Maliye Bakanlığı


 • Bedelli askerlik için çok önemli bilgi - maliye bakanlığı

  Bedelli askerlik için çok önemli bilgi19.12.2014

  EKONOMİ

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz : "Bedelli askerliğe şu ana kadar 20 bin 678 kişi başvurdu" dedi.
 • Vatandaş sağlık harcamalarına 'daha çok' katkı yapacak - maliye bakanlığı

  Vatandaş sağlık harcamalarına 'daha çok' katkı yapacak18.12.2014

  EKONOMİ

  Kamu harcamaları kısacak, vatandaşın sağlık harcamalarına daha çok katkı yapması sağlanacak.2-12 yaş aralığında 12.5 milyon çocuğun dişleri taranarak koruyucu flor vernik sürülecek.Kurumlardaki atıl memur sayısı belirlenerek, personel açığı olan diğer kurumlara gönderilecek.
 • İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi - maliye bakanlığı

  İşletme ve iktisat fakültelerine İslam ekonomisi dersi18.12.2014

  Eğitim

  Üniversitelerin işletme ve iktisat fakültelerinde faizsiz finans, ilahiyat fakültelerinde ise ekonomi ve finans alanlarında seçmeli veya zorunlu dersler programlara konulacak.
 • Ruble bu haftanın dibinde - maliye bakanlığı

  Ruble bu haftanın dibinde18.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya Maliye Bakanlığı’nın dün piyasaya 7 milyar dolar döviz satacağı haberi geldikten sonra 69 sınırında olan ruble/dolar paritesi 62’ye kadar inmiş fakat dün gün sonunda tekrar 68 seviyelerine çıkmıştı.Öte yandan Rusya Ekonomi Bakanı Alexei Ulyukayev Rus ekonomisiyle ilgili olarak ,"Kendimizi kusursuz bir fırtınanın içined bulduk" dedi.Bugün ise Rusya piyasalarında dolar ruble karşısında 58.88 seviyelerine kadar düşerek bu haftanın en düşük seviyesini gördü.
 • Ne umduk ne bulduk - maliye bakanlığı

  Ne umduk ne bulduk17.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya’daki ‘ekonomik ve siyasi’ kriz, Türkiye’nin yaş sebze ve meyve ihracatçılarını iflasın eşiğine getirdi.Ağustos ayında Batılı ülkelerin yaptırımları sonrası yüzde 30-40 büyüme umuduyla sevinen ihracatçılar, 3 ay vadeli ve ruble ile yaptıkları satışlar nedeniyle yüzde 60 zarara girdiler.
 • Fakülte için YÖK'ten onay bekleniyor - maliye bakanlığı

  Fakülte için YÖK'ten onay bekleniyor17.12.2014

  Eğitim

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi'nin (ETÜ) Diyarbakır'daki tarihi bir mekanda açacağı fakülteye Yüksek Öğretim Kurulu'nun (YÖK) onay vermesi durumunda önümüzdeki yıl hizmete girmesinin planlandığı bildirildi.
 • Merkel Putin'i aradı - maliye bakanlığı

  Merkel Putin'i aradı17.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya'nın içinde bulunduğu ekonomik hareketlilik dünya piyasalarını da ilgilendiriyor.Dolar son birkaç gündür ruble karşısında tarihi rekorları kırıyor.Almanya Başbakanlık ofisinden yapılan açıklamaya göre ise Almanya Başbakanı Angela Merkel dün gece saatlerinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i son ekonomik gelişmeler ve Ukrayna krizini konuşmak için telefonla aradı.
 • Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor - maliye bakanlığı

  Rusya müdahale etti, dolar ve euro yatay seyrediyor17.12.2014

  EKONOMİ

  Küresel gelişmeler ve iç siyasi gerginliklerle dün yeni rekor düzeye yükselen dolar, yeni güne 2.37 liranın üzerinde başladı.Bir süredir hızla düşerek 60 doların altına gerileyen Brent tipi petrolün varil fiyatı ise dünkü 59.50 - 60.00 dolar düzeyinde hareket ediyor.Kesintisiz yükselişle dün 2.4140 liraya çıkarak tüm zamanların yeni rekor düzeyine tırmanan dolar, Merkez Bankası'nın, enerji ile ilgili kamu kurumlarının ayda 1.0 - 1.5 milyar dolarlık döviz talebini piyasadan çekmesiyle gerilediği 2.37 - 2.38 dolar bandında hareket ediyor.Euro ise 2.9536 seviyelerinde yüzde 0,16 kayıpla işlem görüyor.Öte yandan Rusya Maliye Bakanlığı rubleye müdahalede bulunuyor.Bloomberg News'de yer alan habere göre, Rusya döviz piyasasında doğrudan satış yoluyla rubleye müdahale ediyor.Doğrudan müdahale sonrasında ruble/dolar 68'den 62.63'e kadar geriledi.Fakat kısa bir süre sonra tekrar 67 seviyesine çıktı.
 • Bütçe rakamları açıklandı - maliye bakanlığı

  Bütçe rakamları açıklandı15.12.2014

  EKONOMİ

  Merkezi yönetim bütçesi, geçen ay 3,6 milyar lira fazla, ocak-kasım döneminde ise 11,3 milyar lira açık verdi.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek devlet bütçe açığının yüzde 0,8 ile hedefe göre 0,3 puan daha az olacağını tahmin ettiklerini belirtirken "Bu oranla Türkiye, 28 AB üyesi ülkenin 25'inden daha iyi bir bütçe performansına sahip" dedi.
 • Maliye Bakanı Şimşek, bankaları uyardı - maliye bakanlığı

  Maliye Bakanı Şimşek, bankaları uyardı14.12.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, suçtan elde edilen gelirlerin tespiti ve terörizmle mücadele açısından MASAK'la etkili işbirliği yapmayan bankaların olduğunu, 3 bankayı bu kapsamda uyardıklarını bildirdi.
 • İstanbul’u kim süpürecek? - maliye bakanlığı

  İstanbul’u kim süpürecek?14.12.2014

  EKONOMİ

  İstanbul Belediyesi sokak süpürme işi için ihale düzenledi.İhaleye sadece kendi firması İSTAÇ katıldı ve kazandı.Belediyenin kendi kendine iş verdiğini belirten Kamu İhale Kurumu ihaleyi iptal etti.Sorun 20 günde çözülmezse İstanbul’un süpürülmesi tehlikeye girecek.
 • Almanya'dan İsrail'in silahlanmasına destek - maliye bakanlığı

  Almanya'dan İsrail'in silahlanmasına destek14.12.2014

  Avrupa

  İsrail donanmasının Thyssen-Krupp firmasından satın alacağı 1 milyar Euro'luk dört korvet için Alman hükümeti 115 milyon Euro katkı sağlayacak.
 • Diyanet: Vakfın değil devletin parasıyla alındı - maliye bakanlığı

  Diyanet: Vakfın değil devletin parasıyla alındı12.12.2014

  GÜNDEM

  “Diyanet İşleri Başkanı’na Mercedes” haberi üzerine Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan bir açıklama yapıldı.S500 model aracın Diyanet Vakfı bütçesinden değil, Maliye Bakanlığı’nın bilgisi dahilinde Devlet Malzeme Ofisi tarafından satın alındığı bildirildi.
 • Aslan'a ağır ceza 41.600.000 TL - maliye bakanlığı

  Aslan'a ağır ceza 41.600.000 TL12.12.2014

  Futbol

  2009’da kapatılan Futbol AŞ’ye vergi cezası kesilen sarı kırmızılı kulüp, ceza için Maliye Bakanlığı’na itiraz etmeyecek.Tutarın yüzde 25’inden az bir tutarı bakanlığa yatıracak Galatasaray Kulübü, söz konusu cezayı taksitlerle ödeyecek.
 • Galatasaray'a 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi - maliye bakanlığı

  Galatasaray'a 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi12.12.2014

  Futbol

  Galatasaray'a toplam 41.6 milyon TL vergi cezası kesildi.
 • Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek - maliye bakanlığı

  Cezaevinde yıkılan duvarın parasını mahkum ve tutuklular ödeyecek10.12.2014

  GÜNDEM

  BURDUR Cezaevi’nde 2000 yılındaki operasyonda duvarı delen dozerin kepçe darbesiyle sağ kolu kopan 37 yaşındaki Veli Saçılık’ın da aralarında bulunduğu 61 mahkum ve tutuklu hakkında, ’cezaevinde oluşan hasarı karşılamaları’ için açılan davada mahkeme, 61 mahkum ve tutuklunun toplam 25 bin 369 TL tazminat ödemesine hükmetti.
 • Yüzde 40 rant vergisi - maliye bakanlığı

  Yüzde 40 rant vergisi09.12.2014

  EKONOMİ

  MALİKLERİN talebi üzerine yapılacak imar planı değişikliklerinde, emsal artışı olan parsellerin artan değerinin yüzde 40’ı kamuya ödenecek.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri, “Amaç, imardaki haksız kazancı, kirli ilişkileri engellemek” diyor.
 • 3 bankaya terör uyarısı - maliye bakanlığı

  3 bankaya terör uyarısı08.12.2014

  EKONOMİ

  MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek, terörle mücadele konusunda MASAK’la etkin işbirliği yapmayan 3 bankayı uyardıklarını açıkladı.
 • Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi! - maliye bakanlığı

  Dağdaki çoban adına dağıtım şirketi!08.12.2014

  EKONOMİ

  PETROL Bayileri ve Petrol Ürünleri Tüketicileri Derneği (PETBAYDER) Başkanı Fatma Yarar, kaçak akaryakıt için kesilen cezaların uygulanamadığını belirterek, “Dağıtım şirketi dağdaki çobanın üzerine şirket kaydını yapıyor.Kaçakçılık yapanın elinde 10 tane bayilik ruhsatı oluyor.Kaçak veya marker cezası alınca 700-800 bin lira ceza kesileceği için lisansını iptal ederek bir diğeri ile yoluna devam ediyor.Güneydoğu’da bazı ilçeler adres gösterildiği için vergi dairesi de tahsilat yapamıyor.Tabii ki çoban da adresinde bulunamıyor” dedi.
 • 'Dayanışma vergisinden vazgeçemeyiz' - maliye bakanlığı

  'Dayanışma vergisinden vazgeçemeyiz'07.12.2014

  Avrupa

  Başbakan Angela Merkel, Dayanışma vergisinden vazgeçmeyeceklerini söyledi.Böylece, verginin 2019 yılında kaldırılacağı umutları da sona erdi.
 • ‘Çantacı’nın son görevi - maliye bakanlığı

  ‘Çantacı’nın son görevi05.12.2014

  EKONOMİ

  GÜMRÜK Bakanlığı 17 Aralık operasyonuyla gündeme gelen ve İşadamı Reza Zarrab tarafından eski Bakan Zafer Çağlayan’a İsviçre’den getirtilen saat için 213 bin 300 TL ceza kesti.‘Alındı belgesi’nde cezayı yatıran isim olarak Zarrab’ın adamı Murat Yılmaz var.
 • Denetimli ekonomi - maliye bakanlığı

  Denetimli ekonomi05.12.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Yardımcısı Ali Babacan’ın, ocak ayında Meclis gündemine getireceklerini söylediği ‘Şeffaflık Paketinin’ ana hatları ortaya çıktı.Paket ‘denetimli ekonomi’ başlığı altında hazırlanırken, kayıt dışılığın önüne geçmeyi amaçlıyor.Pakette, kredi kartı üzerinden gelir denetimi, satın alınan gayrimenkullerin gerçek değerden bildirilmesi, belediyelerin imar yetkilerinin yeniden düzenlenmesi gibi çarpıcı unsurlar bulunuyor.
 • Rusya'ya çok kötü sürpriz - maliye bakanlığı

  Rusya'ya çok kötü sürpriz05.12.2014

  EKONOMİ

  Rusya Ekonomik Gelişim Bakanlığı, 2014-2015 yıllarına ilişkin makroekonomik tahminlerini revize etti.Bakanlığın tahminlerine göre 2015'te yüzde 1,2 artış öngürülen GSYH yüzde 0,8 azalacak.
 • Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile Zerin Elçi Coşkun atandı - maliye bakanlığı

  Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile Zerin Elçi Coşkun atandı05.12.2014

  GÜNDEM

  Açık bulunan Başbakanlık Müşavirliği'ne Selma Üçüncüoğlu ile merhum Şerafettin Elçi'nin kızı Zerin Elçi Coşkun (fotoğraftaki) atandı.Dışişleri Bakanlığı'nda açık bulunan Müsteşar Yardımcılığı'na, İkili Siyasi İşler Genel Müdürü Ümit Yalçın atandı.Açık bulunan İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğü'ne ise Ortadoğu Genel Müdür Yardımcısı Can Dizdar atandı.
 • Ombudsman, denetmenlerin isyanını haklı buldu - maliye bakanlığı

  Ombudsman, denetmenlerin isyanını haklı buldu04.12.2014

  EKONOMİ

  KAMU Denetçiliği Kurumu, 659 Sayılı KHK ile mağdur edilen milli emlak ve muhasebe denetmenlerinin isyanını haklı buldu.Başombudsman Nihat Ömeroğlu, denetmenlerin mali ve sosyal haklar yönünden mağdur edildiğini belirterek, “Hakkaniyet ve nesafet (insaf) ölçülerine aykırı uygulamaların giderilmesi için mevzuat değişikliği tasarısı gündeme alınmalıdır” görüşünü iletti.
 • TÜSODER: "Elektrik borçları da yapılandırılmalı" - maliye bakanlığı

  TÜSODER: "Elektrik borçları da yapılandırılmalı"02.12.2014

  EKONOMİ

  Özel şirketlere devrolan elektrik borcu alacaklar torba yasa kapsamı dışında bırakıldı, borçlu vatandaşlar icra tehdidi altına girdi.
 • Gecikmiş borçların yapılandırılması 31 Aralık'a kadar uzadı - maliye bakanlığı

  Gecikmiş borçların yapılandırılması 31 Aralık'a kadar uzadı01.12.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile diğer kamu kuruluşlarına olan gecikmiş borçların yeniden yapılandırılması için başvuru ve taksit ödeme süreleri uzatıldı.
 • Yapılandırmada son ödeme tarihi 1 ay uzadı - maliye bakanlığı

  Yapılandırmada son ödeme tarihi 1 ay uzadı30.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Şimşek, yoğun talep üzerine yapılandırmada başvuru ve ödeme tarihlerini 1 ay uzatacaklarını, dün itibariyle başvuran 3,5 milyon kişinin 33,4 milyar lira alacak yapılandırdığını bildirdi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar - maliye bakanlığı

  Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar29.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Diyarbakır'da konuştu.
 • Çelik Tersanesi'nin icra ihalesinde kritik gelişme - maliye bakanlığı

  Çelik Tersanesi'nin icra ihalesinde kritik gelişme27.11.2014

  EKONOMİ

  Tuzla tersaneler bölgesinin ilk yatırımlarından olan Çelik Tersanesi’nin geçtiğimiz ekim ayında yapılan icra ihalesinin iptali istendi.Tersanenin eski sahibi Ali Zihni Feyzioğlu, tersanenin ucuza satıldığı iddiasında.İhaleyi kazanan Ürdünlü şirket ise paranın tamamını icra müdürlüğünün hesabına yatırdıklarını, yurt dışından önemli bir yatırımın Türkiye’ye kaydırılacağını açıkladı.
 • Üniversite ve sağlık alanında yeni dönem - maliye bakanlığı

  Üniversite ve sağlık alanında yeni dönem26.11.2014

  Eğitim

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kanun Resmi Gazete’de yayımlandı.Yasa hem sağlık çalışanlarını hem de üniversite öğrencilerini yakından ilgilendiriyor.
 • 2003 yılından bugüne özelleştirmeden 61.2 milyar dolar para geldi - maliye bakanlığı

  2003 yılından bugüne özelleştirmeden 61.2 milyar dolar para geldi25.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 2003 yılından bugüne kadar 61,2 milyar dolarlık özelleştirme uygulaması gerçekleştirdiklerini belirterek, "Önümüzdeki dönemde başta enerji, ulaşım, sigortacılık, telekomünikasyon ve şans oyunları sektörleri olmak üzere kapsama alınan tüm sektörlere yönelik özelleştirme çalışmalarına kararlılıkla devam edeceğiz" dedi.
 • Masrafı bizden Brad Pitt sizden - maliye bakanlığı

  Masrafı bizden Brad Pitt sizden21.11.2014

  EKONOMİ

  KÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı, Türkiye’de sinema endüstrisinin gelişimi için hazırladığı yasa taslağını tamamladı.Gelecek hafta Bakanlar Kurulu’na sunulması planlanan taslakla, Holywood ve Avrupalı sinemacıların filmlerini Türkiye’de çekmelerini özendirmek için masraflarının bir bölümünün karşılanmasından, yerli film gösteren sinema salonlarına yardım yapılmasına bir çok önemli adım atılıyor.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - maliye bakanlığı

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor20.11.2014

  Eğitim

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) kurulmasını öngören yasa tasarısı, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.
 • Midyat Belediye Başkanı: 6 aydır maaş ödeyemiyoruz - maliye bakanlığı

  Midyat Belediye Başkanı: 6 aydır maaş ödeyemiyoruz19.11.2014

  GÜNDEM

  MARDİN’in Midyat İlçesi Belediye Başkanı Ak Partili Şehmus Nasıroğlu, 6 aydır belediye personelinin maaşlarını ödeyemediklerini belirterek, "Bu soruna hükümetin acilen çözüm bulmasını istiyoruz.Bu sorun çözülmezse belediyenin durumu vahim" dedi.
 • Abdullah Gül ifade verdi - maliye bakanlığı

  Abdullah Gül ifade verdi19.11.2014

  GÜNDEM

  Kayıp trilyon davası kapsamında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na önceki gün ifade veren 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi tarafından kapatılan Refah Partisi Genel Merkezi adına bankalarda hesap açtırmaya yetkili olmadığını belirterek, “İmza sirküleri incelendiğinde bankalarda hesap açtırmaya, hesaplardan para çekmeye yetkili olmadığım açıktır” dedi.
 • Almanya'da çırak aranıyor - maliye bakanlığı

  Almanya'da çırak aranıyor19.11.2014

  Avrupa

  Almanya’da 170 bin memur açığı var.Bunun önümüzdeki yıllarda artacağının farkında olan Kuzey Ren-Vestfalya (KRV) Maliye Bakanlığı bölge maliye bürolarına yazı yollayarak bu alanda çalışabileceklerini bildirdi.Nitelikli çırakların serbest piyasaya kaptırılmaması için daha şimdiden çalışmalara başlanması gerektiğini öne çıkaran yazı ile bakanlık, memuriyetteki şartların da iyileştirilmesini istiyor.
 • Yalçın BAYER

  Rennan Pekünlü’nün suçu hurafelere karşı çıkmak mı? - maliye bakanlığı

  Rennan Pekünlü’nün suçu hurafelere karşı çıkmak mı?17.11.2014

  YAZARLAR

  YILLARINI uzay bilimine, eğitime ve araştırmaya verdi.
 • Maliye, 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak - maliye bakanlığı

  Maliye, 300 vergi müfettiş yardımcısı alacak17.11.2014

  EKONOMİ

  Vergi Denetim Kurulu Başkanlığınca (VDK), 300 vergi müfettiş yardımcısı alınacak.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - maliye bakanlığı

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  IK

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli - maliye bakanlığı

  İşsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneli17.11.2014

  EKONOMİ

  TÜİK Ağustos döneminde işsizlik oranının yüzde 10,1 olarak gerçekleştiğini açıkladı.Böylece işsizlik 6 ay sonra yeniden çift haneye yükseldi.
 • Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması - maliye bakanlığı

  Maliye Bakanlığı'ndan yeni hizmet binası açıklaması15.11.2014

  EKONOMİ

  Maliye Bakanlığı hizmet binasının depreme karşı güçlendirilmesi gerektiği, güçlendirme maliyetinin yeniden yapım maliyetinden yüksek olması sebebiyle mevcut binanın yıkılarak yeniden yapılmasına karar verildiğini açıkladı.
 • Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek - maliye bakanlığı

  Tesco Kipa vergi cezasını mahkemeye götürecek14.11.2014

  EKONOMİ

  Şubat ayında 125.25 milyon lira vergi cezası kesilen market zinciri Tesco Kipa Maliye ile anlaşamadı.Şirket KAP'a mahkeme sürecinin başlatılacağını açıkladı.
 • Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor - maliye bakanlığı

  Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kuruluyor14.11.2014

  Eğitim

  TBMM Genel Kurulu'nda, Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı kurulmasını öngören tasarının 2.bölümü kabul edildi.
 • Bakan Canikli, o şirketler ile ilgili konuştu - maliye bakanlığı

  Bakan Canikli, o şirketler ile ilgili konuştu14.11.2014

  EKONOMİ

  Mersin'deki et kaçakçılığına adı karıştığı iddia edilen şirketlere ilişkin Hürriyet'in sorularını yanıtlayan Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, söz konusu şirketlerden birinin geçtiğimiz yıl kurulduğunu hatırlatarak, kaçakçılık amacı ile kurulan şirketlerin kısa bir süre sonra kapatıldığını söyledi.
 • Elisa’nın 4 gün zaferi - maliye bakanlığı

  Elisa’nın 4 gün zaferi13.11.2014

  GÜNDEM

  GEZİ eylemleri sırasında biber gazından korunmak için sığındığı Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) binasında 11 Haziran 2013’te gözaltına alınan ve 4 gün sonra serbest bırakılıp sınır dışı edilen Fransız Elisa Marianne Couvert, Maliye Bakanlığı’na açtığı tazminat davasını kazandı.
 • Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı - maliye bakanlığı

  Cumhurbaşkanlığı: Yasal süreç tamamlandı13.11.2014

  GÜNDEM

  1000 odalı Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın yanına 250 odalı Cumhurbaşkanlığı Konutu yapılacağı iddia edildi.Bu iddiaya yanıt veren Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Metin Kıratlı, Beştepe'de yapılan Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili "Gerek yapılmış ve bitmiş olan inşaat gerekse devam etmekte olan inşaatımızla ilgili tüm yasal süreç tamamlanmıştır.Usulüne uygun olarak yapılmıştır.Binamıza ilişkin inşaat iznini teşkil eden ruhsatımız, ayrıca 8 Ekim 2014 tarihli yapı kullanma izin belgemiz mevcuttur.Dolayısıyla idari açıdan herhangi bir şekilde bir sıkıntı söz konusu değildir" dedi.
 • Bisikletli eylem - maliye bakanlığı

  Bisikletli eylem13.11.2014

  Ankara

  Maliye Bakanlığı çalışanlarına servis aracı isteyen Türk Büro-Sen üyeleri, Maliye Bakanlığı önünde eylem yaptı.
 • Tavuğu kırmızıya boyayıp ete benzetmişler - maliye bakanlığı

  Tavuğu kırmızıya boyayıp ete benzetmişler12.11.2014

  EKONOMİ

  GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Mersin’deki operasyonda yakalanan kaçak etlerin iyi kalitede ve sağlıklı olduğunu açıkladı.Operasyonla ilgili yeni ayrıntıları paylaşan Canikli, kırmızı et yerine kullanılan tavuk kırpıntısının gümrükçüyü yanıltmak için kırmızıya boyandığını, vergi kaçakçılığı boyutunun araştırılması için Maliye Bakanlığı ile temasa geçtiklerini de kaydetti.
 • Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir - maliye bakanlığı

  Bakan Zeybekci: 4-5 bakanlık 2 bakanlığa indirilebilir12.11.2014

  GÜNDEM

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, yeni bir çalışma yapılarak Hazine ve Maliye arasında yeni bir koordinasyon yapılabileceğini; 4-5 bakanlığın 2 bakanlığa indirilebileceğini söyledi.Buna siyasi iradenin karar vereceğini ifade eden Bakan Zeybekci, “Akıllı bir iş olmuş olur.” dedi.
içinde

Maliye Bakanlığı


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz