Bağdat


 • Çavuşoğlu İran'da konuştu: Esad meşruiyetini kaybetti - bağdat

  Çavuşoğlu İran'da konuştu: Esad meşruiyetini kaybetti17.12.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Şam yönetiminin bölgedeki en büyük destekçisi İran’da Esad rejiminin meşruiyetini kaybettiğini ifade etti.Bu arada Çavuşoğlu’nun İranlı mevkidaşı Muhammed Cevad Zarif’le gerçekleştirdiği görüşme öncesi kahkahalar havada uçtu, ikilinin neşeli anları objektiflere yansıdı.
 • Nilgün Tekfidan GÜMÜŞ

  ABD’li yetkilinin ilginç Esad çıkışı - bağdat

  ABD’li yetkilinin ilginç Esad çıkışı14.12.2014

  YAZARLAR

  2014 kendine has bir yıl olarak tarihe geçecek iddiaya girerim.
 • İngiliz askerleri IŞİD’e karşı yeni yılda Irak’ta - bağdat

  İngiliz askerleri IŞİD’e karşı yeni yılda Irak’ta14.12.2014

  DÜNYA

  Yeni yılda yüzlerce İngiliz askerinin Irak ordusu ve Peşmergeleri terör örgütü IŞİD’e karşı savaşmak için eğitmek üzere Irak’a gönderileceği açıklandı.İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, askerlerin Irak’taki 4 farklı merkeze gönderileceğini açıkladı.
 • İngilizler Irak’a dönüyor - bağdat

  İngilizler Irak’a dönüyor14.12.2014

  Avrupa

  Yeni yılda yüzlerce İngiliz askerinin Kürt ve Iraklı askerleri IŞİD’e karşı savaşmak için eğitmek üzere Irak’a gönderileceği açıkandı.
 • Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor - bağdat

  Bakan Yıldız: Depo 210 lira yerine 165 liraya doluyor13.12.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Çok net olarak son 5,5 ayda düşen petrol fiyatlarından dolayı oluşan şudur; depomu 210 liraya dolduruyorsam şimdi 165 liraya dolduruyorum.Son 5,5 ayda kullanılan benzin, motorin ve doğalgazdan dolayı vatandaşımızın cebine 5,5 milyar dolar para girmiştir" dedi.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Yeni Türkiye” ya da “Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si”… - bağdat

  “Yeni Türkiye” ya da “Ortadoğu’nun yalnız Sünni’si”…13.12.2014

  YAZARLAR

  Eski arkadaşlarla Beyrut’ta falezin tepesindeki kafeden Akdeniz’in üzerinde oturuyor gibiyiz.
 • ABD'li Başkonsolos'tan evlilik hazırlığı - bağdat

  ABD'li Başkonsolos'tan evlilik hazırlığı12.12.2014

  DÜNYA

  ABD'nin İstanbul Başkonsolosu Charles F.Hunter'ın Türk müzisyen Ramadan Çaysever ile nikah masasına oturmaya hazırlandığı öne sürüldü.Sabah gazetesi yazarı Bülent Cankurt'un iddiasına göre, çiftin düğünü eşcinsel evliliğe izin veren ABD eyaleti Wisconsin'de olacak.
 • Irak’a 3 milyar dolarlık santral - bağdat

  Irak’a 3 milyar dolarlık santral11.12.2014

  EKONOMİ

  ENKA İnşaat ve Sanayi A.Ş., Bağdat’ta inşa edilecek 3000 MW kapasiteli Bismayah Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali’nin anahtar teslim yapımı için Iraklı yatırımcı firma Mass Global ile sözleşme imzaladı.
 • Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması - bağdat

  Erdoğan'dan önemli Kıbrıs açıklaması10.12.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Uluslararası Petrol ve Doğalgaz Stratejileri Sempozyumu Galası ve Türkiye Petrolleri 60.Yıl Resepsiyonu'na katıldı.Erdoğan, "Kıbrıs'ın güneyinde son dönemdeki gelişmeler hiçbir zaman dışında kalacağımız bir gelişme değildir.Şu anda Barbaros Hayrettin Paşa orada da dolaşıyor ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, Yunanistan eğer burada kendilerine yaptığımız uyarıyı kale almadıkları sürece biz oradaki çalışmalarımızı aynı şekilde devam ettireceğiz" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Ezber bozmak. - bağdat

  Ezber bozmak.09.12.2014

  YAZARLAR

  DÜNYANIN en başarılı liderleri ezber bozan liderler olmuştur.
 • Akacak kandan Demirtaş sorumludur - bağdat

  Akacak kandan Demirtaş sorumludur09.12.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “İç güvenlik paketini miting ve eylemlerle engelleyeceğiz.Bu yasayı çıkarırsan ters teper.Korkmaz, sokağa çıkarlar” açıklaması nedeniyle HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a sert çıktı.
 • "Irak'ta federal enerji konseyi kurulmalı" - bağdat

  "Irak'ta federal enerji konseyi kurulmalı"09.12.2014

  EKONOMİ

  Irak Meclisi Enerji Politikaları ve Ekonomik Reform Danışmanı Luay Al-Khatteeb, Bağdat hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki enerji sorunlarının çözülmesi için federal bir petrol ve gaz konseyinin kurulması gerektiğini söyledi.
 • Verda ÖZER

  Kürdistan’daki kimsesiz halk - bağdat

  Kürdistan’daki kimsesiz halk08.12.2014

  YAZARLAR

  KÜRDİSTAN Bölgesel Yönetimi’ndeyim.Başbakanlığa bağlı AFAD’ın (Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) Ezidiler için Duhok’ta kurduğu mülteci kamplarını ziyaret etmek üzere.
 • İnovasyonun ilk adımı Zihni Sinir projeleri - bağdat

  İnovasyonun ilk adımı Zihni Sinir projeleri07.12.2014

  EKONOMİ

  CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye, yeni fikir geliştirme konusunda başarılıdır.Zihni Sinir Projeleri olarak karikatürize ettiğimiz şey, gelişmiş ülkelerde inovasyonun ilk basamağı oluyor” dedi.
 • İnançer'den yine çok tartışılacak sözler: "Bu memlekette inkilap (köpekleştirme) yapılmıştır" - bağdat

  İnançer'den yine çok tartışılacak sözler: "Bu memlekette inkilap (köpekleştirme) yapılmıştır"05.12.2014

  GÜNDEM

  TRT 1’de yayınlanan “Ramazan Sevinci” programında, “hamileler sokağa çıkmasın” sözüyle kamuoyunun tepkisini çeken Ömer Tuğrul İnançer, TBMM İnsan Kaynakları Başkanlığı davetiyle meclis personeline “Hazreti Mevlana’yı Anlamak” konulu konferans verdi.Mustafa Kemal Atatürk'ün 1 Kasım 1928'de yaptığı 'Harf Devrimi' hakkında sert açıklamalarda bulunan İnançer “İnkilap mı? İnkilap ne demek biliyor musunuz ‘Köpekleştirme’ demektir.Bu memlekette inkilap (köpekleştirme) yapılmıştır.Dünyanın en büyük kütüphane cinayeti 1928’de Türkiye’de olmuştur.Bir gecede Türkiye’nin kitapları okunmaz hale gelmiştir” dedi.
 • Erbil ve Bağdat'ın petrolde umudu Ankara - bağdat

  Erbil ve Bağdat'ın petrolde umudu Ankara05.12.2014

  EKONOMİ

  Erbil ve Bağdat arasında varılan petrol anlaşmasının kalıcı çözüm olacağı konusuna ihtiyatlı yaklaşan uzmanlar, bu konuda Türkiye'nin desteğinin önemine dikkati çekiyor.
 • Verda ÖZER

  Ve İran oyuna girer - bağdat

  Ve İran oyuna girer05.12.2014

  YAZARLAR

  HAKİKATEN perşembenin gelişi çarşambadan belli oluyormuş.Zira uzun zamandır “geliyorum” diyen perşembe sonunda geldi.
 • Irak'taki bombalı saldırılarda 35 kişi öldü - bağdat

  Irak'taki bombalı saldırılarda 35 kişi öldü05.12.2014

  DÜNYA

  Irak’ın Bağdat ve Kerkük kentlerinde akşam saatlarinde sivillere yönelik düzenlenen bombalı saldırılarda 35 kişi hayatını kaybetti, 91 kişi yaralandı.
 • İran uçakları IŞİD’i vurdu mu - bağdat

  İran uçakları IŞİD’i vurdu mu03.12.2014

  DÜNYA

  Irak’ın doğusundaki Diyala vilayetindeki IŞİD mevzilerini İran uçaklarının vurduğu iddia edildi.Pentagon, iddialara inanmamak için neden olmadığını açıkladı.Tahran, konuyla ilgili net mesaj vermedi.
 • Öztürk AA çalışanlarıyla vedalaştı - bağdat

  Öztürk AA çalışanlarıyla vedalaştı02.12.2014

  GÜNDEM

  AA Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevinden ayrılan Kemal Öztürk, "İlkelerim ve çalışma prensiplerim açısından görevimden ayrılmak istedim ve Yönetim Kurulu'muz bunu saygı ile karşıladı.Önemli olan Anadolu Ajansı'nın hedeflerine ulaşmasıdır.Önemli olan Gazze'nin, Kudüs'ün, Halep'in, Şam'ın, Bağdat'ın, Kahire'nin, Myanmar'ın ve hiçbir ayrım yapmaksızın, nerede bir masum varsa onun sesini dünyaya duyurmaktır.Bunu da siz 100.Yıl Ekibi'nin sağlayacağına yürekten inanıyorum" dedi.
 • Kürt yönetimi ile Irak anlaştı - bağdat

  Kürt yönetimi ile Irak anlaştı02.12.2014

  EKONOMİ

  Merkezi hükümet ile bölgesel Kürt yönetimi arasındaki anlaşma, Irak Bakanlar Kurulu'nda onaylandı.
 • Irak hükümetiyle IKBY anlaştı iddiası - bağdat

  Irak hükümetiyle IKBY anlaştı iddiası02.12.2014

  EKONOMİ

  Merkezi Irak hükümetiyle Kürt Bölgesel Yönetiminin, petrol ve bütçe paylaşımı konusunda nihai anlaşmaya vardıkları iddia edildi.
 • Davutoğlu Balıkesir'de konuştu - bağdat

  Davutoğlu Balıkesir'de konuştu30.11.2014

  GÜNDEM

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, partisinin Balıkesir il kongresinde, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi hedef almayı sürdürdü.Davutoğlu, "Bahçeli bize cevap verdi ama eksik verdi.Tunceli’ye gitti Valilik’te konuştu.Tuncelili’nin elini sıkamadan, gözüne bakamadan Tunceli’den ayrıldı.Gözüne baktıkları, onunla oraya giden partililerdi" dedi.Kılıçdaroğlu'nun Diyarbakır ziyartine de değinen Davutoğlu, "Diyarbakır’da yeni koalisyonun haberini veriyor.Kobani’den hareketle Diyarbakır, Van, Bitlis sokaklarını, Gezi olaylarını bahane ederek İstanbul, Ankara, İzmir’i vandalizme boğanlar koalisyon yapmak istiyor.Bunun adı yıkım koalisyonu" dedi.
 • Bağdat Caddesi, pahalılıkta İstiklal'i izliyor - bağdat

  Bağdat Caddesi, pahalılıkta İstiklal'i izliyor30.11.2014

  EKONOMİ

  Jones Lang LaSalle (JLL) Türkiye Perakende Pazarı Raporu'na göre Türkiye'nin cadde perakende pazarında 7 lokasyonda neredeyse yer bulmak imkansız hale geldi.İstiklal Caddesi'nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin euroya çıkarken, İstiklal Caddesi'ni sırasıyla Bağdat Caddesi ve Nişantaşı izliyor.Bağdat Caddesi İstanbul Anadolu yakasının kira ücretleri anlamında en pahalı caddesi oldu.
 • İstanbul'da bir binanın üzerine vinç devrildi - bağdat

  İstanbul'da bir binanın üzerine vinç devrildi29.11.2014

  GÜNDEM

  Kadıköy Caddebostan'daki bir inşaata beton dökmek için sokak ortasına park eden vinç yan yattı.Dev vincin kolu bir binaya çarptı.Binanın 3'üncü katında hasar oluştu.Apartman sakinleri, deprem olduğunu düşünerek kendini dışarı attı.Ölen ve yaralananın olmadığı kaza sonrası vincin kaldırma çalışmaları devam ediyor.
 • 'Doğalgaza indirim talebimizi yineledik' - bağdat

  'Doğalgaza indirim talebimizi yineledik'29.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Karma Ekonomi Komisyonu toplantısında doğalgazla ilgili fiyat indirimi talebimizi yineledik.Karşılıklı belli adımlar atıldı" dedi.
 • Verda ÖZER

  Türkiye-ABD buluşmasının tek yolu - bağdat

  Türkiye-ABD buluşmasının tek yolu29.11.2014

  YAZARLAR

  “ÇANAK çömlek dükkânı kuralı” diye bir deyiş var ABD’de.Yani: Çanak çömlek satan bir dükkânda bir ürünü kırarsanız, onu satın almak zorundasınız.Buna “Kırarsan senindir” de diyorlar kısaca.
 • İşte Türkiye’nin en değerli caddeleri - bağdat

  İşte Türkiye’nin en değerli caddeleri28.11.2014

  EKONOMİ

  JLL Türkiye Perakende Pazarı Raporu’na göre Türkiye’nin cadde perakende pazarında yedi lokasyonda deyim yerindeyse yer bulmak imkansız hale geldi.İstiklal Caddesi’nde 100 metrekarelik bir mağazanın aylık kirası ortalama 24 bin Euro’ya çıkarken, İstiklal Caddesi’ni sırasıyla Bağdat Caddesi ve Nişantaşı izliyor.
 • 94 mağazalık sofra zinciri - bağdat

  94 mağazalık sofra zinciri27.11.2014

  EKONOMİ

  İLK mağazayı 2000 yılında açan sofra tasarım markası Bernardo, 26 vilayette 84 mağazalık bir zincir haline geldi ve bu yılı 160 milyon lira ciroyla kapatacak.Bernardo Yönetim Kurulu Başkanı Nurettin Sözen, yakında Suudi Arabistan ve Tunus’ta da mağaza açacaklarını söylüyor
 • Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidiyor - bağdat

  Devlet Bahçeli Tunceli'ye gidiyor26.11.2014

  GÜNDEM

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 28 Kasım Cuma günü Tunceli’ye gideceğini açıkladı.
 • Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da - bağdat

  Başbakan Ahmet Davutoğlu: Irak'la ortak kabine toplantısı İstanbul'da25.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti grubunda Irak ile 24-25 Aralık’ta ortak kabine toplantısını İstanbul’da yapacaklarını açıkladı.''Eğer Beşar Esad bizi dinleseydi Halep yıkım içinde olmayacaktı'' diyen Davutoğlu, ''Şu anda Halep ile Gaziantep arasına mülteciler değil hızlı tren gidip gelecekti'' ifadelerini kullandı.CHP lideri Kılıçdaroğlu'na kayınvalidesini kaybettiği için Tunceli'de cevap vermediğini vurgulayan Davutoğlu, ''Sayın Kılıçdaroğlu’nun bugünkü tutumuna bakacağım ve ona göre yarın Şanlıurfa’da gereken cevabı vereceğim'' dedi.Davutoğlu ayrıca 'Kemal Kılıçdaroğlu'na borcumu ödemeliyim.Irak Türkmenlerine 'sizin idealiniz bizim idealimizdir' demiş.El hak doğru, takdir ettim' diye konuştu.
 • Verda ÖZER

  Erbil: ‘Türkiye silah yardımı yaptı’ - bağdat

  Erbil: ‘Türkiye silah yardımı yaptı’24.11.2014

  YAZARLAR

  “Brett, Ankara’da Davutoğlu ile görüşmesinden sonra gece 11.00’de beni aradı.Ve müjdeyi verdi: “Fuad, Türkiye Peşmergelerin geçişini kabul etti!”
 • Enerji Bakanı Yıldız'dan termik santral açıklaması - bağdat

  Enerji Bakanı Yıldız'dan termik santral açıklaması24.11.2014

  EKONOMİ

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Irak'tan sevkedilen petrole ilişkin, "34-35.tankerini şu anda yüklüyor.27 milyon varillik yükleme ve 2 milyar dolarlık ciroya ulaşıldı" dedi.
 • IŞİD’e karşı kara gücü mutabakatı - bağdat

  IŞİD’e karşı kara gücü mutabakatı24.11.2014

  DÜNYA

  Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye temaslarıyla ilgili bilgi veren üst düzey ABD yetkilisi, IŞİD’e yönelik saldırılar için İncirlik Üssü’nün koalisyona açılması görüşmelerinin sürdüğünü belirtti.Aynı yetkili Türkiye ile 3 konuda anlaşma sağlandığını vurgulayarak, “IŞİD’in yenilmesi gerektiği, bunun için hava güçleriyle çalışacak etkili bir kara gücüne ihtiyaç olduğu konusunda mutabıkız.Suriye’de de, ÖSO’yu eğit-donat için daha fazlasını yapmamız gerekiyor” dedi.
 • Doğalgaz için işlem tamam - bağdat

  Doğalgaz için işlem tamam23.11.2014

  EKONOMİ

  TÜRKİYE’ye Irak’taki Kürt doğalgazını getirme projesinin takvimi belli oluyor.Atlantic Council toplantısı için İstanbul’a gelen Genel Energy CEO’su Tony Hayward, “Hedef 2020 yılında Türkiye pazarına 10 milyar metreküp doğalgaz taşımak ki bu Türkiye’nin yıllık doğalgaz ihtiyacının yüzde 20’si demek” dedi.
 • Irak ordusunu da eğiteceğiz - bağdat

  Irak ordusunu da eğiteceğiz22.11.2014

  GÜNDEM

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden’ın Türkiye ziyareti kapsamında Başbakan Ahmet Davutoğlu’yla yaptığı ikili görüşmelere Suriye, Irak ve IŞİD konuları damga vurdu.
 • Rusya oyunu doğru oynamalı - bağdat

  Rusya oyunu doğru oynamalı22.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Rusya’yı enerjiyi bir silah olarak kullanmakla suçladı ve “Rusya bundan sonra oyunu doğru oynamalı” dedi.
 • Davutoğlu’ndan ‘Bağdat istedi’ iddiası - bağdat

  Davutoğlu’ndan ‘Bağdat istedi’ iddiası21.11.2014

  DÜNYA

  IRAK Başbakanı Haydar İbadi’nin, Bağdat’ı ziyaretinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Türkiye’de ikamet eden, terör eylemlerine karıştığı iddiasıyla Bağdat yönetimi tarafından hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Tarık El Haşimi’nin iadesini istediği iddia edildi.
 • Irak’ın güvenliği Türkiye için hayati - bağdat

  Irak’ın güvenliği Türkiye için hayati21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil’i ziyaretinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, ardından IKBY Başkanı Mesud Barzani ile basın toplantısı düzenledi.
 • Petrol baharı - bağdat

  Petrol baharı21.11.2014

  EKONOMİ

  Petrol gelirlerinin paylaşımı konusunda yıllardır ihtilaf yaşayan Bağdat ve Erbil, son dönemdeki sürpriz yakınlaşmasıyla dikkat çekiyor.Irak Petrol Bakanı Adil Abdül Mehdi, “Anlaşma olursa kimse kaybetmeyecek, tüm taraflar için kazan-kazan olacak.Petrolde bahar havası umuyoruz ki devam edecek” diye konuştu.
 • IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz - bağdat

  IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz21.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, IŞİD terör örgütüne karşı Türkiye ve ABD’nin birlikte mücadele ederek, örgütün petrol ağını çökertmeye başladığını söyledi.Moniz, “IŞİD’in petrol üretimi düşüyor.Türkiye’nin IŞİD’e karşı son adımlarını da memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
 • Biz Kobani ile uğraşırken. - bağdat

  Biz Kobani ile uğraşırken.21.11.2014

  GÜNDEM

  Irak ziyaretinin ardından yurda dönen Başbakan Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu.Davutoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:
 • İdris Güllüce'den 'magazinsel domuz' savunması - bağdat

  İdris Güllüce'den 'magazinsel domuz' savunması21.11.2014

  GÜNDEM

  ÇED’le ilgili eleştirilere tepki gösteren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Dilimde tüyden başka şeyler bitti.‘ÇED gerekli değildir’i sokakta 10 bin adama sorsanız ‘lazım değil ağabey, git işine bak’ anlar.Fakat öyle değil.Bunu kanun teklifiyle düzelteceğiz” dedi.İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen domuzla ilgili “Bunlar magazinsel şeyler” diyen Güllüce, bu konudaki eleştirilere "Balkanlar’daki soykırıma ilişkin kongredeydim.Bana diyor ki ‘Denizde yüzen domuz ne?’ ‘Ne domuzu, bırak şu magazini’ dedim.Arkadaş, bu hataysa kabul ediyorum" diyerek cevap verdi.
 • Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı - bağdat

  Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil'deki temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ardından da IKBY Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.Erbil'in en büyük camisine giderek cuma namazı kılan Davutoğlu'na halk yoğun ilgi gösterdi.Ancak Başbakan'ın korumaları olası bir saldırıya karşı her an teyakkuzdaydı.
 • Artık gaza basma zamanı - bağdat

  Artık gaza basma zamanı20.11.2014

  EKONOMİ

  YAKLAŞIK 200 milyon dolarlık yatırımla 2.5 ay önce Kozyatağı’nda hizmete giren ortalam yüzde 50 doluluk oranını aştı.Haftasonu dönemlerinde yüzde 80 doluluk oranlarını yakaladıklarını ifade eden Hilton İstanbul Kozyatağı Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar, 2015’te ise ortalama yüzde 90 doluluk oranlarını hedeflediklerini söyledi.
 • Irak’la omuz omuza dünyada örnek oluruz - bağdat

  Irak’la omuz omuza dünyada örnek oluruz20.11.2014

  DÜNYA

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Türkiye ile Irak omuz omuza verdiğinde dünyada örnek olarak gösterilecek ikili bir ekonomik havza oluştururlar.Ulaştırmadan enerjiye, tarımdan sanayi yatırıma kadar olağanüstü bir imkan var elimizde.Yeter ki ülkelerimizde ve bölgede barış ve huzur olsun” dedi.
 • Davutoğlu'nun konvoyunda kaza - bağdat

  Davutoğlu'nun konvoyunda kaza20.11.2014

  GÜNDEM

  Irak’ta temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konvoyunda kaza meydana geldi.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - bağdat

  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak20.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı - bağdat

  Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı20.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci ve HDP heyetinin İmralı ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Kamu düzeni konusundaki hassasiyet korunacak, bu konuda taviz vermeyiz.Çözüm sürecinin nihai perspektifi olan silahsızlanma da dahil olmak üzere şiddetin terk edilmesi ve demokratik ortamda siyasi hayatın hayata geçirilmesi konusunda da net bir tavır sergilenecek.Ümit ederiz bu tür görüşmeler onun önünü açar.Bağdat dönüşü bu konuda gelişmeler olabilir" dedi.
 • Vahap MUNYAR

  70 milyon Euro’ya çıktı ilk mağazayı Londra’da açıp ‘deli cesareti’ saydı - bağdat

  70 milyon Euro’ya çıktı ilk mağazayı Londra’da açıp ‘deli cesareti’ saydı19.11.2014

  YAZARLAR

  İSTANBUL Avcılar’da 1987’de “Ulukoç” adlı şirketiyle konfeksiyon üretimine girişen İsmail Koçali ve kardeşleri, 1993’te şirketin adını Aster’e dönüştürdü.
içinde

Bağdat


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz