Genelkurmay

 • Yunanistan'daki seçimleri kazanan SYRİZA, koalisyon için ANEL'le anlaştı - genelkurmay
  Yunanistan'daki seçimleri kazanan SYRİZA, koalisyon için ANEL'le anlaştı25.01.2015
  PlanetYunanistan’da dün yapılan erken genel seçimlerde, henüz 16 yaşında bir lise öğrencisiyken tarihe “Önlük Hareketi” diye geçen öğrenci direnişinin önderlerinden olan Aleksis Çipras’ın liderliğindeki Radikal Sol Koalisyon (SYRİZA) büyük bir zafer kazandı.Tek başına hükümet kurabilme fırsatını iki sandalyeyle kaçıran SYRİZA, sağcı Bağımsız Yunanlar (ANEL) partisi ile koalisyon hükümeti kurmak için anlaştı.Yeni hükümetin Başbakanı, Çipras olacak.SYRİZA'nın seçim vaatleri arasında; yoksulluk sınırı altında yaşayanlara elektrik ve ısınma hizmetini ücretsiz verilmesi, zenginlerden alınan vergilerin geri getirilmesi, ihtiyacı olanlara gıda ve kira yardımı yapılması, vatandaşların ödenemeyecek boyuttaki banka borçlarının silinmesinin yanı sıra emekli maaşları ve asgari ücrete zam var.
 • Genelkurmay: KPSS iddiasını araştırın - genelkurmay
  Genelkurmay: KPSS iddiasını araştırın20.01.2015
  GündemÖSYM Başkanı Ali Demir’in 2010’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) yeniden inceleneceğini açıklaması ve söz konusu dönemde KPSS’de 110’un üzerinde doğru cevap verenler arasında 249 asker eşinin olduğunun iddia edilmesi üzerine Genelkurmay da harekete geçti.
 • ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler - genelkurmay
  ‘Kripto’dan 60 kez dinlediler20.01.2015
  GündemGÖLBAŞI Cumhuriyet Başsavcılığı, başta dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan olmak üzere devletin zirvesinin kullandığı kriptolu telefonların dinlendiği iddialarıyla ilgili başlattığı soruşturmada, aralarında TÜBİTAK ve Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın (TİB) üst düzey eski yöneticilerinin de bulunduğu 28 kişi için gözaltı kararı aldırdı.
 • KPSS iddiasını araştırın - genelkurmay
  KPSS iddiasını araştırın20.01.2015
  EğitimÖSYM Başkanı Ali Demir’in 2010’da yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavlarının (KPSS) yeniden inceleneceğini açıklaması ve söz konusu dönemde KPSS’de 110’un üzerinde doğru cevap verenler arasında 249 asker eşinin olduğunun iddia edilmesi üzerine Genelkurmay da harekete geçti.
 • Genelkurmay Başkanlığı duvarındaki 'ayakkabı kutusu' polisi alarma geçirdi - genelkurmay
  Genelkurmay Başkanlığı duvarındaki 'ayakkabı kutusu' polisi alarma geçirdi20.01.2015
  GündemGenelkurmay Başkanlığı ana nizamiye girişindeki duvara bırakılmış şüpheli ayakkabı kutusu, emniyet güçlerini harekete geçirdi.
 • Kış kamuflajı - genelkurmay
  Kış kamuflajı19.01.2015
  GündemHakkari'deki Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı tarafından, 10-11 Ocak 2015 tarihlerinde Arazi Tatbikatı gerçekleştirildi, Genelkurmay fotoğrafları internet sitesinde yayınladı.
 • 4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı - genelkurmay
  4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı19.01.2015
  GündemAnkara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi.Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı.Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı.Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.
 • "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı - genelkurmay
  "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı19.01.2015
  GündemGölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığınca, soruşturmanın gizliliğinin ihlal edildiği gerekçesiyle "Fuat Avni" adlı Twitter hesabıyla ilgili soruşturma başlatıldı.
 • Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı - genelkurmay
  Mahkemeden Fuat Avni'ye erişim yasağı19.01.2015
  GündemGölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığının talebi üzerine, "Fuat Avni" adlı Twitter ve Facebook hesaplarına erişimin engellenmesine karar verdi.Karar, Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına (TİB) iletildi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Silivri madalyalı komutan - genelkurmay
  Silivri madalyalı komutan17.01.2015
  YazarlarMADALYALARI saymakla bitmiyor.
 • Antalya'da 3 turist kayboldu - genelkurmay
  Antalya'da 3 turist kayboldu16.01.2015
  GündemANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde doğa yürüyüşüne çıkan 3 turist kayboldu.Ekipler, turistlerin bulunabilmesi için seferber oldu.
 • GATA sendikalı oluyor - genelkurmay
  GATA sendikalı oluyor15.01.2015
  SağlıkDanıştay, Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı hastanelerde görevli personelin, sağlık hizmet kolundaki sendikalara üye olabilmesinin yolunu açtı.
 • Anıtkabir'de taşlar yenileniyor - genelkurmay
  Anıtkabir'de taşlar yenileniyor14.01.2015
  AnkaraGenelkurmay Başkanlığı, Anıtkabir’in tören alında bulunan kilim motifli zemin taşlarının aslına uygun olarak yenilenmesine başlandığını açıkladı.
 • Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Malatya'da - genelkurmay
  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Malatya'da14.01.2015
  GündemGenelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, 2.Ordu Komutanlığı'nda gerçekleştirilecek 2014 yılı değerlendirme toplantısına katılmak üzere Malatya'ya geldi.
 • CHP'li vekil yasak belgeleri açıkladı - genelkurmay
  CHP'li vekil yasak belgeleri açıkladı14.01.2015
  GündemCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, mahkemenin yayın yasağı koyduğu MİT tırları belgelerini, TBMM'de basın toplantısıyla açıkladı.
 • Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı - genelkurmay
  Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı13.01.2015
  Gündem12 EYLÜL askeri rejim döneminde Diyarbakır Askeri Cezaevi’nde meydana gelen yaygın insan hakları ihlalleri ilk kez bir emekli Genelkurmay Başkanı tarafından teslim edilerek yapılan bir özeleştirinin konusu oldu.
 • İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma - genelkurmay
  İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma13.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 2010 yılında Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 9 askerin şehit olduğu Gediktepe karakoluna yönelik PKK baskınında yaralanan ve ziyareti sırasında, 'Burada dikili taş olmaya razıyım' sözü ile unutamadığı asker Volkan Demir ile Gaziantep’te karşılaştı.Başbuğ, halen bacaklarında şarapnel parçası bulunan askerin işsiz olduğunu öğrenince "Bugün bu çocuğa sahip çıkamıyoruz, acı bir durum ne diyeyim?" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.
 • Bu tiyatro topluluğu engel tanımıyor - genelkurmay
  Bu tiyatro topluluğu engel tanımıyor12.01.2015
  EgeİZMİR'in Dikili İlçesi'ne bağlı köylerde yaşayan, bedensel ve zihinsel engelliler ile engellilerin yakınlarının bir araya gelmesiyle kurulan tiyatro topluluğu, engel tanımadı.Hayallerini anlatmak, toplumda kendilerinin de var olduğunu göstermek için yola çıkan engelliler, ilk olarak askerlik özleminin dile getirildiği 'Hasret' adlı oyunu sahneye koydu.Beğeni toplayan ve taktir edilen engelliler, çalışmalarını hız kesmeden sürdüreceklerini söyledi.
 • Sahte delille suç aklıma gelmezdi - genelkurmay
  Sahte delille suç aklıma gelmezdi12.01.2015
  GündemBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ergenekon ve Balyoz davasında hatalar yapıldığını belirterek “Genelkurmay Başkanı’nın tutuklanması sırasında ‘Çok sağlam deliller olmasa yapamazlar’ diye düşündük.Sahte delillerle suç üretileceği hiç aklımıza gelmedi” diye konuştu.
 • İlker Başbuğ: "Hainler zamanımızı çaldı" - genelkurmay
  İlker Başbuğ: "Hainler zamanımızı çaldı"12.01.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ, "Özellikle genel kurmay başkanlığı yaptığım dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan oyunlar tepe noktasına çıktı.Öyle ki Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) yapmak istediklerimizi yapamadık.Özellikle de ikinci.yılımda orduyu daha iyi hale getirmek için projelerimiz vardı ama yapamadık.Hainler zamanımızı çaldı ama bugün şunun için mutluyum, dediğimiz her şey çıktı" dedi.
 • İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı - genelkurmay
  İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı12.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Şimdi her şey dökülüyor.Her gün yapılan oyunun ne kadar çirkin, ne kadar ahlaksız olduğu ortaya çıkıyor.Ahlaksızlıkları yapanların kalkıp da kendilerini daha iyi Müslüman diye tanımlaması çok sahtekarca.Cezaevindeyken hep adalete inandık.Bu dünyada olmasa da öbür dünyada adaletin sağlanacağına inandık ama bugün bu oyun oynayanların ayaklarına dolaştı ve her şey ortaya döküldü" dedi.Başbuğ, kimseye kin ve nefret duymadıklarını ama Türkan Saylan ve diğer mağdurlara yapılanların hesabının sorulması gerektiğini belirterek şöyle dedi: ''Bu süreçte sivili, askeri, üniversite hocası Türkan Saylan’ın hesabını sormayacak mısınız? Hastalıkla uğraşıyordu ve öldü, hayatını kısaltmadılar mı?''
 • Başbakan Davutoğlu: Aşkın ne zaman geleceği belli olmaz - genelkurmay
  Başbakan Davutoğlu: Aşkın ne zaman geleceği belli olmaz12.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin grup toplantısında geçtiğimiz hafta açıkladığı Aile Paketi ile ilgili konuştu.Davutoğlu, çeyiz hesabından bahsederken ''Anne ve baba çocuk evlilik çağına gelinceye kadar biriktirdikleri miktar ne ise devlet yüzde 15 katkıda bulunacak.Çünkü aşkın ve muhabbetin ne zaman geleceği belli olmaz, geldi mi insanı çarpar.O anda anne ve babanın sıkıntıda kalmaması için, yüzde 15 katkıda bulunacağız'' dedi.
 • Anıtkabir'in 61 yıllık taşları yenileniyor - genelkurmay
  Anıtkabir'in 61 yıllık taşları yenileniyor11.01.2015
  GündemAnıtkabir'in tören alanındaki kilim motifli zemin taşlarının aslına uygun yenilenmesine başlandı.
 • PKK, DEDAŞ binası bastı - genelkurmay
  PKK, DEDAŞ binası bastı10.01.2015
  GündemGenelkurmay Başkanlığı, bölücü terör örgütü mensubu bir grubun Şırnak’ta DEDAŞ’a ait binaya girerek kasada bulunan silahları alarak kaçtığını açıkladı.
 • ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey: Guantanamo kapatılmalı - genelkurmay
  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey: Guantanamo kapatılmalı10.01.2015
  PlanetABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, terör zanlılarının tutulduğu Guantanamo'daki cezaevinin ulusal çıkarlar nedeniyle kapatılması gerektiğini söyledi.
 • Elçilere Suriye Irak’ı anlattılar - genelkurmay
  Elçilere Suriye Irak’ı anlattılar08.01.2015
  GündemÜç gündür devam eden 7’nci Büyükelçiler Konferansı kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, önceki gün 2 saat Türk büyükelçileri bilgilendirdi.
 • Genelkurmay IŞİD kısaltmasını DEAŞ olarak değiştirdi - genelkurmay
  Genelkurmay IŞİD kısaltmasını DEAŞ olarak değiştirdi06.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra Genelkurmay Başkanlığı ve Dışişleri Bakanlığı da IŞİD yerine DEAŞ kısaltmasını kullandı.
 • Ankara'da kritik toplantı - genelkurmay
  Ankara'da kritik toplantı06.01.2015
  GündemAnkara'da 3 gündür devam eden 7.büyükelçiler Konferansı şu dakikalarda kritik bir toplantıya ev sahipliği yapıyor.Konferans kapsamında MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Yaşar Güler Türk Büyükelçileri JW Marriott Otel'de bilgilendirecek.
 • Ayhan Zorlu son yolculuğuna uğurlandı - genelkurmay
  Ayhan Zorlu son yolculuğuna uğurlandı05.01.2015
  GündemİZMİR iş ve spor dünyasının önde gelen isimlerinden Kemal ve Nafiz Zorlu’nun anneleri Ayhan Serferaz Zorlu son yolculuğuna uğurlandı.
 • Anıtkabir için fotoğraf yarışması - genelkurmay
  Anıtkabir için fotoğraf yarışması05.01.2015
  AnkaraAnıtkabir’i daha geniş kitlelere tanıtmak için fotoğraf yarışması düzenlenecek.
 • Kayıp astsubay Türkiye'de - genelkurmay
  Kayıp astsubay Türkiye'de05.01.2015
  GündemSuriye'de alıkonulan astsubay MİT'in başarılı operasyonu ile yurda getirildi.
 • Askeri belgeler böyle diyor 'Çürük değil' - genelkurmay
  Askeri belgeler böyle diyor 'Çürük değil'04.01.2015
  GündemDünyaca ünlü büyük Türk şairi Nazım Hikmet Ran, bilinenin aksine Harbiye’den ‘çürük’ olduğu için ayrılmamış.Deniz Kuvvetleri’nde gün yüzüne çıkan belgelere göre Nazım, sağlık raporu almış sonra da okula dönmemiş.Harbiye kayıtlarında Nazım’ın adı ‘Sınıfımızdan subay olmadan ayrılanlar’ başlığı altında geçiyor.Ama mezun olmayan tek öğrenci Nazım değil.4 kişi daha var.Ancak onların isimlerinin karşısında ‘İhraç’, Nazım’ın adının karşısında ise ‘Kaydı silindi’ ibaresi var.Harbiye’den ayrılışının sağlık gerekçeleriyle verilmiş bir ‘çürük’ raporundan kaynaklandığını gösterir bir kayıt ise yok.
 • Genelkurmay'dan kayıp astsubay açıklaması - genelkurmay
  Genelkurmay'dan kayıp astsubay açıklaması04.01.2015
  GündemKilis’te kaçak geçişleri engellemek isterken sınırı geçtiği belirtilen ve kendisinden beş gündür haber alınamayan Kilis Öncü Hudut Karakolu komutanı Özgür Örs’le ilgili Genelkurmay'dan açıklama geldi.
 • Astsubayın kaybolduğu sınırda asker teyakkuzda - genelkurmay
  Astsubayın kaybolduğu sınırda asker teyakkuzda04.01.2015
  GündemKİLİS'te, geçen perşembe günü kaybolan ve IŞİD militanlarınca alıkonulduğu öne sürülen astsubay Özgür Ö.'den halen haber alınamıyor.Astsubaya ulaşabilmek için çalışmaların sürdüğü Suriye sınırında ise asker teyakkuz durumunda gelişmeleri takip ediyor.
 • Cumhurbaşkanlığı nezaketi: Dün eleştirdi bugün ziyarete gitti - genelkurmay
  Cumhurbaşkanlığı nezaketi: Dün eleştirdi bugün ziyarete gitti04.01.2015
  Gündem"Dün dündür, bugün bugündür." Türk siyasetine bu cümleyi yıllarca Başbakanlık yapmış, ardından da 9.Cumhurbaşkanlığı görevinde bulunmuş olan Süleyman Demirel kazandırdı.
 • Sarıkamış şehitleri anıldı - genelkurmay
  Sarıkamış şehitleri anıldı03.01.2015
  GündemENVER Paşa komutasında 100 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi şehitlerine yürüdü.Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derece olmasına karşın yürüyüşe TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden yaklaşık 30 bin kişi katıldı.
 • Ahmet HAKAN

  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD - genelkurmay
  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD02.01.2015
  YazarlarTÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, şunları söyledi:
 • TSK'nın personel mevcudu - genelkurmay
  TSK'nın personel mevcudu02.01.2015
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri'nde 345'i general ve amiral olmak üzere toplam 223 bin 566 uzman personel görev yapıyor.
 • Mehmetçiğe nöbet kulübesinde yılbaşı sürprizi - genelkurmay
  Mehmetçiğe nöbet kulübesinde yılbaşı sürprizi31.12.2014
  GündemGenelkurmay Başkanlığının organize ettiği etkinlik kapsamında, Mardin'in Kızıltepe ilçesinde 4.Hudut Alay Komutanlığı'nda vatani görevini yapan iki asker, nöbet tuttukları gözetleme kulesinde aileleriyle sürpriz şekilde buluşturuldu.
 • Kenan BAŞARAN

  İktidarlar ve futbol ilişkileri - genelkurmay
  İktidarlar ve futbol ilişkileri31.12.2014
  YazarlarGALATASARAY’ın ‘Saray’ ziyareti memlekette bir dalgalanma yarattı.
 • Ege'de radar tacizi - genelkurmay
  Ege'de radar tacizi30.12.2014
  GündemEge'nin uluslararası hava sahasında eğitim uçuşu yapan F-16'ya, Yunanistan'a ait iki uçağın radar kilidi muhafaza ederek tacizde bulunması üzerine yürürlükteki angajman kuralı gereğince aynı şekilde karşılık verildi.
 • Hedefteki isimler - genelkurmay
  Hedefteki isimler30.12.2014
  GündemHürriyet’in, 13 Aralık’ta eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’ı ‘İBDA-C lideri diye dinlemişler’ başlığı ile gündeme getirdiği dinlemelere, önceki gün de yenileri eklendi.Ankara’da HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından yürütülen telekulak soruşturması kapsamında dinleme kararını veren mahkemenin arşivinden ortaya çıkan yeni bilgiler basına yansıdı.
 • Hukukçulardan Genelkurmay hakkında suç duyurusu - genelkurmay
  Hukukçulardan Genelkurmay hakkında suç duyurusu29.12.2014
  EgeİZMİR Adliyesi önünde basın açıklaması yapan Çağdaş Hukukçular Derneği (ÇHD) İzmir Şubesi üyesi bir grup avukat, Uludere'de 34 kişinin hayatını kaybettiği hava operasyonunda talimatı verdiğini ileri sürdükleri Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı - genelkurmay
  İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı29.12.2014
  GündemErgenekon davasında hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
 • Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor - genelkurmay
  Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor29.12.2014
  GündemErgenekon davasında yargılanan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un söylediği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.
 • Türk bayrağı ve Atatürk büstü yakıldı - genelkurmay
  Türk bayrağı ve Atatürk büstü yakıldı29.12.2014
  GündemGenelkurmay Başkanlığı, internet sitesi üzerinden dün (29 Aralık) yaşanan önemli yurt içi olaylara ilişkin bilgi verdi.
 • Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor - genelkurmay
  Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor29.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ocak’ta Bakanlar Kurulu’nu Beştepe’de toplayacağını açıklamasını eleştiren CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Anayasa’da yazan yetkilerimi kullanacağım diyor.Anayasa ona, yetkilerini senin gibi seçilmiş bir hükümetin başkanını kuşat diye mi veriyor.Yargıyı sıfırla mı diyor.Medya özgürlüğünü yok et darma dağın et mi diyor? Anayasa sana yetki olarak ne diyor sen ne yapıyorsun.Cumhurbaşkanı Anayasadan kaynaklanan yetkilerini falan kullanmıyor.Cumhurbaşkanı bizzat Anayasayı ayaklarının altına almış paspas gibi çiğniyor.Açık bir Anayasa suçu işlediğini söylüyoruz" dedi.
 • "Adliyede Uludere dosyasını kapattınız, vicdanlardaki dosyayı nasıl kapatacaksınız" - genelkurmay
  "Adliyede Uludere dosyasını kapattınız, vicdanlardaki dosyayı nasıl kapatacaksınız"28.12.2014
  GündemŞIRNAK’ın Uludere İlçesi’ne bağlı Ortasu Köyü’nde 28 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen hava operasyonunda yaşamını yitiren 34 köylü için anma töreni düzenlendi.HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş burada yaptığı konuşmada, "Adliyedeki dosyayı kapattınız.Ama vicdanlardaki dosyayı nasıl kapatacaksınız? Olayın kapatılmaya çalışıldığını ilk gün gördük, uyardım ama bizi dinlemediler" dedi.
 • Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz - genelkurmay
  Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz28.12.2014
  Gündemİstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ; "3 yıl önce benim hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu ben de bugün bulundum.Bizim tek isteğimiz var o da adalet.Asılsız iddialar kimler tarafından planlanmıştır ve uygulanmıştır.Bu kişiler ortaya çıkarılmalı ve adil bir şekilde yargılanmalıdır.Biz bu sürecin ne savcısı ne de mahkemesiyiz" dedi.
 • Kadın astsubaylara makyaj özgürlüğü - genelkurmay
  Kadın astsubaylara makyaj özgürlüğü26.12.2014
  GündemTürk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinde yapılan düzenlemeyle, uzman erbaşlar hariç erbaş ve erler ile askeri öğrenciler tarafından gönderilen ve bunların kendilerine gelen posta gönderileri ilgilinin amiri tarafından denetlenebilecek.Yapılan değişiklikle kadın subay-astsubaylara makyaj özgürlüğü de getirildi.Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlandı.
içinde

Genelkurmay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz