Gündem Haberleri

  İnanır'a ikinci ceza

  Hürriyet Haber
  16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manken Buket Saygı'yı tehdit ettiği gerekçesiyle 91 milyon 260 bin lira para cezasına çarptırılan aktör Kadir İnanır, bu kez de pop şarkıcısı Çelik Erişçi'yi tehditten aynı cezaya çarptırıldı.

  Kadır İnanır, özel bir TV kanalı için çekilen 'Derman Bey' adlı dizide oynadığı dönemde Buket Saygı'yı cep telefonuyla tehdit ettiği gerekçesiyle Sarıyer Cumhuriyet Savcılığı'nca 91 milyon 260 bin lira para cezasına çarptırılmıştı. Savcılık Buket Saygı'nın sevgilisi Çelik Erişçi'nin, tehdit ve hakaret suçlamasına ilişkin şikayet dosyasını ise Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı'na havale etmişti.

  Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı Osman İkizoğlu, İnanır'ı, Erişçi'yi tehdit suçundan, ön ödemeli cezalar kapsamına sokarak, 91 milyon 260 bin lira para cezasına çarptırdı. İnanır, kararla ilgili tebligat eline ulaştıktan sonra 10 gün içinde para cezasını öderse suçlu olduğunu kabul etmiş olacak. Ödemezse hakkında Asliye Ceza Mahkemesi'ne kamu davası açılacak. Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı, İnanır hakkındaki telefonla hakaret suçlamasında ise şahsi şikayet olduğu gerekçesiyle takipsizlik kararı verdi. Erişçi isterse Sulh Ceza Mahkemesi'nde şahsi dava açarak, İnanır'dan şikayetçi olabilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı