MENÜ

Hürriyet

Hürriyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.243 Hürriyet haberi bulunmuştur.

Hürriyet Haberleri

10 yılda 230 milyar dolar kazandırdık

TÜRKİYE Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Mithat Yenigün, sektörün yurt dışındaki rolünü anlatmak için 10 yıllık verilere baktı:

21.1.2018

İtalya’ya bile kilosu 90 dolara hazır giyim ihracatı yapıyoruz

ORKA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, 2017’nin ekim ayı ortalarında Stuttgart (Almanya) Damat-Tween mağazası açılışı gündeme geldiğinde kararsızdı:

20.1.2018

Sanayiciyi ‘şeytana uydurmayın’, AVM şehveti yaşatmayın

İSTANBUL Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, Oda’nın kuruluşunun 65’inci yılı nedeniyle Nebil Özgentürk yönetimindeki ekibe hazırlattıkları iki kitabı eline aldı:

18.1.2018

Osmangazi darbesi yiyen İDO, Yunan adalarına gidecek

YILLARIN bankacısı Necmi Rıza Bozantı’nın İDO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine başlaması Osmangazi Köprüsü’nin hizmete açıldığı günlere denk geldi.

14.1.2018

2.5 milyar Euro yatırıyor ‘garanti’ hasta yerine ‘hizmet’ için veriliyor

CCN (Consruction Concession Nexus) Yatırım Holding’in Ankara Bilkent’te bu yıl tamamlanması hedeflenen Şehir Hastanesi’nin şantiyesinde Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO Murad Bayar, CCN Sağlık Genel Müdürü Timur Balta ve danışmanları Prof. Tümer Çorapçıoğlu ile birlikteyiz.

13.1.2018

4 milyon öğrenciye spor taraması

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “Polis, satıcının kolunu bacağını kırmalı” sözüyle gündeme oturan bağımlılıkla mücadele planlarını anlattı. Bakan Bak, “Çocukları, gençleri sporla meşgul ederek mücadele edeceğiz. İlköğretimde 4 milyon çocuğu spor yeteneği taramasından geçirip en az iki spor branşıyla ilgilenmesini istiyoruz” dedi.

11.1.2018

2.5 milyarlık kaçak eşya yakaladık 3.5 milyar lirayı kurtardık

GÜMRÜK ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’yle Ankara’da sohbet ettik. Önce Tüketicinin Korunması Genel Müdürü Ahmet Erdal’ın başkanı olduğu Reklam Kurulu’yla ilgili sunum yapmasını istedi.

9.1.2018

Bakıma bir köprü parası yattı zam yapmak zorundaydık

İLK davet Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğtim, Kültür ve Araştırma Müdürlüğü Daire Başkanı Cemal Sofuoğlu’ndan geldi:

7.1.2018

Sizden bilet aldım böbreğim için ‘Geçmiş olsun’ demediniz

KAYSERİ merkezli Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş. CEO’su Yaşar Çelik’e geçenlerde bir mail ulaştı:

6.1.2018

Sen konuşma işin konuşsun

KADİR Aydın’ın İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) İnşaat’ı bitirdiği 1987 yılında hedefinde baraj inşaatlarında görev almak vardı. İlk işe girdiği şirket STFA oldu:

4.1.2018

Mozaikleri ‘Allah’ın lütfu’ bildi, 85 milyon dolar fazla yatırdı

AKDENİZ Mobilya, Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği (AKAMİB) Başkanı Bülent Aymen, meslektaşlarım Hakan Güldağ ve Şeref Oğuz’la birlikte bana davet gönderdi:

31.12.2017

Mısır'da Türkiye'yi örnek görüyoruz destek bekliyoruz

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, önündeki kayıtlara bakıp, Mısır Ticaret Odaları Federasyonu (FEDCOC) Başkanı Ahmed Al Wakeel’e döndü:

28.12.2017

Güneşi Mısır kumu ile iyi çekti çatıya ‘milli santral’ kurdu

ŞİŞECAM Yönetim Kurulu Başkanvekili ve Genel Müdürü Prof. Ahmet Kırman davet etti:

24.12.2017

Yerli kompresörü Kastexpo’da gördü ithal ürünü bıraktı

KASTAMONU Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Başkanı Ayhan Aslan ve yönetim kurulu üyeleri, kente ilgiyi artırmak, hemşehrileri arasındaki dayanışmayı güçlendirmek için 2015 yılında şu kararı aldı:

23.12.2017

Sorun yoksa ben sıkılırım

TÜRK Telekom CEO’su Paul Doany, sohbete lisans ve imtiyaz konusunda dünyadaki örneklerden girdi:

21.12.2017

Bizim öğrenciler stajda ustaya ‘kod yazma’yı öğretiyor

BAŞKANLIĞINI Hilmi Uğurtaş’ın yürüttüğü İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’ndeki Özel İAOSB Nedim Uysal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne doğru giderken Bölge Müdürü Doğan Hüner ile Yardımcısı Ayşe Avanoğlu’na daha önceki okul turlarımdan örnek verdim:

18.12.2017

Gecekondunun 4 katı değerde daire verdim hak sahibi yanaşmadı

İSTANBUL Beyoğlu’ndaki Piyalepaşa projesine ilk başladığı günden itibaren hak sahipleriyle anlaşmakta sıkıntı çeken Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, bir süre önce sıkıntısını konuyla ilgili üst düzey yetkiliye açtı:

17.12.2017

Bu manastırın ilk harcında ceylan sütü var

YENİGÜN İnşaat’ın ortağı Edip Yenigün, Tasarım Vakfı Başkanı Faruk Malhan’ın önderliğinde Kasr-ı Nehroz’da gerçekleşen “Midyat Çalıştayı”nda beni Üçköy’ün muhtarı Maroge Çınar’la tanıştırdı.

16.12.2017

Hürriyet Edirne'yi 'keşfetti', otellerde doluluk tavan yaptı

KEŞANLI Yönetici ve İşadamları Derneği (KEYİAD) Başkanı Ahmet Eler aradı:

14.12.2017

Gaz sancısı dinince hemen çıkmak istedi

İTO Başkanı İbrahim Çağlar’ın kalp krizi geçirip vefat etmesi okları tedavi gördüğü hastaneye çevirdi. Söz konusu hastane grubunun Medikal Direktörü Prof. Gazi Yiğitbaşı, “Çağlar’ın şikâyeti gaz ve karın ağrısıydı. Buna rağmen kalp riski dikkate alınıp EKG çekildi. Sonucu temiz çıkıp, verdiğimiz ilaçla rahatlayan Çağlar hemen çıkıp eve gitmek istedi. Kol ve göğüs şikâyeti olsaydı zorla tutardık” açıklamasını yaptı.

12.12.2017

Hatırası ‘Payitaht’ta kaldı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı, 57 yaşındaki İbrahim Çağlar hayatını kaybetti. Haber, iş dünyasını yasa boğdu. Oysa daha pazar gecesi TRT 1’de yayımlanan ve İTO’nun ‘Payitaht’ dizisinde kuruluşuyla ilgili bölümde çekinerek oynamış, ‘Artistlik yapıyor diyecekler’ kaygısı yaşamıştı.

11.12.2017

Midyat’ta 1250 ev saydık, hepsinde mihrap yerinde

MİDYAT’ta Yenigün İnşaat’ın patronları Mithat ve Edip Yenigün kardeşlerin otele dönüştürdüğü aile konağı Kasr-ı Nehroz’dayız... Faruk Malhan’ın kurduğu Tasarım Vakfı’nın düzenlediği “Midyat Çalıştayı” için bir aradayız.

10.12.2017

Strabon’u okudu Katakekaumene’ye 10 milyon dolar yatırdı

ANEMON Otelleri’nin kurucusu İsmail Akçura, 2000’lerin başlarında Manisa’daki evinden Eskişehir ve Afyonkarahisar’daki otellerine karayoluyla giderken Kula bölgesinden her geçişinde Divlit Yanardağı’nın eteklerindeki toprağın rengi dikkatini çekti.

9.12.2017

Japonlar 'doğrudan' çağırdı, Eximbank'a 1 milyar dolar göründü

GEÇEN ağustos ayında Londra’da 22 bankanın katıldığı 640 milyon dolarlık sendikasyona liderlik yapan Japon Mizuho Bank yönetimi, Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım’a uzun vadeli kaynak için farklı bir formül önerdi:

7.12.2017

10 milyon lirayı İzmir’in tanıtımı için harcadık

HÜRRİYET’in “Gelişen Bölgeler Zirvesi” toplantılarından 14’üncüsü için gittiğim İzmir’de Adnan Menderes Havalimanı’ndan çıkarken DAP Holding Yönetim Kurul Başkanı Ziya Yılmaz’la karşılaştım.

4.12.2017

Cezayir’e çelik yatırımı 6 milyar doları geçecek

UÇAK Cezayir’in Oran kenti için alçalmaya başladığında Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, çok geniş alana yayılan yeşil boyalı tesisleri gösterdi:

3.12.2017

İdamdan döndük, önümüzü görüyoruz

MUDO’nun kurucusu Mustafa Taviloğlu, Tuzla’daki toplam 33 bin metrekarelik depoyu yeni kiraladığı günlerde eşi ve kızıyla birlikte Tokyo Modern’e gitti.

2.12.2017

Galleria, 275 milyon dolara kıyıda 3.5 kat büyüyecek

DATİ Yatırım Holding Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Kıran, Ataköy’de 2 milyar dolara oluşturacakları “İstanbul Turizm Merkezi”yle ilgili son durumu ortaklarına anlatırken sunumuna Galleria’dan girdi:

30.11.2017

Kimseyi yalnız bırakmayız

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’deki davalara ilişkin “Dava hukuk meselesi ama bunun Türkiye üzerinde ekonomik sıkıştırmaya doğru yöneltildiği algısı oluşmaya başladı” dedi. Yıldırım, ekonomiye topyekûn saldırı yapıldığında ‘Bankaların işine karışmam’ denmeyeceğini ve yalnız bırakmayacaklarını söyledi.

28.11.2017

300 milyon dolara Londra’da ‘paranın kubbe’sini kurdular

GOLDMAN Sachs’ın Türkiye Genel Müdürü Çağlayan Çetin, 2016 yılında iki önemli teklifle karşılaştı. İlki Goldman Sachs’tandı:

27.11.2017

İran’da iniş-çıkışlara alışkınız Türkiye’ye yatırımı durdurmayız

TAHRAN merkezli biyoteknolojik ilaç grubu CinnaGen’in kurucu ortağı ve CEO’su Haleh Hamedifar, 15 Temmuz 2016’daki hain darbe girişimi sırasında Türkiye’deki şirketlerinin kurucu ortağı ve CEO’su Ferhat Farşi’yi aradı:

26.11.2017

Fransa’da bağ aldı, şarap dünyasının ‘kalbi’ne yerleşti

KAVAKLIDERE Yönetim Kurulu Üyesi Ali Başman, 2006 yılında şarap dünyasının merkezi Fransa’da 2 dönümlük küçük bir bağ almaya niyetlendi. Amacı küçük de olsa şarap dünyasının kalbinin attığı Fransa’da üretim deneyimini doğrudan yaşamaktı.

25.11.2017

520 milyon Euro’ya santralı yeniledi, 120 milyon Euro kurtardı

LİMAK Holding Yönetim Kurulu Üyesi Batuhan Özdemir, Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki Hamitabat Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı’na girerken 6 Mart 2013 gününü anımsadı:

23.11.2017

Bakanlıklar kâğıtsız haberleşiyor bürokrat imzayı ‘cep’ten atıyor

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka, cep telefonuyla kısa süre ilgilendikten sonra masada bulunanlara döndü:

22.11.2017

Neom’un ‘güneş’ine 25 milyar dolar veriyor Türkiye’de ‘sinyal’ arıyor

SUUDİ Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman, Riyad’da ekim ayı sonlarında topladığı zirvede 500 milyar dolarlık “Neom City” projesini açıklarken yanında SofBankn’ın patronu Masayoshi Son vardı.

19.11.2017

Somon 6.5 milyar Euro bırakıyor, 100’ü aşkın ülkeye gidiyor

TARTIŞMA İstanbul Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Tuncay Sagun’un şu sözleriyle başladı:

18.11.2017

Vizyonumuz ‘kuzu incik’le sınırlı değil

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) 10 yıldır ikram ortaklığı yürüttüğü Avusturya merkezli Do & Co ile yollarını 3’üncü havalimanında ayıracağı, yerine Singapurlu SATS Investments’in geleceği açıklamasını gördüğüm an THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’ya şu mesajı yazdım:

16.11.2017

Turist kanmaz gerçeği anlatın

Kanadalı dünyaca ünlü otel zinciri Four Seasons’ın Yönetim Kurulu Başkanı Isadore Sharp, Türkiye’yi tanıtmayı sürdürdüklerini belirterek, “Siz de elinizde olanı gerçekçi şekilde tanıtmaya bakın. Turisti kandıramazsınız. Turiste ülkenizin neden cazip olduğunu iyi anlatın” dedi. Sharp, seyahatlerini sadece akut çatışma ortamında ve sokakta asker varsa ertelediğini de sözlerine ekledi.

15.11.2017

Portekiz Başbakanı: Bizim şirketlerle ortak işler yapın

GLOBAL Ports Holding (GPH) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman, 2013 yılında ekibiyle birlikte Lizbon’a (Portekiz) gitti. Hedefleri Lizbon’da satışta olan konteyner limanını almaktı. Liman incelendi, masaya oturuldu.

12.11.2017

20 milyar dolar ihracatla ithalatı ikiye katlayacak

İSTANBUL Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB) Başkanı Rıdvan Mertöz, Paris’te düzenlenen dünyanın önde gelen yapı malzemeleri fuarı “Batimat 2017”de 20-22 yıl önceyi anımsadı:

11.11.2017

İngiliz görme engelliye ‘WeWalk’u götürdüler

YOUNG Guru Academy (YGA) Gönüllüler Kurulu Üyesi görme engelli Kürşat Ceylan, İstanbul Kabataş’ta gideceği semti söyleyip otobüs bekleyenlerden yardım istedi:

10.11.2017

'Ya büyüt ya git' planıyla geldi, 300 milyon dolara çıktı

SUUDİ Arabistan merkezli gıda devi Savola’nın İran’daki Genel Müdürü Houmer Balazadeh, 2014 yılında Türkiye’deki şirketin başına gelirken önünde iki seçenek vardı:

9.11.2017

Ayvalık zeytinyağı AB’de coğrafi işaret sınavına hazırlanıyor

AYVALIK Ticaret Odası ve Ayvalık Belediyesi, “13’üncü Uluslararası Hasat Günleri”nin ana temasını belirlerken geleceğe dönük planını da ortaya koydu:

5.11.2017

‘Türkiye’nin otomobili’ne TOBB de ortak olacak

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, 6 yıldır özel sektöre yaptığı çağrıyı bir kez de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 24 Mayıs 2017’deki Genel Kurulu’nda yineledi:

4.11.2017

Sotheby’s Danışma Kurulu’ndayım, artık sanatla ilgileniyorum

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet resepsiyonu için Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ne girerken ilk karşılaştığım isimler Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Bank Pozitif’in ortağı Halit Cıngıllıoğlu, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek ve Kıraça Holding Yönetim Kurulu Başkanı İnan Kıraç oldu.

2.11.2017

Külliye’de ‘29 Ekim’ içtik

PAZAR günü meslektaşlarım Hakan Güldağ ve Şeref Oğuz’la birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan-Emine Erdoğan’ın Cumhuriyet resepsiyonuna giderken Cumhurbaşkanlığı Sosyal Hizmetler Müdürü Seyit Başkonak’tan bayram kutlaması mesajı geldi.

30.10.2017

Expo Kulesi ödül getirdi, Cibuti’ye parayı Çin’de buldu

TACA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tayyar Akkurt, geçen ağustos ayı başlarındaki Patronlar Kulübü buluşmasında Engineering News-Record’dan (ENR) gelen mesajı paylaştı:

29.10.2017