« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İncesu: İnanılmaz bir başarı elde ettik

Tekerlekli Sandalye Basketbolunda Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olarak tarihi bir başarı elde eden Galatasaray'ın antrenörü Sedat İncesu, bu yıl İspanya'da düzenlenen Şampiyonlar Ligi finallerine ilk kez katılmasına rağmen şampiyon olan ilk takım olduklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

“İnanılmaz bir başarı elde ettik” diyen İncesu, telefonla yaptığı açıklamada, bu şampiyonluğun Türkiye ve Avrupa için ilk olduğunu kaydederek, “Tekerlekli basketbolda ilk kez bir Türk takımı Avrupa şampiyonu oldu. Avrupa'da da ilk kez bu şampiyonaya katılıp, şampiyon olabilen ilk takım da biziz. Bunu başarmak için çok çalıştık. Hak ettiğimizi düşünüyorum. Çok iyi planlama ve yatırım yaptık. Şampiyonluğu tüm engelli camiasına, Galatasaray taraftarlarına ve Türkiye'ye armağan ediyoruz. İnşallah gerisi gelir” dedi.

“FİNALİ İYİ OYNADIK”

Sedat İncesu, Şampiyonlar Ligi'nde grupta oynadıkları ilk maç haricindeki tüm rakiplerin oldukça güçlü olduğunu kaydederek, diğer bütün karşılaşmaları final periyotlarını iyi oynayarak kazandıklarını ifade etti.

Rakip takımlarda olimpiyat şampiyonluğu yaşamış sporcuların bulunduğunu anlatan İncesu, “İlk maç dışındaki bütün karşılaşmalarda skorlar birbirine yakın geçti. Final periyotlarını iyi oynayarak şampiyon olduk. Rakiplerin hepsi güçlüydü. 3. ve 4. periyotlarda kim daha hazırlıklıysa, dayanıklıysa o ayakta kalıyordu” diye konuştu.

Sedat İncesu, şampiyonada 3 maçlarını tartan piste benzeyen plastik zeminde oynadıklarını anlatarak, “Tekerlekler yere gömülüyordu, herkes şikayetçiydi. Ama biz gerçekten iyi çalışmıştık. Günde çift antrenman yaparak, inanılmaz bir çalışmanın sonucunda kupayı kazandık” dedi.

Şampiyon olurken tam bir takım gibi oynadıklarını dile getiren İncesu, “Şampiyonluk primi oyuncuların kontratlarında var. Önemli olan prim, para değildi, şampiyon olmaktı. Kimse parayı, pulu düşünmedi. Karşımızda ciddi yatırım yapan takımları inançla yenerek mutlu sona ulaştık” diyerek sözlerini tamamladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz