Maliye Bakanlığı

 • TBMM’ye mi - maliye bakanlığı
  TBMM’ye mi01.02.2015
  GündemSümeyye Erdoğan TBMM’ye miSeçimlere yönelik çalışmaların hızlanması ve bürokratların 10 Şubat’a kadar istifa etme zorunluluğu, AK Parti’deki liste hareketliliğini hızlandırdı.Bu hafta Maliye Müsteşarı Naci Ağbal ile THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu’nun adaylık için istifa edeceği belirtiliyor.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın milletvekili olacağı da kulislerde dile getiriliyor.
 • Çağlayan ve Zarrab’a ‘naylon fatura’dan suç duyurusu - maliye bakanlığı
  Çağlayan ve Zarrab’a ‘naylon fatura’dan suç duyurusu19.01.2015
  GündemCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve işadamı Reza Zarrab hakkında “naylon fatura düzenledikleri” iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.
 • POMEM’in arazisi Çevik Kuvvet ve Özel Harekat yerleşkesi olacak - maliye bakanlığı
  POMEM’in arazisi Çevik Kuvvet ve Özel Harekat yerleşkesi olacak19.01.2015
  EgeİZMİR’in Bornova İlçesi’ndeki, Bakanlar Kurulu kararıyla kapatılan Bornova Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü (POMEM) arazisinin, Çevik Kuvvet ve Özel Harekat Şube Müdürlükleri yerleşkesi olarak kullanılacağı bildirildi.
 • Bu son mektup belki de köşkü kurtaracaktı - maliye bakanlığı
  Bu son mektup belki de köşkü kurtaracaktı18.01.2015
  EgeİZMİR’İN sayılı tarihi değerlerinden Paterson Köşkü, geçen 30 Aralık’ta yandı, önemli hasar gördü.
 • Kayıp-kaçak ile ilgili düzenleme geliyor - maliye bakanlığı
  Kayıp-kaçak ile ilgili düzenleme geliyor14.01.2015
  Ekonomi'6.Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı'nın açılışını gerçekleştirdikten sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'deki vergiden arındırılmış benzin ve motorin fiyatlarının düşüş oranının yurtdışından farklı olmadığını ifade ederek, "O yüzden vatandaşımız benzinde 1 lira 4 kuruş, 90 kuruş da motorinde indirime ulaştı" dedi.
 • 'Bu sene yüzde 4 büyürüz' - maliye bakanlığı
  'Bu sene yüzde 4 büyürüz'14.01.2015
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2014 yılında bütçe giderlerinin 448,4 milyar lira, bütçe gelirlerinin 425,8 milyar lira, bütçe açığının ise 22,7 milyar lira olduğunu bildirdi.Şimşek 2015'te Türkiye'nin yüzde 4 büyüyeceğini tahmin etti.
 • BDDK Başkanlığı için öne çıkan isim Şakir Ercan Gül - maliye bakanlığı
  BDDK Başkanlığı için öne çıkan isim Şakir Ercan Gül14.01.2015
  EkonomiBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) yeni başkanı kim olacak? BDDK yarışında TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül'ün adı öne çıkarken; Başkan Vekili Mutalip Ünal, Kurul Üyesi Haluk Tözüm ile Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan da kulislerde şansı olan diğer isimler olarak konuşuluyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Gölge muhafızlarının 2 no’lu muhtırası - maliye bakanlığı
  Gölge muhafızlarının 2 no’lu muhtırası13.01.2015
  YazarlarPAZARTESİ sabahı Paris’te bir arkadaşımın telefonu ile uyandım.
 • Vergi Dairesi fıkra gibi liste yayınladı - maliye bakanlığı
  Vergi Dairesi fıkra gibi liste yayınladı13.01.2015
  Avrupaİngiltere’de vergileri toplayan ‘Gelirler ve Gümrükler Genel Müdürlüğü’, kısaca HMRC (Birleşik Krallık (HM) Revenue & Customs Office) olarak bilinen kurum, her yılın vergi ödeme dönemlerinde vergilerini ödemeyenlerin ‘bahanelerini’ liste yaptı.
 • Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı - maliye bakanlığı
  Kılıçdaroğlu: Yaptıkları yol kar yağınca 47 saat kapandı12.01.2015
  GündemKemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada "Duble yolları yaptılar, yollar kapanmasın diye.Bir kar yağdı.İzmir-İstanbul yolu 24 saat değil tam 47 saat ulaşıma kapandı.Sibirya mı burası" dedi.Daha önce yumruklu ve ayakkabılı saldırıya uğrayan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na grup toplantısında kalabalık bir koruma polisi güvenlik önlemi alarak etten duvar ördü.
 • Tapu bedeline dikkat - maliye bakanlığı
  Tapu bedeline dikkat11.01.2015
  EkonomiMaliye Bakanlığı vatandaşlara tapu işlemlerinde gayrimenkullerinin gerçek değerini bildirmeleri için uyarıda bulundu.Müteahhitler daha düşük bedel gösterirse vatandaştan ihbar etmesini isteyen Maliye, eksik bildirim tespit edildiğinde cezası olduğunu da hatırlattı.
 • "Polisin haftalık mesaisi 40 saatle sınırlandırılmalı" - maliye bakanlığı
  "Polisin haftalık mesaisi 40 saatle sınırlandırılmalı"09.01.2015
  GündemKamu Denetçiliği Kurumu (ombudsmanlık), başvuru üzerine polislerin özlük haklarının yeniden düzenlenmesine ilişkin tavsiye kararı aldı.Kamu Başdenetçisi Ömeroğlu, tavsiye kararında, emniyet mensuplarının mesai saatlerinin haftada 40 saatle sınırlandırılması, bu mümkün değilse 48 saat olarak belirlenmesi ile fazla çalışma ücretlerinin hesaplanmasında saat başı ücretlendirmeye gidilmesi ve ek görevlendirmeler için fazla mesai ücreti ödenmesi gerektiği görüşlerine yer verdi.
 • Ek ders artık ücretli - maliye bakanlığı
  Ek ders artık ücretli08.01.2015
  Gündem2012 yılında birinci öğretim ve açıköğretim öğrencilerinden alınan harçlar kaldırıldı.Ancak harçların kaldırılmasından sonra, eğitimlerini normal süresi içinde bitiremeyenlerden ‘ek ders ücreti’ alınmasına karar verildi.Ek ders ücreti ödemeye başlayan öğrenciler duruma tepki gösterirken, üniversite yetkilileri yürürlüğe giren kanunu uygulamak zorunda olduklarını söylüyor.
 • Ek ders artık ücretli - maliye bakanlığı
  Ek ders artık ücretli08.01.2015
  Eğitim2012 yılında birinci öğretim ve açıköğretim öğrencilerinden alınan harçlar kaldırıldı.Ancak harçların kaldırılmasından sonra, eğitimlerini normal süresi içinde bitiremeyenlerden ‘ek ders ücreti’ alınmasına karar verildi.Ek ders ücreti ödemeye başlayan öğrenciler duruma tepki gösterirken, üniversite yetkilileri yürürlüğe giren kanunu uygulamak zorunda olduklarını söylüyor.
 • Bakan Osborne: Enerji faturaları düşecek - maliye bakanlığı
  Bakan Osborne: Enerji faturaları düşecek06.01.2015
  Avrupaİngiltere Maliye Bakanı George Osborne, enerji ve havayolu şirketlerini petrol fiyatlarında görülen düşüşü ücretlendirme politikalarına yansıtmaları konusunda uyardı.
 • TOKİ taksit sayısında artışa gitmiyor - maliye bakanlığı
  TOKİ taksit sayısında artışa gitmiyor06.01.2015
  EkonomiBaşbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Temmuz 2015'e kadar konut taksitlerinde artış yapmayacak.
 • Özelleştirmeden Hazine'nin kasasına 6,3 milyar dolar girdi - maliye bakanlığı
  Özelleştirmeden Hazine'nin kasasına 6,3 milyar dolar girdi03.01.2015
  EkonomiGeçen yıl özelleştirmeden elde edilen gelir 6 milyar doları geçerek 6,3 milyar dolara ulaştı.Ancak bu rakam 2013 yılında gerçekleşen 12,4 milyar dolarlık gelirin yarısına denk geliyor.Gelirin 447 milyon doları bedelli devir işlemlerinden sağlanırken, tesis ve varlık satışı veya devrinden elde edilen rakam ise 5,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.
 • Paylaşılamayan tarihi köşk harabe oldu - maliye bakanlığı
  Paylaşılamayan tarihi köşk harabe oldu02.01.2015
  EgeİZMİR Büyükşehir Belediyesi yetkilileri hafta başında yangın sonucu önemli derecede hasar gören Bornova'daki tarihi Paterson Köşkü için 2 yıldır tahsis kararı beklediklerini açıkladı.
 • Kamu evlerinde kiralar belirlendi - maliye bakanlığı
  Kamu evlerinde kiralar belirlendi31.12.2014
  EkonomiMALİYE Bakanlığı’nın ‘Kamu Konutları Kanunu’ kapsamındaki kamu konutlarının aylık kira bedelleri yeniden belirlendi.
 • AB'ye engel - maliye bakanlığı
  AB'ye engel30.12.2014
  EkonomiMaliye’nin ekimde yayımladığı araç kiralamasına getirilen tasarruf tedbirlerine ilk takılan Avrupa Birliği Bakanlığı oldu.Bakanlığın 19 makam aracı kiralama ihalesi aylık kiralama bedelinin yüzde 2 kasko bedelini aşması üzerine iptal edildi.
 • Kimliklere zam geldi - maliye bakanlığı
  Kimliklere zam geldi30.12.2014
  EkonomiMaliye Bakanlığı, değerli kağıtların 2015 yılında uygulanacak satış bedellerini belirledi.Nüfus cüzdanı bedeli ise 6 lira 75 kuruştan 8 lira 30 kuruşa çıktı.
 • Pasaport ve mavi kart ücretleri belli oldu - maliye bakanlığı
  Pasaport ve mavi kart ücretleri belli oldu30.12.2014
  AvrupaMaliye Bakanlığı, değerli kağıtların 2015 yılında uygulanacak satış bedellerini belirledi.
 • Vergi borcu şampiyonları - maliye bakanlığı
  Vergi borcu şampiyonları27.12.2014
  EkonomiMALİYE Bakanlığı, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefleri açıkladı.
 • Yeni yılda uygulanacak çevre cezaları - maliye bakanlığı
  Yeni yılda uygulanacak çevre cezaları27.12.2014
  GündemÇevre Kanunu uyarınca verilecek idari para cezaları, 1 Ocak 2015 itibarıyla arttırılacak.Buna göre, umuma açık yerlerde çevreyi kirletenlere uygulanan para cezası, yeni yılla birlikte 186 TL olacak.Gürültü ve titreşime neden olan konutlara 770 TL idari ceza uygulanacak.Emisyon ölçümü yaptırmayan motorlu taşıt sahipleri, 1 Ocak 2015 itibaren 963 TL ödeyecek.
 • 'Vergi yüzsüzleri' açıklandı! Birinci Hilmi Başaran oldu - maliye bakanlığı
  'Vergi yüzsüzleri' açıklandı! Birinci Hilmi Başaran oldu26.12.2014
  EkonomiMaliye Bakanlığı, devlete 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu olan mükellefleri açıkladı.Devlete toplam 14 bin 247 kişi ve kuruluşun 1 milyon liranın üzerinde vergi borcu bulunuyor.Listenin ilk sırasında 839,4 milyon liralık borç ile İmar Bankası eski Genel Müdürü Hilmi Başaran yer alıyor.
 • Almanya'da Asgari Ücret Yılbaşında hayata geçiyor - maliye bakanlığı
  Almanya'da Asgari Ücret Yılbaşında hayata geçiyor25.12.2014
  AvrupaALMANYA’da yeni yılda pek çok yeni uygulama hayata geçecek.Bunlardan en önemlisi Hıristiyan Birlik Partileri CDU/CSU ile Sosyal Demokrat Parti SPD koalisyonunun çıkardığı asgari ücret yasası.Bu yasa ile 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren çalışanlar brüt 8,50 Euro asgari saat ücretine tabi olacaklar.
 • İngiltere'de 2015 genel seçim yılı olacak - maliye bakanlığı
  İngiltere'de 2015 genel seçim yılı olacak25.12.2014
  Avrupaİngiltere'de 7 Mayıs'ta yapılacak genel seçim dolayısıyla 2015 ülkede iç siyasetin hareketli geçeceği bir yıl olacak
 • ARD ve ZDF izlemeyen vergi ödemeyecek - maliye bakanlığı
  ARD ve ZDF izlemeyen vergi ödemeyecek24.12.2014
  AvrupaAlmanya’da radyo-televizyon vergisinin (GEZ) bu kez tamamen kaldırılması gündeme geldi.Bild gazetesinin verdiği habere göre, Federal Maliye Bakanlığı, GEZ kesintisinin kaldırılmasını öngören bir taslak üzerinde çalışmaya başladı.
 • Unutkan talihliler, servet bıraktı - maliye bakanlığı
  Unutkan talihliler, servet bıraktı24.12.2014
  EkonomiŞans oyunlarında son 5 yılda 218 milyon lira tutarında ikramiye, dikkatsizlik veya unutkanlık nedeniyle sahiplerince alınmadı.Şans oyunlarına para yatıranların biletlere ya da oyun kuponlarına dikkatli bakmaması, onları bir kenara atması veya ikramiyeyi az bulup tahsil etmemesi nedeniyle her yıl milyonlarca lira tutarında ikramiye, bu oyunları düzenleyen kuruluşlarda kalıyor.
 • Dershanelerin yüzde 60'ı özel okula dönüşmek istiyor - maliye bakanlığı
  Dershanelerin yüzde 60'ı özel okula dönüşmek istiyor24.12.2014
  EğitimMEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, dershanelerin özel okula dönüşümü programına başvuran 906 dershaneden, 663'ünün programa kabul edildiğini bildirdi.Yelkenci, "Dershanelerin yüzde 60'ı dönüşmek için zihinsel olarak, hazır durumda bekliyorlar.Toplamda dönüşüme girecek 2 bin dolayında dershane olduğunu söyleyebiliriz" dedi.
 • Kanıt şart! - maliye bakanlığı
  Kanıt şart!23.12.2014
  EkonomiYeni dönemde bina kiralaması veya yapımı için izin isteyen kamu kurumu, bu işin niye ekonomik olduğunu kanıtlamakla yükümlü olacak.Kamu kurumlarının lüks taşıtları kiralamasından ise büyük ölçüde vazgeçilecek.
 • Nüfus cüzdanını kaybedenler dikkat - maliye bakanlığı
  Nüfus cüzdanını kaybedenler dikkat23.12.2014
  AvrupaNüfus cüzdanını kaybeden 89.19 lira ceza ödeyecek
 • Sayıştay'dan Fenerbahçe'ye şok. - maliye bakanlığı
  Sayıştay'dan Fenerbahçe'ye şok.22.12.2014
  FutbolSayıştay denetçilerinden Kalamış hakkında Maliye’ye şok rapor.Hazine’ye ait Fenerbahçe’nin kullandığı 71 bin metrekare yeşil alanın işgal edildiği ve arazi üzerinde kaçak yapılaşmaya göz yumulduğu tespit edildi.Bakanlık, arazinin belediyeye devredilmesi için çalışma başlatacak.
 • Kılıçdaroğlu mikrofonun açık olduğunu unuttu - maliye bakanlığı
  Kılıçdaroğlu mikrofonun açık olduğunu unuttu22.12.2014
  GündemKemal Kılıçdaroğlu, CHP Parti Meclisi (PM), öncesi düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı, iktidarı eleştirdi.Toplantı sonunda mikrofonun açık olduğunu unutan Kılıçdaroğlu yanında oturan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin’e dönerek, "Biz konuştuk ama televizyonlar ne kadarını verecek onu bilmiyorum"diye konuştu.Bu sözler üzerine Tekin, "Vermişlerdir" dedi.
 • Rusya'da dolar çok sert düştü - maliye bakanlığı
  Rusya'da dolar çok sert düştü21.12.2014
  EkonomiRusya’da rublenin dibe vurduğu “Kara Salı” haftasının sonunda Başkan Putin’in 40 oligarkla yaptığı görüşme şimdilik işe yaradı.Pazartesi döviz borsası açıldığında ruble güçlenerek dolar karşısında 56 ruble seviyelerine geriledi.Geçen hafta 1 dolar 70 rubleyi görmüştü.
 • 'Bütçe fazla verebilir' - maliye bakanlığı
  'Bütçe fazla verebilir'19.12.2014
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Orta vadeli programa ilişkin temel varsayımlarımız gerçekleşirse, 2017 yılında nominal olarak genel devlette yüzde 0,1'lik fazlaya geçmeyi ümit ediyoruz" dedi.
 • Vatandaş sağlık harcamalarına 'daha çok' katkı yapacak - maliye bakanlığı
  Vatandaş sağlık harcamalarına 'daha çok' katkı yapacak18.12.2014
  EkonomiKamu harcamaları kısacak, vatandaşın sağlık harcamalarına daha çok katkı yapması sağlanacak.2-12 yaş aralığında 12.5 milyon çocuğun dişleri taranarak koruyucu flor vernik sürülecek.Kurumlardaki atıl memur sayısı belirlenerek, personel açığı olan diğer kurumlara gönderilecek.
 • Bedelli askerlik için çok önemli bilgi - maliye bakanlığı
  Bedelli askerlik için çok önemli bilgi18.12.2014
  EkonomiMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz : "Bedelli askerliğe şu ana kadar 20 bin 678 kişi başvurdu" dedi.
 • Ruble bu haftanın dibinde - maliye bakanlığı
  Ruble bu haftanın dibinde17.12.2014
  EkonomiRusya Maliye Bakanlığı’nın dün piyasaya 7 milyar dolar döviz satacağı haberi geldikten sonra 69 sınırında olan ruble/dolar paritesi 62’ye kadar inmiş fakat dün gün sonunda tekrar 68 seviyelerine çıkmıştı.Öte yandan Rusya Ekonomi Bakanı Alexei Ulyukayev Rus ekonomisiyle ilgili olarak ,"Kendimizi kusursuz bir fırtınanın içined bulduk" dedi.Bugün ise Rusya piyasalarında dolar ruble karşısında 58.88 seviyelerine kadar düşerek bu haftanın en düşük seviyesini gördü.
 • İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi - maliye bakanlığı
  İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi17.12.2014
  EğitimÜniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak.
 • Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor - maliye bakanlığı
  Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor16.12.2014
  EkonomiKüresel gelişmeler ve iç siyasi gerginliklerle dün yeni rekor düzeye yükselen dolar, yeni güne 2.37 liranın üzerinde başladı.Bir süredir hızla düşerek 60 doların altına gerileyen Brent tipi petrolün varil fiyatı ise dünkü 59.50 - 60.00 dolar düzeyinde hareket ediyor.Kesintisiz yükselişle dün 2.4140 liraya çıkarak tüm zamanların yeni rekor düzeyine tırmanan dolar, Merkez Bankası'nın, enerji ile ilgili kamu kurumlarının ayda 1.0 - 1.5 milyar dolarlık döviz talebini piyasadan çekmesiyle gerilediği 2.37 - 2.38 dolar bandında hareket ediyor.Euro ise 2.9536 seviyelerinde yüzde 0,16 kayıpla işlem görüyor.Öte yandan Rusya Maliye Bakanlığı rubleye müdahalede bulunuyor.Bloomberg News'de yer alan habere göre, Rusya döviz piyasasında doğrudan satış yoluyla rubleye müdahale ediyor.Doğrudan müdahale sonrasında ruble/dolar 68'den 62.63'e kadar geriledi.Fakat kısa bir süre sonra tekrar 67 seviyesine çıktı.
 • Merkel Putin'i aradı - maliye bakanlığı
  Merkel Putin'i aradı16.12.2014
  EkonomiRusya'nın içinde bulunduğu ekonomik hareketlilik dünya piyasalarını da ilgilendiriyor.Dolar son birkaç gündür ruble karşısında tarihi rekorları kırıyor.Almanya Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre ise Almanya Başbakanı Angela Merkel dün gece saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i son ekonomik gelişmeler ve Ukrayna krizini konuşmak için telefonla aradı.
 • Fakülte için YÖK'ten onay bekleniyor - maliye bakanlığı
  Fakülte için YÖK'ten onay bekleniyor16.12.2014
  EğitimTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin (ETÜ) Diyarbakır'daki tarihi bir mekanda açacağı fakülteye Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) onay vermesi durumunda önümüzdeki yıl hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.
 • Maliye Bakanı Şimşek, bankaları uyardı - maliye bakanlığı
  Maliye Bakanı Şimşek, bankaları uyardı14.12.2014
  EkonomiMaliye Bakanı Mehmet Şimşek, suçtan elde edilen gelirlerin tespiti ve terörizmle mücadele açısından MASAK'la etkili işbirliği yapmayan bankaların olduğunu, 3 bankayı bu kapsamda uyardıklarını bildirdi.
 • İstanbul’u kim süpürecek? - maliye bakanlığı
  İstanbul’u kim süpürecek?14.12.2014
  Ekonomiİstanbul Belediyesi sokak süpürme işi için ihale düzenledi.İhaleye sadece kendi firması İSTAÇ katıldı ve kazandı.Belediyenin kendi kendine iş verdiğini belirten Kamu İhale Kurumu ihaleyi iptal etti.Sorun 20 günde çözülmezse İstanbul’un süpürülmesi tehlikeye girecek.
 • Bütçe rakamları açıklandı - maliye bakanlığı
  Bütçe rakamları açıklandı14.12.2014
  EkonomiMerkezi yönetim bütçesi, geçen ay 3,6 milyar lira fazla, ocak-kasım döneminde ise 11,3 milyar lira açık verdi.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek devlet bütçe açığının yüzde 0,8 ile hedefe göre 0,3 puan daha az olacağını tahmin ettiklerini belirtirken "Bu oranla Türkiye, 28 AB üyesi ülkenin 25'inden daha iyi bir bütçe performansına sahip" dedi.
 • Almanya'dan İsrail'in silahlanmasına destek - maliye bakanlığı
  Almanya'dan İsrail'in silahlanmasına destek13.12.2014
  Avrupaİsrail donanmasının Thyssen-Krupp firmasından satın alacağı 1 milyar Euro'luk dört korvet için Alman hükümeti 115 milyon Euro katkı sağlayacak.
 • Aslan'a ağır ceza 41.600.000 TL - maliye bakanlığı
  Aslan'a ağır ceza 41.600.000 TL12.12.2014
  Futbol2009’da kapatılan Futbol AŞ’ye vergi cezası kesilen sarı kırmızılı kulüp, ceza için Maliye Bakanlığı’na itiraz etmeyecek.Tutarın yüzde 25’inden az bir tutarı bakanlığa yatıracak Galatasaray Kulübü, söz konusu cezayı taksitlerle ödeyecek.
 • Diyanet: Vakfın değil devletin parasıyla alındı - maliye bakanlığı
  Diyanet: Vakfın değil devletin parasıyla alındı12.12.2014
  Gündem“Diyanet İşleri Başkanı’na Mercedes” haberi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.S500 model aracın Diyanet Vakfı bütçesinden değil, Maliye Bakanlığı’nın bilgisi dahilinde Devlet Malzeme Ofisi tarafından satın alındığı bildirildi.
 • Galatasaray'a 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi - maliye bakanlığı
  Galatasaray'a 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi11.12.2014
  FutbolGalatasaray'a toplam 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi.
içinde

Maliye Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz