Bağdat

 • ‘Bahtsız gemi’den haber var! - bağdat
  ‘Bahtsız gemi’den haber var!30.01.2015
  EkonomiTeksas açıklarından 8 aydır bekleyen ve 1 milyon varil Kürt petrolü taşıyan United Kalavryta isimli tanker yükünü boşaltamadan geri dönüyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Önceki gün çok önemli şeyler oldu - bağdat
  Önceki gün çok önemli şeyler oldu20.01.2015
  YazarlarÖNCEKİ gün Saray’da 8.5 saatlik başkanlık toplantısı yapılırken, dünyada MİT dosyalarına “çift hilal” (çok gizli) damgalı çok önemli şeyler oldu.
 • ABD Irak ordusunu eğitmeye devam ediyor - bağdat
  ABD Irak ordusunu eğitmeye devam ediyor20.01.2015
  PlanetAmerika Birleşik Devletleri (ABD) askerlerinin, Irak ordusuna Enbar'daki El-Esed Hava Üssü'nde eğitim vermeye devam ettiği bildirildi.Eğitilen askerlerin, Enbar'da, terör örgütü IŞİD'e karşı savaşacakları kaydedildi.
 • Rıza Özel

  Pulitzerli Türk Ankara’ya geliyor - bağdat
  Pulitzerli Türk Ankara’ya geliyor19.01.2015
  YazarlarUğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nda (UM-AG) bir süredir yapılan fotoğraf sohbetlerinin bu haftaki konuğu ‘pulitzer’li ilk ve tek Türk Murad Sezer olacak.
 • ‘Yüzen’ anlaşma - bağdat
  ‘Yüzen’ anlaşma19.01.2015
  EkonomiEnerji Bakanı Taner Yıldız, “Basra’nın elektrik ihtiyacının karşılanması adına 3 yüzen santraldan sonra yeni bir santral için daha anlaşma yapılıyor” dedi.
 • Denizli’den Konya’ya atanan emniyet müdürü: Yüreğimiz burada kaldı - bağdat
  Denizli’den Konya’ya atanan emniyet müdürü: Yüreğimiz burada kaldı19.01.2015
  EgeDENİZLİ İl Emniyet Müdürü iken son kararnameyle Konya Emniyet Müdürlüğü’ne atanan Mevlut Demir, kentte her anlamda ısındığını, atama kararını beklemediğini, kararın kendisi için sürpriz olduğunu söyledi.Demir, "Cismimiz Konya’da olsa yüreğimiz Denizli’de kalacak" dedi.
 • Irak’la yeniden bahar havası - bağdat
  Irak’la yeniden bahar havası18.01.2015
  EkonomiKuzey Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Türkiye üzerinden gerçekleştirdiği bağımsız petrol ihracatı nedeniyle kopma noktasına gelen Irak’la ikili ilişkiler, yeniden canlanıyor.Enerji Bakanı Taner Yıldız, Irak’ın başkenti Bağdat’a gitti.Irak’la yeni projeler gündemde…
 • Ömür GEDİK

  Felç olunca terk edildim - bağdat
  Felç olunca terk edildim17.01.2015
  YazarlarBu hafta her yerde o konuşuldu.Televizyonlar müthiş dans şovunu gösterdi, gazeteler Bengü, Berksan ve Uğurkan Erez’le olan diyaloglarına, fotoğraflarına yer verdi.Dereceli bir yüzücü, çakı gibi bir baletken geçirdiği kaza sonucu felç kalan ve tekerlekli sandalyeye mahkûm olan Memet Sefa Öztürk’ün hikâyesini paylaşmak istedim sizinle.Ve hâlâ yaşama nasıl bağlı olduğunu, çalışmak için nasıl can attığını.Kimi zaman ağlayarak okuyacaksınız ama lütfen ona acımayın, en son istediği şey acınmak.En çok istediği ise engelli bir birey olarak oyunculukta kariyer yapmak.
 • Bahtsız gemi - bağdat
  Bahtsız gemi17.01.2015
  EkonomiPetrol deyince hemen petrodolarları hayal ederiz.Ancak bir tanker var ki, üzerindeki petrol her geçen gün para kaybettiriyor.1 milyon varil Kürt petrolünü taşıyan United Kalavryta, ABD’nin Teksas eyaleti açıklarında bir yıldır giriş izni bekliyor.Üzerindeki petrolün değeri ise tam 58 milyon dolar eridi.
 • Ateş BAKAN

  Aziz Yıldırım’dan Nazım Hikmet Olmaz! - bağdat
  Aziz Yıldırım’dan Nazım Hikmet Olmaz!16.01.2015
  YazarlarSarayı ziyaret eden rakibi ile yarışmak zorunda…
 • Enerji Bakanı Taner Yıldız, Bağdat’a gidiyor - bağdat
  Enerji Bakanı Taner Yıldız, Bağdat’a gidiyor14.01.2015
  EkonomiEnerji Bakanı Taner Yıldız, pazar günü Bağdat’ı ziyaret edecek.Ziyarette Basra’dan çıkarılacak petrolün Bağdat’a, buradan da mevcut altyapı kullanılarak Ceyhan’a ulaştırılmasına yönelik proje de gündeme gelecek.
 • Acaba Erdoğan bir gün hangi kıyafetle Saray’da görülecek - bağdat
  Acaba Erdoğan bir gün hangi kıyafetle Saray’da görülecek13.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 16 Türk devletini simgeleyen askerlerle ilgili soruya, “Onun değerlendirilecek bir yanı olduğu kanaatinde değilim.Ama merak ettiğim bir konu var; acaba Sayın Recep Tayyip Erdoğan bir gün hangi kıyafetle sarayda görülecektir” yanıtını verdi.
 • Diyanet İşler Başkanı Görmez: İbretle izledik - bağdat
  Diyanet İşler Başkanı Görmez: İbretle izledik12.01.2015
  GündemDiyanet İşler Başkanı Prof.Dr.Görmez "Bir tarafta son 10 yılda İslam coğrafyasında acılarla kıvranan 12 milyon insan katledildi, yok edildi ama geçen hafta Paris'te, yine hiçbir şekilde hiçbir müminin, hiçbir aklıselimin kabul etmeyeceği, 12 insan hunharca katledildi.12 milyon insan katledildiğinde ses çıkarmayan insanlığın sadece 12 kişiye düzenlenen bir cinayet sebebiyle ayağa kalkmasını ibretle izledik" dedi.
 • Uyuşturucuyla yakalanan Norveçli kefaletle tahliye edildi - bağdat
  Uyuşturucuyla yakalanan Norveçli kefaletle tahliye edildi12.01.2015
  AvrupaGEÇEN Kasım ayında İzmir’in Çeşme İlçesi’nden Yunanistan’a geçmek isterken otomobilinde piyasa değeri 1 milyon 800 bin TL değerinde 91 bin uyuşturucu hap bulununca yakalanıp tutuklanan, Norveç vatandaşı 34 yaşındaki, T.D.K.ilk duruşmada 10 bin lira kefaletle tahliye edildi.
 • Yıkıma kural geliyor - bağdat
  Yıkıma kural geliyor09.01.2015
  EkonomiKENTSEL dönüşüm hamlesiyle riskli yapıların yıkımı başladı.
 • Danıştay Ulus’ta yürütmeyi durdurdu - bağdat
  Danıştay Ulus’ta yürütmeyi durdurdu08.01.2015
  AnkaraAnkara Büyükşehir Belediyesi'nin Ulus Tarihi Kent Merkezi Projesi'nin iptali için açılan davada Danıştay'dan yürütmeyi durdurma kararı çıktı.
 • Yalçın BAYER

  Bağdat Caddesi’ne bir bakın - bağdat
  Bağdat Caddesi’ne bir bakın08.01.2015
  YazarlarSUADİYE, Bostancı, Feneryolu vs.tam bir şantiye oldu.
 • Cengiz ÇANDAR

  Müslümanların yapmaması gereken; yapması gereken… - bağdat
  Müslümanların yapmaması gereken; yapması gereken…07.01.2015
  YazarlarCharlie Hebdo’ya yapılan saldırıyı duyduğum anda içim karardı.Öldürülen 12 kişinin vücuduna saplanan kurşunları sıkanların siyasi kimliği kadar “dinî kimlikleri”ne de, dünyanın her yerinde dikkat kesilenler olacağını biliyorum.
 • 'Paris saldırganları'nın yeri tespit edildi - bağdat
  'Paris saldırganları'nın yeri tespit edildi07.01.2015
  PlanetFransa'nın başkenti Paris'te dün Charlie Hebdo dergisine yönelik saldırıyı gerçekleştirdiği açıklanan üç kişiden biri teslim oldu.Diğer iki kişinin ise kardeş oldukları bilgisi geldi.AFP'ye konuşan bir kaynak, iki kardeşin yerlerinin bu sabah tespit edildiğini söyledi.Saldırganların dün tüyler ürperten bir soğukkanlılıkla öldürdükleri polisin ise Magrip asıllı Müslüman Ahmed Merabet olduğu ortaya çıktı.
 • Polisi, bakanını takibe almış - bağdat
  Polisi, bakanını takibe almış04.01.2015
  GündemAnkara’daki telekulak soruşturmasında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Beşir Atalay’ın İçişleri Bakanlığı yaptığı dönemde Özel Kalem Müdürü olan Neşat Kırcalı’nın telefonlarının, İBDA-C üyeliği ve organize suç örgütü gerekçesiyle Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı’nca sahte isimle dinlendiği tespit edildi.
 • Atlasjet Süleymaniye ve Erbil'e uçamıyor - bağdat
  Atlasjet Süleymaniye ve Erbil'e uçamıyor03.01.2015
  EkonomiAtlasjet Havayolları’nın Kuzey Irak’taki Süleymaniye ve Erbil şehirlerine yaptığı seferlerin Irak Sivil Havacılık yetkililerin izin vermemesi nedeniyle yapılamıyor.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Artık biraz huzur verin, lütfen - bağdat
  Artık biraz huzur verin, lütfen01.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın “yeni yıl mesajını”, 31 Aralık günü Hürriyet’in internet sitesinde okudum.
 • Avrupa'daki Türkler 4 yılda 313 ırkçı saldırıya uğradı - bağdat
  Avrupa'daki Türkler 4 yılda 313 ırkçı saldırıya uğradı30.12.2014
  AvrupaDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç, "Son 4 yılda Avrupa'daki Türklere 56'sı kundaklama, 106'sı fiziki ve 46'sı tehdit mektubu olmak üzere 313 ırkçı saldırı düzenlendi" dedi.
 • Caddeler direniyor - bağdat
  Caddeler direniyor29.12.2014
  Ekonomiİstanbul’un büyük ve ünlü alışveriş caddeleri, sayıları hızla artan AVM’lere karşı direniyor ve ilgiyi artırıyor.Bugün 1000 mağazaya ev sahipliği yapan Nişantaşı, Bağdat Caddesi ve İstiklal’deki mağaza büyüklükleri 5 AVM’yi bulurken sadece İstiklal’in hafta sonu ziyaretçisi AVM’lerin 5-6 katına ulaşıyor.Bu 3 bölgede 12 ayda 17 bin metrekareden fazla kiralama yapıldı.
 • Ben her zaman fitim - bağdat
  Ben her zaman fitim29.12.2014
  PaparazziEce Gürsel ve Duygu Ulaş, Bağdat Caddesi’nde hizmete giren Doreen Estetik&Kuaför’ün açılışına katıldı.
 • Duygu Sedefoğlu

  200 Belediye Başkanı Adana’da buluştu - bağdat
  200 Belediye Başkanı Adana’da buluştu28.12.2014
  Yazarlar
 • 8 yaşındaki çocuğa kafa kesme eğitimi - bağdat
  8 yaşındaki çocuğa kafa kesme eğitimi27.12.2014
  PlanetAmerikan Wall Street Journal gazetesinden Maria Abi Habib, terör örgütü IŞİD’in saflarında savaşan beş çocuk militanla Türkiye’de görüştü.Gençler, örgüt tarafından nasıl kandırıldıklarına, infazları nasıl gerçekleştirdiklerine dair korkunç ayrıntıları anlattılar.
 • Cengiz ÇANDAR

  2015 tahminim ne mi? - bağdat
  2015 tahminim ne mi?27.12.2014
  Yazarlar
 • IŞİD İranlı generali öldürdü - bağdat
  IŞİD İranlı generali öldürdü27.12.2014
  Planetİranlı üst düzey bir Devrim Muhafızı komutanı, IŞİD militanları tarafından Irak'ta öldürüldü.
 • Yalçın BAYER

  Üniter yapıyı yıkacak hiçbir güç yoktur - bağdat
  Üniter yapıyı yıkacak hiçbir güç yoktur26.12.2014
  YazarlarİMRALI’da kimin olduğu belli, Abdullah Öcalan.Kandil’de de kimin olduğu belli, Karayılan.Peki Ankara’da kimler var?
 • Ali İsmail Korkmaz davası ertelendi - bağdat
  Ali İsmail Korkmaz davası ertelendi25.12.2014
  GündemÜniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın, Eskişehir'deki Gezi Parkı odaklı eylemde darbedilerek hayatını kaybettiği iddiasıyla açılan davanın altıncı duruşması saat 09.30'da Kayseri'de başladı.Tutuklu polis memuru Mevlüt Saldoğan, Korkmaz Ailesi'nin karar beklediği duruşmaya böbrek taşı düşürmesini gerekçe gösterek katılmadı.İkinci şok mahkeme başkanının sözleriyle yaşandı: Bu durumda karar vermemiz mümkün gözükmüyor.Son şok ise sanık ve avukatlarının savunmalarıyla devam eden duruşmanın 21 Ocak tarihine ertelenmesi oldu.
 • Bağdat’ta bombalı saldırı: 45 kişi öldü - bağdat
  Bağdat’ta bombalı saldırı: 45 kişi öldü24.12.2014
  PlanetIrak’ın başkenti Bağdat’ta dün düzenlenen bombalı saldırılarda 45 kişinin öldüğü bildirildi.
 • Davutoğlu ve İbadi'den önemli açıklamalar - bağdat
  Davutoğlu ve İbadi'den önemli açıklamalar24.12.2014
  PlanetIrak Başbakanı Haydar El İbadi'yi kabul eden Başbakan Ahmet Davutoğlu, ikili görüşme sonrası düzenledikleri ortak basın toplantısında soruları yanıtladı.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bilimi mahalle baskısından kurtarmalıyız - bağdat
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bilimi mahalle baskısından kurtarmalıyız23.12.2014
  EğitimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bilimi devletin ve siyasetin müdahalesinden, yargının müdahalesinden olduğu kadar mahalle baskısından da kurtarıp daha da özgür bir zemine kavuşturmak zorundayız" dedi.49.TÜBİTAK Bilim, Özel ve Teşvik Ödülleri Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Ödül töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2014 yılı TÜBİTAK ödüllerine hak kazanan bilim insanlarını tebrik ederek, başarılarının artarak devam etmesini diledi.
 • Gülse BİRSEL

  ‘Devlet başkanı’ derken? - bağdat
  ‘Devlet başkanı’ derken?23.12.2014
  YazarlarDÜN AK Parti İstanbul milletvekili Metin Külünk bir haber kanalının canlı yayınına bağlandı.
 • Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum - bağdat
  Enerji Bakanı Taner Yıldız: En çok ben dinleniyorum21.12.2014
  EkonomiEnerji Bakanı Taner Yıldız, Ceyhan’dan iki günde bir tanker yüklendiğini ve Kürt petrolünün 39’uncu tankerle yola çıktığını belirtti.Ancak Yıldız giden petrolün tamamının karşılığının Halkbankası’na Kürt yönetimi tarafından yatırılmadığını söyledi.Bakan ayrıca yasadışı dinlemelerle ilgili olarak da "En çok ben dinleniyorum" dedi.
 • Barzani’den Sincar’da zafer konuşması - bağdat
  Barzani’den Sincar’da zafer konuşması21.12.2014
  PlanetIKBY Başkanı Mesut Barzani, Peşmerge’nin IŞİD kuşatmasını kırdığı Şengal Dağı’ndaki asker ve Ezidileri ziyaret etti.Barzani, “Bu tarihi bir zaferdir” dedi.
 • Ahmet HAKAN

  Ve işte huzurlarınızda televizyon tartışmacıları - bağdat
  Ve işte huzurlarınızda televizyon tartışmacıları18.12.2014
  Yazarlar
 • 'Eğit-donat Mart'tan önce başlayabilir' - bağdat
  'Eğit-donat Mart'tan önce başlayabilir'18.12.2014
  PlanetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Suriye muhalefeti için verilecek eğit-donatın çerçevesinin belli olduğunu ve çalışmaların 2015 yılının Mart ayından önce başlayabileceğini" söyledi.
 • Çavuşoğlu İran'da konuştu: Esad meşruiyetini kaybetti - bağdat
  Çavuşoğlu İran'da konuştu: Esad meşruiyetini kaybetti16.12.2014
  PlanetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Şam yönetiminin bölgedeki en büyük destekçisi İran’da Esad rejiminin meşruiyetini kaybettiğini ifade etti.Bu arada Çavuşoğlu’nun İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif’le gerçekleştirdiği görüşme öncesi kahkahalar havada uçtu, ikilinin neşeli anları objektiflere yansıdı.
 • Almanya'dan Peşmerge'ye askeri eğitim desteği - bağdat
  Almanya'dan Peşmerge'ye askeri eğitim desteği16.12.2014
  AvrupaAlmanya Bakanlar Kurulu'nun, terör örgütü IŞİD'le mücadele eden Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) güçlerine eğitim vermesi için bölgeye yaklaşık 100 kişilik eğitim birliği gönderme kararı aldığı bildirildi.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  ABD’li yetkilinin ilginç Esad çıkışı - bağdat
  ABD’li yetkilinin ilginç Esad çıkışı14.12.2014
  Yazarlar2014 kendine has bir yıl olarak tarihe geçecek iddiaya girerim.
 • Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor - bağdat
  Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor13.12.2014
  EkonomiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Çok net olarak son 5,5 ayda düşen petrol fiyatlarından dolayı oluşan şudur; depomu 210 liraya dolduruyorsam şimdi 165 liraya dolduruyorum.Son 5,5 ayda kullanılan benzin, motorin ve doğalgazdan dolayı vatandaşımızın cebine 5,5 milyar dolar para girmiştir" dedi.
 • İngilizler Irak’a dönüyor - bağdat
  İngilizler Irak’a dönüyor13.12.2014
  AvrupaYeni yılda yüzlerce İngiliz askerinin Kürt ve Iraklı askerleri IŞİD’e karşı savaşmak için eğitmek üzere Irak’a gönderileceği açıkandı.
 • İngiliz askerleri IŞİD’e karşı yeni yılda Irak’ta - bağdat
  İngiliz askerleri IŞİD’e karşı yeni yılda Irak’ta13.12.2014
  PlanetYeni yılda yüzlerce İngiliz askerinin Irak ordusu ve Peşmergeleri terör örgütü IŞİD’e karşı savaşmak için eğitmek üzere Irak’a gönderileceği açıklandı.İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, askerlerin Irak’taki 4 farklı merkeze gönderileceğini açıkladı.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Yeni Türkiye” ya da “Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si”… - bağdat
  “Yeni Türkiye” ya da “Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si”…12.12.2014
  YazarlarEski arkadaşlarla Beyrut’ta falezin tepesindeki kafeden Akdeniz’in üzerinde oturuyor gibiyiz.
 • Irak’a 3 milyar dolarlık santral - bağdat
  Irak’a 3 milyar dolarlık santral11.12.2014
  EkonomiENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş., Bağdat’ta inşa edilecek 3000 MW kapasiteli Bismayah Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin anahtar teslim yapımı için Iraklı yatırımcı firma Mass Global ile sözleşme imzaladı.
 • ABD'li Başkonsolos'tan evlilik hazırlığı - bağdat
  ABD'li Başkonsolos'tan evlilik hazırlığı11.12.2014
  PlanetABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles F.Hunter'ın Türk müzisyen Ramadan Çaysever ile nikah masasına oturmaya hazırlandığı öne sürüldü.Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt'un iddiasına göre, çiftin düğünü eşcinsel evliliğe izin veren ABD eyaleti Wisconsin'de olacak.
 • Yalçın BAYER

  Ezber bozmak. - bağdat
  Ezber bozmak.09.12.2014
  YazarlarDÜNYANIN en başarılı liderleri ezber bozan liderler olmuştur.
 • Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması - bağdat
  Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması09.12.2014
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu Galası ve Türkiye Petrolleri 60.Yıl Resepsiyonu'na katıldı.Erdoğan, "Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir.Şu anda Barbaros Hayrettin Paşa orada da dolaşıyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan eğer burada kendilerine yaptığımız uyarıyı kale almadıkları sürece biz oradaki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz" dedi.
içinde

Bağdat


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz