014

  Avrupa

  Almanya Federal Savunma Bakanı Ursula von der Leyen‘in (CDU) bakanlığa başladığında en önemli icraatı olarak açıkladığı orduda reform projesi, Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble’ye (CDU) takıldı.
 • Erdemir Vakfı'na kesilen cezada indirim - maliye bakanlığı

  Erdemir Vakfı'na kesilen cezada indirim19.10.2014

  EKONOMİ

  Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları TAŞ (ERDEMİR) Mensupları Yardımlaşma Sandığı Vakfı, Maliye Bakanlığı ile görüşmeler sonucunda vakfa kesilen 129 milyon liralık cezanın 37,5 milyon liraya olarak ödenmesi konusunda uzlaşma sağlandığını bildirdi.
içinde

Maliye Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz