Gündem Haberleri

  İncirlik kapatılsın kampanyası

  Hürriyet Haber
  11.02.2006 - 15:14 | Son Güncelleme:

  Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu (BAK) Sözcüsü oyuncu Mehmet Ali Alabora, dünyayı yönetme eğiliminde olan ABD'nin İncirlik'ten çıkmasının dünyaya örnek olacağını söyledi.

  Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu tarafından, Sosyal Hizmet ve Sağlık Emekçileri Sendikası (SES) İzmir Şubesi'nde “İncirlik Kapatılsın” kampanyasının kamuoyuna duyurulması amacıyla basın toplantısı düzenlendi.
  İzmir Küresel BAK ve Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Vezan Karabulut yaptığı konuşmada, ABD'nin Irak'ı işgalinin 3. yıldönümü olan 18 Mart günü, tüm dünyada olduğu gibi İzmir'de de protesto gösterileri yapılacağını bildirdi.

  ABD'de Bush'a yönelik kamuoyu desteğinin en alt seviyeye indiğini ifade eden Karabulut, ABD'nin İncirlik'i bir an önce boşaltması gerektiğini söyledi.

  Toplantıya katılan Küresel Barış ve Adalet Koalisyonu Sözcüsü tiyatro oyuncusu Mehmet Ali Alabora ise dünyayı yönetme eğiliminde olan ABD'nin İncirlik'ten çıkmasının dünyaya örnek olacağını kaydetti.

  ABD'de Bush aleyhine inanılmaz tepkiler oluştuğuna dikkati çeken Alabora, 18 Mart'taki ABD karşıtı gösterilere herkesin destek vermesini ve sokaklara dökülmesini istedi. 
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı