Birleşmiş Milletler


 • Dünyada eğitime 9 bin 600 saldırı - birleşmiş milletler

  Dünyada eğitime 9 bin 600 saldırı22.12.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler’in araştırmasına göre 2009’dan 2013’e kadar dünyanın dört bir yanındaki okullara 9 bin 600 saldırı gerçekleşti.
 • Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım - birleşmiş milletler

  Kuzey Kore’den ABD’ye: Ortak soruşturalım20.12.2014

  DÜNYA

  Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un’a suikastı konu alan ‘Interview’ filminin yarattığı kriz büyüyor.ABD Başkanı Obama, önceki gün filmin yapımcısı Sony’ye yönelik siber saldırı ve tehditlerin arkasında Kuzey Kore’nin olduğunu açıklamıştı.Bu ülke ise dün ortak soruşturma için ABD’ye çağrı yaptı.
 • Ayçe DİKMEN

  Anlaşmazlıkların çözümü için ilk gereken istek - birleşmiş milletler

  Anlaşmazlıkların çözümü için ilk gereken istek20.12.2014

  YAZARLAR

 • Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu - birleşmiş milletler

  Numan Kurtulmuş ve Rasmussen Gaziantep'te Ortadoğu'yu konuştu20.12.2014

  DÜNYA

  Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ortadoğu ve dünyada barışın sağlanması için, başta Birleşmiş Milletler (BM) olmak üzere küresel kuruluşların yeniden yapılanması gerektiğini söyledi.Mevcut BM yapısının krizleri çözmeye ve savaşları sonlandırmaya müsait olmadığını savunan Kurtulmuş, "Tam tersine kim güçlüyse BM Güvenlik Konseyi’nde kim güçlü ülkelere sırtını dayadıysa borusunu öttürdüğü bir dünyada yaşıyoruz.5 büyük ülkenin insafına tüm dünya bırakılamaz" dedi.NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen ise Ortadoğu’da şu anda en ciddi tehdit unsuru olan IŞİD’in durdurulması için bu örgüte karşı savaşanlara havadan olduğu gibi karadan da destek verilmesi gerektiğini ifade etti.
 • Hamdi Ulukaya, CNN'e yazdı: Dünya, Suriye krizinin üstüne gitmeli - birleşmiş milletler

  Hamdi Ulukaya, CNN'e yazdı: Dünya, Suriye krizinin üstüne gitmeli19.12.2014

  DÜNYA

  ABD merkezli Chobani yoğurt firmasının kurucusu Hamdi Ulukaya, CNN International için kaleme aldığı yazıda, dünya liderlerini Kobani konusunda harekete geçmeye çağırdı.Ulukaya daha önce de Kobani'ye 2 milyon dolar yardım yapmış ve IŞİD tehdidi altındaki kasabaya yardımların genişletilmesi için bir video mesaj yayımlamıştı.
 • Kadınlara Koç gücü - birleşmiş milletler

  Kadınlara Koç gücü18.12.2014

  EKONOMİ

  Kadınların toplumsal ve ekonomik hayatta güçlenmesine katkıda bulunmak için Koç Holding ve Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi işbirliği yaptı.İmzalanan işbirliği anlaşması ile sürdürülecek faaliyetlerden toplumun tüm kesimlerinin kazançlı çıkması hedefleniyor.
 • JCI’a Türkiye'den başkan - birleşmiş milletler

  JCI’a Türkiye'den başkan18.12.2014

  EKONOMİ

  Uluslararası liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International’ın (JCI) 100’üncü yılını kutlayacağı 2015 yılı başkanı Türkiye’den İsmail Haznedar oldu.
 • Ban Ki-mun'dan "İşkenceye son" çağrısı - birleşmiş milletler

  Ban Ki-mun'dan "İşkenceye son" çağrısı18.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, işkencenin kökünün kazınması için uluslararası toplumun bu konuyu tartışmaya açması gerektiğini belirtti.
 • Filistin tasarısı BM Güvenlik Konseyi'ne sunuldu - birleşmiş milletler

  Filistin tasarısı BM Güvenlik Konseyi'ne sunuldu18.12.2014

  DÜNYA

  Ürdün, Arap ülkelerinin koordinasyonunda hazırlanan ve 2017 sonuna kadar Filistin topraklarındaki İsrail işgalinin sonlanmasını isteyen Filistin karar tasarısını BM Güvenlik Konseyi'ne resmen sundu.
 • Yücel’e Küresel ödül - birleşmiş milletler

  Yücel’e Küresel ödül17.12.2014

  DÜNYA

  BİRLEŞMİŞ Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren BM etkinliklerinin ödüllendirildiği BM Gazeteciler Derneği (United Nations Correspondent Associaton - UNCA) Ödülleri, geçen salı günü New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.
 • Irak Kuveyt'e ödemesi gereken 4.6 milyar dolar tazminatın ertelenmesini istedi - birleşmiş milletler

  Irak Kuveyt'e ödemesi gereken 4.6 milyar dolar tazminatın ertelenmesini istedi17.12.2014

  EKONOMİ

  Irak 1990-1991 yılları arasında Birleşmiş Milletler tarafından Kuveyt'in petrol sahalarını bombaladığı için 4.6 milyar dolar tazminat ödemeye mahkum edilmişti.Irak yetkilileri resmi olarak bu tazminatın ödenmesinin 1 yıl daha ertelenmesini istiyor.Talep kabul edilirse saldırıdan 25 yıl sonra tazminat ödenmiş olacak.
 • Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar - birleşmiş milletler

  Kılıçdaroğlu: AKP'nin maliyeti 1 yılda 30 milyar dolar17.12.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hukuki öngörülemezlik nedeniyle son dönemde 30 milyar liralık doğrudan yabancı sermaye yatırımı Türkiye'den kaçtı.Bu rakam yolsuzluğun ve hukuk tanımaz bir hükümetin Türkiye'ye ödettiği faturadır.AKP rejiminin Türkiye'ye maliyeti senede 30 milyar dolardır" dedi.
 • Uzun başlık: Enver Yücel’e ‘Küresel Eğitime Katkı’ ödülü - birleşmiş milletler

  Uzun başlık: Enver Yücel’e ‘Küresel Eğitime Katkı’ ödülü17.12.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren Birleşmiş Milletler (BM) etkinliklerinin ödüllendirildiği ‘Unca Ödülleri’nde bu yıl ilk kez bir Türk eğitimci, Enver Yücel ödüle layık görüldü.Yücel, Türkçe bitirdiği konuşmasında, “Dünyada eğitimin çözemeyeceği sorun olmadığına inanıyorum” dedi.
 • Enver Yücel'e, BM'den 'Küresel eğitime katkı ödülü' - birleşmiş milletler

  Enver Yücel'e, BM'den 'Küresel eğitime katkı ödülü'17.12.2014

  EKONOMİ

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki Moon’un himayesinde gerçekleşen ve yıl boyunca süren BM etkinliklerinin ödüllendirildiği BM Gazeteciler Derneği (United Nations Correspondent Associaton- UNCA) Ödülleri, 16 Aralık 2014 tarihinde New York’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu
 • Enver Yücel’e BM'den 'Küresel Eğitime Katkı' ödülü - birleşmiş milletler

  Enver Yücel’e BM'den 'Küresel Eğitime Katkı' ödülü17.12.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler Gazeteciler Derneği (UNCA), dünya çapında eğitime sağladığı katkılar sebebiyle Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e ‘’Küresel Eğitime Katkı’’ ödülü verdi.
 • Kuzey Kore'den ABD'ye CIA resti - birleşmiş milletler

  Kuzey Kore'den ABD'ye CIA resti16.12.2014

  DÜNYA

  Kuzey Kore, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nden ABD Kongresi'nin CIA raporunda yer alan işkencelerin incelenmesini istedi.BMGK ise Kuzey Kore'de işlenen insan hakları ihlallerini aralık ayı gündemine aldı.
 • Danimarka Kuzey Kutbu'nu istedi - birleşmiş milletler

  Danimarka Kuzey Kutbu'nu istedi16.12.2014

  DÜNYA

  Danimarka, Birleşmiş Milletlere yaptığı resmi başvuruyla Kuzey Kutbu'nun da içinde bulunduğu Kuzey Antarktika Okyanusu'ndaki 895 bin kilometrekarelik bölgenin kendilerine verilmesini talep etti.
 • Verda ÖZER

  Holokost kurbanının Filistin davası - birleşmiş milletler

  Holokost kurbanının Filistin davası15.12.2014

  YAZARLAR

  BUGÜNE kadar dünyada hakkında en çok tartışma çıkmış isimlerden biri oturuyor karşımda: Norman Finkelstein.
 • Rıza Özel

  NBA’deklanşöre basan ilk Türk - birleşmiş milletler

  NBA’deklanşöre basan ilk Türk15.12.2014

  YAZARLAR

  NBA’de fotoğraf çeken ilk Türk foto muhabiri Tolga Adanalı, “Profesyonelim diyebilmek için hangi işi yaparsanız yapın, yaptığınız işi iyi bilmenin şart olduğuna inanıyorum” dedi.
 • Danimarka, Kuzey Kutbu'nu istiyor - birleşmiş milletler

  Danimarka, Kuzey Kutbu'nu istiyor15.12.2014

  DÜNYA

  Danimarka, Birleşmiş Milletlere yaptığı resmi başvuruyla Kuzey Kutbu'nun da içinde bulunduğu Kuzey Antarktika Okyanusu'ndaki 895 bin kilometrekarelik bölgenin kendilerine verilmesini talep etti.
 • Almanya'dan 25 milyon Euro yardım - birleşmiş milletler

  Almanya'dan 25 milyon Euro yardım15.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler Filistinli Mültecilere Yardım Kuruluşu'nun (UNRWA), Alman Kalkınma Bankası ile "Filistin ve Lübnan'da yaşayan Filistinli mültecilere destek vermek için 25 milyon avro" tutarında anlaşmaimzaladığı bildirildi.
 • CHP'li vekilden Soma eleştirisi - birleşmiş milletler

  CHP'li vekilden Soma eleştirisi15.12.2014

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvetkili Özgür Özel, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) Soma'da geçen 13 Mayıs'ta meydana gelen, 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faciasında tel tel döküldüğünü ileri sürdü.Özel, AFAD'nın risk yerine krizi yönetmeyi tercih ettiğini de öne sürdü.
 • Bu yıl dünyada 128 gazeteci öldürüldü - birleşmiş milletler

  Bu yıl dünyada 128 gazeteci öldürüldü15.12.2014

  GÜNDEM

  Birleşmiş Milletler'de (BM) özel danışmanlık statüsüne sahip, merkezi Cenevre'de bulunan sivil toplum kuruluşu Basın Amblem Kampanyası (PEC), bu yıl 32 ülkede 128 gazetecinin öldürüldüğünü duyurdu.
 • Bu yıl dünyada 128 gazeteci öldürüldü - birleşmiş milletler

  Bu yıl dünyada 128 gazeteci öldürüldü15.12.2014

  Avrupa

  Bu yıl 32 ülkede 128 gazeteci hayatını kaybetti.İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırılarda 16 gazeteci öldürüldü.Ortadoğu'da 46 gazeteci yaşamını yitirdi.Türkiye'de ise iki gazeteci öldü.PEC Genel Sekreteri Lempen,"2014 yılı gazeteciler için korkunç bir yıldı" dedi.
 • Enver Yücel’e, UNCA ödülü - birleşmiş milletler

  Enver Yücel’e, UNCA ödülü15.12.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un himayesinde düzenlenen UNCA Ödülleri 16 Aralık Salı günü veriliyor.Bu yıl ödül alacak isimler arasında Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu ve Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel de yer alıyor.
 • Umut oran sosyalist enternasyonal başkan yardımcısı seçildi - birleşmiş milletler

  Umut oran sosyalist enternasyonal başkan yardımcısı seçildi13.12.2014

  GÜNDEM

  İSVİÇRE’nin Cenevre kentinde Sosyalist Enternasyonal’in Birleşmiş Milletler’de (BM) geleneksel toplantılarına devam etti.CHP temsilcisi İstanbul Milletvekili Umut Oran oy çokluğu ile başkan yardımcısı seçildi.
 • Sosyalist Enternasyonal'de Umut Oran başkan yardımcısı seçildi - birleşmiş milletler

  Sosyalist Enternasyonal'de Umut Oran başkan yardımcısı seçildi13.12.2014

  GÜNDEM

  İsviçre’nin Cenevre kentinde Sosyalist Enternasyonal’in Birleşmiş Milletler’de (BM) geleneksel olarak yaptığı toplantılara bugün de devam edildi.CHP temsilcisi İstanbul Milletvekili Umut Oran oy çokluğu ile başkan yardımcısı seçildi.
 • Sosyalist Enternasyonal Toplantısı'nda CHP'den lokum ikramı - birleşmiş milletler

  Sosyalist Enternasyonal Toplantısı'nda CHP'den lokum ikramı13.12.2014

  GÜNDEM

  Sosyalist Enternasyonal Etik Komite Üyesi ve CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Birleşmiş Milletler Cenevre Ofisi'nde Sosyalist Enternasyonal Başkanı ve Yunanistan'ın eski Başbakanı George Papandreou'nun başkanlığında yapılan, "Uluslararası Barış ve Güvenlik" konulu Sosyalist Enternasyonal Konsey toplantısına katıldı.Toplantı devam ederken CHP delegasyonu, tüm katılımcılara çoğulculuğu ve birliği sembolize ettiğini ifade ederek, nar şekilde metal bir kutu içerisinde lokum ikram etti.
 • Hem silah verecek hem de kullanmasını öğretecek - birleşmiş milletler

  Hem silah verecek hem de kullanmasını öğretecek12.12.2014

  Avrupa

  Almanya, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne geçen aylarda verdiği silah ve askeri araç-gereç desteğini genişletmek için kolları sıvadı.
 • Ameliyatta uyuyan doktor görevden alındı - birleşmiş milletler

  Ameliyatta uyuyan doktor görevden alındı12.12.2014

  Avrupa

  Kısırlaştırma ameliyatları sırasında uyuyan doktor görevden alındı.
 • "Timsah Arena"ya Real Madrid'li açılış planı - birleşmiş milletler

  "Timsah Arena"ya Real Madrid'li açılış planı12.12.2014

  Futbol

  Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına devam edilen ve Bursaspor taraftarları arasında "Timsah Arena" olarak anılan stadyumun gelecek yıl haziran ayında gerçekleştirilmesi planlanan açılış töreninde, yeşil-beyazlı takımla Real Madrid'in özel maç yapması konusunda girişim başlatılacak.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Ayağa kalk hemen… - birleşmiş milletler

  Ayağa kalk hemen…11.12.2014

  YAZARLAR

  Merhaba sevgili okurlar.
 • Kibatek Uluslararası Edebiyat Şöleni - birleşmiş milletler

  Kibatek Uluslararası Edebiyat Şöleni11.12.2014

  Ege

  İZMİR Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 35.KIBATEK Uluslararası Edebiyat Töreni, onur konuğu Kıbrıs Türkleri ile 16 ülkeden gelen temsilcilerini İzmir'de buluşturdu.
 • İşte Dünyanın "cinayet" raporu! - birleşmiş milletler

  İşte Dünyanın "cinayet" raporu!11.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler, dünya genelinde yaşanan cinayetlerle ilgili bir rapor açıkladı.Raporda 475 bin kişinin cinayet sebebiyle yaşamını yitirdiği belirtildi.
 • Türkiye'den ABD'ye 'işkence' tepkisi - birleşmiş milletler

  Türkiye'den ABD'ye 'işkence' tepkisi11.12.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Senatosu İstihbarat Komitesi’nin, CIA’in 11 Eylül sonrasında terör şüphelilerine uyguladığı sorgulama yöntemleri adı altında tutuklulara sistematik olarak işkence yaptığını ortaya koyan raporuna, “İnsanlık dışı muamele ve işkence görülüyor.Şeffaflık önemli ama bu yapılan işkenceyi mazur göstermez” tepkisi verdi.Çavuşoğlu, Filistinli Bakan Ziyad Ebu Ayn’ın Ramallah’da İsrail askerlerinin müdahalesinin ardından yaşamını yitirmesine ilişkin “Uluslararası toplumun İsrail’in bu tutumuna karşı daha keskin tavır almasını bekliyoruz” dedi.
 • Almanya Kuzey Irak'a asker gönderecek - birleşmiş milletler

  Almanya Kuzey Irak'a asker gönderecek11.12.2014

  Avrupa

  Kuzey Irak’ta kurulması planlanan eğitim kampının hazırları sürerken, Almanya peşmerge güçlerini yerinde eğitmek amacıyla bölgeye 100 silahlı asker gönderecek.
 • 'İnternette bedava diye bir şey yok!' - birleşmiş milletler

  'İnternette bedava diye bir şey yok!'11.12.2014

  TEKNOLOJİ

  Bilişim güvenliği şirketi F-Secure'un Finlandiyalı baş araştırmacısı Mikko Hypponen, insanların para vermeden aldıkları hizmetlerin bedelini mahremiyetleriyle ödediğini belirterek, "Aslında internette bedava hizmet diye bir şey yok" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  Peki, önce Halep… - birleşmiş milletler

  Peki, önce Halep…10.12.2014

  YAZARLAR

  BEYRUT- On gün önce “tarihinin yok edildiği”nden –tıpkı İstanbul’da da olduğu gibi- şikayetçi olduğum Beyrut’ta, bu kez bir başka “tarihi şehir”in peşine düşmüş, onun kederini paylaşmış hissediyorum kendimi.
 • 3 binin üzerinde sığınmacı hayatını kaybetti - birleşmiş milletler

  3 binin üzerinde sığınmacı hayatını kaybetti10.12.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), 2014 yılında 3419 kişinin Avrupa'ya yasadışı yollarla geçmek isterken hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • Dudak uçuklatan rakam - birleşmiş milletler

  Dudak uçuklatan rakam10.12.2014

  Ege

  İZMİR Barosu Başkanı Aydın Özcan, 10 Aralık İnsan Hakları Günü’nde yaptığı basın açıklamasında, Türkiye’de 2014 yılının ilk 10 ayında 255 kadının cinayete kurban gittiğini söyledi.
 • 3 Bin'in üzerinde sığınmacı hayatını kaybetti - birleşmiş milletler

  3 Bin'in üzerinde sığınmacı hayatını kaybetti10.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), 2014 yılında 3419 kişinin Avrupa'ya yasadışı yollarla geçmek isterken hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı - birleşmiş milletler

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 Aralık İnsan Hakları Günü mesajı10.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 • BM Suriye Temsilcisi Mistura, Gaziantep'ten ayrıldı - birleşmiş milletler

  BM Suriye Temsilcisi Mistura, Gaziantep'ten ayrıldı09.12.2014

  DÜNYA

  Suriye'deki muhalif grupların temsilcileriyle görüşmek için Gaziantep'e gelen Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura, buradaki temaslarını tamamlayarak kentten ayrıldı.
 • Emma Watson Türkiye’ye geliyor - birleşmiş milletler

  Emma Watson Türkiye’ye geliyor09.12.2014

  Keyif

  Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 18.yılında, BM Küresel İyi Niyet Elçisi Emma Watson’ı ağırlamaya hazırlanıyor.
 • Birleşmiş Milletler tarihinin en büyük yardım çağrısını yaptı - birleşmiş milletler

  Birleşmiş Milletler tarihinin en büyük yardım çağrısını yaptı09.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler (BM), tarihindeki en büyük yardım çağrısında bulundu.BM, gelecek yıl dünyada 57,5 milyon kişi için 16,4 milyar dolar insani yardımın öngörüldüğünü bildirdi.
 • Verda ÖZER

  Kürdistan’daki kimsesiz halk - birleşmiş milletler

  Kürdistan’daki kimsesiz halk08.12.2014

  YAZARLAR

  KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi’ndeyim.Başbakanlığa bağlı AFAD’ın (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Ezidiler için Duhok’ta kurduğu mülteci kamplarını ziyaret etmek üzere.
 • Alman büyükelçi, BM İnsan Hakları Konseyi'nin başkanı seçildi - birleşmiş milletler

  Alman büyükelçi, BM İnsan Hakları Konseyi'nin başkanı seçildi08.12.2014

  Avrupa

  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi, Almanya'nın BM nezdindeki Cenevre Büyükelçisi Joachim Rücker'i oy birliğiyle başkanlığa seçti.Büyükelçi Rücker yeni görevine 1 Ocak itibariyle başlayacak.
 • 'Bekaret testi kadınlık gururuna da bilimselliğe de aykırı' - birleşmiş milletler

  'Bekaret testi kadınlık gururuna da bilimselliğe de aykırı'08.12.2014

  Sağlık

  Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz ay bir el kitapçığı yayınlayarak, bazı ülkelerde kadınlara uygulanan bekaret testinin hiçbir tıbbi doğruluğu olmadığını ve bunun hemen kaldırılması gerektiğini söyledi.
 • UNICEF’ten 2 prefabrik okul - birleşmiş milletler

  UNICEF’ten 2 prefabrik okul08.12.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde Suriyeliler için 2 prefabrik okul yaptırıyor.Okullar tamamlandığında İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı olarak eğitim verecek.
 • BM elçisinden Türkiye'ye kritik 'Suriye' ziyareti - birleşmiş milletler

  BM elçisinden Türkiye'ye kritik 'Suriye' ziyareti08.12.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM) Suriye Özel Elçisi Staffan de Mistura'nın, Suriye'deki çatışmaların dondurulmasını amaçlayan ateşkes planını Halepli muhalif liderlerle görüşmek için Gaziantep'e geleceği açıklandı.
içinde

Birleşmiş Milletler


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz