Kıbrıs


 • Yorgo KIRBAKİ

  Türk kahvesi - Yunan kahvesi - kıbrıs

  Türk kahvesi - Yunan kahvesi23.11.2014

  YAZARLAR

  En baştan söyliyeyim, “Bir fincan kahvenin 40 yıllık hatırı olur” sözü iyi de ben fanatik bir Frappe’ciyim.Fincan içindeki kaymaklı sıcak kahve yerine, büyük bardakta köpüklü, sütlü buzlu kahvenin hatırı bende daha fazla.
 • Son anda kurtarıldılar - kıbrıs

  Son anda kurtarıldılar23.11.2014

  DÜNYA

  Mersin’den İtalya’ya gitmek üzere yola çıkan 235 mülteciyi taşıyan gemi, motoru bozulunca batma tehlikesi geçirdi.
 • Beni kandırdılar ama helâl olsun - kıbrıs

  Beni kandırdılar ama helâl olsun23.11.2014

  EKONOMİ

  TAŞYAPI’nın patronu Emrullah Turanlı, 2 yıl önce ‘batık bir sanayiciyi kurtarmak’ için girdiği yolda 13 milyon TL harcadı ancak işi kurtaramadı.
 • Altın Ada Uluslararası Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu - kıbrıs

  Altın Ada Uluslararası Film Festivali ödülleri sahiplerini buldu23.11.2014

  Keyif

  Bu yıl Creditwest Bank ana sponsorluğunda düzenlenen Altın Ada Uluslararası Film Festivali’nde GIIFF Jürisi tarafından belirlenen iki film ve iki sinemacı dün gece 2000’er euro değerinde ödüle layık görüldü.
 • Ceren Şehirlioğlu

  Bir Kerem Bürsin meselesi - kıbrıs

  Bir Kerem Bürsin meselesi23.11.2014

  YAZARLAR

  Bu akşam başlayacak ‘Şeref Meselesi’, Kerem Bürsin’in Kıvanç/Kenan devrini resmen kapattığının mührü olabilir.Uzun zamandır ekranda izlediğimiz en özgün oyuncunun işi esas şimdi başlıyor.
 • Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz - kıbrıs

  Davutoğlu'ndan Biden'a: Kendisini gençleşmiş olarak geri göndereceğiz22.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'deki temaslarına bugün de devam eden ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'a "İstanbul'un gizemli etkileyici bir tarafı vardır.Kim İstanbul' gelirse en az 10 yıl gençleşir.Dolayısıyla gençleşmiş olarak kendisini göndereceğiz" dedi.Davutoğlu'ndan önce konuşmasını yapan Joe Biden ise Davutoğlu için "Beni hala seviyor kendisi, ben de onu halen seviyorum" diyerek yanıt verdi.Biden’in bu sözleri salonda gülüşmelere neden oldu.
 • Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi - kıbrıs

  Erdoğan ve Biden Beylerbeyi Sarayı'nda bir araya geldi22.11.2014

  DÜNYA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile çalışma yemeğinde bir araya geldi.İkili, 1,5 saat sürmesi beklenirken yaklaşık 4 saat süren görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.
 • ‘Rusya’ya kanatlanacak - kıbrıs

  ‘Rusya’ya kanatlanacak22.11.2014

  EKONOMİ

  DÜNYADA sayılı tavuk üreticileri arasında yer alan Türkiye, ihracat pazarlarını çeşitlendirmek için harekete geçti.En çok Irak’a ürün gönderen Türkiye, Rusya, Filipinler ve Singapur ile 375 milyon dolarlık pazar yaratmayı hedefliyor.
 • Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı - kıbrıs

  Zirveden dünyaya 'Kıbrıs' mesajı22.11.2014

  EKONOMİ

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Atlantik Konseyi Zirvesi’nde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne çağrıda bulunarak, “Sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterlerse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve aynı hakkı kullanırız” dedi.
 • Rusya oyunu doğru oynamalı - kıbrıs

  Rusya oyunu doğru oynamalı22.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Rusya’yı enerjiyi bir silah olarak kullanmakla suçladı ve “Rusya bundan sonra oyunu doğru oynamalı” dedi.
 • Davutoğlu'ndan Kıbrıs Rum Kesimi'ne uyarı - kıbrıs

  Davutoğlu'ndan Kıbrıs Rum Kesimi'ne uyarı22.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kıbrıs Rum Kesimi ile petrol ve doğalgaz gerginliğini değerlendirdi.Davutoğlu "Kıbrıs Rum yönetimine çağrıda bulunuyorum.Tek taraflı olarak, sanki bu kaynak sadece onlara aitmiş gibi ihalelere çıkarak, Kıbrıs Türklerinin de hakkı olduğu o kaynakları tek taraflı olarak dünya piyasalarına sunmak isterse, biz de aynı yerde Kıbrıs Türkleriyle beraber araştırma yapar ve orada biz de aynı hakkı kullanırız" diye konuştu.
 • Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma - kıbrıs

  Joe Biden'a havadan, denizden, karadan koruma22.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ile birlikte Atlantik Konseyi Oturumu’nda yapacağı konuşma öncesi Sarıyer’de bulunan Grand Tarabya Otel çevresinde geniş güvenlik önlemi alındı.
 • Mehmet Uğur YÜKSEL

  Yerli sinema atağa kalktı - kıbrıs

  Yerli sinema atağa kalktı21.11.2014

  YAZARLAR

  Yerli sinema bu hafta da atakta.
 • Petrol baharı - kıbrıs

  Petrol baharı21.11.2014

  EKONOMİ

  Petrol gelirlerinin paylaşımı konusunda yıllardır ihtilaf yaşayan Bağdat ve Erbil, son dönemdeki sürpriz yakınlaşmasıyla dikkat çekiyor.Irak Petrol Bakanı Adil Abdül Mehdi, “Anlaşma olursa kimse kaybetmeyecek, tüm taraflar için kazan-kazan olacak.Petrolde bahar havası umuyoruz ki devam edecek” diye konuştu.
 • KKTC ile kardeşlik protokolü - kıbrıs

  KKTC ile kardeşlik protokolü21.11.2014

  Ege

  Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Güzelyurt Belediyesi ile kardeşlik protokolü imzaladı.
 • Kadınlar cinayete karşı yürüyecek - kıbrıs

  Kadınlar cinayete karşı yürüyecek21.11.2014

  Ege

  İZMİR'li kadınlar pazar günü "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma günü" nedeniyle, bugüne kadar öldürülen kadınların ailelerinin de katılacağı yürüyüş düzenleyecek.
 • İsmet BERKAN

  Unuttuğumuz Avrupa’yı yeniden hatırlamak. - kıbrıs

  Unuttuğumuz Avrupa’yı yeniden hatırlamak.20.11.2014

  YAZARLAR

  SURİYE’de içsavaşın o kadar kolay ve çabuk bitmeyeceği, hatta hiç bitmeyebileceğine ilişkin analizler 2013 yaz aylarında yapılmaya başlanmıştı.
 • Ankara’ya ne dememi istersiniz? - kıbrıs

  Ankara’ya ne dememi istersiniz?20.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Türkiye ziyaretine başlamadan önce Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i telefonla arayarak “Ankara’ya ne dememi istersiniz” diye sordu.
 • Rumlar 90 milyon Euro’nun peşine düştü - kıbrıs

  Rumlar 90 milyon Euro’nun peşine düştü20.11.2014

  DÜNYA

  Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki münhasır ekonomik bölgede (MEB) savaş gemileri eşliğinde araştırma yapmaya başlaması üzerine “her cephede atağa kalkarak” Ankara’yı baskı altında tutmaya çalışan Rumlar, Avrupa Birliği’nin ardından şimdi de Avrupa Konseyi’ni (AK) harekete geçirme çabasında.
 • Defterdeki denetleme ağı - kıbrıs

  Defterdeki denetleme ağı20.11.2014

  DÜNYA

  Bugün Türkiye’ye gelecek olan ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın randevu defterinde Süryani, Kürt, başörtülü, eşcinsel, feminist savunucuların da aralarında bulunduğu 183 farklı sivil toplum örgütünden oluşan ‘Denge ve Denetleme Ağı’ temsilcileri de var.Biden, Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis’i telefonla arayarak “Ankara’ya ne dememi istersiniz” diye sordu.
 • Türkiye "kalesini" savunamadı - kıbrıs

  Türkiye "kalesini" savunamadı20.11.2014

  Futbol

  Türkiye, milli takım ve kulüp düzeyinde Avrupa arenasında yediği gollerle olumsuz bir istatistiğe imza attı.
 • Beyazperdenin yeni aşıkları - kıbrıs

  Beyazperdenin yeni aşıkları19.11.2014

  Paparazzi

  Gizem Karaca ve Barış Kılıç’ın oynadığı “Seni Seviyorum Adamım” filminin basın gösterimi Nişantaşı City’s’de yapıldı.
 • Kokoreç Kulübü'nün ilk buluşması gerçekleşti - kıbrıs

  Kokoreç Kulübü'nün ilk buluşması gerçekleşti19.11.2014

  Ege

  HİLTON İzmir'de kokoreç tutkunlarını bir araya getiren Kokoreç Kulübü'nün ilk buluşması gerçekleşti.
 • Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor - kıbrıs

  Irak petrolü sevkiyatı yeniden başlıyor19.11.2014

  EKONOMİ

  ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, merkezi Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) petrol konusunda anlaşmaya varmasının ardından, merkezi hükümetin petrolünün Mart ayından beri yapılmayan sevkiyatının ilk kez bu günlerde başlayacağını söyledi.Söz konusu sevkiyat, Kerkük-Yumurtalık Boru Hattı'ndan dünyaya yapılacak.
 • Beyaz Saray’dan ikinci ‘NO’ - kıbrıs

  Beyaz Saray’dan ikinci ‘NO’18.11.2014

  DÜNYA

  ABD yönetimi, Başkan Obama’nın Suriye’de Esad’ı hedef alan yeni strateji iddialarını hafta sonu reddetmesinin ardından cuma günü İstanbul’a varması planlanan yardımcısı Biden’ın ziyaretinden önce de ‘Suriye’de uçuşa yasak bölge ya da tampon bölge düşünmediklerini’ açıkladı.
 • Yeni format “devlere” yaramadı - kıbrıs

  Yeni format “devlere” yaramadı18.11.2014

  Futbol

  2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) Elemeleri'ndeki 9 grupta, geçmiş yılların aksine futbolda söz sahibi ülkelerinin zirvede yer almaması dikkati çekiyor.
 • Türk doktorlar Londra’da sahneye çıkacak - kıbrıs

  Türk doktorlar Londra’da sahneye çıkacak18.11.2014

  Avrupa

  İngiltere’nin başkenti Londra’da, “Türk Halk Merkezi Bina Kampanyası”na katkı koymak amacıyla Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (KTTB) Hekimleri Amatör Tiyatrosu tarafından “İşler Karıştı Babacığım” isimli iki perdelik komedi oyunu sergileneceği kaydedildi.
 • Ömür GEDİK

  Yo, yo, yo! - kıbrıs

  Yo, yo, yo!17.11.2014

  YAZARLAR

  Yeni eğlencemiz hayırlı olsun; yo.
 • TMSF'yi yakan dava - kıbrıs

  TMSF'yi yakan dava17.11.2014

  EKONOMİ

  TASARRUF Mevduat Sigorta Fonu’nun (TMSF) karşı karşıya kaldığı off shorezedelerle ilgili 500 milyon liralık faturanın emsal kararının Yurtbank’a dayandığı ortaya çıktı.
 • Çek Cumhuriyeti 2 - 1 İzlanda - kıbrıs

  Çek Cumhuriyeti 2 - 1 İzlanda17.11.2014

  Futbol

  Euro 2016 elemelerinde grubumuzdaki önemli karşılaşmada Çek Cumhuriyeti evinde İzlanda'yı 2-1 mağlup etti.Çek Cumhuriyeti bu galibiyetle dördüncü maçında dördüncü galibiyetini alırken İzlanda ilk mağlubiyetini aldı.
 • Galibiyet özgüven yaratacak - kıbrıs

  Galibiyet özgüven yaratacak16.11.2014

  Futbol

  KAZAKİSTAN’la oynanacak maç öncesi Riva’da basın toplantısına katılan Milli Takım’ın sol beki İsmail Köybaşı, Brezilya maçına takılmaya değil Kazakistan galibiyetine odaklanmaya ihtiyaçları olduğunu belirti.
 • İşte Motokros'un şampiyonları - kıbrıs

  İşte Motokros'un şampiyonları16.11.2014

  Diger

  Türkiye Motokros Şampiyonası'nın finali, "Türk Kızılayı Yarışı" adıyla Bursa'nın Gemlik ilçesinde yapıldı.
 • Arınç: Kıbrıs’ta doğalgaz çalışmaları sürecek - kıbrıs

  Arınç: Kıbrıs’ta doğalgaz çalışmaları sürecek16.11.2014

  DÜNYA

  KKTC’nin 31’inci kuruluş yıldönümü törenlerine katılan Kıbrıs’tan da sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin Kıbrıs’ta adil bir çözümden yana olduğunu belirterek, Rumlara “masaya dön” çağrısı yaptı.
 • Akdeniz'de zehirli balık türleri artıyor - kıbrıs

  Akdeniz'de zehirli balık türleri artıyor16.11.2014

  GÜNDEM

  HATAY Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Deniz Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Cemal Turan, son yıllarda Akdeniz’de zehirli balık türlerinde artış olduğunu söyledi.
 • Yılbaşı turlarının yarısı şimdiden doldu - kıbrıs

  Yılbaşı turlarının yarısı şimdiden doldu16.11.2014

  EKONOMİ

  Yılbaşını hafta sonu tatiliyle birleştirecek tatilciler birbirinden farklı seçeneklerdeki "yılbaşı turları"nın yüzde 50'sini şimdiden doldurdu.
 • Tolga TANIŞ

  Biden niye geliyor? - kıbrıs

  Biden niye geliyor?15.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKAN Başkan Yardımcısı Joe Biden bu hafta Türkiye’ye neden geliyor?
 • Kuruluşa folklorlü kutlama - kıbrıs

  Kuruluşa folklorlü kutlama15.11.2014

  Ankara

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 31’inci yılı, düzenlenen resepsiyonla kutlandı.Swissotel’deki resepsiyona İçişleri Bakanı Efkan Ala da katılırken, gecede sahne alan folklor grubu ilgiyle izlendi.
 • Arınç: Kıbrıs'ta doğalgaz çalışmaları sürecek - kıbrıs

  Arınç: Kıbrıs'ta doğalgaz çalışmaları sürecek15.11.2014

  DÜNYA

  KKTC’nin 31’inci kuruluş yıldönümü törenlerine katılan Kıbrıs’tan da sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin Kıbrıs’ta adil bir çözümden yana olduğunu belirterek, Rumlara “masaya dön” çağrısı yaptı.Doğu Akdeniz’deki doğalgaz kriziyle ilgili uyarılarda da bulunan Arınç, “Rumların Ada’nın tek sahibi gibi davranmasına izin verilemez, Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak için desteğimiz sürecek” dedi.
 • Avrupa'nın yenilmez armadaları - kıbrıs

  Avrupa'nın yenilmez armadaları14.11.2014

  Futbol

  Avrupa futbolunda UEFA'ya üye 54 ülkenin üst düzey liglerindeki 12 takım henüz yenilgi yüzü görmedi.
 • Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yeni Zelanda'da - kıbrıs

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yeni Zelanda'da14.11.2014

  GÜNDEM

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yeni Zelanda Dışişleri Bakanı Murray McCully ile görüştü.
 • Onur Öymen: Kılıçdaroğlu bu konuşmayı kınamalı - kıbrıs

  Onur Öymen: Kılıçdaroğlu bu konuşmayı kınamalı14.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Eski Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, Sezgin Tanrıkulu’nun Dersim olaylarıyla ilgili özür açıklamasını değerlendirdi.Açıklamanın kabul edilemeyeceğini belirten Öymen, "Ben ümit ediyorum ki partinin genel başkanı sayın Kılıçdaroğlu bu konuşmayı kınayacaktır, bu sözlerin CHP’yi bağlamadığını söyleyecektir.Eğer bunu yapamazsa Kılıçdaroğlu’nun Atatürk’ün koltuğunda oturmayı sürdürmesi mümkün değildir" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Neden kalkınamıyoruz - kıbrıs

  Neden kalkınamıyoruz13.11.2014

  YAZARLAR

  45 yıllık elektronik mühendisiyim.Halen aktif olarak tasarım yaparak çalışıyorum.‘Güneş enerjisi neymiş, ne değilmiş bakalım’ diyerek evime kişisel bir santral kurdum.Bunun piyasada satılmayan bir kısım parçalarını da kendim tasarlayıp ürettim.Amacım, akülerimin ömrünü uzatarak, yatırımı mantıklı geri dönüşe kavuşturmak.Senelerdir evimin aydınlatması güneşten.
 • AP’den Rum yanlısı karar - kıbrıs

  AP’den Rum yanlısı karar13.11.2014

  DÜNYA

  Avrupa Parlamentosu, “Kıbrıs’ın münhasır ekonomik bölgesinde (MEB) Türkiye’nin gerginlik yaratan eylemleri” başlığını taşıyan ve tüm siyasi grupların desteğine sahip ortak bir kararı, elektronik oylamaya gerek kalmaksızın büyük oy çoğunluğuyla kabul etti.
 • Seni seviyorum adamım - kıbrıs

  Seni seviyorum adamım13.11.2014

  Paparazzi

  Başrollerini Cem Kılıç ve Gizem Karaca’nın paylaştığı “Seni Seviyorum Adamım” filmi önceki gün GAÜ İstanbul Kampüsünde yapılan bir toplantıyla, sinemaseverlere tanıtıldı.
 • AP’de Türkiye’ye ağır eleştiriler - kıbrıs

  AP’de Türkiye’ye ağır eleştiriler12.11.2014

  DÜNYA

  Güney Kıbrıs açıklarındaki “münhasır ekonomik bölgede” (MEB) savaş gemileri eşliğinde yürüttüğü araştırma çalışmaları nedeniyle geçen ay Avrupa Birliği Zirvesi’nde uyarılan Ankara bu kez de Avrupa Parlamentosu tarafından sert şekilde eleştirildi.
 • AB'ye ihracat katladı - kıbrıs

  AB'ye ihracat katladı12.11.2014

  EKONOMİ

  Türk otomotiv sektörünün ihracatı, yılın 10 ayında yüzde 6,8 artarken Avrupa Birliği (AB) pazarındaki büyüme hızı yüzde 14,21 ile bunun iki katını aştı.
 • Kuzey İrlandalı öğrencilerin resimleri porno sitesinde - kıbrıs

  Kuzey İrlandalı öğrencilerin resimleri porno sitesinde12.11.2014

  Avrupa

  Kuzey İrlandalı kız çocuklarına ait 731 fotoğrafın sübyancılar tarafından kullanılan bir pornografik web sitesine konduğunu ortaya çıkardı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Biz çocuğumuza bildiğimizi anlatırız - kıbrıs

  Biz çocuğumuza bildiğimizi anlatırız11.11.2014

  YAZARLAR

  10 Kasım günü iktidar kanadından yapılan konuşmalara, iktidar yanlılarının yazdıklarına baktığımda görüyorum ki, Cumhuriyet tarihimizi yeniden yazmaya hazırlanıyorlar.
 • Doğan HIZLAN

  Ankara’da iki önemli sempozyum - kıbrıs

  Ankara’da iki önemli sempozyum11.11.2014

  YAZARLAR

  ANKARA’da iki önemli etkinlik yapılacak.
 • AB Bakanı Bozkır'dan Rum parlamenterlere manidar cevap - kıbrıs

  AB Bakanı Bozkır'dan Rum parlamenterlere manidar cevap11.11.2014

  DÜNYA

  Avrupa Birliği Komisyonu’nun Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn’ın, son günlerde münhasır ekonomik bölge (MEB) tartışmalarıyla yeniden ısınan ve Ankara’ya sürekli eleştirilmesine neden olan Kıbrıs konusunda ilk mesajı çok net oldu.Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu (KPK) toplantısında konuşan Hahn, “Siyasi açıdan şunu da göz ardı etmek naiflik olur, biz Kıbrıs sorununu çözemezsek üyelik de olmayacaktır.Bu böyledir” dedi.AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır ise toplantıda sürekli Kıbrıs konusunu gündeme getiren Rum parlamenterlere manidar bir yanıt verdi.Bozkır, Rum tarafının reddettiği Annan Planı'nda bu meselenin de çözüme kavuşturulduğunu hatırlattı ve "Bu planı siz reddettiniz.Şimdi kuzeydeki Türk, güneydeki Yunan askerleriyle mutlu şekilde yaşıyorsunuz” dedi.
içinde

Kıbrıs


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz