Cemil Çiçek

 • Tek terör örgütü DEAŞ değil - cemil çiçek
  Tek terör örgütü DEAŞ değil29.01.2015
  GündemResmi ziyaret için Fransa'da bulunan TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Türkiye'nin Paris Büyükelçiliğinde bir basın toplantısı düzenledi.Çiçek, "Yaşadığımız coğrafyada tek terör örgütü DEAŞ değil, ondan daha evvel, bizim 40 bin vatandaşımızı katleden PKK terör örgütü var.Şimdi DEAŞ'e karşı savaşıyor görüntüsü altında PKK'nın terör örgütü olduğu göz ardı edilemez, ona meşruiyet kazandırılamaz" dedi.
 • Saray'da ABD usulü - cemil çiçek
  Saray'da ABD usulü28.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın göreve gelmesiyle yeniden yapılanan Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan ‘Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü’ makamının ilk uygulaması dün yapıldı.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD Beyaz Saray Sözcüsü gibi Saray’da basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Erdoğan’ın 5 aylık görev süresini değerlendiren ve yeni görev şeması ile ilgili bilgi veren Kalın, gölge kabine iddialarını da cevaplayarak özetle şunları söyledi:
 • Haşim Kılıç: Siyasete atılmayacağım - cemil çiçek
  Haşim Kılıç: Siyasete atılmayacağım28.01.2015
  GündemAnayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, emekli olduktan sonra siyasete atılacağı iddialarını yalanladı.
 • Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada. - cemil çiçek
  Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada.28.01.2015
  GündemHer yıl gerçekleştirilen "erklerin buluşması", bu yıl ilk kez yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evsahipliğinde yapılıyor.Yasama, yürütme ve yargı organları başkanlarının biraraya geldikleri Saray'daki öğle yemeğinin davetlileri, yasama adına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yürütme adına, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yargı adına yüksek mahkeme başkanları.
 • Irkçılık ayrımcılık devam ediyor - cemil çiçek
  Irkçılık ayrımcılık devam ediyor27.01.2015
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, Bilkent Üniversitesi Konser Salonu’nda düzenlenen “Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma” programına katıldı.Ankara’da ilk kez düzenlenen etkinlikte konuşan Çiçek, Türkiye’nin 2008’den bu yana Uluslararası Holokost Anma İttifakı’na üye olduğunu ve bu törenleri de son beş yıldır düzenlediğini belirterek şunları söyledi:
 • Taha AKYOL

  Holokost - cemil çiçek
  Holokost27.01.2015
  YazarlarYAHUDİ soykırımının 70’inci yılında Uluslararası Holokost Anma Günü bu defa Ankara’da yapıldı ve TBMM Başkanı Cemil Çiçek de katıldı.İyi de yaptı.
 • Holokost Anma Günü töreni ilk kez Ankara'da yapılıyor - cemil çiçek
  Holokost Anma Günü töreni ilk kez Ankara'da yapılıyor27.01.2015
  PlanetDışişleri Bakanlığı, Uluslararası Holokost Anma Günü vesilesiyle başta Yahudiler olmak üzere hayatını kaybeden milyonlarca masum insanı saygıyla anarak, yakınlarına başsağlığı diledi.Türkiye'de dört yıldır çeşitli etkinliklerle anılan Holokost Anma Günü töreni bu sene ilk kez Ankara'da gerçekleştirilecek.
 • Verda ÖZER

  Türkiye’den beklenmeyen çıkış - cemil çiçek
  Türkiye’den beklenmeyen çıkış26.01.2015
  YazarlarBUGÜN 27 Ocak.Holokost (Yahudi Soykırımı) Kurbanlarını Anma Günü.Türkiye için de tarihi bir gün.
 • Ankara’da ilk Holokost Anma Günü - cemil çiçek
  Ankara’da ilk Holokost Anma Günü26.01.2015
  GündemHOLOKOST’un 70’inci yılında ilk kez Ankara’da düzenlenen Uluslararası Holokost Anma Günü’ne Meclis Başkanı Cemil Çiçek de katılıyor.Bilkent Üniversitesi Konser Salonu’nda bu akşam gerçekleştirilecek anma etkinliğinde Çiçek, Musevi Cemaati temsilcileriyle birlikte mum yakma törenine katılacak.
 • Yalçın DOĞAN

  28 Ocak hesap günü - cemil çiçek
  28 Ocak hesap günü23.01.2015
  YazarlarDİĞER ülkelerden 27 yıl sonra Türkiye’de yürürlüğe giriyor, 2003 Aralık ayında, yani AKP iktidarında.“Medeni ve Siyasi Haklara İlişkin Sözleşme.
 • Yalçın DOĞAN

  ‘Siyasi Etik’ freni - cemil çiçek
  ‘Siyasi Etik’ freni20.01.2015
  YazarlarYOLSUZLUK iddiasıyla Koray Aydın bakanlıktan istifa ediyor 2001’de, Başbakan Bülent Ecevit’e görüşü soruluyor, Ecevit: “Siyasi Etik Yasası üzerinde çalışıyoruz” diyor.
 • Cemil Çiçek: Akrep akreptir - cemil çiçek
  Cemil Çiçek: Akrep akreptir20.01.2015
  GündemTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Cemil Çiçek, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği 10.Konferansı'na katıldı.Konferansta bir konuşma yapan Cemil Çiçek, "Başta geçtiğimiz hafta Paris'te meydana gelenler ile Suriye, Irak, Lübnan, Yemen ve daha pek çok yerde gerçekleşen ve çok sayıda masum insanın hayatına kasteden tüm terörist saldırıları, terörist saldırılarda 40 binden fazla insanının kaybetmiş bir milletin ferdi olarak şiddetle kınıyorum" dedi.
 • Taha AKYOL

  Kurallar kurumlar - cemil çiçek
  Kurallar kurumlar19.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan oylaması bugün yapılıyor.Genel tahmin, iktidarın oylarıyla ret kararının verileceğidir.
 • CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup' - cemil çiçek
  CHP'li gençlerden 'vicdanlara mektup'19.01.2015
  EgeTBMM'de dört eski bakanın yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla Yüce Divan'a gönderilip gönderilmeyecekleri oylanacakken, İzmir'de CHP'li gençler 'Vicdanlara mektup' gönderdi.CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, "Biz AKP'li vekillerin bugün bizi mahçup etmesini, utandırmasını, haksız çıkarmalarını bekliyoruz" dedi.
 • Yüce Divan oylamasında taktik savaşları - cemil çiçek
  Yüce Divan oylamasında taktik savaşları19.01.2015
  GündemTBMM'de dört bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesi konusundaki tarihi oylama öncesinde, partiler arasında taktik savaşları yaşanıyor.
 • İki bakan hakkında karar verildi - cemil çiçek
  İki bakan hakkında karar verildi19.01.2015
  GündemDört eski bakanın Yüce Divan'a gönderilip gönderilmemesine ilişkin Meclis Genel Kurulu'ndaki gizli oylama işlemine başlandı.Meclis'te ilk olarak eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesiyle ilgili gizli oylama yapıldı.Oylamada 242 kabul oyuna karşılık 264 ret oyuyla, eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın Yüce Divan'a sevk edilmesi talebi reddedildi.Oylamada 7 milletvekili çekimser oy kullandı, 1 oy boş, 3 oy geçersiz sayıldı.Şu anda Meclis'te Muammer Güler hakkında önerge oylandı.Muammer Güler için 241 kabul oyuna karşılık 258 ret oyu kullanıldı.Bu sonuçlu Muammer Güler'in Yüce Divan'a sevk edilmesi reddedildi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar - cemil çiçek
  Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar16.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Etik itirazı - cemil çiçek
  Etik itirazı16.01.2015
  GündemCHP’li Engin Altay: 17-25 Aralık’ın çamaşır makinesine dönüştürüldüğü Meclis’te ne kadar inandırıcı.MHP’li Oktay Vural: Hukukun önemsendiği, etiğin değer bulduğu yerlerde etik kurullar anlam ifade eder.
 • CHP'li Tekin: Sayın Cumhurbaşkanı'nı destekliyorum - cemil çiçek
  CHP'li Tekin: Sayın Cumhurbaşkanı'nı destekliyorum16.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı kamuda şeffaflık programı tartışmasına, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan sonra, CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin de katıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın program için söylediği "şimdi sırası değil" sözüne destek veren Tekin, "Ben Sayın Cumhurbaşkanı'nı destekliyorum" dedi.
 • Bu belge kurtarmış - cemil çiçek
  Bu belge kurtarmış15.01.2015
  EkonomiReza Zarrab, Zafer Çağlayan’dan 240 bin Euro aldığını otel kâğıdına yazıp imzalamış.
 • Beyaz sayfa açalım - cemil çiçek
  Beyaz sayfa açalım15.01.2015
  GündemSiyasi Etik Komisyonu Kurulması Taslağı’nın seçimlerden önce yasalaşması için harekete geçen Meclis Başkanı Cemil Çiçek “Bu metni 25’inci dönem parlamentosuna hediye edelim ve beyaz bir sayfa açılsın” dedi.
 • Dört eski Bakanla ilgili gizlilik sona erdi - cemil çiçek
  Dört eski Bakanla ilgili gizlilik sona erdi15.01.2015
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, dört eski Bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu'nun çalışmalarına ilişkin gizliliğin sona erdiğini, milletvekillerinin komisyon evraklarını görüp okuyabileceklerini bildirdi.
 • Güler Sabancı: Enerjide geçiş sürecindeyiz - cemil çiçek
  Güler Sabancı: Enerjide geçiş sürecindeyiz12.01.2015
  EkonomiSabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “İçinde bulunduğumuz bütün sektörlerde kârlı bir seneyi kapattık.Bir tek enerjide geçiş süreci içindeyiz.20 milyar TL’lik yüksek bir yatırım yaptık enerjide tempomuzu ayarlıyoruz” dedi.
 • Yalçın BAYER

  Değerlerine, kaynaklarına duyarsız bir toplumuz - cemil çiçek
  Değerlerine, kaynaklarına duyarsız bir toplumuz12.01.2015
  YazarlarTÜRKİYE Barolar Birliği Çevre ve Kent Hukuku Komisyonu’nun Kırklareli’nde iki günlük ‘Doğal Varlıklar ve ÇED Süreçleri Semineri vardı.
 • Üçüncü VIP atama listesi - cemil çiçek
  Üçüncü VIP atama listesi12.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, aralarında bazı AK Partili bakanların yakınlarının da olduğu ‘VIP Atama Listesi’nin 3’üncüsünü açıkladı.
 • Taha AKYOL

  Provokasyon değil Müslüman ortaçağı - cemil çiçek
  Provokasyon değil Müslüman ortaçağı11.01.2015
  YazarlarMÜSLÜMANLARIN hiçbir zihniyet, bağnazlık, şiddet ve kadın eşitsizliği gibi sorunları yok!
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Çiçek ile Babacan’ın hukuk vurguları - cemil çiçek
  Çiçek ile Babacan’ın hukuk vurguları11.01.2015
  YazarlarCHARLİE Hebdo’ya, dolayısıyla medyaya ve düşünce özgürlüğüne yapılan saldırı, yaşanan katliam bütün dünya için bir hesaplaşma zemini yaratmalı.
 • CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı - cemil çiçek
  CHP'li Haluk Koç, 'KPSS'de VIP torpil' iddialarını paylaştı11.01.2015
  GündemCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, basın toplantısı düzenleyerek AK Parti döneminde hukuksuz olarak yapıldığını savunduğu atamalarla ilgili belgeleri kamuoyu ile paylaştı.
 • İmha yasama faaliyeti değil - cemil çiçek
  İmha yasama faaliyeti değil09.01.2015
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, 4 eski bakanla ilgili Meclis Soruşturma Komisyonu’nun tapeleri imha etmesinin yasama faaliyeti değil, adli işlem olduğuna dikkat çekti.Çiçek ayrıca, tek yetkili ve sorumlu olan komisyonun, imha konusunda TBMM Genel Kurulu kararını beklemesi gerektiği mesajını verdi.
 • Tapeler şerh'te - cemil çiçek
  Tapeler şerh'te09.01.2015
  GündemHer aşaması tartışmalı olan TBMM Soruşturma Komisyonu, 6 aylık sürecin sonunda raporu teslim günü de olaylı geçti.
 • İş ve siyaset düğünde buluştu - cemil çiçek
  İş ve siyaset düğünde buluştu07.01.2015
  AnkaraMilliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu’nun kızı Zeynep Dedeoğlu ile Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Purdue Üniversitesi’nde akademisyenlik yapan ve aynı zamanda Stanex LLC Nükleer Santrali şirketinin kurucusu Dr.Can Şener, görkemli bir düğünle evlendi.
 • Kendi kendilerine imha edecekler - cemil çiçek
  Kendi kendilerine imha edecekler07.01.2015
  GündemTBMM Soruşturma Komisyonu Başkanı Hakkı Köylü’nün, yok edilmesini kararlaştırdıkları 17-25 Aralık soruşturmasına ilişkin tapeleri “birlikte tasnif etme” çağrısını muhalefet reddetti.Komisyonun CHP’li üyesi İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, hiçbir tapenin imhasına katılmayacaklarını, Türk Ceza Yasası’ndaki “delil karartma” suçlamasıyla savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.
 • Taha AKYOL

  Yüce Divan - cemil çiçek
  Yüce Divan06.01.2015
  YazarlarYÜCE Divan yargılamasını darbenin bir parçası saymak hukuken de aklen de mümkün değildir.
 • Cihaner'den Çiçek'e: Sakın yapma. - cemil çiçek
  Cihaner'den Çiçek'e: Sakın yapma.06.01.2015
  GündemDört eski Bakan hakkındaki Soruşturma komisyonunun, dört eski bakanın telefon konuşmalarına ilişkin tapelerin imha edilmesi kararı üzerine, CHP harekete geçti.CHP Milletvekili, eski Savcı İlhan Cihaner, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'e bir mektup yazarak, komisyonda incelenen bilgi ve belgelerin imha edilmesinin önüne geçmesini istedi.
 • Tavuk Karası’nda kök hücre mucizesi - cemil çiçek
  Tavuk Karası’nda kök hücre mucizesi05.01.2015
  AnkaraYenimahalle Belediyesi’nin katkılarıyla Gören Kalpler Eğitim Derneği tarafından “Göz sağlılığı ve kök hücre çalışmalarında tıptaki son gelişmeler” konulu bir konferans düzenlendi.
 • 100 yıl sonra dün - cemil çiçek
  100 yıl sonra dün04.01.2015
  GündemTürkiye’nin dört bir yanından Kars’a gelen 30 bin kişi, eksi 10 dereceye rağmen 100 yıl önceki Sarıkamış Harekâtı boyunca şehit düşen 90 bin Mehmetçiği andı.
 • Yozgat’ın su sorununa uzun vadeli çözüm - cemil çiçek
  Yozgat’ın su sorununa uzun vadeli çözüm04.01.2015
  GündemYOZGAT ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ve Yerköy ilçesinin uzun vadede su sorununu çözümleyip, tarım alanlarını sulayacak olan Musabeyli Projesi kapsamında inşa edilen Cemil Çiçek Barajı’nda su seviyesi yükselmeye başladı.Barajdan su taşıyacak olan hatların yapımının devam ettiği ve şebekeye yıl sonuna doğru su verilmeye başlanabileceği kaydedildi.
 • Çiçek eşinin ayakkabısının tozunu aldı - cemil çiçek
  Çiçek eşinin ayakkabısının tozunu aldı04.01.2015
  GündemTBMM Başkanı Cemil Çiçek, boyacı sandığına oturarak eşi Gülten Çiçek’in ayakkabısının tozunu aldı.
 • Cemil Çiçek teklifi 'müstehzi' bulup geri gönderdi - cemil çiçek
  Cemil Çiçek teklifi 'müstehzi' bulup geri gönderdi04.01.2015
  GündemDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'e tahsis edilen lüks makam aracıyla başlayan tartışmaların ardından CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM'ye bir yasa teklifi vermişti.
 • Sarıkamış şehitleri anıldı - cemil çiçek
  Sarıkamış şehitleri anıldı03.01.2015
  GündemENVER Paşa komutasında 100 yıl önce düzenlenen Sarıkamış Harekatı sırasında donarak şehit düşen 60 bin Mehmetçik’i anmak için 7’den 70’e her yaştan binlerce kişi şehitlerine yürüdü.Hava sıcaklığının sıfırın altında 10 derece olmasına karşın yürüyüşe TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile birlikte Türkiye’nin dört tarafından Sarıkamış’a akın eden yaklaşık 30 bin kişi katıldı.
 • Facialar yaşadık - cemil çiçek
  Facialar yaşadık31.12.2014
  AnkaraAnkara Hürriyet’in, 2014’te yaşanan olayları derleyerek hazırladığı yazı dizisi devam ediyor.Geride kalan yılda trafik canavarı çok sayıda can alırken, çıkan yangınlarda yürüklere ateş düştü.Kentte etkili olan sağanak yağışlarda ise ev ve iş yerleri sular altında kaldı.
 • Selahattin DUMAN

  Aman diyeyim, herkes algısına sahip olsun! - cemil çiçek
  Aman diyeyim, herkes algısına sahip olsun!31.12.2014
  YazarlarYENİ yılın son günü.
 • 2014’e damga vuran olaylar - cemil çiçek
  2014’e damga vuran olaylar30.12.2014
  AnkaraAnkara, bu gece saatler 00.00’ı gösterdiğinde 2015’e ‘merhaba’ diyecek.Acısıyla tatlısıyla bir yıl daha biterken Ankara Hürriyet, 2014’e damgasını vuran olayları derledi.Yılın öne çıkan olayları arasında 30 Mart Yerel Seçimleri, Sincan ve Çayyolu metro hatlarının açılması ve şebeke suyundaki kirlilik iddiaları yer aldı.
 • ‘Komisyonun ismini yanlış yazdınız’ iadesi - cemil çiçek
  ‘Komisyonun ismini yanlış yazdınız’ iadesi30.12.2014
  GündemAK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddialarına ilişkin Meclis Soruşturma Komisyonu’na, 17/ 25 Aralık Operasyonu’nu yürütüp görevden alınan eski emniyet amirlerinin gönderdiği dilekçeler, ‘komisyonun adını yanlış yazdıkları’ gerekçesiyle Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından iade edildi.
 • İçimizdeki hainlere aldanmayacağız - cemil çiçek
  İçimizdeki hainlere aldanmayacağız30.12.2014
  GündemSİYASİLER yeni yıl mesajlarında, yeni başlangıçlar yapılmasına dair umutlarını dile getirdiler.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Kimi zaman içimizdeki hainler, kimi zaman yurtdışındaki hasımlar, büyük bir Türkiye’nin inşa ediliyor olmasından rahatsızlıklar.Biz bu hainlere aldanmayacağız” derken, 6-7 Ekim eylemlerinde öldürülen HÜDA-PAR’lı Yasin Börü’yü özel bir önemle andı.
 • Ahmet HAKAN

  2014’ün olayları - cemil çiçek
  2014’ün olayları29.12.2014
  Yazarlar
 • Erdoğan Bayraktar: Dosyam düştü korkmuyorum - cemil çiçek
  Erdoğan Bayraktar: Dosyam düştü korkmuyorum26.12.2014
  GündemYolsuzlukları Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanla ilgili 5 Ocak’ta vereceği karar beklenirken, Erdoğan Bayraktar yakın çevresine, “Yüce Divan’a gitmekten korkmuyorum.Dosyam düştü, neye dayanarak gönderecekler? Gidersem, hakkımdaki iddiaların hepsinin açıklamasını yaparım” dedi.
 • Vicdanlarıyla ertelediler - cemil çiçek
  Vicdanlarıyla ertelediler24.12.2014
  GündemTBMM’de 4 eski bakanla ilgili kurulan Soruşturma Komisyonu’nun 22 Aralık günü yaptığı toplantıdan karar yerine erteleme çıkmasına ilişkin tartışma sürüyor.
 • Yalçın DOĞAN

  İbretlik soruşturmalar - cemil çiçek
  İbretlik soruşturmalar24.12.2014
  YazarlarSON otuz yılda kurulan soruşturma komisyonlarının konuları ile AKP hakkında ortaya atılan iddialara bakın, insan küçük dilini yutar.
 • Açılışı, Çiçek ve Arınç yaptı - cemil çiçek
  Açılışı, Çiçek ve Arınç yaptı22.12.2014
  AnkaraDünya mutfağından farklı yemeklerin sunulduğu Jestoran Restoran, Çankaya’da açıldı.
içinde

Cemil Çiçek


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz