GeriSpor "INAS olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz"
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

"INAS olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz"

Dünya Zihinsel Engelliler Spor Federasyonu (INAS) Başkanı Geoff Smedley, “Şampiyonanın en yüksek kalitede yapılacağından kuşkum yok. INAS olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz” dedi.

Smedley, TOSSFED ve INAS'ın ortaklaşa düzenlediği Özel Sporcular Dünya Bisiklet Şampiyonası'nın bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, Türkiye'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

INAS olarak, TOSSFED'in düzenlediği organizasyonlarla gurur duyduklarını anlatan Smedley, şunları kaydetti:
“TOSSFED, federasyonumuzun yeni üyesi, ancak en değerli üyesi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Şampiyonanın en yüksek kalitede yapılacağından kuşkum yok. INAS olarak Türkiye ile gurur duyuyoruz. Bütün bisikletçiler güzel bir kent olan Konya'da yarışmanın keyfine varacaklar. Burada yaptığım görüşmelerde gördüm ki insanlar bu sporu çok seviyor. Şehrin yapısı bisiklet kullanmaya çok uygun. Türkiye'nin bu durumdan faydalanması gerektiğini düşünüyorum.”

“Türk sporuna ciddi katkılar sağlayacaklar”

TOSSFED Başkanı Gürdal Gümüş ise büyük heyecan içinde olduklarını belirterek, federasyonlarının 14 ayrı branşta faaliyet gösterdiğini dile getirdi.
Her bir özel sporcuya yönelik hizmet verebileceklerini ifade eden Gümüş, “Sayın Başbakanımız'ın önderliğinde engelli ve özel sporculara yönelik faaliyetler çok büyük mesafe aldı. Evde bakım hizmetleri adı altında çok önemli hizmetler var. Bazıları 'bu çocuklar bisiklet kullanabilir mi?' diyordu. Bu çocuklar durmaksızın 115 kilometre yol yaptılar. Çocuklarımızdan çok özel performanslar bekliyoruz. Türk sporuna ciddi katkılar sağlayacaklar” diye konuştu.

Konya Vali Yardımcısı Tayyar Şaşmaz da Türkiye'den şampiyonaya katılacak 11 özel sporcuyu 3 aydır Konya'da misafir ettiklerini aktardı.

Şampiyona boyunca Konyalılar'ın özel sporculara özel ilgi göstereceğini vurgulayan Şaşmaz, “Bu sporcular, toplumda ailelerin dahi ikinci planda tuttukları ve neler başarabileceklerinin farkında olmadıkları sporcular. Bu şampiyona, insana emek verildiğinde nasıl bir gelişim göstereceğinin en önemli göstergesi” dedi.

TOSSFED'in ev sahipliğinde gerçekleştirilecek ve 30 Eylül'de sona erecek olan Özel Sporcular Bisiklet Dünya Şampiyonası'na, Türkiye'nin yanı sıra ABD, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti ve Hollanda'dan 21 sporcu katılacak.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle