MENÜ

Hürriyet

Hürriyet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.384 Hürriyet haberi bulunmuştur.
Mehmet Y. YILMAZ

Hürriyet Haberleri

Şu erkekler pek yaman, her sözleri bir yalan

Bir erkek, türü ne olursa olsun, hayatta ne yapıyorsa hep bir kadın için yapar. Onu tavlamak, kandırmak, kendine bağlamak, sevgisini kazanmak için... “Bunu da nereden çıkardın” diyorsanız yanıtım hazır: Kendimden!

20.1.2018

Başta ‘uymayan’ sonda nasıl ‘uyuyor?’

LİGİN ilk haftasında, yeni yükselmiş Göztepe ile İzmir’de karşılaşan Fenerbahçe, ummadığı bir taşa çarpmıştı. Sonraki altı haftanın önemli bölümü de kafaları taşlara vurarak geçti.

20.1.2018

‘Ne kadar hoşsun’ demeden önce düşün!

Film endüstrisinde kadınlara taciz olayları üst üste açığa çıkınca başlayan süreç hakkında Catherine Deneuve de fikir beyan etti. Bir mektup yazarak son durumu ‘cadı avı’na benzetti. Peki gerçekten öyle mi?

13.1.2018

Mutluluğun formülü çok açık

“Mutluluğu tarif et Abidin” denildiğinde aklımıza çiçekler, böcekler, uçuşan kalpler filan geliyor ama zorluklara karşı mukavemet direnci, mutlu olmanın ilk adımı sanki.

6.1.2018

‘İçimdeki çocuk’ bir ‘kes-yapıştır filozofu’na dönüşürken

Virginia Üniversitesi’ndeki güneş saatinin üzerinde şöyle yazılıymış: “Zaman, bekleyenler için çok yavaş, korkanlar için çok hızlı, yas tutanlar için çok uzun, sevinenler için çok kısadır. Ama sevenler için sonsuzluktur.” Yeni bir sene başlarken bu güzel sözü buraya ‘yapıştırıyor’ ve geçmişle gelecek arasında küçük bir muhasebeye girişiyorum.

30.12.2017

Atını satmadan bilge olan şövalye

Oyuncu ve senarist olarak tanıdığımız Ethan Hawke’un adını bir kitabın üstünde görünce önce şaşırdım. Ama kitap ismiyle beni çocukluk hayallerime gönderdiği için dayanamayıp aldım. ‘Şövalyeliğin Kuralları’, meşhur ‘Ferrari’sini Satan Bilge’nin 15’inci yüzyıl versiyonu gibi. Ama bazı notlar işe yarayabilir...

23.12.2017

Bu kadroya normal sonuç

LiGiN en az gol atabilen ikinci takımı Konyaspor idi. Dün maç başlamadan önce maç başına 1 golden az atabilmiş bir takım!

23.12.2017

Valbuena oyunu değiştirdi

FENERBAHÇE’nin son dört haftada maçlarını nasıl kazandığını çözmüş bir Karabük ve düdük çalarak taktik faulleri cezalandırdığını zanneden bir hakem!

18.12.2017

Bir tek hayatınız var, tadını çıkarın!

Japon işadamı Satoru Anzaki, kurtulması zor olan bir hastalık teşhisi konunca 1000 kişilik dev bir veda partisi düzenledi. Haberi okurken aklıma meşhur film ‘All That Jazz’ geldi. Onun kendisi kadar meşhur şarkısı eşliğinde düşüncelere daldım.

16.12.2017

Yerli ve milli bir tartışmayı kutlamak için...

Yılbaşı yaklaşınca her sene aynı tartışma yaşanır. Nitekim ilk işaret fişeği atıldı bile. Her şeye alıştım ama bu memleketin ‘yasaklama’ merakına bir türlü alışamadım. Haliyle kutlamak isteyenlere birkaç lafım var...

9.12.2017

Şener-Dirar kanatlandırdı

FENERBAHÇE maça önde basarak başladı ve bu tür baskıya pek de dayanıklı sayılmayan Kasımpaşa karşısında taraftarlarını ayağa kaldıracak pozisyonlar da buldu.

3.12.2017

Facebook’tan silsen de ruhunda izi kalır

Yargıtay, eski sevgilisinin fotoğraflarını sosyal medya hesaplarından kaldırmayan sanığın 1 ile 4 yıl arasında hapis cezasıyla yargılanması gerektiğine karar verdi. Meğer bu, ‘kişisel verileri’ izinsiz kullanma suçu oluşturuyormuş. Oysa ayrılık sonrası ilk zamanki kötü duyguları geride bıraktığında o fotoğraflar iyi duygular uyandırır içinde. Çünkü sevip de kaybetmek, hiç sevmemiş olmaktan çok daha iyi bir duygudur!

2.12.2017

Neeee! Kız, oğlandan büyük müymüş?

Geçen perşembe Kelebek’te çıkan haber, oyuncu Ece Dizdar’ın sevgilisi Emir Çubukçu’nun kendisinden 10 yaş küçük olmasına vurgu yapıyordu. İlişkilerde yaş farkı nedense sadece kadın, erkekten büyük oldu mu ‘tuhaf’ karşılanıyor. Oysa durum çok net: Aşk, yaşta değil baştadır!

25.11.2017

Fizik, Sivas’ın kimyasını bozdu

SON beş maçında kendisinden çok daha üstün bir performans gösteren Sivasspor karşısında Fenerbahçe’nin çok zorlanacağını düşünüyordum.

19.11.2017

Ünlülere hakaret etmenin dayanılmaz hafifliği

Son olarak Şeyma Subaşı’yla gündeme geldi ama o tek de değil, ilk de. Sosyal medyada hiç tanımadığı insanlara hakaret etmek için yanıp tutuşan öyle çok kişi var ki... Ruh durumlarını anlamak için araştırmalara ihtiyaç var tabii ama genellemelerle bazı tahminlerde bulunmak da mümkün.

18.11.2017

‘Dişiliğini kullanmak’ neden ayıp olsun?

Birce Akalay, “İkili ilişkilerde amaca ulaşmak için dişiliğin kullanılmasına karşıyım” demiş. Oysa insan ruhunun bu en doğal ve içten gelen tarafı olmasa, ilişkilerin ‘robotik’ olması işten bile değil. Yapay zekâ hayatımızı ele geçirene kadar ‘gerçek’ kadınların dişilikleriyle aklımızı başımızdan almalarında bir sakınca görmüyorum.

11.11.2017

Telomerin tellerine kuşlar mı konar?

Ayşe Arman’ın röportajından öğreniyorum ki Sertab Erener 100 yaşına kadar yaşamaya karar vermiş. Sıkı bir rejim uyguluyor. Sıkıcılıktan size çok uzun gelen, dünya nimetlerinden uzak bir hayat mı? Her saniyesinin tadına varılarak yaşanmış, neşeyle geçmiş ama daha kısa bir hayat mı? Benim tercihim belli...

4.11.2017

Bir oksimoron* örneği: ‘Doğru erkek’!

“Doğrular birbirini bulamıyor, bu nasıl bir düzen?” diye dertlenmeden önce kendimize şu soruyu sormalıyız: Doğru erkek ya da kadın dediğimiz şey tam olarak nedir ve nerede, nasıl bulunur?

28.10.2017

Heyecanlı ama anlamsız bir maç

MAÇ başladığında yeşil alanın ortası belediye otobüsü sahanlığını andırıyordu. Teknik direktörlere soracak olursak bunu bir hücum taktiği olarak yaptıklarını açıklarlar, buna kuşku yok.

22.10.2017

Hayaller ve gerçekler

LONDRA’da sabahları toplantılara giderken yolumu kasten uzattım. St. James istasyonundan metroya binip, sekiz durak sonra Tower Hill’de inip, kısa bir yürüyüşten sonra FIPP Kongresi’nin yapıldığı Tobacco Dock’a ulaşabilirdim oysa.

16.10.2017

Bizi eğlenceli bir derbi bekliyor

ÖNCE yarısından çoğu boş tribünler ile ilgili bir not: Fenerbahçeli taraftarların, bir gün önceki C. Palace-Chelsea bulup, izlemelerinde yarar var.

15.10.2017

80 günde devriâlem

İNSANLIK tarihi açısından bakarsanız çok kısa, benim kişisel tarihim açısından bakarsanız içine bir de ameliyat sıkıştırılmış dört haftalık bir süre için sizlerden ayrı kaldım.

3.10.2017

Kartlar yeniden dağıtılırken

MAÇ başladığında oyunculara hakim olan yüksek tansiyon, maçın kolayca 11-11 bitmeyeceğini gösteriyordu. Nitekim maçın birinci devresi bile 11-11 bitmedi.

23.9.2017

Mehmet Y. YILMAZ

Yaz bitmeden yıllık iznimin bir bölümünü kullanmak istiyorum. İzin sonrası buluşmak üzere.

6.9.2017

Resepsiyonu Kuran-ı Kerim ile açmak

SARAY’daki 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarından iki görüntü kaldı.

5.9.2017

Karışık bir iş vesselam!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Sivas Kongresi’nin yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi:

4.9.2017

Makyavel’e rahmet okutmak

CHP’nin Adalet Kurultayı’ndaki kamp alanında üç-dört kişilik bir grup kendilerine bir akşamcı sofrası kurmuşlar, içki içmişler.

30.8.2017

Önemli olan bağlılık değil yeterlilik

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, MİT’in Başbakanlık’tan ayırılıp Cumhurbaşkanlığı’na bağlanmasının gerekçesini şöyle açıkladı:

29.8.2017

Anayasasızlaştırılarak kurulan yeni devlet

AKP’nin “bildiğimiz eski Türkiye Cumhuriyeti” yerine yeni bir devlet kurmakta olduğunu söyleyen eski yöneticisi, herkes tarafından ağzının payı verilerek bir kenara atıldı.

28.8.2017

Sudan bir yazı

ABD’nin Michigan eyaletindeki Flint kenti yönetimi kentin artan su ihtiyacını karşılamak için Flint Nehri’nin suyunu şehrin su şebekesine bağladı.

25.8.2017

Bu yemin bozuldu mu?

MERVE Kavakçı, izin almadan ABD vatandaşı olduğu gerekçesiyle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığından çıkarılmıştı.

24.8.2017

Ordudaki Fetullahçıları herkes biliyormuş

DARBE girişimi sırasında Van’daki Asayiş Kolordu Komutanı olan Korgeneral İsmail Metin Temel, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın darbe soruşturmasında tanık olarak ifade verirken şunu söyledi:

23.8.2017

Hukuk devleti insan boğazlamaz

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, “2023 vizyonu doğrultusunda Türkiye’nin yetişmiş insan gücü” konulu bir toplantıda konuştu.

22.8.2017

Siyasi tablo gelecek seçimde değişebilir mi?

MERAL Akşener’in, MHP’den ayrılmak zorunda kalan arkadaşları ile birlikte bir parti kuracağı, dedikodu olmaktan çıkıp gazete haberlerine dönüştüğünden beri hep aynı soru ile karşılaşıyorum: Bu yeni parti ne yapabilir? 2019 seçimlerinde bugünkü siyaset tablosu değişebilir mi?

21.8.2017

F.Bahçe için yol çok uzun

FALCI değilim ama doğrusunu isterseniz Fenerbahçe’nin maça yenik başlayacağını düşünüyordum.

20.8.2017

Orta yol partisi!

GEÇEN akşam Ertuğrul Özkök ile sohbet ederken bir şey fark ettik.

18.8.2017

Artık ‘tarafsız cumhurbaşkanı’ olmayacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Ankara Temsilcisi Hande Fırat’a, genel başkanların cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiği şeklindeki görüşünün devam ettiğini söyledi.

17.8.2017

Savcıların suç işlediği ülke

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Partimizin çatısı altında FETÖ ile iltisaklı olanları barındırmayız” dedi. “İltisak”, “ilişkili” anlamına geliyor.

16.8.2017

Cumhurbaşkanı haklı ‘parlamenter demokrasi bitti’

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, “Parlamenter demokrasi bitti” dedi.

15.8.2017

FETÖ’cü ‘tilki subay’ tipi

DARBE girişiminden sonraki yargılamalarda dikkatimi en çok çeken konulardan biri, darbe girişimine katıldığı iddiasıyla yargılanan subayların “inkârcı” tavırları oldu.

14.8.2017

İçimizdeki Asgardiyalılar

ADINI İskandinav mitolojik tanrısı Odin’in hüküm sürdüğü Asgard’dan alan, “ilk uzay ülkesi” Asgardiya’ya yerleşmek için sıraya girenlerin içinde Türklerin çoğunlukta olduğu ortaya çıktı.

11.8.2017

Eğitim sisteminin amacı belki de bu

ÜNİVERSİTE yerleştirme sonuçları açıklandı ve ortaya çıkan tablo son derece vahim:

10.8.2017

Zavallı Trump!

ADININ önündeki unvanı nasıl aldığını hep merak ettiğim “anayasa hukuku” profesörü Burhan Kuzu, Amerikan başkanlık sisteminin “denge mekanizmalarından” söz ederken “Zavallı Obama” demişti.

9.8.2017

Yerli, milli, dindar mafya

GEÇEN gün ne işle meşgul olduğunu, geçimini hangi yolla sağladığını bilemediğim bir kişiyi, pahalı ve amiyane deyişle “sosyetik” lokantalardan birinde gördüm.

8.8.2017

Düz liseli imam hatipliden önce fark etti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ ile mücadele konusunda Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “çok geç kaldığını” söyledi.

7.8.2017

Yasaklasak da mı saklasak?

HALKIMIZIN en önemli özelliği nedir diye saymaya başlasam, sanırım “yasakçılığı” ilk üç içine koymam gerekir.

4.8.2017

Dilerim bu kez yanılmamış olsunlar

YÜKSEK Askeri Şûra (YAŞ) toplandı, iki yıllık görev sürelerini dolduran kuvvet komutanları emekli oldular, yerlerine yenileri atandı.

3.8.2017

İki taraflı ajan mıydı?

TÜRKİYE’nin gayriresmi “Bedel Ödeyecekleri Belirleme Müdürü”, gazetesindeki köşesinde yazdı ki Hüseyin Gülerce’nin, Fetullahçılığını sorgulayanlar “bunun bedelini ödeyecekler”.

2.8.2017

Kadri, Murat, Ahmet itirafçı olamazdı ki!

FUTBOLCU Bekir İrtegün, FETÖ ile ilişkili olduğu için gözaltına alınmıştı. Kendisinin ByLock kullanıcısı olduğu açıklanmıştı.

1.8.2017

Zahiri yargılama!

MURAT Sabuncu, Kadri Gürsel, Ahmet Şık, Akın Atalay ve Kemal Aydoğdu’nun “tutukluluk hallerinin devamına” karar verilmesi sanırım kimse için sürpriz olmadı.

31.7.2017