Yazarlar

Canım okuyucularım ben de anneanne oldum

Güzin Abla 29.06.2004

Sevgili okurlarım, bilirsiniz sizinle her türlü sevincimi ya da sorunumu paylaşmak da benim alışkanlığım.

Benim de her açıdan güvendiğim, her an içtenliğine inandığım dualarıyla destek aldığım yakınlarım, dostlarım sizlersiniz! Bu nedenle sizinle bu mutluluğumu da paylaşmak istedim: Geçtiğimiz Salı, 22 Haziran günü kızım Yonca ve damadım Barış’ın bir kız çocukları oldu. Adı Yasemin. Ve ben tatlı torunum, Yasemin sayesinde anneanne olma sevincini yaşıyorum... Böylelikle annem Güzin Sayar da, torununun çocuğunu görebildi, şükürler olsun.

Yasemin henüz çok minik. İnsan ona dokunmaya kıyamıyor, içimde tarifsiz duygular var. Kızımın da bir kız çocuğu olması, onun şimdi beni çok daha iyi anlayacağını düşündürüyor. Anne olmanın heyecanını, mutluluğunu ve tüm sorumluluğunu yaşarken, eminim şimdi benim onunla ilgili duygularımı daha kolay paylaşacaktır. Ailemize katılan bu minicik can, daha şimdiden hepimizin yaşamını alt üst etti. Tahmin edeceğiniz gibi şu anda evde yalnızca onun hükmü geçiyor... Allah hepinize torununuzu kucağınıza alma ve onun teninin o inanılmaz süt kokusunu koklayabilme mutluluğunu yaşatsın, sevgili okurlarım. Sanırım bir anne- baba için torununu görmekten daha büyük bir mutluluk olamaz. Allah ona annesi ve babasının yanında, sağlıklı, mutlu, uzun bir yaşam versin! Dilerim, o gözlerini açtığı bu dünyada bizlerden çok daha başarılı, parlak ve huzurlu bir yaşam sürer. Umarım, annesine ve babasına hayırlı bir evlat olur, benim evladımın bana olduğu gibi... Bu vesileyle, bize torunumu kazandıran, sevgisi, yakın ilgisi ve şefkatiyle bizi rahatlatan sevgili Prof. Dr. Umur Kuyumcuoğlu’na, her açıdan desteğini esirgemeyen değerli Jinekolog Opr. Dr. Dilek Kuyumcuoğlu’na, değerli narkozitör Dr. Ahmet Dilek’e, kızımı ve bebeğimizi rahat ettirmek için seferber olan tüm Kadıköy Şifa Hastanesi ailesine, çocuk doktoru sayın Dr. Nuh Duman’a, Kadın- doğum katının hepsi birbirinden şefkatli ve ilgili Nurdan, Özlem, Gülşen, Emel, Derya, Emine, Aysel hemşirelerine, bebek bakım bölümünün, her an yardıma hazır Sibel, Sündüz, Zeynep hemşirelerine, buradan sevgi ve şükranlarımızı iletmek istedim. Yasemin’im Hoşgeldin!..

İki kişiye birden aşık oldum

Benimki o kadar farklı bir dert ki! Yine de yardım edeceğine inanıyorum. Ben 22 yaşında bir genç bir kızım. Benim derdim iki kişiye birden aşık olmam. İlk sevdiğim insanla iki yıl boyunca çok güzel anlaşıyorduk ama sonraları ilgisiz davranmaya başladı. Yine de onunla, eskisi gibi olmasa da ilişkimiz sürüyor. Bu ilgisizliği esnasında çok hoş biriyle tanıştım. Şimdi onu da seviyorum ve onunla da çıkıyoruz. Ne yapacağımı bilmiyorum. Size göre ikisiyle de ilişkimi kesmeli miyim? Yoksa eski ilişkime devam mı etmeliyim? Ama ikisini de seviyorum.

RUMUZ: GÜNEŞ

Sevgili kızım, darılma ama, demek ki ikisini de tam anlamıyla sevmiyorsun. Gerçek anlamda sevseydin, sana karşı ilgisiz davrandığını görür görmez, hemen yüreğin kanatlanıp başka birine doğru uçmazdı. Bence seninki sadece hoşlanma... Aksi halde, hiç kimse uzun süreli ilişkiler kurmaz, evlilik yapıp yuva sahibi olamazdı. Gerçek anlamda sevdiğinde gözün başka kimseyi görmez. Bence bir karar verip, iki erkekten birini seçmeli, ya da ilk sevgilini terk edip, bu ikincisiyle yeni bir beraberliği denemelisin.

Hatasız kul olmaz’ rumuza sesleniş

Geçtiğimiz günlerde köşenizde yayınlanan bir kadının başına gelen olayı okudum ve dehşete düştüm. O kadının başına gelen tecavüz olayıyla dünyada birçok kadın karşılaşıyor. O insanı vicdansız, şerefsiz bir mahluk olarak tanımlıyorum... Güzin Abla kadınlar kendilerini böyle ezdirmemeli. O kadına buradan seslenmek istedim. Kocasına bu uğradığı tecavüzü söylemeli, hiçbir şey saklamamalı. Çünkü hiçbir kadın tecavüzden sorumlu tutulamaz. Bu olayı okuduğumda uzun süre kendime gelemedim, gözyaşlarına boğuldum. İnsanların bu kadar kötü olabileceklerini düşünmek istemedim. O kadını kendi yerime koydum, ablam yerine koydum... Lütfen bu olayı savcılığa şikayet etsin, kendini ezdirmesin. Çünkü kadınlar sessiz kaldıkça, bu tür olaylar devam edecek. Şu sözü asla kafamdan yüreğimden çıkarmam ‘Kendine yapılmasını istemediğin bir şeyi asla başkasına yapma!’

RUMUZ: ÖFKE

Sevgili okurum, seninki gibi pek çok kişiden inanılmaz tepkiler geldi bu yazıya... Hemen hemen hepsi senin düşündüğün gibi, bu hanıma mutlaka savcılığa başvurmayı öneriyor, kocasına anlatması gerektiğini de belirtiyor.

Ayrıca çok daha önemlisi ve beni çok sevindiren, Ankara Emniyet Asayiş Daire Başkanlığı’ından beni aramaları, ilgi göstermeleri oldu. Bu hanıma her şekilde yardıma hazır olduklarını, bu insanların mutlaka yasalara teslim edilmesi gerektiğini belirttiler. Bu nedenle Hatasız Kul Olmaz rumuzlu okuruma buradan ben de sesleniyorum ve bir an önce Asayiş Daire Başkanlığına, 0 312 412 28 20 numaralı telefondan başvurmasını, ya da bana, en kısa zamanda geri dönüp, mail atmasını önemle rica ediyorum.
 ADnet
Reklam için