« Hürriyet.com.tr
MENÜ

İnanılmaz çalışmışlar

Türkiye Futbol Federasyonu, görülmemiş bir başarıya imza atarak, Selçuk İnan’ın cezasını erteletti.

Adil DEMİRÇUBUK
SON GÜNCELLEME

Kazakistan maçında kırmızı kart gören Selçuk için kusursuz bir savunma yapan TFF, UEFA Tahkim Kurulu’ndan tarihi bir karar aldırdı.

2012 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki en kritik maçını cuma günü Almanya ile oynayacak A Milli Futbol Takımımız’ın en büyük sıkıntısı Selçuk İnan’ın cezalı olmasıydı... Ancak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), bugüne dek görülmemiş bir çalışma sonucunda genç yıldızın cezasının ertelenmesini sağladı. Selçuk, Almanya karşısında forma giyebilecek.
2 Eylül Cuma günü son saniye golüyle 2-1 kazandığımız Kazakistan maçının 90+3’üncü dakikasında kırmızı kart gören Selçuk İnan, Fransız hakem Clemen Turpin’in raporuna, “Kasti tekme attığı için oyundan ihraç ettim” diye yazınca, UEFA’dan 2 maç ceza aldı. Karşılaşmanın tekrarını izleyen milli takım teknik heyetinin talebi üzerine TFF hemen bir çalışma başlatarak, kırmızı pozisyonunun değişik açılardan çekilmiş görüntülerini inceledi.
Yapılan çalışmalar sonucunda Selçuk’un hareketinin kasti olmadığını kanıtlayan bir  görüntü bulundu. Türk Telekom Arena Stadı’nın Doğu tribünündeki bir kameradan çekilen görüntü, TFF uzmanları tarafından hazırlanan bir yazılı savunma ile birlikte UEFA Tahkim Kurulu’na gönderildi. Bu arada Selçuk, 6 Eylül’de Avusturya ile 0-0 berabere kaldığımız karşılaşmada oynamayarak, cezasının 1 maçlık bölümünü tamamladı.

Cüneyt Tanman: TFF uzmanlarının başarısı

TFF’nin savunmasını inceleyen UEFA Tahkim Kurulu, Selçuk İnan’ı dinlemek istediğini bildirince, milli futbolcu dün iki avukatla birlikte İsviçre’ye giderek sözlü savunmasını yaptı. Ve bu savunma sonucunda kurul, tarihe geçen bir karar alıp cezayı şartlı olarak erteledi. Almanya maçında oynama imkanına kavuşan Selçuk, 3 yıl içinde başka bir maçta kırmızı kart görmesi halinde bu cezayı da çekecek.
TFF’nin milli takımlardan sorumlu yöneticisi Cüneyt Tanman, günler süren çalışmalar sonucunda bu sonuca ulaşıldığını belirterek, “Selçuk’un oynayacak olması bizim için son derece önemli. Bu karar, TFF’nin uzman kadrosunun başarılı gayretlerinin bir sonucudur” dedi. Tanman, kendilerine sözlü olarak iletilen kararla ilgili yazının bugün ellerine geçmesini beklediklerini sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler