Cuma

Arçelik mobilya satmaya başladı

Öznur KAYMAK 15.04.2005

Yerli beyaz eşya üreticisi Arçelik, mobilya işine girdi. Arstil markası altında, bebek-çocuk-genç odası, yemek, yatak odası takımları, aydınlatma ürünleri, koltuk takımları ve yataklar dahil, 1000 parça ürün satışa sunuldu. İlk mağazası iki ay önce İstanbul Mecidiyeköy’de açılan Arstil’de, işlevselliğin ön planda tutulduğu, sade çizgisi olan mobilyalar bulabilirsiniz.

20 ilde peş peşe 30 mağaza açıldı, bu sayı sene sonuna kadar 100’e çıkacak. Arstil mobilyalarının ucuzdan pahalıya, her bütçe için farklı modelleri var. Oda takımlarının fiyatı 1,5 milyardan başlayıp, 6 milyara kadar çıkıyor. Yatak odası veya koltuk takımlarından beğendiğiniz parçaları seçip, sadece size özel odalar yaratmanız da mümkün.

Ellinci yaşını kutlayan ve baştan sona yenilenmeye giden Arçelik, bu süreci mobilya sektörüne el atarak devam ettiriyor. Bin parça ürünü kapsayan yeni mobilya markasının adı Arstil. Arstil markası altında satılan tüm mobilyalar ve ev eşyaları, yerli-yabancı üreticilere yaptırılıyor. Yatak, oturma veya yemek odası takımları gibi mobilyalar Avrupa’daki büyük mobilya firmaları tarafından üretilirken, yatak ve bazalar yerli yatak üreticisi İdaş’a emanet.

İŞLEVSEL VE HİJYENİK MOBİLYALAR

Kısa bir süre önce, Arçelik İdaş’la bir anlaşma imzaladı. İdaş’ın Arçelik için yatak ve baza üretmeye başlamasıyla Arstil markası doğdu. Arstil markalı yataklar önce Arçelik bayilerinde satılmaya başlandı. Ürün gamına mobilya da eklendi ve şimdi Arstil’de, evin her odası, her köşesi için mobilya bulunuyor. Ürünler çeşitlenince, Arstil için özel mağazalar açılmaya başlandı ve birkaç ayda şube sayısı 30’u geçti. Yıl sonuna kadar, 100 Arstil mağazası açılması planlanıyor. En büyük şube, İstanbul Mecidiyeköy’de, Ali Sami Yen Stadı’nın hemen yakınında, geçen şubatta açıldı.

Arstil koleksiyonunun genel olarak, gayet sade, abartıdan uzak bir çizgisi var. Yedi yemek odası, 18 oturma odası, yedi yatak odası ve altı genç odası takımı bulabilirsiniz. Sadece mobilya değil, ev tekstili ürünleri de satıyorlar. Yorgan, yastık ve nevresim takımlarını da Arstil için İdaş üretiyor.

Ürünlerin hepsi AB standartlarına ve insan sağlığına uygun malzeme ve koşullarda hazırlanıyor. Zaten Arstil mobilyaları tasarımdan çok işlevselliği, özellikle bebek ve gençler için gözü kapalı güvenebileceğiniz hijyenik ürünleriyle öne çıkıyor.

KENDİ MOBİLYA TAKIMINIZI YARATIN

Arstil’de mobilyaları takım halinde almak zorunda değilsiniz. Diyelim bir oturma odası takımının kanepesini, diğerinin kahve sehpasını, bir başkasının da tekli koltuklarını beğendiniz. Bunların hepsini tek tek alarak, kendi takımınızı yaratabilirsiniz. Arstil’de dokuz ahşap masa, yedi cam, ahşap ve metal sehpa ile 12 sandalye, 20 lambader ve bunlara uygun masa lambası modeli, hayalinizdeki odaları yaratmakta size yardımcı olacak diğer ürünler.

ARSTİL’DE FİYATLAR (YTL)

Koltuk takımı

Ice (tek, ikili koltuk,

üç kişilik kanepe) 2816

Plazma (tek kişilik koltuk,

üç kişilik kanepe) 1880

Elena (deri iki koltuk,

bir kanepe) 3720

Mimoza tek koltuk 533

Lin uzanma koltuğu 712

Yemek odası takımı

İlliade (büfe, masa,

6 sandalye, vitrin) 4872

Escapade 1976

Yatak odası takımı

Noradie (karyola, başlık,

gardırop, şifonyer) 4248

Chamber Zen 2608

Genç odası

Pacific (karyola, gardırop,

şifoniyer, komodin,

çalışma masası) 1272

Regate 2552

Bebek odası

Country Perrine (karyola,

gardırop, şifonyer) 1288

Pimprenelle bebek karyolası 400

Diğerleri

Mamba ahşap masa 120

Loggia metal ayaklı masa 208

Genç nevresim takımı 54

Ranforce çift kişilik

nevresim takımı 66

Bebek uyku seti 192

Tek kişilik uyku seti 114
 ADnet
Reklam için