Spor

Bravo size

Ulaş SAĞ - Mustafa KANARYA 19.07.2003

Çeşme'de düzenlenen Laser 4.7 Dünya Şampiyonası'nda Onur Derebaşı ile Ayda Ünver ülkemize altın madalya kazandırdı. Ateş Çınar ikinci olurken, Mustafa Çakır ile Didem Şarman da üçüncülüğü elde etti.

Yelken'de tarihi başarı... Çeşme'deki Laser 4.7 Dünya Şampiyonası'nda genel klasman ve erkeklerde Karşıyaka'dan Onur Derebaşı, bayanlarda ise İstanbul Yelken İhtisas'tan Ayda Ünver dünya şampiyonu olarak ülkemize iki altın madalya kazandırdı.

Bayanlarda ikinciliği İtalyan Anita Di Iasio elde ederken, üçüncülük Didem Şarman'ın oldu. Erkeklerde son yarışta protesto çekilmesine rağmen Foça Yelken Kulübü'nden Ateş Çınar ikinci olurken, Sinop Yelken Kulübü'nden Mustafa Çakır da üçüncülüğü elde etti.

Şampanyalı kutlama

Migros'un sponsorluğunda gerçekleştirilen organizasyonda yelkenler kıyıya yanaştıklarında büyük sevinç yaşanırken, şampanyalar arka arkaya patladı. Onur Derebaşı, 7 yıllık çalışmanın ödülünü aldığını belirterek, ‘‘Üç yıldır çok sıkı antrenman yapıyordum. Karşıyakalı yöneticiler ve ailemden her zaman büyük destek gördüm. Bu başarımda katkısı olan herkese çok teşekkür ederim’’ derken, Ayda Ünver, ‘‘Mutluluğumu tarif edemiyorum. Büyük başarı kazandık’’ diye konuştu.

Gurur verici

Yelken Federasyonu Başkanı Nazlı İmre, Türk sporcuların iki altın madalya kazanmasının mutluluk verici bir olay olduğunu söyledi. İmre, ‘‘Sporcularımız büyük bir başarıya imza atarak göğsümüzü kabarttı. Yelkende ne kadar güçlü olduğumuzu tüm dünyaya gösterdik. Aynı sporculardan 2008 Olimpiyatları'nda da altın madalya bekliyoruz’’ dedi.

HELAL OLSUN

Çeşme'de yapılan Lazer 4.7 Dünya Şampiyonası'nda birinci olan Onur Derebaşı ile Ayda Ünver'in sevinci görülmeye değerdi. Aynı zamanda Migros Özel Ödülü'nü de kazanan Derebaşı, ‘‘7 yıllık çalışmanın karşılığını aldım’’ dedi. Ünver ise, ‘‘Mutluluğumu tarif edemiyorum’’ diye konuştu.
 ADnet
Reklam için