Bağdat


 • Irak’ın güvenliği Türkiye için hayati - bağdat

  Irak’ın güvenliği Türkiye için hayati21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil’i ziyaretinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, ardından IKBY Başkanı Mesud Barzani ile basın toplantısı düzenledi.
 • Davutoğlu’ndan ‘Bağdat istedi’ iddiası - bağdat

  Davutoğlu’ndan ‘Bağdat istedi’ iddiası21.11.2014

  DÜNYA

  IRAK Başbakanı Haydar İbadi’nin, Bağdat’ı ziyaretinde Başbakan Ahmet Davutoğlu’ndan Türkiye’de ikamet eden, terör eylemlerine karıştığı iddiasıyla Bağdat yönetimi tarafından hakkında tutuklama kararı çıkarılan eski Irak Cumhurbaşkan Yardımcısı Tarık El Haşimi’nin iadesini istediği iddia edildi.
 • Petrol baharı - bağdat

  Petrol baharı21.11.2014

  EKONOMİ

  Petrol gelirlerinin paylaşımı konusunda yıllardır ihtilaf yaşayan Bağdat ve Erbil, son dönemdeki sürpriz yakınlaşmasıyla dikkat çekiyor.Irak Petrol Bakanı Adil Abdül Mehdi, “Anlaşma olursa kimse kaybetmeyecek, tüm taraflar için kazan-kazan olacak.Petrolde bahar havası umuyoruz ki devam edecek” diye konuştu.
 • IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz - bağdat

  IŞİD’i Türkiye ile çökertiyoruz21.11.2014

  EKONOMİ

  ABD Enerji Bakanı Ernest Moniz, IŞİD terör örgütüne karşı Türkiye ve ABD’nin birlikte mücadele ederek, örgütün petrol ağını çökertmeye başladığını söyledi.Moniz, “IŞİD’in petrol üretimi düşüyor.Türkiye’nin IŞİD’e karşı son adımlarını da memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.
 • Biz Kobani ile uğraşırken. - bağdat

  Biz Kobani ile uğraşırken.21.11.2014

  GÜNDEM

  Irak ziyaretinin ardından yurda dönen Başbakan Ahmet Davutoğlu, açıklamalarda bulundu.Davutoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:
 • İdris Güllüce'den 'magazinsel domuz' savunması - bağdat

  İdris Güllüce'den 'magazinsel domuz' savunması21.11.2014

  GÜNDEM

  ÇED’le ilgili eleştirilere tepki gösteren Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, “Dilimde tüyden başka şeyler bitti.‘ÇED gerekli değildir’i sokakta 10 bin adama sorsanız ‘lazım değil ağabey, git işine bak’ anlar.Fakat öyle değil.Bunu kanun teklifiyle düzelteceğiz” dedi.İstanbul Boğazı’nı yüzerek geçen domuzla ilgili “Bunlar magazinsel şeyler” diyen Güllüce, bu konudaki eleştirilere "Balkanlar’daki soykırıma ilişkin kongredeydim.Bana diyor ki ‘Denizde yüzen domuz ne?’ ‘Ne domuzu, bırak şu magazini’ dedim.Arkadaş, bu hataysa kabul ediyorum" diyerek cevap verdi.
 • Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı - bağdat

  Başbakan Davutoğlu, Erbil'de cuma namazı kıldı21.11.2014

  DÜNYA

  Erbil'deki temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu, önce Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, ardından da IKBY Başkanı Mesud Barzani ile görüştü.Erbil'in en büyük camisine giderek cuma namazı kılan Davutoğlu'na halk yoğun ilgi gösterdi.Ancak Başbakan'ın korumaları olası bir saldırıya karşı her an teyakkuzdaydı.
 • Artık gaza basma zamanı - bağdat

  Artık gaza basma zamanı20.11.2014

  EKONOMİ

  YAKLAŞIK 200 milyon dolarlık yatırımla 2.5 ay önce Kozyatağı’nda hizmete giren ortalam yüzde 50 doluluk oranını aştı.Haftasonu dönemlerinde yüzde 80 doluluk oranlarını yakaladıklarını ifade eden Hilton İstanbul Kozyatağı Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çağlar, 2015’te ise ortalama yüzde 90 doluluk oranlarını hedeflediklerini söyledi.
 • Irak’la omuz omuza dünyada örnek oluruz - bağdat

  Irak’la omuz omuza dünyada örnek oluruz20.11.2014

  DÜNYA

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, “Türkiye ile Irak omuz omuza verdiğinde dünyada örnek olarak gösterilecek ikili bir ekonomik havza oluştururlar.Ulaştırmadan enerjiye, tarımdan sanayi yatırıma kadar olağanüstü bir imkan var elimizde.Yeter ki ülkelerimizde ve bölgede barış ve huzur olsun” dedi.
 • Davutoğlu'nun konvoyunda kaza - bağdat

  Davutoğlu'nun konvoyunda kaza20.11.2014

  GÜNDEM

  Irak’ta temaslarını sürdüren Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun konvoyunda kaza meydana geldi.
 • Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak - bağdat

  Başbakan Davutoğlu: Irak'la Türkiye'nin tehditleri ortak20.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bağdat'ta Irak Başbakanı Haydar El İbadi ile görüştü.Davutoğlu, "Irak'ı tehdit eden yapılar Türkiye için de tehdit niteliği taşıyor" dedi.
 • Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı - bağdat

  Davutoğlu'ndan çözüm süreci mesajı20.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu çözüm süreci ve HDP heyetinin İmralı ziyaretleri hakkında açıklamalarda bulundu.Davutoğlu, "Kamu düzeni konusundaki hassasiyet korunacak, bu konuda taviz vermeyiz.Çözüm sürecinin nihai perspektifi olan silahsızlanma da dahil olmak üzere şiddetin terk edilmesi ve demokratik ortamda siyasi hayatın hayata geçirilmesi konusunda da net bir tavır sergilenecek.Ümit ederiz bu tür görüşmeler onun önünü açar.Bağdat dönüşü bu konuda gelişmeler olabilir" dedi.
 • Vahap MUNYAR

  70 milyon Euro’ya çıktı ilk mağazayı Londra’da açıp ‘deli cesareti’ saydı - bağdat

  70 milyon Euro’ya çıktı ilk mağazayı Londra’da açıp ‘deli cesareti’ saydı19.11.2014

  YAZARLAR

  İSTANBUL Avcılar’da 1987’de “Ulukoç” adlı şirketiyle konfeksiyon üretimine girişen İsmail Koçali ve kardeşleri, 1993’te şirketin adını Aster’e dönüştürdü.
 • Irak ile yeni dönem başlıyor - bağdat

  Irak ile yeni dönem başlıyor18.11.2014

  DÜNYA

  Irak yönetimi ile buzlar eriyor.Başbakan Ahmet Davutoğlu 20-21 Kasım tarihlerinde Bağdat ve Erbil’e ziyarette bulunacak.Maliki hükümeti ile sorun yaşayan Türkiye yeni Başbakan Abadi ile ilişkileri yeniden canlandırmak istiyor.
 • ‘IŞİD adeta devlet olma yolunda’ - bağdat

  ‘IŞİD adeta devlet olma yolunda’16.11.2014

  DÜNYA

  ALMAN medyası, terör örgütü Irak-Şam İslam Devleti’nin (IŞİD) sistematik bir devlet olma yolunda olduğunu gösteren belgeleri aylar süren uğraşlar sonucu yayınladı.
 • Kefenlerini giyip trafiğe çıktılar - bağdat

  Kefenlerini giyip trafiğe çıktılar16.11.2014

  GÜNDEM

  DÜNYA Trafik Mağdurlarını Anma Günü’nde, trafik kazalarında yakınlarını kaybedenler İstanbul’da kefenlerini giyerek trafiğe çıktı.Ellerine direksiyon, kask, içki şişesi ve cep telefonu alan Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği üyeleri yoldan geçen sürücüleri trafik kazalarına karşı uyarmaya çalıştı.
 • IŞİD'in arşivinden çıkanlar - bağdat

  IŞİD'in arşivinden çıkanlar16.11.2014

  DÜNYA

  Radikal İslamcı IŞİD'in ele geçirilen arşivi, örgütün Irak'taki yönetim tarzına dair önemli ayrıntılar içeriyor.
 • Trafik baska canlar almasın - bağdat

  Trafik baska canlar almasın15.11.2014

  GÜNDEM

  Kardeşini trafik kazasına kurban veren Yeşim Ayöz, 8 yıl önce Suat Ayöz Trafik Mağdurları Derneği’ni kurdu.Yüzlerce trafik mağduruna elini uzatan Ayöz, kuracağı destek hattı için yardım bekliyor.
 • Tolga TANIŞ

  Biden niye geliyor? - bağdat

  Biden niye geliyor?15.11.2014

  YAZARLAR

  AMERİKAN Başkan Yardımcısı Joe Biden bu hafta Türkiye’ye neden geliyor?
 • Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı - bağdat

  Rafinerideki IŞİD kuşatması kırıldı15.11.2014

  DÜNYA

  Irak ordusu, IŞİD’e karşı aylardır sürdürdüğü askeri operasyonlarda en büyük başarılarını kazanmaya başladı.Irak güçleri, Bağdat’ın 200 km kuzeyinde bulunan Beyci kentindeki petrol rafinerisinin çevresindeki IŞİD kuşatmasını kırdı.
 • ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey Irak'ta - bağdat

  ABD Genelkurmay Başkanı Dempsey Irak'ta15.11.2014

  DÜNYA

  ABD Genelkurmay Başkanı General Martin Dempsey'in Irak'ın başkenti Bağdat'a geldiği bildirildi.
 • Bankacıların efsane analizleri - bağdat

  Bankacıların efsane analizleri14.11.2014

  EKONOMİ

  İŞ Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Türk bankacıların Türkiye’yi yabancılara anlatırken objektif hissettirmek için kullandığı ‘reel sektörün açık pozisyonu’, ‘bankalar borçlarını roll’ eder mi söylemlerinin içinde hiçbir sayısal veriye dayanmadığını söyledi.(Son 5 ayda 10 kilo verdiğini öğrendiğimiz Bali diyet listesini de bizimle paylaştı.Diyet listesini haberin son bölümünde bulabilirsiniz.)
 • 'Bu konuyu Obama ile konuşacağız' - bağdat

  'Bu konuyu Obama ile konuşacağız'14.11.2014

  DÜNYA

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD Başkanı Barack Obama’nın Beşar Esad gönderilmeden IŞİD’in yok edilemeyeceğine kanaat getirerek strateji değiştirdiği yönünde çıkan haberle ilgili değerlendirmede bulundu.
 • Bağdat ve Erbil petrol için el sıkıştı - bağdat

  Bağdat ve Erbil petrol için el sıkıştı14.11.2014

  EKONOMİ

  MERKEZİ Irak hükümetiyle Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) petrol ihracında anlaşmaya vardıkları bildirildi.IKBY hükümetinin resmi sitesinde yayımlanan açıklamaya göre Erbil ve Bağdat, 3 madde üzerinde uzlaştı.Buna göre Irak Federal Hükümeti, Kürt bölgesel hükümetine ilk adımda 500 milyon dolar ödeme yapacak.
 • Cengiz ÇANDAR

  İslamcı Yollar: İran’dan Yemen’e; AKP’den IŞİD’e. - bağdat

  İslamcı Yollar: İran’dan Yemen’e; AKP’den IŞİD’e.13.11.2014

  YAZARLAR

  1980’lerde İran’a kaç kez gittim, ne sürelerde kaldım, tam hatırlamıyorum.Ama uzun sürelerle çok kez gittim.Ülkenin Meşhed’den Abadan’a, Tebriz’den Kum’a birçok yerine de ayak bastım.
 • 3 ABD askerine TGB çuvalı - bağdat

  3 ABD askerine TGB çuvalı13.11.2014

  GÜNDEM

  KARADENİZ'de yapılan NATO tatbikatından dönen ve 4 gündür İstanbul Sarayburnu'nda bağlı bulunan 71 borda numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin 3 askerinin başına, Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyeleri çuval geçirdi.
 • ABD askerine çuval geçirildi, ABD kınadı - bağdat

  ABD askerine çuval geçirildi, ABD kınadı13.11.2014

  GÜNDEM

  Karadeniz’de yapılan NATO tatbikatından dönen ve dört gündür İstanbul Sarayburnu’nda bağlı bulunan 71 borda numaralı USS ROSS adlı ABD savaş gemisinin askerlerinin başına Türkiye Gençlik Birliği (TGB)üyeleri çuval geçirdi.Olayla ilgili 12 kişi gözaltına alınırken ABD Büyükelçiliği kınama açıklaması yaptı.
 • ABD'den 'çuval eylemi'ne çifte kınama - bağdat

  ABD'den 'çuval eylemi'ne çifte kınama13.11.2014

  DÜNYA

  ABD Dışişleri Bakanlığı ve Pentagon art arda yaptıkları açıklamalarda İstanbul'daki Amerikan askerlerine yönelik eylemi kınadı.
 • Başkonsolosluğa sanal bombardıman - bağdat

  Başkonsolosluğa sanal bombardıman11.11.2014

  DÜNYA

  Türkiye’nin IŞİD işgali altındaki Musul Başkonsolosluğu binasının söz konusu terör örgütüne karşı operasyonlar sırasında Amerikan güçleri tarafından vurulduğu iddiası Ankara’da heyecanlı saatlere neden oldu.İddianın kaynağı IKBY’den yayın yapan Rudaw haber sitesiydi.Gerçek ise dün öğleden sonra ortaya çıktı.Vurulan başkonsolosluk değil, yakınındaki başka bir binaydı.
 • 'Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu binası vuruldu' iddiası doğrulanmadı - bağdat

  'Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu binası vuruldu' iddiası doğrulanmadı11.11.2014

  DÜNYA

  ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Musul yakınlarındaki IŞİD mevzilerine yönelik hava saldırılarında Türkiye'nin Musul Başkonsolosluğu binasının da vurulduğu iddiaları Ankara tarafından doğrulanmadı.Bombardımanda vurulan yerin Başkonsolosluk binası değil, çok yakındaki bir başka bina olduğu bildirildi.
 • ABD'den El Bağdadi'yle ilgili açıklama - bağdat

  ABD'den El Bağdadi'yle ilgili açıklama11.11.2014

  DÜNYA

  IŞİD lideri Ebubekir el Bağdadi'nin ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin geçtiğimiz Cuma günü Irak'ta düzenlediği hava operasyonunda yaralandığı ya da öldüğü yönünde çıkan haberlerle ilgili son açıklama Washington’dan geldi.Bu arada ilk kez iki ay önce internette yayımlanan ve El Bağdadi’ye ait olduğu iddia edilen bir fotoğraf sosyal medyada tekrar paylaşılmaya başladı.
 • Verda ÖZER

  ‘Kürtler, Irak ve Suriye’de ABD’nin en yakın müttefiki’ - bağdat

  ‘Kürtler, Irak ve Suriye’de ABD’nin en yakın müttefiki’10.11.2014

  YAZARLAR

  ABD’nin en köklü düşünce kuruluşu Council on Foreign Relations’ın (Dış İlişkiler Konseyi) Başkanı Richard Haass’la başbaşa sohbet etme imkânı buluyorum.
 • İngiltere: IŞİD'e karşı ilk kez 'Reaper' kullanıldı - bağdat

  İngiltere: IŞİD'e karşı ilk kez 'Reaper' kullanıldı10.11.2014

  DÜNYA

  İngiltere'nin Irak'ta IŞİD'i hedef alan saldırıları devam ediyor.
 • Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır: Postalınızı elinize veririz - bağdat

  Avrupa Birliği Bakanı Volkan Bozkır: Postalınızı elinize veririz09.11.2014

  GÜNDEM

  Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Buraya (Mescid-i Aksa) postalla giren askerlere mesaj yolluyorum.Eğer oradan hemen çıkmazsanız postalınızı elinize veririz, koşa koşa arkanızdan bakarız" dedi.
 • Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor - bağdat

  Yüz yıllık Türk-Alman dostluğu sergileniyor09.11.2014

  Avrupa

  Osmanlı İmparatorluğu ve Almanya arasında 19.Yüzyıl’ın sonlarında başlayan siyasi, askeri ve ekonomik ilişkilerin bilinmeyen yönleri fotoğraf ve belgelerle sergileniyor.
 • Cengiz ÇANDAR

  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD. - bağdat

  Ortadoğu'da değişim: Türkiye, Kürtler, ABD, IŞİD.08.11.2014

  YAZARLAR

  19 Ekim (ABD'nin Kobani'de YPG'ye silah yardımı yaptığı gün) dönüm noktası oldu.
 • Irak Türkiye'den 'Kürt Petrolü' parasını isteyecek - bağdat

  Irak Türkiye'den 'Kürt Petrolü' parasını isteyecek08.11.2014

  EKONOMİ

  Ankara'ya ziyarette bulunan Irak Dışişleri Bakanı İbrahim El Caferi Kuzey Irak petrollerinin satışıyla ilgili "Irak Anayasası Irak merkezi hükümetine Irak'taki doğal kaynakaların yönetilmesi hakkını veriyor.Paramızın güvenli ellerde olduğunu biliyoruz.Bu konuyu henüz gündeme getirmedik.Ancak önümüzdeki dönemde Türk tarafı ile görüşmelerimizde gündemimizin ilk sırasında olacak.Irak'ın petrol ve doğalgaz zenginliklerinin tüm Iraklılara ait" diye konuştu.
 • Türkiye’den Irak’a askeri eğitim desteği - bağdat

  Türkiye’den Irak’a askeri eğitim desteği08.11.2014

  DÜNYA

  Ankara, Irak Dışişleri Bakanı Caferi’nin ilettiği IŞİD’e karşı güvenlik güçlerinin eğitimi talebine sıcak bakıyor.İlgili anlaşmanın bu ay sonunda Irak’a gitmesi planlanan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ziyareti sırasında imzalanması bekleniyor.
 • O işgalciler gidecek - bağdat

  O işgalciler gidecek07.11.2014

  GÜNDEM

  Nasıl Bursa’nın işgali daim olmamışsa, nasıl izzetli ve onurlu Bursalılar buna izin vermemişse, izzetli Filistinliler, izzetli ve onurlu Müslümanlar ve insanlık bu işgalcilere izin vermeyecektir.Nasıl Osman Gazi’nin türbesi kurtulmuşsa, inşallah Mescid-i Aksa da bir gün hürriyetine kavuşacaktır.
 • Verda ÖZER

  Irak Dışişleri Bakanı Caferi ile baş başa - bağdat

  Irak Dışişleri Bakanı Caferi ile baş başa07.11.2014

  YAZARLAR

  IRAK Dışişleri Bakanı İbrahim Caferi iki gündür Ankara’daydı.
 • ABD’den Irak’a IŞİD’e karşı bin 500 asker - bağdat

  ABD’den Irak’a IŞİD’e karşı bin 500 asker07.11.2014

  DÜNYA

  ABD Başkanı Barack Obama, Irak'a bin 500 asker daha gönderilmesi için orduya yetki verdi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - bağdat

  Başbakan Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar07.11.2014

  GÜNDEM

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bursa’da düzenlenen toplu açılış törenine katılarak vatandaşlara hitap etti.Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindeki heyet Bursa'da.Davutoğlu'na, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce eşlik etti.Arınç Bursa'da halka seslenirken gözyaşlarına boğuldu.Başbakan Davutoğlu ise, vatandaşlara seslenerek İsrail'i ağır eleştirilerde bulundu.
 • IŞİD'e karşı savaşan İran ve Iraklı komutanlar Tahran'da birlikte görüntülendi - bağdat

  IŞİD'e karşı savaşan İran ve Iraklı komutanlar Tahran'da birlikte görüntülendi07.11.2014

  DÜNYA

  Irak'ta IŞİD'e karşı yapılan operasyonda Iraklı komutan Hadi el-Amiri ile birlikte görünen İran Özel Kuvvetler Birliği Kudüs Tugayları'nın Komutanı General Kasım Süleymani bu kez aynı komutanla İran'da görüldü.
 • Yalçın DOĞAN

  Hitler’den Macbeth’e - bağdat

  Hitler’den Macbeth’e06.11.2014

  YAZARLAR

  HİTLER Roma İmparatorluğu’na hayran.
 • Güllüce: Yalıda domuz abartılacak bir olay değil - bağdat

  Güllüce: Yalıda domuz abartılacak bir olay değil06.11.2014

  GÜNDEM

  ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İstanbul’da rastlanan domuzların Kuzey Ormanları ile ilişkili olup olmadığına yönelik soru üzerine "Çok abartılacak bir olay değil" dedi.
 • Mevlüt Çavuşoğlu, Caferi'yle görüştü - bağdat

  Mevlüt Çavuşoğlu, Caferi'yle görüştü05.11.2014

  DÜNYA

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Iraklı mevkidaşı Caferi ile yaptığı görüşmenin ardından Ankara'da ortak basın toplantısı düzenledi.Türkiye ve Irak vizelerin karşılıklı kaldırılmasına ilişkin mutabakatı imzaladı.
 • Kürt petrolü İsrail’de depolanıyor - bağdat

  Kürt petrolü İsrail’de depolanıyor03.11.2014

  EKONOMİ

  Ceyhan’da Kürt petrolüne ayrılan depolar bir haftada doluyor.IKBY’ye yakın kaynaklar, petrolün bazen İsrail ve diğer ülkelerde depolan-dığını söylüyor.Kürt petrolü artık Çin’den Hindistan’a birçok ülkeye satılıyor.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem Aşı - bağdat

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Muharrem Aşı03.11.2014

  GÜNDEM

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem Ayı nedeni ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Muharrem Aşı verdi.Yemekte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'aynı toprakların ve medeniyetin insanlarıyız' diyerek "Biz, Kerbela'da hep birlikte Yezid'in ordusunun karşısında olan insanlarız.Dersim'de zulmün karşısında olan insanlarız.Sivas'ta, Gazi Mahallesi'nde, Çorum'da, Kahramanmaraş'ta her türlü ölümün karşısında saf tutan insanlarız.Hiç kimsenin ölümüne sevinmeyiz; hiç kimsenin yaşamasına hüzünlenmeyiz.Aynı toprakların ve medeniyetin insanlarıyız, aynı yolun yolcularıyız" ifadelerini kullandı.
 • 7 gün sonra gelen çağrıya tepki - bağdat

  7 gün sonra gelen çağrıya tepki03.11.2014

  GÜNDEM

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ermenek'te 18 işçiyi kurtarma çalışmalarında oldukça zor bir noktada bulunduklarını vurgulayarak, "Bilimsel olarak önerilerde bulunabilecek fikri, bilgisi olan varsa Türkiye'nin her yerinden bize başvursun, önerilere açık olduğumuzu belirtmek isteriz" çağrısı yaptı.
 • IŞİD 75 kişiyi daha idam etti iddiası - bağdat

  IŞİD 75 kişiyi daha idam etti iddiası02.11.2014

  GÜNDEM

  Terör örgütü IŞİD'in'in, Irak'ın batısında, Elbu Nemr aşiretine mensup 75 kişiyi daha idam ettiği iddia edildi.
içinde

Bağdat


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz