Çin


 • Beni kandırdılar ama helâl olsun - çin

  Beni kandırdılar ama helâl olsun23.11.2014

  EKONOMİ

  TAŞYAPI’nın patronu Emrullah Turanlı, 2 yıl önce ‘batık bir sanayiciyi kurtarmak’ için girdiği yolda 13 milyon TL harcadı ancak işi kurtaramadı.
 • Yaşar SÖKMENSÜER

  Benim namazımı kadınlar kılsın - çin

  Benim namazımı kadınlar kılsın23.11.2014

  YAZARLAR

  “İNSAN iki taraflı zatürreeye yakalanınca, birkaç gün yetmiyormuş.Sizden özür diliyorum.Ama en az 15 gün ayrı kalmamız gerekiyormuş.Sizi çok özleyeceğim.”
 • Ünlü oyuncudan kadınlara destek - çin

  Ünlü oyuncudan kadınlara destek23.11.2014

  GÜNDEM

  Sanatçı İlyas Salman, toplumun yarısının erkek, diğer yarısının kadın olduğuna dikkat çekmek için üzerine yarısı erkek, yarısı kadın elbisesiyle Avcılar’da kadınlarla birlikte yürüdü.
 • İlyas Salman, tek bedende iki cins yarattı - çin

  İlyas Salman, tek bedende iki cins yarattı23.11.2014

  Avrupa

  Sanatçı İlyas Salman, toplumun yarısının erkek, diğer yarısının kadın olduğuna dikkat çekmek için üzerine yarısı erkek, yarısı kadın elbisesi olduğu halde Avcılar’da kadınlarla birlikte yürüdü.
 • İran nükleer görüşmelerinde anlaşma için son tarih 'uzatılabilir' - çin

  İran nükleer görüşmelerinde anlaşma için son tarih 'uzatılabilir'23.11.2014

  DÜNYA

  Avusturya'da devam eden İran nükleer görüşmelerinde anlaşmaya varılması için son tarih olarak Pazartesi belirlenmiş olsa da taraflar arasında hâlâ 'ciddi farklılıkların' bulunduğu belirtiliyor.
 • Dünyanın en büyük 50 bankası 187 ülkeye bedel - çin

  Dünyanın en büyük 50 bankası 187 ülkeye bedel23.11.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın en büyük 50 bankasının toplam varlıklarının büyüklüğü, neredeyse 187 ülkenin bir yılda ürettiği GSYH'ye denk geliyor.IMF'nin Türkiye için 2014 yılı GSYH tahmini 769 milyar dolar civarında.IMF tahmini tutarsa varlıklarına göre dünyanın en büyük bankası olan ICBC Türkiye'nin dört katı bir büyüklükte olacak.
 • Altın fiyatlarını artıracak 4 sebep - çin

  Altın fiyatlarını artıracak 4 sebep23.11.2014

  EKONOMİ

  Altın fiyatlarıyla ilgili iyimser tahminler artıyor.Bu kez ünlü yatırım firması CB Capital Partners Yatırım Müdürü Henry To, altının uzun vadede yükseleceğini öngördü.To'ya göre altın üretiminin artması, Avrupa'daki sıkıntılar, Fed'in güvercin kalacak olması ve Hindistan'da yükselecek talep altın fiyatlarını sıçratacak.
 • Sahada koşarken kendimizi özgür hissediyoruz - çin

  Sahada koşarken kendimizi özgür hissediyoruz22.11.2014

  Hayat

  Genç ve hevesli bir kadroyla Tokyo’daki Görme Engelliler Dünya Kupası’na katılan Milli Takım’ı, yolculuk öncesi Ordu’daki kampta ziyaret ettik.Neşeli ve ilham vericiydiler.
 • Sultanahmet Camisi'ni Tac Mahal sanıyormuş! - çin

  Sultanahmet Camisi'ni Tac Mahal sanıyormuş!22.11.2014

  Hayat

  Birçok ünlüye İstanbul'u gezdiren tarihçi-seyahat yazarı Saffet Emre Tonguç, ünlülerle yaşadığı ilginç anıları paylaştı: 'Gezdirdiğim isimler arasında en çok etkilendiğim kişi, Oprah Winfrey oldu.'
 • Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf - çin

  Thomas Piketty: Bu kadar milyarderinizin olması son derece tuhaf22.11.2014

  Hayat

  ‘21.Yüzyılda Kapital’ kitabıyla bir anda ‘ekonominin rock starı’ olan Thomas Piketty: Sizden kat kat zengin Japonya’dan daha fazla dolar milyarderine sahipsiniz.Bazılarının zenginleşmesi elbet kötü değil ama büyümenin daha eşit dağılması gerekir.
 • Lüks ürünlere 223 milyar Euro harcanacak - çin

  Lüks ürünlere 223 milyar Euro harcanacak22.11.2014

  EKONOMİ

  13.Küresel Lüks Tüketim Malları Raporu açıklandı.Raporda uluslararası turizmin ve alım gücü artan orta sınıfın şekillendirdiği küresel lüks pazarının yüzde 5’lik büyüme oranı ile 2014’ü 223 milyar euro (276 milyar dolar) ile kapatacağı öngörülüyor.Lüks harcamaların büyüklüğü dünyada 38.büyük ülkenin milli gelirine kadar ulaştı.
 • Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatı katlandı - çin

  Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatı katlandı22.11.2014

  Ege

  Küçükbay A.Ş.Uzakdoğu'ya zeytinyağı ihracatını iki katına çıkardı.Japonya'da ise en fazla satılan Türk markaları Orkide ve Ekiz oldu.
 • Çin'de 6,3 büyüklüğünde deprem - çin

  Çin'de 6,3 büyüklüğünde deprem22.11.2014

  DÜNYA

  Çin'in güneybatısında 6,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • Bu Tarz Benim Nur Yerlitaş’tan yıllarca unutulmayacak "Metallica dansı" (izle) - çin

  Bu Tarz Benim Nur Yerlitaş’tan yıllarca unutulmayacak "Metallica dansı" (izle)22.11.2014

  Keyif

  O bir Nurella, o bir fenomen.Jüri üyesi Nur Yerlitaş, programın açılışını Metallica'nın Nothing Else Matters şarkısıyla yapınca seyirciler adeta şok oldu! Fonda çalan şarkıya el hareketleriyle eşlik edip dans eden Yerlitaş’ın dansı sosyal medyada da çok paylaşılıp konuşuldu.İşte o dans ve izleyicilerin verdiği tepkiler…
 • Çin uzaktan algılama uydusu fırlattı - çin

  Çin uzaktan algılama uydusu fırlattı22.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Şinhua ajansı, Yaogan-24 uydusunun, Uzun Yürüyüş-2D taşıyıcı roketlerle Çin'in kuzeybatısındaki Gobi Çölü'nde bulunan Ciuçüen Uydu Fırlatma Merkezi'nden dün yerel saatle 15.12'de fırlatıldığını duyurdu.
 • Mimarlar Odası uyardı, Konak Belediyesi önlem aldı - çin

  Mimarlar Odası uyardı, Konak Belediyesi önlem aldı21.11.2014

  Ege

  ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı’nın yürürlüğe koyduğu Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’ndeki kat yüksekliği artışıyla Kordon ve Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’ndaki bina yüksekliklerinin 10 metreye kadar artacağını dikkate alan Konak Belediyesi önlem aldı.Körfez kıyısındaki "Çin Seddi" yükselmemesi ve imar kargaşasını ortadan kaldırmak için kat ve bina yüksekliği sabitlendi.
 • Panda ekonomisi - çin

  Panda ekonomisi21.11.2014

  EKONOMİ

  Bugün sayıları 1900’ü aşan pandalar, Çin için hem milli bir hazine hem de ülkenin modern kimliğinin önemli bir parçası.1980’li yıllara kadar misafirperverliklerini ve diplomatik kültürlerini göstermek için dış dünyaya panda hediye eden ve buna da ‘panda diplomasisi’ adını koyan Çin, 1980’li yılların ortasında bundan vazgeçip, standartlara uyan ülkelere 1 milyon dolara 10 yıllığına kiralamaya başlamış.Pandaların bakım maliyetleri ise 100 milyon doları aşıyor.
 • Bir Borussia Dortmund 5 şampiyonumuza bedel - çin

  Bir Borussia Dortmund 5 şampiyonumuza bedel21.11.2014

  Futbol

  Alman takımını geçen sezon sahasında toplam 1 milyon 855 bin 156 seyirci izledi.
 • Maçlarımızı gündüz oynayalım - çin

  Maçlarımızı gündüz oynayalım21.11.2014

  Futbol

  “Her hafta bir büyük kulüp, pazar gündüz oynasın.Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş bu işi sırayla gerçekleştirsin.Böylelikle boş tribünlerin önüne geçeriz, maçlara ailece gelinir.Küfür ve şiddet de önlenebilir."
 • En cazip kent en cazip ülke - çin

  En cazip kent en cazip ülke21.11.2014

  Avrupa

  Berlin Eyalet Başbakanı Klaus Wowereit, yıllar önce “Berlin fakir ama seksi” diye bir tanımlamada bulunmuştu.
 • Çin faiz indirimi açıkladı, bu karar altına yaradı - çin

  Çin faiz indirimi açıkladı, bu karar altına yaradı21.11.2014

  EKONOMİ

  Çin Merkez Bankası'nın ekonomik canlanma için sürpriz bir şekilde faizi indirmesi altına yaradı.Uluslararası piyasalarda altının ons fiyatı 1.207,94 dolara çıkarak son üç haftanın en yükseğini gördü.
 • Gorilla Glass 4 ile ekranı kırılan telefonlar tarihe mi karışıyor - çin

  Gorilla Glass 4 ile ekranı kırılan telefonlar tarihe mi karışıyor21.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Telefonumuzu yüz üstü yere düşürüp, dehşete kapıldığımız, ekranının kırılıp kırılmadığını görmek için merakla yerden kaldırdığımız anlar, yakında tarihe karışabilir.
 • Side'yi Almanya'da kardeş şehri Herford tanıtıyor - çin

  Side'yi Almanya'da kardeş şehri Herford tanıtıyor21.11.2014

  Avrupa

  Antalya'nın Manavgat ilçesinin kardeş belediyesi, Almanya'da kültür turizminin canlanması için Side Antik Kent'in tanımını yapıyor.Manavgat Belediyesi'nin kardeş şehri Almanya'nın Kuzey Ren Westfalya Eyaleti Herford Belediyesi, antik kent Side'yi Almanya'da tanıtıyor.
 • World of Warcraft: Warlords of Draenor'la birlikte 10 milyon aboneye ulaştı - çin

  World of Warcraft: Warlords of Draenor'la birlikte 10 milyon aboneye ulaştı21.11.2014

  TEKNOLOJİ

  13 Kasım’da, dünyanın 1 numaralı, abonelik tabanlı, devasa çevrimiçi çokluoyuncu rol yapma oyunu World of Warcraft’ın beşinci genişleme paketi World of Warcraft: Warlords of Draenor’un çıkışıyla birlikte milyonlarca Azeroth şampiyonu Iron Horde’a karşı yürütülecek savaşa ismini yazdırdı.
 • Çin'de deprem - çin

  Çin'de deprem21.11.2014

  DÜNYA

  Güney Çin Denizi'nde 5,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı eBay’ı nasıl yendiklerini anlattı - çin

  Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı eBay’ı nasıl yendiklerini anlattı20.11.2014

  EKONOMİ

  Dünyanın ‘Yangtze timsahı ile okyanus köpekbalığı’nın savaşı şeklinde izlediği Alibaba.com ile eBay rekabetinden galip çıkan Alibaba.com’un eski Başkan Yardımcısı Porter Erisman, “Sırrımız, Uzakdoğu dövüş sanatında gizli.Düşmanımızın gücünü kullandık.eBay’ın bizden söz etmesini sağlayarak onların reklam gücünü kullandık.Onlar bize cevap verdikçe, herkes Alibaba.com’u konuştu” dedi.
 • Davutoğlu, ekonomiyi artık Emine Nur Günay’a danışıyor - çin

  Davutoğlu, ekonomiyi artık Emine Nur Günay’a danışıyor20.11.2014

  EKONOMİ

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr.Emine Nur Günay’ı ekonomi başdanışmanı yaptı.Günay, Başbakan Davutoğlu’nun öncelikli dönüşüm programının merkezinde yer alan inovasyon temelli büyüme modelinin uzmanı.
 • Bir gelen bir daha geliyor - çin

  Bir gelen bir daha geliyor20.11.2014

  EKONOMİ

  27 yıldır turizm sektöründe faaliyet gösteren Jolly Tur’un Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar, “Artık Türkiye geçmişteki gibi değil.En ufak bir olaydan etkilenen ülke yok artık.Artık ülkemize bir kez gelen turist bir daha gelmek istiyor.Turizm sektörü bu güçle beraber emin adımlarla büyüyor” diye konuştu.
 • Kömür politikanız rasyonel değil - çin

  Kömür politikanız rasyonel değil20.11.2014

  EKONOMİ

  Dünya, sera gazı emisyonu konusunda uluslararası işbirliğini konuşurken Harvard Üniversitesi Profesörü Jeffrey Frankel, Türkiye’nin emisyon kesinti hedeflerinin gelirine göre düşük olduğunu ortaya koydu.Frankel karbon emisyon kesintisi konusunda Türkiye'yi 'kaytaran ülkeler' arasında gösterdi.Frankel’e göre küresel iklim değişikliği diye bir şey olmasa bile Türkiye’nin kömüre hücumu akılcı bir politika değil.
 • Akşama yine mi suşi var? - çin

  Akşama yine mi suşi var?20.11.2014

  Gurme

  Ülkemize oyuncu olarak gelip şef olarak yoluna devam eden Ayumi Takono’yla, yeni kitabı ‘Ayumi’nin Mutfağı’nı konuştuk.En çok Japon mutfağının sadece suşiyle özdeşleştirilmesine kızdığını öğrendik.
 • Çin’de askerî hastane yurduna bıçaklı saldırı: 8 ölü - çin

  Çin’de askerî hastane yurduna bıçaklı saldırı: 8 ölü20.11.2014

  DÜNYA

  Çin’in kuzeyindeki Hebei eyaletinde bulunan bir askeri hastanenin kadınlar yurduna yapılan bıçaklı saldırıda 7 hemşire ile bir çalışanın öldüğü bildirildi.
 • Huawei G7 ve Mate7 Türkiye'de - çin

  Huawei G7 ve Mate7 Türkiye'de20.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Huawei, geçtiğimiz Eylül ayında IFA Tüketici Elektroniği Fuarı’nda tanıtılan Huawei G7 ve Mate7 modellerinin Türkiye lansmanını gerçekleştirdi.
 • "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor - çin

  "Osmanlı mirası ebru" dünya mirası oluyor20.11.2014

  Avrupa

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Oğuz, Paris'teki toplantıda Türk geleneksel sanatı ebrunun dünyanın ortak mirası olarak kabul edileceğine kesin gözüyle baktıklarını bildirdi.
 • ABD'de yükseköğretim en önemli ihraç alanlarından - çin

  ABD'de yükseköğretim en önemli ihraç alanlarından20.11.2014

  Eğitim

  Dünyanın en çok yabancı öğrenci çeken ülkesi ABD'de verilen üniversite eğitimi, geçen yıl ülke ekonomisine sağladığı 27 milyar dolarla hizmet sektöründeki en önemli ihraç alanlarından biri konumunda yer alıyor.
 • Altın portakal diyorlar kilosu 20 lira - çin

  Altın portakal diyorlar kilosu 20 lira20.11.2014

  EKONOMİ

  Antalya’da ’turunçgillerin mücevheri’, ’altın portakal’ olarak da adlandırılan kamkat meyve vermeye başladı.Kamkat, kilosu 20 TL’den satışa sunuldu.
 • Ultra zenginlerin sayısı arttı - çin

  Ultra zenginlerin sayısı arttı20.11.2014

  Avrupa

  Dünya genelinde ultra zenginlerin sayısı arttı.Wealth-X ve UBS tarafından hazırlanan 2014 Dünya Ultra Zenginler Raporu, serveti 30 milyon dolar ve üzeri olanların, 2013’e göre yüzde 7.2 artarak, 2014 yılında 211 bine ulaştığını gösterdi.
 • Akıllı Çinli Türkiye’de - çin

  Akıllı Çinli Türkiye’de20.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Yaklaşık üç yıl önce ilk akıllı telefon modelini satışa sunan ve şu anda satış adetleriyle akıllı telefon devlerini korkutmaya başlatan Çinli üretici Xiaomi, Türkiye’ye resmen merhaba dedi.
 • Çin'de bıçaklı saldırıda 7 kişi öldü - çin

  Çin'de bıçaklı saldırıda 7 kişi öldü20.11.2014

  DÜNYA

  Çin'in kuzeyinde bulunan Hıbey eyaletindeki bir askeri hastanede meydana gelen bıçaklı saldırıda yedi kişinin öldüğü bildirildi.
 • Akıllı gözlükle kopyalama - çin

  Akıllı gözlükle kopyalama19.11.2014

  EKONOMİ

  Uluslararası fuarlara ürün kopyalamak için katılan Çinliler, İstanbul Deri Fuarı’nda (İDF) bu kez akıllı gözlüklerle ortaya çıktı.Firmalar, tasarımlarının kopyalanmasına karşı fotoğraf çekimine izin vermeyince, Çinliler kameralı gözlük kullanmaya başladı.Birçok şirket, Çinli katılımcılarla tartışma yaşadı.
 • Referansını kendi yazmış - çin

  Referansını kendi yazmış19.11.2014

  GÜNDEM

  Meclis Soruşturma Komisyonu, 17 Aralık’a takipsizlik kararı veren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, bakanlarla bağlantılı gördüğü tanık ve şüpheli ifadelerinin kopyalarını aldı.Yazılara göre Mülkiye Başmüfettişi Abdullah Erin, o dönem danışmanı olduğu Muammer Güler’in, Reza Zarrab için Çin’deki Kunlun Bank’a referans mektubu gönderdiğini anlattı.Zarrab’ın firmalarını ‘itibarlı şirketler’ olarak refere eden bakan mektubunu ise bizzat Zarrab ve bakanın oğlu Barış Güler hazırladı.Erin, hazırlık sürecini şöyle anlattı:
 • Müslüman başkente Hıristiyan vali - çin

  Müslüman başkente Hıristiyan vali19.11.2014

  DÜNYA

  DÜNYANIN en kalabalık Müslüman nüfusuna sahip olan ve ABD Başkanı Barack Obama tarafından İslam dünyasına model ülke olarak gösterilen Endonezya’da, tarihi bir gelişme yaşandı.
 • Dört eski bakan Genel Kurul'da - çin

  Dört eski bakan Genel Kurul'da19.11.2014

  GÜNDEM

  AK Partili eski bakanlar Muammer Güler, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış ve Erdoğan Bayraktar hakkında kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu çalışmalarını sürdürüyor.
 • 2.5 saat konuşup 33 bin euro kazandı - çin

  2.5 saat konuşup 33 bin euro kazandı19.11.2014

  EKONOMİ

  DANİMARKA ve diğer ülkelerin, hükümetleri ve isim yapmış firmalarına, danışmanlık hizmeti sunan NATO eski Genel Sekreteri Anders Fogh Rasmussen’in 2.5 saatlik bir konferans için 242 bin kron (33 bin Euro) alması eleştirilere yol açtı.Söz konusu para (kur 2.80) 92 bin Türk Lirası'na tekabül ediyor.
 • Bu sene okullarda Amerika’nın keşfi çok 'şamatalı' geçecek - çin

  Bu sene okullarda Amerika’nın keşfi çok 'şamatalı' geçecek19.11.2014

  GÜNDEM

  Amerika’yı kimin keşfettiği konusuyla ilgili tartışmalar devam ediyor.En çok merak edilen ise öğrenciler, müfdedatta sıra bu konuya geldiğinde ne yapacak? Uzmanlar, bu tartışma devam ederse Amerika’nın keşfi konusunun çok şamatalı geçeceğini söylüyor.
 • 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası Katar'da - çin

  2019 Dünya Atletizm Şampiyonası Katar'da19.11.2014

  Diger

  Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) tarafından düzenlenen 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası, Katar'ın başkenti Doha'da gerçekleştirilecek.
 • Çin seddini aşamadık! - çin

  Çin seddini aşamadık!19.11.2014

  Futbol

  Türkiye Görme Engelliler Milli Futbol Takımı, Sesi Görenler Dünya Şampiyonası ikinci maçında Çin ile golsüz berabere kaldı.
 • Nükleer pazarlık başladı - çin

  Nükleer pazarlık başladı19.11.2014

  Avrupa

  İran ile Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nin beş daimi üyesi ABD, İngiltere, Fransa, Rusya ve Çin ile Almanya (5+1) arasında yürütülen nükleer müzakerelerin 10.turu, Avusturya’nın başkenti Viyana’da başladı.
 • İşte Nokia'nın yeni tableti: Nokia N1 - çin

  İşte Nokia'nın yeni tableti: Nokia N119.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Nokia, bir süredir merak edilen, üzerinde kendi markasını taşıyan ürününü sonunda tanıttı!
 • Google Glass yolun sonuna mı geliyor - çin

  Google Glass yolun sonuna mı geliyor19.11.2014

  TEKNOLOJİ

  Google'ın uğruna servet döktüğü ve son olarak insanlığın yatak odasına bile giren sihirli gözlüğü Glass, daha piyasaya çıkmadan tarih mi oluyor?
 • Antalya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde patlama - çin

  Antalya'da Organize Sanayi Bölgesi'nde patlama19.11.2014

  GÜNDEM

  Antalya’da Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir fabrikada kazan patlaması sonucu ilk belirlemelere göre iki işçi öldü, ayakta tedavi gören 4 kişi ile birlikte 17 kişi yaralandı.
içinde

Çin


geçen her haberden
Mind ile anında haberdar olabilirsiniz