Bağdat


 • 'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiasıbağdat -

  'IŞİD Enbar'da 250 kişiyi infaz etti' iddiası30.10.2014

  DÜNYA

  Irak'ın kuzeyindeki Peşmerge güçleri Kobani'yi IŞİD'in elinden kurtarmak için Türkiye üzerinden Suriye'ye geçmeye hazırlanırken; acımasız terör örgütü IŞİD, Irak'ın Enbar vilayetinde korkunç bir toplu infaz daha yaptı.
 • Kobani'deki ABD bombardımanı sürüyorbağdat -

  Kobani'deki ABD bombardımanı sürüyor29.10.2014

  DÜNYA

  Erbil'den yola çıkan Peşmergeler için Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bekleyiş sürerken, ilçenin karşısındaki Suriye kenti Kobani'deki IŞİD hedeflerine yönelik ABD bombardımanı sürüyor.Erbil'de Mesut Barzani'yle görüşen CENTCOM Komutanı Lloyd Austin, hava saldırılarıyla Peşmerge’ye destek vermeye devam edeceklerini dile getirdi.
 • İstanbul'da merak uyandıran mehter takımıbağdat -

  İstanbul'da merak uyandıran mehter takımı29.10.2014

  GÜNDEM

  Cumhuriyet Bayramı’nın 91.yıldönümünde İstanbul’da resmi törenin adresi yine Vatan Caddesi’ydi.Diğer resmi kutlamalar iptal edilirken Vatan Caddesi’nde geçit töreni gerçekleştirildi.Renkli ve coşkulu kutlamalarda siyahi mehter takımı merak ve ilgiye neden oldu.Kısa bir süre sonra alkışlarla karşılanan mehter takımının yabancıların da aralarında bulunduğu Uluslararası Fatih Sultan Mehmet Anadolu İmam-Hatip Lisesi (UFSM) öğrencileri olduğu anlaşıldı.Kadıköy'deki renkli kutlamalarda ise öğrenciler ve vatandaşlar sık sık, "Mustafa Kemal’in askerleriyiz" diye slogan attı.
 • İstanbul’da bu yollar bugün trafiğe kapalıbağdat -

  İstanbul’da bu yollar bugün trafiğe kapalı29.10.2014

  GÜNDEM

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri sebebiyle Vatan Caddesi ve bağlantı yolları sabah saatlerinde trafiğe kapatıldı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  O öyle olmadı kardeşimbağdat -

  O öyle olmadı kardeşim28.10.2014

  YAZARLAR

  ÖNCEKİ akşam Bağdat Caddesi’nden geçiyorum.
 • Fatih ÇEKİRGE

  Sürecin sınır ötesi şifresibağdat -

  Sürecin sınır ötesi şifresi27.10.2014

  YAZARLAR

  ÇÖZÜM süreci için ‘yol haritası’ kabul görmüşken.
 • IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklamabağdat -

  IKBY'den Suriye'deki kantonlarla ilgili açıklama26.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Suriye'nin kuzeyindeki kantonları tanıdıklarına yönelik iddiaların doğru olmadığını belirtti.
 • Bu yollar bugün kapalıbağdat -

  Bu yollar bugün kapalı26.10.2014

  GÜNDEM

  CUMHURİYET Bayramı kutlama törenlerinin provaları için bazı yollar trafiğe kapatıldı.29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 91.yıldönümü kutlamaları kapsamında Vatan Caddesi, yapılacak tören provası nedeniyle saat 07.00’dan itibaren kapatılan yollar, 16.00’ya kadar kapalı kalacak.
 • Ulan İstanbul 19.Bölüm: Nevizadeler'den Bağdat Yolu türküsü!bağdat -

  Ulan İstanbul 19.Bölüm: Nevizadeler'den Bağdat Yolu türküsü!25.10.2014

  Keyif

  Ulan İstanbul'un 19.bölüm fragmanları yayınlandı.27 Ekim pazartesi günkü yeni bölümde Nevizadeler peşlerine takılan ve dedelerinin belgeselini çekmek isteyen profesör Dülger Hoca'yı atlatmaya çalışacaklar
 • Kerry: ''İddiaları çok ciddiye alıyoruz''bağdat -

  Kerry: ''İddiaları çok ciddiye alıyoruz''24.10.2014

  DÜNYA

  ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD terör örgütü militanlarının Irak güvenlik güçlerine karşı klor gazı kullandığına dair iddiaları "çok ciddiye" aldıklarını ve konuyu araştırdıklarını söyledi.
 • HABITAT, Türk tasarımcılara kapısını açtıbağdat -

  HABITAT, Türk tasarımcılara kapısını açtı24.10.2014

  EKONOMİ

  Dünya dekorasyon ve mobilya devi Habitat 50.Yılında Türk tasarımcılara kapısını araladı.
 • 'Blackwater' personeli suçlu bulundubağdat -

  'Blackwater' personeli suçlu bulundu23.10.2014

  DÜNYA

  Irak'ta 2007 yılında sivilleri öldürmekle suçlanan Amerikan özel güvenlik şirketi Blackwater'ın 4 çalışanı yargılandıkları davada suçlu bulundu.
 • ABD kaçak petrole savaş açtıbağdat -

  ABD kaçak petrole savaş açtı23.10.2014

  EKONOMİ

  Washington Yönetimi, IŞİD’in Türkiye bağlantılı petrol kaçakçılığını Kuzey Irak üzerinden yaptığını ilk kez açıkça söylerken, bundan sonra bu kaçaklığıkla ilişkili kişilere yaptırım uygulanacağını duyurdu.Cohen "Aracı, tüccar, rafine eden, taşıyan şirketler ve IŞİD petrolüyle ilişkili diğer herkes bilmeli ki, onları tespit etmede çok çalışıyoruz ve onları durdurmak için araçlara sahibiz" dedi.
 • Steinmeier: Türkiye’ye giden gençlerin tatile mi savaşmaya mı gittiklerini bilmiyoruzbağdat -

  Steinmeier: Türkiye’ye giden gençlerin tatile mi savaşmaya mı gittiklerini bilmiyoruz23.10.2014

  DÜNYA

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier, Avrupa ve ABD'den Suriye ve Irak'a savaşmaya gidenlerin önlenmesi için ABD-Almanya ile Almanya-Türkiye güvenlik birimleri arasında daha sıkı işbirliği yapılması gerektiğini söyledi.
 • Bülent Arınç'tan önemli açıklamalarbağdat -

  Bülent Arınç'tan önemli açıklamalar23.10.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, “Yasal bir engel olmadığına göre, herhalde en kısa ve bizim açımızdan en güvenli olabilecek yoldan belli sayıda peşmergenin Türkiye üzerinden Kobani'ye geçişi mümkün olabilecek” dedi.
 • Karatepe’de 20’den fazla şehidimiz varbağdat -

  Karatepe’de 20’den fazla şehidimiz var22.10.2014

  DÜNYA

  Irak Türkmen Cephesi (ITC) lideri Erşad Salihi, IŞİD’in Irak’ın Diyale iline bağlı Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Karatepe’ye saldırılarının devam ettiğini, 3’ü çocuk 20’den fazla Türkmenin şehit olduğunu söyledi.
 • Irak'ta sivilleri öldüren Blackwater çalışanları suçlu bulundubağdat -

  Irak'ta sivilleri öldüren Blackwater çalışanları suçlu bulundu22.10.2014

  Son Dakika

  Irak'ta, 2007 yılında hiçbir gerekçe olmadan kasten ateş açarak sivilleri öldürmekle suçlanan Amerikan özel güvenlik şirketi "Blackwater"ın 4 çalışanı, haklarında açılan davada suçlu bulundu.
 • Türkmen köyüne IŞİD saldırısı: 2'si çocuk 10 ölübağdat -

  Türkmen köyüne IŞİD saldırısı: 2'si çocuk 10 ölü22.10.2014

  DÜNYA

  IŞİD, Irak’ın Diyale iline bağlı Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Karatepe kasabasına üç koldan havan toplarıyla ve ağır silahlarla saldırı başlattı.
 • IKBY Parlamentosu Peşmerge için toplandıbağdat -

  IKBY Parlamentosu Peşmerge için toplandı22.10.2014

  DÜNYA

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu, Peşmergenin Kobani'ye (Ayn el Arap) geçişini görüşmek için toplandı.Oylama öncesinde parlamentoya gelen Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, milletvekillerine bilgi verecek.
 • IŞİD Irak’ta taarruza geçtibağdat -

  IŞİD Irak’ta taarruza geçti21.10.2014

  DÜNYA

  ABD’nin Kobani’ye yardım ulaştırmasının ardından saldırıların şiddetini artırmaya çalışan IŞİD, Irak’ta son iki günde 15 cephede eş zamanlı saldırılar gerçekleştirdi.
 • Haftanın tarihine bakışbağdat -

  Haftanın tarihine bakış20.10.2014

  Avrupa

  Kopyalama teknolojisinin öncüsü sayılan fotokopi makinesi, 74 yıl önce Amerikalı fizikçi Chester Floyd Carlson tarafından icat edildi.
 • Petrol için ‘çözüm’ şartıbağdat -

  Petrol için ‘çözüm’ şartı19.10.2014

  EKONOMİ

  Matthew Bryza, K.Irak petrolünün Türkiye’deki çözüm sürecini kolaylaştıran öneme sahip olduğunu vurgulayarak, “Fakat bir anda ortaya IŞİD çıktı ve tüm dengeler değişti.Türkiye’nin stratejik netlik ortaya koymaması durumunda barış sürecinin devam etmesi zor olabilir” dedi.
 • Selahaddin ve Diyale'de IŞİD'e ağır darbebağdat -

  Selahaddin ve Diyale'de IŞİD'e ağır darbe19.10.2014

  DÜNYA

  Irak’ın Selahaddin ilinde IŞİD’e karşı kapsamlı operasyon için harekete geçildi.Selahaddin kent merkezi Tikrit ve Beyci İlçesi’nde IŞİD’e karşı yapılan operasyonlara Irak ve ABD uçakları da havadan destek verdi.Diyale Polis Müdürlüğü IŞİD’e karşı düzenlediği operasyonlarda aralarında örgütün ’Şeriat yargıcı’ Ebu Aişe’nin de bulunduğu 30 teröristin öldürdüğünü bildirdi.
 • Tolga TANIŞ

  Sorun askeri değil ideolojikbağdat -

  Sorun askeri değil ideolojik18.10.2014

  YAZARLAR

  İLK hamle çarşamba akşamı geldi ve Beyaz Saray, 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümü öncesi, geçen yıl Türk diplomasininin girişimleriyle engellenen, ‘Ermeni Soykırımı’nı sembolize ettiği savunulan bir halıyı deposundan çıkaracağını duyurdu.
 • IŞİD’in savaş jeti var ABD’nin haberi yokbağdat -

  IŞİD’in savaş jeti var ABD’nin haberi yok17.10.2014

  DÜNYA

  İngiltere merkezli muhalif Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SHR), Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) örgütünün üç savaş uçağıyla Halep’teki askeri hava üssü çevresinde uçuşlar gerçekleştirdiğini öne sürdü.
 • Yalçın BAYER

  Yandaş olursan zam varbağdat -

  Yandaş olursan zam var16.10.2014

  YAZARLAR

  MALİYE Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamalarıyla memur ile memur emeklisine bu yıl için enflasyon farkı ödenmeyeceği kesinleşti.Geçen yıl imzalanan toplu iş sözleşmesiyle maaşlarına 123 ila 146 lira zam yapılan memur ve emeklilerinin hevesi kursağında kaldı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Müthiş bir istihbarat fotoğrafıbağdat -

  Müthiş bir istihbarat fotoğrafı16.10.2014

  YAZARLAR

  İKİ gündür Londra’dayım.Bu fotoğraf orada elime geçti.
 • Petrol için ‘çözüm’ şartıbağdat -

  Petrol için ‘çözüm’ şartı15.10.2014

  Ekonomi

  ABD eski Bakü Büyükelçisi Matthew Bryza, Kuzey Irak petrolünün Türkiye’deki çözüm sürecini kolaylaştıran stratejik öneme sahip olduğunu belirterek, “Fakat bir anda ortaya IŞİD çıktı ve tüm dengeler değişti.Kuzey Irak’tan Türkiye’ye enerji sevkiyatı durmaz ama Türkiye’nin stratejik netlik ortaya koymaması durumunda barış sürecinin devam etmesi zor” dedi.
 • Saddam’ın kimyasal silahları IŞİD’debağdat -

  Saddam’ın kimyasal silahları IŞİD’de15.10.2014

  Planet

  New York Times gazetesi, Irak’ta Saddam döneminden kalma kimyasal silah kalıntılarının IŞİD’in eline geçebileceğini yazdı.
 • MEB Müsteşarı Tekin: 242 okul zarar gördübağdat -

  MEB Müsteşarı Tekin: 242 okul zarar gördü15.10.2014

  Eğitim

  Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Tekin, ”Geçen yıl şartlı eğitim yardımından yararlanan 177 bin 855 öğrencimize, toplamda 17 milyon 68 lira aktarıldı.Olayların başladığı günden bugüne 242 okulumuz zarar gördü.Zararımız yaklaşık 16 milyon lira.Meydana gelen maddi zararla bir bu kadar daha öğrencimiz burs imkanından yararlanabilir, yeni derslikler, yeni okullar yapılabilirdi.Son zamanlarda bölgede okullara yapılan saldırılar asla kabul edilemez ” dedi.
 • IŞİD'e karşı ortak savaşma kararı aldılarbağdat -

  IŞİD'e karşı ortak savaşma kararı aldılar14.10.2014

  Gündem2008

  IRAK’ta Sünni aşiretlerin çoğu IŞİD tehdidine karşı ortak hareket kararı aldı.Bu kapsamda Irak’ın Diyale ve Selahaddin illerinin tüm bölgelerinde IŞİD’e karşı verilen ortak mücadelede başarı elde edildiği belirtildi.
 • Bağdat alarmıbağdat -

  Bağdat alarmı13.10.2014

  Planet

  IŞİD, Suriye’nin kuzeyinde Kürt yerleşimi Kobani’yi ele geçirmeye çalışırken, bir yandan da Irak’ta başkent Bağdat üzerindeki baskıyı arttırdı.ABD Genelkurmay Başkanı General Dempsey, IŞİD’in Bağdat’a dolaylı saldırı düzenleyebileceğini söyledi.Irak ordusu Bağdat yolundaki Hit üssünü boşalttı.
 • Kronik sakatlık mı o da ne?bağdat -

  Kronik sakatlık mı o da ne?13.10.2014

  Futbol

  BEŞİKTAŞLI yıldızlar Atiba Hutchinson ve Mustafa Pektemek, Bağdat Caddesi Kartal Yuvası’nda taraftarların formalarını imzaladı.
 • Naci Cem Öncel

  Kürtler ve Türkler: Geçmiş ne söylüyor?bağdat -

  Kürtler ve Türkler: Geçmiş ne söylüyor?12.10.2014

  YAZARLAR

  Günümüzden 500 yıl önce 1514'te Kürtler, Osmanlılarla müttefik olma kararı almıştı.500 yılın yanında bir kaç yıl çok kısa, hatta önemsiz görülebilir.
 • Erdoğan: O partinin lideri 40 kişinin katilibağdat -

  Erdoğan: O partinin lideri 40 kişinin katili12.10.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gümüşhane konuşmasında HDP yöneticilerini çok ağır dille suçladı: ''Bir haftada 40'a yakın vatandaşımız hayatını kaybetti.Bunların katili kim.Bunların katili sokağa çağrı yapan malum muhalfet partisidir.Onun başıdır, başlarıdır.''
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalarbağdat -

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar12.10.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Marmara Üniversitesi'nde konuştu.Erdoğan, "Hizmet eri görünümünde, gazeteci yazar görünümünde terörist görünümünde yeni Lawrence'lerin çabaladığını görüyoruz.Hizmet diyerek, basın özgürlüğü diyerek, bağımsızlık savaşı ya da cihat diyerek Sykes-Picot anlaşmalarını yapanlar var." dedi.
 • Mustafa Pektemek: Tek düşüncem Beşiktaşbağdat -

  Mustafa Pektemek: Tek düşüncem Beşiktaş12.10.2014

  Futbol

  Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Mustafa Pektemek, tek düşüncesinin Beşiktaş olduğunu söyledi.
 • ABD: Türkiye ile ciddi ilerleme sağladıkbağdat -

  ABD: Türkiye ile ciddi ilerleme sağladık11.10.2014

  Planet

  ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel, IŞİD ile mücadele kapsamında Suriyeli ılımlı muhaliflere eğitim ve ekipman desteği verilmesiyle ilgili Türkiye ile yürütülen görüşmelerde dikkate değer ilerleme sağlandığını söyledi.
 • Bağdat, Türkiye'ye satılan petrol için komisyon kuruyorbağdat -

  Bağdat, Türkiye'ye satılan petrol için komisyon kuruyor11.10.2014

  Ekonomi

  Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) boru hatlarıyla Türkiye üzerinden dünya pazarlarına sevkiyatı ve satılmasından elde edilen gelirlerinin takibi için Irak Parlamentosu'nda bir komisyon kuruluyor.
 • Irak'ta KYB binasına üçlü saldırı: 70 ölübağdat -

  Irak'ta KYB binasına üçlü saldırı: 70 ölü11.10.2014

  Planet

  Irak'ın Diyala eyaletine bağlı Karatepe ilçesinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve emniyet binasına düzenlenen bombalı saldırıda 70 kişinin öldüğü öne sürüldü.Associated Press ve AFP ajansları ise ölü sayısını en az 26 olarak verdi.
 • Irak'ta Anbar Emniyet Müdürü bombalı saldırıda öldübağdat -

  Irak'ta Anbar Emniyet Müdürü bombalı saldırıda öldü11.10.2014

  Planet

  Irak'ın Anbar vilayetinin Emniyet Müdürü Ahmed Saddak ed-Duleymi bombalı saldırı sonucu öldü.
 • IŞİD gözünü yeniden Bağdat’a diktibağdat -

  IŞİD gözünü yeniden Bağdat’a dikti10.10.2014

  Planet

  SURİYE’nin kuzeyinde Kobani’ye yüklenirken Irak’ta daha çok savunma pozisyonunda kalan Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD) başkent Bağdat’ı tehdit edecek şekilde saldırılarını yoğunlaştırdı.
 • IŞİD ve Peşmerge arasında sadece 47 metre varbağdat -

  IŞİD ve Peşmerge arasında sadece 47 metre var10.10.2014

  Planet

  Irak’ın Kerkük kentinde IŞİD’in Peşmerge güçlerine en yakın olan mevzileri görüntülendi.Molla Abdullah Köprüsü üzerinde bulunan IŞİD ve Peşmerge mevzileri arasında 47 metre mesafe bulunuyor.Sivillere kapalı olan bölge Irak’ın en tehlikeli yerlerinden biri olarak kabul ediliyor.
 • Irak'ta bombalı saldırılar: 41 ölübağdat -

  Irak'ta bombalı saldırılar: 41 ölü10.10.2014

  Planet

  Irak'ın başkenti Bağdat'tın farklı bölgelerinde düzenlenen bombalı saldırılarda 41 kişinin hayatını kaybettiği, 76 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • Kürt petrolü ortada kaldıbağdat -

  Kürt petrolü ortada kaldı09.10.2014

  Planet

  KUZEY Irak Kürt yönetiminin Bağdat yönetiminin tepkisine rağmen ihraç etmeye çalıştığı ham petrol, doğu Akdeniz’de mahsur kaldı.
 • Helikopter düşürdülerbağdat -

  Helikopter düşürdüler09.10.2014

  Planet

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) son 48 saat içerisinde Irak’ın Selahaddin vilayetine bağlı Beyci İlçesi’nde düşürdüğü Irak Hava Kuvvetleri’ne ait iki savaş helikopterinin fotoğraflarını yayınladı.
 • Irak Genelkurmay Başkanı Zebari İstanbul'dabağdat -

  Irak Genelkurmay Başkanı Zebari İstanbul'da09.10.2014

  Planet

  Irak Genelkurmay Başkanı Babekir Zebari ve Irak Meclis Başkanı Selim El-Cuburi beraberindeki heyetle birlikte İstanbul'a geldi.
 • ABD: Kobani'nin düşmesini istemeyiz ama.bağdat -

  ABD: Kobani'nin düşmesini istemeyiz ama.07.10.2014

  Planet

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Suriye'de PYD ile "aracılar vasıtaSıyla temasta bulunduklarını" söyledi.Psaki, "Kimse Kobani'nin düşmesini istemez ama bizim öncelikli hedefimiz IŞİD'in bir güvenli bölgeye sahip olmasını önlemek" dedi.Psaki, bu noktada öncelikli odaklarının, hava saldırılarını yapıldığı yerlerde petrol rafinerileri gibi yerlerin kontrolünü sağlamak olduğunu ifade etti.
 • ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Bass görevine başladıbağdat -

  ABD'nin yeni Ankara Büyükelçisi Bass görevine başladı07.10.2014

  Planet

  ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine atanan John Bass, Dışişleri Bakanlığında yemin ederek görevine başladı.
 • Erdoğan Suriyeli sığınmacılara seslendibağdat -

  Erdoğan Suriyeli sığınmacılara seslendi06.10.2014

  Gündem2008

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçildikten sonra ilk yurtiçi ziyaretini Gaziantep'e yaptı.Erdoğan, İslahiye Çadırkent Konaklama Tesislerine giderek buradaki Suriyeli sığınmacılara seslendi.
içinde

Bağdat


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz