ADANA HABERLERİ

İncirlik'te hava hareketliliği

AA / İbrahim Erikan
26.02.2016 - 17:13Son Güncelleme :

- Suudi Arabistan Hava Kuvvetlerine ait 2 kargo uçağı üsse iniş yaptı- Üsse ayrıca çok sayıda F-16, kargo uçağı, askeri helikopter ve tanker uçakları da indi

AA / İbrahim Erikan

ADANA (AA) - Suudi Arabistan Hava Kuvvetlerine ait 2 kargo uçağı, Adana İncirlik'teki hava üssüne iniş yaptı.

DAEŞ'e karşı mücadele kapsamında koalisyon güçlerine destek verecek Suudi Arabistan Hava Kuvvetlerine ait 4 F-15 savaş uçağının indiği İncirlik'teki 39. Kanat Üs Komutanlığında hava hareketliliği gözlemlendi.

Suudi jetlerinin ardından yine Suudi Arabistan'a ait, içerisinde personel ve askeri malzemelerin bulunduğu bildirilen 2 kargo uçağı daha üsse geldi.

Bir süre önce kargo uçaklarıyla üsse personel ve malzeme gönderen Suudi Arabistan, DAEŞ'e karşı ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine katılan 5′inci ülke oldu.

Öte yandan, üsse çok sayıda Türk Hava Kuvvetlerine ait F-16 ve tanker uçaklar, Alman Tornado keşif uçakları, ABD'ye ait kargo uçakları ve askeri helikopterler de iniş gerçekleştirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden İncirlik'te hava hareketliliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İncirlik'te hava hareketliliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı