Doğu Perinçek


 • Yalçın BAYER

  Allah aşkına susun artık - doğu perinçek

  Allah aşkına susun artık17.12.2014

  YAZARLAR

  BU iktidarın sınırı yok, hiçbir şey de yok.
 • AYM göreve - doğu perinçek

  AYM göreve10.12.2014

  GÜNDEM

  İSTANBUL’da devam eden ‘Askeri Casusluk’ davası sanıklarının Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) yaptıkları bireysel başvurular sonuçlanana kadar yakınları ve meslektaşları mahkeme önünde ‘Adalet Nöbeti’ tutma kararı aldı.
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - doğu perinçek

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum19.11.2014

  YAZARLAR

  MEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum - doğu perinçek

  Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum02.11.2014

  GÜNDEM

  Hükümetin çözüm sürecinin kamuoyundaki algısına katkı için oluşturduğu Akil İnsanlar Heyeti’nin en meşhur birkaç yüzünden biriydi kuşkusuz.Akdeniz Bölgesi heyetinin üyesi olarak çalışmalara katıldı.O günden pek çok hakarete, eleştiriye, hatta ölüm tehditlerine maruz kalsa da polemiklere girmekten kaçındı.Heyet işlevini tamamladı ama onun durmaya niyeti yok.Kendi ifadesiyle ‘barış elçisi’ olarak Türkiye’yi dolaşmayı sürdürmeye kararlı.6-7 Ekim olaylarının ve sonrasında yaşanan sürecin HDP’yi yıpratmaya dönük bir provokasyon olduğunu düşünüyor.Türkiye’nin geleceğinin Iraklı ve Suriyeli Kürtlerle yapacağı ittifakta yattığına inanıyor.Hem ona göre egemen güçler zaten anlaştı ve bu bölgedekilere diyor ki; ‘Barışacaksınız, hiç şansınız yok’.Gizlemediği siyasi duruşuna, hükümete getirdiği ağır eleştirilere ve Ortadoğu analizlerine şaşıracaksınız!
 • Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme - doğu perinçek

  Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme05.10.2014

  Gündem2008

  Erivan’daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan’ın 3.taraf olmasını kabul etti.
 • ‘Milli hükümet’ seferberliği - doğu perinçek

  ‘Milli hükümet’ seferberliği02.10.2014

  Gündem2008

  ARALARINDA eski siyasetçi ve emekli askerlerin yanı sıra işadamları ve akademisyenlerin de bulunduğu yaklaşık 80 kişinin katılımıyla düzenlenen Milli Kurtuluş İçin Öncüler toplantısı, 28 Eylül’de Ankara’da yapıldı.
 • Yalçın BAYER

  Dindarlaştırmanın sonu - doğu perinçek

  Dindarlaştırmanın sonu24.09.2014

  Yazarlar

  EGEMENLERİN veya iktidarların eliyle yavaş yavaş veya hızlı adımlarla toplumlar dindarlaştırılmaya çalışılırsa bunun sonu ne olur?
 • Karargah evleri soruşturması kapandı - doğu perinçek

  Karargah evleri soruşturması kapandı09.09.2014

  Gündem2008

  TSK içerisinde görevli bazı asker kişilerle İşçi Partisi yöneticileri arasında yasa dışı bir yapılanma olduğu iddialarına yönelik olarak 2008’de açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.
 • Bir film özür dilemez - doğu perinçek

  Bir film özür dilemez05.09.2014

  Keyif

  Fatih Akın’ın 1915 olaylarını anlattığı filmi ‘The Cut’ (Kesik) Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı.Eleştirmenler pek de memnun değildi ama Akın’a göre eser görevini yaptı.Türklerle Ermeniler arasında bir köprü kurdu.Şimdi sırada filmin Türkiye’deki sınavı var.
 • Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş - doğu perinçek

  Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş19.08.2014

  Gündem2008

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilliği’nden istifa eden Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, CNN Türk televizyonunda yayınlanan Ne Oluyor programında Şirin Payzın’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben, 4 aday önerdim.İsimleri söylemek istemiyorum.Bir tanesini söyleyeyim.Mehmet Bekaroğlu’nu önerdim.Dedim ki Saadet Partisi tabanından AKP’nin belli bir kesiminden oy alırız.Aday gösterelim dedim" dedi.
 • Şehitlere tek tek karanfil - doğu perinçek

  Şehitlere tek tek karanfil05.07.2014

  Gündem2008

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, maden faciası ile sarsılan Manisa’nın Soma İlçesi’ni ziyaret etti.
 • Yalçın BAYER

  Gökten üç işaret geldi, anlayana - doğu perinçek

  Gökten üç işaret geldi, anlayana23.06.2014

  Yazarlar

  GEÇEN hafta oluşan iki doğa hadisesi bizlere çok ciddi ikaz ve işaret aslında.
 • ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler - doğu perinçek

  ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler22.06.2014

  Gündem2008

  BALYOZ ve Ergenekon davalarında tahliye edilen bazı sanıklar ile aileleri dün, Silivri’deki “Nöbet Çadırı”nda bir araya geldi.
 • Taha AKYOL

  Küresel komplo! - doğu perinçek

  Küresel komplo!20.06.2014

  Yazarlar

  CUMHURBAŞKANI seçimleri için “küresel güçler” yine devreye girmişler, ‘Kurtuluş Savaşı’ veren Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için düşünüp taşınmışlar, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu piyasaya sürmüşler!
 • Erdoğan’a kırmızı halı - doğu perinçek

  Erdoğan’a kırmızı halı18.06.2014

  Gündem2008

  İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Ekmeleddin İhsanoğlu bir kırmızı halıdır.Çankaya yolunda Tayyip Erdoğan’ın ayaklarının altına serilmiştir.
 • Ahmet HAKAN

  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu - doğu perinçek

  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu18.06.2014

  Yazarlar

  ŞAİR Hasan Hüseyin’in “Koçero” diye bir şiiri vardır.
 • Sedat ERGİN

  Yalova ve Ağrı seçimlerine nasıl bakmalı - doğu perinçek

  Yalova ve Ağrı seçimlerine nasıl bakmalı04.06.2014

  Yazarlar

  GEÇEN pazar günü Yalova ve Ağrı’da yenilenen ve AK Parti’nin kendi kontrolündeki her iki belediyeyi de kaybetmesiyle sonuçlanan seçimlerin sonuçları üzerinde büyük bir tartışma yürüyor.
 • 'Kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar' - doğu perinçek

  'Kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar'04.06.2014

  Gündem2008

  Eski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, "Milletin seçtiği cumhurbaşkanı, başkandır" dedi.Muhalefetin çatı aday formülünü de eleştiren Bağış, "Bizdeki vesayet yandaşları yeni bir sürece girdiler.Çatı aday arıyorlarmış.Mart sonu itibarıyla kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar" ifadelerini kullandı.
 • AİHM'deki Perinçek davası Büyük Daire'de görülecek - doğu perinçek

  AİHM'deki Perinçek davası Büyük Daire'de görülecek03.06.2014

  Planet

  Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle İsviçre'de ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili davanın, Büyük Daire'de görülmesine karar verdi.
 • Karar 1 ayı bulmayabilir - doğu perinçek

  Karar 1 ayı bulmayabilir08.05.2014

  Gündem2008

  Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, ‘Adalet Nöbeti’ni sürdüren avukatları dün makamına davet ederek 1 saat görüştü.Kılıç, dosyaya yeni raportörler atandığını belirterek, “Adalet Bakanlığı savunmasını sundu.Karar 1 ayı bulmayabilir” dedi.Kılıç’ın eylem nedeniyle oluşan gürültüye dikkat çektiğini vurgulayan Avukat Murat Ergün, “Eylemimizi ‘Adaleti Sessizce Bekliyoruz’ şeklinde sürdüreceğiz” diye konuştu.
 • Yalçın BAYER

  Halkın cumhurbaşkanı olmaya adayım. - doğu perinçek

  Halkın cumhurbaşkanı olmaya adayım.07.05.2014

  Yazarlar

  İNSANLAR ortaya çıkıp “Ben adayım” demiyor, diyemiyorsa siyaset denilen bataklıktan kaçtıkları içindir diye düşünüyorum.
 • Öteki 1 Mayıs - doğu perinçek

  Öteki 1 Mayıs01.05.2014

  Gündem2008

  İstanbul Kadıköy’deki 1 Mayıs kutlamalarında coşku ve bayram havası hâkimdi.Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen ve İşçi Partisi ile çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, İskele Meydanı’nda halaylarla ve Onur Akın’ın türküleriyle 1 Mayıs’ı kutladı.Anadolu’nun birçok şehrinde de ufak tefek gerginliklerin dışında renkli görüntüler yaşandı.
 • Perinçek Haşim Kılıç'ı eleştirdi - doğu perinçek

  Perinçek Haşim Kılıç'ı eleştirdi26.04.2014

  Gündem2008

  İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir Kitap Fuarı’nda okurları için kitaplarını imzalarken, basın mensuplarının sorusu üzerine Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamalarını değerlendirdi.Perinçek, Kılıç’ın anayasal kurumları değil, devletin içine yuvalanmış suç örgütlerini savunan bir konuşma yaptığını öne sürdü.
 • Tarık Akan da 'Sessiz Çığlık'da - doğu perinçek

  Tarık Akan da 'Sessiz Çığlık'da25.04.2014

  Gündem2008

  VARDİYA Bizde Platformu’nun 83’üncü sessiz çığlık eyleminde Silivri Cezaevi’de tutuklu olan Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Tuğamiral Hakan Eraydın’ın çocukları, babalarının gönderdiği mektupları okudu.
 • Bu millete bu eziyet fazla - doğu perinçek

  Bu millete bu eziyet fazla23.04.2014

  Gündem2008

  MUHALEFET partilerinden açıklamaya özetle şu tepkiler geldi:
 • Taha AKYOL

  Bireysel başvuru - doğu perinçek

  Bireysel başvuru20.04.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan Twitter’daki bir takım sayfalarda kendisinin ve ailesinin kişilik hakları ihlal edildiği için Anayasa Mahkemesi’ne “bireysel başvuru”da bulundu.
 • İÜ ile hukuk savaşını kazandı - doğu perinçek

  İÜ ile hukuk savaşını kazandı19.04.2014

  Gündem2008

  İstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’ndeki araştırma görevlisi kadrosundan, doktorasını sürdürdürdüğü 6 yıl boyunca tezini teslim etmediği gerekçesiyle çıkartılan Mehmet Perinçek, akademik kariyerine devam etmek için verdiği hukuk mücadelesini kazandı.
 • Yazarla okuru buluşturan fuar - doğu perinçek

  Yazarla okuru buluşturan fuar18.04.2014

  Ege

  TÜM Fuarcılık Yapım A.Ş.(TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl 19'uncusu düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, bugün İzmirli okurlarla buluşacak.
 • Sözde soykırımdan 2 ödül - doğu perinçek

  Sözde soykırımdan 2 ödül13.04.2014

  Planet

  AMERİKAN Türk Dernekleri Kurulu’nun (ATAA) bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Amerikan Türk Konferansı’nda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ‘sözde Ermeni soykırımıyla mücadelesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) İsviçre’ye karşı kazanmış olduğu davadan ötürü’ ödül verildi.
 • Arınç'tan önemli açıklamalar - doğu perinçek

  Arınç'tan önemli açıklamalar06.04.2014

  Gündem2008

  Hükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Pamir ile birlikte insanlık da boğuldu - doğu perinçek

  Pamir ile birlikte insanlık da boğuldu06.04.2014

  Yazarlar

  ZEKERİYAKÖY’de kaybolan Pamir’in kısacık yaşam öyküsü, insanlık meselesinde içimizden bazılarının nasıl bir çamur içinde debelendiğini gösteren bir ayna oldu.
 • Ahmet HAKAN

  Abdullah Gül’e bir iş düşmeyebilir - doğu perinçek

  Abdullah Gül’e bir iş düşmeyebilir06.04.2014

  Yazarlar

  İKİ formül var:
 • Korsan bildiri - doğu perinçek

  Korsan bildiri03.04.2014

  Gündem2008

  İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasının gerekçeli kararını, 'korsan bildiri' olarak niteledi.
 • Ergenekon gerekçeli kararının önsözü - doğu perinçek

  Ergenekon gerekçeli kararının önsözü02.04.2014

  Gündem2008

  Ergenekon Davası gerekçeli kararının önsözünde şu ifadeler yer aldı:
 • Boş evde oy - doğu perinçek

  Boş evde oy30.03.2014

  Gündem2008

  Dadyan Ermeni Okulu’nda oy kullanan Bakırköylü seçmen oturduğu apartmandaki boş dairede 40’ı aşkın kişinin oy kullanacağını fark edince itiraz etti.Güçlü Göymen, “Sandık görevlileri listede ismi olan kişilere oy kullandırılacağını söylediler.Hatta bu konuda muhtarlığın suç duyurusu da varmış” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Ey seçmen, gözünü dört aç - doğu perinçek

  Ey seçmen, gözünü dört aç28.03.2014

  Yazarlar

  YARIN yapılacak yerel seçimler Türkiye’nin kader seçimidir.Zira bu seçimin hemen akabinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sonuçlarını da bu seçimin sonucu belirleyecektir.AKP için bu seçim hayati önem taşımaktadır.
 • "Öcalan AKP’li oldu" - doğu perinçek

  "Öcalan AKP’li oldu"23.03.2014

  Gündem2008

  Ergenekon Davası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrasında tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul’un ardından ikinci mitingini İzmir’de yaptı.
 • Perinçek Suriye uçağının düşürülmesini kınadı - doğu perinçek

  Perinçek Suriye uçağının düşürülmesini kınadı23.03.2014

  Gündem2008

  İŞÇİ Partisi Genel Başkanı Doğu Perincek, "Kardeş Suriye uçağının düşürülmesi, bugün ABD güdümlü PKK bölücülüğüne yapılmış en büyük destektir" dedi.
 • Böyle olur Mustafa Kemal’in askerleri - doğu perinçek

  Böyle olur Mustafa Kemal’in askerleri22.03.2014

  Gündem2008

  Balyoz davası sanık yakınlarından oluşan Vardiya Bizde Platformu üyeleri 78’inci kez bir araya gelerek pek çok ilde ‘Sessiz Çığlık’ eylemi yaptı.
 • Perinçek: Kasetlerle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz - doğu perinçek

  Perinçek: Kasetlerle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz21.03.2014

  Gündem2008

  İŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu.Mitinge İP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Levent Kırca ile ilçe belediye başkan adayları da katıldı.Mitingte ’Ergenekon’dan çıktık, Türkiye’yi birleştiriyoruz’, ’Önce oylar İşçi Partisi’ne’ yazılı pankartlar açılırken, ’Milli meclis, milli hükümet’ ve ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atıldı.
 • Yalçın BAYER

  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’ - doğu perinçek

  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’19.03.2014

  Yazarlar

  AÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Tarihçe - doğu perinçek

  Tarihçe18.03.2014

  Yazarlar

  Dün.18 Mart’tı.
 • Yalçın BAYER

  Acilen bir ‘çare’ - doğu perinçek

  Acilen bir ‘çare’11.03.2014

  Yazarlar

  ESKİ Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un tahliyesi sevinçle karşılandı.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Ergenekon - doğu perinçek

  Ergenekon11.03.2014

  Yazarlar

  Tayyip Erdoğan “ben bu davanın savcısıyım” dedi.
 • Rauf TAMER

  Tahliyeler - doğu perinçek

  Tahliyeler10.03.2014

  Yazarlar

  Tuncay Özkan’a da geçmiş olsun.
 • 6 yıl sonra zulüm bitti - doğu perinçek

  6 yıl sonra zulüm bitti10.03.2014

  Gündem2008

  Ergenekon davasından çeşitli hapis cezaları alan sanıklardan tahliye olanlar dün teker teker cezaevinden ayrıldı.
 • Kemal Kerinçsiz cezaevinden ayrıldı - doğu perinçek

  Kemal Kerinçsiz cezaevinden ayrıldı10.03.2014

  Gündem2008

  Ergenekon Davası kapsamında tutuklu olan avukat Kemal Kerinçsiz, Silivri Cezaevi'nden tahliye oldu.Kerinçsiz, cezaevi çıkışında açıklama yaparak, "2006 yılında başlayan Oslo görüşmeleri ile hemen akabinde 2007 yılında Mayıs ayında başlayan Ergenekon süreci, bilahare esas 2 hedefe yönelmiştir.Aslında hedef Türk devletini çökermektir, bitirmektir.Bütün kurumlarıyla beraber tasfiye etmektir" dedi.
 • Tuncer Kılınç ve Mehmet Eröz de tahliye edildi - doğu perinçek

  Tuncer Kılınç ve Mehmet Eröz de tahliye edildi10.03.2014

  Gündem2008

  Art arda tahliye kararlarının geldiği Ergenekon'da bugün de Tuncer kılınç ve Mehmet Eröz tahliye edildi.Tahliye edilenlerin sayısı 30'u buldu.
 • Kim hangi şartla serbest - doğu perinçek

  Kim hangi şartla serbest10.03.2014

  Gündem2008

 • İsviçre, AİHM’in Perinçek kararına itiraz ediyor - doğu perinçek

  İsviçre, AİHM’in Perinçek kararına itiraz ediyor10.03.2014

  Planet

  İsviçre hükümeti, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında verdiği karara itiraz ediyor.
içinde

Doğu Perinçek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz