17 aralik operasyonu

haberleri ve son dakika gelişmeleri
956  adet haber bulundu.

23 şirkete baskın !

23 şirkete baskın !

Savcılık, dün Koza İpek Grubu’na ‘Gülen Cemaati’ne finansman desteği sağladığı gerekçesiyle sabah saatlerinde operasyon düzenledi.Terör ve istihbarat polisleri tarafından 23 şirketinde ve evinde arama yapılan Akın İpek hakkında gözaltı kararı alındı.İpek’in 30 Ağustos’ta yurtdışına gittiği tespit edilirken, 6 şirket yöneticisi gözaltına alındı.Savcılık, yurtdışına transfer edilen 7 milyar doların izini aradı.

02.09.2015Ekonomi
Koza şirketlerine operasyon darbesi

Koza şirketlerine operasyon darbesi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, bu sabah başlatılan operasyon kapsamında Gülen cemaatine yakınlığı ile bilinen, medya, enerji, madencilik gibi alanlarda faaliyet gösteren Koza İpek Holding'e ait şirketlerde arama yapıyor.

01.09.2015Ekonomi
Kabinede Türkeş'ten sonra ikinci milliyetçi

Kabinede Türkeş'ten sonra ikinci milliyetçi

Yeni kabinede en dikkat çeken isimlerden bir tanesi Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirilen Yalçın Topçu oldu.

28.08.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: 'Yeni kabineyi bugün takdim edeceğim'

Başbakan Davutoğlu: 'Yeni kabineyi bugün takdim edeceğim'

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ''Geçici seçim hükümeti kabinesini öğleden sonra takdim edeceğim'' dedi.Ankara'da partililere hitap eden Davutoğlu, ''AK Parti'den önce.Cılız bir beyin ve zayıf bir kas, onu besleyemeyen mide.Ama her an bölüneceğiz korkusuyla tekleyen bir kalp vardı'' dedi.7 Haziran seçimlerinde halkın 'kurucu ilkelerinize geri dönün' mesajı verdiğini belirten Davutoğlu, ''Bizim kurucu değerlerimizde lüks şatafat yoktur.Eşini, dostunu, akrabasını oralara dolduranların bizim aramızda yeri olmadı olmayacak'' ifadelerini kullandı.MHP lideri Bahçeli'yi de eleştiren Başbakan Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti: ''E ne istiyorsun mübarek? Ne istiyorsun Allah aşkına.Mehmetçik dağda bayırda mücadele verirken, sen Ankara’da hayır hayır hayır diyorsun.''

28.08.2015Gündem
CHP'den 4 Bakan ve Erdoğan hakkında başvuru

CHP'den 4 Bakan ve Erdoğan hakkında başvuru

CHP, 17-25 Aralık büyük rüşvet operasyonu kapsamında 4 eski bakan ve dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan hakkında Meclis soruşturması açılması için harekete geçti.CHP, Erdoğan hakkında MİT tırları nedeniyle ayrıca bir soruşturma önergesi daha hazırladı.

21.08.2015Gündem
Kahramanlıktan kanun kaçağına bir Zekeriya Öz portresi

Kahramanlıktan kanun kaçağına bir Zekeriya Öz portresi

Onu İtalya’da Gladio’yu yıkan Felice Casson’a benzetenler, “heykeli dikilecek adam” diyenler vardı.Türkiye’de hukuk sistemini yerle yeksan ettiğini söyleyenler de.Sonuç: Zekeriya Öz, Türkiye’nin firar eden ilk savcısı oldu.Onun ‘kahramanlık’tan kanun kaçakçılığına hikâyesi, memleket hukukundaki savrulmanın da hikâyesi.

16.08.2015Hayat
Sınırlı-süreli azınlık hükümeti

Sınırlı-süreli azınlık hükümeti

AK Parti, CHP’yle yürüttüğü hükümet kurma çalışmalarının sonuç vermeme ihtimaline karşı B planını hazırladı.Buna göre, MHP’ye koalisyon ortaklığı değil, ‘sınırlı ve süreli’ azınlık hükümeti seçeneğiyle gidilecek.Azınlık hükümeti 22 Kasım’da seçim planıyla hareket edecek.Seçimin bahar aylarına ertelenmesi ise sürpriz olacak.

05.08.2015Gündem
HDP, 17-25 Aralık için Meclis Araştırması istedi

HDP, 17-25 Aralık için Meclis Araştırması istedi

HDP, başta 17-25 Aralık yolsuzluk operasyonları olmak üzere Türkiye’nin yakın tarihinde meydana gelmiş yolsuzlukların araştırılması için Anayasanın 98, İçtüzüğün 104.ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını istedi.

28.07.2015Gündem
Hüseyin Çelik: 'CHP ile koalisyon yürüyebilir'

Hüseyin Çelik: 'CHP ile koalisyon yürüyebilir'

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bayram öncesinde tamamladığı koalisyon görüşmelerinin ilk turundan çıkan sonucu AK Parti’nin kurmaylarından Genel Başkan Başdanışmanı Hüseyin Çelik ile konuştuk.Çelik, Davutoğlu’nun koalisyon müzakerelerine hazırlık için oluşturduğu CHP komisyonundaki isimlerden biri.Dolayısıyla da ortaya koyduğu perspektif AK Parti açısından oluru olmazı anlamak açısından önemli şifreler barındırıyor.Çelik’in 7 Haziran seçiminin sonuçlarına ilişkin analizleri kadar, görüştüğünü söylediği 11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün pozisyonuna ilişkin ifadeleri de çok konuşulur.

20.07.2015Gündem
İmza 33'lerden

İmza 33'lerden

Gezi Parkı’na Topçu Kışlası’nın önünü açan Danıştay 6’ncı Dairesi’nin bu kararında, değişen üyeler etkili oldu.

17.07.2015Gündem
Polise faturalı hackerlık hizmeti

Polise faturalı hackerlık hizmeti

Devletlere bilgisayar korsanlığı hizmeti veren Hacking Team’in internete düşen yazışmalarında Türk polisinin de İtalyan şirketin müşterisi olduğu ve vatandaşların cep telefonlarını, bilgisayarlarını uzaktan kontrol etmek için virüs yayan ürünler satın aldığı ortaya çıktı.Hürriyet, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde görevli polislerin, firmanın teknik elemanlarıyla olan yazışmalarına ulaştı.Türkiye’nin 2011’de anlaştığı şirketle olan kontratını en son Şubat 2015’te yenilemeye karar verdiği görüldü.Emniyet, şimdiye kadar Hacking Team’e 440 bin Euro (1.3 milyon TL) ödedi.

09.07.2015Dünya
KPSS Savcısının tehdit iddianamesi

KPSS Savcısının tehdit iddianamesi

2010 yılındaki KPSS’deki kopya iddialarıyla ilgili soruşturmayı sürdüren Savcı Yücel Erkman’ın tehdit edilmesi olayıyla ilgili olarak başlatılan soruşturma tamamlandı.

06.07.2015Gündem
İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

İddia: Başbakan Yardımcısı oluyor

MECLİS Başkanlığı’nı MHP’nin stratejisi nedeniyle AK Parti’nin adayı İsmet Yılmaz’ın kazanması, partide “AK Parti ile bir koalisyon uzlaşmasına mı varıldı” sorusunun yükselmesine neden oldu.Bahçeli, Süleyman Şah Operasyonu’nun içerisinde yer alan Yılmaz’ı sert sözlerle eleştirmişti.MHP lideri, “Başbakan ve milli ahlaktan yoksun bürokratları; gerçekte “Al At, Ah Mat Operasyonu’na imza attılar” derken, kurmayları da “milli sıvışma bakanı” tabirini kullanmışlardı.Yılmaz’ın Meclis Başkanlığı için MHP lideri ile görüşmesinin 4 dakika sürmesi de geçmişte yaşanan bu operasyona karşı tepkinin bir parçasıydı.

03.07.2015Gündem
Tüm dünyada ve Türkiye’de şaşırtan kriz tesadüfleri

Tüm dünyada ve Türkiye’de şaşırtan kriz tesadüfleri

YUNANİSTAN’ın iflasa sürüklenmesi Avrupa piyasalarına dün 4 yılın en kötü gününü yaşattı.Borsalardaki düşüş yüzde 4’lere vardı, Euro dolar karşısında değer kaybetti.Piyasa analistleri bu yaşananların bir başlangıç olduğunu, komşunun durumunun İspanya, Portekiz ve İtalya’yı da etkileyeceğini vurguluyor.

30.06.2015Ekonomi
Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Başbakan sen ol’ önerisi

Kılıçdaroğlu’ndan Bahçeli’ye ‘Başbakan sen ol’ önerisi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, resmi koalisyon görüşmeleri başlamadan önce MHP lideri Devlet Bahçeli’ye “Birlikte hükümet kuralım, Başbakan sen ol” çağrısı yaptı.

19.06.2015Gündem
Ergenekon soruşturması müdürü emekliye sevk edildi

Ergenekon soruşturması müdürü emekliye sevk edildi

ERGENEKON Operasyonu’nu 2007 yılında düzenleyen ekibin önde gelen isimlerinden biri olan dönemin İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Aktaş, Emmniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulu tarafından emekliye sevk edildi.

16.06.2015Gündem
İşte Avrupa Ligi'ne katılacak takımlar

İşte Avrupa Ligi'ne katılacak takımlar

Spor Toto Süper Lig'de 34 haftalık maratonun sona ermesinin ardından hangi takımların Avrupa kupalarına katılacağı sorusu büyük ölçüde cevabını buldu.Ancak, ligimizdeki bazı takımların özel durumları nedeniyle son kararı UEFA verecek.

30.05.2015Futbol
FIFA Başkanı Blatter’e istifa baskısı

FIFA Başkanı Blatter’e istifa baskısı

ABD'nin FIFA ile ilgili başlattığı yolsuzluk soruşturmasının yankıları sürüyor.Dünya futboluna milyonlarca dolar döken sponsorları rahatsız eden gelişmelerin ardından FIFA Başkanı Sepp Blatter'e yönelik istifa çağrıları da yoğunlaştı.Üst üste beşinci dönemde de koltuğunu korumak isteyen 79 yaşındaki Blatter'in yarınki seçimler öncesi üzerindeki baskı giderek artıyor.

28.05.2015Dünya
Konya merkezli 19 ilde operasyon

Konya merkezli 19 ilde operasyon

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü “paralel yapı” iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında, Konya merkezli 19 ilde operasyon başlatıldı.Operasyon kapsamında 66 kişi hakkında gözaltı kararı bulunurken, bazı işadamları ve emekli polis müdürleri gözaltına alındı.

22.05.2015Gündem
Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun serbest

Eski Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun serbest

"TÜRKİYE Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçundan tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, "yurtdışı çıkış yasağı" ve "ayda bir imza atma" adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.

20.05.2015Gündem
Eski Müdür Yardımcısı'na tutuklama talebi

Eski Müdür Yardımcısı'na tutuklama talebi

22 Temmuz Operasyonu'nun 3.dalgasında gözaltına alındıktan sonra mahkeme tarafından serbest bırakılan eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Hamza Tosun, tekrar gözaltına alınarak, tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

19.05.2015Gündem
Bahçeli: Sınırlarımız yol geçen hanına dönerken Davutoğlu neredeydi?

Bahçeli: Sınırlarımız yol geçen hanına dönerken Davutoğlu neredeydi?

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk F-16’larının Suriye’ye ait bir hava aracını düşürmesi ardından Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun "Kim olursa olsun, hangi gerekçeyle olursa olsun sınırımız ihlal edilmişse kesinlikle mukabelede bulunulur" açıklamalarını eleştirdi.Bahçeli, "Bunca yıldır sınırlarımız yol geçen hanına dönüyorken Davutoğlu nerelerde geziyordu? Bunca yıllardır terörist geçiş güzergahına dönen sınırlarımız kana ve bombaya havale edilmişken, Davutoğlu ne yapıyordu?" diye sordu.

17.05.2015Gündem
‘17-25’ iki ay erken yapılmış

‘17-25’ iki ay erken yapılmış

Hanefi Avcı, daha önce hapse girmesine neden olan ‘Haliç’te Yaşayan Simonlar-Dün Devlet Bugün Cemaat’ kitabının ardından, ‘Cemaatin İflası-Hoca’nın Ayağının Kaydığı Yer’i yazdı.Eski polis müdürü, bu kitabında 17-25 Aralık operasyonlarına odaklandı.Avcı’ya göre bu operasyonlar yerel seçim öncesinde, 20-24 Şubat 2014’te yapılacaktı.Ancak ‘cemaatçi’ polisler ‘tayin’ korkusuna kapılınca operasyonu öne aldı.

14.05.2015Gündem
Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

Meral Akşener: Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak

MHP Milletvekili adayı Meral Akşener, CNN Türk televizyonunda konuştu.Akşener, kendisi hakkında ortaya atılan kaset iddiaları ilgili olarak mahkemeye şikayette bulunduğunu ve RTÜK’e müracaat etiğini açıkladı.Akşener, ayrıca kadının şeref ve namusunun devleti yönetenlere ait olduğunu belirterek "Bundan sonrası bu ülkeyi yönetenlerin işidir" diye konuştu.''Bu iki taraftan da hiçbir şey çıkmıyorsa o zaman bu iki kişinin birisi Müslüman olduğunu söylüyor.Demek ki bu kişi ile aramızda İslam hukuku dahil olacak'' diyen Akşener, ''Ben de Müslüman bir Türk kadını olarak kısas hakkım doğacak.İftiranın karşılığı ilgiliye 80 adet değnek atmaktır'' ifadelerini kullandı.

12.05.2015Gündem
Başbakan Ahmet Davutoğlu: Suriye’ye müdahale yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu: Suriye’ye müdahale yok

Başbakan Ahmet Davutoğlu, perşembe günkü Bingöl ve Elazığ mitinglerinden Ankara’ya dönerken uçakta gazetecilerle sohbet etti.Davutoğlu, Suriye’deki dengelerin rejim aleyhine değişmekte olduğunu vurguladı.

09.05.2015Gündem
Prof.Dr.Osman Özsoy serbest bırakıldı

Prof.Dr.Osman Özsoy serbest bırakıldı

Dün gözaltına alınan Prof.Dr.Osman Özsoy serbest bırakıldı.

30.04.2015Gündem
17-25 Aralık delilleri sorulacak

17-25 Aralık delilleri sorulacak

17 Aralık operasyonu savcısı Celal Kara, 25 Aralık operasyonu savcısı Muammer Akkaş ve Sulh Ceza Hâkimi Süleyman Karaçöl hakkında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameler Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

30.04.2015Gündem
İstanbul merkezli operasyonda 17 polise tutuklama

İstanbul merkezli operasyonda 17 polise tutuklama

İSTANBUL merkezli soruşturmada gözaltına alınan ve tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen 29 polisten 17’si tutuklandı.12 şüpheli ise serbest bırakıldı.

21.04.2015Gündem
MHP, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı

MHP, İstanbul milletvekili adaylarını tanıttı

MİLLİYETÇİ Hareket Partisi (MHP) İstanbul İl Başkanlığı, 7 Haziran genel seçimlerinde yarışacak milletvekili adaylarını Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen bir toplantıyla tanıttı.

19.04.2015Gündem
İhraç edilen müdürlere casusluk operasyonu

İhraç edilen müdürlere casusluk operasyonu

İSTANBUL merkezli 20 ilde, “casusluk, sahtecilik, yasadışı dinleme, kişisel verileri kaydetme, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin görevini yapmasını engellemeye teşebbüs” suçlarından yeni bir operasyon başladı.

14.04.2015Gündem
17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava

17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk operasyonundan geriye kalan tek dava

17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonu kapsamında takipsizlik verilmeyip hakkında dava açılan aralarında Fatih Belediyesi çalışanlarının da bulunduğu 21 sanığın yargılandığı davanın ikinci duruşması yapıldı.Sanıkların yurtdışı çıkış yasakları kaldırıldı.Bundan sonraki duruşma 3 ay sonra, 2 Temmuz 2015 de görülecek

24.03.2015Gündem
Soruyu bil, kitabı kazan

Soruyu bil, kitabı kazan

"Hurriyet.com.tr Hediye Kitap Günleri" devam ediyor.Bu yarışma ile 20 şanslı hurriyet.com.tr okuyucusu bizden, Tolga Tanış'ın 'Potus & Beyefendi' adlı romanını kazanacak.

23.03.2015Keyif
Ahmet Altan:

Ahmet Altan: "Toplum AKP’yi kenara itecek"

2007-2012 arasında yönettiği Taraf, Türk basınının en tartışmalı gazetesi oldu.Manşetleriyle askeri vesayeti hedef aldı.Ahmet Altan, korkusuz başyazılarıyla döneme damga vurdu.Ama zaman Balyoz süreciyle ilgili çelişkileri, haksızlıkları da ortaya çıkardı.Hükümet, “Milli orduya kumpas kuruldu” dedi.Anayasa Mahkemesi davanın yeniden görülmesine karar verdi.Sonunda gazeteci Mehmet Baransu da tutuklanınca Ahmet Altan “Çoluğu çocuğu bırakın, ben buradayım, benimle konuşun” diye meydan okudu.Tam da son romanı ‘Ölmek Daha Kolaydır Sevmekten’i bitirdiği günlerde.Ahmet Altan seneler sonra ilk kez Hürriyet Pazar’a konuştu.

15.03.2015Hayat
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'da Fuat Avni'nin yazdığı partilerinin kapatılacağı iddialarına yönelik, "Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz.İddia doğru.Hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir süreç içinde bu kitabın piyasaya sürüleceğini, bütün bunları biliyoruz.Bekliyoruz.Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız" dedi.

05.03.2015Gündem
17-25 sanıkları

17-25 sanıkları

HSYK, Meclis’te aklanmaları büyük tartışma yaratan 4 bakan ve oğullarının adının karıştığı 17-25 Aralık Operasyonu’nu düzenleyen savcılar Celal Kara ve Muammer Akkaş hakkında kovuşturma izni verdi.Hâkim Süleyman Karaçöl de, hukuka aykırı el koyma kararı verdiği gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı, yargılanmasına da izin verildi.

04.03.2015Gündem
Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Davutoğlu, Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası söylediği 'Dolmabahçe toplantısıyla ilgili olarak okunan metin, kabul edilen metin değildi' sözlerine "Herhalde yanlış bir özet çıkarmadır, öyle değil" yanıtını verdi.

02.03.2015Gündem
KPSS’ye hücre soruşturması

KPSS’ye hücre soruşturması

2010 yılı KPSS’de soruların çalınması skandalıyla ilgili ‘hücre yapılanması’ iddiası gündemde.Soruşturmaya göre; çalınan sorular 1 kişiye gitti.Bu kişi, çalınan soruları birbirinden haberdar 20 kişiye aktardı.Sonuçta sorular, önceden belirlenen 10 ila 30 kişilik gruplara dağıtıldı.

28.02.2015Gündem
Polise 20 ilde dinleme baskını

Polise 20 ilde dinleme baskını

ANKARA Emniyet Müdürlüğü sırasında Orhan Özdemir’in tutuklanmasına neden olan soruşturmayı yürüten istihbarat polislerini de kapsayan 20 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi.

26.02.2015Gündem
Suç şahsiydi şahsi kalmalı

Suç şahsiydi şahsi kalmalı

20.05.2015Akif BEKİ
'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?

'Ufuktaki barış' nereden geçiyor?

"Çözüm Süreci"ni noktalamak Kürt siyasi hareketi açısından söz konusu olamaz.

22.02.2015Cengiz ÇANDAR
İntikam operasyonu

İntikam operasyonu

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yeni adli yılın başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlandı.Mesajında şöyle bir bölüm var:

02.09.2015Mehmet Y. YILMAZ
Derdi hükümetin kurulması değil

Derdi hükümetin kurulması değil

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, hükümet için bir görevlendirme yapmadan önce dört partinin genel başkanları ile ayrı ayrı görüşmeler yapma düşüncesini muhalefet partileri “soğuk” karşıladı.

16.06.2015Mehmet Y. YILMAZ
Cumhurbaşkanı yanlış biliyor

Cumhurbaşkanı yanlış biliyor

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı’nı Mercedes makam aracıyla gezdirme konusunda ısrarına devam ediyor.

28.05.2015Mehmet Y. YILMAZ
Son hamle:Tahliye operasyonu.

Son hamle:Tahliye operasyonu.

Gazete manşetlerine bakarak durumu anlamaya çalışıyorum.

28.04.2015Oral Çalışlar
Ramazan Akyürek, Paralel Yapı, Dink cinayeti.

Ramazan Akyürek, Paralel Yapı, Dink cinayeti.

Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 8 yıl geçti.

28.02.2015Oral Çalışlar
FIFA üzerinden dünya savaşı

FIFA üzerinden dünya savaşı

“BAZEN bir puro, sadece bir purodur.”

02.06.2015Verda ÖZER
AKP listeleri % 30-40 değişiyor

AKP listeleri % 30-40 değişiyor

AKP, oylarının neden ve nasıl düştüğünü 81 ilde anketle belirliyor.

28.08.2015Yalçın BAYER