Arşiv

şükrü_küçükşahin

haberleri ve son dakika gelişmeleri
272 adet haber bulundu.
Bu kez Sedat Peker’i suçladı

Bu kez Sedat Peker’i suçladı

MECLİS’in açılış töreni öncesi iktidar kulisi hareketliydi. Şükrü Küçükşahin de o kuliste Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ile sohbet ediyordu. Sohbet Kurtulmuş’un, “Uzun süredir görüşemedik Şükrü Bey” demesiyle başlamıştı. İkili güncel siyaset üzerinde derin bir sohbete dalmışken genç, hafif sakallı, gözleri yelen, temiz yüzlü bir genç yanaştı ve Kurtulmuş ile tokalaştı. Küçükşahin’i tanımıyor olmalıydı, selam dahi vermedi. Doğrudan söze girdi tam da ikilinin sohbet konusuyla ilgili sayılırdı:

5.10.2015Gündem
Kırmızı ödüllerine Başkent imzası

Kırmızı ödüllerine Başkent imzası

Reklam ve iş dünyasının önemli isimlerinin buluştuğu 12’nci Kırmızı Ödülleri’nde dereceye giren reklam tasarımlarının yer aldığı Kırmızı Sergisi, Doğan Medya Center’da açıldı. Başarılı ajanslara teşekkür belgesinin verildiği törende konuşan Bölgeler Reklam Koordinatörü İris Cıngı, “Ankara’nın yeri Kırmızı Bölge için çok farklı. Ödül alan ajanslarımız hep Ankara’dan olmuştur” dedi.

16.9.2015Ankara
Sistem depremi

Sistem depremi

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Türkiye’nin yönetim sistemi değişmiştir. Fiili gücüm var” açıklaması hafta sonu olmasına rağmen siyasi gündemi sarstı. CHP lideri Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın sözlerini, ‘darbe’ olarak değerlendirdi ve ekledi: “Evren’in darbe sürecinin aynısı. Artık yasa, Anayasa dinlemem, diyor. Çok tehlikeli bir süreç.”

16.8.2015Gündem
Susmak da yetmedi

Susmak da yetmedi

Çok değil daha geçen ay bir TV programında özel hayatıyla ilgili hedef olduğu iftiralar yüzünden büyük bir mağduriyet yaşamış ancak bu olaydaki yalpalamayan, kararlı, dik duruşu ile kamuoyunun çok geniş bir kesiminin takdirini toplamıştı Meral Akşener.

28.6.2015Gündem
Erzurum'da CHP TIR'ı yine durduruldu

Erzurum'da CHP TIR'ı yine durduruldu

CHP'nin Erzurumlu adayları dışında CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ve Genel Başkan Yardımcısı Enis Berberoğlu'nun da bulunduğu TIR, şehir merkezine giderken, yine polis tarafından durduruldu. CHP'li vekiller Twitter'dan duruma isyan etti. Polis ile tartışan CHP'li vekiller, kavşağa masa sandalye atarak seçim çalışması yaptı. Emniyet amirleri ile yapılan yarım saatlik tartışmadan sonra TIR'a tekrar yol verildi. TIR aynı kavşaktan dönerken yeniden şehir merkezine yol verilmedi. Bunun üzerine eylem sürdü.

29.5.2015Gündem
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 30'u aştık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: Yüzde 30'u aştık

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin ulaştığı oy oranını Hürriyet’e, “Yüzde 30’u geçtik. Seçimlere kadar yüzde 35’i yakalayacağız” diye açıkladı. Kılıçdaroğlu, yarın İstanbul’da açıklayacağı ve ‘Yüzyılın Projesi” olarak nitelendirdiği seçim vaadiyle ilgili de “Gerçekten yüzyılın projesi, ekonomi dolayısıyla istihdamı da kapsayan bir proje. Derinliği olan bir proje, uçuk kaçık bir proje değil. İnanarak ‘Yüzyılın Projesi’ diyoruz. Toplumun tüm kesimlerine hitap edecek bir proje” demekle yetindi.

20.5.2015Gündem
HDP il ve ilçe başkanlıklarına adrese teslim bombalar

HDP il ve ilçe başkanlıklarına adrese teslim bombalar

Adana ve Mersin’de HDP il ve ilçe başkanlıklarının bulunduğu binalarda dün sabah aynı saatlerde 2 patlama meydana geldi. Adana’da kargodan gelen paket patladı, 3 kişi yaralandı. Mersin’de ise önceki gün kimden geldiği belli olmayan çiçek saksısındaki zaman ayarlı bomba patladı.

19.5.2015Gündem
Mersin'de HDP binasında patlama

Mersin'de HDP binasında patlama

Bu sabah Adana ve Mersin HDP İl Binaları'nda patlama oldu. Mersin'de bulunan Hürriyet yazarı Şükrü Küçükşahin de olay yerinden izlenimlerini aktardı. Mersin'de dün akşam HDP binasına kargoyla gelen saksı içindeki çiçeği sabah partililer kapıda bulmuş. Dinleme cihazı olabilir diye terasa konan çiçek, 3 dakika sonra patlamış.

18.5.2015Gündem
MHP Genel Başkanı Bahçeli: Diyarbakır’ı kimse söküp alamaz

MHP Genel Başkanı Bahçeli: Diyarbakır’ı kimse söküp alamaz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Diyarbakır Kürdistan’ın başkenti olması ile tanınıyor” diyen Bitlis Valisi Orhan Öztürk’e tepki göstererek, “Diyarbakır’ı sözde Kürdistan haritası içinde gösteren gafiller hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Diyarbakır’ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi. Bursa ve Balıkesir’de halka seslenen Bahçeli, özetle şunları söyledi:

9.5.2015Gündem
Roma hukukunu geçip geldim hocam

Roma hukukunu geçip geldim hocam

TARTIŞMASIZ, 2015 seçimlerinin öne çıkan konularından biri de kadın adaylar oldu.

12.4.2015Gündem
Binali Yıldırım: Japonlar abartmış ama fark ödenir

Binali Yıldırım: Japonlar abartmış ama fark ödenir

Dönemin Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, ‘Marmaray’da 200 milyon dolarlık ek maliyet konusunda, “Elbette bir maliyet artışı söz konusu. Ancak, Taisei işi biraz abartmış. Çözülmeyecek birşey yok. Oturulur hesap yapılır, ortaya çıkan fark ödenir. Taisei belirlenen farkı kabul etmezse o zaman “tahkim” kapısı açılır” dedi.

2.4.2015Ekonomi
Hedefteki isimler

Hedefteki isimler

Hürriyet’in, 13 Aralık’ta eski Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Emin Arslan’ı ‘İBDA-C lideri diye dinlemişler’ başlığı ile gündeme getirdiği dinlemelere, önceki gün de yenileri eklendi. Ankara’da HSYK Başmüfettişi Ali Rıza Karakan tarafından yürütülen telekulak soruşturması kapsamında dinleme kararını veren mahkemenin arşivinden ortaya çıkan yeni bilgiler basına yansıdı.

31.12.2014Gündem
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ulusalcı vekillerimi uyarıyorum

CHP lideri Kılıçdaroğlu: Ulusalcı vekillerimi uyarıyorum

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “MİT’in içinde bir grubun sadece CHP için görevlendirildiğini biliyoruz. CHP içinde karışıklık çıkarmak ve daha bir sürü başka şey için yapıldı bu görevlendirme” dedi.

21.11.2014Gündem
Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Cumhuriyetin 91’inci yılında 91 sembol kadın

Türkiye Cumhuriyeti bugün 91’inci yaşını kutluyor. Bu kutlu günde tarihte iz bırakan ‘Cumhuriyet kadınları’nı hatırlıyoruz. Sanatta, sporda, siyasette hep öncü oldular. Kimi bilimde çığır açtı, kimi söylediği şarkıyla gönlümüzde taht kurdu. Ülkemizi ileriye taşıdılar. İşte Cumhuriyet’in sembolü 91 kadın...

29.10.2014Hayat
Geçmişe bakılıp rota çizilecek

Geçmişe bakılıp rota çizilecek

CHP İzmir İl Başkanlığı tarafından yarın düzenlenecek Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin Ardından Türkiye başlıklı konferansa ünlü gazeteciler Ahmet Hakan ve Şükrü Küçükşahin ile birlikte Bilgi, Sabancı, Marmara ve Ege Üniversitelerinden akademisyenler katılacak. Kaya Termal Otel’de yapılacak konferansın konuşmacıları arasında Genel Başkan Yardımcıları Sencer Ayata, Burhan Şenatalar ve Selin Sayek Böke de yer alacak.

13.10.2014Ege
CHP büyük konferansa hazır

CHP büyük konferansa hazır

CHP İzmir İl Başkanlığı, 10 Ekim 2014'te ünlü gazeteciler, akademisyenler ve CHP Genel Başkan yardımcılarının konuşmacı olarak katılacağı “Yerel Seçimler ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinin ardından Türkiye” başlıklı konferans için hazırlıklarını tamamladı.

10.10.2014Ege
CHP’liler nerede hata yaptığının arayışında

CHP’liler nerede hata yaptığının arayışında

CHP İzmir İl Başkanlığı, seçmen eğilimlerini ölçmek, genç seçmeni kazanmak, AK Parti’nin neden iktidar olduğunu araştırmak için üç oturumlu konferans düzenleyecek. Konferansa siyaset bilimci, sosyolog, gazeteci, uluslararası ilişkiler profesörleri, araştırma şirketi sahipleri katılacak.

3.10.2014Ege
DMC’de en ‘Kırmızı’ sergi

DMC’de en ‘Kırmızı’ sergi

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Kırmızı Ödülleri’nde dereceye giren reklam tasarımlarının yer aldığı Kırmızı Sergisi, Doğan Medya Center’da sergilendi. Düzenlenen etkinlikte ayrıca yarışmaya katılan ajanslara ve reklamcılara ‘teşekkür belgesi’ de verildi.

7.9.2014Ankara
IŞİD Erdoğan’ı rehin aldı

IŞİD Erdoğan’ı rehin aldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “IŞİD aslında bir başka kişiyi rehin almış, Ortadoğu’nun şamar oğlanına döndü” dedi. Tokat’a gelen Kılıçdaroğlu, soruları yanıtlayarak, özetle şunları söyledi:

3.8.2014Gündem
AKP mezhepçiliğin daniskasını yapıyor

AKP mezhepçiliğin daniskasını yapıyor

CUMHURBAŞKANI adayı ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, kendisinin de Sünni ve Şafii olduğunu belirterek, “AKP’liler mezhepçilik yapmayacağız diye meydanlarda bangır bangır bağırırken dahi mezhepçilik yapıyor. Geri kalanları tehdit gösteriyor, ‘Bana oy vermezseniz kimse sizi koruyamaz’ diyor. Mezhepçiliğin, tekçiliğin daniskası. Allah bu dini yeryüzüne AKP yolsuzluklarına yorgan yapılsın diye göndermedi, kelle kesip top gibi tekmelemek için göndermedi” dedi.

2.8.2014Gündem
Küçük kızın iki bileziği

Küçük kızın iki bileziği

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı adayı ilan edildiği toplantı, Ankara’nın en büyük toplantı mekanı haline gelen ATO Congresium’da yapıldı. AK Parti binasına 150 metre mesafede bulunan salonun etrafındaki kalabalık sabah saat 09:00’dan itibaren artmaya başladı.

2.7.2014Gündem
O ülkelerde ‘fıtrat’ yok mu

O ülkelerde ‘fıtrat’ yok mu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’a, “Türkiye iş kazalarında neden Avrupa 1’incisi, dünya 3’üncüsü, o ülkelerde ‘fıtrat’ yok mu?” sorusunu yöneltti.

16.5.2014Gündem
Hürriyet Soma'da

Hürriyet Soma'da

Hürriyet çalışanları Soma'da.... Türkiye’yi sarsan maden faciasının ayrıntıları, umutla bekleyen madenci yakınlarının, sevdiklerini yitirenlerin tarifsiz duyguları…

14.5.2014Gündem
Twitter açıldı mı açılmadı mı

Twitter açıldı mı açılmadı mı

Dün gece 23.30 sularında erişime kapatılan Twitter'a 14.30 itibariyle kullanıcıların bir kısmı girebilmeye başladı. Peki bu nasıl oldu? Yasak kararı kalktı mı? Bakan Fikri Işık ise yaptığı açıklamada görüşmelerin devam ettiğini ifade etti.

21.3.2014Teknoloji
Kılıçdaroğlu, Manisa'ya Sarıgül ve Balbay'la gitti

Kılıçdaroğlu, Manisa'ya Sarıgül ve Balbay'la gitti

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Manisa’da yapacağı miting ve belediye başkan adayları tanıtımı için CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile birlikte geldi. Kılıçdaroğlu'nun yanında Ankara adayı Mansur Yavaş yoktu. Çünkü Kılıçdaroğlu, MHP kökenli Yavaş'ın MHP'nin güçlü olduğu bir kente gelişinin yanlış anlaşılabileceğini düşünmüştü.

11.1.2014Gündem
Günay: Bu devlet bana özür borçlu

Günay: Bu devlet bana özür borçlu

Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nca, bu yıl 30’uncusu düzenlenen Abant Platformu’nun ikinci gününe, eski Kültür Bakanı Ak parti İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay’ın, sorular bölümünde verdiği ilginç cevaplar damgasını vurdu. Günay, toplantıda bir soru üzerine “Hükümeti temsil etmediğini” söyledi. Günay ayrıca, "Bir dolu yerde ben de haksızlığa uğradım. Bu devlet bana şahsen özür borçlu" dedi.

14.12.2013Gündem
Hayal mi diye düşündüm

Hayal mi diye düşündüm

KUZEY Irak’taki Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesud Barzani, Erbil’de katıldığı toplantıda “Milat” olarak nitelendirdiği Diyarbakır ziyaretinde dünyanın hiçbir yerinde görmediği ilgiyle karşılaştığını söyleyip, “Hayal miydi diye düşündüm” dedi.

21.11.2013Gündem
İşte o dilekçe

İşte o dilekçe

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün kahvaltıda buluştu.

3.11.2013Gündem
İşte Balyoz Davası'nda 2 sayfalık kısa karar

İşte Balyoz Davası'nda 2 sayfalık kısa karar

Yargıtay'da görülen Balyoz Davası'nda karar açıklandı. İşte Balyoz Davası'nda isim isim karar metni...

9.10.2013Gündem
İşte Yargıtay'ın Balyoz kararı

İşte Yargıtay'ın Balyoz kararı

Yargıtay, Balyoz Davası'nda kararını açıkladı. Emekli kuvvet komutanlarının hapis cezaları onandı. 36 sanığa verilen beraat kararını onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesi, 88 sanığa verilen mahkumiyet kararlarının bozulmasına ayrıca sanıklardan tutuklu olanların da tahliyesine karar verdi. Cezaları onanan sanık yakınları karar sonrası sinir krizleri geçirdi. Umutlu bekleyişleri hüsranla sonuçlanan sanık yakınları karara isyan ederken gözyaşlarını tutamadılar.

9.10.2013Gündem
'Çözüm'de sonuç garanti değil

'Çözüm'de sonuç garanti değil

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, “Çözüm sürecinin seçimleri rahat geçirme projesi olduğu” iddialarına karşılık, “Seçimlere kadar kaydıyla bir düzenleme yapmıyoruz. Biz anlık siyasi girişimlerin sonucunun daha da sıkıntılı olacağını biliyoruz. Çözüm süreci seçime dönük bir manevra değil” dedi.

30.8.2013Gündem
YÖK eski Başkanı Gürüz intihara kalkıştı

YÖK eski Başkanı Gürüz intihara kalkıştı

28 Şubat soruşturması kapsamında tutuklu bulunan YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Gürüz, intihara teşebbüs etti. Edinilen bilgiye göre Gürüz, tutuklu kaldığı Sincan Cezaevi’nde 28 Şubat davası kapsamında tahliye olan 37 kişinin haberini aldı.

15.6.2013Gündem
Aylin Nazlıaka'dan ilginç tweetler

Aylin Nazlıaka'dan ilginç tweetler

CHP milletvekili Aylin Nazlıaka Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Fatma Şahin’le yaşadığı ilginç diyalogu twitter takipçileriyle paylaştı.

2.5.2013Gündem
Hürriyet Yazarı Küçükşahin’in acı kaybı

Hürriyet Yazarı Küçükşahin’in acı kaybı

Hürriyet yazarı ve Ankara Temsilci Yardımcısı Şükrü Küçükşahin'in 79 yaşındaki annesi Belgüzar Küçükşahin dün gece yaşamını yitirdi.

10.1.2013Gündem
Aydın Doğan Karikatür Sergisi D&R’da açıldı

Aydın Doğan Karikatür Sergisi D&R’da açıldı

Bu yıl 29’uncusu düzenlenen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Tunalı D&R’da açıldı.

17.11.2012Ankara
Karikatür sergisi şimdi Ankara'da

Karikatür sergisi şimdi Ankara'da

29’uncu Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, 15- 29 Kasım arasında Kavaklıdere D&R’da gezilebilir.

Yazar Sonuçları

Japonlar abartmış ama fark ödenir

Japonlar abartmış ama fark ödenir

Dönemin Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım, ‘Marmaray’da 200 milyon dolarlık ek maliyet konusunda, “Elbette bir maliyet artışı söz konusu.

2.4.2015Vahap MUNYAR
Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız

Kaygılıyız ama biz de korumakta kararlıyız

91 yıl önce kurulan Cumhuriyetimiz, ulusal egemenlik temeline dayandırılan, hedefi çağdaş uygarlığa ulaşmak olan, ümmetten ulusa, kuldan yurttaşa kararlı bir dönüşümün ilk adımıydı.

28.10.2014Yalçın BAYER
Ortak aday

Ortak aday

ÇOĞU MHP’li şaşırıyor, “Bahçeli’nin çıkışı sürpriz” olarak niteleniyor. Devlet Bahçeli dün arkadaşımız Şükrü Küçükşahin’e Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili olarak “muhalefetle ortak aday çıkarmaktan” söz ediyor, ya MHP’nin adayının desteklenmesi ya da “çatı adayda” bir araya gelinmesi...

CHP nereye gider?

CHP nereye gider?

CHP’nin 30 Mart yerel seçimlerinde aldığı sonuç, öyle gözüküyor ki partinin kadrolarını ve tabanını daha uzun bir süre meşgul etmeye devam edecek.

22.4.2014Sedat ERGİN
Bayram değil ‘Cumhuriyet ayaklanıyor’

Bayram değil ‘Cumhuriyet ayaklanıyor’

İŞÇİ Partilisinden CHP’lisine evhamlı Cumhuriyetçiler, 29 Ekim’de meydanlara çağırıyor halkı.

29.10.2013Akif BEKİ
Hasdal’daki albaya selam ederim

Hasdal’daki albaya selam ederim

DENİZ Kurmay Albay Ali Türkşen, cezaevinden açık mektup göndermiş.

19.10.2013Akif BEKİ
Ben bu anayasaya 'hayır' derim

Ben bu anayasaya 'hayır' derim

ETRAFINDA dönüyoruz, hık mık ediyoruz ama şu ana kadar kimse çıkıp açık ve net şekilde fikrini söylemedi.

Çok güzel atamalar bunlar

Çok güzel atamalar bunlar

OKTAY Ekşi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevaplaması için TBMM’ye önerge sundu ve sordu: “Bu nasıl bir atama?”

12.3.2013Kanat ATKAYA
Atatürk aşığı anneannemin öyküsü

Atatürk aşığı anneannemin öyküsü

Şükrü Küçükşahin’in annesinin vefatı üzerine kaleme aldığı “Annemmmm” yazısından çok etkilendim. Ve neden ben bugüne kadar okurlarıma olağanüstü bir kadın olan anneannemi anlatmadım diye hayıflandım. Annemi, gerçek Güzin Abla’yı, neredeyse benim kadar tanıyorsunuz ama onu doğurup eğiten anneannemi tanımıyorsunuz. Size onun öyküsünü yazmaya karar verdim...

19.1.2013Güzin Abla
Her yerden bakabilme sanatının alaycısı

Her yerden bakabilme sanatının alaycısı

BAŞKALARININ ölümü hatırlatıyor bize hayatı.

"Devlet Bahçeli artık dokunulmaz değil..."

MHP'nin hafta sonundaki olağan kurultayı her yönden İLKLERLE sonuçlandı. Kavga, gürültü yoktu... Demokratik bir kampanya ve seçim yaşandı... Kimse mahkemelere koşup kurultayı iptal ettirmeye kalkmadı... Koray Aydın beklenenin üstünde oy aldı... Bahçeli önündeki metni okumadı, prompter kullandı.

İİT, Suudileri durdurmalı

İİT, Suudileri durdurmalı

ÖĞRETİM üyesi bir okurumuz, S. Arabistan’ın dünyanın en önemli miraslarından Mescid-i Nebevi’yi yıkmaya kalkışmaları üzerine bir hatırlatma yaparak bir öneride bulunuyor: