Çizgi Filmler

 • Nemo sandığınız kadar masum değil! - çizgi filmler
  Nemo sandığınız kadar masum değil!18.01.2015
  Eğitim1937-2013 yılları arasında çekilen ve gişede başarılı olan 45 çizgi filmi inceleyen biliminsanlarına göre bu yapımlar, yetişkinlere yönelik olanlardan daha fazla ölüm ve cinayet içeriyor.Uzmanlara bunun çocukları nasıl etkilediğini sorduk.
 • Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları - çizgi filmler
  Bedri Koraman kimdir? | Hayat hikayesi ve biyografisi ile çalışmaları21.12.2014
  GündemBodtum’da yaşamını sürdüren ünlü karikatürist 86 yaşındaki Bedri Koraman, solunum yetmezliği ve kalbindeki ritim bozuklu nedeniyle kaldırıldığı özel hastanede tedaviye alındı.(Bedri Koraman kimdir? Bedri Koraman hayatı, biyografisi, karikatürleri, çalışmaları hakkında bilgi.)
 • Çocuklarda bilinçaltı mesajlara dikkat - çizgi filmler
  Çocuklarda bilinçaltı mesajlara dikkat19.10.2014
  SağlıkTELEVİZYON, sinema ya da internet oyunları gibi görsel medyada yönlendirme amaçlı açık ya da gizli bilinçaltı mesajları özellikle çocukları etkiliyor.Uzmanlar, subliminal (bilinçaltını etkileme) mesajlara karşı çocuklarını koruyabilmek için, onlarla daha güçlü iletişim kurmaları konusunda anne babaları uyarıyor.
 • LÖSEV Bilge’nin hayallerine dokundu - çizgi filmler
  LÖSEV Bilge’nin hayallerine dokundu02.10.2014
  AnkaraAfyon’da karın ağrısı ve vücutta morluk nedeniyle hastaneye giden 9 yaşındaki Bilge, yara merhemiyle eve gönderildi.Ateşi düşmeyince hastane hastane gezen aile, “Tanı konulduğunda, kahrolduk.LÖSEV tedavi inancımızı yerine getirdi.Bilge hayallerine dokunarak tedaviye devam ederken biz de umut doluyoruz” dedi.
 • Zamane çocuklarıyla.baş etmenin 40 yolu - çizgi filmler
  Zamane çocuklarıyla.baş etmenin 40 yolu29.08.2014
  HayatKurdukları cümleler, özgüvenleri, tavırları ve kolay kolay ikna edilememeleriyle tam birer çetin cevizler.Araştırdık, soruşturduk, uzmanlara danıştık ve zamane çocuklarını tanımanın ve onlarla başa çıkmanın yollarını 20 maddede sıraladık.Devamı yarın Hürriyet'te.
 • Bırakın o düşünsün - çizgi filmler
  Bırakın o düşünsün24.08.2014
  Gündem“Zamane çocukları başka”.Cümleleri büyümüş de küçülmüş gibi, özgüvenleri tavanda, ikna edilmeleri zor.Dün başladığımız yazı dizisini sürdürüyoruz.İşte, uzman görüşleriyle, “Zamane çocuklarını tanımanın ve onlarla başa çıkmanın yolları”nda ikinci gün önerileri.
 • Naci Cem Öncel

  Bir devrin muhasebesini yapmak - çizgi filmler
  Bir devrin muhasebesini yapmak23.08.2014
  YazarlarErdoğan Çankaya’ya çıkarken koltuğunu Davutoğlu’na bırakıyor.Acaba geleceğin tarihçileri bu dönemi nasıl anlatacaklar?
 • Geleceğin depresif çocukları - çizgi filmler
  Geleceğin depresif çocukları20.08.2014
  Egeİzmir Özel Kent Hastanesi'nde Psikolog Nezahat Bedir, özellikle anne ve babası çalışan çocukların, uzun süre televizyon veya internet başında vakit geçirmelerinin gelecekte ciddi sorunlara yol açacağına dikkat çekti.
 • Temizlik ruhlarında var - çizgi filmler
  Temizlik ruhlarında var09.06.2014
  EgeMUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, anaokulu miniklerine mavi bayrak ve çevre temizliği konularında eğitim verildi.
 • Minik arkeologlar iş başında - çizgi filmler
  Minik arkeologlar iş başında16.05.2014
  EgeİZMİR'in Selçuk İlçesi'ndeki Misket Anaokulu'nda minik arkeologlar yetiştiriliyor.Efes Müzesi ile yapılan işbirliği kapsamında Türkiye'de ilk kez bu yaşlarda arkeoloji eğitimi verilmeye başlandı.
 • İstanbul'da 'Pamir' seferberliği - çizgi filmler
  İstanbul'da 'Pamir' seferberliği04.04.2014
  GündemSarıyer Zekeriyaköy’deki evinden çıkan ve kendisinden saatlerdir haber alınamayan 3,5 yaşındaki Pamir Dikdik için Jandarma, itfaiye ve AKUT ekipleri seferber oldu.Avrupa Yakası’ndan Sorumlu Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Nebioğlu, ''Taş altlarına varıncaya kadar bakıyoruz'' dedi.Twitter'da Pamir'in kaybolmasıyla ilgili binlerce mesaj paylaşıldı.Oturduğu mahalledeki boş villaların bahçelerinde yapılan aramalar sonuç vermeyince arama ekipleri ormanlık alana yöneldi.Kaybolan çocuğun babası Serdar Dikdik, “Sabah 9 gibi evin salonundaki kapıyı açıp bahçeye çıkmış.Sonra çitlerden atlayarak dışarı gitmiş.Saatlerdir arıyoruz” dedi.Bu sabah ise arama yapılan bir kuyunun suyu boşaltılıyor.Pamir'in acılı ailesi ise korku içinde Pamir'den gelecek bir haberi bekliyor.Tüm İstanbul Pamir'i bulmak için seferber olmuş durumda.
 • Geleceğin büyükleri şimdi ne yapıyor? - çizgi filmler
  Geleceğin büyükleri şimdi ne yapıyor?23.03.2014
  EğitimŞimdinin büyükleri, eskinin çok ses çıkarmayan çocuklarıydı.Oysaki şimdinin çocukları sessiz kalmayı kabul etmiyor.Yapmak istediği şeyleri gerçekleştirmek için diretiyor, kendi seçtiği gibi yaşamak istiyor, kendi tercihlerini ortaya koyuyor.
 • Mickey Fare orjinal haliyle geri döndü - çizgi filmler
  Mickey Fare orjinal haliyle geri döndü27.02.2014
  Kültür SanatMickey fare geri döndü.Ancak bu kez 1900’lerin başındaki orijinal haliyle.Serinin yaratıcısı Paul Rudish ile bu maceraya nasıl girdiğini konuştuk.
 • Oyunlar, çocukların yeni öğretmeni oldu - çizgi filmler
  Oyunlar, çocukların yeni öğretmeni oldu12.01.2014
  EğitimBilgisayar oyunları, pek çoğumuz için sadece bir eğlence aracıdır.Oyun oynayarak zaman geçirir, eğlenir ya da biraz rahatlarız.Ancak durum bu kadarla sınırlı değil.Çünkü oyunlar aynı zamanda bir medya aracıdır.
 • Tolga TANIŞ

  El Kadı’dan Washington da emin - çizgi filmler
  El Kadı’dan Washington da emin05.01.2014
  YazarlarWashington, Başbakan’ın “Kefilim” dediği Yasin El Kadı’nın El Kaide bağlantısından hiçbir şüphe duymuyor.İşte Suudi milyarderin Amerikan resmi raporlarına giren bağlantıları
 • Çocuklar haklarını çizgi film, şarkı ve masallarla öğrenecek - çizgi filmler
  Çocuklar haklarını çizgi film, şarkı ve masallarla öğrenecek13.12.2013
  EğitimÇocuklarla ilgili idari ve yasal düzenlemeler gözden geçirilecek.Çocuk haklarının ihlal edildiği tespit edilen mevzuat revize edilecek.Çocuk hakları kültürünü işleyen çizgi filmler, şarkılar, oyunlar, kitaplar, masallar geliştirilerek çocuk kültürünün günlük hayata pratik olarak yansıması sağlanacak.Öğrenci ve kreş servisleriyle ilgili yasal ve idari düzenlemeler çocukların güvenliği açısından yeniden gözden geçirilecek.
 • Cengiz SEMERCİOĞLU

  Başbakan’ın viral reklamı - çizgi filmler
  Başbakan’ın viral reklamı01.12.2013
  YazarlarBaşbakan Erdoğan cep telefonuyla çekilen görüntülerde Neşet Ertaş türküsü söylüyor.
 • Yerli Ayas yabancı rakiplerini solladı - çizgi filmler
  Yerli Ayas yabancı rakiplerini solladı28.11.2013
  Kültür SanatTürkiye'nin ilk çizgi sinema filmi olan ve 22 Kasım'da seyircisi ile buluşan RGG Ayas'a çocuklar kadar büyükler de büyük ilgi gösterdi.
 • Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştu - çizgi filmler
  Türk dünyası eğitim bakanları yükseköğretimi konuştu21.11.2013
  EğitimMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Türk Üniversiteler Birliğinin hayata geçirilmesi, ülkelerimiz arasında bilimsel bilginin paylaşılması, öğrenci ve akademisyen hareketliliği, diploma denkliği ve daha birçok artı değer oluşturması açısından çok önemlidir" dedi.
 • Nuran ÇAKMAKÇI

  Çocuklara 3 yaşından önce çizgi film izletmeyin - çizgi filmler
  Çocuklara 3 yaşından önce çizgi film izletmeyin15.11.2013
  YazarlarTelevizyonun çocuklarımızın hayatında kapsadığı alan her geçen gün genişliyor.
 • Arınç'tan önemli açıklamalar - çizgi filmler
  Arınç'tan önemli açıklamalar13.11.2013
  GündemBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç 1.Çocuk ve Medya Kongresi’nde konuştu.Arınç konuşmasında, "Hayatta çok tartışmaya katıldım ama bugünkü panel kadar hiç heyecanlanmadım" dedi.
 • Yalçın BAYER

  Sarıgül’den ‘kritik’ hamle. - çizgi filmler
  Sarıgül’den ‘kritik’ hamle.05.10.2013
  YazarlarMUSTAFA Sarıgül, kasım ayında geçmeyi planladığı CHP için, Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin’in bugün İstanbul’a aday adaylığını açıklayacağı kulislerde konuşulunca en kritik hamlesini önceki gece yaptı.
 • Ahmet HAKAN

  Müslüman Kardeşler, Erdoğan gibi düşünmüyor - çizgi filmler
  Müslüman Kardeşler, Erdoğan gibi düşünmüyor12.09.2013
  YazarlarBAŞBAKAN Erdoğan dünkü konuşmasında CHP heyetinin Mısır gezisini eleştirdi.Hem de kıyasıya.
 • Sosyal medyaya ‘aile’ tedbiri - çizgi filmler
  Sosyal medyaya ‘aile’ tedbiri14.06.2013
  EkonomiHükümetin hazırladığı 10.Kalkınma Planı’na ‘Gezi Parkı’ eylemleriyle gündeme gelen ‘sosyal medyaya tedbir’ de girdi.
 • Çocuklar yaz tatilinde çizgi filme doyacak - çizgi filmler
  Çocuklar yaz tatilinde çizgi filme doyacak12.06.2013
  EğitimCuma günü okulların kapanmasıyla birlikte beyaz perdede çocuklar için hazırlanmış 8 yeni yapım vizyona girecek.
 • Frankfurt’tan Bremen’e masal şehirleri - çizgi filmler
  Frankfurt’tan Bremen’e masal şehirleri28.04.2013
  SeyahatGrimm Kardeşler’in yarattıkları Pamuk Prenses ile 7 Cüceler, Sinderella, Hansel ve Gratel gibi masal kahramanları doğalı 200 yıl oldu.Yıldönümü Frankfurt’tan Bremen’e masal şehirlerinde çocuklu ailelere yönelik özel etkinliklerle kutlanıyor.Mayıstan itibaren bu rotada çıkacağınız yolculukta, kendinizi masal kahramanı gibi hissedeceksiniz.
 • Sibel Arna

  Bu çizgi filmler hangi kafalarla yazılıyor arkadaş? - çizgi filmler
  Bu çizgi filmler hangi kafalarla yazılıyor arkadaş?01.03.2013
  YazarlarMeraktayım; çizgi film yazarları içinde türlü yaratıklar barındıran şeffaf misketler olsun, ismi de ‘Cille’ olsun kafasına nasıl geçiyorlar?
 • Dr.Başak DEMİRİZ

  Çocuklarda öfke - çizgi filmler
  Çocuklarda öfke28.02.2013
  YazarlarKızgınlık da diğerleri gibi doğal bir duygu, asıl problemse bu duyguyu ifade etme şeklidir.Öfkesini sağlıklı bir şekilde ifade edememek maalesef sadece çocukların değil birçok yetişkinin de problemi.
 • Ömür GEDİK

  Porndance festivali - çizgi filmler
  Porndance festivali28.01.2013
  YazarlarSundance değil, Porndance diyorlar bu yılın Sundance Film Festivali için.
 • İlk dersimiz tacizden korunma - çizgi filmler
  İlk dersimiz tacizden korunma15.01.2013
  GündemKadın örgütü Kırmızı Biber Derneği’nce ilk kez başlatılan eğitim programı, animasyon karakterler, çizgi filmler, aktivite kitapçıkları ve kuklalar da kullanılarak 4-6 yaş çocuklara cinsel istismardan korunmanın yollarını öğretiyor.
 • Türkiye'de ilk kez - çizgi filmler
  Türkiye'de ilk kez14.01.2013
  Kültür Sanat111.yaş gününü kutladığımız büyük şair Nazım Hikmet'in senaryosunu yazdığı çizgi filmler ilk kez Türkiye'de satışa sunuluyor.
 • Hala kapak topluyorsanız, bu haber size - çizgi filmler
  Hala kapak topluyorsanız, bu haber size02.01.2013
  EgeRekor kıran kampanya sona erdi.İşte kampanyanın özeti.
 • Üç boyut gözden düştü mü? - çizgi filmler
  Üç boyut gözden düştü mü?25.12.2012
  Kültür SanatDünya çapında sinema izleyicilerinin, James Cameron'ın Avatar filmini görmek için sinemalara akın etmelerinin üzerinden üç yıl geçti.
 • Kitap - çizgi filmler
  Kitap15.12.2012
  Keyif_
 • TRT'den Hürrem'e yeni rakip geliyor - çizgi filmler
  TRT'den Hürrem'e yeni rakip geliyor13.12.2012
  GündemTRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT Çocuk kanalında yayınlanmak üzere Osmanlı padişahlarının çizgi filmlerini yaptırdıkları belirterek, “Özellikle ilkokula daha yeni başlayan ve başlamak üzere olan çocuklara, tarihi, sıkmadan, padişahları farkında olmadan keyifli bir şekilde onlara anlatabileceğimiz bir çalışmamız var.Şu an 9 bölümü bitti.Çizimleri devam ediyor.Biraz daha çoğaldığında inşallah onları TRT Çocuk kanalına koyacağız” dedi.
 • Kayıtlı istihdam çocuktan başlayacak - çizgi filmler
  Kayıtlı istihdam çocuktan başlayacak05.12.2012
  EkonomiÇALIŞMA ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, kayıtdışı istihdamla, kayıtlı istihdamı teşvik ederek mücadele edecek.
 • Üzerinden prim yapabileceğiniz 10 eski çizgi film - çizgi filmler
  Üzerinden prim yapabileceğiniz 10 eski çizgi film30.11.2012
  Cumartesi‘80’lerde çocuk olmak’ muhabbetinden hâlâ bir şekilde prim yapmak, “Ya o değil de esas bir çizgi film vardı.” diyerek sevimli bir imaj çizmek mümkün.Peki o çizgi filmler hangileri?
 • RTÜK’ten TRT’ye ‘güncel’ uyarılar - çizgi filmler
  RTÜK’ten TRT’ye ‘güncel’ uyarılar12.11.2012
  EkonomiBaşbakan Yardımcısı Bülent Arınç, 3 Mart 2011’den itibaren RTÜK’e TRT’yle ilgili 4 bin 905 adet bildirim geldiğini aktararak, “2011’de sekiz, 2012’de 14 adet değerlendirme raporu düzenlenmiştir.Kanuna aykırı yayınları nedeniyle TRT’ye dokuz adet müeyyide uygulanması kararı verilmiştir” dedi.
 • 15 soruda çocuklar neden korkar? - çizgi filmler
  15 soruda çocuklar neden korkar?09.11.2012
  CumartesiMasal dünyasında pamuk prensesler kadar cadıların da olduğunu bilen minikler bazen onları gerçek dünyadaymış gibi algılar.Kimi zaman bir ses bile ona korku dolu bir gece yaşatabilir.Çocuklar ve korkularını Psikoloji İstanbul’dan Tolga Erdoğan’la konuştuk
 • Onur BAŞTÜRK

  Ağlayan kışlanın buz pateni! - çizgi filmler
  Ağlayan kışlanın buz pateni!08.11.2012
  YazarlarÖnceki gün Radikal’de yayınlanan Elif İnce imzalı haberde Taksim’e yapılacak Topçu Kışlası’nın planı yayınladı.
 • Babaanne masalları yerine çizgi film - çizgi filmler
  Babaanne masalları yerine çizgi film31.10.2012
  AnkaraTDK Başkanı Prof.Kaçalin, "Babaanne masallarının yerini çizgi filmler aldı" dedi.
 • Esra KAYA

  KELOĞLANLA İNGİLİZCE - çizgi filmler
  KELOĞLANLA İNGİLİZCE27.10.2012
  YazarlarÇocuklara güzel bir haberim var.
 • Melike Karakartal

  Evet, yaşlanıyorsunuz. - çizgi filmler
  Evet, yaşlanıyorsunuz.23.10.2012
  YazarlarBir vakitler web sitelerin kurduyken, şimdi Facebook’u açıp “ay ben bundan bir şey anlamıyorum evladım, bi’ bakıver şuna” diyorsanız.
 • Ayşe ARAL

  Müşfik Kenter’i kaybettik - çizgi filmler
  Müşfik Kenter’i kaybettik16.08.2012
  YazarlarO güzel insanlar teker teker terk ediyor bizleri; babam, amcam derken şimdi de Sevgili Müşfik Kenter aramızdan ayrıldı.Amcamın can dostuydu.Şu kiralık dünyada giderek daha da yalnızlaşıyoruz.
 • Tv2 kanalı yakında yayın hayatına başlıyor - çizgi filmler
  Tv2 kanalı yakında yayın hayatına başlıyor14.08.2012
  Magazin TelevizyonDoğan TV Holding bünyesinde kurulan tv2, “Benim Kanalım” sloganıyla yayın hayatına başlıyor.
 • Vergi affında son şans - çizgi filmler
  Vergi affında son şans26.07.2012
  EgeSOSYAL Güvenlik Kurumu (SGK) İzmir İl Müdürü Ahmet Gül, kamuoyunda “Vergi Affı” olarak bilinen “Yeniden Yapılandırmaya” başvuran ancak ödemelerini zamanında yapamayan vatandaşlara yeniden şans tanındığını söyledi.
 • Diyanet TV yayına başlıyor - çizgi filmler
  Diyanet TV yayına başlıyor14.06.2012
  Magazin TelevizyonTRT Anadolu ile ortak yayın yapacak olan Diyanet TV, 16 Haziran 2012 Cumartesi akşamı idrak edilecek Miraç Kandilinde Bursa Ulu Cami’den test yayınına başlıyor.
 • İşte RTÜK’ün kara listesi - çizgi filmler
  İşte RTÜK’ün kara listesi13.06.2012
  GündemRTÜK Uzmanı Fatih Yalçın, şiddet içeren ve gençleri şiddete teşvik eden fillmlerden oluşan “kara liste” hazırladı.Yerli şiddet filmlerinde Kurtlar Vadisi, Arka Sokaklar, Behzat Ç.var.Raporda çizgi filmler de nasibini aldı: Pokemon, He-Man, Power Rangers
 • Tacikistan'da yasaklandı - çizgi filmler
  Tacikistan'da yasaklandı23.05.2012
  Magazin TelevizyonOrtadoğu ve Orta Asya'da izlenme rekoru kıran Türk dizileri Tacikistan'da yasaklandı.
 • Bahreyn’deki Türk panzerlerinden, TRT’nin Keloğlan’ına - çizgi filmler
  Bahreyn’deki Türk panzerlerinden, TRT’nin Keloğlan’ına26.03.2012
  PlanetYine bir ufuk turu yapalım ve bu kez şu sorulara yanıt arayalım: ABD İran konusunda Türkiye’ye hangi kötü sürprizi yaptı? Bahreyn’de saltanata isyan eden Şii kadınlara Türk panzerlerinden gaz bombası atıldığını biliyor muyuz? TRT Bonomo konusunda neden ayıp etti, hangi konuda tebriki hak ediyor? Doğu Akdeniz’deki doğalgaz rezervlerinin paylaşımı Suriye’deki krizden nasıl etkilenir? Bu dış açıkla Suriye’de bir savaşa girer miyiz?
içinde

Çizgi Filmler


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz