Birleşmiş Milletler


 • Erdoğan: İnanın bizi sevmiyorlar - birleşmiş milletler

  Erdoğan: İnanın bizi sevmiyorlar27.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'ndeki, 30.İSEDAK Toplantısı'nın açılış töreninde konuştu.Erdoğan, "Dışarıdan gelenler İslam coğrafyasının petrolünü, altınlarını, elmaslarını, ucuz iş gücünü, çatışmalarını, anlaşmazlıklarını seviyorlar.İnanın bizi sevmiyorlar.Buna daha ne kadar tahammül edeceğiz.Bu acı manzara karşısında daha ne kadar mazeretlere sığınacağız" dedi.
 • Lavaş, Ermenistan'ın kültürel mirası oldu - birleşmiş milletler

  Lavaş, Ermenistan'ın kültürel mirası oldu27.11.2014

  Keyif

  Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO), lavaş ekmeğini Ermenistan'da geleneksel yiyecek olarak Dünya Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne aldı.
 • ABD’den sürpriz ‘El Kadı’ kararı - birleşmiş milletler

  ABD’den sürpriz ‘El Kadı’ kararı26.11.2014

  DÜNYA

  11 Eylül saldırılarının ardından ABD tarafından kara listeye alınan Suudi Arabistan vatandaşı Yasin El Kadı, 13 yıl aradan sonra sürpriz bir şekilde listeden çıkarıldı.Türkiye’de de uzun süre tartışma konusu olan El Kadı'nın ismi en son 17 Aralık operasyonunda yeniden gündeme gelmişti.
 • BM'den tüyler ürperten Suriye raporu - birleşmiş milletler

  BM'den tüyler ürperten Suriye raporu26.11.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM) Acil Durumlar Koordinatörü Valerie Amos, 12,2 milyon Suriyelinin, ülkede artan şiddet ve koşulların kötüleşmesi nedeniyle yardıma ihtiyacı olduğunu açıkladı.2012 yılında yapılan sayımda 18 milyon civarında olduğu belirlenen nüfusun devam eden iç savaşta hayatını kaybedenler ve başka ülkelere göç edenlerle iyice azaldığı düşünülecek olursa bu rakamın, ülkenin neredeyse tamamına tekabül ediyor olması Suriye'deki durumun tüyler ürpertici bir boyuta ulaştığını gösteriyor.
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuk haklarını kim koruyor - birleşmiş milletler

  Çocuk haklarını kim koruyor25.11.2014

  YAZARLAR

  Tarihte en geniş kabul gören insan hakları belgesinin, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi olduğunu biliyor muydunuz?Ya 18 yaşına kadar her insanın çocuk sayıldığını ve Türkiye’nin nüfusunun üçte birinin çocuk olduğunu? Peki ‘çocuk ombudsmanlığı’ndan haberiniz var mı?
 • Ferguson'daki olayların kronolojisi - birleşmiş milletler

  Ferguson'daki olayların kronolojisi25.11.2014

  DÜNYA

  ABD'nin Missiouri eyaletinde 18 yaşındaki silahsız siyahi genç Michael Brown'ın öldürülmesiyle başlayan olaylar, Soruşturma Kurulu'nun kararının ardından iyice alevlendi.
 • Öğrencilere Birleşmiş Milletler bu konferansta anlatılacak - birleşmiş milletler

  Öğrencilere Birleşmiş Milletler bu konferansta anlatılacak25.11.2014

  Eğitim

  Diplomasi, uluslararası ilişkiler ve Birleşmiş Milletler prosedürü hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Eğitim ve Geliştirme Konferansı 12-14 Aralık tarihleri arasında Yeditepe Üniversitesi’nde düzenlenecek.
 • Merkel, çevreci bir gelecek ile ilgili konuştu - birleşmiş milletler

  Merkel, çevreci bir gelecek ile ilgili konuştu25.11.2014

  Avrupa

  Almanya Başbakanı Merkel, "daha çevreci ve sürdürülebilir bir ekonomi için vatandaşların daha da sorumluluk almasını" istedi.
 • İran'la nükleer müzakereler uzatıldı - birleşmiş milletler

  İran'la nükleer müzakereler uzatıldı24.11.2014

  DÜNYA

  İran ile 5+1 grubu arasındaki nükleer müzakerelerin 1 Temmuz 2015 tarihine kadar devam etmesi üzerinde mutabakat sağlandığı açıklandı.
 • Hepimizin Atatürk’ten öğreneceği çok şey var - birleşmiş milletler

  Hepimizin Atatürk’ten öğreneceği çok şey var24.11.2014

  Hayat

  Yok yok başlıklar karışmadı.Yanlışlık da olmadı.‘The Vampire Diaries’ dizisinin yıldızı Kat Graham söylüyor bunu.Evinde asılı duran İstanbul’da çektirdiği fotoğrafın hikâyesine bakılırsa şehirle de Atatürk’le de kurduğu derin bağ birçoğumuzunkinden daha manalı.
 • Özdemir: Silah yardımı için cesaretli olun - birleşmiş milletler

  Özdemir: Silah yardımı için cesaretli olun24.11.2014

  Avrupa

  YEŞİLLER Partisi'nin Hamburg'da yaptığı kongrede Almanya'nın Peşmerge’ye gönderdiği silah sevkıyatı da gündeme geldi.
 • Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz - birleşmiş milletler

  Kılıçdaroğlu'ndan Davutoğlu'na çağrı: Televizyonda tartışabiliriz24.11.2014

  GÜNDEM

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Tunceli’ye yaptığı ziyareti önemsediklerini belirterek, "Her ülkenin tarihinde yanlışlıklar vardır, hatalar vardır, eksiklikler vardır, acı olaylar vardır ama önemli olan ülkelerin kendi tarihleriyle yüzleşmeleridir.Belgeleriyle ortaya konulsun ne olacak? Cumhuriyet Halk Partisi olarak bunu istiyoruz" dedi.
 • Müzakerede uzatma formülü - birleşmiş milletler

  Müzakerede uzatma formülü23.11.2014

  DÜNYA

  Tahran ve 5+1 grubunun İran’ın nükleer programı görüşmelerinde anlaşmaya varılması için konulan süre bugün sona erdi.Tahran’ın müzakereleri altı ay ya da bir yıla kadar uzatmaya açık olduğunu belirtiliyor.
 • İran nükleer görüşmelerinde anlaşma için son tarih 'uzatılabilir' - birleşmiş milletler

  İran nükleer görüşmelerinde anlaşma için son tarih 'uzatılabilir'23.11.2014

  DÜNYA

  Avusturya'da devam eden İran nükleer görüşmelerinde anlaşmaya varılması için son tarih olarak Pazartesi belirlenmiş olsa da taraflar arasında hâlâ 'ciddi farklılıkların' bulunduğu belirtiliyor.
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuk haklarını kim koruyor? - birleşmiş milletler

  Çocuk haklarını kim koruyor?22.11.2014

  YAZARLAR

  Tarihte en geniş kabul gören insan hakları belgesinin, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi olduğunu biliyor muydunuz? Bundan 25 yıl önce, 20 Kasım 1989 yılında onaylanan bu sözleşmenin amacı, dünya çocuklarının temel haklarının korunmasını garantiye almaktı.Bu sözleşmenin Türkiye’de yürürlüğe girme tarihi 1995.18 yaşına kadar her insanın çocuk sayıldığını ve Türkiye’nin nüfusunun üçte birinin çocuk olduğunu biliyor muydunuz? Peki ‘çocuk ombudsmanlığı’ndan haberiniz var mı?
 • Dünyada yılın ilk 10 ayı sıcaklık rekoru kırıldı - birleşmiş milletler

  Dünyada yılın ilk 10 ayı sıcaklık rekoru kırıldı21.11.2014

  DÜNYA

  Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 1880'den beri tutulan hava sıcaklığı kayıtlarına göre, bu yılın ocak-ekim döneminin en sıcak ilk 10 ay olduğunu duyurdu.Örgüt, ayrıca bu yılki ekim ayının ölçülen en sıcak ekim ayı olduğunu açıkladı.
 • BM Genel Sekreteri Ban'dan 'Kudüs' uyarısı - birleşmiş milletler

  BM Genel Sekreteri Ban'dan 'Kudüs' uyarısı21.11.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile telefonda görüşerek, gerginliğin azaltılması için inisiyatif almalarını istedi.
 • Kömür politikanız rasyonel değil - birleşmiş milletler

  Kömür politikanız rasyonel değil20.11.2014

  EKONOMİ

  Dünya, sera gazı emisyonu konusunda uluslararası işbirliğini konuşurken Harvard Üniversitesi Profesörü Jeffrey Frankel, Türkiye’nin emisyon kesinti hedeflerinin gelirine göre düşük olduğunu ortaya koydu.Frankel karbon emisyon kesintisi konusunda Türkiye'yi 'kaytaran ülkeler' arasında gösterdi.Frankel’e göre küresel iklim değişikliği diye bir şey olmasa bile Türkiye’nin kömüre hücumu akılcı bir politika değil.
 • "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor - birleşmiş milletler

  "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor20.11.2014

  Avrupa

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Oğuz, Paris'teki toplantıda Türk geleneksel sanatı ebrunun dünyanın ortak mirası olarak kabul edileceğine kesin gözüyle baktıklarını bildirdi.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - birleşmiş milletler

  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak20.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • Çocuk haklarında ikinci kümedeyiz - birleşmiş milletler

  Çocuk haklarında ikinci kümedeyiz20.11.2014

  Eğitim

  Çocuk Hakları Günü’nde, Türkiye’nin yerini sorduk.Uzmanların ortak görüşü şu: Haklar daha çok ihlal ediliyor, Türkiye ‘ikinci küme’ ülkeler arasından kurtulamıyor.
 • Çocuk haklarında ikinci kümedeyiz - birleşmiş milletler

  Çocuk haklarında ikinci kümedeyiz19.11.2014

  GÜNDEM

  Çocuk Hakları Günü’nde, Türkiye’nin yerini sorduk.Uzmanların ortak görüşü şu: Haklar daha çok ihlal ediliyor, Türkiye ‘ikinci küme’ ülkeler arasından kurtulamıyor.
 • BM, IŞİD'in gelirini açıkladı - birleşmiş milletler

  BM, IŞİD'in gelirini açıkladı19.11.2014

  DÜNYA

  Birleşmiş Milletler (BM), IŞİD'in petrol satışından günlük 846 bin ila 1 milyon 645 bin dolar arasında, fidyeden ise yıllık 35-45 milyon dolar arasında geliri olduğunu açıkladı.BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ise tüm önlemlere rağmen IŞİD için savaşmak amacıyla 80'den fazla ülkeden 15 bini aşkın yabancı teröristin Irak ve Suriye'ye gittiğini bildirdi.
 • AIDS tarihe karışabilir - birleşmiş milletler

  AIDS tarihe karışabilir19.11.2014

  Avrupa

  UNAIDS, AIDS'e neden olan HIV virüsünün 2030 yılına kadar küresel tehdit unusuru olmaktan çıkacağını bildirdi.
 • Nükleer pazarlık başladı - birleşmiş milletler

  Nükleer pazarlık başladı19.11.2014

  Avrupa

  İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin ile Almanya (5+1) arasında yürütülen nükleer müzakerelerin 10.turu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
 • 'AIDS tehdit unsuru olmaktan çıkacak' - birleşmiş milletler

  'AIDS tehdit unsuru olmaktan çıkacak'19.11.2014

  Sağlık

  Birleşmiş Milletler AIDS ile Mücadele Programı (UNAIDS), AIDS hastalığının 2030 yılına kadar küresel bir tehdit unsuru olmaktan çıkacağını açıkladı.
 • Hatem Yavuz, 'Fok You' markası ile fuara katıldı - birleşmiş milletler

  Hatem Yavuz, 'Fok You' markası ile fuara katıldı19.11.2014

  EKONOMİ

  Fok avladığı için tepki çeken Hatem Yavuz, dalga geçer gibi 9.Deri Fuarı’nda yeni markası ile ortaya çıktı.Yavuz, “Hayvanseverleri samimi bulmuyorum.Ben de onlara yeni markamla Fok You diyorum” dedi.
 • Hollanda'da 'eşcinsel evlilik turizmi'ne destek önerisi - birleşmiş milletler

  Hollanda'da 'eşcinsel evlilik turizmi'ne destek önerisi19.11.2014

  DÜNYA

  Hollanda'da muhalefet partileri, hükümetin eşcinsel hakları konusunda yeniden dünya çapında lider rolü üstlenmesini istiyor.
 • Nükleer pazarlık başladı - birleşmiş milletler

  Nükleer pazarlık başladı18.11.2014

  DÜNYA

  İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin ile Almanya (5+1) arasında yürütülen nükleer müzakerelerin 10.turu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
 • Yükseköğrenimde okullaşma oranı yüzde 38,5 - birleşmiş milletler

  Yükseköğrenimde okullaşma oranı yüzde 38,518.11.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu'nun (UNFPA) 2014 yılı "Dünya Nüfusunun Durumu Raporu"na göre, genç nüfusun yüzde 14,2'sinin evli olduğu Türkiye'de, 15-19 yaş grubundaki her bin kadın başına 28 doğum düşüyor.
 • Verda ÖZER

  Amerika dediğimize geldi mi? - birleşmiş milletler

  Amerika dediğimize geldi mi?17.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKA Suriye konusunda Türkiye’nin dediğine geldi mi, gelmedi mi? Malum, son 4 gündür cevabını bulmaya çalıştığımız soru bu.
 • Saatte 40 kişi boğularak ölüyor - birleşmiş milletler

  Saatte 40 kişi boğularak ölüyor17.11.2014

  GÜNDEM

  Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), dünyada her yıl 372 bin kişinin suda boğulduğunu açıkladı.
 • Buse Özel

  Bizim Norveç'ten neyimiz eksik? - birleşmiş milletler

  Bizim Norveç'ten neyimiz eksik?17.11.2014

  YAZARLAR

  Türkiye 2010 yılında aile hekimliği ile tanıştı.Son yıllarda ise sürekli "koruyucu hekimlik" kavramı dile getiriliyor.Koruyucu hekimliğin Türkiye'de geliştiği, bunun en önemli ayağının aile hekimliği olduğu belirtiliyor.Peki ama koruyucu hekimlik denilen şey nedir? İyi bir doktor hastasını iyi tedavi eden doktor mudur yoksa hastası "hasta olmayan" doktor mudur?
 • 9 dil bilen profesör asgari ücretle tuvalet temizliği yapıyor - birleşmiş milletler

  9 dil bilen profesör asgari ücretle tuvalet temizliği yapıyor17.11.2014

  GÜNDEM

  İç savaş ve baskılar sebebiyle ülkesi Gine'de üniversitedeki görevini bırakarak Türkiye'ye iltica eden Prof.Dr.Osman Toure, Eskişehir’de asgari ücretle tuvalet temizliği yapıyor.9 dil bilen ve bir süre önce eşini getiren Prof.Dr.Toure’nin tek isteği şimdi anne ve 5 çocuğuna kavuşabilmek.Toure, tuvalet temizliğinden kazandığı parayla kendisi gibi Senegal'de sığınmacı olarak yaşayan 106 yaşındaki annesi ve 5 çocuğunu Türkiye'ye getirmek istiyor.
 • Türk gençlerden Model Birleşmiş Milletler'e yeni boyut - birleşmiş milletler

  Türk gençlerden Model Birleşmiş Milletler'e yeni boyut17.11.2014

  Eğitim

  Birleşmiş Milletler (BM) toplantısı formatında düzenlenen ve çeşitli ülkelerde lise ya da üniversiteden öğrencilerin BM'nin kurumlarını ve ülkeleri temsil ederek evrensel sorunları tartıştığı Model Birleşmiş Milletler Konferansı, İzmir'de Türkçe düzenlenerek "yerel" boyut kazandı.
 • Yürümüyoruz ve maalesef şampiyonuz - birleşmiş milletler

  Yürümüyoruz ve maalesef şampiyonuz16.11.2014

  Sağlık

  Türkiye’de son 10 yılda diyabet sıklığı 2 katına çıktı.
 • Diyabetin Türkiye'ye maliyeti 10 milyar Türk Lirası - birleşmiş milletler

  Diyabetin Türkiye'ye maliyeti 10 milyar Türk Lirası16.11.2014

  Sağlık

  Tüm dünyada kronik hastalıklar içinde önemli bir yer tutan diabet hastalığındaki artış ürkütücü boyutlara ulaştı.
 • Arınç: Kıbrıs'ta doğalgaz çalışmaları sürecek - birleşmiş milletler

  Arınç: Kıbrıs'ta doğalgaz çalışmaları sürecek15.11.2014

  DÜNYA

  KKTC’nin 31’inci kuruluş yıldönümü törenlerine katılan Kıbrıs’tan da sorumlu Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Türkiye’nin Kıbrıs’ta adil bir çözümden yana olduğunu belirterek, Rumlara “masaya dön” çağrısı yaptı.Doğu Akdeniz’deki doğalgaz kriziyle ilgili uyarılarda da bulunan Arınç, “Rumların Ada’nın tek sahibi gibi davranmasına izin verilemez, Kıbrıs Türk halkının haklarını korumak için desteğimiz sürecek” dedi.
 • 'Tedavi eden değil hastalıktan koruyan sistem başarılıdır' - birleşmiş milletler

  'Tedavi eden değil hastalıktan koruyan sistem başarılıdır'15.11.2014

  Sağlık

  Türkiye 2010 yılında aile hekimliği ile tanıştı.Son yıllarda ise sürekli "koruyucu hekimlik" kavramı dile getiriliyor.Koruyucu hekimliğin Türkiye'de geliştiği, bunun en önemli ayağının aile hekimliği olduğu belirtiliyor.Peki ama koruyucu hekimlik denilen şey nedir? İyi bir doktor hastasını iyi tedavi eden doktor mudur yoksa hastası "hasta olmayan" doktor mudur?
 • İzmir'de Akdeniz zirvesi - birleşmiş milletler

  İzmir'de Akdeniz zirvesi14.11.2014

  Ege

  AKDENİZ Kentler Birliği (Medcities) Genel Kurul ve Çalıştayı İzmir’de başladı.Akdeniz’e kıyısı olan kentler arasında ağ oluşturmak, kentsel ve çevre problemlerine dikkat çekmek ve çözüm bulmak için kurulan Birliğin Genel Kurul açılışında, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun "Yaşasın Akdeniz kentlerinin kardeşliği" sloganı damgasını vurdu.
 • Güney Sudan'da BM'ye ait uçak düştü - birleşmiş milletler

  Güney Sudan'da BM'ye ait uçak düştü14.11.2014

  Son Dakika

  Güney Sudan'ın doğusundaki Jonglei eyaletinde Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü'ne (FAO) ait bir kargo uçağının düşmesi sonucu uçakta bulunan 2 kişinin hayatını kaybettiği, bir kişinin yaralandığı bildirildi.
 • AP’den Rum yanlısı karar - birleşmiş milletler

  AP’den Rum yanlısı karar13.11.2014

  DÜNYA

  Avrupa Parlamentosu, “Kıbrıs’ın münhasır ekonomik bölgesinde (MEB) Türkiye’nin gerginlik yaratan eylemleri” başlığını taşıyan ve tüm siyasi grupların desteğine sahip ortak bir kararı, elektronik oylamaya gerek kalmaksızın büyük oy çoğunluğuyla kabul etti.
 • Ozan için AİHM önüne çadır - birleşmiş milletler

  Ozan için AİHM önüne çadır13.11.2014

  Eğitim

  Otizmli olduğu gerekçesiyle okula alınmayan Ozan Sanlısoy’un davası Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde (AİHM) görülmeye devam ederken anne Sedef Erken, Strasbourg’a gidip mahkemenin önünde çadır kurmaya hazırlanıyor.
 • Gençler ‘ses’ verecek - birleşmiş milletler

  Gençler ‘ses’ verecek10.11.2014

  Ankara

  Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi’nin 25.yıl dönümü nedeniyle İstanbul İsveç Başkonsolosluğu, İsveç Sanat Konseyi ve İsveç Enstitüsü, bir ay sürecek ‘Genç Sesler’ isimli bir proje gerçekleştiriyor.
 • Tinder’da seks köleliğine karşı kampanya - birleşmiş milletler

  Tinder’da seks köleliğine karşı kampanya10.11.2014

  DÜNYA

  İrlanda’da göçmen bürosu, seks köleliğine zorlanan kadınlara dikkat çekmek için ilginç bir kampanya başlattı.
 • Rauf TAMER

  Atatürk - birleşmiş milletler

  Atatürk09.11.2014

  YAZARLAR

  Televizyonla pek tanışmamıştı.
 • Blair Suudi Kraliyet ailesinden ayda 41 bin sterlin alıyormuş - birleşmiş milletler

  Blair Suudi Kraliyet ailesinden ayda 41 bin sterlin alıyormuş09.11.2014

  Avrupa

  İngiltere eski başbakanı Tony Blair’ın 3 yıl kadar önce ortakları arasında Suudi bir prensin de bulunduğu Suudi Arabistan merkezli bir petrol şirketinden ayda 41 bin sterlin maaş aldığı ortaya çıktı.
 • Cenevre’de ayakta alkışlandı - birleşmiş milletler

  Cenevre’de ayakta alkışlandı08.11.2014

  Paparazzi

  İSVİÇRE’NİN Cenevre kentinde yapılan “Savaş mağduru kadınlar” panelinde Birleşmiş Milletler İyi Niyet Elçisi unvanıyla dünyaya seslenen Muazzez Ersoy, salonu dolduran kalabalık tarafından ayakta alkışlandı.
 • Cazın efsanesi yeniden Ankara’da - birleşmiş milletler

  Cazın efsanesi yeniden Ankara’da08.11.2014

  Ankara

  Ankara’da ilk olarak 2006 yılında seyirciyle buluşan cazın divası Dee Dee Bridgewater, yeniden Başkent’e geliyor.40 yılı aşkın kariyeri boyunca 3 Grammy ödülü alan sanatçı, 20 Kasım günü MEB şura salonunda kulakların pasını silecek.
 • Kurtulmuş, Viyana'da - birleşmiş milletler

  Kurtulmuş, Viyana'da08.11.2014

  Avrupa

  Kurtulmuş, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen "Avusturya'da 50.Yıl Etkinliği" kapsamında geldiği Viyana'da, Avusturya İslam Cemaati Başkanı Fuat Sanaç'ı makamında ziyaret etti.Ziyaretten sonra eşi Sevgi Kurtulmuş ve beraberindeki heyetle Viyana Büyükelçiliği'nde verilen resepsiyona katılan Kurtulmuş, daha sonra öğrenci derneği WONDER'de "Medeniyet Akademisi-Sosyal Bilimler ve Sanat Araştırmaları" Projesinin açılış programına katıldı.
içinde

Birleşmiş Milletler


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz