Gündem Haberleri

  ‘İncirlik'ten Dolmabahçe’ye’ yürüyüşçüleri Gölbaşı'nda

  Ayşe TÜRKMEZ/GÖLBAŞI(Ankara), (DHA)
  11.08.2006 - 16:17 | Son Güncelleme:

  Yurtsever Cephe isimli oluşum üyeleri, İncirlik’ten başlattıkları ‘İncirlik’ten Dolmabahçe’ye, ABD Defol Bu Memleket bizim’ yürüyüşünün 26'ncı gününde Gölbaşı’na ulaştı. Gölbaşı’nda basın Açıklaması yapan Murat Papuç, ABD ve İsrail’e karşı herkesi birlik ve beraberlik içinde olmaya çağırdı.

  Emekli Yüzbaşı Murat Papuç’un öncülüğünde hareket eden yürüyüş kolu bugün Gölbaşı’na ulaştı. Ankara şehir merkezine doğru yola çıkan 20 kişiden oluşan yürüyüşçüler, 12 Ağustos 2006 günü de Ankara Merkez’de buluşacak. Ankara Gölbaşı’nda da ABD’yi protesto için imza toplayan Yurtsever Cephe oluşumu, hedeflerinin Türkiye genelinde 1 milyon imza toplamak olduğunu belirtti.

  Yürüyüş hakkında bilgi veren Murat Papuç, 45 günde, bin 134 kilometre yürüdüklerini belirterek, “Biz, bu ülkenin gerçek sahipleri olan yurtsever emekçiler, emperyalistlere verilecek bir karış bile toprağımızın olmadığını göstermek için yürüyoruz” dedi.

  Yurtsever Cephe yürüyüş kolu 12 Ağustos 2006 günü saat 12.00’de Dikmen’deki Nazım Hikmet Parkı'nda karşılanacak. Ardından saat 14.00’de Sokullu’da Ahmet Arif Parkı’nda etkinliğe katılacak olan yürüyüş kolu, saat 18.00’de Sakarya Meydanında Okan Murat Öztürk ve Renan Bilek’in katıldığı müzik ve şiir dinletileri ile sinevizyon gösterisinin yer alacağı etkinlikleri izleyecek.

  Yürüyüş, Ankara güzergahının ardından, Kızılcahamam, Kazan, Gerede, Yeniçağa, Bolu merkez, Bolu Dağı, Düzce, Gümüşova, Hendek, Sakarya, Kocaeli, Körfez, Gebze, Kartal, İstanbul olmak üzere 24 gün daha sürecek ve 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde Dolmabahçe’de son bulacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı