İZMİR HABERLERİ

İnciraltı'nda 2. Nesil'den açıklama

DHA
28.04.2016 - 12:23Son Güncelleme :
DHA

İnciraltı'nda 2. Nesil'den açıklama:

"Planlama ve Körfez Geçişi Projesi'ni istiyoruz"

İNCİRALTI 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, Balçova'de üçü de kadın olan AK Parti, CHP, MHP ilçe başkanlarıyla yaptıkları ortak açıklamayla, İnciraltı planlaması ve Körfez geçişi projesine destek verdi.
İzmir'in güneybatı aksının en değerli alanı olarak bilinen ve yatırımcıların iştahını kabartan İnciraltı'nın yıllardır yılan hikayesine dönen 690 hektarlık alanı kapsayan imar planlarında yeni bir süreç başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi yeni planlama çalışmasını sürdürüyor. Bölgeye özellikle sağlık turizmi odaklı planlama yapılıyor. Planlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilecek. Öte yandan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın bir ayağı İnciraltı'nda olacak Körfez Geçişi Projesi'nde de ÇED süreci devam ediyor.
İnciraltı'yla ilgili bu gelişmelerin odağında olan mülk sahipleri de planlama sürecinin bir an önce tamamlanmasını bekliyor. İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu, İnciraltı'nda yaptıkları basın açıklamasıyla İnciraltı planlaması ve Körfez Geçişi Projesi'ni Balçova'ya istediklerini açıkladı. Platform Başkanı Tayfun Karabulut'un yaptığı açıklamaya üçü de kadın olan AK Parti İlçe Başkanı Evrim Özen, CHP İlçe Başkanı Aygül Eryılmaz ve MHP İlçe Başkanı Ülkü Doğan da destek verdi.
Platform Başkanı Karabulut, İnciraltı'nın ekonomiye kazandırılması ve Körfez Geçiş Projesi'nden yana olduklarını açıkladı. Karabulut, "Bizler 40 yıldır sonuçlanamayan planlama sürecinde yaşlanan 1. neslimizin ardından 2. nesil olarak planlama süreçlerin takip etmekteyiz 40 yıldır planlama süreçlerini izlerken hiçbir kent yöneticisine veya hükümetlere isyan etmedik. Güvenimizi yitirmedik. Yıllar önce Çeşme Otobanı ile haritada bölünmüş gibi dursak ta hep bir olduk. İzmirlileri mutlu veya mutsuz olduklarında İnciraltı'nda misafir ettik. Topraklarımıza gecekondu yapmadık. Narenciye bahçemizi korumaya çalıştık. Ancak artık İnciraltı'nda tarım yapılamaz duruma geldi" dedi.
Karabulut, artık planlamalar konusunda itirazsız bir yaklaşım beklediklerini söyledi. Körfez Geçişi Projesi'nin de Balçova ve İzmir'e değer katacağını belirten Karabulut, “Ekonomiye katkısı dışında Saat Kulesi haricinde kentin başka bir güzel sembolü karşımıza çıkacak. İzmir trafiğine de katkısı olacak. Birçok farklı kültürden insanların göç ederek geldiği Balçova hep bir örnek ilçe oldu. Bize destek veren AK Parti, CHP ve MHP'nin kadın ilçe başkanlarına teşekkür ediyorum. Hep birlikte İnciraltı ile birlikte Körfez Geçiş Projesi'ni istiyoruz" dedi. İlçe başkanları da İnciraltı halkının yanlarında olduklarını açıkladı. Basın açıklamasına Balçova ve İnciraltı'ndaki bazı sivil toplum örgütleri de destek verdi.

Utku BOLULU / İZMİR, (DHA)
FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İnciraltı'nda 2. Nesil'den açıklama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2016 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnciraltı'nda 2. Nesil'den açıklama haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:15
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  17:59
 • Yatsı
  19:31
Sayfa Başı