Aramanız :
Aradığınız kelime : "

çizgi_filmler/

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

629  adet haber bulundu.


 • 12 gün kahkaha - çizgi_filmler/
  12 gün kahkaha24.03.2015
  AnkaraDünyanın pek çok ülkesinde ‘şaka günü’ olarak kabul edilen 1 Nisan’da Ankara, Türkiye’nin ilk komedi festivaline ev sahipliği yapacak.
 • Ömür GEDİK

  Öpünce prens olmuyor - çizgi_filmler/
  Öpünce prens olmuyor05.03.2015
  YazarlarYarın vizyona girecek olan o filmi izledim ve içinde geçen şu cümleye bayıldım: “Kurbağa öpünce değil duvara fırlatınca prense dönüşür.”
 • Ayşe ARMAN

  Soğuk görüntüm mahcubiyetimden - çizgi_filmler/
  Soğuk görüntüm mahcubiyetimden01.02.2015
  Yazarlar
 • Ayşe ARMAN

  Soğuk görüntüm mahcubiyetimden - çizgi_filmler/
  Soğuk görüntüm mahcubiyetimden01.02.2015
  YazarlarHastasıyım.
 • Nemo sandığınız kadar masum değil! - çizgi_filmler/
  Nemo sandığınız kadar masum değil!19.01.2015
  Eğitim1937-2013 yılları arasında çekilen ve gişede başarılı olan 45 çizgi filmi inceleyen biliminsanlarına göre bu yapımlar, yetişkinlere yönelik olanlardan daha fazla ölüm ve cinayet içeriyor.Uzmanlara bunun çocukları nasıl etkilediğini sorduk.
 • Doğan HIZLAN

  Fantastik bir şölen - çizgi_filmler/
  Fantastik bir şölen01.01.2015
  YazarlarTÜRK SİNEMASI’nın 100’üncü yılı kutlamaları içinde unuttuğumuz bazı türleri D-Smart bize hatırlatıyor.
 • Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları - çizgi_filmler/
  Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları22.12.2014
  GündemBodtum’da yaşamını sürdüren ünlü karikatürist 86 yaşındaki Bedri Koraman, solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozuklu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.(Bedri Koraman kimdir? Bedri Koraman hayatı, biyografisi, karikatürleri, çalışmaları hakkında bilgi.)
 • Geldim, gördüm, üzüldüm - çizgi_filmler/
  Geldim, gördüm, üzüldüm13.11.2014
  KeyifHaluk Bilginer’den ilham alınarak hayat bulan çizgi karakter Evliya Çelebi’nin üç boyutlu sinema filmi ‘Evliya Çelebi ve Ölümsüzlük Suyu’ bu hafta vizyonda.Kendini günümüzde bulan Evliya Çelebi’nin betonlaşmış İstanbul karşısında yaşadığı şok ve üzüntüyü tahmin edersiniz.
 • 'İyi ki doğdun Leonardo!'.demek için 10 sebep - çizgi_filmler/
  'İyi ki doğdun Leonardo!'.demek için 10 sebep12.11.2014
  HayatGönüllerdeki beyaz atlı prens, müzmin bekar, şahane oyuncu Leonardo Di Caprio bugün 40 yaşına giriyor.Mütevazılığıyla her türlü ödülü hak eden aktörü bilinmeyen yönleriyle hatırlıyor ve "İyi ki doğdun!" diyoruz.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Saygı duruşu izlenimleri - çizgi_filmler/
  Saygı duruşu izlenimleri11.11.2014
  YazarlarDün sabah 09.05’te kızımı okula bırakırken Zincirlikuyu’da sirenler çalmaya başladı, trafik durdu.09.05’te tam şehrin, trafiğin göbeğindeydim.
 • Çocuklarda bilinçaltı mesajlara dikkat - çizgi_filmler/
  Çocuklarda bilinçaltı mesajlara dikkat20.10.2014
  SağlıkTELEVİZYON, sinema ya da internet oyunları gibi görsel medyada yönlendirme amaçlı açık ya da gizli bilinçaltı mesajları özellikle çocukları etkiliyor.Uzmanlar, subliminal (bilinçaltını etkileme) mesajlara karşı çocuklarını koruyabilmek için, onlarla daha güçlü iletişim kurmaları konusunda anne babaları uyarıyor.
 • Perilerden sen anlarsın.konuş onlarla - çizgi_filmler/
  Perilerden sen anlarsın.konuş onlarla11.10.2014
  HayatAnimasyon sinemasının Avrupa ayağı Winx Club’ta pop perileri yine işbaşında.Iginio Straffi’nin elinden çıkan serinin üçüncü filmi ‘Okyanusun Gizemi’ gösterime giriyor.Deniz kirliliğine karşı amansız bir mücadele veren modern perileri Straffi ile konuştuk.
 • Uğur VARDAN

  Yolu ‘Yeşilçam Sokağı’ndan geçen herkese. - çizgi_filmler/
  Yolu ‘Yeşilçam Sokağı’ndan geçen herkese.04.10.2014
  YazarlarCem Yılmaz’ın beklenen filmi ‘Pek Yakında’, genel çizgileri itibariyle etkileyici bir Yeşilçam güzellemesi.Ayrıca ‘Sinemamızın 100.Yılı’nda, o klişe deyişle ‘Günün mana ve ehemmiyetine uygun’ bir çalışma olmuş.
 • LÖSEV Bilge’nin hayallerine dokundu - çizgi_filmler/
  LÖSEV Bilge’nin hayallerine dokundu03.10.2014
  AnkaraAfyon’da karın ağrısı ve vücutta morluk nedeniyle hastaneye giden 9 yaşındaki Bilge, yara merhemiyle eve gönderildi.Ateşi düşmeyince hastane hastane gezen aile, “Tanı konulduğunda, kahrolduk.LÖSEV tedavi inancımızı yerine getirdi.Bilge hayallerine dokunarak tedaviye devam ederken biz de umut doluyoruz” dedi.
 • Dizide ne yapmazsak havalı olur - çizgi_filmler/
  Dizide ne yapmazsak havalı olur03.09.2014
  PaparazziAmerika'nın fenomen dizisi Banshee, Türkiye'de ilk kez TV2 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.Merakla beklenen diziyi yapımcısı ve yönetmeni Alan Ball anlattı.Banshee, dizisi 5 Eylül Cuma günü saat 23.15'de ilk bölümüyle başlıyor.
 • Zamane çocuklarıyla.baş etmenin 40 yolu - çizgi_filmler/
  Zamane çocuklarıyla.baş etmenin 40 yolu30.08.2014
  HayatKurdukları cümleler, özgüvenleri, tavırları ve kolay kolay ikna edilememeleriyle tam birer çetin cevizler.Araştırdık, soruşturduk, uzmanlara danıştık ve zamane çocuklarını tanımanın ve onlarla başa çıkmanın yollarını 20 maddede sıraladık.Devamı yarın Hürriyet'te.
 • Bırakın o düşünsün - çizgi_filmler/
  Bırakın o düşünsün25.08.2014
  Gündem“Zamane çocukları başka”.Cümleleri büyümüş de küçülmüş gibi, özgüvenleri tavanda, ikna edilmeleri zor.Dün başladığımız yazı dizisini sürdürüyoruz.İşte, uzman görüşleriyle, “Zamane çocuklarını tanımanın ve onlarla başa çıkmanın yolları”nda ikinci gün önerileri.
 • Naci Cem Öncel

  Bir devrin muhasebesini yapmak - çizgi_filmler/
  Bir devrin muhasebesini yapmak24.08.2014
  YazarlarErdoğan Çankaya’ya çıkarken koltuğunu Davutoğlu’na bırakıyor.Acaba geleceğin tarihçileri bu dönemi nasıl anlatacaklar?
 • Geleceğin depresif çocukları - çizgi_filmler/
  Geleceğin depresif çocukları21.08.2014
  Egeİzmir Özel Kent Hastanesi'nde Psikolog Nezahat Bedir, özellikle anne ve babası çalışan çocukların, uzun süre televizyon veya internet başında vakit geçirmelerinin gelecekte ciddi sorunlara yol açacağına dikkat çekti.
 • Uğur VARDAN

  Güzel olmuş bu 'Erkül' be ya. - çizgi_filmler/
  Güzel olmuş bu 'Erkül' be ya.26.07.2014
  YazarlarHaftanın büyük prodüksiyonu ‘Herkül: Özgürlük Savaşçısı’nda Trakya Krallığı’nı kurtarmak için çabalayan ‘yarı tanrı, yarı insan’ bir kahramanın mücadelesi anlatılıyor.Brett Ratner imzalı film oldukça başarılı bir aksiyon.
 • Açıkhavada sinema keyfi - çizgi_filmler/
  Açıkhavada sinema keyfi22.06.2014
  EgeMakina Mühendisleri Odası (MMO) İzmir Şubesi Tepekule Açıkhava Sineması, düzenlenen açılış kokteyliyle yeni gösterim sezonunu açtı.
 • Temizlik ruhlarında var - çizgi_filmler/
  Temizlik ruhlarında var10.06.2014
  EgeMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, anaokulu miniklerine mavi bayrak ve çevre temizliği konularında eğitim verildi.
 • Minik arkeologlar iş başında - çizgi_filmler/
  Minik arkeologlar iş başında17.05.2014
  EgeİZMİR'in Selçuk İlçesi'ndeki Misket Anaokulu'nda minik arkeologlar yetiştiriliyor.Efes Müzesi ile yapılan işbirliği kapsamında Türkiye'de ilk kez bu yaşlarda arkeoloji eğitimi verilmeye başlandı.
 • Tarih de affetmez Yoda da - çizgi_filmler/
  Tarih de affetmez Yoda da04.05.2014
  PazarYeni Star Wars (Yıldız Savaşları) filmi yolda.Ancak gelen haberler hayranları üzüyor.starwars.com’dan yapılan açıklamaya göre karakterlere arka plan oluşturan kitap ve çizgi romanlar artık bir referans değil.35 yıllık Star Wars tarihi baştan mı yazılıyor?
 • Ülker Çocuk Sinema Şenliği Arhavi'den başladı - çizgi_filmler/
  Ülker Çocuk Sinema Şenliği Arhavi'den başladı21.04.2014
  Ekonomi23 NİSAN Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Ülker’in çocuklara hediye olarak 62 ilde düzenleyeceği Ülker Çocuk Sinema Şenliği’nin ön gösterimi Artvin’in Arhavi İlçesi’nde yapıldı.
 • Çizgi’yi fazla aşıyor!. - çizgi_filmler/
  Çizgi’yi fazla aşıyor!.12.04.2014
  Cumartesi‘Kaptan Amerika: Kış Askeri’, çizgi roman uyarlamalarının en iyilerinden… Zekice yazılmış senaryosu, göndermeleri ve görselliğiyle çok şey vaat ediyor.Lakin öyküye hâkim olmak için serinin ilk filmini çok iyi hatırlamanız gerekiyor.
 • İstanbul'da 'Pamir' seferberliği - çizgi_filmler/
  İstanbul'da 'Pamir' seferberliği05.04.2014
  GündemSarıyer Zekeriyaköy’deki evinden çıkan ve kendisinden saatlerdir haber alınamayan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik için Jandarma, itfaiye ve AKUT ekipleri seferber oldu.Avrupa Yakası’ndan Sorumlu Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Nebioğlu, ''Taş altlarına varıncaya kadar bakıyoruz'' dedi.Twitter'da Pamir'in kaybolmasıyla ilgili binlerce mesaj paylaşıldı.Oturduğu mahalledeki boş villaların bahçelerinde yapılan aramalar sonuç vermeyince arama ekipleri ormanlık alana yöneldi.Kaybolan çocuğun babası Serdar Dikdik, “Sabah 9 gibi evin salonundaki kapıyı açıp bahçeye çıkmış.Sonra çitlerden atlayarak dışarı gitmiş.Saatlerdir arıyoruz” dedi.Bu sabah ise arama yapılan bir kuyunun suyu boşaltılıyor.Pamir'in acılı ailesi ise korku içinde Pamir'den gelecek bir haberi bekliyor.Tüm İstanbul Pamir'i bulmak için seferber olmuş durumda.
 • Geleceğin büyükleri şimdi ne yapıyor? - çizgi_filmler/
  Geleceğin büyükleri şimdi ne yapıyor?24.03.2014
  EğitimŞimdinin büyükleri, eskinin çok ses çıkarmayan çocuklarıydı.Oysaki şimdinin çocukları sessiz kalmayı kabul etmiyor.Yapmak istediği şeyleri gerçekleştirmek için diretiyor, kendi seçtiği gibi yaşamak istiyor, kendi tercihlerini ortaya koyuyor.
 • Ayşe ARAL - Kelebek

  Başlığını okur koysun yazısı - çizgi_filmler/
  Başlığını okur koysun yazısı01.03.2014
  YazarlarValla ben bu yazıma başlık koyamadım, buyurun sizler koyun.Ruh halim sizden karışık olmasın, pek karışık, yazım da sanırım olacak biraz karmaşık.
 • Mickey Fare orjinal haliyle geri döndü - çizgi_filmler/
  Mickey Fare orjinal haliyle geri döndü28.02.2014
  Kültür SanatMickey fare geri döndü.Ancak bu kez 1900’lerin başındaki orijinal haliyle.Serinin yaratıcısı Paul Rudish ile bu maceraya nasıl girdiğini konuştuk.
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuklar hangi yaşta ne izlemeli - çizgi_filmler/
  Çocuklar hangi yaşta ne izlemeli15.02.2014
  Yazarlarİzledikleri her program, oynadıklarıı her oyun çocukların sosyal, duygusal ve zihinsel gelişimini ciddi şekilde etikler.Bu nedenle karşısına oturdukları program veya oyun, gelişimlerine katkıda bulunacak nitelikte olmalıdır.
 • Para Avcısı: Satıcılar ölmez, kapitalizm bölünmez!. - çizgi_filmler/
  Para Avcısı: Satıcılar ölmez, kapitalizm bölünmez!.15.02.2014
  CumartesiMartin Scorsese imzalı ‘Para Avcısı’, bir borsacının yükseliş hikâyesini ve son derece ışıltılı hayatını anlatıyor.Leonardo DiCaprio’nun sürüklediği film beş dalda Oscar’a aday.
 • Filmler artık böyle olsun - çizgi_filmler/
  Filmler artık böyle olsun29.01.2014
  GündemYaşar Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Mustafa Ruhan Erdem, yeni silah kanunu tasarısının hala komisyonlarda olduğunu hatırlatarak, “Ruhsatsız silah sayısının, ruhsatlı olanlara oranla kat kat fazla olduğu ortada.Ruhsatsız silah kullanma cezası ağırlaştırılmalı ve caydırıcı olmalı.Bu alandaki cezalar güncel değil” dedi.İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Deniz Bilge ise alkol ve sigara gibi silahlar da buzlansın" dedi.
 • Oyunlar, çocukların yeni öğretmeni oldu - çizgi_filmler/
  Oyunlar, çocukların yeni öğretmeni oldu13.01.2014
  EğitimBilgisayar oyunları, pek çoğumuz için sadece bir eğlence aracıdır.Oyun oynayarak zaman geçirir, eğlenir ya da biraz rahatlarız.Ancak durum bu kadarla sınırlı değil.Çünkü oyunlar aynı zamanda bir medya aracıdır.
 • Tolga TANIŞ

  El Kadı’dan Washington da emin - çizgi_filmler/
  El Kadı’dan Washington da emin06.01.2014
  YazarlarWashington, Başbakan’ın “Kefilim” dediği Yasin El Kadı’nın El Kaide bağlantısından hiçbir şüphe duymuyor.İşte Suudi milyarderin Amerikan resmi raporlarına giren bağlantıları
 • Çocuklar haklarını çizgi film, şarkı ve masallarla öğrenecek - çizgi_filmler/
  Çocuklar haklarını çizgi film, şarkı ve masallarla öğrenecek14.12.2013
  EğitimÇocuklarla ilgili idari ve yasal düzenlemeler gözden geçirilecek.Çocuk haklarının ihlal edildiği tespit edilen mevzuat revize edilecek.Çocuk hakları kültürünü işleyen çizgi filmler, şarkılar, oyunlar, kitaplar, masallar geliştirilerek çocuk kültürünün günlük hayata pratik olarak yansıması sağlanacak.Öğrenci ve kreş servisleriyle ilgili yasal ve idari düzenlemeler çocukların güvenliği açısından yeniden gözden geçirilecek.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Başbakan’ın viral reklamı - çizgi_filmler/
  Başbakan’ın viral reklamı02.12.2013
  YazarlarBaşbakan Erdoğan cep telefonuyla çekilen görüntülerde Neşet Ertaş türküsü söylüyor.
 • Yerli Ayas yabancı rakiplerini solladı - çizgi_filmler/
  Yerli Ayas yabancı rakiplerini solladı29.11.2013
  Kültür SanatTürkiye'nin ilk çizgi sinema filmi olan ve 22 Kasım'da seyircisi ile buluşan RGG Ayas'a çocuklar kadar büyükler de büyük ilgi gösterdi.
 • Deniz SİPAHİ

  Ruhu Egeli bir adam - çizgi_filmler/
  Ruhu Egeli bir adam24.11.2013
  Yazarlar
 • Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştu - çizgi_filmler/
  Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştu22.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türk Üniversiteler Birliğinin hayata geçirilmesi, ülkelerimiz arasında bilimsel bilginin paylaşılması, öğrenci ve akademisyen hareketliliği, diploma denkliği ve daha birçok artı değer oluşturması açısından çok önemlidir" dedi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Çocuklara 3 yaşından önce çizgi film izletmeyin - çizgi_filmler/
  Çocuklara 3 yaşından önce çizgi film izletmeyin16.11.2013
  YazarlarTelevizyonun çocuklarımızın hayatında kapsadığı alan her geçen gün genişliyor.
 • Arınç'tan önemli açıklamalar - çizgi_filmler/
  Arınç'tan önemli açıklamalar14.11.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç 1.Çocuk ve Medya Kongresi’nde konuştu.Arınç konuşmasında, "Hayatta çok tartışmaya katıldım ama bugünkü panel kadar hiç heyecanlanmadım" dedi.
 • "Star Wars"ın tarihinde bir ilk08.11.2013
  Kültür SanatGeorge Lucas'ın dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan ve gişe rekorları kıran efsanevi "Star Wars" serisinin yedinci filminin kışın gösterime gireceği açıklandı.
 • "Star Wars"ın tarihinde bir ilk08.11.2013
  AvrupaGeorge Lucas'ın dünyanın dört bir yanında milyonlarca hayranı bulunan ve gişe rekorları kıran efsanevi "Star Wars" serisinin yedinci filminin kışın gösterime gireceği açıklandı.
 • Yalçın BAYER

  Sarıgül’den ‘kritik’ hamle. - çizgi_filmler/
  Sarıgül’den ‘kritik’ hamle.06.10.2013
  YazarlarMUSTAFA Sarıgül, kasım ayında geçmeyi planladığı CHP için, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in bugün İstanbul’a aday adaylığını açıklayacağı kulislerde konuşulunca en kritik hamlesini önceki gece yaptı.
 • Sabanur Kıraç

  “Sevdiğim kız bana abi dedi!” - çizgi_filmler/
  “Sevdiğim kız bana abi dedi!”30.09.2013
  PasajKabul ediyorum bu sabah içime biraz arabesk kaçmış olabilir.Ama bu konuyu yazmak istememin sebebi sadece içimdeki arabeskçi değil.
 • Ahmet HAKAN

  Müslüman Kardeşler, Erdoğan gibi düşünmüyor - çizgi_filmler/
  Müslüman Kardeşler, Erdoğan gibi düşünmüyor13.09.2013
  YazarlarBAŞBAKAN Erdoğan dünkü konuşmasında CHP heyetinin Mısır gezisini eleştirdi.Hem de kıyasıya.
 • Sinemanın Ankaralı jönleri - çizgi_filmler/
  Sinemanın Ankaralı jönleri19.08.2013
  AnkaraAnkara’nın sinema dünyasına kazandırdığı erkek yıldızlar, kendi dönemlerine damga vuruyor.Her adımları büyük bir hayran kitlesi tarafından takip edilen bu isimlerin birçoğu ise yakışıklı birer jön olarak ekranlarda yer alıyor.
 • Ertuğrul ÖZKÖK

  2 milyon 300 bin kıllı yaratık - çizgi_filmler/
  2 milyon 300 bin kıllı yaratık16.08.2013
  YazarlarKapının üzerinde “Steve Jobs Building” yazıyor.
 • Seyirci beyaz perdede
  Seyirci beyaz perdede "sonlardan son" beğeniyor04.08.2013
  Kültür SanatBu sezon beyaz perdede "dünyayı kutarma temalı" filmler hem gişe başarısı hem de sayısı bakımından dikkati çekiyor
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»