Aramanız :
Aradığınız kelime : "

İlker_Başbuğ/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Yıllara göre
Devamı
Sırala :
En Yeni
| En Eski

3.214  adet haber bulundu.


 • Başbuğ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Türk milleti her şeyi gördü - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt: Türk milleti her şeyi gördü21.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, önceki yıllarda bazı subayların tutuklanmasında kendisi ve ülkenin yanlış yönlendirildiği ve aldatıldığı sözüne ilişkin, "Bütün yaşananlar Türk milletinin gözü önünde yaşandı.Türk milleti her şeyi gördü.Türk milletine güveniyorum" dedi.
 • HSYK’dan Kozmik Oda incelemesi - İlker_Başbuğ/
  HSYK’dan Kozmik Oda incelemesi19.03.2015
  GündemHSYK 3.Dairesi dün Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast iddiasıyla yürütülen ve takipsizlikle sonuçlanan Kozmik Oda soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı iddialarıyla ilgili inceleme izni verdi.
 • İlker Başbuğ: Atatürk, Çanakkale Savaşları’nın her karesinde vardır - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Atatürk, Çanakkale Savaşları’nın her karesinde vardır19.03.2015
  GündemESKİ Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Atatürk’ün Çanakkale Savaşları’nın her karesinde yer aldığını belirterek, ’Bu kadar büyük muharebelerde bir yarbayın ne şeyi var?’ Hayır efendim; bir Nusret olmasaydı, belki de bu donanma geçecekti.Böyle yargılar çok yanlış" dedi.
 • 18 Mart Çanakkale Zaferi 100 yaşında | Eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı - İlker_Başbuğ/
  18 Mart Çanakkale Zaferi 100 yaşında | Eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı18.03.2015
  GündemÇanakkale’de bundan 100 yıl önce Osmanlı İmparatorluğu, Britanya, Kanada, Fransa ve Anzak (Avustralya ve Yeni Zelanda orduları) güçlerine karşı savaştı.Tarihin akışını değiştiren, ülkelerin kaderini belirleyen Çanakkale Savaşı, yıkık bir imparatorluktan çıkacak genç Cumhuriyet’in ilk izlerini taşıyordu.
 • Olcay Kıvrıkoğlu son yolculuğuna uğurlandı - İlker_Başbuğ/
  Olcay Kıvrıkoğlu son yolculuğuna uğurlandı18.03.2015
  Gündem23’üncü Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu’nun 15 Mart’ta hayatını kaybeden 59 yıllık eşi Olcay Kıvrıkoğlu (79), dün Üsküdar Selimiye Camisi’nde düzenlenen törenin ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verildi.
 • İlker Başbuğ Atatürk'süz Çanakkale anmalarına isyan etti - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ Atatürk'süz Çanakkale anmalarına isyan etti17.03.2015
  GündemGenelkurmay eski Başkanlarından Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Atatürk'süz Çanakkale savaşı anmalarını eleştirdi.
 • Eski Genelkurmay Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi vefat etti - İlker_Başbuğ/
  Eski Genelkurmay Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi vefat etti17.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu'nun eşi Olcay Kıvrıkoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.
 • Ahmet HAKAN

  Sizi gidi kozmik yalancılar sizi - İlker_Başbuğ/
  Sizi gidi kozmik yalancılar sizi15.03.2015
  YazarlarOLAYLAR şöyle gelişti:
 • İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Oda'daki arama listesi - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ açıkladı: Kozmik Oda'daki arama listesi14.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Kozmik Oda soruşturması sırasında Başbakan Tayyip Erdoğan’a, Arınç’a suikast iddiasındaki tutarsızlıkları anlattıklarını ve “Soruşturmacıların niyeti kötü” dediğini aktardı.Başbuğ, Kozmik Oda’yı aramaktaki asıl niyetin TSK’yı faili meçhul cinayetlerle ilişkilendirecek deliller bulmak olduğunu ifade etti.
 • Yalçın BAYER

  ‘Çok üzgünüm’ - İlker_Başbuğ/
  ‘Çok üzgünüm’13.03.2015
  YazarlarCUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın önceki gün rektörlere hitaben yaptığı konuşmayı büyük bir ‘üzüntüyle’ dinlediğini söylüyor A.M.Celal Şengör.“Neden”ini de, kendisinin atıf yaptığı tarihi bilgilerin hemen hiçbirinin doğru olmaması olarak gösteriyor.Şengör daha sonra şöyle konuşuyor:
 • Kozmik fark - İlker_Başbuğ/
  Kozmik fark13.03.2015
  GündemBülent Arınç’a suikast iddialarıyla başlayan ve takipsizlikle sonuçlanan Kozmik Oda soruşturması 19 Aralık 2009-11 Şubat 2010 arasındaki olağanüstü trafiği ve ilginç bir ayrıntıyı ortaya çıkardı.
 • İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar - İlker_Başbuğ/
  İsmail Hakkı Pekin'den tartışılacak açıklamalar03.03.2015
  GündemGenelkurmay İstihbarat Dairesi'nin eski Başkanı İsmail Hakkı Pekin'den müthiş iddia: "Genelkurmay Başkanlığı yetkisi olmamasına rağmen, istasyonlar aracılığıyla yabancı ülkeleri dinliyor"
 • Muhalefetin hakkı var - İlker_Başbuğ/
  Muhalefetin hakkı var01.03.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi.Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz.Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu.
 • 101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı - İlker_Başbuğ/
  101 ses kaydından Gülen ve Uslu'ya yakalama kararı24.02.2015
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 101 kişinin telefon görüşmelerinin depolandığı iddiasıyla ilgili sürdürülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ve Emre Uslu hakkında yakalama kararı verildi.
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  AYM seçiminde kafa karışıklığı - İlker_Başbuğ/
  AYM seçiminde kafa karışıklığı09.02.2015
  YazarlarHİTLER gibi diktatörler, çıkardıkları yasaların anayasaya uygunluğunu es geçip, insanlığın yüz karası kararları alırken buna ‘Dur’ diyecek kurumlar yoktu.
 • Harddiskteki 101 ses - İlker_Başbuğ/
  Harddiskteki 101 ses09.02.2015
  Gündemİstanbul Terörle Mücadele Şubesi'nde bulunan 2 harddiskte yapılan incelemede, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere tüm bakanların dinlenen telefonlarından elde edilen ses kayıtları ele geçirildi.Ses kayıtları soruşturmanın yürütüldüğü odadaki çalışma masasının çekmecesinde bulundu.Ses kayıtları depolanan 101 isim arasında büyükelçiler, akademisyenler ve çok sayıda bürokrat da var.Dinlemeler 2010-2013 arasında gerçekleştirildi.İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı 80 şüphelisi bulunan soruşturmada dün 21 polis hakkında gözaltı kararı aldı.İstanbul merkezli yapılan operasyonda 9 ilden gözaltılar oldu.
 • Gül'den Araf'ta 7 yıl'daki iddialara yalanlama - İlker_Başbuğ/
  Gül'den Araf'ta 7 yıl'daki iddialara yalanlama29.01.2015
  Gündem11.Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 'Araf'ta 7 Yıl ' adlı kitapta yer alan iddiaları yalanladı.
 • İlker Başbuğ’u duygulandıran gazi işe başladı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ’u duygulandıran gazi işe başladı23.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un Gaziantep ziyareti sırasında karşılaştığı, 5 yıl önce Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK saldırısında yaralanan ve işsiz olan Volkan Demir, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nde işe başladı.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Silivri madalyalı komutan - İlker_Başbuğ/
  Silivri madalyalı komutan18.01.2015
  YazarlarMADALYALARI saymakla bitmiyor.
 • Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı - İlker_Başbuğ/
  Diyarbakır Cezaevi’nde yanlışlıklar yapıldı14.01.2015
  Gündem12 EYLÜL askeri rejim döneminde Diyarbakır Askeri Cezaevi’nde meydana gelen yaygın insan hakları ihlalleri ilk kez bir emekli Genelkurmay Başkanı tarafından teslim edilerek yapılan bir özeleştirinin konusu oldu.
 • İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ’u duygulandıran karşılaşma14.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, 2010 yılında Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde 9 askerin şehit olduğu Gediktepe karakoluna yönelik PKK baskınında yaralanan ve ziyareti sırasında, 'Burada dikili taş olmaya razıyım' sözü ile unutamadığı asker Volkan Demir ile Gaziantep’te karşılaştı.Başbuğ, halen bacaklarında şarapnel parçası bulunan askerin işsiz olduğunu öğrenince "Bugün bu çocuğa sahip çıkamıyoruz, acı bir durum ne diyeyim?" sözleriyle üzüntüsünü dile getirdi.
 • İlker Başbuğ:
  İlker Başbuğ: "Hainler zamanımızı çaldı"13.01.2015
  GündemEski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ, "Özellikle genel kurmay başkanlığı yaptığım dönemde Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı yapılan oyunlar tepe noktasına çıktı.Öyle ki Türk Silahlı Kuvvetlerinde (TSK) yapmak istediklerimizi yapamadık.Özellikle de ikinci.yılımda orduyu daha iyi hale getirmek için projelerimiz vardı ama yapamadık.Hainler zamanımızı çaldı ama bugün şunun için mutluyum, dediğimiz her şey çıktı" dedi.
 • İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: TSK’ya oynanan oyun, oynayanların ayaklarına dolaştı13.01.2015
  GündemGENELKURMAY eski Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, "Şimdi her şey dökülüyor.Her gün yapılan oyunun ne kadar çirkin, ne kadar ahlaksız olduğu ortaya çıkıyor.Ahlaksızlıkları yapanların kalkıp da kendilerini daha iyi Müslüman diye tanımlaması çok sahtekarca.Cezaevindeyken hep adalete inandık.Bu dünyada olmasa da öbür dünyada adaletin sağlanacağına inandık ama bugün bu oyun oynayanların ayaklarına dolaştı ve her şey ortaya döküldü" dedi.Başbuğ, kimseye kin ve nefret duymadıklarını ama Türkan Saylan ve diğer mağdurlara yapılanların hesabının sorulması gerektiğini belirterek şöyle dedi: ''Bu süreçte sivili, askeri, üniversite hocası Türkan Saylan’ın hesabını sormayacak mısınız? Hastalıkla uğraşıyordu ve öldü, hayatını kısaltmadılar mı?''
 • Ahmet HAKAN

  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD - İlker_Başbuğ/
  Türkiye’nin en aciz kuruluşu: TÜSİAD03.01.2015
  YazarlarTÜSİAD Başkanı Haluk Dinçer, şunları söyledi:
 • Şükrü KÜÇÜKŞAHİN

  Hepiniz oradaydınız be - İlker_Başbuğ/
  Hepiniz oradaydınız be31.12.2014
  YazarlarHÜKÜMETE yakın bir gazete, İlker Başbuğ’un ‘kumpas’ soruşturmasında şikâyetçi olmasını dün, “Allah büyük” manşeti ile verdi.
 • İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Fenerbahçeliler tarih yazdı30.12.2014
  GündemErgenekon davasında hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs ettiği gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırılan Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu.
 • Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor - İlker_Başbuğ/
  Ankara İlker Başbuğ'un bu sözlerini konuşuyor30.12.2014
  GündemErgenekon davasında yargılanan Genelkurmay eski Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un söylediği bir cümle, Ankara'yı karıştırdı.
 • Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor - İlker_Başbuğ/
  Haluk Koç: Cumhurbaşkanı Anayasa'yı paspas gibi çiğniyor30.12.2014
  GündemCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın 19 Ocak’ta Bakanlar Kurulu’nu Beştepe’de toplayacağını açıklamasını eleştiren CHP Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Anayasa’da yazan yetkilerimi kullanacağım diyor.Anayasa ona, yetkilerini senin gibi seçilmiş bir hükümetin başkanını kuşat diye mi veriyor.Yargıyı sıfırla mı diyor.Medya özgürlüğünü yok et darma dağın et mi diyor? Anayasa sana yetki olarak ne diyor sen ne yapıyorsun.Cumhurbaşkanı Anayasadan kaynaklanan yetkilerini falan kullanmıyor.Cumhurbaşkanı bizzat Anayasayı ayaklarının altına almış paspas gibi çiğniyor.Açık bir Anayasa suçu işlediğini söylüyoruz" dedi.
 • Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ: Sürecin ne savcısı ne mahkemesiyiz29.12.2014
  Gündemİstanbul Adalet Sarayı'na gelen Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ; "3 yıl önce benim hakkımda suç duyurusunda bulunulmuştu ben de bugün bulundum.Bizim tek isteğimiz var o da adalet.Asılsız iddialar kimler tarafından planlanmıştır ve uygulanmıştır.Bu kişiler ortaya çıkarılmalı ve adil bir şekilde yargılanmalıdır.Biz bu sürecin ne savcısı ne de mahkemesiyiz" dedi.
 • İstenirse bilirkişi inceleyebilir - İlker_Başbuğ/
  İstenirse bilirkişi inceleyebilir19.12.2014
  GündemEmekli Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ’un eski Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aytaç Yalman’ın kendisine yönelttiği suçlamaları “akıldışı iddia” diye nitelendirmesi, bu kez Yalman’ın Başbuğ’a bir yanıt vermesine yol açtı.
 • İlker Başbuğ: Yalman’ın iddiaları akıl dışı - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ: Yalman’ın iddiaları akıl dışı18.12.2014
  GündemESKİ Genelkurmay Başkanı Org.İlker Başbuğ, yayımladığı kitabında kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’a Twitter’dan verdiği yanıtta “Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır” dedi.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Suriyelileri konuşma zamanı geldi - İlker_Başbuğ/
  Suriyelileri konuşma zamanı geldi17.12.2014
  YazarlarSON bir hafta içinde ekonomiden iki ürkütücü rakam geldi.
 • İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ'dan Aytaç Yalman'a cevap17.12.2014
  GündemEski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, kendisini görevini yapmamakla suçlayan eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman’a Twitter'dan yanıt verdi: Bizim çizgimiz ve duruşumuz bellidir.Çizgimiz düz duruşumuz ise diktir.Kamuoyu da her şeyi ve herkesi çok iyi bilir ve tanır.
 • Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim - İlker_Başbuğ/
  Cumhurbaşkanı Sezer bana darbeyi sordu, “Mümkün mü, ben buradayım” dedim15.12.2014
  HayatTSK’nın en çalkantılı döneminin Kara Kuvvetleri Komutanı Org.Aytaç Yalman’dan tarihi söyleşi.Bu tarihi mülakat yarın Hürriyet’te devam edecek.
 • Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ görevini yapsaydı Balyoz olmayacaktı15.12.2014
  GündemEski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman, geride bıraktığımız hafta sonunda piyasaya çıkan kitabında, 2003 yılı başında Birinci Ordu Komutanlığı’nda gerçekleşen plan semineriyle ilgili verdiği hassas bir talimatın uygulanmamasından o dönemde kendisinin Kurmay Başkanı olarak görev yapan ve sonradan Genelkurmay Başkanlığı görevine gelen Orgeneral İlker Başbuğ’u sorumlu tutuyor.
 • Cemaat TSK’da at koşturuyor - İlker_Başbuğ/
  Cemaat TSK’da at koşturuyor01.12.2014
  GündemHaşim Bey ‘Yargıtay’da Cemaat hâkim’ dedi.Ben de bu süreci yaşayan eski bir savcı olarak ve Askeri Yargıtay ve Askeri Yüksek İdari Mahkemesi’nin tamamen Cemaat’in kontrolü halinde olduğuna dair birçok yayına göre diyorum ki: Cemaat’in şu an en güçlü olduğu kurum TSK’dır.
 • Akif BEKİ

  Hadi canım eşek şakasıdır - İlker_Başbuğ/
  Hadi canım eşek şakasıdır22.11.2014
  YazarlarCEZAYİR’den Ekvator Ginesi’ne uçarken havada geldi avukatımın yolladığı e-posta.Okuduklarıma inanamadım.
 • 2 saat kitap imzaladı - İlker_Başbuğ/
  2 saat kitap imzaladı17.11.2014
  GündemTÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen 33’üncü Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’ndaki imza gününe katılan eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'a kitapseverler büyük ilgi gösterdi.
 • Ayşe ARMAN

  Gazilerin beş paralık değeri yok! - İlker_Başbuğ/
  Gazilerin beş paralık değeri yok!15.11.2014
  Yazarlar
 • Milletin gönlünde - İlker_Başbuğ/
  Milletin gönlünde11.11.2014
  GündemTürkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 76’ncı yılı nedeniyle ülke çapında anma törenleri düzenlendi.Ankara’daki ilk tören devlet erkânının katılımıyla Anıtkabir’de yapılan resmi anma oldu.
 • Hilmi Özkök: Duymadım - İlker_Başbuğ/
  Hilmi Özkök: Duymadım10.11.2014
  GündemBalyoz Davası’nda aldıkları mahkumiyet kararları Yargıtay tarafından bozulan 62 sanığın yargılandığı davanın 2'nci duruşmasında eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve eski Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman da ikinci kez tanıklık yapmak için adliyeye geldi.Özkök, duruşmada "Balyoz, Oraj ve Suga isimli planları duymadım'' dedi, Yalman ise ''Bilgi ve belgeye sahip değilim.Basından öğrendim'' ifadelerini kullandı.
 • Karargâh ziyareti - İlker_Başbuğ/
  Karargâh ziyareti01.11.2014
  GündemERGENEKON davası kapsamında 26 ay cezaevinde kalan, 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, dün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret etti.
 • İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştü - İlker_Başbuğ/
  İlker Başbuğ Genelkurmay'da Necdet Özel ile görüştü31.10.2014
  GündemERGENEKON sanığı, 26.Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ, bugün Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret etti.Genelkurmay Başkanlığı Karargahı’ndaki ziyaretin ardından TSK’nın internet sitesinden de bir fotoğraf yayınlandı.
 • Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaret - İlker_Başbuğ/
  Başbuğ'dan Org.Özel'e ziyaret31.10.2014
  GündemTÜRK Silahlı Kuvvetleri (TSK), 26’ncı Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ’un Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel’i ziyaret ettiğini duyurdu.
 • 29 Ekim’de el ele coşku - İlker_Başbuğ/
  29 Ekim’de el ele coşku25.10.2014
  AnkaraYenimahalle’de cumhuriyetin kuruluşunun 91’inci yıldönümü büyük bir coşkuyla kutlanacak.İki gün sürecek etkinliklerde, Olgunlaşma Enstitüsü Atatürk Defilesi düzenlerken, Elbruz grubu da başkentlilerle buluşacak.Coşku, el ele yürüyüşle sona erecek.
 • Silivri’den Beyazıt’a ıslak hukuk - İlker_Başbuğ/
  Silivri’den Beyazıt’a ıslak hukuk17.10.2014
  GündemİSTANBUL Üniversitesi’nin bahçesinde, 50’li yaşlarının ortasında bir adam.Bir başına oturduğu bankta ders notlarını dikkatlice okuyor.Uzaktan bakıldığında üniversitedeki bir öğretim üyesi olduğunu düşünüyorsunuz.Bahçedeki öğrenciler de bu yüzden yanından geçerken mesafeli.Ancak dikkatli gözler için bu kişi hayli tanıdık.Bu kişi, İrtica ile Mücadele Eylem Planı ve ıslak imza tartışmalarıyla Türkiye’nin ilk kez adını duyduğu, Ergenekon davasında ağırlaştırılmış ömür boyu, Balyoz davasında ise 16 yıl hapis cezasına çarptırılan emekli Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’ten başkası değil.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  Balyoz zindanında bir Top Gun - İlker_Başbuğ/
  Balyoz zindanında bir Top Gun16.10.2014
  YazarlarSİVAS’ta doğmuş.Bir Anadolu çocuğu.
 • "Kılıçdaroğlu'nu dinleyince hayretler içinde kaldım"03.10.2014
  GündemBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Kılıçdaroğlu'nun açıklamasını dinleyince gerçekten hayretler içinde kaldım.Aylarca bizi IŞİD'e karşı hareket etmemekle, hatta IŞİD'i terör örgütü olarak tanımlamamakla suçladı.Şimdi IŞİD tehdidini açıkça ifade eden bir tezkereye 'hayır' dediler" dedi.Davutoğlu, "Var olan statükoyu seyretmek, izlemek 'kendi doğal seyrine bırakalım, bize dokunmayan yılan bin yaşasın' mantığı ki burada bize dokunan da bir yılan var, bu sözkonusu değil" diye konuştu.
 • Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan - İlker_Başbuğ/
  Edip Başer: Hedef büyük Kürdistan22.09.2014
  GündemBir dönem ‘özel temsilci’ sıfatıyla PKK ile mücadele için ABD’yle pazarlıkları yürüten Emekli Orgeneral Edip Başer, bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi.
 • 'Biz de darbe mağduruyuz' - İlker_Başbuğ/
  'Biz de darbe mağduruyuz'22.09.2014
  GündemANTALYA’da kitap fuarına katılan Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne (TSK) kurulan komploların kimler tarafından yapıldığının ortaya çıkartılması için TBMM’yi göreve çağırdı."Bir komisyon kurulup üzerine gidilmelidir" diyen Başbuğ, kendisinin de darbe mağduru olduğunu söyledi.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»