MENÜ
Arşiv

1 Mayıs Tatil Mi

1 Mayıs Tatil Mi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika 1 Mayıs Tatil Mi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 425 1 Mayıs Tatil Mi haberi bulunmuştur.

1 Mayıs Tatil Mi Haberleri

1 Mayıs tatil mi olacak Resmi açıklama

1 Mayıs tatil mi olacak? Resmi açıklama!

1 Mayıs tatil olacak mı sorusu, her yıl işçi ve emekçi bayramı kapsamında kutlanan ve bayram niteliğinde mitinglerin düzenlendiği bu günde resmi tatil ilan edilip edilmeyeceği sorusuna yanıt aradı. Geçtiğimiz yıllarda 1 Mayıs'ın tatil ilan edilmesi sebebiyle yine aynı durumun yaşanıp yaşanmayacağını merak eden vatandaşlar, pazartesi gününe denk gelen bu günde planlar yapmaya hazırlanıyor. Peki, 1 Mayıs tatil olacak mı? İşte, detaylı bilgiler

21.4.2017Gündem
1 Mayıs tatil mi İşçi bayramı tatil olacak mı

1 Mayıs tatil mi? İşçi bayramı tatil olacak mı?

1 Mayıs tatil mi sorusu, yıllardır işçi bayramı olarak bu günün tatil ilan edilip edilmeyeceği konusunu gündeme getirdi. Milyonlarca işçi için yıllardır büyük bir anlam ifade eden 1 Mayıs, bu yıl da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Peki, bu yıl 1 Mayıs tatil olacak mı? İşte, milyonlarca çalışan ve öğrencinin merakla araştırdığı 1 Mayıs tatil mi sorusunun cevabı

18.4.2017Gündem
1 Mayıs resmi tatil olacak mı 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı

1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı?

1 Mayıs İşçi Bayramı'nın tatil olup olmayacağı ve yürüyüş yapılıp yapılmayacağı binlerce vatandaş tarafından merak edilen konular arasında gündemdeki yerini koruyor. Bu yıl İşçi Bayramı’nın pazartesi gününe denk gelmesinin ardından vatandaşlar, 1 Mayıs’ın tatil olması durumunda 3 gün tatil yapmış olacak. Bu haberi alan vatandaşlar 1 Mayıs'ta resmi tatil olup olmayacağını sorguluyorlar. Peki, 1 Mayıs resmi tatil olacak mı? 1 Mayıs İşçi Bayramı yürüyüşü olacak mı? İşte detaylar.

25.4.2017Gündem
24 Nisanda okullar tatil olacak mı 24 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi

24 Nisan'da okullar tatil olacak mı? 24 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

24 Nisan Pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusu birçok öğrenci tarafından merak edilen sorular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin resmi bayramlarından biridir ve her yıl o gün okullar tatil olur. Bu yıl ise 23 Nisan'ın pazar gününe denk gelmesi öğrencileri meraklandırdı. 24 Nisan Pazartesi günü okulların tatil olup olmayacağı MEB tarafından yapılan açıklamayla belli oldu. Peki, 24 Nisan'da okullar tatil olacak mı? 24 Nisan Pazartesi günü okullar tatil mi?

23.4.2017Gündem
24 Nisan 2017 tatil mi Pazartesi liseler ve okullar tatil mi MEB tatil takvimi

24 Nisan 2017 tatil mi? Pazartesi liseler ve okullar tatil mi? MEB tatil takvimi

24 Nisan 2017 tatil mi? Pazartesi liseler ve okullar tatil mi? Her resmi bayramda olduğu gibi 23 Nisan'da da öğrencilerin gündeminde tatil var. 24 Nisan’da tatil beklentisi olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı’nın !Resmi Tatil Günleri' takvimini araştırıyor. MEB, yıl içerisinde yapılacak tatil günlerini iş takvimi üzerinden duyuruyor. Peki, bu yılında takvimine göre 24 Nisan 2017 tatil mi?

23.4.2017Eğitim
Mustafa Doğan: Almanyanın başarısı kurulan sistem ve eğitimden geliyor

Mustafa Doğan: "Almanya'nın başarısı kurulan sistem ve eğitimden geliyor"

Mustafa Doğan: "Almanya'nın başarısı kurulan sistem ve eğitimden geliyor"

1.4.2017İstanbul
Okullar ne zaman kapanacak Yaz tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman?

Okullar ne zaman kapanacak, yaz tatili ne zaman başlayacak soruları binlerce öğrenci arasından gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2016-2017 eğitim ve öğretim yılı yaz tatili için öğrenciler araştırmalarını devam ettiriyor. Havaların iyice ısınması ve yoğun sınav temposundan bıkan öğrenciler kafalarını dağıtmak için güzel bir tatilin planlarını yapıyorlar. Peki, Okullar ne zaman kapanacak? Yaz tatili ne zaman?

10.3.2017Eğitim
Baharı karşılamak için en iyi 10 yer

Baharı karşılamak için en iyi 10 yer

Açan çiçeklerle rengârenk manzaralar, cıvıl cıvıl kuş sesleri ve tertemiz hava... Uyanan doğanın çağrısına kulak verin. Çünkü hem şehirden ayrılamayanlara hem de uzaklara gitmek isteyenlere bahar coşkusunu doyasıya yaşayacakları bir tatil vaat ediyor.

11.1.2017Seyahat
Yarın okullar tatil olacak mı Hangi illerde okullar tatil edilmişti

Yarın okullar tatil olacak mı? Hangi illerde okullar tatil edilmişti?

İstanbul ve birçok ilde dün okullar yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilmişti. Bugün İstanbul'da öğle saatlerinde tekrar yoğun şekilde başlayan kar yağışı yarın da okullar tatil olacak mı sorusunu akıllara getiriyor. Öğrenciler ve veliler kar yağışının tekrar başlaması ile birlikte 11 Ocak Çarşamba okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını arıyor. Konu hakkında herhangibir bilgi geldiğinde haberimiz tekrar güncellenecek.. İşte dünkü kar tatilinde okulların tatil olduğu iller

10.1.2017Gündem
Salı günü kar tatili olan iller açıklandı İşte, yarın okulları tatil edilen iller

Salı günü kar tatili olan iller açıklandı! İşte, yarın okulları tatil edilen iller

Kar yağışı nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanındaki okullardan yarın için tatil haberi gelmeye devam ediyor. Hafta sonundan beri devam eden kar yağışının bugün şiddetini attırması ile birlikte yarın okulları tatil edilen iller merak konusu oldu. Tatil açıklamaları illerin valiliklerinden geldi. Peki, salı günü kar tatili olan iller hangileri?

9.1.2017Gündem
Sömestr ne zaman Okullar ne zaman kapanacak

Sömestr ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

Sömestr ne zaman başlayacak konusu, sömestr tatili için geri sayıma geçen adayların meraklı bekleyişine neden oldu. Yüz binlerce öğrencinin büyük bir heyecanla beklediği sömestr tatili için detaylı bilgiler, 15 tatil ne zaman başlayacak sorusu ile can buluyor. Havanın soğuması ve okulların günübirlik tatil edilmesiyle birlikte birçok öğrenci, okullar ne zaman kapanacak sorusuna yanıt aramaya başladı. Konuyla ilgili en net yanıt Milli Eğitim Bakanığı'nın iş takviminde verildi. İşte 15 tatil ne zaman sorusunun cevabı ve detayları

9.1.2017Eğitim
15 tatilin ne zaman başlayacağı öğrencilerin gündemine oturdu Sömestr tatili bu yıl 30 gün mü olacak

15 tatilin ne zaman başlayacağı öğrencilerin gündemine oturdu! Sömestr tatili bu yıl 30 gün mü olacak?

15 tatilin ne zaman başlayacağı, yoğun sınav temposundan ve soğuk havalardan bunalan öğrenciler için merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takviminde okulların ne zaman kapanacağı bilgisine yer verildi. 2016/2017 eğitim-öğretim sezonuna 19 Eylül Pazartesi günü başlayan öğrenciler, bu sezonun yarıyıl tatiline ne başlayacağı açıklandı. Peki 15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili 30 gün olacak mı? İşte, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yapılan açıklamalar.

14.12.2016Eğitim
Cemaatçi denilen hâkime ‘Bu işler parayla değil, sırayla olur’ dedim. Şimdi Silivri’de

Cemaatçi denilen hâkime ‘Bu işler parayla değil, sırayla olur’ dedim. Şimdi Silivri’de

Sarp Kuray, 68’liler hareketinin önemli figürlerinden. Denizci teğmen olarak yayınladığı “Mustafa Kemal’in Harbiyelileri” başlıklı bildiri nedeniyle donanmadan atıldıktan sonra Dev-Genç’in kurucuları arasında yer aldı.

11.12.2016Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak İşte okulların kapanış tarihi

15 tatil ne zaman başlayacak? İşte okulların kapanış tarihi!

15 tatil ne zaman başlayacak sorusu milyonlarca öğrenci için merak konusu olmuştu. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılı tatil dönemleri Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayınladığı iş takvimiyle açıklığa kavuştu. Soğuk havaların gelmesi ve yoğun sınav temposundan bunalan öğrenciler 15 tatil için planlarını yapmaya başladılar. Tatil yapmayı seven öğrencilerin merakla araştırdığı bir diğer konu olan 2017 yılındaki resmi tatiller, geçtiğimiz yıla göre biraz daha az olacak. Peki, öğrenciler için merak konusu olan 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte 2017 yılında öğrencilerin de faydalanacağı resmi tatiller.

9.12.2016Eğitim
2016 TEOG sınavı ne zaman yapılacak 23-24 Kasımda okullar tatil mi

2016 TEOG sınavı ne zaman yapılacak? 23-24 Kasım'da okullar tatil mi?

TEOG sınavı ne zaman yapılacak sorusu öğrencilerin en çok soruşturduğu konular arasında yer almaya devam ediyor. İyi bir lisede eğitimini sürdürmek isteyen öğrencilerin sıkı bir çalışmayla katılım gösterdiği TEOG sınavı, son günlerin çok araştırılan konuları arasında yer aldı. Sınava girecek öğrencilerin haricinde, sınav nedeniyle 23-24 kasım tarihlerinde yapılıp yapılmayacağını merak eden öğrenciler tarafından da araştırılan konular arasında yer alıyor. Peki TEOG sınavı ne zaman yapılacak? 23-24 Kasım tatil olacak mı?

19.11.2016Gündem
TEOG ne zaman 23-24 Kasımda okullar tatil mi

TEOG ne zaman? 23-24 Kasım'da okullar tatil mi?

TEOG sınavı için sayılı gün kaldı. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş için yapılan sınavların tarihleri hem ebeveynler hem de öğrenciler tarafından merakla bekleniyordu. Nihayet beklenen bilgi geldi, "TEOG ne zaman?" sorusuna yanıt geldi. Tarihlerin netleşmesiyle birlikte 23-24 Kasım'da okullar tatil mi? sorusu da gündeme geldi. İşte, TEOG günü ile ilgili ayrıntılar!

15.11.2016Gündem
Yarın okullar tatil mi Binlerce öğrenci merak ediyor..

Yarın okullar tatil mi? Binlerce öğrenci merak ediyor..

"Yarın okullar tatil olacak mı?" sorusu binlerce öğrenci tarafından dev arama motoru Google'da sorgulanmaya başladı. Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yıl dönümü cumartesi günü tüm ülke çapında coşkuyla kutlanacak. Fakat her yıl 29 Ekim'de tatil yapan öğrenciler, bu yıl hayal kırıklığına uğradı. Çünkü bu yıl 29 Ekim, cumartesi gününe denk geliyor. Cumhuriyet Bayramının cumartesi gününe denk gelmesiyle binlerce öğrenci 28 Ekim Cuma gününün tatil olup olmayacağını merak etti. Peki, yarın okullar tatil mi?

27.10.2016Gündem
Merak konusu klasiği

Merak konusu klasiği

TELEFONLA arayan Şükrü Kırol adlı okur dikkatimi çekti.

10.7.2016OkurTemsilcisi
Turizmde, Rusya ve İsrail sevinci

Turizmde, Rusya ve İsrail sevinci

Turizmde, Rusya ve İsrail sevinci

28.6.2016Antalya
Atalay Filiz davasında yeni gelişme: Yeterli delil olmadığı için...

Atalay Filiz davasında yeni gelişme: Yeterli delil olmadığı için...

Atalay Filiz soruşturmasında flaş gelişme.. İstanbul ve Ankara’daki 3 cinayetin zanlısı Atalay Filiz, İzmir’de yakalandıktan sonra İstanbul’a getirilmişti. Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Filiz, Anadolu Adalet Sarayında savcıya ifade verdi. Yaklaşık 5 saat boyunca sorgulanan Atalay Filiz, daha sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Attığı her adım bir basın ordusu tarafından takip edilen Filiz, nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı. Yağma eylemini kabul etmiyorum." diyen Atalay Filiz'in, yeterli delil olmadığı gerekçesiyle 'Nitelikli yağma' suçundan tutuklanmasına yer olmadığına karar verildi. Atalay Filiz ailesinin gönderdiği avukatı kabul etmedi...

14.6.2016Gündem
Atalay Filiz yakalandı Çantadaki listeden çıkan isimler şoke etti

Atalay Filiz yakalandı! Çantadaki listeden çıkan isimler şoke etti!

Atalay Filiz'in yakalanmasının ardından son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. Atalay Filiz dün sabah saatlerinde İzmir'de bindiği dolmuştaki bir yolcunun dikkati sayesinde yakalanmıştı. Atalay Filiz bugün işlediği cinayetlerin hepsini itiraf etti. Ayrıca Atalay Filiz'in dün çantasından çıkanlar şoke etti. Filiz'in çantasında çok sayıda ismin alt alta sıralandığı ve 18.08.1987 tarihinin bulunduğu iki liste çıktı. Bu listede yabancı kadın porno oyuncularının adlarının yazıldığı öğrenildi. Filiz'in üzerinden çıkan paranın ve kredi kartlarının da kaynağı araştırılıyor.

13.6.2016Gündem
Güldür Güldür Show 110. yeni bölüm fragmanı yayında | FRAGMAN İZLE

Güldür Güldür Show 110. yeni bölüm fragmanı yayında! | FRAGMAN İZLE

Show Tv'de yayınlanan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip olan fenomen eğlence programı Güldür Güldür Show bu hafta 110. bölümü ile ekranlarda olacak. Programın 109. son bölümünde arkadaşı ile yurtdışına çıkmak isteyen Burcu ve ebeveynleri İsmail ve Yeter izleyicileri kahkaha tufanına boğdu. İşte Güldür Güldür Show’un son bölümünde yaşananlar ve yeni bölüm tanıtımı...

10.5.2016Gündem
TEOG’a sayılı günler kala tempo artmalı

TEOG’a sayılı günler kala tempo artmalı

TEOG süreci öğrencileri olduğu kadar velileri de içine alan, yoğun tempo nedeniyle birçok evde çatışmaları körükleyen bir süreç. Sınav tarihi yaklaştıkça akıllardaki sorularda, kaygı ile birlikte artıyor.

22.4.2016Eğitim
Şarkıcı Özgün, Down Sendromlu oğlunu anlattı

Şarkıcı Özgün, Down Sendromlu oğlunu anlattı!

Pop müziğin önde gelen isimlerinden Özgün, iki yıl önce evlendiği müzisyen eşi Nida Karaçar ile 1 yaşındaki oğulları Ediz’i anlattı. Down Sendromlu oğlu hakkında konuşan ünlü şarkıcı, ‘Bu durumu hastalık olarak görmüyorum’ şeklinde önemli açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

28.3.2016Magazin
Turizmci sıkıntılı... 12 milyar dolarlık kayıp bekleniyor

Turizmci sıkıntılı... 12 milyar dolarlık kayıp bekleniyor

Yaşanan son terör olaylarından sonra, özellikle Avrupalı turistlerin gelişinde yaşanacak sıkıntı nedeniyle, bu yıl turizm gelirlerinde beklenen 8 milyar dolarlık kaybın, 12 milyar dolara kadar çıkacağı hesaplanıyor.

20.3.2016Ekonomi
HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ

HÜRDANIŞ sorularınızı yanıtlıyor

4.3.2016Ekonomi
Nasıl para biriktirilir

Nasıl para biriktirilir?

Tüm yılın planını yapmanın tam zamanı!

16.2.2016Hayat
Güneşspordan Başakşehire...

Güneşspor'dan Başakşehir'e...

Kimileri 'yok öyle bir şey' dese de Türkiye'de siyasetin spor ile iç içe olduğu tartışılmaz bir gerçek... 1933'te Galatasaray Kulübü'nden ayrılanlar tarafından kurulan Güneşspor'un adı, Atatürk'ün isteği üzerine Güneş olarak değiştirildi... Birçok ünlü siyasi 3 büyüklerde başkanlık ve yöneticilik yaptı. Aralarında Kemal Unakıtan'ın bulunduğu bazı politikacılar futbol kulüplerine transfer bile yaptı... İşte 1933'ten günümüze futbol-siyaset ilişkisi...

29.1.2016Futbol
Mazhar Alanson: Özkan’la Fuat’a ‘çukurda’ çaldırmam

Mazhar Alanson: 'Özkan’la Fuat’a ‘çukurda’ çaldırmam'

MFÖ’nün M’si Mazhar Alanson, gruptan bağımsız yeni bir projeyle müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son dönemde MFÖ konserlerinin eller havaya konseptine dönüştüğünü, bu nedenle pek çok şarkısını seslendiremediğini belirten Alanson, “Mazhar Olmak” adlı müzikli gösterisiyle yakında Zorlu PSM’de olacak. Mazhar Alanson projenin detaylarını, Özkan Uğur ve Fuat Güner’in bu işe yaklaşımlarını Cengiz Semercioğlu'na anlattı.

29.1.2016Magazin
Demet Akalın, Pırlanta Albümüyle Altın Plak Ödülü Aldı

Demet Akalın, Pırlanta Albümüyle Altın Plak Ödülü Aldı

Ünlü Sanatçı Demet Akalın çıkardığı son albümü ''Pırlanta'' ile Altın Plak ödülü aldı. Sanatçının sekizinci albümü olan Pırlanta’ya Doğan Music Company DMC tarafından 2015 yılının en çok satan olması sebebiyle ''Altın Plak'' ödülü verildi.

4.1.2016Kelebek
Bugün okullar tatil mi Hangi ilde okullar tatil

Bugün okullar tatil mi? Hangi ilde okullar tatil?

Türkiye' de devam eden kar yağışından öğrenciler de olumsuz etkilendi. Kar tatili ile birlikte uzayan tatil devam edecek mi? Hangi illerde okullar tatil edildi? Detaylar haberimizde.

4.1.2016Gündem
Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi

Bugün hangi il ve ilçelerde okullar tatil edildi?

Türkiye genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle birçok il ve ilçe merkezinde okullar bugün için tatil edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, bazı illerde kar yağışı etkisini arttırmaya devam ediyor. Peki; 4 Ocak Pazartesi günü hangi illerde okullar tatil? 4 Ocak'ta neredeki okullar tatil edildi?

4.1.2016Eğitim
Fadıl Akgündüz tutuklandı

Fadıl Akgündüz tutuklandı

Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrımenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatılan Fadıl Akgündüz sevk edildiği İstanbul 9’uncu Sulh Ceza Hakimliğince, tacir ve ya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı suçundan tutuklandı. Akgündüz, hakimlik ifadesinde devremülk sattığı kişileri anlatırken "8 bin 400 kişi içerisinde milletvekilleri, hukukçular, bankacılar, işadamları gibi münevver insanlar vardır. Bu kişileri kandırmak mümkün değildir" dedi.

22.12.2015Ekonomi
Kriz sonrası Yunanistan: Bir tost karşılığı fuhuş

Kriz sonrası Yunanistan: Bir tost karşılığı fuhuş

Ekonomik krizle mücadele eden Yunanistan'da genç kadınların, bir tost parası karşılığı cinsel ilişkiye girdiği belirtiliyor.

28.11.2015Dünya
TEOG ne zaman yapılacak

TEOG ne zaman yapılacak?

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1. dönem sınavlarının yapılmasına sayılı günler kaldı. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) düzenlenen sınavda, sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik 25 ve 26 Kasım'da yapılacak merkezi ortak sınavlara, 1 milyon 174 bin 427 öğrenci katılacak. Peki sınav saat kaçta başlayacak, sınav günü okullar tatil olacak mı?

24.11.2015Bilgi
5 yıl 7 aylık krizin anatomisi

5 yıl 7 aylık krizin anatomisi

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, bugün Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte maç izlemek için Türkiye'ye geliyor. Terör saldırıları ve içerde seçim süreci gündemi bir süreliğine meşgul etse de "Avrupa'nın yaramaz çocuğu" olarak gösterilen Yunanistan, uzun yıllardır ekonomik ve siyasi sorunlarıyla dünya gündeminde en çok konuşulan konulardan biri. Hürriyet, Yunanistan’daki krizin siyasi, ekonomik, sosyal boyutlarını araştırdı.

17.11.2015Ekonomi
Medet Önlü cinayetinde MİT bağlantısı iddiası

Medet Önlü cinayetinde MİT bağlantısı iddiası

Çeçen İçkerya Devleti Fahri Konsolosu Medet Önlü cinayeti davasında tanık olarak dinlenen kardeşi Ali Önlü, Önlü’nün Çeçen savaşçıların Suriye’ye gönderilmesinde yardımcı olması için MİT’ten gelen teklifi kabul etmediğini, ağabeyinin öldürülmesinde bu bağlantının da göz önünde bulundurulmasını istedi.

5.11.2015Gündem
Türkiye’den yeni eğitim dönemi manzaraları

Türkiye’den yeni eğitim dönemi manzaraları

2015-2016 eğitim öğretim döneminin başlamasıyla Türkiye genelinde 600 bin derslikte, açık öğretim öğrencileri dahil, yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin 794 öğretmen ders başı yaptı. İzmir’den Zonguldak’a, Manisa’dan Kayseri’ye ülkenin dört bir yanındaki okullarda açılış törenleri düzenlendi. Okulla yeni tanışan bazı minik öğrenciler ağlarken, kimileri mutluydu. Arkadaşlarına tekrar kavuşan ara sınıf öğrencileri hasret giderdi. İşte Türkiye’den yeni eğitim öğretim dönemine yönelik kutlamalar:

28.9.2015Eğitim
Fikret Ormandan Q7 açıklaması

Fikret Orman'dan Q7 açıklaması

"Quaresma’nın 3 sene evvel gittiği nasıl doğru ise, şimdi de mali kriterler uygun olursa almamız aklıma yatıyor"

14.7.2015Futbol
Kolejlere öğretmen faturası

Kolejlere öğretmen faturası

ÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müfettişleri kolejleri büyük bir denetimden geçirerek, öğretmenlerin resmi günlerde çalıştırılması ve eğitim öğretim ödeneğinin ödenmemesi üzerine önlerine büyük faturalar çıkardı.

18.6.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

1.3 milyar dolarlık yatırımla yabancıya güven sinyali veriyor

1.3 milyar dolarlık yatırımla yabancıya güven sinyali veriyor

İSHAK Alaton’un vefatından 1.5 yıl önce Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı devrettiği İzzet Garih, New York’ta Columbia Üniversitesi kampüsüne girerken şu bilgiyi verdi:

4.3.2017Vahap MUNYAR
İyi ki tansiyonum çıktı

İyi ki tansiyonum çıktı

MÜJDELER olsun!

14.12.2016Ayşe ARMAN
Deplasman yasağı kalkmamalıydı

Deplasman yasağı kalkmamalıydı

Elbette deplasman yasağı bir gün kalkmalıydı, ama bugün mü? Geçmişte yaşanan birçok şiddet olayının failleri belirlenmedi veya doğru düzgün cezalandırılmadı.Bu yıl yine bir şiddet olayı yaşanırsa yasağı bir daha kaldırmak güçleşecek.

16.11.2016Uğur MELEKE
Şehirde neden yazın inşaat yasağı yok

Şehirde neden yazın inşaat yasağı yok

İzmir Göztepe’den mail atan okurumuz Aynur Öz, mimari projelerin “Yaşam hakkına, kişi güvenliği hakkına saygılı olmasını” gerekliliğinin altını çizerken, yazın sahillerdeki inşaat yasağının neden şehirlerde uygulanmadığını sormuş. Önce bu mail ve o soru:

10.11.2016Oya ARMUTÇU
Merak konusu klasiği

Merak konusu klasiği

TELEFONLA arayan Şükrü Kırol adlı okur dikkatimi çekti.

10.7.2016Faruk BİLDİRİCİ
Tarihe not düştük

Tarihe not düştük

HAYIRLISI

2.6.2016Adnan KAYA
Federasyon maç biletlerinde tavan fiyat belirlemeli...

Federasyon maç biletlerinde tavan fiyat belirlemeli...

Şampiyonluğunu ilan den Beşiktaş’ın bu akşam Konya’da oynayacağı son lig maçının bilet fiyatlarını açıkladı Konyaspor...

17.5.2016Cengiz SEMERCİOĞLU
Turizmci sıkıntılı

Turizmci sıkıntılı

Üst üste yaşanan terör saldırıları ve yol açtığı acılar Türkiye’nin turizmine büyük darbe vuruyor.

20.3.2016Erdal SAĞLAM
Aktara aktara Kızılay

Aktara aktara Kızılay

Ankaralılar, 15 Nisan’da şu anonsu duyacak: “Son istasyon Akköprü.”

6.3.2016Fatih Tekeci
Özkan’la Fuat’a ‘çukurda’ çaldırmam

Özkan’la Fuat’a ‘çukurda’ çaldırmam

MFÖ’nün M’si Mazhar Alanson, gruptan bağımsız yeni bir projeyle müzik severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Son dönemde MFÖ konserlerinin eller havaya konseptine dönüştüğünü, bu nedenle pek çok şarkısını seslendiremediğini belirten Alanson, “Mazhar Olmak” adlı müzikli gösterisiyle yakında Zorlu PSM’de olacak. Projenin detaylarını, Özkan Uğur ve Fuat Güner’in bu işe yaklaşımlarını kendisine sordum.

29.1.2016 Cengiz SEMERCİOĞLU