Magazin

Süs köpekleri barınak köpekleri için yarıştı

Hasan AY/İSTANBUL 07.09.2004

Büyükçekmece Sokak Hayvanlarını Koruma ve Sevenler Derneği tarafından düzenlenen ‘Yaza veda partisi’, ‘Köpek Güzellik Yarışması’na evsahipliği yaptı. Partinin tüm geliri Büyükçekmece Belediyesi Hayvan Barınağı’na bağışlandı.

Büyükçekmece Albatros Kamp Alanı’nda düzenlenen parti, hayvanseverleri buluşturdu. Partide düzenlenen köpek güzellik yarışmasında 30 köpek, jüri önünde hünerlerini göstererek kıyasıya yarıştı.

Küçük ve büyük ırk olmak üzere 2 kategoride düzenlenen köpek güzellik yarışmasını büyük ırkta Tuncay Büyükkarhan’ın Dodo isimli Rotweiller cinsi köpeği kazandı. Küçük ırkta ise Burcu Topkara’nın Zilli adlı Cooker cinsi köpeği birinciliği elde etti.

Yarışmada dereceye giren köpeklere köpek maması hediye edildi.

Dogland Köpek Eğitim Merkezi’nin K-9 köpeklerinin partide yaptığı gösteri ilgiyle izlendi.

Partiye destek veren Patipaw’ın Satış Koordinatörü Zeynep Erdemoğlu, ‘Bu tarz organizasyonlarla insanları bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Hayvanların sosyalleşmesi gerekiyor. Hayvan sahibi olmak ciddi bir sorumluluktur’ dedi.

Partiye katılan Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün de, ‘Türkiye’de AB standartlarında bir hayvan barınağı yaptık. 500 hayvan kapasitesi var ama şu anda 1850 sokak hayvanı var. Barınaktan köpek alıp, 3 ay sonra bu hayvanları terkedip giden yazlıkçılar bizi sıkıntıya sokuyor’ diye konuştu.

Partiye Tarçın, Lucas, Romeo ve Crazy isimle 4 köpeği ile birlikte katılan Elmira Baykal, ‘Hem köpeklerimiz, hem de biz dost ediniyoruz. O yüzden bütün aile geldik. Partinin her yıl yapılmasını istiyoruz’ dedi.

Zeynep Erdemoğlu da hem köpeklerin, hem insanların yiyebildiği kurabiyeleri Gırgır adlı köpek ile yedi.

Partide ayrıca Büyükçekmece Belediyesi Hayvan Barınağı’ndan getirilen köpekler de sahiplendirildi.
 ADnet
Reklam için