Cemil Çiçek


 • Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya gitticemil çiçek -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya gitti31.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere özel uçak “ANA” ile saat 08.30'da Fransa'nın başkenti Paris'e gitti.
 • Mağdur hakları fonu geliyorcemil çiçek -

  Mağdur hakları fonu geliyor30.10.2014

  EKONOMİ

  Mağdur haklarına ilişkin kanun tasarı taslağı çalışmaları son noktaya geldi.Taslakta, suç mağdurları için fon kurulup, destek amacıyla avans verilmesi öngörülüyor.
 • Başkent'te ilk tören Anıtkabir'decemil çiçek -

  Başkent'te ilk tören Anıtkabir'de29.10.2014

  GÜNDEM

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor.Başkent'teki ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi.Cumhrubaşkanı Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı yazıda halkın seçtiği ilk cumhurbaşkanı olmasına dikkat çekti.
 • 29 Ekim resepsiyonu iptalcemil çiçek -

  29 Ekim resepsiyonu iptal29.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'daki maden faciası nedeniyle bu akşam yeni Cumhurbaşkanlığı binasında yapılacak 29 Ekim resepsiyonunun iptal edildiğini açıkladı.Erdoğan, bugün Karaman'a giderek olay yerinde incelemelerde bulunacak.
 • Ben değil hiç kimse karışamazcemil çiçek -

  Ben değil hiç kimse karışamaz29.10.2014

  GÜNDEM

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 4 eski bakanla ilgili oluşturulan soruşturma komisyonunun İstanbul’da şüpheli ve tanıkların ‘ayağına gittiği’ yönündeki eleştirileri ve davet edilenlerin komisyona bilgi vermemesini değerlendirdi.
 • Yalçın BAYER

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyızcemil çiçek -

  Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız27.10.2014

  YAZARLAR

  91 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, ulusal egemenlik temeline dayandırılan, hedefi çağdaş uygarlığa ulaşmak olan, ümmetten ulusa, kuldan yurttaşa kararlı bir dönüşümün ilk adımıydı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Sen kimsin becemil çiçek -

  Sen kimsin be26.10.2014

  YAZARLAR

  Önceki gün, iki kişinin yakasına sarılıp, edep sınırımı da aşıp suratına avaz avaz haykırmak istedim.“Sen kimsin be!.”
 • Cumhuriyet’in canlı örneğiyimcemil çiçek -

  Cumhuriyet’in canlı örneğiyim26.10.2014

  GÜNDEM

  Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’nin açılış töreninde konuşan 9.Cumhurbaşkanı Demirel “Türkiye Cumhuriyeti herkese fırsat tanır.İşte Demirel’e tanımış.Bir köylü çocuğu.‘Herkese fırsat tanınıyor, bu fırsatları kullanın’ diyoruz.Çocuklarınız ülkeniz hizmetinde rol alsınlar.Önleri açıktır, misali benim” dedi.
 • Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldıcemil çiçek -

  Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi açıldı26.10.2014

  GÜNDEM

  Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in 50 yıllık siyasi yolculuğunun, memleketi İslamköy’den Çankaya’ya olan serüveninin bilgi ve belgeleriyle yer aldığı Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi, çok sayıda davetlinin katılımıyla açıldı.Demirel açılışta yaptığı konuşmada, bugünün ve geleceğin idarecilerine "Yola devam" diye seslendi, "Demokrasi sayesinde yapacaksınız.Demokrasi seyisinde eksik kalan hizmetler tamamlanır, yenileri yapılır.Bütün bu hizmetler yapılırken dikkat ettiğimiz şey demokrasi ve Türkiye’nin birliği ve beraberliğinin zedelenmemesidir" dedi.Demirel konuşmasında Atatürk'ü anarak "O bizim her şeyimizdir.Onu unuttuğumuzda her şeyi kaybederiz" dedi.
 • Müze bugün açılıyorcemil çiçek -

  Müze bugün açılıyor25.10.2014

  GÜNDEM

  Türkiye’nin 55 yıllık siyasi geçmişine damgasını vuran 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in yaşamının anlatıldığı ‘Süleyman Demirel Demokrasi ve Kalkınma Müzesi’ bugün saat 12.00’de düzenlenecek törenle açılacak.
 • PKK saldırdı: Üç asker şehitcemil çiçek -

  PKK saldırdı: Üç asker şehit25.10.2014

  GÜNDEM

  Maskeli kişiler Hakkâri Yüksekova’nın en merkezi yeri Cengiz Topel Caddesi’nde sivil kıyafetli askerlere arkadan ateş açtı.Silahlı saldırıya uğrayan Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya) ve jandarma erler Yunus Yılmaz (Bingöl) ile Ramazan Köse (Artvin) şehit oldu.Hain pusunun ardından Genelkurmay Başkanlığı ve İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın açıklamalarındaki fark dikkat çekti.Genelkurmay Başkanlığı, 'Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından' açıklarken, İçişleri Bakanı Efkan Ala, 'yüzü maskeli 2 kişi' olduklarını söyledi.
 • Deniz Gürel

  Mogan'da yöntem tehlikesicemil çiçek -

  Mogan'da yöntem tehlikesi23.10.2014

  YAZARLAR

  Mogan’daki kötü gidişi yıllardır gündeme getiriyoruz.Yetki karmaşasının, gölün yokoluşuna neden olduğunu defalarca vurguladık.
 • Meclis’ten Kuran sözlüğücemil çiçek -

  Meclis’ten Kuran sözlüğü22.10.2014

  Avrupa

  TBMM Başkanlığı, daha önceki dönemlerde rastlanmayan bir hizmete imza atarak 2246 sayfalık dev ciltli bir Kuran Sözlüğü bastırıp dağıttı.
 • Ne olacak bu AKM'nin halicemil çiçek -

  Ne olacak bu AKM'nin hali17.10.2014

  Ankara

  Başkent’te akıbeti yılan hikayesine dönen, TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in daha önce ‘ucube’ dediği Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binası ve alanıyla ilgili dün akademik toplantı düzenlendi.
 • Devletin zirvesi Doğan Güreş'in cenazesinde buluştucemil çiçek -

  Devletin zirvesi Doğan Güreş'in cenazesinde buluştu16.10.2014

  GÜNDEM

  Geçtiğimiz gün tedavi gördüğü GATA'da vefat eden eski Genelkurmay başkanı Doğan Güreş son yolculuğuna uğurlandı.Cenazeye bir dönem Güreş'e en yakın isimlerden olan eski Başbakan Tansu Çiller de katıldı.Çiller, "Türkiye vatansever bir evladını kaybetti" dedi.Güreş'in ikiz torunlarını dedelerini el sallayarak uğurladı.
 • Baba acısıcemil çiçek -

  Baba acısı10.10.2014

  Gündem2008

  BİNGÖL’deki silahlı saldırıda şehit olan Emniyet Müdür Yardımcısı Atıf Şahin için Kocatepe Camisi’nde dün ikindi vakti tören düzenlendi.
 • Türk askeri mi ölsüncemil çiçek -

  Türk askeri mi ölsün10.10.2014

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye’nin tek başına bodoslama Suriye’ye girmesini isteyenleri, “iki yüzlülükle” suçladı.
 • Şehit polis son yolculuğuna uğurlandıcemil çiçek -

  Şehit polis son yolculuğuna uğurlandı09.10.2014

  Gündem2008

  BİNGÖL kent merkezinde dün düzenlenen saldırıda şehit olan Emniyet Müdür Yardımcısı 47 yaşındaki Atıf Şahin’in Türk bayrağına sarılı cenazesi, Ankara’daki Kocatepe Camiine getirildi ve burada cenaze töreni düzenlendi.
 • Atatürk’e saldırı çirkinlikcemil çiçek -

  Atatürk’e saldırı çirkinlik08.10.2014

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Kobani’deki çatışmalar nedeniyle bazı illerde yapılan gösterilerin terör eylemine dönüştüğünü belirterek, “Türkiye’nin bütün imkanlarını seferber ederek yaşanan büyük acıyı dindirmeye çalışmasının karşılığı, sokaklarımızı kan gölüne çevirmek olmamalıdır” dedi.
 • Cemil Çiçek'ten Kobani açıklamasıcemil çiçek -

  Cemil Çiçek'ten Kobani açıklaması07.10.2014

  Gündem2008

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, yurt dışındaki olaylar bahanesi ile bazı illerde yapılan gösterilerin terör eylemine dönüştüğünü söyledi.Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, yurt dışındaki çatışmaları ülke içine taşıyarak barış ve huzur ortamına zarar verilmesinin son derece yanlış olduğunu savunarak "Türkiye'nin bütün imkanlarını seferber ederek yaşanan büyük acıyı dindirmeye çalışmasının karşılığı, sokaklarımızı kan gölüne çevirmek olmamalıdır" ifadelerini kullandı.
 • Ayakta karşılamacemil çiçek -

  Ayakta karşılama01.10.2014

  Gündem2008

  Özel oturumla toplanan Genel Kurul’la Meclis’in yeni yasama yılı dün açıldı.
 • Resepsiyonda mini zirvecemil çiçek -

  Resepsiyonda mini zirve01.10.2014

  Gündem2008

  TBMM’nin yeni yasama yılı resepsiyonu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in katıldığı mini zirveye sahne oldu.
 • 60 gün çalışacakcemil çiçek -

  60 gün çalışacak30.09.2014

  Gündem2008

  TBMM, yeni yasama dönemine bugün başlıyor.Cumhurbaşkanlığı seçimleri, yeni hükümetin kurulması ve torba yasa mesaisi nedeniyle tüm yaz sadece 1 ay tatil yapan Meclis, bugün yemin töreninden sonra ilk kez kürsüye gelecek Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın konuşmasıyla açılıyor.
 • Mogan’ı kurtaracak beş imzacemil çiçek -

  Mogan’ı kurtaracak beş imza30.09.2014

  Ankara

  Kirlilik nedeniyle suyun yosun tuttuğu ve balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarılması için hazırlanan eylem planında imzalar atıldı.Üç bakanlık ve iki belediyenin işbirliği içinde olacağı projede çalışmalar 2015’in mart ayında başlayacak.
 • Yeni yasama yılı başladıcemil çiçek -

  Yeni yasama yılı başladı30.09.2014

  Gündem2008

  24.Dönem 5.Yasama Yılı açılıyor.Meclis'teki törende bir ilk yaşanacak.Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı sıfatıyla ilk kez konuşacak.Ancak Erdoğan konuşması sırasında prompter kullanacak.Meclis'te prompter daha önce sadece ABD Başkanı Obama'nın konuşması sırasında kullanılmıştı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarcemil çiçek -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar30.09.2014

  Gündem2008

  TBMM'nin yeni dönemi için yapılan resepsiyona Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan birlikte katıldı.Erdoğan, resepsiyonda açıklamalarda bulundu.
 • Resepsiyonda Bahçeli'yi kızdıran olaycemil çiçek -

  Resepsiyonda Bahçeli'yi kızdıran olay30.09.2014

  Gündem2008

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun yeni yasama yılı resepsiyonunda TBMM Genel Kurulu Başkanlık Divanı odasında görüşmesine tepki göstererek, "Sezar gibi odaya çekilmeleri yakışıksız davranış.Milletin asli unsuru olmasam burayı terk ederdim" dedi.
 • Koçan ve Demirer’e Meclis Onur Ödülücemil çiçek -

  Koçan ve Demirer’e Meclis Onur Ödülü30.09.2014

  Keyif

  TBMM 2014 Onur Ödülleri, özellikle kanser çalışmaları ile uluslararası alanda Türkiye’nin adını dünyaya duyuran Prof.Dr.Taner Demirer ve sanat alanında 2011 yılında Bayburt’un Baksı köyünde müze açan Prof.Dr.Hüsamettin Koçan’a verildi.
 • Zorunlu kimya tartışılmıyorcemil çiçek -

  Zorunlu kimya tartışılmıyor29.09.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AİHM’nin ‘Zorunlu din dersi kaldırılsın’ kararını anımsatarak, “Bu yanlış bir karar.Dünyanın hiçbir yerinde zorunlu fizik dersinin, zorunlu kimya, zorunlu matematik dersinin tartışma konusu olduğunu göremezsiniz.Ne hikmetse zorunlu din kültürü ve ahlak dersi her zaman tartışma konusu olur.Zorunlu din kültürünü kaldırırsanız onun yerine uyuşturucu, şiddet, ırkçılık gelir” dedi.
 • Torba yasa garip yolcemil çiçek -

  Torba yasa garip yol29.09.2014

  Gündem2008

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek, 24.Dönem 4.Yasama Yılı faaliyetleri ile ilgili değerlendirme toplantısında ‘kaliteli siyaset hukuku ihtiyacı’ vurgusu yaptı.Yeni anayasa, içtüzük, siyasi partiler yasası, siyasi etik ve seçim yasası çalışmalarını gündeme getiren Çiçek “Yasama faaliyeti çok etkin şekilde yapılamadığı için torba yasa gibi çok garip bir yola saptık.Torba yasa, hukuk kalitesi açısından ciddi sıkıntılar çıkarıyor” diye konuştu.
 • Rıza Özel

  “Kuşlar” fotoğrafta kalmasıncemil çiçek -

  “Kuşlar” fotoğrafta kalmasın29.09.2014

  Yazarlar

  Geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenen ve jüri koltuğunda oturduğum fotoğraf yarışması ile bir kez daha başkentin hemen yanı başında bir kuş cenneti ile yaşadığımızın farkına vardım.
 • Su jetleri Mogan'da yosuna takıldıcemil çiçek -

  Su jetleri Mogan'da yosuna takıldı21.09.2014

  Ankara

  Ankara Hürriyet’in defalarca gündeme getirdiği Mogan Gölü’ndeki kirlilik sürüyor.Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın üçüncü etabını Mogan’da koşan yarışmacılar göldeki yosunlanma nedeniyle zor anlar yaşadı.
 • Ahmet Özal: Siyasete geri dönüyorumcemil çiçek -

  Ahmet Özal: Siyasete geri dönüyorum20.09.2014

  Gündem2008

  8’inci Cumhurbaşkanı ve 45 - 46’ıncı hükümetlerin Başbakanı Turgut Özal’ın oğlu Ahmet Özal, yeni bir parti ile yeniden siyasete gireceğini açıkladı.Siyasete yeni bir parti ile gireceğini belirten Özal, "Katılmayı düşündüğüm hiçbir parti yok.2002’den beri teklifler var.Siyasete girmeyi düşünmediğim için girmemiştim" dedi.
 • Polis TBMM 004’ü anlayamadıcemil çiçek -

  Polis TBMM 004’ü anlayamadı19.09.2014

  Gündem2008

  Eski CHP Genel Başkanı, Gazeteci-Yazar Altan Öymen, Odatv soruşturması sırasında Avukat Turgut Kazan’ı takip eden polislerin TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu ve kendisini takibini “soruşturma skandalı” diye niteledi, o yemekte 5 değil 6 kişi olduklarını söyledi.
 • Süreç toplantısıcemil çiçek -

  Süreç toplantısı18.09.2014

  Gündem2008

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dün güne sabah saatlerinde Genelkurmay Başkanı Necdet Özel’i kabul ederek başladı.
 • Kurtuluş reçetesicemil çiçek -

  Kurtuluş reçetesi16.09.2014

  Ankara

  Suyun yosun tuttuğu, balık ölümlerinin yaşandığı ve gün be gün yok olma tehlikesiyle karşı karşıya gelen Mogan Gölü’nün ‘kurtuluş reçetesi’ hazırlandı.
 • Deniz Gürel

  Mogan'ın kurtuluş reçetesicemil çiçek -

  Mogan'ın kurtuluş reçetesi16.09.2014

  Yazarlar

  Mogan Gölü, bozkır Ankara’nın en önemli yaşam kaynaklarından ve mesire alanlarından olmasına rağmen her geçen gün yok olmaya bir adım daha yaklaşıyor.
 • Teknede Mogan kritiğicemil çiçek -

  Teknede Mogan kritiği14.09.2014

  Ankara

  Kirlilik nedeniyle her geçen gün kan kaybeden, suyun yosun tuttuğu ve balık ölümlerinin yaşandığı Mogan Gölü’nü kurtarmayı amaçlayan Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay, yarın TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’yla bir araya gelip, tekneyle göl turu atacak.
 • Ukrayna, ‘Boğaz’dan tanker izni istedicemil çiçek -

  Ukrayna, ‘Boğaz’dan tanker izni istedi12.09.2014

  Ekonomi

  Ukrayna, Rusya ile doğalgaz fiyatında anlaşamaya varılamayacağını göz önünde bulundurarak, Ankara’dan Boğazlar üzerinden LNG tankeri geçirme izni istediği ortaya çıktı.
 • "Torba Kanun" Cumhurbaşkanlığı'na gönderildicemil çiçek -

  "Torba Kanun" Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi10.09.2014

  Gündem2008

  Kamuoyunda "Torba kanun" olarak bilinen yasa, onay için Cumhurbaşkanlığı'na gönderildi.
 • Siyasilerden 9 Eylül'de İzmir mesajlarıcemil çiçek -

  Siyasilerden 9 Eylül'de İzmir mesajları08.09.2014

  Gündem2008

  Liderler ve siyasi parti üyeleri, İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 92.yıl dönümü nedeniyle mesaj yayınladı.
 • CHP’ye kongre jesticemil çiçek -

  CHP’ye kongre jesti03.09.2014

  Gündem2008

  CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek ile görüşerek, kongrelerinde seçimin yapılacağı cumartesi günü çalışmaların uzayabileceği gerekçesiyle Meclis Genel Kurulu’nun pazar yerine pazartesi günü toplanmasını istedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Paraları evlere polisler mi koydu?cemil çiçek -

  Paraları evlere polisler mi koydu?02.09.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu’nun “Özgürlüklere yeni ahlaki formasyon getireceğiz” sözleri, ilk meyvesini verdi.
 • Taha AKYOL

  Siyasete seviyecemil çiçek -

  Siyasete seviye02.09.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu Meclis’e seviye getirmek gerektiğini söylüyor; çok haklı elbette.
 • Prof.Dr.Bingür Sönmez: Kurşun saatime çarptı ve kurtardıcemil çiçek -

  Prof.Dr.Bingür Sönmez: Kurşun saatime çarptı ve kurtardı02.09.2014

  Sağlık

  Sarıkamış'ta silahlı saldırıya uğrayan Prof.Dr.Birgür Sönmez bugün çalıştığı hastanede işbaşı yaptı.Bir hafta boyunca poliklinikte hastalarını muayene edeceğini söyleyen Sönmez, Önümüzdeki hafta yeniden ameliyatlara başlayacağı müjdesini verdi.İki elinin işaret ve baş parmaklarını gösteren Sönmez, " Neye ihtiyacım var biliyor musunuz ? Şu iki parmağa" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Yeni ahlaki formasyon’!cemil çiçek -

  ‘Yeni ahlaki formasyon’!01.09.2014

  Yazarlar

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, kongre konuşmasında “Özgürlükleri yeni bir ahlaki formasyonla buluşturacağız” dedi.
 • Teğmenler göreve hazırcemil çiçek -

  Teğmenler göreve hazır31.08.2014

  Gündem2008

  Tayyip Erdoğan ilk kez Cumhurbaşkanı ve Başkomutan sıfatı ile Deniz ve Hava Harp Okulları mezuniyet törenlerine katıldı.
 • Güvenoyundan sonra sıra torbadacemil çiçek -

  Güvenoyundan sonra sıra torbada31.08.2014

  Ekonomi

  YENİ hükümet, Meclis Genel Kurulu’nda gelecek hafta tamamlanacak program ve güvenoyu görüşmelerinin ardından ilk gündem maddesi olarak Torba Tasarı’yı belirledi.
 • Davutoğlu o kadar heyecanlanmasıncemil çiçek -

  Davutoğlu o kadar heyecanlanmasın31.08.2014

  Gündem2008

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Davutoğlu, AKP kongresinde, 'yolsuzluk yapanların gerekirse ellerini kırarız' demişti.Şimdi, yolsuzluk yapanların aklandığı bir sürece girdik.Ellerin kırıldığı değil, ellerin öpüldüğü bir sürecin içine girdik.Bizim muhatabımız hükümet, Başbakan.Bu Başbakanın önce bir kişiliğini ortaya koyması lazım.Erdoğan'dan bağımsız bir kişiliği olduğunu, devleti yönetebilecek güce, erke ve akla sahip olduğunu göstermesi lazım.İlk adımda bunu göstermedi.Adli yıl açılış törenine katılmadı" diye konuştu.
 • Deniz Harp Okulu'nda diploma Törenicemil çiçek -

  Deniz Harp Okulu'nda diploma Töreni30.08.2014

  Gündem2008

  Deniz Harp Okulu Komutanlığının 241.Dönem Diploma ve Sancak Devir-Teslim Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in katılımıyla yapıldı.
içinde

Cemil Çiçek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz