Gündem

Sivas'ta, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı açıldı

Gökhan CEYLAN/SİVAS, (DHA) 28.03.2010

KAHRAMANMARAŞ'ta 25 Mart 2009 tarihinde meydana gelen helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı memleketi Sivas'ta yaşıtılmaya devam ediliyor. Barboros Bulvarı'nın ‘Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’ olarak değişti, açılışı Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Yalçın Topçu yaptı.

Geçen yıl geçirdiği helikopter kazası sonucu yaşamını yitiren BBP merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı Sivas- Ankara karayolu Sivas çıkışında bulunan Barboros Bulvarı'na verildi. BBP'li belediye meclis üyeleri ve Sivas Kent Konseyi üyelerinin imzasını taşıyan öneri, Belediye Meclisi'nde Mart ayında görüşüldü. Daha sonra kabul edilen teklif, komisyona gönderildi. Komisyonda da kabul edilen teklif sonrası helikopter kazasında hayatını kaybeden merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun adı Barboros Bulvarı'na verildi.

Bulvarın adının değişmesiyle ilgili bugün yapılan törene BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Belediye Başkanı BBP'li Doğan Ürgüp, Muhsin Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu ile partililer ve Sivaslılar katıldı. Topçu yaptığı konuşmada, “Sivas benim, ben Sivasım diyen Muhsin Yazıcıoğlu'nun misyonuna layık hizmetleri belediye başkanımız önümüzdeki günlerde siz Sivaslılar'a sunacaktır” dedi.

Daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, Belediye Başkanı Doğan Ürgüp ve Yazıcıoğlu'nun ağabeyi Yusuf Yazıcıoğlu tarafından açıldı. Açılışta mehter takımı da konser verdi.
 ADnet
Reklam için