İZMİR HABERLERİ

İnciraltı görüşmesi

DHA
01.04.2016 - 14:03Son Güncelleme :
DHA

İNCİRALTI 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu İzmir Mimarlar Odası'nı ziyaret etti. Başkan İbrahim Alpaslan'la görüşen platform, İnciraltı'nın planlanması hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Mimarlar Odası Başkanı İbrahim Alpaslan İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu'nun ziyaretinden dolayı memnuniyetini dile getirdi. İnciraltı'nın doğru ve katılımcı planlanarak kentin ekonomisine ve yaşamına bugünkünden çok daha fazla katkı koyacağının altını çizen Başkan Alpaslan “Mimarlar Odası olarak, tüm kentsel alanların doğru bir biçimde planlanmasını ve bu plana uygun olarak gelişmesini savunmaktayız. Geçmişte yaptığımız basın açıklamaları veya benzeri yayınlarımızda da İnciraltı'nın hem tüm İzmirliler hem de İnciraltı'nda yaşayanlar için en uygun biçimde, sürdürülebilir, doğal ve kültürel zenginliklerini koruyarak planlanması konusunda elimizden gelen desteği vereceğimizi belirtmiş bulunmaktayız" dedi.

İnciraltı 2. Nesil Toprak Sahipleri Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, Mimarlar Odası'nın İnciraltı planlamasına karşı olduğu şeklinde oluşan algılarının üzerine bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirtti. Yapılan görüşmede Mimarlar Odası ve 2.Nesil Toprak Sahipleri Platformu'nun, İnciraltı'nın İzmir'e doğru bir planlama ile çok daha fazla katkı koyacağı doğrultusunda hemfikir olduğunu belirten Karabulut, “Ata topraklarımızı yok fiyatlara satmak, topraklarımızı terk etmek zorunda kalıyoruz. Bizler, atalarımızın mirası olan, yaşadığımız topraklarımızın, kentimize ve ülkemize katkı sağlayacak şekilde sağlık turizmi ağırlıklı olarak planlandığında, kentin burada birleşeceğini düşünüyoruz. İnciraltı bölgemizin, bu sayede tüm İzmir'e fayda sağlayacağına inanıyoruz. Biz İnciraltı toprak sahipleri, 40 yıldır elimizi taşın altından çıkarmadık, İzmir'i seven herkesi de yanımızda olmaya davet ediyoruz" dedi.

İZMİR (DHA)

foto

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden İnciraltı görüşmesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 14 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça İnciraltı görüşmesi haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:03
 • Yatsı
  19:33
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı