Arama

Aramanız :
Aradığınız kelime : "

İlker_Başbuğ/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

3.203  adet haber bulundu.


 • İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar - İlker_Başbuğ/
  İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar03.03.2015
  GündemGenelkurmay İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den müthiş iddia: "Genelkurmay Başkanlığı yetkisi olmamasına rağmen, istasyonlar aracılığıyla yabancı ülkeleri dinliyor"
 • Muhalefetin hakkı var - İlker_Başbuğ/
  Muhalefetin hakkı var01.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi.Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz.Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu.
 • 101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı - İlker_Başbuğ/
  101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı24.02.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  AYM seçiminde kafa karışıklığı - İlker_Başbuğ/
  AYM seçiminde kafa karışıklığı09.02.2015
  YazarlarHİTLER gibi diktatörler, çıkardıkları yasaların anayasaya uygunluğunu es geçip, insanlığın yüz karası kararları alırken buna ‘Dur’ diyecek kurumlar yoktu.
 • Harddiskteki 101 ses - İlker_Başbuğ/
  Harddiskteki 101 ses09.02.2015
  Gündemİstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan 2 harddiskte yapılan incelemede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm bakanların dinlenen telefonlarından elde edilen ses kayıtları ele geçirildi.Ses kayıtları soruşturmanın yürütüldüğü odadaki çalışma masasının çekmecesinde bulundu.Ses kayıtları depolanan 101 isim arasında büyükelçiler, akademisyenler ve çok sayıda bürokrat da var.Dinlemeler 2010-2013 arasında gerçekleştirildi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 80 şüphelisi bulunan soruşturmada dün 21 polis hakkında gözaltı kararı aldı.İstanbul merkezli yapılan operasyonda 9 ilden gözaltılar oldu.
 • Gül'den Araf'ta 7 yıl'daki iddialara yalanlama - İlker_Başbuğ/
  Gül'den Araf'ta 7 yıl'daki iddialara yalanlama29.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Araf'ta 7 Yıl ' adlı kitapta yer alan iddiaları yalanladı.
 • İlker Başbuğ’u duygulandıran gazi işe başladı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ’u duygulandıran gazi işe başladı23.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep ziyareti sırasında karşılaştığı, 5 yıl önce Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK saldırısında yaralanan ve işsiz olan Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Silivri madalyalı komutan - İlker_Başbuğ/
  Silivri madalyalı komutan18.01.2015
  YazarlarMADALYALARI saymakla bitmiyor.
 • Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı - İlker_Başbuğ/
  Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı14.01.2015
  Gündem12 EYLÜL askeri rejim döneminde Diyarbakır Askeri Cezaevi’nde meydana gelen yaygın insan hakları ihlalleri ilk kez bir emekli Genelkurmay Başkanı tarafından teslim edilerek yapılan bir özeleştirinin konusu oldu.
 • İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma14.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 2010 yılında Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 9 askerin şehit olduğu Gediktepe karakoluna yönelik PKK baskınında yaralanan ve ziyareti sırasında, 'Burada dikili taş olmaya razıyım' sözü ile unutamadığı asker Volkan Demir ile Gaziantep’te karşılaştı.Başbuğ, halen bacaklarında şarapnel parçası bulunan askerin işsiz olduğunu öğrenince "Bugün bu çocuğa sahip çıkamıyoruz, acı bir durum ne diyeyim?" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.
 • İlker Başbuğ:
  İlker Başbuğ: "Hainler zamanımızı çaldı"13.01.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ, "Özellikle genel kurmay başkanlığı yaptığım dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan oyunlar tepe noktasına çıktı.Öyle ki Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) yapmak istediklerimizi yapamadık.Özellikle de ikinci.yılımda orduyu daha iyi hale getirmek için projelerimiz vardı ama yapamadık.Hainler zamanımızı çaldı ama bugün şunun için mutluyum, dediğimiz her şey çıktı" dedi.
 • İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı13.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Şimdi her şey dökülüyor.Her gün yapılan oyunun ne kadar çirkin, ne kadar ahlaksız olduğu ortaya çıkıyor.Ahlaksızlıkları yapanların kalkıp da kendilerini daha iyi Müslüman diye tanımlaması çok sahtekarca.Cezaevindeyken hep adalete inandık.Bu dünyada olmasa da öbür dünyada adaletin sağlanacağına inandık ama bugün bu oyun oynayanların ayaklarına dolaştı ve her şey ortaya döküldü" dedi.Başbuğ, kimseye kin ve nefret duymadıklarını ama Türkan Saylan ve diğer mağdurlara yapılanların hesabının sorulması gerektiğini belirterek şöyle dedi: ''Bu süreçte sivili, askeri, üniversite hocası Türkan Saylan’ın hesabını sormayacak mısınız? Hastalıkla uğraşıyordu ve öldü, hayatını kısaltmadılar mı?''
 • Ahmet HAKAN

  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD - İlker_Başbuğ/
  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD03.01.2015
  YazarlarTÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, şunları söyledi:
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Hepiniz oradaydınız be - İlker_Başbuğ/
  Hepiniz oradaydınız be31.12.2014
  YazarlarHÜKÜMETE yakın bir gazete, İlker Başbuğ’un ‘kumpas’ soruşturmasında şikâyetçi olmasını dün, “Allah büyük” manşeti ile verdi.
 • İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı30.12.2014
  GündemErgenekon davasında hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
 • Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor - İlker_Başbuğ/
  Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor30.12.2014
  GündemErgenekon davasında yargılanan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un söylediği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.
 • Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor - İlker_Başbuğ/
  Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor30.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ocak’ta Bakanlar Kurulu’nu Beştepe’de toplayacağını açıklamasını eleştiren CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Anayasa’da yazan yetkilerimi kullanacağım diyor.Anayasa ona, yetkilerini senin gibi seçilmiş bir hükümetin başkanını kuşat diye mi veriyor.Yargıyı sıfırla mı diyor.Medya özgürlüğünü yok et darma dağın et mi diyor? Anayasa sana yetki olarak ne diyor sen ne yapıyorsun.Cumhurbaşkanı Anayasadan kaynaklanan yetkilerini falan kullanmıyor.Cumhurbaşkanı bizzat Anayasayı ayaklarının altına almış paspas gibi çiğniyor.Açık bir Anayasa suçu işlediğini söylüyoruz" dedi.
 • Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz29.12.2014
  Gündemİstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ; "3 yıl önce benim hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu ben de bugün bulundum.Bizim tek isteğimiz var o da adalet.Asılsız iddialar kimler tarafından planlanmıştır ve uygulanmıştır.Bu kişiler ortaya çıkarılmalı ve adil bir şekilde yargılanmalıdır.Biz bu sürecin ne savcısı ne de mahkemesiyiz" dedi.
 • İstenirse bilirkişi inceleyebilir - İlker_Başbuğ/
  İstenirse bilirkişi inceleyebilir19.12.2014
  GündemEmekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın kendisine yönelttiği suçlamaları “akıldışı iddia” diye nitelendirmesi, bu kez Yalman’ın Başbuğ’a bir yanıt vermesine yol açtı.
 • İlker Başbuğ: Yalman’ın iddiaları akıl dışı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Yalman’ın iddiaları akıl dışı18.12.2014
  GündemESKİ Genelkurmay Başkanı Org.İlker Başbuğ, yayımladığı kitabında kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’a Twitter’dan verdiği yanıtta “Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır” dedi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - İlker_Başbuğ/
  Suriyelileri konuşma zamanı geldi17.12.2014
  YazarlarSON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap17.12.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’a Twitter'dan yanıt verdi: Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır.
 • Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim - İlker_Başbuğ/
  Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim15.12.2014
  HayatTSK’nın en çalkantılı döneminin Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’dan tarihi söyleşi.Bu tarihi mülakat yarın Hürriyet’te devam edecek.
 • Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı15.12.2014
  GündemEski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, geride bıraktığımız hafta sonunda piyasaya çıkan kitabında, 2003 yılı başında Birinci Ordu Komutanlığı’nda gerçekleşen plan semineriyle ilgili verdiği hassas bir talimatın uygulanmamasından o dönemde kendisinin Kurmay Başkanı olarak görev yapan ve sonradan Genelkurmay Başkanlığı görevine gelen Orgeneral İlker Başbuğ’u sorumlu tutuyor.
 • Cemaat TSK’da at koşturuyor - İlker_Başbuğ/
  Cemaat TSK’da at koşturuyor01.12.2014
  GündemHaşim Bey ‘Yargıtay’da Cemaat hâkim’ dedi.Ben de bu süreci yaşayan eski bir savcı olarak ve Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin tamamen Cemaat’in kontrolü halinde olduğuna dair birçok yayına göre diyorum ki: Cemaat’in şu an en güçlü olduğu kurum TSK’dır.
 • Akif BEKİ

  Hadi canım eşek şakasıdır - İlker_Başbuğ/
  Hadi canım eşek şakasıdır22.11.2014
  YazarlarCEZAYİR’den Ekvator Ginesi’ne uçarken havada geldi avukatımın yolladığı e-posta.Okuduklarıma inanamadım.
 • 2 saat kitap imzaladı - İlker_Başbuğ/
  2 saat kitap imzaladı17.11.2014
  GündemTÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 33’üncü Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndaki imza gününe katılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a kitapseverler büyük ilgi gösterdi.
 • Ayşe ARMAN

  Gazilerin beş paralık değeri yok! - İlker_Başbuğ/
  Gazilerin beş paralık değeri yok!15.11.2014
  Yazarlar
 • Milletin gönlünde - İlker_Başbuğ/
  Milletin gönlünde11.11.2014
  GündemTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yılı nedeniyle ülke çapında anma törenleri düzenlendi.Ankara’daki ilk tören devlet erkânının katılımıyla Anıtkabir’de yapılan resmi anma oldu.
 • Hilmi Özkök: Duymadım - İlker_Başbuğ/
  Hilmi Özkök: Duymadım10.11.2014
  GündemBalyoz Davası’nda aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından bozulan 62 sanığın yargılandığı davanın 2'nci duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman da ikinci kez tanıklık yapmak için adliyeye geldi.Özkök, duruşmada "Balyoz, Oraj ve Suga isimli planları duymadım'' dedi, Yalman ise ''Bilgi ve belgeye sahip değilim.Basından öğrendim'' ifadelerini kullandı.
 • Karargâh ziyareti - İlker_Başbuğ/
  Karargâh ziyareti01.11.2014
  GündemERGENEKON davası kapsamında 26 ay cezaevinde kalan, 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret etti.
 • İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştü - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştü31.10.2014
  GündemERGENEKON sanığı, 26.Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, bugün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret etti.Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’ndaki ziyaretin ardından TSK’nın internet sitesinden de bir fotoğraf yayınlandı.
 • Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaret - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaret31.10.2014
  GündemTÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret ettiğini duyurdu.
 • 29 Ekim’de el ele coşku - İlker_Başbuğ/
  29 Ekim’de el ele coşku25.10.2014
  AnkaraYenimahalle’de cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlanacak.İki gün sürecek etkinliklerde, Olgunlaşma Enstitüsü Atatürk Defilesi düzenlerken, Elbruz grubu da başkentlilerle buluşacak.Coşku, el ele yürüyüşle sona erecek.
 • Silivri’den Beyazıt’a ıslak hukuk - İlker_Başbuğ/
  Silivri’den Beyazıt’a ıslak hukuk17.10.2014
  GündemİSTANBUL Üniversitesi’nin bahçesinde, 50’li yaşlarının ortasında bir adam.Bir başına oturduğu bankta ders notlarını dikkatlice okuyor.Uzaktan bakıldığında üniversitedeki bir öğretim üyesi olduğunu düşünüyorsunuz.Bahçedeki öğrenciler de bu yüzden yanından geçerken mesafeli.Ancak dikkatli gözler için bu kişi hayli tanıdık.Bu kişi, İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve ıslak imza tartışmalarıyla Türkiye’nin ilk kez adını duyduğu, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’ten başkası değil.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Balyoz zindanında bir Top Gun - İlker_Başbuğ/
  Balyoz zindanında bir Top Gun16.10.2014
  YazarlarSİVAS’ta doğmuş.Bir Anadolu çocuğu.
 • "Kılıçdaroğlu'nu dinleyince hayretler içinde kaldım"03.10.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını dinleyince gerçekten hayretler içinde kaldım.Aylarca bizi IŞİD'e karşı hareket etmemekle, hatta IŞİD'i terör örgütü olarak tanımlamamakla suçladı.Şimdi IŞİD tehdidini açıkça ifade eden bir tezkereye 'hayır' dediler" dedi.Davutoğlu, "Var olan statükoyu seyretmek, izlemek 'kendi doğal seyrine bırakalım, bize dokunmayan yılan bin yaşasın' mantığı ki burada bize dokunan da bir yılan var, bu sözkonusu değil" diye konuştu.
 • Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan - İlker_Başbuğ/
  Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan22.09.2014
  GündemBir dönem ‘özel temsilci’ sıfatıyla PKK ile mücadele için ABD’yle pazarlıkları yürüten Emekli Orgeneral Edip Başer, bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.
 • 'Biz de darbe mağduruyuz' - İlker_Başbuğ/
  'Biz de darbe mağduruyuz'22.09.2014
  GündemANTALYA’da kitap fuarına katılan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) kurulan komploların kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkartılması için TBMM’yi göreve çağırdı."Bir komisyon kurulup üzerine gidilmelidir" diyen Başbuğ, kendisinin de darbe mağduru olduğunu söyledi.
 • İlker Başbuğ Dalyan'a hayran kaldı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ Dalyan'a hayran kaldı21.09.2014
  GündemMUĞLA’nın Ortaca İlçesi Dalyan Mahallesi’nde bir yakına misafir olan emekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, üç günlük ziyareti sonrası ilçeden ayrıldı.Başbuğ ilçeden ayrılmadan önce, Dalyan’ın tarihi ve ören yeri güzelliklerine olan hayranlığını dile getirdi.
 • Başbuğ: Atatürk'ü tamamen anlayamadık - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ: Atatürk'ü tamamen anlayamadık30.08.2014
  GündemGenelkurmay Eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Çalar Saat programında Atatürk ile önemli açıklamalarda bulundu.Başbuğ, "Atatürk'ün tamamen anladığımız kanaatimizde değilim.Bunun birinci sebebi eğitim sebebi.Eğitim sistemimiz ezber üzerine, bu doğru bir sistem değil.Olaylar arasındaki sebep sonuç ilişkisi öğretilmeli.Atatürk’ün biz insani boyutunu yeterli derece anlamıyoruz.Atatürk’e insanüstü bir durum vermek son derece yanlış" dedi.
 • Edebiyat dünyası Altınkum'da buluştu - İlker_Başbuğ/
  Edebiyat dünyası Altınkum'da buluştu18.08.2014
  EgeDİDİM Belediyesi’nin katkılarıyla bu yıl 10’ncu kez düzenlenen Altınkum Yazarlar Festivali, edebiyat dünyasının güçlü kalemlerini buluşturdu.
 • 4 polis daha teslim oldu - İlker_Başbuğ/
  4 polis daha teslim oldu13.08.2014
  Gündem22 Temmuz soruşturması kapsamında serbest bırakıldıktan sonra haklarında yakalama kararı çıkarılan 17 polisten 4’ü daha teslim oldu.
 • Sahiller boşaldı - İlker_Başbuğ/
  Sahiller boşaldı11.08.2014
  EgeMUĞLA’nın turizm cenneti Bodrum’da vatandaşlar, oy vermek için sabah saatlerinden itibaren sandığa koştu.Tıka basa dolu görüntüleriyle hafızalarda yer eden Gümbet, Ortakent - Yahşi ve Akyarlar gibi dünyaca ünlü plajlar boş görüntüsüyle dikkat çekti.
 • Cengiz ÇANDAR

  Şaşılacak bir şey yok… - İlker_Başbuğ/
  Şaşılacak bir şey yok…07.08.2014
  YazarlarTayyip Erdoğan’ın, cumhurbaşkanı seçiminin ilk turuna bir elin parmakları kadar bir süre kalmışken, ağzından çıkan “Benim için bir ara neler dediler.Gürcü dediler.Affedersin daha çirkinini söylediler, Ermeni dediler.Ama ben Türküm” sözleri ‘ayrımcılık’” hatta kimisince ‘ırkçılık’ görülerek kıyameti kopartmışa benziyor.Ama ne yalan söyleyeyim, bu sözleri dinlediğimde, ben hiç şaşırmadım.
 • Kardeş kavgası - İlker_Başbuğ/
  Kardeş kavgası05.08.2014
  Gündemİstanbul’da 22 Temmuz’da başlayan ve 31 polisin tutuklanmasıyla sonuçlanan operasyon, 2 kardeşi karşı karşıya getirdi.Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Hacı Yusuf Karababa, yasadışı telefon dinlemeleri kapsamında yürütülen operasyonun en tepesinde olan ve soruşturmayı koordine eden isimken, kardeşi Küçükçekmece Hâkimi Mehmet Karababa bu operasyonları Twitter’dan en çok eleştiren isimlerden biri oldu.
 • ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı - İlker_Başbuğ/
  ‘İnceleyeceğiz’ dedi bir adım atılmadı01.08.2014
  Gündem26’ncı Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, TSK personeline yönelik gözaltı ve soruşturmalar üzerine Başbakan Erdoğan’a dosya sunduklarını belirterek, “Sayın Başbakan dosyayı aldı, bizi dinledi ve ‘İnceleyeceğiz, değerlendireceğiz’ dedi.Ancak, bizim komuta dönemimizde herhangi bir gelişme de yaşanmadı” dedi.Erdoğan, daha önce Başbuğ’un dosyada Ali Fuat Yımazer’in adının da olduğunu söylemesi üzerine “İlker Paşa, ‘Bugün bize yarın size!’ demişti.O zaman tabii daha Genelkurmay Başkanı’ydı.Toplamalar malum başlamıştı.Ve hakikaten dediği oldu” karşılığını vermişti.
 • İlker Başbuğ: Başbakan Erdoğan'a verdiğim listenin başında Ali Fuat Yılmazer vardı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Başbakan Erdoğan'a verdiğim listenin başında Ali Fuat Yılmazer vardı25.07.2014
  GündemGenelkurmay eski başkanı İlker Başbuğ, görevdeyken cemaat yapılanmasıyla ilgili Başbakan Erdoğan'a bir liste verdiğini ve bu listenin başında, şimdi gözaltında olan İstihbarattan Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in olduğunu söyledi.
 • Hurşit Tolon: 3 yıl 3 ay kendi ülkemde tutsak kaldım - İlker_Başbuğ/
  Hurşit Tolon: 3 yıl 3 ay kendi ülkemde tutsak kaldım15.07.2014
  GündemBALYOZ ve Zirve Yayınevi baskını davalarından tutuklu bulunduğu cezaevinden bir süre önce tahliye edilen emekli Orgeneral Hurşit Tolon, İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.Kendi ülkesinde 3 yıl 3 gün tutsal kaldığını bunun kendisini çok üzdüğünü söyleyen Tolon, gerçeklerin ortaya çıkma gibi bir kararlılığının var olduğunu da dile getirdi.
 • Ankara'da büyük korsan kitap operasyonu - İlker_Başbuğ/
  Ankara'da büyük korsan kitap operasyonu09.07.2014
  KeyifAnkara’da polis korsan kitap basan, yayan ve satan mekanlara baskın düzenledi.Ankara’nın üç büyük ilçesindeki operasyonlarda toplam 112 bin korsan kitap ele geçirildi.3 zanlının gözaltına alındığı operasyonda etiket değeri 2,5 milyon TL’yi aşan 112 bin kitaba da el konuldu.
« « İlk Sayfa
« Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki »
Son Sayfa » »