Gündem Haberleri

  İncirlik’ten mühimmat sevkıyatı sürüyor

  Tahsin ÜLKER/ADANA, (DHA)
  09.08.2006 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Adana'da İncirlik Üssü’nde ABD Hava Kuvvetleri’ne (United States Air Force-USAF) ait mühimmatın Mersin'in Taşucu Beldesi'ndeki NATO Limanı'na sevkıyatı bugün de sürdü.

  ‘Kullanım süresi geçtiği’ belirtilen mühimmatın sevkıyatı dün başlamış, 17 TIR dolusu mühimmat NATO Limanı'na sevkedilmişti.

  Bugünkü sevkıyat saat 08.00’de başladı. Mühimmat yüklü yaklaşık 20 TIR, İncirlik Üssü’nden trafik polisinin eskortluğunda ayrıldı.

  Otoyola giren konvoyun en önünde trafik polislerinin aracı ve Terörle Mücadele Şubesi'nden sivil polisleri taşıyan araç yer aldı. Konvoyun arkasında da güvenliği Özel Harekat Şubesi polisleri sağladı. Üzerinde ‘USAF - United States Air Force’ (ABD Hava Kuvvetleri) ve ‘Explosives’ (Patlayıcılar) yazılı, patlayıcı madde olduğuna dair işaret de bulunan konteynerlerin yüklü olduğu TIR’lar, Mersin’in Silifke İlçesi’ne bağlı Taşucu Beldesi’ndeki NATO Limanı’na gitti.

  İncirlik’ten ABD’ye ait ’Kullanım süresi geçmiş’ olduğu belirtilen mühimmatın sevkıyatının bir hafta süreceği belirtiliyor. NATO Limanı’nda boşaltılan mühimmatın gelecek hafta limana gelmesi beklenen bir gemiye yüklenip ABD'ye götürüleceği belirtildi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı