Genelkurmay


 • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz - genelkurmay

  Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Tunceli’ye yaptığı ziyareti önemsediklerini belirterek, "Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar vardır, hatalar vardır, eksiklikler vardır, acı olaylar vardır ama önemli olan ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir.Belgeleriyle ortaya konulsun ne olacak? Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu istiyoruz" dedi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi! - genelkurmay

  Başbakan Davutoğlu'ndan Öğretmenler Günü müjdesi!24.11.2014

  GÜNDEM

  Hayatlarını eğitim vermeye adamış ve bunun için yurdun dört bir tarafında özveriyle çalışan öğretmenlerin icra ettikleri görevlerin onurlandırıldığı Öğretmenler Günü bugün kutlandı.Google, 24 Kasım Öğretmenler Günü için bir jest yaptı ve Doodle yaptı.Başbakan Davutoğlu, Öğretmenler Günü'nde müjdeli bir haber verdi.
 • ABD Savunma Bakanı Hagel istifa etti - genelkurmay

  ABD Savunma Bakanı Hagel istifa etti24.11.2014

  DÜNYA

  ABD, Savunma Bakanı Chuck Hagel'ın istifasıyla sarsıldı.Cumhuriyetçi bakanın istifasını isteyen ABD Başkanı Barack Obama'nın "IŞİD tehdidine karşı, Hagel'inkinden daha farklı bir yaklaşım gerektiğini düşündüğü" belirtiliyor.
 • Üç terörist teslim oldu - genelkurmay

  Üç terörist teslim oldu24.11.2014

  GÜNDEM

  Bölücü terör örgütü mensubu, 3 terörist silahsız ve teçhizatsız teslim oldu.
 • TSK'nın gülü Elif Zeynep - genelkurmay

  TSK'nın gülü Elif Zeynep24.11.2014

  GÜNDEM

  HAVA Kuvvetleri Kurmay Başkanı Hava Korgeneral Mehmet Şanver, trafik kazasında babası Astsubay Ahmet Murat Birdane ile annesi Mehtap Birdane’yi kaybeden 'TSK’nın gülü' olarak kabul edilen Elif Zeynep’i, Hava Kuvvetleri Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde ziyaret etti.
 • İç Güvenlik Reformu Paketi Meclis'e sunuldu - genelkurmay

  İç Güvenlik Reformu Paketi Meclis'e sunuldu24.11.2014

  GÜNDEM

  Jandarma, emniyet ve nüfus idaresinin görev alanları ile yetkilerinde çeşitli düzenlemeler içeren "İç Güvenlik Reformu Paketi" TBMM Başkanlığı'na sunuldu.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü - genelkurmay

  Katar Emiri Suudi Kralı’nın alnını niye öptü23.11.2014

  YAZARLAR

  ‘ORTADOĞU’da hesaplar değişiyor’ demiştim.Geçen hafta size İran’ın nükleer pazarlığını anlatırken Arap cephesinde de ilginç gelişmeler yaşandı.
 • Tüm örgütler paralel - genelkurmay

  Tüm örgütler paralel22.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, “Ordu içindeki ‘Paralel’ yapılanma” iddialarına yazılı bir açıklamayla yanıt verdi.Haklarında yasal yeterli delil olanların TSK’yla ilişiklerinin kesildiği belirtilen açıklamadan sonra yapılan telefonlu bildirimde “Paralel’den kastın tüm örgütler” olduğu bildirildi.Açıklama özetle şöyle:
 • Hacettepe Rektörünün askerlik önerisi CHP'nin çıktı - genelkurmay

  Hacettepe Rektörünün askerlik önerisi CHP'nin çıktı22.11.2014

  GÜNDEM

  Hacettepe Üniversitesi Rektörü Murat Tuncer'in üniversite öğrencileri için askerlik görevini yaz aylarındaki tatillerde yaptırma projesi, CHP'nin çıktı.
 • Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım - genelkurmay

  Necdet Özel: Yasal yollara başvuracağım22.11.2014

  GÜNDEM

  TSK'dan sabah saatlerinde yapılan kısa açıklamada Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'in dün akşam yayınlanan ve konukları arasında emekli Albay Dursun Çiçek'in de olduğu Deşifre programında asker ve kendisine yönelik ithamlar nedeniyle yasal yollara başvuracağı belirtildi.Kısa açıklamada isim verilmedi.Ancak bir süre sonra Genelkurmay'dan ek bir yazılı açıklama daha yapıldı ve kast edilen kişinin kesinlikle emekli albay Dursun Çiçek olmadığı vurgulandı ve ''Kast edilen kişi Emekli Yarbay Mustafa Dönmez'dir'' denildi.Dönmez, Özel için “Cemaatten kendisine yönelik hiçbir eleştiri gelmez” demişti.
 • Ağlatan bağışçı Genelkurmay’da - genelkurmay

  Ağlatan bağışçı Genelkurmay’da22.11.2014

  Avrupa

  FRANSA’da sıva ustası olarak çalışan ve şehit ailesine evini bağışlayarak tüm Türkiye’yi ağlatan Ali Dal, dün özel davetli olarak Genelkurmay Başkanlığı’na geldi.
 • TSK'dan iddialara açıklama - genelkurmay

  TSK'dan iddialara açıklama22.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinden yapılan açıklamada, son zamanlarda yazılı ve görsel basında, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kurumsal kimliğine ve bazı mensuplarının kişilik haklarına yönelik bazı iddia ve söylemlerin yer aldığı belirtildi.Milli bir ordu olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, legal görünümlü illegal yapılarla ve illegal tüm odaklarla, irtibat ve işbirliği içinde olmadığı ve bundan sonra da olmayacağı bildirildi.
 • Rektörden askerlik önerisi: Öğrenciyken gidilsin - genelkurmay

  Rektörden askerlik önerisi: Öğrenciyken gidilsin21.11.2014

  GÜNDEM

  BEDELLİ askerliğin tartışıldığı bugünlerde Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Murat Tuncer’den sürpriz bir öneri geldi.Tuncer, öğrencilerin üniversitedeyken askerlik yapabilmesini öngören projeyi Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’a anlattı.
 • Ağlatan bağışçı Karargah’ta - genelkurmay

  Ağlatan bağışçı Karargah’ta21.11.2014

  GÜNDEM

  FRANSA’da sıva ustası olarak çalışan ve şehit ailesine evini bağışlayarak tüm Türkiye’yi ağlatan Ali Dal, Genelkurmay Başkanlığı karargahına özel davetli olarak geldi.
 • Mehmetçik Afrika'ya gidiyor - genelkurmay

  Mehmetçik Afrika'ya gidiyor21.11.2014

  GÜNDEM

  TBMM Genel Kurulu'nda dün bir hükümet tezkeresi oylandı ve kabul edildi.Tezkere ile Mehmetçiğin Orta Afrika Cumhuriyeti ve Mali'ye gitmesinin önü açıldı.
 • Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te - genelkurmay

  Ankara Kara Harp Okulu krokisi Google Maps'te21.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Ankara Kara Harp Okulu'nun krokisi Google Maps'te yayınlandı, Türkiye Google'a krokiyi kaldırması yönünde uyarıda bulundu.
 • Bakanın Patriot ziyareti - genelkurmay

  Bakanın Patriot ziyareti21.11.2014

  Avrupa

  İç karışıklığın devam ettiği Suriye'den gelebilecek tehlikelere karşı NATO kararıyla iki yıl önce Gazi Kışlası'na konuşlandırılan Alman Patriot birliğini ziyaret eden Almanya Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Peter Schelzig, incelemelerde bulundu.
 • Ahmet HAKAN

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor? - genelkurmay

  Nasıl oluyor da Aleviler CHP’ye oy verebiliyor?20.11.2014

  YAZARLAR

  DERSİM’de katliam yapıldığında iktidarda kim vardı?
 • Suudilerden Mısır’la Katar’ı barıştırma hamlesi - genelkurmay

  Suudilerden Mısır’la Katar’ı barıştırma hamlesi20.11.2014

  DÜNYA

  SUUDİ Arabistan, Katar ile Mısır’ı barıştırmak için devreye girdi.Katar, Mısır Devlet Başkanı Mursi’nin askeri darbeyle devrilmesinin ardından Türkiye ile birlikte dönemin Genelkurmay Başkanı Abdülfettah es-Sisi’ye karşı tavır almış ve Müslüman Kardeşleri desteklemişti.
 • Kaçırılan uzman çavuş serbest - genelkurmay

  Kaçırılan uzman çavuş serbest20.11.2014

  GÜNDEM

  ÇÖZÜM sürecinin geleceğinin Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından “kamu güvenliği” şartına bağlandığı bir aşamada önceki gün Şırnak’ta bir uzman çavuşun kaçırıldığı haberi geldi.
 • TSK: Havan atışı ile karşılık verilmiştir - genelkurmay

  TSK: Havan atışı ile karşılık verilmiştir20.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şanlıurfa'ya Suriye'de IŞİD ile PKK/PYD arasında yaşanan çatışmalar sırasında 3 adet havan mermisinin Türkiye'ye düştüğünü açıkladı.
 • Genelkurmay'dan havan atışı açıklaması - genelkurmay

  Genelkurmay'dan havan atışı açıklaması20.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığından, Türkiye-Suriye sınırı yakınındaki çatışmalar esnasında, Türkiye tarafına 3 havan mermisi düştüğü, angajman kuralları çevrçevesinde karşılık verildiği bildirildi.
 • Sınırda askere ateş açıldı - genelkurmay

  Sınırda askere ateş açıldı20.11.2014

  GÜNDEM

  ŞANLIURFA’nın Akçakale İlçesi’nde, sınırı geçmek isteyen kaçakçılar, askerin uyarısıyla Suriye’ye kaçarken bıraktıkları 1220 Kalaşnikof fişeğe el konuldu.Bu olayın ardından Suriye tarafından askerlere açılan ateşe karşılık verildi.
 • Uzman çavuşun aracına taş ve molotoflu saldırı - genelkurmay

  Uzman çavuşun aracına taş ve molotoflu saldırı20.11.2014

  GÜNDEM

  GENELKURMAY Başkanlığı, Şırnak’ta bir uzman çavuşun otomobilinin yolu kesilerek, taş ve molotoflu saldırıya uğradığını açıkladı.
 • Ahmet HAKAN

  Yeni Şafak’ta var bir tetikçi - genelkurmay

  Yeni Şafak’ta var bir tetikçi20.11.2014

  YAZARLAR

  YENİ Şafak gazetesinde yazan Cem Küçük diye biri var.
 • Uçuşa yasak bölge için Eğit-Donat kozu - genelkurmay

  Uçuşa yasak bölge için Eğit-Donat kozu19.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın, hafta sonundaki Türkiye ziyaretinde ‘uçuşa yasak ve güvenli bölge kurulmasına’ Washington’ın sıcak bakmadığı mesajını vereceği açıklanmasına rağmen Ankara bu konudaki ısrarını sürdürüyor.
 • ABD Genelkurmay Başkanı: Bana verilmiş olan görev IŞİD - genelkurmay

  ABD Genelkurmay Başkanı: Bana verilmiş olan görev IŞİD19.11.2014

  DÜNYA

  ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, "Bana verilmiş olan görev IŞİD.Bir ulusun inşası veya Suriye rejimini devirmek değil" dedi.
 • Evini şehidin doğacak bebeğine hediye eden sıva ustasına Genelkurmay'dan davet geldi - genelkurmay

  Evini şehidin doğacak bebeğine hediye eden sıva ustasına Genelkurmay'dan davet geldi19.11.2014

  GÜNDEM

  FRANSA’da yaşayan 38 yaşındaki sıva ustası Ali Dal, Ordulu şehit Astsubay üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun doğacak olan bebeğine daire bağışlayınca, Genelkurmay Başkanlığı tarafından davet edildi.Kendisiyle ilgili haberlerin basında yer alması üzerine yurdun her tarafından kutlama telefonu aldığını belirten Ali Dal, "Genelkurmay ikinci Başkanımız Orgeneral Yaşar Güler telefonla arayıp beni davet etti.Çok duygulandım" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak - genelkurmay

  Kobani'ye bakmak, Obama'dan duymak19.11.2014

  YAZARLAR

  SURUÇ- Gecenin karanlığını yırtan uçak sesleri duyulunca, soluk ışıkların altında öbek öbek toplanmış Suruç’luları bir sevinç dalgası yaladı; içlerinden biri “Biji Obama” (Yaşasın Obama) diye haykırdı.
 • Genelkurmay'dan açıklama - genelkurmay

  Genelkurmay'dan açıklama18.11.2014

  GÜNDEM

  Cizre'de iki okulun sandalye ve sıraları yakıldı Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Cizre İlçesinde kimliği tespit edilemeyen bir grubun, iki okulun sandalye ve sıralarını okulların bahçesinde yaktığını bildirdi.
 • Verda ÖZER

  Amerika dediğimize geldi mi? - genelkurmay

  Amerika dediğimize geldi mi?17.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKA Suriye konusunda Türkiye’nin dediğine geldi mi, gelmedi mi? Malum, son 4 gündür cevabını bulmaya çalıştığımız soru bu.
 • Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’ - genelkurmay

  Biden öncesi Başkan’dan ‘NO’17.11.2014

  DÜNYA

  Biden’ın cuma günü İstanbul’da olması planlanırken, Obama, görüşmelerin en önemli gündem maddesi Suriye konusunda net mesaj verdi.Obama, ABD’nin Esad’ı Suriye’deki politik geçişten dışlama konusunu aktif olarak tartışmaya başlayıp başlamadığı sorusunu tek kelimeyle yanıtladı: ‘No’ (Hayır).
 • Potada zafer MEBSKOM’un - genelkurmay

  Potada zafer MEBSKOM’un17.11.2014

  Ankara

  Türk Telekom tarafından organize edilen kamu çalışanları basketbol turnuvası, çekişmeli maçlara sahne oldu.
 • Askeri araçlara ateş açıldı - genelkurmay

  Askeri araçlara ateş açıldı17.11.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, sınırda nöbet değişimi sırasında askeri araçlara Suriye tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldığını bildirdi.
 • 2 saat kitap imzaladı - genelkurmay

  2 saat kitap imzaladı16.11.2014

  GÜNDEM

  TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 33’üncü Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndaki imza gününe katılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a kitapseverler büyük ilgi gösterdi.
 • Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok - genelkurmay

  Obama 'Esad' sorusuna yanıt verdi: Uzaklaştırmak için aktif bir çabamız yok16.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Avustralya'nın Brisbane kentinde sona eren G20 Zirvesi'nin ardından Brisbane Kongre ve Sergi Sarayı'nda basın toplantısı düzenledi.Obama toplantıda, Esad'ı uzaklaştırmak için aktif bir çaba harcanmadığını dile getirdi.
 • Son durum.Bedelli askerlik hakkında 2 kritik açıklama - genelkurmay

  Son durum.Bedelli askerlik hakkında 2 kritik açıklama16.11.2014

  GÜNDEM

  Bedelli askerlik çıkacak mı, çıkmayacak mı? Birçok kişi son gelişmeleri merak ediyor.Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz perşembe ve cuma günü 2 önemli açıklama yapıldı.
 • Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu? - genelkurmay

  Bedelli askerlikte yaş ve rakam belli oldu mu?16.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Genelkurmay Başkanlığı'nda aldığı brifingin ardından bir süreliğine rafa kalkan bedelli askerlik konusu yeniden gündemde.Bedelli askerlik konusunda Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'dan kritik açıklamalar geldi.Davutoğlu’nun Avustralya’dan yaptığı, “Değerlendirmelerimiz sürecek” açıklaması, kimi kaynaklara göre 600 bin kişinin umudu oldu ama TSK bedelli askerliğe sıcak bakmıyor.
 • Tolga TANIŞ

  Biden niye geliyor? - genelkurmay

  Biden niye geliyor?15.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKAN Başkan Yardımcısı Joe Biden bu hafta Türkiye’ye neden geliyor?
 • ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da - genelkurmay

  ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da15.11.2014

  DÜNYA

  Suriyeli ılımlı muhaliflerin eğitilip donatılmasıyla ilgili toplantılarını sürdüren Türk ve ABD’li askeri uzmanlar, eğitim yerinin Kırşehir Hirfanlı olması konusunda anlaştı.
 • Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı - genelkurmay

  Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı15.11.2014

  DÜNYA

  Irak ordusu, IŞİD’e karşı aylardır sürdürdüğü askeri operasyonlarda en büyük başarılarını kazanmaya başladı.Irak güçleri, Bağdat’ın 200 km kuzeyinde bulunan Beyci kentindeki petrol rafinerisinin çevresindeki IŞİD kuşatmasını kırdı.
 • ABD Savunma Bakanı: Esad gitse IŞİD bitmez - genelkurmay

  ABD Savunma Bakanı: Esad gitse IŞİD bitmez15.11.2014

  DÜNYA

  Konuya dair en net açıklama ise önceki gün Temsilciler Meclisi Silahlı Hizmetler Komitesi’ne ifade veren Savunma Bakanı Chuck Hagel’dan geldi.
 • Önümüzde kimse duramaz - genelkurmay

  Önümüzde kimse duramaz15.11.2014

  DÜNYA

  G20 Zirvesi için Avustralya’nın Brisbane kentine gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, bölgesel sorunlar ve iç siyasete dair mesajlar verdi.
 • ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da, Ankara PYD konusunda çekinceli - genelkurmay

  ÖSO’ya eğitim Hirfanlı’da, Ankara PYD konusunda çekinceli15.11.2014

  DÜNYA

  Suriyeli ılımlı muhaliflerin eğitilip donatılmasıyla ilgili toplantılarını sürdüren Türk ve ABD’li askeri uzmanlar, eğitim yerinin Kırşehir-Hirfanlı olması konusunda anlaştı.Anlaşma kapsamında, yaklaşık 2 bin Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) mensubuna eğitim verilmesi planlanıyor.
 • ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey Irak'ta - genelkurmay

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey Irak'ta15.11.2014

  DÜNYA

  ABD Genelkurmay Başkanı General Martin Dempsey'in Irak'ın başkenti Bağdat'a geldiği bildirildi.
 • Genelkurmay’ın bedelli çekincesi - genelkurmay

  Genelkurmay’ın bedelli çekincesi14.11.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlik konusunda “Son kararı Başbakan verecek” dedi, en büyük çekincenin ise TSK’da olduğu öğrenildi.
 • Ayşe ARMAN

  Gazilerin beş paralık değeri yok! - genelkurmay

  Gazilerin beş paralık değeri yok!14.11.2014

  YAZARLAR

 • Bedelli kararını Başbakan verecek - genelkurmay

  Bedelli kararını Başbakan verecek14.11.2014

  GÜNDEM

  MİLLİ Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikle ilgili, “Görüşler alarak Sayın Başbakanımıza ilettik.Sayın Başbakanımız ne karar verirse, ‘Bu ortamda bu gerekmez’ derse ona karar verecek.Talep var, bu talebi dikkate alarak, Türkiye’nin çevresindeki ateş çemberini de dikkate alarak, Genelkurmay Başkanlığımız görüşünü söylüyor.Ondan sonra da sonuçta Başbakanımız karar verecek” dedi.
 • Davutoğlu'ndan 'bedelli' açıklaması - genelkurmay

  Davutoğlu'ndan 'bedelli' açıklaması14.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu bedelli askerlikle ilgili soruya cevap verdi.
 • Hagel: Esad'ı değiştirirseniz, yerine kim geçecek - genelkurmay

  Hagel: Esad'ı değiştirirseniz, yerine kim geçecek14.11.2014

  DÜNYA

  ABD Temsilciler Meclisi Silahlı Kuvvetler Komitesi, Obama yönetiminin IŞİD politikasıyla ilgili kritik bir oturuma ev sahipliği yaptı.Oturumda konuşan ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, "Bugün Esad'ı değiştirirseniz, bu tüm dinamikleri hemen değiştirmeyecek, özellikle de Suriye'de.Esad'ın yerini kim alacak ve IŞİD'i nasıl bir ordu yenecek?" dedi.Hagel'in yanağındaki yara bandının sırrı ise sonradan çözüldü.Resmi açıklamaya göre, Hagel mutfakta açık bir dolap kapağına yanağını çarptı.
içinde

Genelkurmay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz