Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnanmak ve başarmak

Trabzonspor için aslında bu sezon bulunmaz hint kumaşı gibi büyük bir fırsat.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bayram Aydın

Bayram AYDIN

Tabii ki eğer şampiyonluğa oynuyorsan. Nedeni ise çok basit. Şampiyonluk yolunda üç rakibin, F.Bahçe, G.Saray ve Beşiktaş var. Üçü de büyük sorunlarla boğuşuyor ve Trabzonspor’un bunu fırsata çevirmesi gerek. Bununla beraber de hedeflerini de hem Avrupa’da hem de lig de büyük tutması gerekir. Ancak dün verilen demeçlere bakıyorum, üç maç için 7 puan hedef konulmuş. Neden dokuz değil de yedi puan anlamış değilim. Dün oynanan Konya, arkasından oynanacak olan Lazio ve F.Bahçe maçları için bir beraberlik ön görülmüş. Eğer büyük takımsan ve büyük düşünüyorsan öncelikle inanacaksın ki başarasın.

Hocayı çözemedim

Sahada ilk yarıda Trabzonspor diye bir takım yok. Hele defans, tam bir acemiler mangası gibiler. Ne yaptıklarını kendileri bile bilmiyor. Trabzonspor ilk yarıda kendi sahasında olmasına rağmen bir deplasman takımı hüviyetinde. Kontraataklardan gol bulmanın peşinde. Mustafa Hoca’nın bu taktiğini çözebilmiş değilim. Konyaspor ilk yarıda sayamayacağım kadar gol girişiminde bulundu. Net pozisyonlar da buldu ama Trabzonspor yalnızca seyretti. Fırtına’da ilk yarıda ne büyük takım havası, ne de şampiyonluğa oynayacak bir takım görüntüsü vardı.

Yalnızca goller

Devrenin hemen başında Mustafa Hoca, Janko’yu oyuna alarak çift forvete döndü. Trabzonspor maça ortak olmuş hatta forvetlerin yapamadığını Mustafa Yumlu yaparak takımını da öne geçirmişti. Bu gol bile bordo mavilileri fazla canlandırmadı ancak rahatlattı.
Forvetini tekrar bire indirerek yine kendi sahasında kontratak düzenine geçti. Doğrusunu söylemek gerekirse kontratak taktiğini Trabzonspor benimsemiş gibi. Ancak her takım Konyaspor gibi cömert olur mu bilinmez. Ama kazanan her zaman haklıdır. Mustafa Yumlu’nun ikinci golü gelince Mustafa Hoca’nın dolayısı ile Trabzonspor’un da taktiği tutmuş oldu. Trabzonspor dün akşam göze hoş gelen bir futbol oynamadı ama kazanmayı da bildi. Lazio maçı öncesinde büyük moral oldu ama dediğim gibi her zamanda böyle bir rakip bulamazsınız. Eğer Lazio maçında da ilk yarıda yapılan o hatalar yapılır ve böyle isteksiz ve fazla mücadele etmeden oynanırsa hezimet olur.

MAÇIN İYİSİ

Canla başla oynayan ve iki gol atan Mustafa Yumlu.

MAÇIN KÖTÜSÜ

Beceriksiz Konyaspor for-vetleri.

HAKEM

Belki de sahanın en iyisiydi.


Bunları da Beğenebilirsiniz