« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnanılmaz rakam 21 milyon euro

Başdöndüren bir transfer trafiği yaşandı. F.Bahçe’nin de istediği Selçuk, G.Saray ile anlaştı ve ilk yıl 5.5 milyon, diğer yıllar 3 milyon Euro olmak üzere 5 yıllık imza attı.

Ferudun NİĞDELİOĞLU/ Ali Naci KÜÇÜK
SON GÜNCELLEME

G.SARAY SELÇUK'UN ÜCRETİNİN DAHA AZ BİLDİRDİ

VE Selçuk İnan Galatasaray’a imza attı. Fenerbahçe’nin de istediği başarılı orta saha oyuncusu, sarı kırmızılı takım ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan Ünal Aysal’ın söylediği, “Selçuk tam bize göre bir oyuncu” cümlesinden sonra Trabzonsporlu futbolcu ile temaslarını artıran Galatasaray sonunda amacına ulaştı. Sarı kırmızılılar, 5 yıllık 21 milyon Euro gibi astronomik bir rakam karşılığında milli futbolcu ile anlaşma sağladı. F.Bahçe ise oyuncunun inanılmaz rakamlara ulaşan maliyeti sonucu yarıştan çekildi.

İlk olarak salı günü ikinci başkan Ali Dürüst, saat 16.30’da futbolcunun menajeri Batur Altıparmak ile bir araya geldi. Transferin şartları masaya yatırıldı ve koşullar sunuldu. İlk yıl için ödenecek 5.5 milyon Euro’nun bonservis bedeli gibi de düşünülebileceğini belirten sarı kırmızılılar diğer sezonlar için Selçuk’a 3 milyon Euro garanti para önerdi. Galatasaray’da kaptan Arda Turan’ın dahi yıllık garanti 2 milyon Euro aldığı anlatılarak, oyuncuya teklifin önemi vurgulandı.

Önce Şaş görüştü

Bugün ise devreye Amerika’da bulunan Fatih Terim ve yardımcısı Hasan Şaş girdi. Şaş, Mecidiyeköy’deki Astoria Alışveriş Merkezi’nde bir araya geldiği Selçuk’a, “Sen bizim kuracağımız takımda Galatasaray’ın en önemli isimlerinden biri olacaksın. Teklifimizi kabul edip bize gel” diye güvence verdi. Ardından birkaç saat geçmeden milli futbolcunun telefonu çaldı.

Telefonun diğer ucundaki isim Fatih Terim’di ve “Sana ihtiyacım var. Seni takımımda görmek istiyorum. İlk 11’de önemli bir rolün olacak. Yine UEFA Kupası yıllarındaki gibi bir aile ortamı ve güçlü bir takım kuruyoruz. Sen bizim için kilit isimsin” dedi.

İlk Arda’yı aradı

Bunun üzerine Selçuk, ikna olarak Galatasaray’a gitmek istediğini menajerine iletti. Altıparmak ile ikinci başkan Ali Dürüst arasında yaklaşık 3 saatlik bir toplantı sonrası resmi imzalar atıldı. Selçuk ise bu haberi, ilk olarak en yakın arkadaşlarından G.Saray Kaptanı Arda Turan’a verdi ve “Umarım sen de kalırsın. Yine Manisa’daki gibi aynı takımda oynarız” dedi.

CEO’larla imzalandı

G.SARAY Yönetimi, Selçuk İnan transferi dışında bir yandan da futbolun profesyonel yöneticileri Thomas Kurth ve Esteve Calzada ile 3’er yıllık sözleşme imzaladı. Önceki gün İstanbul’a gelen ve Türk Telekom Arena Stadı’nı gezdikten sonra başkan Ünal Aysal ile görüşen iki yönetici, 3 yıl boyunca sarı kırmızılı kulübe hizmet edecek. Thomas Kurth, Sportif AŞ şirketinin CEO’su ve yönetim kurulu üyesi olurken, Esteve Calzada ise sponsorluk, pazarlama ve Türk Telekom Arena Stadı’ndan sorumlu olarak görev yapacak..

Selçuk ne kadar alacak?

Sezon Garanti para (Euro) Maç başı (Euro)
2011-12 5.5 milyon - 10 bin
2012-13 3 milyon - 15 bin
2013-14 3 milyon - 20 bin
2014-15 3 milyon - 25 bin
2015-16 3 milyon - 30 bin
Toplam 17.5 milyon - 3.4 milyon
(Yılda 34 maç üzerinden hesaplanmıştır)

21 milyon Euro

Ayrıca Galatasaray Kulübü borsaya, Selçuk İnan'a sezon başına 2 milyon Euro ve maç başına 15 bin Euro ödeneceği yönünde açıklama yaptı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler