Magazin

Aşk koleksiyonerleri

05.10.1999Pul, yaprak, kurumuş çiçek veya peçete toplama devri çoktan kapandı.

Bazı kişiler daha farklı şeylerin koleksiyonunu yapmaktan zevk alıyorlar. Mesela aşkın koleksiyonunu! Mutlu olabilecek-lerini düşündükleri tüm aşkları yaşıyorlar. Bazen çılgınca, bazen dingin, bazen yorumsuz...

Mehmet Ali Erbil

Ülkemizin Michael Douglas'ı olarak anılan Mehmet Ali Erbil'in başından iki evlilik geçti. Şehnaz Kamiloğlu ve Nergis Kumbasar'la. Kadınlara düşkün olduğunu her fırsatta dile getiren Erbil'in yaşadığı aşklar mutlaka olaylı geçiyor. Ebru Cündübeyoğlu'yla aşk yaşayan ünlü tiyatrocu, Çarkıfelek'in hostesi Özlem Yıldız'a aşık olunca Cündübeyoğlu'nu terketmişti. Özlem Yıldız'la nişanlandıktan sonra artık durulduğunu düşünenleri ise fena halde yanılttı. Erbil'in sevgilisiyle tatilde çekilen fotoğrafları gazeteleri süslüyordu. Oysa sanatçının yanındaki kadın, eski sevgilisi Ebru Cündübeyoğlu'ndan başkası değildi. Bunun üzerine Özlem Yıldız nişanı bozdu. Mehmet Ali Erbil ise gönlünü yeni birine kaptırmıştı bile. Manken Sibel Ceylan ile birlikteliği çok uzun sürmedi Erbil'in. Çok geçmeden Nefise Karatay'a olan aşkı duyuldu. Onunla evlenmek istediğini her yerde söylüyordu ünlü şovmen. Erbil ve Karatay uzun bir süredir beraberler. Sanki Erbil koleksiyonculuğu bırakmış gibi gözüküyor...

Beyaz

Sessiz ve derinden giden çapkınlardan olduğu söyleniyor. Gece hayatını seven şovmen, yanında sürekli birbirinden farklı bayanlarla görüntüleniyor. Basına yansıyan aşkları ise Ebru Cündübeyoğlu, Zeynep Mansur, son olarak da Demet Şener oldu. Demet Sağıroğlu, Deniz Seki, Hande Ataizi ve Pınar Eliçe ile aşk yaşadığı da söylendi. Kendisine sorarsanız en büyük aşkı, Ayşegül Aldinç. Hatta 1996'da Magazin Gazetecileri Derneği'nin ödül töreni gecesinde Aldinç'e: ‘‘Seksen yaşında bile olsanız sizinle evlenirim’’ dediği biliniyor.

Demet Şener

Gazete sayfalarını süslemesi ilk olarak 1995 Türkiye Güzeli seçildiği gece başladı. O günden beri de manşetlerden inmek bilmedi. Tabii yaşadığı aşklar nedeniyle. Birlikte olduğu erkeklerin hepsinin de zengin ya da ünlü olması dikkat çekiyordu. Hatta eski sevgililerinden şovmen Beyaz: ‘‘İlişki yaşadığı insanlar genelde hep zengin kişiler. Arka arkaya beş kişinin de Ferrari sahibi olması ilginç’’ diyordu. Basına yansıyan ilk ilişkisi Berent Akdemir'le oldu. Birbirlerini o kadar çok seviyorlardı ki, ikisi de kollarına dövme yaptırarak aşklarını ölümsüzleştirmişlerdi. Ne olduysa oldu ve Demet Şener, Akdemir'i terkederek Burak Kut'la çıkmaya başladı. Genç mankenin, Kut'la ilişkisi bir yıl sürdü. Bu kez de kalbini komik adam Cem Yılmaz çalmıştı. Bir aya yakın süren beraberlikleri sonunda yanlış bir ilişki yaşadığını söyledi Demet Şener. Derken bir diğer komik adam, Yılmaz Erdoğan sırayı aldı. Mükremin Ağabey’le arkadaşlıkları çok kısa sürdü. Ardından Erdal Acar'la üç ay süren fırtınalı bir ilişki yaşadı. Devamında önce Erol Akçay, ardından da Alican Ulusoy ile adı duyuldu. Ne var ki Ulusoy’la sessiz sedasız başlayan ilişki üç ay sonra aynı sessizlikle bitivermişti. Veee Demet, komik adam tutkusunu bir kez daha kanıtladı. Sadece on gün şovmen Beyaz'la çıktı. Şimdilerde ise kendini oyunculuğa verdi.

Selin Toktay

Toktay, Duygu Dikmenoğlu'nun birinci olduğu Elite Look yarışmasında üçüncü seçilmişti. Yine de adı çok duyulmamış bir mankendi. Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can'la çıkmaya başladı ve genç mankenin adını duymayan kalmadı. Selin Toktay genelde aşklarıyla, erkekler hakkında yaptığı yorumlarla gazetelerde yer alıyor. Önder Bekensir, Mustafa Altıoklar, İstanbulsporlu futbolcu Emre, Ali Deveci, Harun Yalıncı, Gökhan Bilik, VJ Uğur, Ali Aktuna genç mankenin aşk yaşadığı isimler.

Hollywood’da durum nedir?

Hollywood ünlüleri sinemadaki, sahne veya podyum dünyasındaki dikkat çekici özelliklerinin yanı sıra yaşadıkları aşklarla da gündem oluyorlar. Birden fazla evlilik, sürekli yenilenen sevgililer Hollywood’da böylece ‘alışagelmiş’ bir tablo çiziyor...

Sinema dünyasının en yaman sevgili koleksiyoncusu Warren Beatty idi. Artık evine, çoluğuna çocuğuna bağlı bir erkek havasına bürünen Warren Beaty'nin gençlik yılları çok hareketli geçti. Annette Bening ile evleninceye kadar Beatty hiç dur durak bilmedi.

Liz Taylor, gerçek bir koca koleksiyoncusu. Tam dokuz kez evlendi. Eğer ünlü yıldız Rod Steiger'in evlenme teklifini kabul etseydi, onuncu koca listeye eklenecekti.

Brigitte Bardot da bir sevgili koleksiyoncusuydu. Sinemaya veda edinceye kadar hayatına giren erkeklerin sayısını kendisi bile hatırlamıyor.

Gelelim genç kuşakların sevgili koleksiyoncularına... Kylie Minogue, televizyonda pembe dizilerin sevilen bir oyuncusuydu. Daha sonra ise pop müziğinin kraliçeleri arasına girdi. Jason Donovan ile bir süre beraber olduktan sonra Michael Hutchence sevgililer listesine alındı. Onu Claudia Schiffer'ın şimdikilerdeki sevgilisi Tim Jeffries izledi. Daha sonra devreye Lenny Kravitz girdi. Onu Evan Dando ve Julian Lennon izledi. Jim Carrey ve Matt Dillon ile de kısa süreli ilişkileri oldu. Moda yaratıcısı Patrick Cox ve komedyen Pauly Shore, genç sanatçıyı bir süre oyalayan erkeklerdi. Fransız fotoğrafçı Stephane Sednou ile evlenmesi beklenirken, bu ilişki de sona erdi. Kylie Minogue son olarak bir arabanın arka koltuğunda genç aktör Daniel Lapine ile öpüşürken görüldü.

Hollywood'un en gözde genç aktörü Brad Pitt'in aşk hayatı oldukça gizemli. Genç aktör, Gwyneth Paltrow ile evlenmek üzereyken, ilişki birdenbire noktalandı. Brad Pitt'in bu ayrılıktan büyük üzüntü duyduğu belirtildi. Ama çok kısa bir süre sonra pop müzikçisi Sinitta ile ilişkiye girdi. Bu ilişki noktalanınca televizyon oyuncusu Nicole Appleton ve Juliette Lewis sevgililer listesinde yer aldılar. Juliette Lewis, Brad Pitt'in aşkından o kadar emindi ki, ‘‘artık kimseye ihtiyacım kalmadı’’ dedi. Ve bu sözleri söyledikten bir hafta sonra terkedildi. Brad Pitt şu sıralar Jennifer Aniston ile beraber.

Naomi Campbell, aşklarıyla da ünlü oldu. 1993'te Adam Clayton ile aşk yaşadı. Daha sonra Luca Orlandi, Naomi'nin kalbini çaldı. Onu Joaquin Cortes izledi. Daha sonra Lenny Kravitz listeye girdi. Eric Clapton, Mike Tyson, Eddie Murphy, Robert De Niro ve Sylvester Stallone, Naomi'nin sevgilileri oldular. Şu sıralar İtalyan işadamı Flavio Briatore ile büyük bir aşk yaşıyor. Aralarında 20 yaş fark var ama Naomi Campbell aradığı erkeği sonunda bulduğunu söylüyor.

Azize BERGİN ADnet
Reklam için