Gündem

20 bin YTL almaya gittiler, canlarından oldular

Ergün AYAZ- Mesut IŞIK/GEBZE (Kocaeli), (DHA) 15.01.2008

GEBZE’nin Şekerpınar Beldesi’nde dün akşam saatlerinde meydana gelen çifte cinayetin para anlaşmazlığından kaynaklandığı belirlendi. Şekerpınarı Belde Belediyesi’nin ihaleye çıkardığı çay bahçesinin işletmesini alan katil zanlısı Ayhan Şahiner'in, öldürdüğü Fatih Akçaylı ve Ömer Yıldız'a ihaleden çekilmeleri karşılığı 20 bin YTL para vaat ettiği, ölen kişilerin çay bahçesine bu parayı almak için geldikleri öne sürüldü..

Dün saat 16.30 sıralarında Gebze Belediyesi’ne ait Yeşil Vadi Çay Bahçesi’nde meydana gelen olayda Ayhan Şahiner, tartıştığı Fatih Akçaylı ve Ömer Yıldız'a tabancayla kurşun yağdırarak ölümlerine neden oldu. Olayın ardından yakalanan Ayhan Şahiner, bugün sıkı güvenlik önlemleri arasında Gebze Adliyesi’ne çıkarıldı. Burada verdiği ifadede, öldürdüğü Fatih Akçaylı ve Ömer Yıldız’ın kendisinden 20 bin YTL haraç istediklerini, vermeyince küfür edip dövmeye kalktıklarını ileri sürdü.

Bazı tanıklar ise, Şeherpınar Belediyesi’nin ihale ettiği çay bahçesinin işletmesine, Ayhan Şahiner ile birlikte Fatih Akçaylı ve Ömer Yıldız'ın da talip olduğunu, daha sonra Ayhan şahiner ile anlaşıp ihaleden çekildiklerini öne sürdü. Tanıklar, istenen bu paranın da ihaleden çekilmenin karşılığı olduğunu iddia etti. Ayhan Şahiner çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

 

 ADnet
Reklam için