Genelkurmay


 • Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaretgenelkurmay -

  Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaret31.10.2014

  GÜNDEM

  TÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret ettiğini duyurdu.
 • Genelkurmay: Bayraklarımız yakıldı, çalındı, yırtıldıgenelkurmay -

  Genelkurmay: Bayraklarımız yakıldı, çalındı, yırtıldı31.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak’ta ilkokulun bahçesindeki Türk bayrağının 12-20 kişilik grup tarafından indirildikten sonra çöp konteynerinde yakıldığını açıkladı.
 • İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştügenelkurmay -

  İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştü31.10.2014

  GÜNDEM

  ERGENEKON sanığı, 26.Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, bugün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret etti.Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’ndaki ziyaretin ardından TSK’nın internet sitesinden de bir fotoğraf yayınlandı.
 • 91 yılın rezaletigenelkurmay -

  91 yılın rezaleti30.10.2014

  GÜNDEM

  MHP yönetimi, peşmergenin Habur’dan geçişine tepki gösterdi.“Cumhuriyetimizin kurulduğu 29 Ekim’de Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakan, Ankara’da resmi törenleri izlerken, uluslararası hukukta hiçbir karşılığı olmayan peşmergeler de Türkiye topraklarında resmi geçit yapıyorlardı.Cumhuriyet tarihimizde böyle bir rezalet görülmemiştir” diyen MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, şunları söyledi:
 • Ziyaretçi sayısı yarıya düştügenelkurmay -

  Ziyaretçi sayısı yarıya düştü30.10.2014

  Ankara

  Türkiye Cumhuriyet’nin 91.kuruluş yıldönümünde Anıtkabir’i 232 bin 573 kişi ziyaret etti.Geçen yıl 29 Ekim’de 438 bin olarak sayılan ziyaretçi sayısı, bir yıl sonra yarı yarıya azaldı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekirgenelkurmay -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunun hesabını devletin sorması gerekir30.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermenek'teki maden ocağında işçilerin mahsur kalmasına ilişkin, "Bu olayın olduğu anda yemeğin aşağıda yenmesine yönelik baskılar, böyle bir sıkıntıyı doğurmuştur.Bu 8 saatten, 6 saate inmesi bu tür işveren anlayışını farklı ele almamız gerektiğini ortaya koyuyor.Bu 6 saat kendisinin orada çalışma olayıdır.Siz kalkıp buradaki yemekle ilgili olayını bu 6 saate yedirmeye kalkarsanız bunun hesabını devletin sorması gerekir.Çünkü siz bu hakkı ondan alamazsınız" dedi.
 • Genelkurmay Başkanlığı'ndan çok önemli açıklamagenelkurmay -

  Genelkurmay Başkanlığı'ndan çok önemli açıklama30.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı Yüksekova'da şehit edilen üç asker ve medyada 'Ankara-IŞİD ilişkisi' başlığıyla yansıyan fotoğrafla ilgili çok önemli açıklamalar yaptı.TSK açıklamalarında şöyle denildi:
 • Şehit astsubay aşeren eşine meyve alırken vuruldugenelkurmay -

  Şehit astsubay aşeren eşine meyve alırken vuruldu30.10.2014

  GÜNDEM

  DİYARBAKIR’da maskeli iki kişinin kalleş silahlı saldırısı sonucu şehit olan Hava Astsubay Üstçavuş Nejdet Aydoğdu’nun cenazesi askeri uçakla Samsun’a getirildi.Buradan da askeri helikopter ile memleketi Ordu’nun Ünye İlçesi’ne gönderildi.Şehit astsubayın geçen 15 Haziran’da evlendiği bankacı eşi Esra Aydoğdu ile pazar alışverişinde yaşadıkları son diyalog ise yürek burktu.İddiaya göre pazar alışverişlerini tamamlayan Aydoğdu çifti pazardan çıkarken, meyve tezgahı üzerinde bulunan meyveyi gören 2.5 aylık hamile Esra Aydoğdu eşine canının çektiğini söyledi.Tezgaha geri dönen çift meyve aldığı sırada, arkadan yaklaşan saldırganlar Astsubay Aydoğdu’nun başına tabancayla ateş etti.Ağır yaralanan Aydoğdu, kaldırıldığı hastanede şehit oldu.
 • Genelkurmay'dan Silopi açıklamasıgenelkurmay -

  Genelkurmay'dan Silopi açıklaması30.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, Şırnak'ın Silopi ilçesinde, polisevine ateş ederek olay yerinden kaçan 4-5 kişilik grup tarafından daha sonra güvenlik güçlerine ateş açıldığını, çıkan çatışmada, kaçan grup içerisinde bulunan bir şahsın olay yerinde öldüğünü bildirdi.
 • Başkent'te ilk tören Anıtkabir'degenelkurmay -

  Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de29.10.2014

  GÜNDEM

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor.Başkent'teki ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.Cumhrubaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı yazıda halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmasına dikkat çekti.
 • Erdoğan'dan önemli açıklamalargenelkurmay -

  Erdoğan'dan önemli açıklamalar29.10.2014

  GÜNDEM

  Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez Cumhurbaşkanı olarak katıldığı Ankara Hipodrom'daki (Atatürk Kültür Merkezi) 29 Ekim kutlamalarında konuştu.Erdoğan, böylece merhum Turgut Özal, Süleyman Demirel, Ahmet Necdet Sezer ve Abdullah Gül'ün konuşmama geleneğini değiştirmiş oldu.
 • 29 Ekim resepsiyonu iptalgenelkurmay -

  29 Ekim resepsiyonu iptal29.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'daki maden faciası nedeniyle bu akşam yeni Cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 Ekim resepsiyonunun iptal edildiğini açıkladı.Erdoğan, bugün Karaman'a giderek olay yerinde incelemelerde bulunacak.
 • CHP'li Tanrıkulu'ndan Genelkurmay'a sorulargenelkurmay -

  CHP'li Tanrıkulu'ndan Genelkurmay'a sorular29.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanılığı'nın Türkiye-Suriye sınırında Türk askerlerinin iki kişi ile konuşurken görüntülendiği ve basına "Ankara-IŞİD ilişkisi" başlıklarıyla yansıyan fotoğraflar konusundaki açıklamalarına, CHP'den tepki geldi.
 • Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de üçlü cephe: Rum, Yunan, Mısırgenelkurmay -

  Türkiye’ye karşı Doğu Akdeniz’de üçlü cephe: Rum, Yunan, Mısır29.10.2014

  DÜNYA

  Yunanistan, Mısır ve Kıbrıs Rum yönetimi dışişleri bakanları, Lefkoşa’da bir araya gelerek Türkiye’ye Barbaros Hayreddin Paşa araştırma gemisinin sismik araştırmalarına son vermesi ve Rumların münhasır ekonomik alanına saygı göstererek bir daha bölgeye gelmemesi çağrısında bulundu.
 • Genelkurmay: Hunharca, adice ve kalleşçe.genelkurmay -

  Genelkurmay: Hunharca, adice ve kalleşçe.29.10.2014

  GÜNDEM

  DİYARBAKIR’da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan Hv.Astsb.Üçvş.Nejdet Aydoğdu (25), maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı.Ağır yaralanan Astsubay Aydoğdu, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu.Genelkurmay'ın yaptığı açıklamada "Hunharca, adice ve kalleşçe gerçekleştirilen bu saldırıyı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza başsağlığı ve sabırlar diliyoruz" denildi.
 • Diyarbakır'da askere maskeli silahlı saldırıgenelkurmay -

  Diyarbakır'da askere maskeli silahlı saldırı29.10.2014

  GÜNDEM

  Diyarbakır’da eşi ile birlikte semt pazarında alışveriş yapan bir astsubay, maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına uğradı.Saldırganların arkadan yaklaşıp başına ateş ettiği astsubay ağır yaralı olarak hastanaye kaldırıldı.Genelkurmay'dan yapılan açıklamaya göre astsubayın hayati tehlikesi bulunuyor.
 • Irak'ın kuzeyinde keyif harekatıgenelkurmay -

  Irak'ın kuzeyinde keyif harekatı29.10.2014

  GÜNDEM

  Türk Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, "Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na ait dört adet RF-4E keşif uçağı ile Irak'ın Kuzeyinde, Bölücü Terör Örgütü hedeflerine yönelik hava keşif harekâtı icra edilmiştir.Görevli uçaklar vukuatsız olarak üslerine dönmüşlerdir" denildi.
 • Birinci Dünya Savaşı'nın 100.yılıgenelkurmay -

  Birinci Dünya Savaşı'nın 100.yılı29.10.2014

  Avrupa

  Birinci Dünya Savaşı'nın en önemli batı cephelerinden biri olan Belçika'da 100.yıl anma etkinlikleri devam ediyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  O öyle olmadı kardeşimgenelkurmay -

  O öyle olmadı kardeşim28.10.2014

  YAZARLAR

  ÖNCEKİ akşam Bağdat Caddesi’nden geçiyorum.
 • Yalçın DOĞAN

  Bütün varlığımla Cumhuriyetgenelkurmay -

  Bütün varlığımla Cumhuriyet28.10.2014

  YAZARLAR

  CUMHURİYET’in ilan tarihi tesadüf değil, 29 Ekim’i seçerken Mustafa Kemal çok özenli.
 • Çiller ve Akşener tutuklanacaktıgenelkurmay -

  Çiller ve Akşener tutuklanacaktı28.10.2014

  GÜNDEM

  Eski Emniyet İstihbarat Dairesi Başkanvekili Bülent Orakoğlu, 28 Şubat döneminde 54’üncü hükümeti devirmekle suçlanan 103 sanığın yargılandığı davanın dünkü duruşmasında ‘müşteki’ sıfatıyla ifade verdi.
 • Asker devrede değil geçiş MİT üzerindengenelkurmay -

  Asker devrede değil geçiş MİT üzerinden28.10.2014

  GÜNDEM

  TÜRKİYE üzerinden Kobani’ye geçecek olan Peşmerge’nin, bu geçişinin nasıl olacağına dair önemli bir ayrıntı ortaya çıktı.Hürriyet’in güvenilir kaynaklardan aldığı bilgiye göre Peşmerge’nin Türkiye topraklarından geçişinde ana görev MİT’te olacak.Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurları ise hiç ya da en az seviyede devreye girecek.
 • Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsurgenelkurmay -

  Karaman'da kömür ocağında çok sayıda işçi mahsur28.10.2014

  GÜNDEM

  Karaman'ın Ermenek İlçesi'nde kömür ocağında, su kaynağının patlaması sonucu 20 işçi mahsur kaldı.Türkiye Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Mustafa Aktaş, "Şu an su çekme işlemleri başlatıldı.Allah’tan ümit kesilmez" dedi.Maden ocağına bir yandan temiz hava basılırken bir yandanda suyun tahliye işlemleri devam ediyor.
 • Genelkurmay Başkanı'ndan 'ulusal birlik' mesajıgenelkurmay -

  Genelkurmay Başkanı'ndan 'ulusal birlik' mesajı28.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Cumhuriyet bayramı mesajında "ulusal birlik" vurgusu yaptı.
 • PKK bir kamyon patlayıcı gasp ettigenelkurmay -

  PKK bir kamyon patlayıcı gasp etti27.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, PKK’nın Silopi’de özel bir madene giden amonyum nitrat yüklü kamyonu kaçırdığı, içindeki patlayıcıları başka bir araca yükledikten sonra kamyon ve sürücüsünü serbest bıraktığını açıkladı.Teröristlerin yakalanması için bölgede helikopter ve keşif uçaklarının katıldığı operasyon başlatıldı.
 • Genelkurmay'dan çok sert açıklamagenelkurmay -

  Genelkurmay'dan çok sert açıklama27.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığından, Bitlis'te köy korucusunun elektrik direğine bağlanmasının ardından ateş edilerek şehit edilmesine ilişkin yapılan açıklamada, "İnsanlıktan nasibini almamış, gözü dönmüş, caniler tarafından işlenen bu vahşice olayı şiddetle kınıyor, şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm köy korucularımıza sabırlar diliyoruz" ifadelerine yer verildi.
 • Yakaladıkgenelkurmay -

  Yakaladık27.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 3 askerimizi şehit edenlerin yakalandığını söyledi.
 • Başbakanlık'ta güvenlik zirvesigenelkurmay -

  Başbakanlık'ta güvenlik zirvesi27.10.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde sürpriz bir güvenlik toplantısı yaptı.
 • Köy korucusunu telefon direğine bağlayıp kurşuna dizdilergenelkurmay -

  Köy korucusunu telefon direğine bağlayıp kurşuna dizdiler26.10.2014

  GÜNDEM

  BİTLİS’in Tatvan İlçesi Geçitbaşı Köyü yakınlarında, telefon direğine bağlanıp kurşunlanarak öldürülen kişinin cesedi bulundu.Genelkurmay, öldürülen kişinin 2 aydır kayıp olan geçici köy korucusu olduğunu açıkladı.
 • Kadın terörist 4 yaşındaki kızıyla teslim oldugenelkurmay -

  Kadın terörist 4 yaşındaki kızıyla teslim oldu26.10.2014

  GÜNDEM

  Tunceli'de bir kadın terörist 4 yaşındaki kızıyla teslim oldu.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehitgenelkurmay -

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • "Bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecektir"genelkurmay -

  "Bu alçaklar yaptıklarının hesabını verecektir"25.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksekova'da 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, "3 askerimiz alçakça ve hunharca şehit edildi.Failleri tespit etmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz" diye konuştu.
 • Fransa, Irak'taki IŞİD hedeflerini vurdugenelkurmay -

  Fransa, Irak'taki IŞİD hedeflerini vurdu25.10.2014

  Avrupa

  Fransa Genelkurmay Başkanı Pierre de Villers, Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçaklarının, Irak'ta terör örgütü İŞİD hedeflerine dün sabaha karşı saldırı düzenlediğini açıkladı.
 • Siyaset kötü mü?genelkurmay -

  Siyaset kötü mü?24.10.2014

  GÜNDEM

  İçişleri Bakanı Efkan Ala, Hürriyet Gazetesi’nde yer alan “Jandarmanın siyasallaşacağı yönünde Genelkurmay’ın endişesi var” haberiyle ilgili “Bu ne demektir? Siyasallaşması.Yani siyaset kötü bir şey midir?” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  İktidarın konuşan altı atlısına dairgenelkurmay -

  İktidarın konuşan altı atlısına dair24.10.2014

  YAZARLAR

 • Taha AKYOL

  Hangi demokrasi?genelkurmay -

  Hangi demokrasi?24.10.2014

  YAZARLAR

  BEŞİNCİ yargı paketi, yoksa altıncı mıydı?! Neyse, Meclis’te Adalet Alt Komisyonu’nda bazı maddeleri değiştirildi, yumuşatıldı.
 • F-16'lardan sınıra devriye uçuşugenelkurmay -

  F-16'lardan sınıra devriye uçuşu24.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı, 10 adet F - 16 uçağının Türkiye - Suriye sınır hattı boyunca devriye uçuşu icra ettiğini açıkladı.
 • Adalet Bakanlığı 'Sisi' soruşturmasına izin vermedigenelkurmay -

  Adalet Bakanlığı 'Sisi' soruşturmasına izin vermedi24.10.2014

  GÜNDEM

  Adalet Bakanlığı izin vermedi, ‘Sisi insanlığa karşı suç işledi’ iddiası soruşturulmadı.
 • Genelkurmay'dan peşmerge açıklamasıgenelkurmay -

  Genelkurmay'dan peşmerge açıklaması24.10.2014

  GÜNDEM

  Genelkurmay Başkanlığı 'peşmerge' haberleri ile ilgili açıklama yaptı.TSK'nın internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:
 • Ahmet HAKAN

  ‘Darbe olabilir’ diyenle mücadele etme rehberigenelkurmay -

  ‘Darbe olabilir’ diyenle mücadele etme rehberi23.10.2014

  YAZARLAR

  MANZARA-İ umumiye tam olarak şöyle:
 • Peşmerge koridorunun hikâyesigenelkurmay -

  Peşmerge koridorunun hikâyesi23.10.2014

  GÜNDEM

  Hürriyet, 21 Ekim günü “Peşmerge’ye kapı açtık” başlıklı bir haber yayınladı.‘Peşmerge’ye kapı açıldı’ başta olmak üzere, haberdeki bilgilerin çoğu doğru olmasına karşın, ‘bir grup silahlı peşmerge geçti’ iddiası, Başbakan ve Dışişleri Bakanı tarafından yalanlandı.
 • Askerin 3 endişesigenelkurmay -

  Askerin 3 endişesi23.10.2014

  GÜNDEM

  Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarının İçişleri Bakanlığı’na bağlanmasını içeren ‘Güvenlik Paketi’ ile ilgili askerin özellikle 3 konuda endişesi ön plana çıkıyor.
 • Sınırda 5 terörist yakalandıgenelkurmay -

  Sınırda 5 terörist yakalandı23.10.2014

  GÜNDEM

  Suriye'den Türkiye'ye giriş yapmak isteyen, bölücü terör örgütü mensubu 5 terörist yakalandı.
 • Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivertgenelkurmay -

  Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert23.10.2014

  GÜNDEM

  Jandarma İçişleri'ne bağlanacak, kıyafetleri de değişecek.Jandarma'nın yeni üniforması mavi veya lacivert olabilir.
 • Peşmerge'ye Kobani iznigenelkurmay -

  Peşmerge'ye Kobani izni22.10.2014

  GÜNDEM

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nden Suriye'nin kuzeyindeki Kobani'ye ilk aşamada ağır silahlarla donatılmış 200 Peşmergenin gönderileceği bildirildi.
 • Peşmerge bilmecesigenelkurmay -

  Peşmerge bilmecesi21.10.2014

  DÜNYA

  Türkiye’nin kendi toprakları üzerinden Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) silahlı gücü Peşmerge’nin Kobani’ye geçişine izin vereceğini açıklaması, ‘Peşmerge Türkiye üzerinden geçti mi, geçmedi mi’” sorusuna neden olarak, Ankara’nın gündemini karıştırdı.
 • Gazi'ye bu kez de prosedür ayıbıgenelkurmay -

  Gazi'ye bu kez de prosedür ayıbı21.10.2014

  GÜNDEM

  İZMİRLİ gazi Bülent Kocaoğlan’ın, daha iyi yürümek için 135 bin liraya taktırdığı protez bacağın parasının SGK tarafından 7 aydır ödenmemesi sonucu haciz takibinin başlamasıyla ilgili haber üzerine birçok kurum harekete geçti.SGK geciken işlemleri hızlandırıp gerekli ödeme emrini çıkarttı.Ancak kesinti yapıp 98 bin TL ödeyecek olan SGK, bankanın ödenme yapması için de 8 Kasım’a kadar paraya bloke koydu.Gazi Bülent Kocaoğlan nedenini sorduğunda, "prosedür" yanıtını aldı.
 • Çavuşoğlu: Peşmerge henüz Türkiye üzerinden Kobani'ye geçmedigenelkurmay -

  Çavuşoğlu: Peşmerge henüz Türkiye üzerinden Kobani'ye geçmedi21.10.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, peşmerge güçlerinin henüz Türkiye üzerinden Kobani'ye geçmediğini söyledi.Çavuşoğlu, "Kobani olayı sürekli medyada ve bir baskı oluşturuyor.O yüzden bizden bir kara operasyonu yapılması istendi.Kamuoyu oluşturuldu Türkiye aleyhine" dedi.
 • Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: Ben askerin bakanıyımgenelkurmay -

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz: Ben askerin bakanıyım21.10.2014

  GÜNDEM

  Dün Genelkurmay'dan ilginç bir Peşmerge çıkışı gelmişti.Peşmerge'nin Türkiye'den Kobani'ye geçişi için TSK, "Bu konunun muhatabı biz değiliz'' demiş ve adres olarak Dışişleri'ni işaret etmişti.Bu konudaki son noktayı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, "Benim haberim var.Ben askerin bakanıyım" diyerek koydu.
 • Marie Harf: ABD için PKK ile PYD ayrı gruplargenelkurmay -

  Marie Harf: ABD için PKK ile PYD ayrı gruplar21.10.2014

  DÜNYA

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Marie Harf, ABD kanunlarına göre PKK ile PKK'nın Suriye kolu PYD'nin ayrı gruplar olduğunu ifade ederek, "IŞİD ile savaşan PYD gibi Kürt grupların desteklenmesinin çok önemli olduğuna inandığımızı Türklere açıkça belirttik" dedi.Türk Silahlı Kuvvetleri'ne göre ise PYD de PKK gibi terör örgütü.
içinde

Genelkurmay


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz