Magazin Yazarlar

Ona her defasında bir şans daha veriyorum ama uslanmıyor

Güzin Abla 30.06.2009

Sevgili ablacığım; çocukluğumdan beri sizin yazılarınızı takip ederim ama size bir sorunumu anlatacağım hiç aklıma gelmezdi.

Benim uzun süredir devam eden bir ilişkim var. Aslında artık pek ilişkiden saymıyorum. Çünkü beni hiç neden göstermeden terk etti. İlk önceleri sorunun benden kaynaklandığına beni gerçekten inandırdı. Sonra işin aslını öğrendim meğer beni başka bir kız için bırakmış.

Bu kız da bir zamanlar bizi tanıştıran kızdı. Onunla bir haftalık kısa süren bir ilişkisi oldu. Üç ay sonra bana pişman olduğunu ve beni çok sevdiğini söyledi. Ben de seviyordum ve ona bir şans daha verdim. Fakat o bu şansı da değerlendiremedi. Umursamaz bir tavır takındı, benimle olmak yerine başkalarıyla olmayı tercih ediyordu.

Ben bu duruma dayanamayıp ayrıldım ama kısa sürdü. Arkadaşlarımın tüm uyarılarına rağmen ben bildiğimden şaşmadım ve tekrar barıştık. Artık ayrılıklarımızı sayamıyorum bile. En son bana üniversite ortamında bu işin yürümediğini ve benden onu okul bitinceye kadar beklememi istedi. İkimiz de aynı şehirde oturuyorduk ve ona göre her şey çok güzel olacaktı. Ben yine bekledim ve şu an okul  biteli bir hafta oldu ama ortada yine somut hiçbir şey yok. Sürekli telefonla görüşüyoruz, beni sevdiğini söylüyor ama bende sabır kalmadı sizden bir öğüt almak istiyorum.

RUMUZ: BİR DARGIN BİR BARIŞIK

Türk erkeği daldan dala konmaya bayılır kızım. Bizim kızlarımızın ise en kötü yanı, erkeklere karşı çok zayıf davranmaları. Bu arada sevdiğin gençle sürekli ayrılıp barışmakla çok hata yapmışsın. Buna alışmış... O ne yaparsa yapsın, mutlaka onu bağışlayacağını ve yeniden seninle olması için biraz yalvarıp yakarmasının, seni sevdiğini söylemesinin yeterli olacağını anlamış artık... Bu böyle devam eder gider eğer biraz önlem almazsan...

Kızım açık konuşmak gerekirse, erkekler kendilerine karşı zayıf olduğunu bildikleri, emin oldukları, sevgisine güvendikleri kızlara çok fazla önem vermeyebilirler. Hele böyle gencecik, tecrübesiz, beyni ile cinsel organı arasında  her an kısa devre olan bu genç erkekler... Kendine değer verilmesini istiyorsan, seni önemsemelerini istiyorsan, ne olursa olsun, kendini bu kadar hazır, bu kadar sevgi dolu, bu kadar boyun eğmiş ve bağımlı göstermeyeceksin... Aşkından ölsen, bitsen bile...

Senin her an elinden kayıp kaçabileceğini, sırtını dönüp gidebileceğini, her an bir başkasına yönelebileceğini düşünmeli... Tıpkı senin şu andaki durumun gibi, endişe etmeli, seni kaybetmekten korkmalı... Lütfen kızım, kendini toparla...

Bak aklı başında, eğitimli, ciddi bir kızsın... Kendini bu aklı bir karış havada gencin kapris ve uçarılıklarına neden bu kadar kaptıracaksın, ona karşı neden bu kadar boynu bükük olacaksın ki... Bir kadın olarak bu gibi durumlarda inan isyan ediyorum.

Biraz güçlü ol, biraz kendine hakim ol, biraz iradeli ol yavrum... Hiç çevrende seni oyalayacak, neşelendirecek, gezdirecek ve seninle ilgilenecek birileri yok mu? Bu mutlaka bir erkek olmalı demiyorum ama şu anda güçlü olabilmek, ona karşı koyabilmek ve direnebilmek için gerçek arkadaşlara ihtiyacın var.  Seni eğlendirecek birileri olsun yeter...  Kafanı, bu aklı bir karış havada, uçarı delikanlıdan uzak tutman gerekiyor çünkü.

Aldığım tansiyon ilacı cinsel gücümü öldürüyor

Güzin Abla. Ben yüksek tansiyon hastasıyım. 3 yıldır tansiyon  ilaçları  kullanıyorum. 50 yaşında bir erkeğim ve aldığım ilacın yan etkilerinden biri de cinsel gücü öldürmesi. Bu beni çok rahatsız ediyor…

Henüz cinsel yaşamımı noktalamak istemiyorum. Eşim durumumu anlayışla karşılamıyor. Doktorlardan da pek yardım göremiyorum. “İlaçları mutlaka kullanmalısınız” diyorlar, o kadar… Bunun için ne yapmalıyım?

RUMUZ: AŞKSIZ HAYAT

Doğru söylüyorsunuz sevgili okurum; bazı yüksek tansiyon ilaçlarının iktidarsızlık  ya da libido kaybı yarattığı biliniyor. Doktoruna açık açık bu durumu anlatmadın mı? Bu durumun seni ne kadar rahatsız ettiğini söylemedin mi?

Bugün yüzlerce tür yüksek tansiyon ilacı var piyasada. Sana bu konuda en az zarar verecek bir ilaçla, ilacını değiştirebilir.

Eşinin anlayışsızlığına da üzüldüm… Bunca yıl evlilikten sonra her şey sadece cinsellik değil ya… Yoksa sen mi alıngan davranıyorsun?

 ADnet
Reklam için