Gündem

Emniyetin zirvesi Diyarbakır'da toplandı

Ferit ASLAN- Muzaffer DURU/DİYARBAKIR, (DHA) 20.02.2007

EMNİYET Genel Müdürvekili Necati Altıntaş başkanlığında 12 ilin Emniyet müdürünün katılımı ile gerçekleştirilen bölge toplantısı Diyarbakır'da başladı.

Emniyet Genel Müdürvekili Altıntaş, toplantıda emniyet ve asayiş olaylarını değerlendireceklerini, toplum destekli polislik uygulamalarını görüşeceklerini belirterek, “Bölge toplantıları diğer illerde de yapılacaktır” dedi. Diyarbakır Emniyet müdürü Zeki Çatalkaya ise, toplantının bölge illerine yönelik güvenlik konseptinin oluşturulmasına katkı sağlayacağını söyledi.

Ankara’da 24- 26 Ocak tarihleri arasında gerçekleşen il Emniyet müdürleri toplantısında yapılması kararlaştırılan bölge toplantılarının ilki Diyarbakır’da başladı. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü binasında yapılan toplantının açılış konuşmasını, Diyarbakır Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya yaptı.Emniyet Müdürü Çatalkaya, bölgenin asayiş ve güvenliğine ilişkin sorun ve ihtiyaçları yerinde tespit etmek, iller arasındaki koordinasyonu geliştirmek amacıyla toplantı yapıldığını belirterek şunları söyledi:

“Böyle bir dönemde başta genel müdür, genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarını burada görmek bizlerin moral ve motivasyonunu artıracak, azim ve kararlılığımızı olumlu yönde etkileyecektir. Güvenlik ve asayişe ilişkin konuların, ihtiyaçların, görüş ve önerilerin sunulacağı 12 il Emniyet müdürümüzün katılımı ile yapılan bu toplantının, bölge illerine yönelik güvenlik konseptinin oluşturulmasına önemli oranda katkı sağlayacağına inanıyorum.”

YENİ ARAÇLAR TANITILACAK

Emniyet Genel Müdürvekili Necati Altıntaş ise, Ankara’da yapılan il Emniyet müdürleri toplantısından sonra bölge toplantılarının yapılmasına karar verildiğini hatırlatarak, “İlk toplantımızı 12 ilin emniyet müdürleri, 4 daire başkanının katılımı ile Diyarbakır ilinde 2 gün süreyle başlatmış bulunuyoruz. Toplantıda, 2007 yılı bütçe uygulamaları, ihtiyaçların yerinde tespiti, asayiş olaylarının önlenmesinde alınacak tedbirler, iller arası işbirliğinin sağlanması, toplum destekli polislik uygulamalarının görüşülmesi, hizmetlerin yerine getirilmesinde vatandaş memnuniyeti, hukuk kurallarının ve kanunlarının uygulanması konuları görüşülecektir” dedi.

Emniyet Genel Müdürvekili Altıntaş, önümüzdeki günlerde İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu’nun katılımları ile toplum destekli polislik uygulamaları için 10 pilot bölgeden biri olan Diyarbakır’da alınan araç gereçlerin tanıtılacağını da belirterek, bölge toplantılarının diğer illerde devam edeceğini söyledi.

TOPLANTIYA KATILANLAR

Emniyet Genel Müdürvekili Necati Altıntaş başkanlığındaki toplantıya, Genel Müdür yardımcısı Ramazan Er, Terörle Mücadele Harekat Daire Başkanı Selim Akyıldız, İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek, Güvenlik Daire Başkanı İsmail Çalışkan, Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay, Diyarbakır, Batman, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Hakkari, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Tunceli ve Van Emniyet müdürleri katıldı.

Diyarbakır’da 2 gün sürecek toplantıda, 2006 yılında bölgede meydana gelen emniyet ve asayiş olayları sinevizyon gösterisi ile müdürlere izlettirilerek, 2007’de olası olaylar için alınacak önlemlerin görüşüleceği belirtildi.
 ADnet
Reklam için