Genelkurmay


 • Yalman’ın iddiaları akıl dışı - genelkurmay

  Yalman’ın iddiaları akıl dışı17.12.2014

  GÜNDEM

  ESKİ Genelkurmay Başkanı Org.İlker Başbuğ, yayımladığı kitabında kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’a Twitter’dan verdiği yanıtta “Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır” dedi.
 • Okul katliamının yaşandığı Pakistan'da idam cezası geri geliyor - genelkurmay

  Okul katliamının yaşandığı Pakistan'da idam cezası geri geliyor17.12.2014

  DÜNYA

  Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, ülkenin kuzeyindeki Peşaver kentinde Pakistan Talibanı tarafından dün bir okula düzenlenen ve 132'si çocuk 145 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan baskının ardından, ülkede uygulanması askıya alınmış idam cezasının terör suçu için tekrar uygulanacağını açıkladı.Kanlı saldırının ardından okulun içinde çekilen fotoğraflar ise kan dondurdu.
 • İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap - genelkurmay

  İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap17.12.2014

  GÜNDEM

  Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’a Twitter'dan yanıt verdi: Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır.
 • Akif BEKİ

  Paralel dünyadan birkaç not - genelkurmay

  Paralel dünyadan birkaç not16.12.2014

  YAZARLAR

  ‘BAŞKALARINDAN yardım alarak örgüt halinde kitap yazmak’ diye bir suç vardı eskiden.Çok tehlikeli bir eylem olduğu için ‘dokunanlar yanar’dı, azılı suçlu muamelesi görürlerdi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - genelkurmay

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi16.12.2014

  YAZARLAR

  SON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • Pakistan'da Taliban okul bastı: 148 ölü - genelkurmay

  Pakistan'da Taliban okul bastı: 148 ölü16.12.2014

  DÜNYA

  Pakistan'ın Peşaver kentinde silahlı kişiler bir okuldaki 148 kişiyi öldürdü.Sabah saatlerinde başlayan ve dokuz militanın öldürülmesiyle sona eren saldırıyı Taliban üstlendi.
 • Yalan söylüyor - genelkurmay

  Yalan söylüyor16.12.2014

  GÜNDEM

  Eski 1’inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, kendisi hakkında Hürriyet’e açıklamalar yapan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’a yanıt verdi.Doğan, “Açıkça yalan söylüyor.Hezeyan içindedir kendisi.Nasıl da uyduruyor” dedi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜBİTAK'ta konuştu - genelkurmay

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan TÜBİTAK'ta konuştu15.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, TÜRKSAT 6A Haberleşme Uydusu Projesi'nin TÜBİTAK'taki imza töreninde konuştu.Erdoğan 14 Aralık operasyonuna değinerek, "Bazıları, gazetelerinin içerisinde beklemeye başladılar.'Buradan bizi alamazlar' diye beklemeye başladılar.Zannediyorum bir ikisi kaçıverdi bu arada.Eğer dürüstseniz o zaman durun.Çağırıldığınızda da gelin teslim olun" dedi.
 • Nusaybin'de bir terörist teslim oldu - genelkurmay

  Nusaybin'de bir terörist teslim oldu15.12.2014

  GÜNDEM

  Terör örgütünden kaçan bir terörist, Mardin'de güvenlik güçlerine teslim oldu.
 • Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı - genelkurmay

  Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı14.12.2014

  GÜNDEM

  Eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, geride bıraktığımız hafta sonunda piyasaya çıkan kitabında, 2003 yılı başında Birinci Ordu Komutanlığı’nda gerçekleşen plan semineriyle ilgili verdiği hassas bir talimatın uygulanmamasından o dönemde kendisinin Kurmay Başkanı olarak görev yapan ve sonradan Genelkurmay Başkanlığı görevine gelen Orgeneral İlker Başbuğ’u sorumlu tutuyor.
 • Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim - genelkurmay

  Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim14.12.2014

  Hayat

  TSK’nın en çalkantılı döneminin Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’dan tarihi söyleşi.Bu tarihi mülakat yarın Hürriyet’te devam edecek.
 • Tolga TANIŞ

  Brennan Hakan Fidan’ı aradı mı? - genelkurmay

  Brennan Hakan Fidan’ı aradı mı?13.12.2014

  YAZARLAR

  CIA Başkanı John Brennan, örgütün tarihinde ilk kez Langley’deki merkezden canlı yayınlanan bir basın toplantısıyla kameraların karşısına geçti.
 • Meclis’e MGK brifingi - genelkurmay

  Meclis’e MGK brifingi13.12.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu dün Meclis Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu’na brifing verdi.Hacımüftüoğlu, Meclis’te bir ilki oluşturan brifinginde, Milli Güvenlik Siyaset Belgesi’ne (MGSB) ilişkin bilgi verirken, “Biz mutfakta yemeği yaparız, nasıl yenileceğine karışmayız” dedi.Komisyonun dünkü basına kapal toplantısının başında verilen iki önergeyle, önce çaycılarla ses kaydı yapan personelin gizli olan toplantının yapıldığı salona giriş çıkış yapabilmeleri sağlandı.
 • İBDA-C lideri diye dinlemişler - genelkurmay

  İBDA-C lideri diye dinlemişler12.12.2014

  GÜNDEM

  Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı tarafından 2008-2009 tarihleri arasında, Genelkurmay Başkanlığı santralı ve TBMM ile işadamları, gazeteciler ve polislerin de arasında bulunduğu 1000 kişinin sahte isimlerle dinlendiği ortaya çıktı.Dönemin Emniyet Müdür Yardımcısı olan Emin Arslan da İBDA-C örgütü lideri İsmail Korkmaz sahte ismiyle ve mahkeme kararıyla dinlendi.Arslan, dün İstanbul Anadolu 6.Ağır Ceza Mahkemesi’ne sahte isimle dinlendiğine ilişkin tespitleri içeren belgeleri teslim etti.
 • Cizreli asker 8 gündür kayıp - genelkurmay

  Cizreli asker 8 gündür kayıp12.12.2014

  GÜNDEM

  ISPARTA’da askerliğini yaparken, psikolojik sorunları nedeni ile refakatçi er eşliğinde Ankara’ya gönderilen Şırnak’ın Cizre İlçesi nüfusuna kayıtlı inzibat er Ramazan Negiz’den 8 gündür haber alınamıyor.Gazi ve emekli köy korucubaşı baba İbrahim Negiz, oğlunun kaybolmasından komutanlarını sorumlu tuttuğunu belirterek savcılığa suç duyurusnda bulundu.
 • Asker cinneti Meclis gündeminde - genelkurmay

  Asker cinneti Meclis gündeminde12.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba Şanlıurfa'da 2 asker arkadaşını şehit ettikten intihar ettiği açıklanan er Umut Aslan'la ilgili olarak ortaya atılan iddiaları meclis gündemine taşıdı.
 • Güvenlik toplantısı sona erdi - genelkurmay

  Güvenlik toplantısı sona erdi11.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkanlığında Başbakanlık Resmi Konutu'nda gerçekleştirilen Güvenlik Toplantısı yaklaşık 1 saat 40 dakika sürdü.
 • Şırnak’ta 10 kalaşnikof tüfek ve 7 bin 867 mermi ele geçirildi - genelkurmay

  Şırnak’ta 10 kalaşnikof tüfek ve 7 bin 867 mermi ele geçirildi10.12.2014

  GÜNDEM

  ŞIRNAK’ın Uludere İlçesi’nde jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonda 10 adet Kalaşnikof tüfek ile tüfeklere ait 7 bin 867 mermi ele geçirildi, 1 kişi gözaltına alındı.
 • Şırnak'ta mühimmat ele geçirildi - genelkurmay

  Şırnak'ta mühimmat ele geçirildi10.12.2014

  GÜNDEM

  Şırnak'ta bir araçta yapılan aramada 10 kaleşnikof piyade tüfeği ile bu silahlara ait 7 bin 867 fişek ele geçirildi.
 • Mavi Marmara davası 11 Mart’a ertelendi - genelkurmay

  Mavi Marmara davası 11 Mart’a ertelendi09.12.2014

  GÜNDEM

  Gazze’ye insani yardım taşıyan "Mavi Marmara" gemisine yönelik İsrail askerlerince düzenlenen saldırıya ilişkin, aralarında olay tarihinde İsrail Genelkurmay Başkanı olan Rau Aluf Gabiel Ashknazi’nin de bulunduğu 4 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’ndaki İstanbul 7.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya müştekiler ve avukatları katıldı.
 • Sınırda asker cinnet getirdi: 3 şehit - genelkurmay

  Sınırda asker cinnet getirdi: 3 şehit09.12.2014

  GÜNDEM

  Suriye sınırındaki Şanlıurfa’nın Ceylanpınar İlçesi'nde nöbet tutan üç asker şehit oldu.Olaya ilişkin Genelkurmay kaynakları bunun bir terör saldırısı olmadığını, bir askerin iki arkadaşını şehit edip intihar etttiğini belirtti.Başbakan Ahmet Davutoğlu da yaptığı açıklamada 'Psikolojik gerilim sonrası ortaya çıkan bir tablo.Olayın bir cinnet hali olduğu aşikar.Her ne sebeple olursa olsun görev esnasında hayatını kaybeden her askerimiz şehittir' dedi.
 • Nükleer savaş tehlikesi 'artıyor' - genelkurmay

  Nükleer savaş tehlikesi 'artıyor'08.12.2014

  DÜNYA

  Independent gazetesinin birinci sayfasında yer alan bir habere göre dünyanın dört bir köşesinden bir araya gelen 120 askeri, siyasi ve diplomatik isim nükleer bir savaş tehlikesinin artmakta olduğunu ve bunu engellemek acil önlem alınması gerektiğini söyledi.
 • TSK teröristlere ait ele geçen malzemeleri açıkladı - genelkurmay

  TSK teröristlere ait ele geçen malzemeleri açıkladı08.12.2014

  GÜNDEM

  Türk Silahlı Kuvvetleri PKK'ya ait çok sayıda malzeme elegeçirildiğini açıkladı.Ele geçen ve imha edilen malzemeler arasında 1000 adet üçü bir arada adıyla bilinen kahvenin bulunması dikkat çekti.
 • İsrail Suriye hedeflerini vurdu - genelkurmay

  İsrail Suriye hedeflerini vurdu07.12.2014

  DÜNYA

  İsrail'in, Suriye'nin başkenti Şam kırsalındaki bazı noktaları hedef aldığı belirtildi.
 • Pakistan'da El Kaide liderlerinden biri öldürüldü - genelkurmay

  Pakistan'da El Kaide liderlerinden biri öldürüldü06.12.2014

  DÜNYA

  El Kaide terör örgütünün liderlerinden Adnan El Şukricuma'nın Pakistan'da düzenlenen bir operasyonda öldürüldüğü açıklandı.
 • TSK’daki cemaatçi hukukçular şimdi kamikaze oldu - genelkurmay

  TSK’daki cemaatçi hukukçular şimdi kamikaze oldu05.12.2014

  GÜNDEM

  Balyoz Davası'nda Anayasa Mahkemesi'nin hak ihlali kararı alması ve İstanbul merkezli 'Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası'ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından cezaevinden çıkan emekli Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, ilk iş olarak babası Saim Eryaşa ile annesi Ferdane Eryaşa'yı ziyaret etti, ablası Funda Arpacı’yla da hasret giderdi.
 • ‘VİP Kulak’a jet soruşturma - genelkurmay

  ‘VİP Kulak’a jet soruşturma05.12.2014

  GÜNDEM

  HÜRRİYET Gazetesi’nin ‘Dinlenen VİP isimler’ manşetiyle duyurduğu usulsüz dinleme iddialarına ilişkin haber savcılığı harekete geçirdi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 5 Aralık 2014’de Hürriyet Gazetesi’nin haberini ihbar kabul ederek soruşturma başlattı.
 • Okuldan uzaklaştırma ve atılma geri dönüyor - genelkurmay

  Okuldan uzaklaştırma ve atılma geri dönüyor05.12.2014

  Eğitim

  19’uncu Milli Eğitim Şurası’nda Okul Güvenliği Grubu komisyonunda, okul güvenliğiyle ilgili yeni kararlara imza atıldı.Kabul edilen maddeler arasında güvenli okullara mavi bayrak, öğrenci bilgilerinin emniyet ve sağlık kuruluşlarından alınması ve paylaşılması, disiplin yönetmeliğinde okuldan uzaklaştırma ve atma cezalarının yeniden getirilmesi bulunuyor.
 • Tahliye olan emekli albay Eryaşa'dan çarpıcı sözler - genelkurmay

  Tahliye olan emekli albay Eryaşa'dan çarpıcı sözler05.12.2014

  GÜNDEM

  BALYOZ Davası’nda Anayasa Mahkemesi’nin kararı alması ve İstanbul merkezli ’Gizli Bilgi ve Belge Bulunma Davası’ndan aldığı 5 yıl 7 aylık hapis cezasını tamamlamasının ardından cezaevinden çıkan emekli Deniz Kurmay Albay Koray Eryaşa, ilk iş olarak babası Saim Eryaşa ile annesi Ferdane Eryaşa’yı ziyaret etti.
 • Davutoğlu'ndan sert Genelkurmay açıklaması - genelkurmay

  Davutoğlu'ndan sert Genelkurmay açıklaması05.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bedelli askerlikte askeri yetkililerin endişe taşıdığı iddiası ile ilgili olarak "Genelkurmay başkanlığımız, Başbakanlığa bağlıdır.Askeri kaynakların herhangi bir konuda kaygıyı iletmek için basına konuşmasına gerek yoktur" dedi.
 • Zorunlu Osmanlıca dersi kararı tartışma yarattı - genelkurmay

  Zorunlu Osmanlıca dersi kararı tartışma yarattı05.12.2014

  GÜNDEM

  Liselerde Osmanlıca dersinin zorunlu olması önerisi tarihçileri ikiye böldü.
 • 2 hayali ülke kuran Türk - genelkurmay

  2 hayali ülke kuran Türk05.12.2014

  GÜNDEM

  Yeni Lemurya Cumhuriyeti adına düzenlediği diplomatik pasaportla yakalanan Ahmet Çatalkaya, mahkemede olmayan ülkesi adına Türkiye’ye nota verdi.2 yıl hapis cezası aldı, ama vazgeçmedi.Bu kez de 3 arkadaşı ile birlikte Songhrati Thaumaturgy Cumhuriyeti diye hayali bir ülkenin temsilciliğini açmak için Dışişleri Bakanlığı’na başvurdu.
 • Gökyüzünden F-16 yağıyor - genelkurmay

  Gökyüzünden F-16 yağıyor05.12.2014

  GÜNDEM

  Yunanistan'a ait F-16 savaş uçağı dün Ege Denizi'nde Girit adası açıklarında düştü.Geçtiğimiz günlerde de Merzifon'daki 5’inci Ana Jet Üs Komutanlığı'ndan kalkan F-16 savaş uçağı düşmüştü.Her iki kazada da pilotlar uçaktan paraşütle atlayarak kurtuldular.Son günlerde F-16'larda meydana gelen bu kazalar tartışmaları da beraberinde getirdi.F-16'ların metal yorgunluğundan dolayı düştüğü iddia ediliyor.ABD, geçtiğimiz aylarda 82 adet F-16'nın uçuşunu metal yorgunluğu nedeniyle durdurmuştu.
 • Rauf TAMER

  İşin özü - genelkurmay

  İşin özü04.12.2014

  YAZARLAR

  Kâhin olmaya lüzum yok.
 • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e ziyaret - genelkurmay

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'e ziyaret04.12.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, malul gazileri kabul etti.
 • Emekli Orgeneral Saygun ifade verdi - genelkurmay

  Emekli Orgeneral Saygun ifade verdi04.12.2014

  GÜNDEM

  Yeniden yargılama kararı verilen Balyoz Davası'nın sanıklarından emekli Orgeneral Ergin Saygun "Balyoz'da kumpas" iddialarına ilişkin olarak "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.
 • Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bedelli askerlik açıklaması - genelkurmay

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz bedelli askerlik açıklaması04.12.2014

  GÜNDEM

  TBMM Milli Savunma Komisyonu’nda Milli Mayın Faaliyet Merkezi Kurulmasına İlişkin Kanun ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşmelerine başlandı.Burada Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili açıklamalarda bulundu.Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 2 ay içinde askerlik şubelerine başvuru yapılabileğini belirten Yılmaz, "Fiyat düşmeyecek" dedi.
 • Emekli Orgeneral Ergin Saygun'dan 'kumpas' ifadesi - genelkurmay

  Emekli Orgeneral Ergin Saygun'dan 'kumpas' ifadesi04.12.2014

  GÜNDEM

  YENİDEN yargılama kararı verilen Balyoz Davası’nın sanıklarından emekli Orgeneral Ergin Saygun "Balyoz’da kumpas" iddialarına ilişkin olarak "müşteki" sıfatıyla ifade verdi.
 • İran uçakları IŞİD’i vurdu mu - genelkurmay

  İran uçakları IŞİD’i vurdu mu03.12.2014

  DÜNYA

  Irak’ın doğusundaki Diyala vilayetindeki IŞİD mevzilerini İran uçaklarının vurduğu iddia edildi.Pentagon, iddialara inanmamak için neden olmadığını açıkladı.Tahran, konuyla ilgili net mesaj vermedi.
 • Danıştay 2’nci kez durdurdu - genelkurmay

  Danıştay 2’nci kez durdurdu03.12.2014

  Ankara

  Kızılay’ın yanı başındaki Cumhuriyet tarihinin ilk toplu konut projesi olan Saraçoğlu Mahallesi’nin geleceği merak edilirken, Danıştay 14.Dairesi önemli bir karara imza attı.
 • Emre KIZILKAYA

  Suruç'ta Türk bayrağını kim indirdi - genelkurmay

  Suruç'ta Türk bayrağını kim indirdi03.12.2014

  YAZARLAR

  Haftasonu Batı medyasında da yer alan "IŞİD Kobani'ye ilk kez Türkiye üstünden saldırdı" iddiasında son durum şöyle:
 • Askeri savcı, sivil savcıyı ziyaret etti - genelkurmay

  Askeri savcı, sivil savcıyı ziyaret etti03.12.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Askeri Savcısı Kurtuluş Kaya, Fethullah Gülen cemaatine yönelik soruşturmayı sürdüren savcı Serdar Coşkun’u makamında ziyaret etti.
 • Kaçakçıların ateşine karşılık verildi - genelkurmay

  Kaçakçıların ateşine karşılık verildi03.12.2014

  GÜNDEM

  Güvenlik güçleri, Suriye sınırında kaçakçıların açtığı ateşe karşılık verdi, iki ayrı kaçakçılık teşebbüsünü engelledi.
 • Türkiye'den Yunanistan'a rest: Doğu Akdeniz’de destek ve izlemeye devam - genelkurmay

  Türkiye'den Yunanistan'a rest: Doğu Akdeniz’de destek ve izlemeye devam03.12.2014

  DÜNYA

  Türkiye; Yunanistan ve Kıbrıs Rum Kesimi’nin, Kıbrıs’ta yeniden görüşmelere başlanması için şart koştuğu “Sismik araştırma gemisi Barbaros Hayreddin Paşa’yı Doğu Akdeniz’den geri çekin” talebini ciddiye almadı.
 • VIP kulak - genelkurmay

  VIP kulak02.12.2014

  GÜNDEM

  2008-2009 yılları arasında sektörlerinin ileri gelen 160 ünlü isminin, “istihbari dinleme” adı altında, ‘terör ve organize suç örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle’ dinlendiği belirlendi.Hürriyet Gazetesi’nin santral numaralarından Doğan Holding’in üst düzey yöneticilerinin neredeyse tamamı dinlenmiş.Listede işadamları Ferit Şahenk’ten, Ali Koç ve Mehmet Emin Karamehmet’e, eski Genelkurmay Başkanları İsmail Hakkı Karadayı’dan, Hüseyin Kıvrıkoğlu’na, gazeteci Mehmet Yakup Yılmaz’dan, Yılmaz Özdil, Uğur Dündar ve Can Dündar’a kadar çok sayıda isim var.
 • Yalçın DOĞAN

  Çözüme 204 yeni karakol - genelkurmay

  Çözüme 204 yeni karakol02.12.2014

  YAZARLAR

  ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce CHP milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun sorusuna yazılı yanıt veriyor:
 • Askerden ilk bedelli değerlendirmesi - genelkurmay

  Askerden ilk bedelli değerlendirmesi02.12.2014

  GÜNDEM

  Askeri kaynaklar, “Genelkurmay Başkanlığı, konuyla ilgili görüşlerini daha önce hükümetimize iletti.Bu hükümetimizin kararıdır.Kararı saygıyla karşılıyoruz” yorumunu yaptı.
 • İşte Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasındaki kritik tarih - genelkurmay

  İşte Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasındaki kritik tarih02.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu bedelli askerlik şartlarını açıkladı.Bedellinin yaşı ve ücreti açıklanmış oldu.İşte tüm detaylar.
 • Bedelli çıktı şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da - genelkurmay

  Bedelli çıktı şimdi gözler Cumhurbaşkanı Erdoğan'da02.12.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün partisinin grup toplantısındaki bedelli askerlik çıkacak açıklamasının üzerine, gözler Cumhurbaşkanlığı'na çevrildi.
 • 46 gün önce 'olmaz' 46 gün sonra 'oldu' - genelkurmay

  46 gün önce 'olmaz' 46 gün sonra 'oldu'02.12.2014

  GÜNDEM

  Bir süredir konuşulan bedelli askerlik hakkında siyasilerden bugüne kadar farklı görüş ve açıklamalar yapıldı.17 Ekim'de bedelli askerlik için "Fakir çocuğunun askerlik yapması, zengin çocuğun bedel ödeyerek askerlik yapmaması olmaz" diyen Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün gazetecilerin konu hakkındaki sorularına "Grup toplantımda sürprizlerim var.Dinleyin, bekleyin'' dedi.Davutoğlu bu açıklamasının ardından "Bakanlar kurulumuzda, 1 ocak 2015 itibariyle 28 yaşından gün almış olan, 27 yaşını doldurmuş olan vatandaşlarımızın bedelli askerlik imkanı getiriliyor.Bu vatandaşlarımız 18 bin lira ödeme karşılığında askerlik görevlerini yapmış sayılacaklar" dedi.
içinde

Genelkurmay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz