Ege Haberleri

  İnci Holding’in hedefi: 2023’te ilk bine girmek

  Burcu TANER, İZMİR, (DHA)
  22.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’in önemli şirketlerinden İnci Holding’in, 30’ncu yılını kutladığı toplantıların son halkasında hedefler dile getirildi, “Cumhuriyetimizin 100. yaşgününe el ele yürüyeceğiz” denildi.

  Otomotiv yan sanayi, lojistik ve atık yönetimi sektörlerinde 15 şirketiyle faaliyet gösteren İnci Holding, grup şirketlerinin üst düzey yöneticileriyle oluşturduğu etkinliklerin son halkasında insan kaynağının katma değerinin artırılması konusu öne çıktı. 2023 yılında dünyada ilk binde olma hedefini açıklayan Yönetim Kurulu Başkanı Meral İnci Zaim, insan kaynağının yetkinliklerini artırarak el ele hedefe doğru yürüyeceklerini söyledi. “İnci ailesi” olarak kurumsal yönetim çalışmalarına büyük önem verdiklerini vurgulayan Zaim, “Aile şirketlerinin varlığını sürdürerek başarıyla 3’üncü kuşağa devredilmesi çok kolay gerçekleşmiyor. Dünyada aile şirketlerini incelediğinizde bunu her 10 şirketten sadece birinin başarabildiğini görüyoruz. Biz de İnci Holding’e bağlı aile şirketlerimizi 3’ncü kuşağa devrettiğimizde dünyada bunu başarabilen az sayıda aile şirketinden biri olacağız. Bizim birlikten kuvvet doğduğuna inanırız. Paydaşlarımız ve çevremiz bizim için çok önemlidir” diye konuştu.

  Projelere başlandı

  Türkiye’nin 2023 hedeflerine de değinen Meral İnci Zaim, “Yetenekli ve genetik olarak öğrenmeye ve değişime açık genç insan kaynağı, Türkiye’nin en değerli kaynağıdır. Doğru eğitim ve gelişim programları ile işlendiğinde Türkiye’yi 2023 vizyonuna ve hatta onun da ötesine taşıyacak asıl gücün işte bu kaynakta olduğuna inanıyoruz” dedi.

  Genç İnci

  Holding olarak yeni üniversite mezunlarını İnci Holding’e kazandıran “Genç İnci” projesini hayata geçirdiklerini dile getiren Zaim, aynı zamanda Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Merkezi ile ortak bir çalışmaya imza atarak “İnci Satış Akademisi”ni kurduklarını belirtti. Zaim ayrıca Gelişim Merkezi projeleri ile de uzman bir danışmandan destek alarak şirketi geleceğe taşıyacak yetkinliklerin belirlendiğini sözlerine ekledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı