Ankara

Adını etkinlikleriyle duyuran alışveriş merkezi Mesa Plaza

İpek ARIOĞUL 25.05.2007

Arcadium ve Galleria’dan sonra Ankara Hürriyet okuyucularına bu hafta da Çayyolu’nun üçüncü alışveriş merkezini, Mesa Plaza’yı tanıtıyoruz. Çayyolu’nun ilk lüks yerleşim sitesi olan Mesa Koru’yu inşa eden Mesa firması tarafından yapılan 14 bin metrekare büyüklükteki alışveriş merkezi 55 mağazasıyla A ve B sınıfı müşteriye hitap ediyor.

uANKARA’DAKİ alışveriş merkezlerini tanıttığımız yazı dizimize bu hafta Ümitköy’deki Mesa Plaza Alışveriş Merkezi ile devam ediyoruz. Toplam 55 mağazaya ev sahipliği yapan Mesa, yazın gerçekleştirilecek yenileme ve genişletme çalışmalarının ardından ziyaretçilerine yeni bir çehre ve 65 mağazasıyla hizmet vermeye devam edecek. Her ayın son pazar günü Antikacılar Derneği tarafından kapalı otoparkında kurulan "Antika Eşya Pazarı" ve self-servis olmayan yiyecek-içecek mekanlarıyla dikkat çeken Mesa Plaza Alışveriş Merkezi, akşam saat 22.00’de kapansa da bünyesinde yer alan North Shield Bar ve Salata Restaurant-Bar geç saatlere kadar müşterilerine hizmet veriyor. Mesa Plaza’nın kuruluşunu, mağaza karmasını, müşteri profilini ve yenileme çalışmalarını Müdür Hale Tamer’den dinledik:

İSTANBUL’DAN SONRA ANKARA’DA MESA, yılların tecrübe ve birikimiyle İstanbul Capitol’den sonra Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde, Koru Sitesi girişinde Mesa Plaza Alışveriş Merkezi’ni hizmete sundu. Mesa Koru Sitesi bugün çok gelişmiş olan Çayyolu’nun ilk çağdaş ve modern yerleşim sitesidir. Bu bölgede yaşayanların ihtiyacına cevap verebilmek amacıyla 1996’da önce 3M Migros, Mc Donald’s, Paşabahçe ve Koru Sinemaları’nı kapsayan Mesa Plaza’nın birinci etabı hizmete girdi. Bölgenin hızlı gelişimi karşısında 1999 yılında ikinci etap tamamlandı ve Mesa Plaza 14 bin kiralanabilir alan büyüklüğünde 55 mağazalı bir alışveriş merkezine dönüştü.

ANTİKA EŞYA PAZARI Mesa Plaza, ziyaretçilerine sadece alışveriş imkanı sağlamakla kalmıyor, özel günlere ve sanat etkinliklerine de ayrı bir önem veriyor. Bina içindeki sanat sokağında, aralarında ünlü sanatçıların da yer aldığı resim, heykel, fotoğraf, minyatür, maket ve karikatür sergileri gerçekleştiriliyor. Ayrıca, Antikacılar Derneği tarafından her ayın son pazarı kapalı otoparkta Antika Eşya Pazarı düzenleniyor. Özellikle bölge sakinleri pazara büyük ilgi gösteriyor. Ayrıca Çayyolu sakinleri Çarşamba-Cuma 18.30-20.30, Cumartesi ise 15.00-17.00 saatleri arasında Mesa Plaza’da piyano dinletisi eşliğinde alışveriş keyfi yaşayabiliyor.

YERLEŞİM ALANLARIN ORTASINDA

ANKARA’nın en hızlı gelişen, 300 bin nüfuslu Çayyolu yerleşim alanı içerisinde yer alan Mesa Plaza, ODTÜ, Bilkent, Hacettepe ve Başkent Üniveristelerinin yanı sıra çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının da ortasında yer alıyor. Daha çok A ve B gelir düzeyine sahip ziyaretçilerin tercih ettiği Mesa Plaza, kat yüksekliğini artırarak mekanı ferahlatan uzay kafes çatı örtüsü ve yeme-içme mekanlarındaki özenle seçilen dekorlarla ziyaretçilerine keyifli bir ortam sunuyor. Mesa Plaza, Ümitköy ve Konutkent’de ikamet eden ziyaretçileri için ücretsiz müşteri servisi hizmeti de sunuyor.
 ADnet
Reklam için