Gündem Haberleri

GÜNDEM

  İnanılmaz ölüm

  Ali Ekber ŞEN - Mustafa İNSAN/DHA
  02 Ocak 2011 - 00:00Son Güncelleme : 02 Ocak 2011 - 00:54

  Mersin’de kalp krizi tanısıyla tedavi gören 38 yaşındaki avukat, tekerlekli sandalye ile gittiği hastanenin tek kişilik tuvaletinde fenalaşıp klozet ile kapı arasında yere yığıldı. Kapı açılamadığı için 10 dakika sonra sıkıştığı yerden çıkarılabilen avukat, 1 saat süren kalp masajına rağmen kurtarılamadı.

  GENÇ AVUKAT HAYATINI KAYBETTİ

  MERSİN Barosu’na kayıtlı avukat İzzet Çiçek (38), 24 Aralık’ta rahatsızlanınca Mersin Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Çiçek, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alındı. Geceyi hastanede geçiren Çiçek, ertesi gün babası Raif Çiçek tarafından tekerlekli sandalyeyle giriş koridorunda bulunan tek kişilik tuvalete götürüldü. Tuvalete giren Çiçek yeniden fenalaşınca, klozet ile kapı arasına yığıldı. 1 metre 90 santimetre boyunda ve 90 kilo ağırlığında olan Çiçek’in düştüğünü fark eden babası kapıyı açmak istedi, ancak başaramayınca görevlilerden yardım istedi. Görevliler de avukatın klozet ile kapı arasında bulunması nedeniyle kapıyı açamadı. İki görevli, kapının üst camını kırıp buradan içeri girerek Çiçek’i kapının arkasından çekip dışarı çıkardı. 10 dakika sonra çıkarılabilen Çiçek, acil müdahale odasında 1 saat süren kalp masajı ve tıbbi müdahaleye karşın kurtarılamadı.

  Kapılar dışarı doğru açılsın

  Evlilik hazırlığı yapan Çiçek’in cenazesi toprağa verildi. Oğlunun dağcılık ve motor sporlarıyla yakından ilgilendiğini belirten Raif Çiçek, tuvaletin kapısının içeri değil de dışarı doğru açılması halinde oğlunun belki yaşama döndürülebileceğini söyledi. Çiçek, şöyle dedi: “Oğlumu ziyarete gittim, birlikte otururken tuvalete gitmek istediğini söyledi. Tekerlekli sandalye getirip tuvalete götürdüm. Kapının önünde beklerken hırıltı geldi. Oğlum kapı ile klozet arasına düşmüş. Görevlilerin yardımıyla 10 dakikada çıkarabildik. Tuvaletin küçük olması, kapının da içeri doğru açılması çok zaman kaybettirdi. Benim yüreğim yandı, dağ gibi yavrumu kaybettim. Ne olur bu hastane kapıları bu tür olaylar düşünülerek yapılsın.” Mersin Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Yavuz Gözükara ise “Gereken yapılıyor, bakanlığımız bu tür vakaların önlenmesi için yeni düzenlemeye gidiyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı