Ankara

Eski müdür Şahin’e yolsuzluk soruşturması

19.03.2008

Sağlık Bakanlığı, Aralık ayında ’nöbet değişikliği’ denilerek Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Selahattin Şahin hakkında bazı ihalelerde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

SAĞLIK Bakanlığı müfettişleri, Aralık ayında ’nöbet değişikliği’ denilerek Ankara İl Sağlık Müdürlüğü görevinden alınan Selahattin Şahin hakkında bazı ihalelerde yolsuzluk yaptığı iddiasıyla soruşturma başlattı.

Bakanlık Müsteşarı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Aralık ayından görevden alınmanın basına yansıması üzerine, Şahin’in bir soruşturma nedeniyle, müfettişlerin raporu ve talebi üzerine görevden alınmasının söz konusu olmadığını savunmuştu. Gümrükçüoğlu, "Hakikaten yorulmaya bağlı bir görev değişikliği. ’Bir soruşturma yapıldı, müfettiş önerdi’ gibi bir uygulama katiyetle yok. Olsa bilirim" demişti.

BANKAMATİK MEMURU İDDİASI

Bakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, müfettişler geçtiğimiz günlerde Selahattin Şahin hakkındaki şikayetleri ihbar kabul ederek, bazı ihaleleri incelemeye aldı. Şahin’in 930 adet Vestel marka dizüstü bilgisayar ihalesiyle, bazı sağlık ocaklarının ihalelerinde yolsuzluk yaptığı öne sürülüyor. Şahin’in yanı sıra İdari ve Mali İşler Şube Müdürü Cahit Ural, İdari ve Mali İşlerden Sorumlu Müdür Yardımcısı Atilla Yılmazlar ile Ağız ve Diş Sağlığı Şube Müdürü Aylin Kulan da incelenen kişiler arasında. İddialar arasında müdürlük makamında görevli iki doktorun bankamatik memuru olarak maaş aldığı da bulunuyor.

 ADnet
Reklam için