Aramanız :
Aradığınız kelime : "

17_aralik_operasyonu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

919  adet haber bulundu.


 • 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava - 17_aralik_operasyonu
  17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava24.03.2015
  Gündem17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu kapsamında takipsizlik verilmeyip hakkında dava açılan aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 21 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı.Sanıkların yurtdışı çıkış yasakları kaldırıldı.Bundan sonraki duruşma 3 ay sonra, 2 Temmuz 2015 de görülecek
 • Soruyu bil, kitabı kazan - 17_aralik_operasyonu
  Soruyu bil, kitabı kazan23.03.2015
  Keyif"Hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri" devam ediyor.Bu yarışma ile 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Tolga Tanış'ın 'Potus & Beyefendi' adlı romanını kazanacak.
 • Ahmet Altan:
  Ahmet Altan: "Toplum AKP’yi kenara itecek"15.03.2015
  Hayat2007-2012 arasında yönettiği Taraf, Türk basınının en tartışmalı gazetesi oldu.Manşetleriyle askeri vesayeti hedef aldı.Ahmet Altan, korkusuz başyazılarıyla döneme damga vurdu.Ama zaman Balyoz süreciyle ilgili çelişkileri, haksızlıkları da ortaya çıkardı.Hükümet, “Milli orduya kumpas kuruldu” dedi.Anayasa Mahkemesi davanın yeniden görülmesine karar verdi.Sonunda gazeteci Mehmet Baransu da tutuklanınca Ahmet Altan “Çoluğu çocuğu bırakın, ben buradayım, benimle konuşun” diye meydan okudu.Tam da son romanı ‘Ölmek Daha Kolaydır Sevmekten’i bitirdiği günlerde.Ahmet Altan seneler sonra ilk kez Hürriyet Pazar’a konuştu.
 • CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor - 17_aralik_operasyonu
  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor05.03.2015
  GündemCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'da Fuat Avni'nin yazdığı partilerinin kapatılacağı iddialarına yönelik, "Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz.İddia doğru.Hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir süreç içinde bu kitabın piyasaya sürüleceğini, bütün bunları biliyoruz.Bekliyoruz.Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız" dedi.
 • 17-25 sanıkları - 17_aralik_operasyonu
  17-25 sanıkları04.03.2015
  GündemHSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi.Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.
 • Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar - 17_aralik_operasyonu
  Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar02.03.2015
  GündemDavutoğlu, Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası söylediği 'Dolmabahçe toplantısıyla ilgili olarak okunan metin, kabul edilen metin değildi' sözlerine "Herhalde yanlış bir özet çıkarmadır, öyle değil" yanıtını verdi.
 • Oral Çalışlar

  Ramazan Akyürek, Paralel Yapı, Dink cinayeti. - 17_aralik_operasyonu
  Ramazan Akyürek, Paralel Yapı, Dink cinayeti.28.02.2015
  YazarlarHrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 8 yıl geçti.
 • KPSS’ye hücre soruşturması - 17_aralik_operasyonu
  KPSS’ye hücre soruşturması28.02.2015
  Gündem2010 yılı KPSS’de soruların çalınması skandalıyla ilgili ‘hücre yapılanması’ iddiası gündemde.Soruşturmaya göre; çalınan sorular 1 kişiye gitti.Bu kişi, çalınan soruları birbirinden haberdar 20 kişiye aktardı.Sonuçta sorular, önceden belirlenen 10 ila 30 kişilik gruplara dağıtıldı.
 • Polise 20 ilde dinleme baskını - 17_aralik_operasyonu
  Polise 20 ilde dinleme baskını26.02.2015
  GündemANKARA Emniyet Müdürlüğü sırasında Orhan Özdemir’in tutuklanmasına neden olan soruşturmayı yürüten istihbarat polislerini de kapsayan 20 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.
 • Cengiz ÇANDAR

  'Ufuktaki barış' nereden geçiyor? - 17_aralik_operasyonu
  'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?22.02.2015
  Yazarlar"Çözüm Süreci"ni noktalamak Kürt siyasi hareketi açısından söz konusu olamaz.
 • Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız - 17_aralik_operasyonu
  Savcı Zekeriya Öz: Allah'ın izniyle aç kalmayız18.02.2015
  PlanetBBC Türkçe Savcı Zekeriya Öz ile yaptığı söyleşinin üçüncü ve son bölümünü yayınladı.Röportajın son bölümünde hükümetin darbe iddiaları, kendisinin meslekten ihraç olasılığı ve sosyal medyada sık sık dile getirdiği otoriterleşme iddiaları konuşuldu.
 • Başbakan Davutoğlu: Milletvekilliği önerisi için henüz erken - 17_aralik_operasyonu
  Başbakan Davutoğlu: Milletvekilliği önerisi için henüz erken18.02.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Pakistan gezisi dönüşü uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı.Davutoğlu, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili olarak "Milletvekilliği önerisi için henüz erken" dedi.
 • Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim - 17_aralik_operasyonu
  Savcı Zekeriya Öz: Gülen Cemaati'nin üyesi değilim17.02.2015
  PlanetKamuoyunda Ergenekon davasıyla tanınan savcı Zekeriya Öz ile BBC Türkçe’nin yaptığı uzun söyleşinin 17-25 Aralık soruşturmaları ile alakalı bugünkü bölümü yayınlandı.Röportajın üçüncü bölümü yarın yayınlanacak.
 • Egemen Bağış hakaretten mahkum edildi - 17_aralik_operasyonu
  Egemen Bağış hakaretten mahkum edildi13.02.2015
  Gündem17 Aralık büyük rüşvet operasyonu sonrası istifa etmek zorunda kalan eski AB Bakanı Egemen Bağış, TBMM Genel Kurul görüşmeleri sırasında “Şerefsiz” diye bağırdığı CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’a 2 bin 100 TL tazminat ödemeye mahkum edildi.
 • Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır - 17_aralik_operasyonu
  Volkan Bozkır: Gülen operayonlarının AB sürecine maliyeti sıfır06.02.2015
  PlanetAB Bakanı Volkan Bozkır, geçtiğimiz Aralık Avrupa Birliği’nin sert biçimde eleştirdiği Gülen Cemaati’ne mensup gazetecilere yönelik operasyonların Türkiye’nin AB ile ilişkilerine “sıfır” maliyeti olduğunu söyledi.Bozkır, AB’nin Türkiye ile müzakerelerde başta 17’nci Fasıl yeni fasıl açmamasıyla bu operasyonlar arasında da bir ilişki olmadığını dile getirdi.
 • Erdoğan: Gizli niyetleri vardı, yollarımız ayrıldı - 17_aralik_operasyonu
  Erdoğan: Gizli niyetleri vardı, yollarımız ayrıldı31.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, TÜMSİAD'ın (Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği) İstanbul'daki 6.Genel Kurulu'nda konuştu.Erdoğan, "Sen kimsin ya, sen kimsin.Bu fakiri milleti muhatap görmüş.Sen beni muhatap görsen ne yazaaar, görmesen ne yazaaar" dedi.
 • Muammer Güler:
  Muammer Güler: "Ben ona 'Erdoğanofobi' diyorum"31.01.2015
  GündemEski İçişleri Bakanı ve AK Parti Mardin Milletvekili Muammer Güler, "Ne bir kuruş kamunun kaynağına, ne bir kuruş yetimin hakkına tenezzül etmedik.Tenezzül eden alçaktır, namussuzdur, şerefsizdir.Bu operasyonu yapanların o yetimlere giden imkanlara mani olduklarını söylemek dahi istemiyorum.Bunlar kuzu postuna bürünmüş kurtlardır" dedi.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Sistem’ dediğin şeyin tadı ne ola ki? - 17_aralik_operasyonu
  ‘Sistem’ dediğin şeyin tadı ne ola ki?30.01.2015
  YazarlarANAYASA Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Burhan Kuzu, gazetecilerle sohbet etmiş ve “Başkanlık sisteminin tadına doyum olmaz” demiş.
 • Yalçın BAYER

  ‘Paralel’e karşı ‘öz paralel’ - 17_aralik_operasyonu
  ‘Paralel’e karşı ‘öz paralel’30.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI, devlette var olduğunu iddia ettiği ‘paralel yapı’ya her fırsatta bindiriyor.
 • Kanat ATKAYA

  Gül gül öldük bu savunmalara - 17_aralik_operasyonu
  Gül gül öldük bu savunmalara29.01.2015
  YazarlarALKOLLÜ araç kullanırken yakalanan oyuncu Kerem Kupacı’nın savunması “İlginç savunma.Komik savunma.” şeklinde değerlendirildi.
 • Yargıtay Başkanlığı için YBP’den temayül yoklaması - 17_aralik_operasyonu
  Yargıtay Başkanlığı için YBP’den temayül yoklaması28.01.2015
  GündemYARGITAY Başkanı Ali Alkan’ın 9 Şubat’taki emekliliği öncesinde seçim kulisi hızlanırken, Cemaat yapılanmasına karşı kurulan sosyal demokrat, ülkücü ve hükümete yakın hâkim ve savcıların desteklediği Yargıda Birlik Platformu (YBP) aday belirlemek için harekete geçti.
 • Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada. - 17_aralik_operasyonu
  Eleştirenlerle eleştirilenler bir arada.28.01.2015
  GündemHer yıl gerçekleştirilen "erklerin buluşması", bu yıl ilk kez yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evsahipliğinde yapılıyor.Yasama, yürütme ve yargı organları başkanlarının biraraya geldikleri Saray'daki öğle yemeğinin davetlileri, yasama adına TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Yürütme adına, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve yargı adına yüksek mahkeme başkanları.
 • 13 ilde yasa dışı dinleme operasyonu - 17_aralik_operasyonu
  13 ilde yasa dışı dinleme operasyonu27.01.2015
  Gündemİzmir merkezli 13 ilde yasa dışı dinleme iddiasıyla operasyon başlatıldı.Aralarında birinci sınıf emniyet müdürünün de bulunduğu 26 kişi hakkında gözaltı kararı var.İzmir Valiliği, operasyonla ilgili açıklamasında ''13 ilde eşzamanlı başlatılan operasyonda 16 şüpheli yakalanmış, geri kalan şüphelilerin yakalanması için çalışmalar devame diyor'' dedi.Bu sabah erken saatlerde yapılan operasyonu dün gece Fuat Avni, Twitter hesabından duyurmuştu.
 • Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu - 17_aralik_operasyonu
  Bahçeli MHP grup toplantısında konuştu27.01.2015
  GündemMHP Genel Başkanın devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında konuştu.Bahçeli konuşması sonrasında gazetecilerin de sorularını cevapladı.Bir gazetecinin AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın kendisi için söylediği sözleri sorması üzerine "Onu adam yerine mi koyuyorsun sen?" cevabını verdi.
 • Düzceli yalancı peygamber - 17_aralik_operasyonu
  Düzceli yalancı peygamber24.01.2015
  GündemAK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın kendisi için “Hz.İbrahim”, kardeşi için de “Hz.Muhammed” ifadelerini kullanmasıyla başlayan tartışma iktidar ile muhalefeti karşı karşıya getirdi.
 • Şamil Tayyar: İçimizdeki hainlerdir bunlar - 17_aralik_operasyonu
  Şamil Tayyar: İçimizdeki hainlerdir bunlar21.01.2015
  GündemAK Parti Milletvekili Şamil Tayyar, Meclis'teki Zafer Çağlayan oylamasında yaşanan fire sonrası "İçimizdeki hainlerdir bunlar" dedi.
 • 4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı - 17_aralik_operasyonu
  4 ilde TİB ve TÜBİTAK'a operasyon: 28 gözaltı kararı20.01.2015
  GündemAnkara başta olmak üzere 4 ilde eş zamanlı "yasa dışı dinleme" operasyonu başlatıldı.TİB ve TÜBİTAK çalışanı 28 kişi hakkında gözaltı kararının bulunduğu operasyona, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Davutoğlu, AYM Başkanı Kılıç, Genelkurmay Başkanı Özel ve MGK üyelerine ait kriptolu ve normal telefonların usulsüz dinlendiğinin tespitiyle başladığı belirtildi.Gözaltı kararı bulunan ancak adresinde bulunamayan bilgisayar mühendisi Orhan Ü.'nün felç geçirdiği tespit edildi ve ifadesi ağabeyinin evinde alındı.Twitter'daki Fuat Avni isimli hesap ise dün gece attığı tweetlerde bu sabah başlayacak operasyon hakkında bilgiler yazmıştı.Akşam saatlerinde gelen son habere göre ise savcılık kararıyla "Fuat Avni" isimli Twitter ve Facebook hesaplarına erişim engellenme kararı verildi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar - 17_aralik_operasyonu
  Başbakan Davutoğlu'ndan canlı yayında önemli açıklamalar17.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, NTV-Star TV ortak yayınında Oğuz Haksever'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.
 • Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın - 17_aralik_operasyonu
  Erdoğan: Pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın16.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, genç işadamlarıyla biraraya geldi.Toplantıda Merkez Bankası'nı eleştiren Erdoğan, ''Merkez Bankamız da hakikaten dünyada herkes inerken, bizim Merkez Bankası sağ olsun hala olduğu yerde duruyor.İnmiyor, düşürmüyor, yahu neyi bekliyorsun sen? Şimdi diyebilirler ha, Merkez Bankası bağımsızdır, ben de bağımsızım'' dedi.Fransa'da mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan saldırıyla ilgili de konuşan Erdoğan, ''Avrupa’nın bir çok ülkesinde teröristler şu anda oralarda kalıyor.Sen kendi ülkenden çıkarken, kendi pasaport kontrolünü iyi yap da kaçmasın.E kaçırdın, bize bildir.Aksi takdirde konuşamazsın'' ifadelerini kullandı.
 • Aziz Yıldırım: Beraatimizi istiyoruz - 17_aralik_operasyonu
  Aziz Yıldırım: Beraatimizi istiyoruz13.01.2015
  FutbolŞike davasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yeniden yargılanmasına bugün başlanıyor.Yıldırım ve diğer 5 sanık, hüküm giymelerine neden olan tapelerin delil vasfını yitirdiğini belirterek beraat isteyecek.
 • Sahte delille suç aklıma gelmezdi - 17_aralik_operasyonu
  Sahte delille suç aklıma gelmezdi13.01.2015
  GündemBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ergenekon ve Balyoz davasında hatalar yapıldığını belirterek “Genelkurmay Başkanı’nın tutuklanması sırasında ‘Çok sağlam deliller olmasa yapamazlar’ diye düşündük.Sahte delillerle suç üretileceği hiç aklımıza gelmedi” diye konuştu.
 • Orhan İnce'den AYM'ye 17 Aralık başvurusu - 17_aralik_operasyonu
  Orhan İnce'den AYM'ye 17 Aralık başvurusu13.01.2015
  Gündem17 Aralık Soruşturması'nın tek mağduru Orhan İnce, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takipsizlik kararını Anayasa Mahkemesi'ne taşıdı.Anayasa Mahkemesi’ne sunulan 11 sayfalık dilekçede takipsizlik kararının ortadan kaldırılması, etkin soruşturma sürdürülerek şüpheliler hakkında iddianame hazırlanması için dosyanın savcılığa gönderilmesi istendi.
 • Dört polis meslekten ihraç edildi - 17_aralik_operasyonu
  Dört polis meslekten ihraç edildi11.01.2015
  EgeAYDIN'da, 17-25 Aralık operasyonu sonrasında 30 ilde başlatılan usulsüz dinleme soruşturmasında Aydın eski istihbarat Şube Müdürü Ömür Candemir, Baş komiser Resul Köse, Komiser Yardımcısı Ali Kırcılı ve Polis Memuru Serkan Demirci meslekten ihraç edildi.
 • Mahkeme kararı ama hukuksuz - 17_aralik_operasyonu
  Mahkeme kararı ama hukuksuz09.01.2015
  GündemMeclis Soruşturma Komisyonu’nda AK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında “Yüce Divan’a göndermeme” kararı veren AK Partili 9 üyenin ayrıntılı gerekçeleri 5 Ocak toplantısının tutanaklarıyla ortaya çıktı.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  ‘Kumpas’ böyle kurulmuş olmalı - 17_aralik_operasyonu
  ‘Kumpas’ böyle kurulmuş olmalı08.01.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI’na, Başbakan’a ve AKP’nin ileri gelenlerinin sözlerine bakacak olursak, 17 ve 25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk soruşturmaları hükümete karşı kurulmuş bir kumpas ve darbe girişimi tezgâhı!
 • 'Türkiye'de benzer saldırılar beklenebilir' - 17_aralik_operasyonu
  'Türkiye'de benzer saldırılar beklenebilir'08.01.2015
  EkonomiGümrük ve Ticaret Bakanı Canikli A Haber TV'de gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Canikli, "Türkiye'de benzer saldırılar (Paris'teki silahlı saldırı) beklenebilir, beklemek gerekebilir" dedi.
 • Meclis kararını adil şekilde verir - 17_aralik_operasyonu
  Meclis kararını adil şekilde verir07.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Soruşturma Komisyonu’nun 4 eski bakanla ilgili aldığı kararı değerlendirerek, “Parlamento, Soruşturma Komisyonu’nun almış olduğu, üzerinde çalışılmış bu karar neticesinde nihai kararını en ideal, en adil şekilde verecektir.Türkiye bu tür oyalama süreçleri içerisinde, üzerinde spekülasyonların yapılacağı bir ülke olmayacaktır, olmadığını da bu parlamento gösterecektir” dedi.
 • 4 bakanı komisyon akladı - 17_aralik_operasyonu
  4 bakanı komisyon akladı06.01.2015
  GündemMeclis Soruşturma Komisyonu, muhalefetten 5 üyenin oyuna karşılık AK Parti’li 9 üyenin ret oyuyla eski bakanlar Zafer Çağlayan, Muammer Güler, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar’ın Yüce Divan’a gönderilmelerine gerek olmadığına karar verdi.AK Partili üyelerin ardından Komisyon Başkanı Hakkı Köylü görüş belirtmeyince CHP’li üyeler, “Siz kanaatinizi açıklamadınız?” dediler.Bunun üzerine Köylü, “Çoğunluğun görüşüne katılıyorum” dedi.
 • Akif BEKİ

  Bir başka açıdan TÜRGEV - 17_aralik_operasyonu
  Bir başka açıdan TÜRGEV06.01.2015
  YazarlarYENİ yılın ilk cumartesi günü, 2014’e geri dönüp bakmış ve TÜRGEV’li mürgevli şöyle uzunca bir ‘keşke’ çekmiştim buradan.
 • Davutoğlu: Hesap verme günüdür - 17_aralik_operasyonu
  Davutoğlu: Hesap verme günüdür06.01.2015
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti grup toplantısında konuştu.Davutoğlu’nun MİT’i tebrik ettiği sırada AK Parti izleyici sıralarından “İşte ordu işte komutan” sloganları yükseldi.Davutoğlu bu sloganlara, “İşte millet işte hizmetkarınız” cevabını verdi.
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların nerelerde paralar savurduğunu biliyoruz - 17_aralik_operasyonu
  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Onların nerelerde paralar savurduğunu biliyoruz06.01.2015
  GündemCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda, Büyükelçiler Konferansı dolayısıyla verilen öğle yemeğinde yaptığı konuşmada "Nerelere nasıl paralar savurduğunu biliyoruz.Nerelerde kendilerine yemek masası ayırt ettiklerini bunu da biliyoruz.Arkadaşlar biz onlardan daha güçlüyüz.Öyleyse şu anda milli siyaset belgesi içerisinde yer almaya namzet olan bu paralel yapı artık dünyada gereken yere oturacaktır.MGK bununla ilgili tavsiye kararını almıştır.Hükümetimiz bakanlar kurulundan bunu geçirmiştir.Şimdi 2015 milli siyaset belgesi içinde yerini alacaktır.Bu artık böyle bir örgüttür.Büyükelçilerimizin tüm personelleriyle gerçeklerin duyurulması için daha gayretli olmaları gerektiği açıktır" dedi.
 • Kılıçdaroğlu istedi CHP’den istifa etti - 17_aralik_operasyonu
  Kılıçdaroğlu istedi CHP’den istifa etti05.01.2015
  Gündem17 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınan Beşiktaş Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, CHP’den istifa etti.Hüseyin Avni Sipahi’nin istifasının, TBMM Soruşturma Komisyonu’nun AK Partili eski bakanlar hakkında bugün yapacağı Yüce Divan oylaması öncesinde gelmesi dikkat çekti.
 • Mehmet Y. YILMAZ

  Yüce Divan da ‘darbe kumpası’ imiş - 17_aralik_operasyonu
  Yüce Divan da ‘darbe kumpası’ imiş05.01.2015
  YazarlarDÖRT bakan ile ilgili olarak kurulan soruşturma komisyonu bugün toplanarak kararını verecek.
 • Gaziantep ve Şanlıurfa'da polise operasyon - 17_aralik_operasyonu
  Gaziantep ve Şanlıurfa'da polise operasyon05.01.2015
  GündemGaziantep ve Şanlıurfa merkezli 'yasa dışı dinleme' yaptıkları iddiasıyla polislere yönelik başlatılan operasyonlarda 36 kişi gözaltına alındı.Sabah erken saatlerde evlerinde gözaltına alınan polisler, sorguları için Emniyet'e götürüldü.
 • AK Partili Şentop'tan 'La Fontaine' benzetmesi - 17_aralik_operasyonu
  AK Partili Şentop'tan 'La Fontaine' benzetmesi05.01.2015
  GündemAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 17- 25 Aralık yolsuzluk operasyonlarının darbe teşebbüsü olduğunu öne sürerek, "La Fontaine masalında tilki kargaya ’Sesin çok güzel bir şarkı söyle de dinleyelim’ diyor.Şarkı söyleyince de ağzından peyniri kapıyor.Siyasetin tilkileri de böyle oyun oynayacaklarını sanıyorlar ama karşılarında saf bir kadro yok.Türkiye’nin istikrarını, uluslararası tilkilere yedirmeyeceğiz" dedi.
 • Aziz Yıldırım: Biz Atatürk derken siz neredeydiniz? - 17_aralik_operasyonu
  Aziz Yıldırım: Biz Atatürk derken siz neredeydiniz?01.01.2015
  FutbolFenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın Fenerbahçe Dergisi'nin 2015 Ocak sayısındaki baş yazısında gündem yaratacak ifadeler kullandı.Son dönemde yaşananlara dikkat çekilen yazıda, "Şimdilerde birileri, adımıza ve adımızla konuşuyorlar.Hayretle ve ibretle izliyoruz.Biz 'bu dava şike davası değildir' derken, asıl hedefin Atatürk Cumhuriyeti olduğunu söylerken neredeydiniz? Bizi sorarsanız, 'biz hep buradaydık' dedi.
 • Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama - 17_aralik_operasyonu
  Abdullah Gül'den Zekeriya Öz iddiasına açıklama31.12.2014
  GündemEski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ergenekon eski savcısı Zekeriya Öz ile görüştüğü iddialarını Twitter hesabından yazdığı mesajla yalanladı.
 • Reza Zarrab, şirketlerini Karaköy'deki yeni binasına taşıdı - 17_aralik_operasyonu
  Reza Zarrab, şirketlerini Karaköy'deki yeni binasına taşıdı31.12.2014
  EkonomiCumhuriyet Gazetesi Yazarı Çiğdem Toker işadamı Reza Zarrab'ın Royal Holding, Royal Denizcilik, Royal Binicilik, Are Havacılık ve Safir Altın şirketleri Karaköy Fındıklı'daki binaya taşındığını yazdı.Firmalar daha önce ayrı ayrı adreslerde bulunuyorlardı.İşte Toker'in yazısının tamamı:
 • ‘Komisyonun ismini yanlış yazdınız’ iadesi - 17_aralik_operasyonu
  ‘Komisyonun ismini yanlış yazdınız’ iadesi31.12.2014
  GündemAK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkındaki rüşvet ve yolsuzluk iddialarına ilişkin Meclis Soruşturma Komisyonu’na, 17/ 25 Aralık Operasyonu’nu yürütüp görevden alınan eski emniyet amirlerinin gönderdiği dilekçeler, ‘komisyonun adını yanlış yazdıkları’ gerekçesiyle Meclis Başkanı Cemil Çiçek tarafından iade edildi.
 • Önce teşekkür sonra suçlama - 17_aralik_operasyonu
  Önce teşekkür sonra suçlama30.12.2014
  GündemYazdığım haberlerden dolayı önce teşekkür alıp, ardından ‘algı operasyonu yapmak’la suçlanmak gibi bir durumun içinde buldum dün kendimi.Ve 20 yıllık gazetecilik hayatım boyunca ilk kez böyle bir durum yaşıyorum.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»