Genelkurmay


 • 7.5 saat süren YAŞ toplantısı bitti - genelkurmay

  7.5 saat süren YAŞ toplantısı bitti27.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında 7.5 saat süren Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı sona erdi.Toplantıda, "TSK'nın ana program ve hedefleri, TSK'nın harbe hazırlık durumu ve değerlendirmesi, teröristle mücadelede kolluk kuvvetlerinin desteklenmesi durum değerlendirmesi, Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın yeteneklerinin geliştirilmesi, personel, eğitim ve lojistik konularının" görüşüldüğü açıklandı.
 • Yüksek Askeri Şura toplandı - genelkurmay

  Yüksek Askeri Şura toplandı27.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun ilk defa başkanlık ettiği Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı, Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda başladı.
 • Generallerle CD savcıda - genelkurmay

  Generallerle CD savcıda26.11.2014

  GÜNDEM

  ''Sayın savcılığınız tarafından yürütülen TSK’daki Fethullah Gülen Cemaati’nin örgütlenmesinin delili olan CD’yi sizlere izlettim.Söz konusu videoda açıkça görüldüğü üzere Gülen’in generallerle görüştüğü, kendisi ile görüşen generallerin Cemaat mensubu olduğu, TSK’dan kendilerini daha fazla gizlemek istemedikleri ortaya çıkmıştır.Gülen o dönem itibariyle daha erken olduğunu, gizliliğe devam edilmesi gerektiğini söylemiştir.Bütün soruşturma dosyası bir tarafa, salt bu video Gülen Cemaati’nin TSK içerisinde örgütlendiğini çok açık bir şekilde ortaya koymuştur.''
 • Askeri işbirliği anlaşması imzalandı - genelkurmay

  Askeri işbirliği anlaşması imzalandı26.11.2014

  Avrupa

  Yunanistan ile Mısır arasında askeri işbirliğiyle ilgili mutabakat zaptı imzalandı.
 • Yüksek Askeri Şura yarın toplanıyor - genelkurmay

  Yüksek Askeri Şura yarın toplanıyor26.11.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu'nun ilk defa başkanlık edeceği, Yüksek Askeri Şura (YAŞ) toplantısı yarın yapılacak.
 • Genelkurmay'dan gizli tanık açıklaması - genelkurmay

  Genelkurmay'dan gizli tanık açıklaması25.11.2014

  GÜNDEM

  ’ASKERİ Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi gizli tanık sıfatıyla ifade verdi’ iddiaları üzerine Genelkurmay Başkanlığı yazılı açıklama yaptı.
 • Seçkin bilim adamı 'GATA'dan - genelkurmay

  Seçkin bilim adamı 'GATA'dan25.11.2014

  GÜNDEM

  20 Kasım'da Dubai'de başlayan 15.Uluslararası Rinoloji Kongresi açılış töreninde, Türk doktorlardan Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Tuğgeneral Mustafa Gerek’e 'Seçkin Bilim Adamı Onur Ödülü' verildi.
 • Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı? - genelkurmay

  Papaların Türkiye ziyaretlerinde neler yaşandı?25.11.2014

  DÜNYA

  Cuma günü Ankara'ya gelecek olan Katolik Hristiyanların ruhani lideri Papa Françesko, Türkiye’yi ziyaret eden 4’üncü papa olacak.
 • Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel - genelkurmay

  Gizli tanık: Genelkurmay’daki M.K.paralel25.11.2014

  GÜNDEM

  Gülen Cemaati’ne yönelik soruşturma kapsamında, halen Askeri Yargıtay’da üye olarak görev yapan bir kişi ‘gizli tanık’ sıfatıyla 5 sayfalık ifade verdi.
 • Yalçın BAYER

  Ha Dersim ha 6-7 Eylül - genelkurmay

  Ha Dersim ha 6-7 Eylül24.11.2014

  YAZARLAR

  ESKİ Tunceliler Vakfı Genel Başkanı ve CHP kadrolarına yakın bir isim olan Erol Gürsel önceki akşam Halk TV’de ‘Dersim’, CHP ve DP üzerine ilginç değerlendirmeler yaptı:
 • Esad’ı sorunca ipler koptu - genelkurmay

  Esad’ı sorunca ipler koptu24.11.2014

  DÜNYA

  GELİŞİ de sorunlu olmuştu gidişi de.ABD Başkanı Barack Obama’nın 2012’de ikinci kez başkan seçildikten sonra Savunma Bakanlığı için düşündüğü Chuck Hagel, beklenilmeyen bir tercihti.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz - genelkurmay

  Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Tunceli’ye yaptığı ziyareti önemsediklerini belirterek, "Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar vardır, hatalar vardır, eksiklikler vardır, acı olaylar vardır ama önemli olan ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir.Belgeleriyle ortaya konulsun ne olacak? Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu istiyoruz" dedi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi! - genelkurmay

  Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi!24.11.2014

  GÜNDEM

  Hayatlarını eğitim vermeye adamış ve bunun için yurdun dört bir tarafında özveriyle çalışan öğretmenlerin icra ettikleri görevlerin onurlandırıldığı Öğretmenler Günü bugün kutlandı.Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir jest yaptı ve Doodle yaptı.Başbakan Davutoğlu, Öğretmenler Günü'nde müjdeli bir haber verdi.
 • ABD Savunma Bakanı Hagel istifa etti - genelkurmay

  ABD Savunma Bakanı Hagel istifa etti24.11.2014

  DÜNYA

  ABD, Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın istifasıyla sarsıldı.Cumhuriyetçi bakanın istifasını isteyen ABD Başkanı Barack Obama'nın "IŞİD tehdidine karşı, Hagel'inkinden daha farklı bir yaklaşım gerektiğini düşündüğü" belirtiliyor.
 • Üç terörist teslim oldu - genelkurmay

  Üç terörist teslim oldu24.11.2014

  GÜNDEM

  Bölücü terör örgütü mensubu, 3 terörist silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.
 • TSK'nın gülü Elif Zeynep - genelkurmay

  TSK'nın gülü Elif Zeynep24.11.2014

  GÜNDEM

  HAVA Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, trafik kazasında babası Astsubay Ahmet Murat Birdane ile annesi Mehtap Birdane’yi kaybeden 'TSK’nın gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep’i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde ziyaret etti.
 • İç Güvenlik Reformu Paketi Meclis'e sunuldu - genelkurmay

  İç Güvenlik Reformu Paketi Meclis'e sunuldu24.11.2014

  GÜNDEM

  Jandarma, emniyet ve nüfus idaresinin görev alanları ile yetkilerinde çeşitli düzenlemeler içeren "İç Güvenlik Reformu Paketi" TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü - genelkurmay

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü23.11.2014

  YAZARLAR

  ‘ORTADOĞU’da hesaplar değişiyor’ demiştim.Geçen hafta size İran’ın nükleer pazarlığını anlatırken Arap cephesinde de ilginç gelişmeler yaşandı.
 • Tüm örgütler paralel - genelkurmay

  Tüm örgütler paralel22.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, “Ordu içindeki ‘Paralel’ yapılanma” iddialarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.Haklarında yasal yeterli delil olanların TSK’yla ilişiklerinin kesildiği belirtilen açıklamadan sonra yapılan telefonlu bildirimde “Paralel’den kastın tüm örgütler” olduğu bildirildi.Açıklama özetle şöyle:
 • Hacettepe Rektörünün askerlik önerisi CHP'nin çıktı - genelkurmay

  Hacettepe Rektörünün askerlik önerisi CHP'nin çıktı22.11.2014

  GÜNDEM

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer'in üniversite öğrencileri için askerlik görevini yaz aylarındaki tatillerde yaptırma projesi, CHP'nin çıktı.
 • Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım - genelkurmay

  Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım22.11.2014

  GÜNDEM

  TSK'dan sabah saatlerinde yapılan kısa açıklamada Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in dün akşam yayınlanan ve konukları arasında emekli Albay Dursun Çiçek'in de olduğu Deşifre programında asker ve kendisine yönelik ithamlar nedeniyle yasal yollara başvuracağı belirtildi.Kısa açıklamada isim verilmedi.Ancak bir süre sonra Genelkurmay'dan ek bir yazılı açıklama daha yapıldı ve kast edilen kişinin kesinlikle emekli albay Dursun Çiçek olmadığı vurgulandı ve ''Kast edilen kişi Emekli Yarbay Mustafa Dönmez'dir'' denildi.Dönmez, Özel için “Cemaatten kendisine yönelik hiçbir eleştiri gelmez” demişti.
 • Ağlatan bağışçı Genelkurmay’da - genelkurmay

  Ağlatan bağışçı Genelkurmay’da22.11.2014

  Avrupa

  FRANSA’da sıva ustası olarak çalışan ve şehit ailesine evini bağışlayarak tüm Türkiye’yi ağlatan Ali Dal, dün özel davetli olarak Genelkurmay Başkanlığı’na geldi.
 • TSK'dan iddialara açıklama - genelkurmay

  TSK'dan iddialara açıklama22.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, son zamanlarda yazılı ve görsel basında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik bazı iddia ve söylemlerin yer aldığı belirtildi.Milli bir ordu olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmadığı ve bundan sonra da olmayacağı bildirildi.
 • Rektörden askerlik önerisi: Öğrenciyken gidilsin - genelkurmay

  Rektörden askerlik önerisi: Öğrenciyken gidilsin21.11.2014

  GÜNDEM

  BEDELLİ askerliğin tartışıldığı bugünlerde Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Tuncer’den sürpriz bir öneri geldi.Tuncer, öğrencilerin üniversitedeyken askerlik yapabilmesini öngören projeyi Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a anlattı.
 • Ağlatan bağışçı Karargah’ta - genelkurmay

  Ağlatan bağışçı Karargah’ta21.11.2014

  GÜNDEM

  FRANSA’da sıva ustası olarak çalışan ve şehit ailesine evini bağışlayarak tüm Türkiye’yi ağlatan Ali Dal, Genelkurmay Başkanlığı karargahına özel davetli olarak geldi.
 • Mehmetçik Afrika'ya gidiyor - genelkurmay

  Mehmetçik Afrika'ya gidiyor21.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu'nda dün bir hükümet tezkeresi oylandı ve kabul edildi.Tezkere ile Mehmetçiğin Orta Afrika Cumhuriyeti ve Mali'ye gitmesinin önü açıldı.
 • Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te - genelkurmay

  Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te21.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Ankara Kara Harp Okulu'nun krokisi Google Maps'te yayınlandı, Türkiye Google'a krokiyi kaldırması yönünde uyarıda bulundu.
 • Bakanın Patriot ziyareti - genelkurmay

  Bakanın Patriot ziyareti21.11.2014

  Avrupa

  İç karışıklığın devam ettiği Suriye'den gelebilecek tehlikelere karşı NATO kararıyla iki yıl önce Gazi Kışlası'na konuşlandırılan Alman Patriot birliğini ziyaret eden Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Peter Schelzig, incelemelerde bulundu.
 • Ahmet HAKAN

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor? - genelkurmay

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor?20.11.2014

  YAZARLAR

  DERSİM’de katliam yapıldığında iktidarda kim vardı?
 • Suudilerden Mısır’la Katar’ı barıştırma hamlesi - genelkurmay

  Suudilerden Mısır’la Katar’ı barıştırma hamlesi20.11.2014

  DÜNYA

  SUUDİ Arabistan, Katar ile Mısır’ı barıştırmak için devreye girdi.Katar, Mısır Devlet Başkanı Mursi’nin askeri darbeyle devrilmesinin ardından Türkiye ile birlikte dönemin Genelkurmay Başkanı Abdülfettah es-Sisi’ye karşı tavır almış ve Müslüman Kardeşleri desteklemişti.
 • Kaçırılan uzman çavuş serbest - genelkurmay

  Kaçırılan uzman çavuş serbest20.11.2014

  GÜNDEM

  ÇÖZÜM sürecinin geleceğinin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından “kamu güvenliği” şartına bağlandığı bir aşamada önceki gün Şırnak’ta bir uzman çavuşun kaçırıldığı haberi geldi.
 • TSK: Havan atışı ile karşılık verilmiştir - genelkurmay

  TSK: Havan atışı ile karşılık verilmiştir20.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa'ya Suriye'de IŞİD ile PKK/PYD arasında yaşanan çatışmalar sırasında 3 adet havan mermisinin Türkiye'ye düştüğünü açıkladı.
 • Genelkurmay'dan havan atışı açıklaması - genelkurmay

  Genelkurmay'dan havan atışı açıklaması20.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığından, Türkiye-Suriye sınırı yakınındaki çatışmalar esnasında, Türkiye tarafına 3 havan mermisi düştüğü, angajman kuralları çevrçevesinde karşılık verildiği bildirildi.
 • Sınırda askere ateş açıldı - genelkurmay

  Sınırda askere ateş açıldı20.11.2014

  GÜNDEM

  ŞANLIURFA’nın Akçakale İlçesi’nde, sınırı geçmek isteyen kaçakçılar, askerin uyarısıyla Suriye’ye kaçarken bıraktıkları 1220 Kalaşnikof fişeğe el konuldu.Bu olayın ardından Suriye tarafından askerlere açılan ateşe karşılık verildi.
 • Uzman çavuşun aracına taş ve molotoflu saldırı - genelkurmay

  Uzman çavuşun aracına taş ve molotoflu saldırı20.11.2014

  GÜNDEM

  GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak’ta bir uzman çavuşun otomobilinin yolu kesilerek, taş ve molotoflu saldırıya uğradığını açıkladı.
 • Ahmet HAKAN

  Yeni Şafak’ta var bir tetikçi - genelkurmay

  Yeni Şafak’ta var bir tetikçi20.11.2014

  YAZARLAR

  YENİ Şafak gazetesinde yazan Cem Küçük diye biri var.
 • Uçuşa yasak bölge için Eğit-Donat kozu - genelkurmay

  Uçuşa yasak bölge için Eğit-Donat kozu19.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, hafta sonundaki Türkiye ziyaretinde ‘uçuşa yasak ve güvenli bölge kurulmasına’ Washington’ın sıcak bakmadığı mesajını vereceği açıklanmasına rağmen Ankara bu konudaki ısrarını sürdürüyor.
 • ABD Genelkurmay Başkanı: Bana verilmiş olan görev IŞİD - genelkurmay

  ABD Genelkurmay Başkanı: Bana verilmiş olan görev IŞİD19.11.2014

  DÜNYA

  ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, "Bana verilmiş olan görev IŞİD.Bir ulusun inşası veya Suriye rejimini devirmek değil" dedi.
 • Evini şehidin doğacak bebeğine hediye eden sıva ustasına Genelkurmay'dan davet geldi - genelkurmay

  Evini şehidin doğacak bebeğine hediye eden sıva ustasına Genelkurmay'dan davet geldi19.11.2014

  GÜNDEM

  FRANSA’da yaşayan 38 yaşındaki sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından davet edildi.Kendisiyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine yurdun her tarafından kutlama telefonu aldığını belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla arayıp beni davet etti.Çok duygulandım" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak - genelkurmay

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak19.11.2014

  YAZARLAR

  SURUÇ- Gecenin karanlığını yırtan uçak sesleri duyulunca, soluk ışıkların altında öbek öbek toplanmış Suruç’luları bir sevinç dalgası yaladı; içlerinden biri “Biji Obama” (Yaşasın Obama) diye haykırdı.
 • Genelkurmay'dan açıklama - genelkurmay

  Genelkurmay'dan açıklama18.11.2014

  GÜNDEM

  Cizre'de iki okulun sandalye ve sıraları yakıldı Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesinde kimliği tespit edilemeyen bir grubun, iki okulun sandalye ve sıralarını okulların bahçesinde yaktığını bildirdi.
 • Verda ÖZER

  Amerika dediğimize geldi mi? - genelkurmay

  Amerika dediğimize geldi mi?17.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKA Suriye konusunda Türkiye’nin dediğine geldi mi, gelmedi mi? Malum, son 4 gündür cevabını bulmaya çalıştığımız soru bu.
 • Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’ - genelkurmay

  Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’17.11.2014

  DÜNYA

  Biden’ın cuma günü İstanbul’da olması planlanırken, Obama, görüşmelerin en önemli gündem maddesi Suriye konusunda net mesaj verdi.Obama, ABD’nin Esad’ı Suriye’deki politik geçişten dışlama konusunu aktif olarak tartışmaya başlayıp başlamadığı sorusunu tek kelimeyle yanıtladı: ‘No’ (Hayır).
 • Potada zafer MEBSKOM’un - genelkurmay

  Potada zafer MEBSKOM’un17.11.2014

  Ankara

  Türk Telekom tarafından organize edilen kamu çalışanları basketbol turnuvası, çekişmeli maçlara sahne oldu.
 • Askeri araçlara ateş açıldı - genelkurmay

  Askeri araçlara ateş açıldı17.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, sınırda nöbet değişimi sırasında askeri araçlara Suriye tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını bildirdi.
 • 2 saat kitap imzaladı - genelkurmay

  2 saat kitap imzaladı16.11.2014

  GÜNDEM

  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 33’üncü Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndaki imza gününe katılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a kitapseverler büyük ilgi gösterdi.
 • Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok - genelkurmay

  Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok16.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Avustralya'nın Brisbane kentinde sona eren G20 Zirvesi'nin ardından Brisbane Kongre ve Sergi Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.Obama toplantıda, Esad'ı uzaklaştırmak için aktif bir çaba harcanmadığını dile getirdi.
 • Son durum.Bedelli askerlik hakkında 2 kritik açıklama - genelkurmay

  Son durum.Bedelli askerlik hakkında 2 kritik açıklama16.11.2014

  GÜNDEM

  Bedelli askerlik çıkacak mı, çıkmayacak mı? Birçok kişi son gelişmeleri merak ediyor.Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz perşembe ve cuma günü 2 önemli açıklama yapıldı.
 • Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu? - genelkurmay

  Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu?16.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı'nda aldığı brifingin ardından bir süreliğine rafa kalkan bedelli askerlik konusu yeniden gündemde.Bedelli askerlik konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan kritik açıklamalar geldi.Davutoğlu’nun Avustralya’dan yaptığı, “Değerlendirmelerimiz sürecek” açıklaması, kimi kaynaklara göre 600 bin kişinin umudu oldu ama TSK bedelli askerliğe sıcak bakmıyor.
 • Tolga TANIŞ

  Biden niye geliyor? - genelkurmay

  Biden niye geliyor?15.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKAN Başkan Yardımcısı Joe Biden bu hafta Türkiye’ye neden geliyor?
içinde

Genelkurmay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz