Gündem Haberleri

  İnci Sözlük kurucusuna cumhurbaşkanına hakaretten gözaltı

  SERKAN OCAK
  22.10.2015 - 15:31 | Son Güncelleme:

  İnci Sözlük" kurucusu Serkan İnci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen İnci, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Alınan bilgiye göre, dün Serkan İnci'nin evine giden 2 polis memuru, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle ifade vermek üzere İnci'yi Kavacık Karakolu'na davet etti. Serkan İnci ise karakola gitti.

  Hakkında gözaltı işlemi yapılan İnci, önce Beykoz Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Orada işlemlerinin tamamlanmasının ardından da, öğleden sonra Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Serkan İnci, savcılık ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  NEDEN GÖZALTINA ALINDIĞI ORTAYA ÇIKTI

  İnci Sözlük’ün kurucusu Serkan İnci, dönemin Başbakan’ı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle altı saat alıkonuldu. Antalya Cumhuriyet Savcılığı’nın yakalama kararı üzerine gözaltına alınan İnci’ye hakarete sebep olduğu iddia edilen bir ‘caps’ gösterildi. Caps’te ‘Recep Tayyip Erdoğan’ ve insan arka organı’ yazılı bir fotokopi gösterildi.

  Serkan İnci, gündüz saatlerinde başka bir işlem için gittiği karakolda hakkında yakalama kararı olduğu gerekçesiyle kelepçelenerek gözaltına alındı. Bir vatandaşın BİMER üzerinden yaptığı şikayeti değerlendiren Antalya Cumhuriyet Savcılığı, İnci hakkında soruşturma başlattı. Görüldüğü yerde yakalanması konusunda da bir karar çıkardı. 

  Bunun üzerine gözaltına alınan İnci, nezarete atıldı. Kavacık Polis Merkezi’nden Kartal Adliyesi’ne götürülen İnci, burada ifade verdi. Mahkemeye çıkmasına gerek görmeyen savcılık İnci’yi serbest bıraktı.

  Hürriyet’e açıklama yapan İnci, yaşadıklarını şöyle anlattı:

  “Başka bir ifade için karakola gittim. Kelepçe takıp savcılığa götürdüler. Yapılan bir caps’te Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret olduğu iddia ediliyor. BİMER’den şikayet gelmiş. Normal bir vatandaşın şikayeti üzerine Antalya Savcılığı soruşturma başlatmış. Yakalama emri çıkartılmış. Alıkonuldum. Savcılık toplam altı saat sonra serbest bıraktı. Ama yarın tekrar savcılığa gideceğim. Yer sağlayıcı, internete girişimcisi oluğumuzu kanıtlamaya çalışacağız.”

  İnci Sözlük’e günde ortalama 1500 caps girildiğini anlatan İnci, “Hepsini bilmeme imkan yok. Bahsettikleri caps’i de bilmiyorum. Bir fotokopi gösterdiler. Hiç bir şey anlaşılmıyordu.
  Avukatlarımız var. Üç gün içinde şikayet geldiğinde içeriği hemen kaldırıyoruz. Şu anda herkes zabıta gibi. Hakaret olduğunu düşündükleri bir şey bulduklarında vatan haini olarak suçluyorlar.
  Sözü edilen caps’i bulup ne olduğunu çözmeye çalışacağım. Sonra tekrar ifade vereceğim” dedi.

   

  15 yaşındaki çocuğa Erdoğana hakaret gözaltısı
  15 yaşındaki çocuğa Erdoğan'a hakaret gözaltısı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı