Doğu Perinçek

 • Rauf TAMER

  Dünkü Meclis - doğu perinçek
  Dünkü Meclis20.01.2015
  YazarlarHeyecanlı bir karşılaşmaydı.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Siyasi Etik’ freni - doğu perinçek
  ‘Siyasi Etik’ freni20.01.2015
  YazarlarYOLSUZLUK iddiasıyla Koray Aydın bakanlıktan istifa ediyor 2001’de, Başbakan Bülent Ecevit’e görüşü soruluyor, Ecevit: “Siyasi Etik Yasası üzerinde çalışıyoruz” diyor.
 • ‘Milli Menfaat’ten AİHM’ye gidiyor - doğu perinçek
  ‘Milli Menfaat’ten AİHM’ye gidiyor19.01.2015
  GündemErgenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan ve Anayasa Mahkemesi’nin ‘hak ihlali’ kararının ardından tahliye edilen İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’in başvurusu üzerine yurtdışı yasağı kaldırıldı.İP’den yapılan açıklamada, “Doğu Perinçek, AİHM Büyük Daire’deki ‘İsviçre-Perinçek’ davası için 28 Ocak’ta Strasbourg’a gidecek” denildi.
 • Perinçek ile ilgili önemli karar - doğu perinçek
  Perinçek ile ilgili önemli karar18.01.2015
  GündemErgenekon Davası nedeniyle hakkında yurtdışına çıkış yasağı bulunan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in yasağı kaldırıldı.
 • Rauf TAMER

  Perinçek - doğu perinçek
  Perinçek16.01.2015
  YazarlarDoğu Perinçek’in 28 Ocak’ta AİHM Büyük Dairesi’nde bulunması lazım.
 • Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama - doğu perinçek
  Resmi pozisyon ‘Ama’sız bir kınama11.01.2015
  PlanetParis’teki Charlie Hebdo katliamı Dışişleri Bakanlığı’nın 7 yıldır gelenek haline getirdiği Büyükelçiler Konferansı’na denk geldi.Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil de konferans için Ankara’daydı.Hem Türkiye’nin resmi tepkisinin koordinasyonuna katıldı hem de hafta boyunca yaşanan gelişmeleri merkezde, en yetkili makamlarla istişare etme imkânı buldu.
 • Doğu Perinçek'in davasında Ermenistan'ı Amal Clooney savunacak - doğu perinçek
  Doğu Perinçek'in davasında Ermenistan'ı Amal Clooney savunacak23.12.2014
  Planetİşçi Partisi lideri Doğu Perinçek’in “Ermeni soykırımı uluslararası yalandır” sözleri nedeniyle İsviçre’de mahkum edilmesinin ardından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) başlayan sürece, ünlü aktör George Clooney’nin avukat eşi Amal Clooney de dahil oldu.
 • Cumhuriyet bildirisi - doğu perinçek
  Cumhuriyet bildirisi21.12.2014
  GündemAralarında Doğu Perinçek, Hüsamettin Cindoruk, Nasuh Mahruki, Süheyl Batum, Şahin Mengü, Şükrü Sina Gürel, Ufuk Söylemez’in de bulunduğu 108 aydın ‘Cumhuriyet çağrısı’ yaptı.
 • Yalçın BAYER

  Allah aşkına susun artık - doğu perinçek
  Allah aşkına susun artık17.12.2014
  YazarlarBU iktidarın sınırı yok, hiçbir şey de yok.
 • Akif BEKİ

  Ekrem Bey’e hesap veriyorum - doğu perinçek
  Ekrem Bey’e hesap veriyorum18.11.2014
  YazarlarMEĞER o özel yetkili başsavcı efelenmeleri banaymış, operasyonel internet siteleri Ekrem Bey’le karşılıklı resimlerimizi koyup ‘Akif Beki’ye cevap’ diye yaygarayı basmasa gafil gafil atıp tutmaya devam edecektim.
 • Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum - doğu perinçek
  Kadir İnanır: 6-7 Ekim'i.HDP'lilerin yaptığına inanmıyorum02.11.2014
  GündemHükümetin çözüm sürecinin kamuoyundaki algısına katkı için oluşturduğu Akil İnsanlar Heyeti’nin en meşhur birkaç yüzünden biriydi kuşkusuz.Akdeniz Bölgesi heyetinin üyesi olarak çalışmalara katıldı.O günden pek çok hakarete, eleştiriye, hatta ölüm tehditlerine maruz kalsa da polemiklere girmekten kaçındı.Heyet işlevini tamamladı ama onun durmaya niyeti yok.Kendi ifadesiyle ‘barış elçisi’ olarak Türkiye’yi dolaşmayı sürdürmeye kararlı.6-7 Ekim olaylarının ve sonrasında yaşanan sürecin HDP’yi yıpratmaya dönük bir provokasyon olduğunu düşünüyor.Türkiye’nin geleceğinin Iraklı ve Suriyeli Kürtlerle yapacağı ittifakta yattığına inanıyor.Hem ona göre egemen güçler zaten anlaştı ve bu bölgedekilere diyor ki; ‘Barışacaksınız, hiç şansınız yok’.Gizlemediği siyasi duruşuna, hükümete getirdiği ağır eleştirilere ve Ortadoğu analizlerine şaşıracaksınız!
 • Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme - doğu perinçek
  Perinçek-İsviçre davasında önemli gelişme05.10.2014
  GündemErivan’daki Fransa büyükelçiliğinin internet sitesindeki habere göre; Strasbourg’daki Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Perinçek-İsviçre davasında, Ermenistan’ın 3.taraf olmasını kabul etti.
 • ‘Milli hükümet’ seferberliği - doğu perinçek
  ‘Milli hükümet’ seferberliği02.10.2014
  GündemARALARINDA eski siyasetçi ve emekli askerlerin yanı sıra işadamları ve akademisyenlerin de bulunduğu yaklaşık 80 kişinin katılımıyla düzenlenen Milli Kurtuluş İçin Öncüler toplantısı, 28 Eylül’de Ankara’da yapıldı.
 • Yalçın BAYER

  Dindarlaştırmanın sonu - doğu perinçek
  Dindarlaştırmanın sonu24.09.2014
  YazarlarEGEMENLERİN veya iktidarların eliyle yavaş yavaş veya hızlı adımlarla toplumlar dindarlaştırılmaya çalışılırsa bunun sonu ne olur?
 • Karargah evleri soruşturması kapandı - doğu perinçek
  Karargah evleri soruşturması kapandı10.09.2014
  GündemTSK içerisinde görevli bazı asker kişilerle İşçi Partisi yöneticileri arasında yasa dışı bir yapılanma olduğu iddialarına yönelik olarak 2008’de açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.
 • Bir film özür dilemez - doğu perinçek
  Bir film özür dilemez05.09.2014
  KeyifFatih Akın’ın 1915 olaylarını anlattığı filmi ‘The Cut’ (Kesik) Venedik Film Festivali’nde dünya prömiyerini yaptı.Eleştirmenler pek de memnun değildi ama Akın’a göre eser görevini yaptı.Türklerle Ermeniler arasında bir köprü kurdu.Şimdi sırada filmin Türkiye’deki sınavı var.
 • Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş - doğu perinçek
  Muharrem İnce, Köşk için sürpriz bir isim önermiş19.08.2014
  GündemCUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekilliği’nden istifa eden Yalova Milletvekili ve Genel Başkan Adayı Muharrem İnce, CNN Türk televizyonunda yayınlanan Ne Oluyor programında Şirin Payzın’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.İnce, "Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ben, 4 aday önerdim.İsimleri söylemek istemiyorum.Bir tanesini söyleyeyim.Mehmet Bekaroğlu’nu önerdim.Dedim ki Saadet Partisi tabanından AKP’nin belli bir kesiminden oy alırız.Aday gösterelim dedim" dedi.
 • Şehitlere tek tek karanfil - doğu perinçek
  Şehitlere tek tek karanfil05.07.2014
  Gündemİşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, maden faciası ile sarsılan Manisa’nın Soma İlçesi’ni ziyaret etti.
 • Yalçın BAYER

  Gökten üç işaret geldi, anlayana - doğu perinçek
  Gökten üç işaret geldi, anlayana23.06.2014
  YazarlarGEÇEN hafta oluşan iki doğa hadisesi bizlere çok ciddi ikaz ve işaret aslında.
 • ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler - doğu perinçek
  ‘Nöbet Çadırı’nı ziyaret ettiler22.06.2014
  GündemBALYOZ ve Ergenekon davalarında tahliye edilen bazı sanıklar ile aileleri dün, Silivri’deki “Nöbet Çadırı”nda bir araya geldi.
 • Taha AKYOL

  Küresel komplo! - doğu perinçek
  Küresel komplo!20.06.2014
  YazarlarCUMHURBAŞKANI seçimleri için “küresel güçler” yine devreye girmişler, ‘Kurtuluş Savaşı’ veren Tayyip Erdoğan’ın önünü kesmek için düşünüp taşınmışlar, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu piyasaya sürmüşler!
 • Ahmet HAKAN

  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu - doğu perinçek
  ‘Koçero’ gibi bir aday: Ekmeleddin İhsanoğlu18.06.2014
  YazarlarŞAİR Hasan Hüseyin’in “Koçero” diye bir şiiri vardır.
 • Erdoğan’a kırmızı halı - doğu perinçek
  Erdoğan’a kırmızı halı18.06.2014
  GündemİŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, “Ekmeleddin İhsanoğlu bir kırmızı halıdır.Çankaya yolunda Tayyip Erdoğan’ın ayaklarının altına serilmiştir.
 • Sedat ERGİN

  Yalova ve Ağrı seçimlerine nasıl bakmalı - doğu perinçek
  Yalova ve Ağrı seçimlerine nasıl bakmalı04.06.2014
  YazarlarGEÇEN pazar günü Yalova ve Ağrı’da yenilenen ve AK Parti’nin kendi kontrolündeki her iki belediyeyi de kaybetmesiyle sonuçlanan seçimlerin sonuçları üzerinde büyük bir tartışma yürüyor.
 • 'Kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar' - doğu perinçek
  'Kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar'04.06.2014
  GündemEski Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış, cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili olarak, "Milletin seçtiği cumhurbaşkanı, başkandır" dedi.Muhalefetin çatı aday formülünü de eleştiren Bağış, "Bizdeki vesayet yandaşları yeni bir sürece girdiler.Çatı aday arıyorlarmış.Mart sonu itibarıyla kedilerle birlikte çatı çatı geziyorlar" ifadelerini kullandı.
 • AİHM'deki Perinçek davası Büyük Daire'de görülecek - doğu perinçek
  AİHM'deki Perinçek davası Büyük Daire'de görülecek03.06.2014
  PlanetAvrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), Doğu Perinçek'in, 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları hakkındaki açıklamaları nedeniyle İsviçre'de ceza alması üzerine verilen ihlal kararıyla ilgili davanın, Büyük Daire'de görülmesine karar verdi.
 • Karar 1 ayı bulmayabilir - doğu perinçek
  Karar 1 ayı bulmayabilir08.05.2014
  GündemAnayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, ‘Adalet Nöbeti’ni sürdüren avukatları dün makamına davet ederek 1 saat görüştü.Kılıç, dosyaya yeni raportörler atandığını belirterek, “Adalet Bakanlığı savunmasını sundu.Karar 1 ayı bulmayabilir” dedi.Kılıç’ın eylem nedeniyle oluşan gürültüye dikkat çektiğini vurgulayan Avukat Murat Ergün, “Eylemimizi ‘Adaleti Sessizce Bekliyoruz’ şeklinde sürdüreceğiz” diye konuştu.
 • Yalçın BAYER

  Halkın cumhurbaşkanı olmaya adayım. - doğu perinçek
  Halkın cumhurbaşkanı olmaya adayım.07.05.2014
  YazarlarİNSANLAR ortaya çıkıp “Ben adayım” demiyor, diyemiyorsa siyaset denilen bataklıktan kaçtıkları içindir diye düşünüyorum.
 • Öteki 1 Mayıs - doğu perinçek
  Öteki 1 Mayıs01.05.2014
  Gündemİstanbul Kadıköy’deki 1 Mayıs kutlamalarında coşku ve bayram havası hâkimdi.Türk-İş, Türkiye Kamu-Sen ve İşçi Partisi ile çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri, İskele Meydanı’nda halaylarla ve Onur Akın’ın türküleriyle 1 Mayıs’ı kutladı.Anadolu’nun birçok şehrinde de ufak tefek gerginliklerin dışında renkli görüntüler yaşandı.
 • Perinçek Haşim Kılıç'ı eleştirdi - doğu perinçek
  Perinçek Haşim Kılıç'ı eleştirdi26.04.2014
  GündemİŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, İzmir Kitap Fuarı’nda okurları için kitaplarını imzalarken, basın mensuplarının sorusu üzerine Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın açıklamalarını değerlendirdi.Perinçek, Kılıç’ın anayasal kurumları değil, devletin içine yuvalanmış suç örgütlerini savunan bir konuşma yaptığını öne sürdü.
 • Tarık Akan da 'Sessiz Çığlık'da - doğu perinçek
  Tarık Akan da 'Sessiz Çığlık'da25.04.2014
  GündemVARDİYA Bizde Platformu’nun 83’üncü sessiz çığlık eyleminde Silivri Cezaevi’de tutuklu olan Tuğgeneral Mustafa İlhan ile Tuğamiral Hakan Eraydın’ın çocukları, babalarının gönderdiği mektupları okudu.
 • Bu millete bu eziyet fazla - doğu perinçek
  Bu millete bu eziyet fazla23.04.2014
  GündemMUHALEFET partilerinden açıklamaya özetle şu tepkiler geldi:
 • Taha AKYOL

  Bireysel başvuru - doğu perinçek
  Bireysel başvuru20.04.2014
  YazarlarBAŞBAKAN Tayyip Erdoğan Twitter’daki bir takım sayfalarda kendisinin ve ailesinin kişilik hakları ihlal edildiği için Anayasa Mahkemesi’ne “bireysel başvuru”da bulundu.
 • İÜ ile hukuk savaşını kazandı - doğu perinçek
  İÜ ile hukuk savaşını kazandı19.04.2014
  Gündemİstanbul Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü’ndeki araştırma görevlisi kadrosundan, doktorasını sürdürdürdüğü 6 yıl boyunca tezini teslim etmediği gerekçesiyle çıkartılan Mehmet Perinçek, akademik kariyerine devam etmek için verdiği hukuk mücadelesini kazandı.
 • Yazarla okuru buluşturan fuar - doğu perinçek
  Yazarla okuru buluşturan fuar18.04.2014
  EgeTÜM Fuarcılık Yapım A.Ş.(TÜYAP) tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile bu yıl 19'uncusu düzenlenen İzmir Kitap Fuarı, bugün İzmirli okurlarla buluşacak.
 • Sözde soykırımdan 2 ödül - doğu perinçek
  Sözde soykırımdan 2 ödül13.04.2014
  PlanetAMERİKAN Türk Dernekleri Kurulu’nun (ATAA) bu yıl 34’üncüsü düzenlenen Amerikan Türk Konferansı’nda İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e ‘sözde Ermeni soykırımıyla mücadelesi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) İsviçre’ye karşı kazanmış olduğu davadan ötürü’ ödül verildi.
 • Ahmet HAKAN

  Abdullah Gül’e bir iş düşmeyebilir - doğu perinçek
  Abdullah Gül’e bir iş düşmeyebilir06.04.2014
  YazarlarİKİ formül var:
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Pamir ile birlikte insanlık da boğuldu - doğu perinçek
  Pamir ile birlikte insanlık da boğuldu06.04.2014
  YazarlarZEKERİYAKÖY’de kaybolan Pamir’in kısacık yaşam öyküsü, insanlık meselesinde içimizden bazılarının nasıl bir çamur içinde debelendiğini gösteren bir ayna oldu.
 • Arınç'tan önemli açıklamalar - doğu perinçek
  Arınç'tan önemli açıklamalar06.04.2014
  GündemHükümet sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yaptı.
 • Korsan bildiri - doğu perinçek
  Korsan bildiri03.04.2014
  Gündemİşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ergenekon davasının gerekçeli kararını, 'korsan bildiri' olarak niteledi.
 • Ergenekon gerekçeli kararının önsözü - doğu perinçek
  Ergenekon gerekçeli kararının önsözü02.04.2014
  GündemErgenekon Davası gerekçeli kararının önsözünde şu ifadeler yer aldı:
 • Boş evde oy - doğu perinçek
  Boş evde oy30.03.2014
  GündemDadyan Ermeni Okulu’nda oy kullanan Bakırköylü seçmen oturduğu apartmandaki boş dairede 40’ı aşkın kişinin oy kullanacağını fark edince itiraz etti.Güçlü Göymen, “Sandık görevlileri listede ismi olan kişilere oy kullandırılacağını söylediler.Hatta bu konuda muhtarlığın suç duyurusu da varmış” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Ey seçmen, gözünü dört aç - doğu perinçek
  Ey seçmen, gözünü dört aç28.03.2014
  YazarlarYARIN yapılacak yerel seçimler Türkiye’nin kader seçimidir.Zira bu seçimin hemen akabinde yapılacak cumhurbaşkanlığı ve genel seçim sonuçlarını da bu seçimin sonucu belirleyecektir.AKP için bu seçim hayati önem taşımaktadır.
 • "Öcalan AKP’li oldu" - doğu perinçek
  "Öcalan AKP’li oldu"23.03.2014
  GündemErgenekon Davası’nda ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası alan Anayasa Mahkemesi’nin kararı sonrasında tahliye edilen İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, İstanbul’un ardından ikinci mitingini İzmir’de yaptı.
 • Perinçek Suriye uçağının düşürülmesini kınadı - doğu perinçek
  Perinçek Suriye uçağının düşürülmesini kınadı23.03.2014
  GündemİŞÇİ Partisi Genel Başkanı Doğu Perincek, "Kardeş Suriye uçağının düşürülmesi, bugün ABD güdümlü PKK bölücülüğüne yapılmış en büyük destektir" dedi.
 • Böyle olur Mustafa Kemal’in askerleri - doğu perinçek
  Böyle olur Mustafa Kemal’in askerleri22.03.2014
  GündemBalyoz davası sanık yakınlarından oluşan Vardiya Bizde Platformu üyeleri 78’inci kez bir araya gelerek pek çok ilde ‘Sessiz Çığlık’ eylemi yaptı.
 • Perinçek: Kasetlerle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz - doğu perinçek
  Perinçek: Kasetlerle yönetilen bir ülkede yaşıyoruz21.03.2014
  GündemİŞÇİ Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek partisinin Kadıköy İskele Meydanı’nda düzenlenen mitinginde konuştu.Mitinge İP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Levent Kırca ile ilçe belediye başkan adayları da katıldı.Mitingte ’Ergenekon’dan çıktık, Türkiye’yi birleştiriyoruz’, ’Önce oylar İşçi Partisi’ne’ yazılı pankartlar açılırken, ’Milli meclis, milli hükümet’ ve ’Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ sloganları atıldı.
 • Yalçın BAYER

  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’ - doğu perinçek
  Tayyip Erdoğan tehdidini ‘sıfırlamak’19.03.2014
  YazarlarAÇIK ve net bir şekilde görülmektedir ki Türkiye bir hükümet tarafından yönetilmekten çok tek adam yönetimi anlayışıyla yönetilmekte, hükümet üyeleri bile önemli gelişmeleri haberlerden öğrenmektedir.
 • Yılmaz ÖZDİL

  Tarihçe - doğu perinçek
  Tarihçe18.03.2014
  YazarlarDün.18 Mart’tı.
 • İsviçre, AİHM’in Perinçek kararına itiraz ediyor - doğu perinçek
  İsviçre, AİHM’in Perinçek kararına itiraz ediyor11.03.2014
  Planetİsviçre hükümeti, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek hakkında verdiği karara itiraz ediyor.
içinde

Doğu Perinçek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz