Doğu Perinçek

 • Perinçek, Esad ile görüşmek üzere Suriye’ye gitti - doğu perinçek
  Perinçek, Esad ile görüşmek üzere Suriye’ye gitti01.03.2015
  GündemVATAN Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın davetlisi olarak beraberindeki kalabalık heyetle Suriye’ye gitti.
 • Yalçın BAYER

  İnönü’den Şişli açıklaması - doğu perinçek
  İnönü’den Şişli açıklaması27.02.2015
  YazarlarŞİŞLİ Belediye Başkanı H.Hayri İnönü dünkü “Şişli Belediyesi’nde neler oluyor?” başlıklı, bir belediye çalışanının 43 satırlık mektubuna yaklaşık 120 satırlık bir açıklama gönderdi.İnönü, soruları, ‘İftira, asılsız ve karalama amaçlı’ olarak niteliyor.Her maddeyi uzun uzun yanıtlayan İnönü daha sonra şöyle diyor:
 • İP'ten Vatan'a - doğu perinçek
  İP'ten Vatan'a16.02.2015
  GündemAnkara Arena Spor Salonu’nda Olağanüstü Kurultay yapan İşçi Partisi adını Vatan Partisi, amblemini de yıldız etrafında buğday başağı olarak değiştirdi.Kurultay’da konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Parolamız vatan, işaretimiz emek ve namus.Söz veriyoruz.Türkiyemiz şeyhler, dervişler, müritler, çelebiler, cemaatler ve tecavüzcüler ülkesi olamaz” dedi.
 • Ermeni diyasporası düşman değil - doğu perinçek
  Ermeni diyasporası düşman değil13.02.2015
  GündemBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, gayrimüslim kanaat önderleriyle önceki gün bir araya geldiği, yaklaşık 4 saat süren akşam yemeğinde, Türkiye-Ermenistan ilişkilerini Ermeni Tehciri’nin 100.yılına atıfla değerlendirdi.
 • Ünlü çift boşanıyor mu? - doğu perinçek
  Ünlü çift boşanıyor mu?12.02.2015
  AvrupaIn Touch dergisi, magazin dünyasının gözde çifti George Clooney ile Amal Alamuddin hakkında bir iddia ortaya attı
 • Clooney çifti boşanıyor mu? - doğu perinçek
  Clooney çifti boşanıyor mu?12.02.2015
  HayatMagazin dünyasının gözde çifti George Clooney ile Amal Alamuddin'in boşanma aşamasına geldikleri iddia edildi.
 • Öcalan’ı sorgulayan yargılayan İP’te - doğu perinçek
  Öcalan’ı sorgulayan yargılayan İP’te10.02.2015
  GündemAbdullah Öcalan’ı İmralı’da yargılayan dönemin Ankara 2 No’lu Devlet Güvenlik Mahkemesi’nin Başkanı, Yargıtay Onursal Üyesi Turgut Okyay, İşçi Partisi’ne (İP) katıldı.
 • Rauf TAMER

  Savunma hattı - doğu perinçek
  Savunma hattı09.02.2015
  YazarlarKöşe kapmaca gibi.
 • Öcalan'ı yargılayan mahkemenin başkanı Okyay, İP'ye katıldı - doğu perinçek
  Öcalan'ı yargılayan mahkemenin başkanı Okyay, İP'ye katıldı09.02.2015
  GündemAbdullah Öcalan'ı İmralı'da yargılayan dönemin Ankara 2 No'lu Devlet Güvenlik Mahkemesinin başkanı, Yargıtay Onural Üyesi Turgut Okyay, İşçi Partisine (İP) katıldı.
 • Gazze komisyonunda baskıyla gelen istifa - doğu perinçek
  Gazze komisyonunda baskıyla gelen istifa04.02.2015
  Planetİsrail’in geçtiğimiz yıl Gazze’ye yönelik 50 günlük saldırısını soruşturan BM komisyonunun Kanadalı başkanı istifa etti.İstifa sonrası İsrail Başbakanı Netanyahu, “Komisyonun raporu rafa kalkmalı” dedi.BM yetkilileri ise raporun beklendiği gibi martta açıklanacağını söyledi.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Allah razı olsun’ oyları - doğu perinçek
  ‘Allah razı olsun’ oyları31.01.2015
  Yazarlar14-15 yaşlarında erkek çocuğun başında takke, üstünde beyaz entari, buna karşılık aynı yaşlarda iki kız çocuğun başı açık.
 • Onur BAŞTÜRK

  Mevzular arası trekking - doğu perinçek
  Mevzular arası trekking30.01.2015
  Yazarlar
 • Rauf TAMER

  Perinçek: 3 - doğu perinçek
  Perinçek: 330.01.2015
  YazarlarAvrupa Hukuku’nun İhtiyar Heyeti, celseyi açtı, tarafları dinledi, iki saat çalıştı, sonra paydos dedi celseyi kapattı.
 • Ahmet HAKAN

  Gülen ile Humeyni kıyaslanabilir mi? - doğu perinçek
  Gülen ile Humeyni kıyaslanabilir mi?30.01.2015
  YazarlarADALET Bakanı Bekir Bozdağ demiş ki:
 • Sarkisyan'dan Erdoğan’a ikinci yanıt - doğu perinçek
  Sarkisyan'dan Erdoğan’a ikinci yanıt30.01.2015
  PlanetERMENİSTAN Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Erivan’a ilettiği Çanakkale Savaşı’nı anma törenlerine davete 2’nci kez “Hayır” yanıtı verdi.
 • Sevr’e sığındı - doğu perinçek
  Sevr’e sığındı29.01.2015
  Planetİsviçre-Perinçek davasında Ermenistan’ın avukatlığını üstlenen Amal Clooney, Türk Milleti’nin Milli Kurtuluş Savaşı’yla çöpe attığı, Osmanlı’nın ölüm emri olan Sevr Antlaşması’yla savunma yapmaya çalıştı.Clooney, “1920’de Osmanlı Sevr Antlaşması’nda katliamların sorumlularını yargı karşısına çıkarma sözü vermişti” dedi.Perinçek’in yanıtı ise “Talat Paşa Ermeni kırımı nedeniyle mahkûm edilmemiştir.İngiliz devletinin soruşturması sonucu Ermeni meselesiyle ilgili hiçbir delil bulunamadığı için dava kapanmıştır” oldu.
 • Taha AKYOL

  Perinçek davası - doğu perinçek
  Perinçek davası29.01.2015
  YazarlarDOĞU Perinçek İsviçre’de “Soykırım emperyalist bir yalandır” diye konferanslar verdi.
 • Yalçın DOĞAN

  CHP+HDP+sosyalistler - doğu perinçek
  CHP+HDP+sosyalistler29.01.2015
  YazarlarBİRLEŞİK Haziran Hareketi, sol parti ve örgütlerin epey eksiğine rağmen, SYRİZA benzeri bizdeki sol bir koalisyon, dün yürütme kurulu toplantısı yapıyor.
 • Tek terör örgütü DEAŞ değil - doğu perinçek
  Tek terör örgütü DEAŞ değil29.01.2015
  GündemResmi ziyaret için Fransa'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğinde bir basın toplantısı düzenledi.Çiçek, "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var.Şimdi DEAŞ'e karşı savaşıyor görüntüsü altında PKK'nın terör örgütü olduğu göz ardı edilemez, ona meşruiyet kazandırılamaz" dedi.
 • Clooney Perinçek’e karşı - doğu perinçek
  Clooney Perinçek’e karşı28.01.2015
  GündemAİHM Büyük Daire, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre’nin temyiz başvurusunu bugün görüşecek.Perinçek’i Strasbourg’a uğurlayan DSP Genel Başkanı Türker, “Hepimiz biliyoruz ki bu dava Ermeni soykırımı davası değil.Ayrımcılığa uğramış ve arkadan vurulmuş bir dava var ortada.Perinçek’in davası Türkiye adına kotarılmış bir davadır.Bu seyahate Başbakan’ın da eşlik etmesi gerekir” dedi.Perinçek’in temyiz duruşmasında Ermenistan’ın hukuk ekibinde, ünlü aktör George Clooney’nin avukat eşi Amal Alamuddin Clooney de var.
 • AİHM Büyük Daire'deki Perinçek davasının ilk duruşması görüldü - doğu perinçek
  AİHM Büyük Daire'deki Perinçek davasının ilk duruşması görüldü28.01.2015
  PlanetAİHM Büyük Daire, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek’in, “Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri üzerine davalık olduğu İsviçre’nin temyiz başvurusunu bugün Strasbourg'da görüştü.Perinçek, duruşmadaki savunmasına "Mahkemeye güveniyorum" diyerek başladı ve AB'yi eleştirdi.Davaya müdahil olan Ermenistan’ın hukuk ekibinde yer alan Amal Alamuddin Clooney ise "1920’de Osmanlı, Sevr Anlaşması'nda katliamların sorumlularını yargı karşısına çıkarma sözü vermişti" dedi.Büyük Daire, kararını ileri bir tarihte vermek üzere duruşmayı erteledi.Duruşmanın ardından konuşan Perinçek, "Bundan sonra kimse bizi asılsız sözde soykırım iddialarıyla suçlayamaz" dedi.
 • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Gülen onun gibi dönebilirdi - doğu perinçek
  Adalet Bakanı Bekir Bozdağ: Gülen onun gibi dönebilirdi28.01.2015
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Eğer 17 Aralık olmasaydı veya geç olsaydı, millet bu yapılanmanın Türkiye içinde eriştiği gücün farkına varmamış olsaydı, Fethullah Gülen, Pensilvanya'dan Türkiye'ye Humeyni'nin İran'a dönüşü gibi dönebilirdi.Bu açıdan baktığımızda 17 Aralık, Türkiye'nin böylesi bir dönüşüme 'dur' dediği gün de olmuştur" dedi.
 • Perinçek'in AİHM Büyük Daire'deki savunması - doğu perinçek
  Perinçek'in AİHM Büyük Daire'deki savunması28.01.2015
  PlanetAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Dairesi, İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili İsviçre'nin temyiz başvurusunu görüşmeye başladı.Perinçek ilk duruşmada savunmasını verdi.
 • İnanç siyaseti ihanet - doğu perinçek
  İnanç siyaseti ihanet27.01.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kalıçdaroğlu, Türkiye’deki azınlıkların dini liderleriyle Sait Halim Paşa Yalısı’nda yemek yedi.Kılıçdaroğlu yemeğin ardından yaptığı açıklamada, “7 Haziran’dan sonra umuyorum demokrasimizi güçlendirecek yeni bir yönetim gelir.Buradan 77 milyon yurttaşımıza açık ve net seslenmek istiyorum: Sizin inancınızı, kimliğinizi siyasete malzeme eden siyasi parti, bilin ki bu ülkeye ihanet eden partidir” dedi.
 • İstifa pankartı - doğu perinçek
  İstifa pankartı27.01.2015
  GündemYeni CHP, CHP’yi ve örgütünü tasfiye etmek işlevi gören bir yapıdır.Gerçekdışı soykırım suçlamaları, yeni CHP yöneticileri tarafından Türkiye’nin kendini ifade etme olanakları bastırılarak adeta desteklendi.2015 gibi bir saldırı yılında, ‘Soykırımla yüzleş’ pankartını taşıyan genel merkez yöneticileri bu desteğin somut ilanı oldu.
 • Doğu Perinçek AİHM'deki dava için Strazburg'a gitti - doğu perinçek
  Doğu Perinçek AİHM'deki dava için Strazburg'a gitti27.01.2015
  Gündemİşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, beraberindeki yaklaşık 200 partiliyle birlikte AİHM'de yarın görülecek davası için Strazburg'a gitti.
 • Yalçın DOĞAN

  Aslanım ifade özgürlüğü - doğu perinçek
  Aslanım ifade özgürlüğü25.01.2015
  YazarlarO gün erken geliyor, “Hukuk bir gün herkese lazım olur” kuralı AKP’nin başına taş gibi düşüyor.
 • Bozdağ tutuklu ve hükümlü sayısını açıkladı - doğu perinçek
  Bozdağ tutuklu ve hükümlü sayısını açıkladı22.01.2015
  GündemAdalet Bakanı Bekir Bozdağ, şu anda Türkiye cezaevlerinde tutuklu ve hükümlü olarak 159 bin 31 insanının bulunduğunu belirterek, "Türkiye’de 2002 yılında 28 bin tutuklu varken, 2014 yılında bugün itibariyle 22 bin 420 tutuklu vardır Türkiye cezaevlerinde.22 bin 420 tutukludan 18 binin içerideki tutukluluk süresi 1 yıl ve altındadır" dedi.
 • Rauf TAMER

  Dünkü Meclis - doğu perinçek
  Dünkü Meclis21.01.2015
  YazarlarHeyecanlı bir karşılaşmaydı.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Siyasi Etik’ freni - doğu perinçek
  ‘Siyasi Etik’ freni21.01.2015
  YazarlarYOLSUZLUK iddiasıyla Koray Aydın bakanlıktan istifa ediyor 2001’de, Başbakan Bülent Ecevit’e görüşü soruluyor, Ecevit: “Siyasi Etik Yasası üzerinde çalışıyoruz” diyor.
 • ‘Milli Menfaat’ten AİHM’ye gidiyor - doğu perinçek
  ‘Milli Menfaat’ten AİHM’ye gidiyor20.01.2015
  GündemErgenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararının ardından tahliye edilen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in başvurusu üzerine yurtdışı yasağı kaldırıldı.İP’den yapılan açıklamada, “Doğu Perinçek, AİHM Büyük Daire’deki ‘İsviçre-Perinçek’ davası için 28 Ocak’ta Strasbourg’a gidecek” denildi.
 • Perinçek ile ilgili önemli karar - doğu perinçek
  Perinçek ile ilgili önemli karar19.01.2015
  GündemErgenekon Davası nedeniyle hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yasağı kaldırıldı.
 • Rauf TAMER

  Perinçek - doğu perinçek
  Perinçek17.01.2015
  YazarlarDoğu Perinçek’in 28 Ocak’ta AİHM Büyük Dairesi’nde bulunması lazım.
 • Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama - doğu perinçek
  Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama12.01.2015
  PlanetParis’teki Charlie Hebdo katliamı Dışişleri Bakanlığı’nın 7 yıldır gelenek haline getirdiği Büyükelçiler Konferansı’na denk geldi.Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil de konferans için Ankara’daydı.Hem Türkiye’nin resmi tepkisinin koordinasyonuna katıldı hem de hafta boyunca yaşanan gelişmeleri merkezde, en yetkili makamlarla istişare etme imkânı buldu.
 • Doğu Perinçek'in davasında Ermenistan'ı Amal Clooney savunacak - doğu perinçek
  Doğu Perinçek'in davasında Ermenistan'ı Amal Clooney savunacak24.12.2014
  Planetİşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in “Ermeni soykırımı uluslararası yalandır” sözleri nedeniyle İsviçre’de mahkum edilmesinin ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) başlayan sürece, ünlü aktör George Clooney’nin avukat eşi Amal Clooney de dahil oldu.
 • Cumhuriyet bildirisi - doğu perinçek
  Cumhuriyet bildirisi22.12.2014
  GündemAralarında Doğu Perinçek, Hüsamettin Cindoruk, Nasuh Mahruki, Süheyl Batum, Şahin Mengü, Şükrü Sina Gürel, Ufuk Söylemez’in de bulunduğu 108 aydın ‘Cumhuriyet çağrısı’ yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Allah aşkına susun artık - doğu perinçek
  Allah aşkına susun artık18.12.2014
  YazarlarBU iktidarın sınırı yok, hiçbir şey de yok.
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - doğu perinçek
  Ekrem Bey’e hesap veriyorum19.11.2014
  YazarlarMEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum - doğu perinçek
  Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum03.11.2014
  GündemHükümetin çözüm sürecinin kamuoyundaki algısına katkı için oluşturduğu Akil İnsanlar Heyeti’nin en meşhur birkaç yüzünden biriydi kuşkusuz.Akdeniz Bölgesi heyetinin üyesi olarak çalışmalara katıldı.O günden pek çok hakarete, eleştiriye, hatta ölüm tehditlerine maruz kalsa da polemiklere girmekten kaçındı.Heyet işlevini tamamladı ama onun durmaya niyeti yok.Kendi ifadesiyle ‘barış elçisi’ olarak Türkiye’yi dolaşmayı sürdürmeye kararlı.6-7 Ekim olaylarının ve sonrasında yaşanan sürecin HDP’yi yıpratmaya dönük bir provokasyon olduğunu düşünüyor.Türkiye’nin geleceğinin Iraklı ve Suriyeli Kürtlerle yapacağı ittifakta yattığına inanıyor.Hem ona göre egemen güçler zaten anlaştı ve bu bölgedekilere diyor ki; ‘Barışacaksınız, hiç şansınız yok’.Gizlemediği siyasi duruşuna, hükümete getirdiği ağır eleştirilere ve Ortadoğu analizlerine şaşıracaksınız!
 • Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme - doğu perinçek
  Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme06.10.2014
  GündemErivan’daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan’ın 3.taraf olmasını kabul etti.
 • ‘Milli hükümet’ seferberliği - doğu perinçek
  ‘Milli hükümet’ seferberliği03.10.2014
  GündemARALARINDA eski siyasetçi ve emekli askerlerin yanı sıra işadamları ve akademisyenlerin de bulunduğu yaklaşık 80 kişinin katılımıyla düzenlenen Milli Kurtuluş İçin Öncüler toplantısı, 28 Eylül’de Ankara’da yapıldı.
 • Yalçın BAYER

  Dindarlaştırmanın sonu - doğu perinçek
  Dindarlaştırmanın sonu25.09.2014
  YazarlarEGEMENLERİN veya iktidarların eliyle yavaş yavaş veya hızlı adımlarla toplumlar dindarlaştırılmaya çalışılırsa bunun sonu ne olur?
 • Karargah evleri soruşturması kapandı - doğu perinçek
  Karargah evleri soruşturması kapandı11.09.2014
  GündemTSK içerisinde görevli bazı asker kişilerle İşçi Partisi yöneticileri arasında yasa dışı bir yapılanma olduğu iddialarına yönelik olarak 2008’de açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.
 • Bir film özür dilemez - doğu perinçek
  Bir film özür dilemez06.09.2014
  KeyifFatih Akın’ın 1915 olaylarını anlattığı filmi ‘The Cut’ (Kesik) Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı.Eleştirmenler pek de memnun değildi ama Akın’a göre eser görevini yaptı.Türklerle Ermeniler arasında bir köprü kurdu.Şimdi sırada filmin Türkiye’deki sınavı var.
 • Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş - doğu perinçek
  Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş20.08.2014
  GündemCUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilliği’nden istifa eden Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, CNN Türk televizyonunda yayınlanan Ne Oluyor programında Şirin Payzın’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben, 4 aday önerdim.İsimleri söylemek istemiyorum.Bir tanesini söyleyeyim.Mehmet Bekaroğlu’nu önerdim.Dedim ki Saadet Partisi tabanından AKP’nin belli bir kesiminden oy alırız.Aday gösterelim dedim" dedi.
 • Şehitlere tek tek karanfil - doğu perinçek
  Şehitlere tek tek karanfil06.07.2014
  Gündemİşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, maden faciası ile sarsılan Manisa’nın Soma İlçesi’ni ziyaret etti.
 • Yalçın BAYER

  Gökten üç işaret geldi, anlayana - doğu perinçek
  Gökten üç işaret geldi, anlayana24.06.2014
  YazarlarGEÇEN hafta oluşan iki doğa hadisesi bizlere çok ciddi ikaz ve işaret aslında.
 • ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler - doğu perinçek
  ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler23.06.2014
  GündemBALYOZ ve Ergenekon davalarında tahliye edilen bazı sanıklar ile aileleri dün, Silivri’deki “Nöbet Çadırı”nda bir araya geldi.
 • Taha AKYOL

  Küresel komplo! - doğu perinçek
  Küresel komplo!21.06.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI seçimleri için “küresel güçler” yine devreye girmişler, ‘Kurtuluş Savaşı’ veren Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için düşünüp taşınmışlar, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu piyasaya sürmüşler!
 • Ahmet HAKAN

  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu - doğu perinçek
  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu19.06.2014
  YazarlarŞAİR Hasan Hüseyin’in “Koçero” diye bir şiiri vardır.
içinde

Doğu Perinçek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz